Najlepsze łóżko rehabilitacyjne Taurus

Ostatnio aktualizowane: 24.01.20

 

Jakie łóżko rehabilitacyjne Taurus wybrać?

 

Okres rekonwalescencji powinien być dla pacjenta możliwie najbardziej przyjemny. Aby tak się stało, konieczne okazuje się kupno dobrej jakości łóżka rehabilitacyjnego. Wielu konsumentów nie zdaje sobie jednak sprawy z tego, czym powinien charakteryzować się tego rodzaju produkt. Zdecydowaliśmy się pomóc takim osobom i przygotowaliśmy krótki poradnik. Jest on niezwykle przydatny podczas wizyty w sklepie, bo wskazuje, na co powinniśmy zwrócić uwagę dokonując wyboru. Na końcu artykułu znalazło się także zestawienie uwzględniające 3 najlepsze łóżka rehabilitacyjne Taurus.

 

 

Postanowiliśmy umieścić w artykule produkty marki Taurus, ponieważ jest ona ceniona wśród konsumentów. Dostarcza na rynek wysokiej klasy urządzenia, które są dostosowane do potrzeb osób chorych. Cechuje je także funkcjonalność oraz prosta obsługa.

Najważniejszą kwestią podczas podejmowania decyzji o zakupie łóżka jest sprawdzenie, czy jego wymiary będą odpowiednie dla pacjenta. Innego rodzaju sprzętu potrzebuje osoba dorosła, a innego małe dziecko. W sklepach możemy więc znaleźć modele o wymiarach oscylujących w granicach 200 cm x 90 cm, które będą odpowiednie dla dojrzałej osoby. Dostępne są także produkty stworzone z myślą o młodszych osobach. Posiadają one po bokach barierki stanowiące skuteczną ochronę przed wypadnięciem. Przed dokonaniem zakupu konieczne jest także zwrócenie uwagi na dopuszczalną wagę leżącego.

Wiele osób podkreśla, że najlepsze łóżko rehabilitacyjne Taurus w 2020 roku daje możliwość swobodnego regulowania zarówno segmentu oparcia pleców, uda oraz wysokości. Dzięki temu możemy bez problemu dostosować produkt do potrzeb pacjenta. Zazwyczaj regulacja odbywa się za pomocą dołączonego do zestawu pilota, a jego obsługa jest niezwykle prosta. Warto, aby wybrany przez nas model był wyposażony w kółka. Elementy te ułatwiają szybkie przestawienie łóżka w inne miejsce.

 

 

Łóżka rehabilitacyjne Taurus – ranking

 

 

Taurus Lux Low

 

Taurus Lux Low to atrakcyjnie prezentujące się łóżko rehabilitacyjne. Jest ono w pełni funkcjonalne i łatwe w obsłudze. Dzięki temu zdobyło spore grono zadowolonych użytkowników, którzy polecają ten model innym konsumentom.

Wymiary zewnętrzne produktu to: długość całkowita 220 cm i szerokość całkowita 105 cm, zaś leża: szerokość – 90 cm i długość 200 cm. Model ten ma możliwość elektrycznej regulacji wysokości leża w zakresie: 20 cm – 62 cm. Maksymalna waga leżącego to 180 kg. Łóżko będzie więc odpowiednie nie tylko dla szczupłych osób, ale także borykających się z nadwagą. Prezentowany model wyposażony jest w 4 siłowniki renomowanej, niemieckiej firmy DEWERT Gmbh. Posiada także cztery koła firmy TENTE o średnicy 100 mm. Każde z kół wyposażone jest w hamulec jazdy i obrotu, co znacznie ułatwia przenoszenie sprzętu. Zestaw obejmuje, poza łóżkiem, komplet poręczy drewnianych oraz wysięgnik z uchwytem.

Taurus Lux Low zdobywa w Internecie pochlebne recenzje. Użytkownicy doceniają przede wszystkim jego solidne wykonanie. Sporym uznaniem cieszy się możliwość ustawienia nachylenia segmentu ud czy pleców, a także 24 miesięczna gwarancja stanowiącą potwierdzenie bezawaryjności.

 

 

 

 

Taurus Rehabed

 

Taurus Rehabed to łóżko rehabilitacyjne, które sprawdzi się nie tylko w salach szpitalnych, ale także w domu. Jego obsługa jest bardzo prosta, a 24 miesięczna gwarancja stanowi potwierdzenie wysokiej jakości wykonania.

Wymiary zewnętrzne produktu to: 217 cm x 105 cm, zaś miejsca do leżenia: 200 cm x 90 cm. Maksymalna waga leżącego nie może przekraczać 180 kg. Łóżko wyposażone jest w cztery siłowniki firmy DEWERT Gmbh. Za pomocą pilota użytkownik ma możliwość regulacji segmentu oparcia pleców, ud oraz wysokości. Ustawienie wysokości leża jest dopuszczalne w zakresie od 40 cm do 80 cm. Pozwala to dostosować sprzęt do aktualnych potrzeb chorego. Prezentowany model jest wyposażony w wysięgnik z uchwytem mocowanym na tulejach. Barierki boczne są jednoczęściowe i zostały wykonane zgodnie z normą PN-EN 60601-2-52:2010.

Opinie na temat tego produktu są pochlebne. Prezentowane łóżko rehabilitacyjne Taurus w dobrej cenie jest doceniane zarówno przez zwykłych konsumentów, jak i osoby ze środowiska medycznego. Jest to gwarancją na to, że model ten jest funkcjonalny, wygodny i łatwy w obsłudze.

 

 

 

 

Taurus Junior

 

Taurus Junior to łóżko rehabilitacyjne przeznaczone dla młodszych pacjentów ( do 10 roku życia). Cechuje je bogata kolorystyka, dzięki czemu podoba się dzieciom. Model ten jest także łatwy w obsłudze.

Wymiary zewnętrzne sprzętu wynoszą: szerokość – 93 cm i długość – 208 cm, zaś miejsca do leżenia: 78 cm x 187 cm. Regulacja wysokości jest możliwa w zakresie od 28 cm do 70 cm. Segment oparcia pleców można ustawiać w przedziale od 0 st. do 72 st., natomiast segment oparcia ud od 0 st. do 40 st. 9-cio funkcyjny pilot umożliwia ułożenie pacjenta w wygodnej dla niego pozycji. Pilot posiada specjalne miejsce do przechowywania, dzięki czemu dostęp do niego mają jedynie opiekunowie dziecka. Umieszczone po bokach potrójne poręcze boczne stanowią solidne zabezpieczenie przed wypadnięciem.

Wiele osób uważa, że to godny polecenia model. Według konsumentów dużym udogodnieniem jest możliwość ustawienia pozycji anty-trendelenburga. Zapobiega ona przykurczom mięśni grupy kulszowo goleniowej i podudzia. Plusem okazuje się także rozbudowana możliwość regulacji ustawienia łóżka. Dzięki temu pacjent ma zapewniony komfort, a sprzęt dostosowany jest do jego obecnych potrzeb.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status