Materace przeciwodleżynowe ranking

Ostatnio aktualizowane: 05.03.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Jeżeli poszukujesz odpowiedniego modelu materaca przeciwodleżynowego, to dobrze trafiłeś. Na naszej stronie dowiesz się, jakie cechy powinien mieć dobry produkt. Ponadto stworzyliśmy zestawienie, w którym zebraliśmy najpopularniejsze wśród użytkowników modele. Na pierwszym miejscu znalazł się Antar Xiamen RurowyMaterac ma działanie profilaktyczne i skutecznie leczy już powstałe odleżyny. Przeznaczony jest dla osób, które zmuszone są przez długi czas pozostawać w łóżku w jednej pozycji. Takie rozwiązanie sprawdzi się dla osób po wylewie, pacjentów w śpiączce, a także sparaliżowanych. Produkt opiera się na działaniu zmiennego ciśnienia. We wnętrzu znajdują się rurki, które są na przemian pompowane. W ten sposób, ciało jest nieustannie uciskane w różnych miejscach. Materac przeznaczony jest do użytku przez jedną osobę. Jeżeli nie jesteś pewien wyboru, zachęcamy do zapoznania się z dokładniejszym opisem tego i innych produktów, na przykład modelu Antar Xiamen Pneumatyczny, który znalazł się na drugim miejscu naszego zestawienia.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki materac przeciwodleżynowy kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Materace przeciwodleżynowe są efektywnym środkiem profilaktyki powstawania ran na ciele spowodowanych długotrwałym leżeniem w jednej pozycji. Tego typu problemy dotykają ponad 60% osób, które z powodu choroby lub urazu straciły władzę w nogach. Zaskakującym faktem jest to, że pierwsze odleżyny tworzą się już po 6h bezruchu. Z tego względu bardzo ważnym czynnikiem, który w dużym stopniu zmniejsza cierpienie poszkodowanego, jest stworzenie mu odpowiedniego miejsca do odpoczynku. W przeciwnym razie po kilku tygodniach na ciele chorego zaobserwujemy otwarte rany lub otwory o wielkości orzecha włoskiego.

Rozwój technologii medycznej umożliwił producentom stworzenie specjalnych produktów, które neutralizują powyżej opisane ryzyko. Bogaty asortyment stawia więc przed nami pytanie, jaki materac przeciwodleżynowy wybrać, aby być w pełni zadowolonym z jego działania. W niniejszym artykule podpowiemy Ci, na co zwrócić uwagę, aby dokonać zakupu najlepszego modelu.

Rodzaj – jaki materac przeciwodleżynowy jest najlepszy?

Wybór odpowiedniego materaca przeciwodleżynowego powinniśmy rozpocząć od konsultacji z lekarzem. Każde rany mają inne właściwości, dlatego też ważne jest, aby w pierwszej kolejności zostały przebadane przez osobę kompetentną. Jest ona bowiem w stanie określić typ zachorowania, stadium odleżyn i ich progresywność, a także dobrać odpowiednie środki do ich leczenia. Bardzo często lekarze zalecają właśnie zakup materaca. W zależności od potrzeb pacjenta zapisują wariant statyczny albo dynamiczny.

Pierwszy model jest to bardzo szybka i łatwa w instalacji nakładka na łóżko, która ma za zadanie rozłożyć ciężar ciała pacjenta na jak największą powierzchnię. Wierzchnia strona posiada gofrowaną strukturę, dzięki czemu powietrze swobodnie cyrkuluje pomiędzy poszczególnymi partiami ciała chorego. Dodatkowo, sprzęt nie jest zbyt drogi dlatego też często wybierany jest przez konsumentów. Ze względu na statyczny tryb pracy poleca się go osobom, które zachowały minimalną zdolność ruchową: mogą się podnosić, przekręcać i wstawać z łóżka.

Dla pacjentów, którzy nie mogą samodzielnie zmieniać swojej pozycji producenci stworzyli specjalne materace dynamiczne. Sprzedawane są one w zestawie z pompką, która po podłączeniu zmienia ciśnienie w poszczególnych miejscach. Zwykle ten rodzaj sprzętu podzielony jest na kilka części, tak aby znajdujące się wewnątrz powietrze mogło swobodnie przemieszczać się z jednej partii materaca do drugą. Nowoczesna technologia sprawia, że chory praktycznie nie odczuwa zmian. Proces jedynie odciąża poszczególne partie ciała, co sprawia, że nie są narażone na ciągły kontakt z twardym tapczanem. Ponadto zanikanie ciśnienia i jego ponowny wzrost bardzo dobrze wpływa na układ krwionośny, co jest niezwykle ważne dla osób pozostających w trwałym bezruchu.

 

Waga

Kupując materac przeciwodleżynowy, jedną z ważniejszych informacji, jakie powinieneś sprawdzić jest maksymalna waga, jaką może utrzymać. Oczywiście, jeśli na opakowaniu lub w karcie gwarancyjnej przyjęto, że dany produkt jest przewidziany dla pacjenta do 100 kg nie oznacza to, że pęknie pod naciskiem 120 kg. Nie będzie on jednak w pełni sprawny i niestety nie przyniesie oczekiwanych efektów. Z tego względu ważne, aby ciągle monitorować wagę chorego. Ciągły bezruch i stosowanie źle dobranej diety może prowadzić do tycia. Pamiętaj, by wraz z dodatkowymi kilogramami zamienić materac na taki, który poradzi sobie z daną masą ciała.

 

Rozmiar

Oczywistym faktem jest, że rozmiar materaca nie może być mniejszy niż wzrost pacjenta. Powinien  być nieco dłuższy i szerszy, tak aby nie utrudniał wygodnego ułożenia chorego w łóżku. Ponadto musi być dostosowany do mebla, na którym się znajduje. W żadnym wypadku nie może być większy niż stelaż łóżka. W przeciwnym wypadku nie będziesz w stanie dokładnie określić gdzie kończy się łóżko.

 

Materiał poszycia

Najlepszy materac przeciwodleżynowy powinien być zrobiony z wysokiej jakości, przyjemnych dla skóry materiałów. Znajduje się on przecież w bezpośrednim kontakcie z pacjentem. Jednym z najczęściej wykorzystywanych tworzyw jest poliuretan. Jego pozytywny wpływ na jakość snu i odpoczynku został potwierdzony przez tysiące konsumentów. Tego rodzaju materiał nie nagrzewa się, przepuszcza powietrze i nie wchłania wody, dzięki temu skóra ciągle oddycha, co jest bardzo ważne w przypadku występowania odleżyn.

Wiele materacy zrobionych jest również z PVC. Jest to tańszy odpowiednik poliuretanu i równie dobrze sprawdza się w sypialni chorego. Oczywiście, wszelkie cechy, takie jak cyrkulacja powietrza, nagrzewanie czy wchłanianie wody są zauważalnie słabsze, jednak mimo wszystko wielu konsumentów poleca stosowanie produktów wykonanych z tego typu tworzywa.

 

Refundacja

Warto pamiętać, że wszelkie sprzęty potrzebne do opieki nad chorym człowiekiem mogą zostać częściowo refundowane przez NFZ. Z tego względu przed zakupem warto wybrać się do lekarza rodzinnego, który przepisze Ci odpowiednią receptę. Tym sposobem możesz zaoszczędzić nawet do  70% ceny materaca.

Materace przeciwodleżynowe w dobrych cenach

Najtańszy materac przeciwodleżynowy kosztuje ok. 70 zł. Bardziej zaawansowane technologicznie sprzęty są znacznie droższe. Ich cena może wynieść nawet 600 zł. Ze względu na wspomnianą wcześniej refundację możesz w dość prosty sposób obniżyć wydatek.  Pamiętaj jednak, że to, jaki model wybierzesz powinno być uzależnione przede wszystkim od potrzeb pacjenta i zaleceń lekarza.

 

 

Najlepsze materace przeciwodleżynowe w 2021 roku

 

Materace rurkowe z wbudowaną pompą pozwalają odetchnąć osobom, które zmuszone są do długotrwałego leżenia w łóżku. Ich największą zaletą jest nie tyle zapobieganie powstawaniu odleżyn, lecz leczenie już powstałych zmian skórnych. Jednocześnie odpoczynek na takim produkcie należy do przyjemności. Aby ułatwić Ci wybór poniżej prezentujemy ranking materacy przeciwodleżynowych.

 

Nasze zalecenia

 

Antar Xiamen Rurowy

 

Dużym zainteresowaniem osób, które mają problemy z odleżynami, cieszy się model Antar Xiamen Rurowy. Produkt stosuje się w ramach profilaktyki. Dzięki temu chroni osoby podatne na powstawanie odleżyn. Sprzęt został stworzony z myślą o osobach, które są po wylewie, udarze, a także dla pacjentów sparaliżowanych, chorych neurologicznie i leżących przez długi czas ze względu na różne schorzenia.

Model został wykonany z wysokiej jakości materiałów. Materac uszyto z PCV i nylonu. Dzięki temu jest wygodny. Sprzęt przeznaczony jest do użytku medycznego.

Produkt jest zmiennociśnieniowy. To sprawia, że ciśnienie we wnętrzu jest kontrolowane przy użyciu pompy. Dzięki temu materac odpowiednio uciska ciało w różnych momentach. To pobudza cyrkulację krwi w organizmie. Produkt przystosowany jest do użytku przez osoby ważące do 140 kg. Materac opiera się na konstrukcji, na którą składają się połączone ze sobą komory w kształcie rur. Jego wymiary wynoszą 200 cm x 90 cm x 11 cm. Do zestawu dołączona jest pompka. Konsumenci doceniają ten model za solidne wykonanie i cicho działającą pompę.

Materac przeciwodleżynowy Antar Xiamen 1038 ma następujące wymiary: 200 cm x 90 cm x 11,5 cm. Produkt wykonano z nylonu i PCV. Model ma granatowy kolor.

Zalety
Regulacja ciśnienia:

Użytkownik może regulować ciśnienie materaca, a tym samym dostosowywać go do potrzeb pacjenta. Jak potwierdzają opinie konsumentów, ustawianie modelu nie jest trudne.

Szybkie wypuszczanie powietrza:

Z materaca można w zaledwie kilka chwil wypuścić całe powietrze (za sprawą zaworu CPR), co okazuje się bardzo przydatne, kiedy musimy podjąć próbę reanimacji chorego.

Konstrukcja rurowa:

Produkt ma konstrukcję rurową. W związku z tym istnieje możliwość wypięcia poszczególnego segmentu przylegającego do tej części ciała, na której pojawiły się odleżyny. To przyśpiesza gojenie.

Pokrowiec:

Model sprzedawany jest w zestawie z nieprzemakalnym pokrowcem. W efekcie bezpiecznie przechowywanie materaca jest łatwiejsze.

Zestaw naprawczy:

Jeśli na materiale, z którego wykonano produkt pojawią się przetarcia, możemy skorzystać ze znajdującego się w komplecie zestawu naprawczego.

Wady
Maksymalne obciążenie:

Z uwagi na to, że maksymalne obciążenie modelu wynosi ok. 140 kg nie będzie on odpowiedni dla osób z bardzo dużą nadwagą.

 

 

 

 

Antar Xiamen Pneumatyczny

 

Wiele osób ceni sobie model Antar Xiamen Pneumatyczny. Ten dobry i tani materac przeciwodleżynowy przeznaczony jest do użytku przez osoby, które mają problemy z poruszaniem się. Jest odpowiedni dla osób po operacjach, a także sparaliżowanych. Można go montować na kanapach lub stelażach łóżek.

Produkt został dobrze wykonany. Zrobiono go w oparciu o strukturę bąbelkową. Ma to na celu pomoc w leczeniu odleżyn. Materac podłączony jest do pompy, która w różnych cyklach pracy napełnia naprzemiennie komory powietrzem. W ten sposób ciało pacjenta podtrzymywane jest w różnych punktach. Co więcej, wysokość ciała jest cały czas taka sama. Model wyprodukowano z wysokiej jakości tworzywa PCV.

Zastosowana pompa charakteryzuje się cichą pracą. Do kompletu dołączony jest zestaw naprawczy, na wypadek gdyby materac się przetarł. Wymiary tego modelu wynoszą 200 cm x 90 cm x 7 cm. Użytkownicy doceniają go za skuteczną ochronę przed powstawaniem odleżyn.

Antar Xiamen 35 to bardzo dobry materac przeciwodleżynowy do 150 zł. Wymiary produktu to: 200 cm x 90 cm x 7 cm. Maksymalna waga użytkownika wynosi 130 kg.

Zalety
Materiał wykonania:

Materac został zrobiony z wysokiej jakości PCV. Materiał ten jest wytrzymały i przyjemny dla skóry. W rezultacie osoba chora jest nie tylko skutecznie zabezpieczona przed odleżynami, ale także różnego rodzaju podrażnieniami.

Dodatkowe akcesoria:

W opakowaniu poza Antar Xiamen 35 znajdziemy także zestaw naprawczy. W związku z tym, nawet jeśli dojdzie do uszkodzenia produktu, będziemy mogli samodzielnie uporać się z problemem bez konieczności wydawania dodatkowych pieniędzy.

Długość pompowania:

Materac można napompować w 6 minut. Konsumenci uważają, że czas oczekiwania nie jest zbyt długi.

Skuteczność:

Osoby, które miały okazję przetestować produkt zapewniają, że dobrze spełnia on swoje zadanie. Gwarantuje odpowiedni przepływ powietrza, jak również zmniejsza ucisk poszczególnych partii ciała.

Wady
Widoczność zabrudzeń:

Model jest dostępny w kremowym kolorze. Pojawiające się na materiale zabrudzenia są więc bardzo widoczne.

 

 

 

 

ARmedical AR-910

 

ARmedical AR-910 to produkt, który sprawdzi się u wielu osób obłożnie chorych. Przeznaczony jest on do ochrony przed odleżynami. Ponadto mogą z niego korzystać osoby, u których już one występują. Szczególnie dobrze sprawdzi się dla pacjentów w śpiączce.

Produkt wykonany został z wysokiej jakości nylonu. Zrobiony jest z połączonych ze sobą 20 komór, które ułożone są poziomo. Aby uchronić przed odleżynami, pompa napełnia powietrzem naprzemiennie poszczególne rury. Nie wpływa to negatywnie na komfort pacjenta. Jeden cykl trwa 10 minut.

Model charakteryzuje się stosunkowo cichą pracą. Do zestawu dołączona jest pompa. Wymiary tego produktu wynoszą 180 cm x 80 cm x 10 cm. Maksymalne obciążenie sprzętu wynosi 140 kg. Jego moc wynosi 5 W. Opinie o materacach przeciwodleżynowych ARmedical są bardzo pozytywne. Konsumenci doceniają ten model za wygodę użytkowania.

Materac przeciwodleżynowy ARmedical AR-910 ma wymiary: 180 cm x 80 cm x 10 cm, a jego maksymalne obciążenie jest równe 140 kg. Model ma ciemnoniebieski kolor.

Zalety
Mocowanie:

Produkt można z łatwością przymocować do zwykłego materaca znajdującego się na łóżku chorego. ARmedical AR-910 nie przesuwa się w trakcie użytkowania, więc nie ma konieczności ciągłego poprawiania posłania.

Skuteczność:

Model został tak zrobiony, aby poszczególne części ciała osoby korzystającej z materaca nie stykały się z jego powierzchnią przez dłużej niż kilka minut. Ogranicza to ryzyko powstania odleżyn i przyczynia się do przyspieszenia gojenia już powstałych podrażnień.

Regulacja ciśnienia:

Na uwagę zasługuje płynna regulacja ciśnienia, która pozwala dostosować materac do wagi użytkownika, a tym samym zapewnić mu maksymalny komfort.

Wady
Pompa:

Pojedyncze opinie wskazują, że pompa generuje stosunkowo duży hałas w trakcie pracy, co obniża nieco komfort użytkowania sprzętu.

 

 

 

 

Timango GM7800/C

 

Timango GM7800/C to materac przeznaczony zarówno do użytku domowego, jak i szpitalnego. Dzięki niemu, mimo niezmiennej pozycji, na ciele nie powstają odleżyny.

Sprzęt wykonany jest z wysokiej jakości tworzywa PCV. Komory w kształcie rur ułożono poprzecznie. Materac jest zmiennociśnieniowy. Jest wyposażony w pompę, która przez cały czas wdmuchuje powietrze do poszczególnych komór. To sprawia, że powierzchnia produktu naciska na ciało w różnych miejscach. Ma to na celu polepszenie przepływu krwi pacjenta, a także sprawniejszą cyrkulację tlenu i składników odżywczych. Jeden cykl przepływu powietrza trwa 12 minut.

Maksymalne obciążenie tego produktu wynosi 130 kg. Do zestawu dołączony jest pokrowiec, który ułatwia przechowywanie pompy i materaca. Wymiary tego modelu są równe 189 cm x 84 cm x 11 cm. Użytkownicy doceniają go za dużą wytrzymałość i wysoką jakość wykonania.

Maksymalne obciążenie materaca przeciwodleżynowego Timango GM7800/C wynosi 130 kg. Produkt zrobiono z PCV. Model ma granatowy kolor.

Zalety
Pokrowiec:

Kupując prezentowany materac możemy być pewni, że jego przechowywanie nie będzie trudne. W opakowaniu znajduje się dobrej jakości pokrowiec, który skutecznie zabezpiecza model przed zabrudzeniem.

Wytrzymałość:

Materiał, z jakiego zrobiono produkt to dobrej jakości PCV. Jest to wyjątkowo trwałe tworzywo, dzięki czemu nie musimy obawiać się, że model szybko ulegnie zniszczeniu i przez to konieczna okaże się jego wymiana.

Refundacja:

Model jest refundowany przez NFZ, co oznacza, że mając odpowiedni dokument można kupić materac za nieco niższą kwotę.

Wady
Stabilność:

Produkt ma stosunkowo słabe mocowania do łóżka, więc może przesuwać się po jego powierzchni.

Użytkowanie:

Z początku użytkowanie Timango GM7800/C, a dokładniej podłączanie pompy może okazać się trudne.

 

 

 

 

Mdh Bubble Master

 

Materac Mdh Bubble Master jest ceniony, jako produkt medyczny. Wykorzystywany jest w szpitalach, a także w domach prywatnych. Produkt skutecznie chroni przed powstawaniem odleżyn.

Model wykonany jest z wysokiej jakości materiałów. Do produkcji wykorzystano tworzywo PCV. Ponadto materac zrobiono z połączonych ze sobą komór bąbelkowych. Poszczególne przestrzenie są na przemian wypełniane powietrzem. Dzięki temu miejsca narażone na powstawanie odleżyn nie są uciskane. Takie rozwiązanie pozytywnie wpływa na cyrkulację krwi w organizmie. Jeden cykl pracy trwa 12 minut.

Produkt przeznaczony jest do układania na elastycznym podkładzie łóżka lub normalnym materacu. Do zestawu dołączona jest pompa, która działa przez cały czas. Maksymalne obciążenie modelu wynosi 140 kg. Do kompletu dołączony jest zestaw naprawczy w postaci kleju i łatek. Wymiary tego sprzętu są równe 195 cm x 90 cm x 6,5 cm. Użytkownicy doceniają go za ciche działanie.

MDH Bubble Master to materac przeciwodleżynowy o wymiarach: 195 cm x 90 cm x 6,5 cm. Nośność materaca wynosi 140 kg. Model ma kremowy kolor.

Zalety
Pompa elektryczna:

Nowoczesna pompa elektryczna gwarantuje cichą pracę urządzenia. W związku z tym nie ma obaw, że przebywający w łóżku pacjent nie będzie miał zapewnionego spokoju w trakcie odpoczynku.

Mocowania:

Na MDH Bubble Master znajdują się specjalne mocowania pozwalające na umieszczenie produktu na zwykłym materacu łóżkowym. Są one solidnie wykonane, dzięki czemu pozwalają utrzymać model w niezmiennej pozycji.

Wady
Pielęgnacja:

Materac ma jasnokremowy kolor. Utrzymanie go w nienagannej czystości jest więc nieco trudniejsze niż w przypadku materacy w ciemnych kolorach.

Zestaw naprawczy:

Pewna grupa konsumentów uważa, że zestaw naprawczy, który otrzymujemy wraz z zakupem modelu nie jest solidnie wykonany.

 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

Jaki rurowy materac przeciwodleżynowy wybrać?

 

Materac przeciwodleżynowy jest podstawą dla osoby, która jest przewlekle chora i musi leżeć w łóżku – zapobiega powstawaniu bolących odleżyn w sytuacji długotrwałego unieruchomienia ciała. Poza tym wspiera leczenie, gdy już odleżyny się pojawią. Jeśli nie jesteś przekonany, jaki model wybrać i co mieć na uwadze podczas zakupów, przeczytaj poniższy poradnik. Znajdziesz w nim wiele wskazówek oraz ranking produktów cieszących się dużym uznaniem konsumentów.

Produkty przeciwodleżynowe są przeznaczone do profilaktyki ran, które w wyniku długotrwałego leżenia powstały na ciele chorego. Takie problemy dotykają ponad połowę osób, które z powodu choroby muszą leżeć. Bardzo ważne jest, aby stworzyć odpowiednie miejsce do odpoczynku, w przeciwnym razie po kilku tygodniach rany będą otwarte, bardzo duże i bolące.

Poszukiwania odpowiedniego materaca należy rozpocząć od wizyty u lekarza. Po konsultacji i badaniu pacjenta specjalista zdecyduje, jaki rodzaj produktu należy zakupić. Z reguły jest to wariant statyczny – czyli nakładka na łóżko, której zadaniem jest rozłożenie ciężaru na jak największej powierzchni. Gofrowana struktura sprawia, że powietrze swobodnie cyrkuluje. Ten model polecany jest osobom, które mają zdolność ruchową. Drugim wariantem jest materac dynamiczny – przeznaczony dla osób, które nie mogą się poruszać. Ten rodzaj podzielony jest na kilka części, aby powietrze swobodnie się przemieszczało.

Materac rurowy przeciwodleżynowy różni się od innych tym, że pod ciałem chorego wytwarza efekt fali. Uważa się, że jest to najbardziej skuteczna forma działania produktów przeciwodleżynowych. Co ważne, ilość rur można dostosować do wzrostu pacjenta. Materace rurowe przeznaczone są dla osób cięższych i z dużym ryzykiem wystąpienia odleżyn.

Ważnym aspektem jest waga, jaką jest w stanie udźwignąć materac i jednocześnie odpowiednio pracować. Najlepsze rurowe materace przeciwodleżynowe mają udźwig do 130 kg. Jeśli waga pacjenta jest jednak wyższa, nie oznacza to, że materac pęknie pod naciskiem ciężaru, ale nie będzie w pełni sprawny i nie przyniesie oczekiwanych rezultatów. Dlatego ważne jest, by cały czas monitorować masę chorego i ewentualnie wymienić materac na inny.

Warto również zwrócić uwagę na rozmiary materaca, ponieważ nie może być on mniejszy niż osoby chorej, która będzie na nim leżała. Materac musi być nieco większy niż wzrost pacjenta i dostosowany do łóżka na, którym będzie umieszczony.

Materiał wykonania też jest bardzo ważny. Powinien on być jak najlepszej jakości a także przyjemny dla skóry. Najczęściej kupowany i najlepszy rurowy materac przeciwodleżynowy w 2021 roku wykonany jest z poliuretanu. Ten rodzaj materiału nie nagrzewa się, nie wchłania wody i przepuszcza powietrze. Materace można wykonać jeszcze z PCV, które również się sprawdza, jednak mają pozytywnych opinii.

 

 

Rurowe materace przeciwodleżynowe – Ranking

 

 

Antar Xiamen E80D-285E4 

 

Model Antar Xiamen E80D-285E4 został stworzony, aby pomagać osobom, które borykają się z problemem powstawania odleżyn. Produkt jest zmiennociśnieniowy, pneumatyczny, a w zestawie ma również pompkę z regulacją ciśnienia.

Materac jest cichy i ekonomiczny w użytkowaniu. Co więcej, zapewnia bardzo dobrą ochronę przed powstawaniem odleżyn. Przeznaczony jest szczególnie dla osób trwale unieruchomionych między innymi: po wylewie, zawale, przebywających na oddziale OIOM czy sparaliżowanym i chorym neurologicznie.

Materac dodatkowo wyposażono w nacinane laserowo wentylacyjne otwory. Ponadto funkcja CPR umożliwia szybką ewakuację powietrza z materaca.  Po napompowaniu produkt ma wymiary: długość – 200 cm, szerokość – 90 cm, a wysokość – 11 cm. Maksymalna waga użytkownika to 140 kg. Użytkownicy są bardzo zadowoleni z tego produktu, ponieważ jest to produkt solidnie wykonany i cicho pracuje.

 

 

 

Aston Protector II 

 

Godnym polecenia produktem jest Aston Protector II, ponieważ charakteryzuje się najbardziej zaawansowanymi rozwiązaniami, aby zapobiec powstawaniu odleżyn. Przeznaczony jest dla osób trwale unieruchomionych.

Ten rurowy materac przeciwodleżynowy w dobrej cenie wyposażony jest w 17 komór, podzielonych na dwie sekcje, które pompowane są naprzemiennie. Jest to materac pneumatyczny zmiennociśnieniowy, wykonany według konstrukcji rurowej. Ręczna regulacja ciśnienia w materacu, umożliwia jego dostosowanie do wagi osoby z niego korzystającej. Do materaca dołączony jest też pokrowiec, więc w łatwo możemy go również przenosić lub przechować. Model ten ma zawór CPR – odpowiedzialny za szybkie wypuszczenie powietrza.

Całkowite wymiary materaca to: długość – 190 cm, szerokość – 85 cm i wysokość – 11 cm. Waga osoby użytkującej produkt nie powinna przekroczyć 140 kg. Konsumenci są zadowoleni z wyboru tego produktu, gdyż dobrze spełnia swoje zadanie, a co więcej jest łatwy w utrzymaniu czystości. Ponadto jest bardzo wygodny.

 

 

 

Timago GM7800/C 

 

Timago GM7800/C to produkt zmiennociśnieniowy wykazujący wysoką wytrzymałość. Wykonany jest z trwałego PCV. Struktura materaca zbudowana jest z poprzecznych komór, które są w sposób cykliczny i naprzemienny wypełniane są powietrzem przez pompę zasilającą. Dzięki stałej zmianie punktów podparcia osoby leżącej materac minimalizuje ucisk na te części ciała, które najbardziej narażone są na powstanie odleżyn.

Maksymalne obciążenie tego produktu przeciwodleżynowego to 130 kg. Jego wymiary to: 189 cm x 84 cm x 11 cm, a waga tylko – 3,5 kg. Poza tym wyposażony jest on w funkcję reanimacyjną  – CPR.

Jest to model chętnie wybierany, ponieważ wspomaga przepływ krwi oraz usprawnia cyrkulację. Konsumenci chwalą również materac z uwagi na to, że jest bardzo wygodny i solidnie wykonany. Ponadto do materaca został dołączony pokrowiec, który ułatwi przechowywanie.

 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status
film indirfilm indirmefull program indir