fbpx

Telewizory 65 cali ranking

Ostatnio aktualizowane: 21.08.19

 

W naszym rankingu znajdziesz cieszące się obecnie największą popularnością telewizory z ekranem o przekątnej 65 cali. Udało nam się je wytypować po tym, jak przeanalizowaliśmy opinie wydawane przez konsumentów, a także obowiązujące trendy zakupowe. Pierwsze miejsce należy do sprzętu Samsung UE65MU7002T, który obsługuje standard HDR i zapewnia doskonałej jakości obraz. To urządzenie pozwalające na oglądanie filmów i seriali w jakości 4K UHD, dlatego możemy poczuć się tak, jak w kinie. Zaletą modelu jest też to, że można nim sterować na dwa sposoby, czyli przy pomocy dołączonego do kompletu pilota albo swojego smartfona (w tym celu trzeba zainstalować specjalną aplikację). Co ważne, produkt ma funkcję Smart TV. Drugie miejsce zajmuje natomiast telewizor Philips 65PUS6262, który także daje nam dostęp do różnych serwisów internetowych (Facebook, YouTube itp.). Sprzęt łączy się z Internetem bezprzewodowo dzięki modułowi Wi-Fi. Z uwagi na technologię Ambilight, z obu stron telewizora emitowane jest na ścianę kolorowe światło, które optycznie powiększa ekran.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki telewizor 65 cali kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Biorąc pod uwagę to, że nowoczesne telewizory różnią się między sobą dostępnymi funkcjami, technologiami, designem itp. (nawet jeśli mają ekran o tej samej przekątnej), wybór właściwego modelu może być kłopotliwy. Z tego powodu postanowiliśmy przygotować poradnik zakupowy pełen wskazówek i przydatnych informacji. Podpowiadamy w nim, jaki telewizor 65 cali wybrać, aby nie żałować podjętej decyzji.

 

 

Urządzenie LED czy OLED?

Kupując telewizor, musimy zdecydować przede wszystkim o rodzaju matrycy. Obecnie do wyboru mamy przede wszystkim sprzęty LED i OLED. Te pierwsze są uważane za ulepszoną wersję urządzeń LCD, wyposażono je w diody LED emitujące światło (tego typu produkty nie wymagają więc dodatkowego oświetlenia). Do ich zalet zalicza się wysoki współczynnik kontrastu i dobre odwzorowanie kolorów. Modele LED dzielimy na Edge LED (diody umieszczone są przy krawędziach ekranu) i Full LED (diody są rozmieszczone na całej powierzchni wyświetlacza).

Telewizory OLED są bardziej zaawansowane, jeśli chodzi o wykorzystane technologie. Są one wyposażone w tzw. diody organiczne odpowiadające za generowanie pikseli. Ponieważ każda z nich świeci niezależnie od pozostałych, to gwarantuje głęboką czerń i świetną jakość wyświetlanych na ekranie kolorów. Sprzęty OLED są znacznie droższe niż LED, dlatego wciąż nie cieszą się tak dużą popularnością wśród konsumentów.

Nie sposób nie wspomnieć też o modelach QLED. To tak naprawdę sprzęty z matrycą LED, ale mające dodatkowo warstwę tzw. kropek kwantowych, czyli Quantum Dot. Takie rozwiązanie ma zapewniać lepsze kolory niż w przypadku zwykłego urządzenia z diodami LED.

 

Rozdzielczość ekranu

65-calowe sprzęty w większości pozwalają na oglądanie filmów i seriali w rozdzielczości 3840 pikseli x 2160 pikseli, czyli 4K UHD. To oznacza, że obraz jest bardziej szczegółowy i możemy dostrzec każdy detal. Tego typu urządzenie z pewnością spodoba się osobom, które uwielbiają oglądać telewizję w wolnym czasie, a także tym grającym na konsoli. Są też telewizory gwarantujące rozdzielczość Full HD (1920 pikseli x 1080 pikseli). Z uwagi na to, że większość stacji telewizyjnych oferuje programy w takiej jakości, możemy w pełni wykorzystać możliwości zakupionego sprzętu.

 

Smart TV

Smart TV to według wielu osób funkcja, w którą powinien być wyposażony najlepszy telewizor 65 cali. To opcja dająca nam dostęp do różnych aplikacji z dostępnymi on-line filmami i serialami. Za sprawą Smart TV możemy też korzystać z mediów społecznościowych, grać w gry internetowe oraz przeglądać swoje ulubione strony.

 

Komunikacja – jaki telewizor 65 cali jest najlepszy?

Aby sprzęt umożliwiał nam dostęp do Internetu, musi być wyposażony w moduł Wi-Fi, ewentualnie odpowiednie wyjście, do którego podłączymy kabel Ethernet. Na szczęście nawet stosunkowo tanie telewizory mogą łączyć się z Internetem. Warto pamiętać, że nie zawsze połączenie Wi-Fi jest idealnym rozwiązaniem, ponieważ mogą pojawiać się zakłócenia lub krótkie przerwy w łączności. Z tego względu połączenie przez kabel Ethernet nie jest złym rozwiązaniem (w razie potrzeby przewód możemy zamaskować).

 

Tuner DVB-T

W naszym kraju już od kilku lat działa cyfrowa telewizja naziemna. Aby móc odbierać jej sygnał, do starszego telewizora trzeba podłączyć specjalny dekoder. Nie jest to jednak konieczne, jeśli wybierzemy model mający wbudowany tuner DVB-T. Wówczas możemy bez przeszkód oglądać telewizję, bez potrzeby kupowania dodatkowych urządzeń.

 

Wyjścia i porty

Dobry telewizor ma nie tylko wyjście słuchawkowe czy HDMI, ale też porty USB. To daje możliwość podłączenia do sprzętu pendrive’a lub innego nośnika danych, aby np. móc obejrzeć na dużym ekranie filmy i zdjęcia z wakacji. Niektóre modele mają też m.in. czytnik kart pamięci. Warto ponadto sprawdzić, czy produkt wyposażono w moduł Bluetooth. Wtedy będziemy mogli używać bezprzewodowych słuchawek i szybko połączyć telewizor ze swoim smartfonem, tabletem itp.

 

Technologia HDR

Technologia HDR (High Dynamic Range) wpływa na poprawę jakości kolorów obrazu, w efekcie czego są żywsze, a do tego bardziej realistyczne. To z kolei zwiększa komfort oglądania filmów. Nie wszystkie urządzenia obsługują standard HDR, ale jeżeli lubimy spędzać wolny czas przed telewizorem, warto znaleźć model wyposażony w taką technologię.

 

Sposób sterowania

Co prawda do każdego sprzętu dołączony jest w komplecie pilot zdalnego sterowania, jednak urządzenie możemy obsługiwać też na inne sposoby. W zależności od poziomu zaawansowania technologicznego, telewizorem można także sterować przy pomocy swojego smartfona (trzeba jedynie zainstalować odpowiednią aplikację) lub głosowo, wydając określone komunikaty. To nowoczesne, ale też wygodne opcje, ponieważ nie musimy szukać pilota, aby zmienić kanał czy poziom głośności dźwięku.

 

 

Wymiary i waga

Mówi się, że 65-calowe telewizory są duże i przez to mogą np. optycznie zmniejszać pomieszczenie. Nie jest to jednak do końca prawda. Większość takich urządzeń ma wokół ekranu cienką ramkę, co dodaje im elegancji. Szerokość 65-calowych sprzętów nie przekracza 150 cm, a wysokość – 90 cm. Waga tego typu produktów wynosi zwykle ok. 20 kg. To sprawia, że możemy ustawić urządzenie na półce (po montażu podstawki) lub zawiesić na ścianie.

 

Jakość obrazu i dźwięku

W celu poprawy jakości obrazu producenci wyposażają oferowane przez siebie telewizory w innowacyjne rozwiązania, takie jak technologia Dolby Vision czy funkcja Micro Dimming, analizująca i regulująca obraz w kilku tysiącach stref po to, aby poprawić kontrast barw oraz nadać czerni większą głębię. Jeśli chodzi o dźwięk, to zwykle za jego jakość odpowiada technologia Dolby Atmos lub podobne. Telewizory mają wbudowane głośniki, ich łączna moc wynosi od 20 W do ponad 40 W. Co ciekawe, w przypadku niektórych urządzeń dźwięk wydobywa się z całego ekranu, a to daje bardziej realistyczny efekt i zapewnia lepszą synchronizację z obrazem.

 

Telewizory 65 cali w dobrych cenach

65-calowe telewizory z matrycą LED kosztują przeciętnie od 3000 zł do ok. 6000 zł. Na zakup modelu OLED wydamy znacznie więcej, bo od 8000 zł do nawet 15 000 zł lub więcej. Zależy to od producenta, ale też rozdzielczości obrazu i dostępnych funkcji. Kupując telewizor, nie warto jednak nadmiernie oszczędzać, zwłaszcza jeśli chcemy, aby sprzęt niezawodnie działał przez długi czas.

 

Najlepsze telewizory 65 cali w 2019 roku

 

W wyborze sprzętu powinien pomóc Ci również ranking telewizorów 65 cali. To zestawienie kilku nowoczesnych urządzeń wyposażonych w innowacyjne technologie i rozwiązania, takie jak np. Smart TV czy obsługa standardu HDR.

 

Nasze zalecenia

 

Samsung UE65MU7002T 

 

Przedstawiamy telewizor LED Samsung UE65MU7002T, który wyróżnia się zastosowaniem modułu One Connect. Oznacza to, że do sprzętu możemy podłączyć inne potrzebne urządzenia (np. odtwarzacz DVD) przy pomocy jednego kabla. Za sprawą modelu możemy oglądać filmy w jakości 4K UHD (rozdzielczość: 3840 pikseli x 2160 pikseli). Produkt ma głośniki o łącznej mocy 40 W.

Urządzenie ma funkcję Smart TV, a więc daje możliwość korzystania z różnych serwisów internetowych, m.in. z dostępnymi on-line serialami oraz filmami. Poza tym sprzęt ma moduł Bluetooth i Wi-Fi, a więc nie musimy podłączać kabla Ethernet, aby połączyć telewizor z Internetem. Opisywany model ma wymiary: 83,4 cm x 5,5 cm x 144,5 cm (bez podstawy) i waży 23,4 kg.

Według konsumentów publikujących opinie o telewizorach 65 cali produkt Samsung UE65MU7002T jest godny uwagi. To sprzęt zapewniający głęboką czerń oraz doskonałe odwzorowanie kolorów. Poza tym model świetnie się prezentuje, można go ustawić na półce albo w razie konieczności zawiesić na ścianie.

 

 

 

 

Philips 65PUS6262

 

Philips 65PUS6262 to urządzenie LED wyposażone w tuner DVB-T, pozwalający na odbiór sygnału cyfrowej telewizji naziemnej. Telewizor wyposażono w technologię Ambilight wpływającą na optyczne poszerzenie ekranu (za sprawą kolorowego światła emitowanego na ścianę z dwóch stron sprzętu). Produkt obsługuje standard HDR, a to zapewnia dobry kontrast kolorów i głęboką czerń.

Wymiary modelu to: 85,4 cm x 8,8 cm x 146,2 cm (bez podstawy). Telewizor waży 24,5 kg. Urządzenie umożliwia oglądanie filmów w jakości 4K UHD. Ponieważ to sprzęt z portem USB, możemy do niego podłączyć zewnętrzne nośniki danych, takie jak pendrive. Produkt ma też wyjście HDMI, wyjście słuchawkowe oraz moduł Wi-Fi.

Konsumenci chwalą sprzęt za świetną jakość obrazu, jak również dźwięku (ma wbudowane głośniki o mocy 20 W). Telewizor ma funkcję Smart TV, daje ponadto możliwość nagrywania programów na USB. To urządzenie, którym możemy sterować nie tylko dołączonym do zestawu pilotem, ale i swoim smartfonem.

 

 

 

 

LG OLED65B7V 

 

Telewizor LG OLED65B7V to model OLED z modułem Wi-Fi, Bluetooth oraz wbudowanym tunerem DVB-T. Produkt wyposażono w technologię przyciemniania pikseli, a to gwarantuje głęboką czerń (nawet bez niewielkiej ilości światła) oraz świetnej jakości obraz. Ze względu na obsługę standardu HDR i Dolby Atmos, możemy poczuć się tak, jakbyśmy oglądali film w kinie.

Sprzęt wyróżnia się stylowym designem, na który wpływa srebrna, bardzo cienka ramka wokół ekranu. Telewizor nie ma z tyłu podświetlenia, dlatego z pewnością zmieści się na wąskiej półce (można go też z powodzeniem zawiesić na ścianie). Model ten wyświetla obraz w formacie 4K UHD. Wymiary urządzenia bez podstawy to: 83,1 cm x 4,86 cm x 145,1 cm.

Z recenzji konsumentów wynika, że prezentowany produkt jest dobrym wyborem dla osób, którym zależy na zakupie nowoczesnego telewizora. Sprzęt ma wszystkie niezbędne gniazda i porty (m.in. HDMI i USB), a w dodatku został wyposażony w funkcję Smart TV.

 

 

 

 

Sony Bravia OLED KD-65AF8

 

Produkt Sony Bravia OLED KD-65AF8 ma matrycę OLED. To telewizor z modułem Wi-Fi i tunerem DVB-T, który może nawiązywać bezprzewodowe połączenie z innymi urządzeniami za pośrednictwem funkcji Bluetooth. Model obsługuje standard HDR i sprawia, że jakość wszystkich oglądanych programów jest zbliżona do formatu 4K UHD.

Dźwięk w tym przypadku nie wydobywa się jedynie z głośników, ale z całego ekranu, w efekcie czego jest zharmonizowany z obrazem. Telewizor ma funkcję Smart TV, a więc możemy korzystać z różnych serwisów i portali internetowych. Co ważne, sprzętem możemy sterować głosem, co jest wyjątkowo wygodnym rozwiązaniem.

W przypadku modelu Sony Bravia OLED KD-65AF8 wielu konsumentom spodobało się to, że z tyłu obudowy jest specjalna osłona pozwalająca na ukrycie wszystkich przewodów. Poza tym sprzęt można z łatwością powiesić na ścianie (ze względu na cienki panel). Oglądanie filmów może okazać się świetną rozrywką, ponieważ nawet w najbardziej dynamicznych scenach rozmycie obrazu jest minimalne.

 

 

 

 

Sharp LC-65CUG8052E 

 

Telewizor LED Sharp LC-65CUG8052E pozwala na oglądanie seriali i filmów w jakości 4K UHD, a więc 4-krotnie wyższej niż Full HD. Sprzęt wyposażono w kilka ciekawych opcji, takich jak Aquos Net+. Dzięki niej w czasie przerw na reklamę możemy sprawdzić aktualności na Twitterze, Facebooku i innych mediach społecznościowych. Ciekawe jest również to, że model łączy się bezprzewodowo ze wszystkimi urządzeniami z systemem operacyjnym Android.

Sprzęt doskonale pasuje do każdego pomieszczenia, bez względu na wystrój. Wpływa na to klasyczny, prosty design. Produkt ma wymiary: 85,2 cm x 8,7 cm x 146,2 cm (bez ramki) i waży 20,2 kg. Urządzenie ma tuner DVB-T, wyjście słuchawkowe, moduł Wi-Fi, a także 3 porty USB i 3 wyjścia HDMI.

Jak twierdzą konsumenci, ten dobry i tani telewizor 65 cali gwarantuje świetny kontrast barw oraz głęboką czerń, co wpływa na komfort oglądania filmów. Produkt ma funkcję Smart TV, może nagrywać programy na USB, a do tego minimalizuje efekt smużenia podczas dynamicznych akcji.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status