Telewizory ledowe ranking

Ostatnio aktualizowane: 23.02.18

Najlepsze telewizory ledowe w 2018 roku

 

Technika wciąż idzie naprzód. Nawet, jeśli Twój stary telewizor jeszcze dobrze działa, to kiedyś przychodzi moment rozstania się z reliktem przeszłości. A może od dawna poszukujesz telewizora dla siebie? Ten ranking jest dla wszystkich tych, którzy myślą o zakupie nowego sprzętu. Postaramy się w nim wskazać dobry i tani telewizor ledowy, wszystkim tym, którzy właśnie takiego modelu szukają.  Poniżej przedstawiamy pięć czołowych modeli opisując ich ceny, a także opinie klientów. Sprawdź, który z modeli najbardziej Ci odpowiada.

 

Nasze zalecenia

 

Panasonic TX-50DS630E

 

Pierwszy z modeli, zajmujący czołowe miejsce w rankingu, to Panasonic TX-50DS630E. Jest to urządzenie o przekątnej ekranu 50 cali, wadze 16,5 kg (wraz z podstawą), oraz wymiarach (również z podstawą) szerokość: 1126 mm, wysokość: 693 mm, oraz głębokość: 202 mm.

Telewizor jest wykonany w standardzie FullHD i posiada rozdzielczość ekranu 1920 x 1080 px. Dzięki wielu ustawieniom, użytkownik może nie tylko ułatwić sobie obsługę urządzenia, ale również je spersonalizować.

Na przykład system My Home Screen daje możliwość konfiguracji odbiornika tak, aby zawierał łącza wyłącznie do ulubionych treści, czy aplikacji. Adaptacyjne ściemnianie podświetlenia natomiast analizuje otrzymywane obrazy, aby dostosować moc światła w taki sposób, by zoptymalizować obraz na ekranie.

Bardzo ciekawą funkcją jest Voice Assistant, który pozwala rozstać się z mozolnym wpisywaniem poleceń za pomocą pilota. Zamiast tego wydajemy polecenia głosowe, przez mikrofon umieszczony w pilocie, albo za pomocą urządzenia typu smart. W ten sposób możemy na przykład wyszukać film, w którym występuje nasz ulubiony aktor. Ponadto urządzenie zostało wyposażone w szereg złącz. Mamy tu między innymi 3 złącza HDMI, gniazdo USB, Ethernet, WiFi, Bluetooth.

Użytkownik ma też możliwość odtwarzania programów z pamięci USB. Telewizor obsługuje kilkanaście różnych formatów plików, więc nie ma obawy, o trudności w odtworzeniu nagrania. Dla użytkowników atrakcyjnym okazało się być to, że model ten odbiera telewizje naziemną, oraz to, że indywidualnie, każdy klient może uzyskać takie nasycenie i odcienie kolorów, jakie mu odpowiadają. Nie bez znaczenia dla użytkowników jest również personalizacja odbiornika.

 

 

Samsung UE40J5100 

 

Samsung UE40J5100, to najlepszy telewizor ledowy, dla osób poszukujących prostego urządzenia służącego wyłącznie do oglądania telewizji.  Przekątna ekranu w tym modelu wynosi 40 cali, jest o wadze wraz z podstawą 8,6 kg i wymiarach wliczając podstawę: szerokość 908 mm, wysokość 585 mm, głębokość 288 mm.

Rozdzielczość ekranu kształtuje się na poziomie 1920 x 1080 px. Producent tego sprzętu postawił na doskonalenie obrazu. Mamy tu zatem funkcję Wide Color Enhancer Plus, która poszerza gamę kolorystyczną obrazu, oraz zwiększa liczbę odcieni kolorów. DCR kontrast dynamiczny optymalizuje poziomy czerni i bieli i wspiera jasność obrazu.

Ponadto użytkownik ma do dyspozycji kilka trybów ekranu, które może dostosować do właśnie oglądanego programu. W trybie filmowym zyskujesz wyrazisty obraz przy jasnym oświetleniu pokoju, lekko przyciemniony, gdy w pomieszczeniu jest ciemno. Tryb sportowy za to automatycznie zwiększa podświetlenie, kontrast i nasycenie kolorów. Model ten pozwala również oglądać filmy bezpośrednio z urządzenia podłączonego do złącza USB.

Dla użytkowników poszukujących urządzenia do odbioru telewizyjnego, jest to bardzo dobry sprzęt, bez zbędnych, skomplikowanych funkcji. Telewizor bez problemu ściąga sygnał naziemny, posiada dobrej jakości obraz i bardzo atrakcyjna cenę.

 

 

Sony KDL-50W805C

 

Ranking telewizorów ledowych kontynuujemy modelem Sony KDL-50W805C. Jest to model 50 calowy o rozbudowanej technologii. Użytkownik może, na przykład, oglądać programy trójwymiarowe w technologii 3D.

Motionflow XR 800 Hz, czyli technologia interpolacji pozwala na uzyskanie większej płynności obrazu, co jest ważne w scenach akcji, czy rozgrywkach sportowych. Sony KDL-50W805C pozwala na nagrywanie dowolnych audycji i odtwarzanie ich w dowolnym czasie.

Ponadto użytkownik może odtwarzać programy bezpośrednio z urządzenia podłączonego za pomocą złącza USB. A dźwięki płynące z telewizora, dzięki trybowi ClearAudio+, są realistyczne i czyste. Gdy do tego dodamy jeszcze takie funkcje, jak Social Viewing, które w pełni integrują odbiornik z serwisami społecznościowymi, używanymi w trakcie oglądania programu.

Albo Sony Entertainment Network, który daje dostęp do rozrywki on-line, oraz system obsługi telewizora BRAVIA, który pozwala zapanować nad wszystkimi tymi funkcjami – zyskamy pełen obraz tego, czym dysponuje Sony KDL-50W805C. Użytkownicy są tu zadowoleni, z posiadanego przez odbiornik systemu Android i możliwości sterowania nim za pomocą smartfona. Chwalą łatwość obsługi i bardzo dobry obraz.

 

 

 

LG 32LF5610 

 

Kolejny produkt, jakie chcemy opisać to LG 32LF5610. Jest to odbiornik o przekątnej ekranu 32 cale i rozdzielczości 1920 x 1080 px. Waga tego modelu (wraz z podstawą) wynosi 6,2 kg, a wymiary, również uwzględniające podstawę, to: szerokość 732 mm, wysokość 481 mm, głębokość 207 mm. Jest to model dla osób, które szczególnie zwracają uwagę na energooszczędność.

Model ten posiada funkcję inteligentnego oszczędzania energii, dzięki której użytkownik może regulować podświetlenie obrazu, czy wyłączać ekran w przypadku słuchania muzyki. Mamy tu również funkcję Standby Mode Zero, która przełącza telewizor w tryb hibernacji, gdzie zużycie energii jest równe zeru. Ponadto dla wygody regulowania parametrami obrazu model ten został wyposażony w funkcję Picture Wizard III.

A za wyraźne i dobrze słyszalne dźwięki jest odpowiedzialna funkcja Clear Voice II. Dodatkowo sprzęt ten, jak i inne produkty LG posiada certyfikat DivX Certified® i w związku z tym odtwarza pliki DivX® o rozdzielczości nawet 1080p. Jest to sposób na dostęp do szerokiego wyboru treści Premium dostępnych w Internecie.

Opinie o telewizorach ledowych mówią przede wszystkim o doskonałym stosunku ceny do jakości telewizora, ze zdecydowanym akcentem na jakość. Użytkownicy podkreślają szybkość działania i jakość obrazu, a także wygląd i solidność wykonania.

 

 

 

Philips 55PUS6561

 

Ostatnim w naszym rankingu jest model Philips 55PUS6561. Jest to telewizor 4K Ultra Slim, o przekątnej ekranu 55 cali, z systemem Android TV. Użytkownik znajdzie tu szereg użytecznych funkcji. Telewizor, na przykład, ma wbudowane Wi-Fi, za pomocą którego łączy się z Internetem.

Funkcja Smart pozwala na używanie wszystkich tych aplikacji, które używasz na swoim smartfonie. Teraz wszystko to możesz przenieść na ekran telewizora. Dodatkowo funkcja Smart pozwala również na współużytkowanie aplikacji, filmów i innych materiałów.

Za pomocą tej funkcji skomunikujesz się z Google Play Store, Google Cast,  Simply Share,  Cloud Gaming czy YouTube. Ponadto telewizor ma możliwość połączenia się z przeglądarką internetową, a także zawiera telegazetę. Również zaawansowana technologia obrazu i dźwięku daje dużą przyjemność w oglądaniu programów.

Przede wszystkim 4K daje bardzo wysoką rozdzielczość. Funkcja Ambilight emituje światło z trzech stron ekranu, dzięki czemu wrażenia kolorów i dynamiki sprawiają, że oglądanie telewizji staje się wyjątkowym przeżyciem. Dodatkowo obraz HDR dodaje dynamiki wyświetlanym programom.

Oczywiście model ten ma również możliwość nagrywania programów, a także ich odtwarzania bezpośrednio z nośnika podłączonego przez port USB. Użytkownicy zaś przekazują, że telewizor bardzo dobrze współpracuje z innymi sprzętami. Chwalą też jakość obrazu 4K, a także możliwość korzystania z niezliczonej ilości aplikacji.

 

 

 

Leave a Reply

Be the First to Comment!

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...