Najlepszy materac przeciwodleżynowy Vitea Care

Ostatnio aktualizowane: 09.07.20

 

Jaki materac przeciwodleżynowy Vitea Care wybrać?

 

Niektóre osoby przez z powodu chorób lub także ze względu na podeszły wiek nie mogą się swobodnie poruszać. Spędzając większość swojego czasu leżąc, chorzy mogą jeszcze bardziej zaszkodzić swojemu zdrowiu. Aby do tego nie dopuścić, warto zakupić specjalny materac przeciwodleżynowy. Dzięki takiemu sprzętowi nawet podczas długotrwałego leżenia na skórze nie pojawiają się bolesne odleżyny. Jeżeli zastanawiasz się, co wyróżnia najlepszy materac przeciwodleżynowy Vitea Care w 2020 roku, przeczytaj nasz poradnik. Znajdziesz w nim kilka wskazówek oraz pomysłów na zakup dobrego produktu.

 

 

Vitea Care to firma, która już od ponad 20 lat zajmuje się produkcją sprzętu skierowanego do chorych osób. W ofercie firmy znajdziemy profesjonalny sprzęt taki, jak wózki inwalidzkie, materace itp. Dlaczego zdecydowaliśmy się umieścić w rankingu modele Vitea Care? Konsumenci bardzo często chwalą tę firmę za wysokiej jakości produkty oraz ich solidne wykonanie.

Na rynku znajdziemy dwa rodzaje materacy przeciwodleżynowych: statyczne oraz dynamiczne. Pierwszy typ można po prostu położyć na łóżko bez pompowania. Drugi jest przeznaczony dla osób, które nie mogą wcale się poruszać. Aby materac został napompowany, wystarczy uciskać specjalną pompkę. Materac zmienia ilość powietrza w niektórych miejscach, w taki sposób, aby leżącemu było jak najwygodniej.

Wiele osób przyznaje, że najlepsze materace przeciwodleżynowe Vitea Care są wykonane z dobrego materiału. Jest nim najczęściej nylon – odporny na zniszczenia, a jednocześnie przepuszczający powietrze i nienagrzewający się. Dużą zaletą nylonu jest jego miękka powierzchnia, na której można się wygodnie położyć. Nie mniej popularnym materiałem jest PVC. Jest on słabszy jakościowo, lecz jego cena jest wyraźnie niższa.

Nie zapomnij również dowiedzieć się, jakie są wymiary materaca, który zamierzasz kupić. Po pierwsze musi być on na tyle duży, aby chory mógł się wygodnie położyć. Po drugie materac nie może być większy niż stelaż łóżka. Najpopularniejsze produkty mają wymiary około 100 cm x 200 cm.

Ważnym parametrem jest maksymalna waga, jaką można obciążyć materac. Inaczej nazywana jest nośnością. Dobierz ją odpowiednio do wagi osoby, która będzie na nim leżeć. Najczęściej można spotkać materace, których maksymalne obciążenie wynosi 100 kg.  

 

 

Materace odleżynowe Vitea Care – ranking

 

 

MDH Orto Vitea Care VCM/202 

 

Jeżeli nie chcesz, aby na ciele Twoim lub innej osoby powstały odleżyny, to zainwestuj w MDH Orto Vitea Care VCM/202. Jest to produkt wykonany z PVC w kolorze beżowym. Ten materac przeciwodleżynowy Vitea Care w dobrej cenie ma konstrukcję bąbelkową, dzięki której leży się na nim bardzo wygodnie. Jest to model pneumatyczny zmiennociśnieniowy, a jego ciśnienie można bardzo łatwo zmieniać i dopasować do potrzeb osoby leżącej.

Do materaca dołączono specjalne wyłogi, dzięki którym zamocowanie go do łóżka zajmuje kilka sekund. Model jest również wyposażony w pompę elektryczną. To z jej pomocą zmieniamy ciśnienie wewnątrz materaca. Pracuje ona bardzo cicho, więc z pewnością nie będzie przeszkadzała leżącej osobie.

Nośność produktu to 140 kg. Jego wymiary to 195 cm x 90 cm x 6,5 cm. Największą zaletą prezentowanego materaca jest obecność niezależnych komór powietrznych oraz właściwości izolacyjne, dzięki którym bardzo wygodnie się na nim leży. Cykl pracy pompy wynosi 12 minut. Osobom zaopatrzonym w materac najbardziej podoba się cicha pompa oraz wygoda, jaką zapewnia ten model.

 

 

 

 

Vitea Care 502 D 

 

Vitea Care 502 D to materac przeciwodleżynowy, który zyskał wiele pozytywnych komentarzy. Jest to produkt wykonany z nylonu. Właśnie dlatego czyszczenie go jest bardzo łatwe i nie zabiera zbyt dużo czasu. Produkt jest wyposażony w pompkę, z pomocą której możemy zmieniać ciśnienie w materacu dopasowując go idealnie do każdej osoby na nim leżącej.

Produkt ma budowę rurową, a ilość jego komór to 18. Napełnienie powietrzem każdej z nich zajmuje około 12 minut. Ze względu na obecność komór wygodne ułożenie się na materacu nie jest problemem.

Wymiary tego materaca wynoszą 200 cm x 90 cm x 11,5 cm. Z kolei jego nośność to 145 kg. Produkt jest wyposażony w wyłogi, które pomagają w przymocowaniu materaca do łóżka. Wielu osobom podoba się duża nośność modelu oraz szybka zmiana ciśnienia.

 

 

 

 

Vitea Care + Seni Care

 

Chcielibyśmy zaprezentować Vitea Care + Seni Care, czyli bąbelkowy materac przeciwodleżynowy wykonany z PCV. Jego wymiary wynoszą 200 cm x 90 cm x 7 cm. Nośność produktu wynosi 110 kg. Warto dodać, że prezentowany materac nie powoduje alergii.

Produkt jest wyposażony w pompę elektryczną. To dzięki niej każdy bąbel jest pompowany, a ciśnienie w nim się zmienia. Bąble z różnym ciśnieniem sprawiają, że na materacu leży się bardzo wygodnie, a na skórze nie pojawiają się odleżyny oraz zapalenia skórne.

Do zestawu dołączono krem, który dodatkowo pobudza krążenie oraz chroni bardzo delikatną skórę przed podrażnieniami oraz odleżynami. Konsumenci uważają, że obsługa prezentowanego materaca jest bardzo łatwa, a co najważniejsze skutecznie zapobiega on powstawaniu odleżyn.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status