ᐅ Dobre łóżka rehabilitacyjne elektryczne – Ranking i opinie

Najlepsze łóżko rehabilitacyjne elektryczne

Ostatnio aktualizowane: 11.11.19

 

Jakie łóżko rehabilitacyjne elektryczne wybrać?

 

Życie jest bardzo nieprzewidywalne i czasem może się zdarzyć, że członka naszej rodziny dotknie poważna choroba zmieniająca jego dotychczasowy tryb życia. Aby zapewnić takiej osobie komfort, warto pomyśleć o zakupie elektrycznego łóżka rehabilitacyjnego. Nasz poradnik podpowie Ci, na co zwracać uwagę w czasie poszukiwań. Dla ułatwienia dodaliśmy też ranking uwzględniający 3 różne propozycje.

 

 

Jeżeli jeden z domowników nagle zachoruje i będzie wymagał stałej opieki, należy zrobić wszystko, aby czuł się, jak najbardziej komfortowo. Z tego powodu często koniecznością staje się zamontowanie podjazdu dla inwalidzkiego wózka, pozbycie się wysokich progów lub innych przeszkód w domu, które utrudniają poruszanie się. Do tego często niezbędna jest również wymiana łóżka na model rehabilitacyjny, nazywany także szpitalnym.

W dzisiejszych czasach najpopularniejsze są rehabilitacyjne produkty elektryczne, ponieważ ich wysokość oraz położenie zagłówka można w szybki sposób wyregulować, bez konieczności używania siły. Możliwość elektrycznej regulacji wysokości jest tak naprawdę obowiązkowa w przypadku tego typu modeli. Pozwoli ona nam zachować więcej sił i ułatwi opiekowanie się chorym. Najlepsze elektryczne łóżka rehabilitacyjne powinny też do złudzenia przypominać łóżka tradycyjne. W ten sposób osoba chora będzie czuła się bardziej swobodnie i odczuje domową, ciepłą atmosferę. Z tego względu najlepiej poszukać produktu z drewnianymi barierkami i drewnianym wezgłowiem. Będzie on wyglądać estetycznie, a jednocześnie dobrze spełni swoją funkcję.

Łóżko rehabilitacyjne powinno także zapewnić odpowiedni poziom bezpieczeństwa zarówno choremu, jak też jego opiekunowi. Obowiązkowe są barierki boczne, które zapobiegają przypadkowemu wypadnięciu. Ich obecność sprawi też, że osoba opiekująca się chorym będzie mogła utrzymać stabilność w trakcie przeprowadzania koniecznych niekiedy ćwiczeń rehabilitacyjnych.

Mówi się, że najlepsze elektryczne łóżko rehabilitacyjne w 2019 roku powinno mieć też dodatkowe wyposażenie w postaci m.in. wysięgnika z trójkątem. Ten element umożliwia osobie leżącej łatwiejszą zmianę pozycji. Za sprawą takiego wysięgnika chory może nawet samodzielnie się podnosić, co pozwoli odciążyć nasz kręgosłup. Przydatny może okazać się również stolik na łóżko. Służy on do podawania posiłków, a także jako podstawka na książkę czy nawet laptop.

Dobrym wyborem jest zakup produktu na kółkach, które umożliwiają przemieszczanie go w razie potrzeby. Kółka powinny być jednak wyposażone w blokadę, za sprawą której łóżko możemy zablokować i zapobiec tym samym jego niespodziewanemu przemieszczaniu się.

 

 

Elektryczne łóżka rehabilitacyjne – ranking

 

 

Nowy Styl Domiflex

 

Model elektrycznego łóżka rehabilitacyjnego Nowy Styl Domiflex może ułatwić opiekowanie się chorym w swoim domu. Maksymalne obciążenie w tym przypadku wynosi aż 175 kg, co świadczy o wyjątkowej wytrzymałości produktu. Wymiary prezentowanego modelu wynoszą: 211,5 cm x 102,5 cm. Jego wysokość można regulować w zakresie od 40,5 cm do 81 cm, pasują do niego materace mające wymiary 90 cm x 200 cm.

Produkt Domiflex może być obsługiwany nie tylko przez osobę opiekującą się chorym, ale także przez samego pacjenta. Elektrycznie można sterować zarówno ustawieniem oparcia dla pleców, jak również dla stóp. Jest tu również funkcja ustawienia trendelenburga oraz odwrotnego trendelenburga, czyli pozycji przeciwwstrząsowej.

Według konsumentów jest to rehabilitacyjne łóżko zasługujące na uwagę ze względu na dobrą jakość wykonania oraz możliwość zapewnienia wyjątkowego komfortu osobie chorej. Ze względu na to, że produktu nie trzeba regulować ręcznie, osoba opiekująca się chorym może uniknąć bólu pleców czy mięśni rąk, spowodowanego ciągłym podnoszeniem.

 

 

 

 

Antar Model S

 

Antar Model S to rehabilitacyjne łóżko, które posiada wykonane z drewna poręcze, przednią oraz tylną część. To sprawia, że produkt nie wygląda, jak typowe łóżko szpitalne, w efekcie osoba chora czuje się w nim bardziej komfortowo. Cechą wyróżniającą model marki Antar jest m.in. obecność kółek umożliwiających łatwe przesuwanie go w inne miejsce w razie potrzeby.

Maksymalne obciążenie łóżka wynosi 175 kg, a wymiary całkowite wynoszą: długość – 211,5 cm i szerokość – 102,5 cm. Wysokość można regulować w zakresie od 40,5 cm do 81 cm. W przypadku tego modelu można zastosować dowolny materac o wymiarach 90 cm x 200 cm. Prezentowany produkt umożliwia regulację oparcia dla pleców, stóp, ustawienie pozycji trendelenburga oraz odwrotnego trendelenburga.

Konsumenci zgodnie twierdzą, iż jest to elektryczne łóżko rehabilitacyjne w dobrej cenie, które sprawdzi się w wielu różnych sytuacjach. Dla wielu największym plusem jest fakt, że produkt może być regulowany zarówno przez osobę chorą, jak też jego opiekuna.

 

 

 

 

Vermeiren Luna X-Low

 

Model łóżka Vermeiren Luna X-Low jest dedykowany w szczególności osobom o niskim wzroście i pacjentom borykającym się z chorobą Alzheimera. Wszystko ze względu na to, że produkt można obniżyć do poziomu podłogi.

Model Luna X-Low został wyposażony w płynną regulację wysokości, kąta nachylenia wezgłowia oraz kąta nachylenia segmentu uda. Chory może przyjąć w nim także postawę tzw. anty-trendelenburga. Maksymalne obciążenie produktu wynosi aż 200 kg, pasują do niego materace w rozmiarze 90 cm x 200 cm.

Spośród zalet powyższego łóżka rehabilitacyjnego konsumenci wymieniają przede wszystkim jego estetyczny wygląd oraz łatwość regulacji przy pomocy pilota. Produkt umożliwia nawet bardzo niskim osobom swobodne wstawanie i siadanie, co przekłada się na wysoki komfort użytkowania.

 

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status