fbpx

test555

Ostatnio aktualizowane: 18.07.19

 

Gdy myślisz o zakupie ekspresu do kawy z młynkiem, warto postawić na sprawdzone rozwiązania, bo takie urządzenia to spory wydatek. Dlatego też sprawdziliśmy, które z urządzeń cieszy się największym powodzeniem wśród odbiorców. Swoją ocenę oparliśmy również na tym, które z urządzeń pozyskało najwięcej pozytywnych opinii swoich użytkowników. Modelem, który w taki sposób wyodrębniliśmy został De’Longhi Magnifica S ECAM 22.110.B, którego producentem jest światowy ekspert w dziedzinie innowacyjnych rozwiązań parzenia kawy. Dzięki innowacyjnemu systemowi grzewczemu, każdy rodzaj kawy jest przygotowywany w najlepszej dla danego rodzaju temperaturze, a optymalne ciśnienie pozwala na wydobycie głębi aromatu. Model ten posiada cichy młynek z możliwością ustawienia trzech grubości mielenia, a także nowoczesny system spieniania mleka, który pozwala na przygotowanie cappuccino z idealnie spienioną kremową pianką. Model ten można odpowiednio zaprogramować w zależności od twardości wody w wodociągu, a po skończeniu pracy urządzenie automatycznie się oczyści i odkamieni. Maksimum aromatu wydobędzie z kawy również ekspres Siemens EQ6 TE607203RW, który wybraliśmy jako drugi najlepszy wśród dostępnych obecnie na rynku.

 

 

Jaki ekspres do kawy z młynkiem kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Jaki jest najlepszy ekspres do kawy z młynkiem, to pytanie zadaje sobie niejeden amator dobrej kawy. Jeśli i Ty właśnie stoisz przed wyborem ekspresu do kawy, to zapraszamy do naszego poradnika. Zastanowimy się tu, jakie cechy powinien mieć dobry ekspres i na co zwracać uwagę przy kupnie takiego urządzenia.

Jaki ekspres do kawy z młynkiem wybrać – przeznaczenie

Jest to najważniejsze kryterium wyboru. Nie tylko określamy, jaki ekspres potrzebujemy, ale też jaki budżet zamierzamy na niego przeznaczyć. Najprostsze kawiarki elektryczne lub stawiane na kuchence można kupić za 50 – 200 złotych, natomiast zaawansowane maszyny ciśnieniowe do robienia kawy mogą kosztować i kilka tysięcy złotych.

Wśród ekspresów możemy wymienić modele przelewowe. Mogą one być z wbudowanym sitkiem, lub z jednorazowymi filtrami. Ekspresy takie parzą kawę dla kilku lub nawet kilkunastu osób za jednym razem. Jednak prawdziwą przyjemność parzenia i picia aromatycznego trunku w rozmaitych wariantach dają ciśnieniowe ekspresy do kawy. Ale po kolei.

Najprostszym ekspresem do kawy jest kawiarka. Ze względu na niewielkie rozmiary sprawdza się w warunkach domowych do zaparzenia 1 – 2 kaw, a czas parzenia trwa nawet 8 minut.

Ekspresy kapsułkowe są niewielkie i pozwalają na zaparzenie wielu różnorakich kaw. Wystarczy włożyć odpowiednią kapsułkę i włączyć urządzenie. Kawa jest gotowa w przeciągu kilku chwil.

Ekspres automatyczny natomiast jest dla Ciebie, gdy zależy Ci na przygotowywaniu różnych rodzajów kaw w pełni zautomatyzowanym procesie. Jest również dla Ciebie, gdy pijesz dużo różnorodnych kaw, a także przygotowujesz je dla rodziny i gości, a ponadto jakość przygotowanego napoju jest dla Ciebie najważniejsza. Ekspres taki jest wyposażony w młynek do kawy i automatycznie dobiera grubość ziaren, czas i temperaturę parzenia do wybranego napoju.

Ekspres kolbowy to taki, w którym ważny jest nie tylko napój, ale proces jego parzenia. Tu zmieloną kawę wsypujesz do sitka, umieszczasz ją w urządzeniu i przygotowujesz na jeden raz maksymalnie dwie filiżanki naparu. Zatem gdy rytuał parzenia kawy jest dla Ciebie ważny, to będzie odpowiedni ekspres dla Ciebie.

Jak widać z powyższego opisu jedynie ekspresy automatyczne to takie, które mają wbudowany młynek do kawy, dlatego w dalszym opisie skupimy się właśnie na tego typu ekspresach.

 

Najlepszy ekspres do kawy z młynkiem – parametry

Jednym z ważniejszych parametrów ekspresu ciśnieniowego jest jego ciśnienie. Podawane w barach określa siłę, z jaką woda przepływa przez zmieloną kawę. Ekspresy niskociśnieniowe, od 3 bar pozwalają na przygotowanie kawy w wysokiej, 100 stopniowej temperaturze, co powoduje, że w takim napoju mamy dużą zawartość kofeiny, ale też szkodliwych kwasów i gorzkich substancji. Nowoczesne ekspresy ciśnieniowe, które dają ciśnienie od 12 do 19 bar parzą kawę w temperaturze 90 stopni oczyszczając napar ze szkodliwych i gorzkich substancji.

Moc grzałki wpływa na szybkość przygotowania naparu. Proces ten w zależności od mocy może trwać do 9 minut lub na przykład 15 sekund. W ekspresach wysokociśnieniowych stosuje się dwojaki sposób podgrzewania wody. Jest to ogrzewacz przepływowy, stosowany w mniejszych urządzeniach, który skutecznie utrzymuje stałą temperaturę parzenia kawy, co wpływa na jej jakość. W większych ekspresach jest to bojler, w którym magazynowany jest zapas gorącej wody. Ich zaletą jest również dostarczenie mocnego strumienia pary do spieniania mleka. Współczesne ekspresy do kawy z młynkiem w dobrych cenach mają za zadanie zaparzyć kawę najszybciej jak to możliwe, wydobywając przy tym jak najwięcej aromatu, a ograniczyć przenikanie substancji gorzkich i drażniących żołądek.

Duże zadanie do spełnienia mają również filtry. Dobry ekspres może być wyposażony w filtr usuwający chlorowy zapach z wody z kranu, albo filtr węglowy oczyszczający wodę z bakterii.

 

 

Funkcje dodatkowe

Gdy zdecydujemy się na zakup automatycznego ekspresu do kawy, to dobrze, aby był on wyposażony w rozmaite funkcje dodatkowe, które ułatwiają lub umilają jego obsługę. Na przykład bardzo przydatne jest, gdy ekspres ma wyświetlacz LCD, na którym zarządzamy urządzeniem, a także otrzymujemy komunikaty na przykład o konieczności wymiany filtra, czy opróżnienia pojemnika z fusami. Gdy dodatkowo możemy na takim wyświetlaczu zarządzać urządzeniem dotykowo, staje się ono wygodniejsze i bardziej intuicyjne.

Gdy Twoje urządzenie pozwala na przygotowanie wielu różnorodnych napojów, koniecznym staje się zarządzanie ilością parzonej kawy, czasem jej parzenia, a także grubością kawy, jaka zostaje przygotowana do parzenia przez młynek. Każdy rodzaj kawy wymaga, bowiem nieco innych warunków, aby wydobyć z niej maksimum aromatu. A Ty również raz masz ochotę na małą czarną, a czasem na półlitrowy kubeł kawy.

Dla amatorów kawy z mlekiem są wszelkie funkcje spieniania mleka. Możesz mleku nadać kształt gęstą, kremową konsystencję, albo delikatnej spienionej konsystencji do cappuccino czy latte.

Niezależnie zaś, jakiej kawy jesteś amatorem, to funkcja chroniąca zapychanie się dysz ekspresu jest także dla Ciebie. Uzyskuje się to przez samozasysanie, co chroni maszynę przed zapowietrzeniem i zapewnia bezawaryjne użytkowanie.

I na koniec ważna funkcja dla wszystkich użytkowników – czyli automatyczne czyszczenie i odkamienianie ekspresu. Niektóre modele można zaprogramować, aby robiły takie samooczyszczenie zawsze przy uruchomieniu, bądź przed wyłączeniem urządzenia. Inne modele mają specjalne guziki, którymi funkcję tę się uruchamia. Jedno jest pewne, gdy jej brak, trzeba po użyciu ekspres rozmontować go i umyć.

 

 

Najlepsze ekspresy do kawy z młynkiem w 2019 roku

 

W poniższym rankingu ekspresów do kawy z młynkiem prezentujemy kilka wybranych modeli, są one starannie wybrane spośród najbardziej popularnych na rynku.

 

Nasze zalecenia

 

De’Longhi Magnifica S ECAM 22.110.B

 

Kompaktowy, automatyczny ekspres De’Longhi Magnifica S ECAM 22.110.B, to urządzenie, które pozwala na przygotowanie dwóch kaw jednocześnie. Użytkownik może zaparzyć kawę mieląc ją najpierw młynkiem i dostosowując grubość mielenia do własnych preferencji, albo wykorzystać kawę zmieloną. Model ten też pozwala na regulację objętości i smaku kawy, wysokość adaptera można regulować do maksymalnego położenia na wysokości 14 cm.

Ekspres posiada nowoczesny system grzewczy Termoblok, który pozwala na przygotowanie każdego rodzaju kawy w optymalnej temperaturze i ciśnieniu. Dzięki takim funkcjom ekspres dla każdego rodzaju kawy wyciąga maksimum aromatu. Z resztą ilość użytej kawy i wody do parzenia użytkownik może samodzielnie regulować według własnych preferencji. Ciekawą opcją tego urządzenia jest to, że mamy tu możliwość programowania twardości wody, dzięki czemu można ustawić również częstotliwość automatycznego czyszczenia i odkamieniania urządzenia.

Wyjmowany blok zaparzający pozwala na łatwe dotarcie do wnętrza i wyczyszczenie oraz konserwację wszystkich elementów ekspresu. Opinie o ekspresach do kawy De’Longhi Magnifica S ECAM 22.110.B mówią nam, że jest to model łatwy w obsłudze o przyzwoitej cenie, dobrej jakości wykonania i eleganckim wyglądzie.

 

 

 

 

Siemens EQ6 TE607203RW

 

Inteligentny system sensoFlow w ekspresie Siemens EQ6 TE607203RW pozwala na wydobycie z kawy maksimum aromatu poprzez parzenie każdej kawy w odpowiedniej dla niej temperaturze. Przejrzysty interfejs na wyświetlaczu pozwala na łatwą obsługę i znalezienie napoju, jaki nam aktualnie odpowiada. Ceramiczny młynek, w jaki model ten jest wyposażony gwarantuje długą żywotność i dokładność mielenia.

Ekspres pozwala na jednoczesne przygotowanie dwóch filiżanek napoju, pozwala też na wybór pojemności z pięciu różnych ustawień dobieranych przez użytkownika. Po wybraniu opcji kawy z mlekiem system spieniania mleka w ekspresie zostaje bardzo dokładnie oczyszczony przez strumień pary. A gdy zachodzi potrzeba ekspres do kawy umożliwia łatwe wyjęcie jednostki zaparzania, wypłukanie jej pod bieżącą wodą i ponowny montaż w urządzeniu.

Model ten również można nastawić, aby po upływie określonego przez użytkownika czasu od zaparzenia kawy, wyłączył się samoczynnie wpływając na zmniejszenie zużycia energii. Według użytkowników na uwagę zasługuje tu ogromny wybór różnych rodzajów kaw i sposobów ich parzenia, a także mimo kompaktowych rozmiarów duży pojemnik na wodę do parzenia kawy.

 

 

 

 

Philips 4000 series HD8847/09

 

Philips 4000 series HD8847/09, to ekspres, który zadowoli wielu użytkowników. Jeden obrót dźwigni pozwala na przygotowanie mocnego espresso lub klasycznej kawy. Zintegrowany pojemnik na mleko pomaga w przygotowaniu napoju w idealnej temperaturze, niezależnie czy wybierzesz cappuccino, czy kawę ze spienionym mlekiem. Natomiast ceramiczny młynek, który nie zmienia smaku kawy podczas mielenia, gwarantuje trwałość i cichą pracę ekspresu. Młynek ten można ustawić na pięć różnych grubości mielenia w zależności od rodzaju przygotowywanej kawy i preferencji użytkownika.

Również temperatura wody do parzenia napoju pozostaje pod kontrolą, bowiem różne rodzaje wymagają nieco innych parametrów temperatury. Obsługa odbywa się dotykowo za pomocą wyświetlacza, na którym łatwo i intuicyjnie można wybrać rodzaj napoju. Ustawieniom również podlega wysokość kraniku, z którego kawa cieknie do kubka. Najwyższy jego poziom pozwala na wstawienie naczynia o wysokości 15 cm.

Natomiast dzięki wyjmowanemu blokowi zaparzającemu, można urządzenie dokładnie wyczyścić pod bieżącą wodą. A po każdym włączeniu, lub wyłączeniu urządzenie jest automatycznie czyszczone za pomocą automatycznego programu czyszczenia i usuwania kamienia. Gdyby jednak użytkownik nie ustawił automatycznego czyszczenia, to urządzenie przypomni o potrzebie oczyszczenia wyświetlając odpowiedni komunikat na wyświetlaczu.

Zalety tego ekspresu, jakie wymieniają użytkownicy to wygoda obsługi, wbudowany młynek i pojemnik na mleko, oraz powiadomienia wyświetlane przez ekspres do kawy.

 

 

 

 

Saeco Incanto Deluxe HD8921/09

 

Elegancki ekspres z ceramicznym młynkiem w naszym rankingu ekspresów do kawy to model Saeco Incanto Deluxe HD8921/09. Ceramiczny młynek zapewnia dokładne mielenie kawy, a wytrzymałość ceramiki gwarantuje bezawaryjne używanie młynka przez wiele lat. Ekspres ten pozwala na wykonanie siedmiu rodzajów różnych kaw, a każdą z nich przygotujesz za pomocą jednego przycisku.

Tu również możesz przygotować kawę bezkofeinową. Woda do przygotowania kawy jest w tym modelu grzana w bojlerze ze stali szlachetnej, co pozwala na szybkie osiągnięcie żądanej temperatury. A innowacyjny system AquaClean dba o usuwanie kamienia z urządzenia, dzięki czemu urządzenie ma długą żywotność. Dodatkowo model ten poinformuje Cię o potrzebie wymiany filtra, a zrobi to po zaparzeniu około 5 tysięcy filiżanek. Użytkownik, według swoich własnych preferencji, może ustawić tu moc napoju.

Dla osób, które zakupiły ten model istotnym było, że nie wymaga on odkamieniania, bo zawiera filtr, który wodę odkarmienia przed użyciem. Użytkownicy uważają również, że na uwagę zasługuje tu ceramiczny młynek, a także możliwość regulacji dozownika kawy, która pozwala nalać małą filiżankę, albo duży kubek kawy.

 

 

 

 

Russell Hobbs Allure 20060-56

 

Russell Hobbs Allure 20060-56 to ekspres o mocy 1000 W z automatycznym wyłącznikiem, regulacją mielenia młynka do kawy i regulacją mocy parzonej kawy według upodobań użytkownika. Dzięki tym funkcjom możesz przygotować kawę łagodniejszą, lub taką o głębokim i intensywnym smaku. A programator czasowy pozwoli na zaparzenie napoju dokładnie w czasie, jaki sobie zaplanowałeś.

Ekspres został wyposażony w 1,5 litrowy dzbanek, co pozwala na jednorazowe zaparzenie 10 filiżanek kawy. Ze względu na to ekspres doskonale sprawdza się w biurach, gdzie z rana jest wielu amatorów tego napoju. Sterowanie tu odbywa się za pomocą elektronicznego wyświetlacza LCD, filtr uchylny pozwala na łatwą jego wymianę, a wskaźnik poziomu wody informuje Cię o potrzebie jej uzupełnienia.

Według użytkowników tego modelu jest to dobry i tani ekspres do kawy. Jest on trwały i wygodny oraz łatwy w użytkowaniu. Jakość wykonania nie pozwala na narzekanie użytkowników. Dodatkowo przekazują oni, że również utrzymanie ekspresu w czystości nie nastręcza trudności.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
DMCA.com Protection Status