Najlepesze łóżko rehabilitacyjne Burmeier

Ostatnio aktualizowane: 23.04.19

 

Jakie łóżko rehabilitacyjne Burmeier wybrać?

 

Opieka nad osobami chorymi nie jest prostym zajęciem. Szczególnie utrudniony jest powrót do zdrowia w domowych warunkach, dlatego zachęcamy Cię do zainwestowania w najlepsze łóżko rehabilitacyjne Burmeier w 2019 roku. Zdajemy sobie jednak sprawę, że zakup takiego produktu dla większości osób będzie bardzo trudny, dlatego przygotowaliśmy ten oto poradnik, który ułatwi Ci znalezienie właściwego modelu.

 

 

Przedmiotem artykułu jest sprzęt wyprodukowany przez znaną niemiecką markę, Burmeier. Firma ta zajmuje się produkcją, a następnie dystrybucją urządzeń do rehabilitacji, w szczególności łóżek oraz materacy. Oferowane przez Burmeier produkty są produkowane pod okiem specjalistów, tak by zapewnić pacjentom najlepszą, możliwą rekonwalescencję.

Łóżka rehabilitacyjne są bardzo często nazywane szpitalnymi. Dlatego upewnij się, aby ich wygląd był bardziej domowy. Choremu na pewno nie pomoże, jeśli jego posłanie będzie kojarzyło się ze szpitalem. Pamiętaj, że komfort psychiczny jest bardzo ważny, dlatego dobrze jest zainwestować w model, który wyglądem kojarzy się z klasycznym łóżkiem.

Najlepsze łóżka rehabilitacyjne Burmeier powinny mieć opcję regulowania wysokości, gdyż możliwość automatycznego podniesienia lub obniżenia wysokości to duże ułatwienie dla chorego i osoby, która go pielęgnuje. W starych produktach, czynność tę musi wykonywać opiekun, jednak poważnie obciąża to kręgosłup. Szczególnie polecamy modele, w których pilot ma płynną regulację, gdyż pozwoli to nam na dobranie odpowiedniego ułożenia.

Ciekawą propozycją są sprzęty, które oferują ustawienie poszczególnych segmentów. W takich łóżkach, będziesz w stanie regulować ustawienie miejsca w okolicy ud, co zmniejszy ryzyko sztywności w stawach.

Koniecznie dopilnuj, aby produkt miał również opcję ustawienia barierek bocznych. W czasie snu chronią nas przed wypadnięciem, jednak dobrze, by można je było schować. Dzięki temu, chory będzie mógł siedzieć oraz samodzielnie wstawać.

Spędzanie całego dnia w jednym pomieszczeniu może być przygnębiające i źle wpływać na rehabilitację. Dlatego szczególnie polecamy łóżka na kółkach. Dzięki zwiększonej mobilności, przeniesiemy chorego do innego pokoju, zmienimy położenie, a do tego łatwiej będzie nam utrzymać czystość w pomieszczeniu. Pamiętaj jednak, że tego typu modele muszą mieć wbudowaną blokadę kół, by sprzęt nie przemieszczał się samoistnie.

 

 

Łóżka rehabilitacyjne Burmeier – ranking

 

 

Burmeier – Arminia III

 

Model Burmeier – Arminia III to łóżko rehabilitacyjne, które przeznaczone jest dla osób niepełnosprawnych oraz starszych. Swoim wyglądem sprzęt przypomina klasyczny produkt do spania. Dzięki temu chory, nie czuje się, jakby wciąż znajdował się w szpitalu.

Do wykonania łóżka użyto dobre gatunkowo drewno. Poza tym sprzęt ten ma siłownik elektryczny. Dzięki czemu pacjent sam może regulować łóżko. Jest to bardzo ważne, gdyż wiele czynności pacjent może wykonać sam, bez asysty opiekuna. Wszystkie elementy konstrukcji zostały dokładnie przebadane i sprawdzone, tak, aby nie zagrażały życiu chorego.

Łóżko ma 4 segmenty i każdy z nich można regulować. Jest to bardzo ważne, bo umożliwia pacjentowi zmianę pozycji, co zmniejsza ryzyko odleżyn. Za pomocą pilota można zmienić wysokość łóżka. Regulator jest bardzo płynny, więc bez większego trudu wybierzemy kąt, który nam najbardziej odpowiada. Co więcej, możemy również zmieniać pozycję wezgłowia, segmentu uda oraz łydki.

Zanim łóżko trafiło do konsumentów, zostało poddane wielu testom i badaniom, które potwierdziły, że korzystanie z produktu pozytywnie wpływa na stan zdrowia pacjenta oraz jego komfort. Wszystkie materiały, z których wykonano model są w pełni bezpieczne i nie będą uczulały osoby, która z niego korzysta.

Ze sprzętu zadowoleni są nie tylko pacjenci, ale również ich bliscy. Głównie ze względu na to, że chory sam może ustawiać łóżko.

 

 

 

 

Burmeier Economic II

 

Nowoczesne i bardzo wygodne łóżko Burmeier Economic II to bardzo często wybierany model do rehabilitacji. Produkt przeznaczony jest głównie dla osób niepełnosprawnych, jednak dobrze sprawdza się też w przypadku starszych ludzi.

Atutem jest to, że łóżko może być przemieszczane. Pozwoli to choremu zmienić otoczenie, ustawić sprzęt w bardziej oświetlonym miejscu lub po prostu ułatwi sprzątanie. Do tego wiele elementów konstrukcji podlega regulacji, więc pacjent samodzielnie może wybrać pozycję, w jakiej chce wypoczywać. Atutem jest funkcja anty trendelenburga, czyli możliwość ustawienia pacjenta w pozycji pół pionowej, która zapobiega przykurczom mięśni grupy kulszowo – goleniowej i podudzia. Poza tym łóżko ma opcję autokonturu segmentów, czyli jednoczesną regulację segmentów odpowiedzialnych za podpór pleców i uda. To z kolei oznacza możliwość ustawienia i zatrzymania różnych kątów, zgięć i uniesień u chorego.

Materiałem dominującym w konstrukcji jest drewno lipowe w jasnym kolorze. Zostało ono oczyszczone, wyheblowane i pokryte bezpieczną emulsją. Jest to bardzo ważne, gdyż pozwala wyeliminować ryzyko skaleczenia się o drzazgę. Do tego, na pewno zauważasz też metalowe wstawki. Tego typu elementy zostały pokryte lakierem proszkowym. Metoda ta gwarantuje nie tylko długotrwały efekt, ale jest też w pełni bezpieczna.

Gwarantem bezpieczeństwa są zabezpieczenia boczne w formie drewnianych listew oraz barierek metalowych. Mogą one zostać opuszczone lub całkowicie zdemontowane, jeśli przeszkadzają pacjentowi. Jednak decyzję o tym powinien podjąć lekarz. Z tego powodu konsumenci uważają, że to łóżko rehabilitacyjne Burmeier w dobrej cenie, to godna polecenia inwestycja.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...