Ranking 5 najlepszych telewizorów 65 cali w 2020

Ostatnio aktualizowane: 24.10.20

 

Telewizor 65 cali – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Ciekawi Cię, które telewizory o przekątnej 65 cali są obecnie popularne? Aby się o tym przekonać, przeanalizowaliśmy obowiązujące trendy zakupowe, a także opinie opublikowane przez konsumentów. Dzięki temu okazało się, że za najlepszy model w 2020 roku uznano Samsung 65” QE65Q60RA 4KHDR SmartTV. To telewizor umożliwiający oglądanie filmów nawet w jakości 4K, za co odpowiada innowacyjny procesor. Urządzenie elegancko się prezentuje, na co wpływa bardzo cienka ramka wokół ekranu. Istotne jest to, że z tyłu obudowy są specjalne uchwyty pozwalające na zamaskowanie kabli. Poza tym sprzęt ma tryb Ambient, dlatego po wyłączeniu go na ekranie wciąż będą wyświetlać się wybrane przez nas treści. Może to być interaktywne tło, zdjęcia z telefonu lub data i godzina. Drugie miejsce należy do telewizora 65 cali Samsung UE65RU7172 z procesorem UHD. Sprzęt gwarantuje jakość 4K. Wyświetlane na ekranie obrazy mają zachowane żywe, odpowiednio nasycone kolory, a to przekłada się na większą przyjemność podczas oglądania.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki telewizor 65 cali kupić?

 

Biorąc pod uwagę to, że nowoczesne telewizory różnią się między sobą dostępnymi funkcjami, technologiami, designem itp. (nawet jeśli mają ekran o tej samej przekątnej), wybór właściwego modelu może być kłopotliwy. Z tego powodu postanowiliśmy przygotować poradnik zakupowy pełen wskazówek i przydatnych informacji. Podpowiadamy w nim, jaki telewizor 65 cali wybrać, aby nie żałować podjętej decyzji.

 

 

Urządzenie LED czy OLED?

Kupując telewizor, musimy zdecydować przede wszystkim o rodzaju matrycy. Obecnie do wyboru mamy przede wszystkim sprzęty LED i OLED. Te pierwsze są uważane za ulepszoną wersję urządzeń LCD, wyposażono je w diody LED emitujące światło (tego typu produkty nie wymagają więc dodatkowego oświetlenia). Do ich zalet zalicza się wysoki współczynnik kontrastu i dobre odwzorowanie kolorów. Modele LED dzielimy na Edge LED (diody umieszczone są przy krawędziach ekranu) i Full LED (diody są rozmieszczone na całej powierzchni wyświetlacza).

Telewizory OLED są bardziej zaawansowane, jeśli chodzi o wykorzystane technologie. Są one wyposażone w tzw. diody organiczne odpowiadające za generowanie pikseli. Ponieważ każda z nich świeci niezależnie od pozostałych, to gwarantuje głęboką czerń i świetną jakość wyświetlanych na ekranie kolorów. Sprzęty OLED są znacznie droższe niż LED, dlatego wciąż nie cieszą się tak dużą popularnością wśród konsumentów.

Nie sposób nie wspomnieć też o modelach QLED. To tak naprawdę sprzęty z matrycą LED, ale mające dodatkowo warstwę tzw. kropek kwantowych, czyli Quantum Dot. Takie rozwiązanie ma zapewniać lepsze kolory niż w przypadku zwykłego urządzenia z diodami LED.

 

Rozdzielczość ekranu

65-calowe sprzęty w większości pozwalają na oglądanie filmów i seriali w rozdzielczości 3840 pikseli x 2160 pikseli, czyli 4K UHD. To oznacza, że obraz jest bardziej szczegółowy i możemy dostrzec każdy detal. Tego typu urządzenie z pewnością spodoba się osobom, które uwielbiają oglądać telewizję w wolnym czasie, a także tym grającym na konsoli. Są też telewizory gwarantujące rozdzielczość Full HD (1920 pikseli x 1080 pikseli). Z uwagi na to, że większość stacji telewizyjnych oferuje programy w takiej jakości, możemy w pełni wykorzystać możliwości zakupionego sprzętu.

 

Smart TV

Smart TV to według wielu osób funkcja, w którą powinien być wyposażony najlepszy telewizor 65 cali. To opcja dająca nam dostęp do różnych aplikacji z dostępnymi on-line filmami i serialami. Za sprawą Smart TV możemy też korzystać z mediów społecznościowych, grać w gry internetowe oraz przeglądać swoje ulubione strony.

 

Komunikacja – jaki telewizor 65 cali jest najlepszy?

Aby sprzęt umożliwiał nam dostęp do Internetu, musi być wyposażony w moduł Wi-Fi, ewentualnie odpowiednie wyjście, do którego podłączymy kabel Ethernet. Na szczęście nawet stosunkowo tanie telewizory mogą łączyć się z Internetem. Warto pamiętać, że nie zawsze połączenie Wi-Fi jest idealnym rozwiązaniem, ponieważ mogą pojawiać się zakłócenia lub krótkie przerwy w łączności. Z tego względu połączenie przez kabel Ethernet nie jest złym rozwiązaniem (w razie potrzeby przewód możemy zamaskować).

 

Tuner DVB-T

W naszym kraju już od kilku lat działa cyfrowa telewizja naziemna. Aby móc odbierać jej sygnał, do starszego telewizora trzeba podłączyć specjalny dekoder. Nie jest to jednak konieczne, jeśli wybierzemy model mający wbudowany tuner DVB-T. Wówczas możemy bez przeszkód oglądać telewizję, bez potrzeby kupowania dodatkowych urządzeń.

 

Wyjścia i porty

Dobry telewizor ma nie tylko wyjście słuchawkowe czy HDMI, ale też porty USB. To daje możliwość podłączenia do sprzętu pendrive’a lub innego nośnika danych, aby np. móc obejrzeć na dużym ekranie filmy i zdjęcia z wakacji. Niektóre modele mają też m.in. czytnik kart pamięci. Warto ponadto sprawdzić, czy produkt wyposażono w moduł Bluetooth. Wtedy będziemy mogli używać bezprzewodowych słuchawek i szybko połączyć telewizor ze swoim smartfonem, tabletem itp.

 

Technologia HDR

Technologia HDR (High Dynamic Range) wpływa na poprawę jakości kolorów obrazu, w efekcie czego są żywsze, a do tego bardziej realistyczne. To z kolei zwiększa komfort oglądania filmów. Nie wszystkie urządzenia obsługują standard HDR, ale jeżeli lubimy spędzać wolny czas przed telewizorem, warto znaleźć model wyposażony w taką technologię.

 

Sposób sterowania

Co prawda do każdego sprzętu dołączony jest w komplecie pilot zdalnego sterowania, jednak urządzenie możemy obsługiwać też na inne sposoby. W zależności od poziomu zaawansowania technologicznego, telewizorem można także sterować przy pomocy swojego smartfona (trzeba jedynie zainstalować odpowiednią aplikację) lub głosowo, wydając określone komunikaty. To nowoczesne, ale też wygodne opcje, ponieważ nie musimy szukać pilota, aby zmienić kanał czy poziom głośności dźwięku.

 

 

Wymiary i waga

Mówi się, że 65-calowe telewizory są duże i przez to mogą np. optycznie zmniejszać pomieszczenie. Nie jest to jednak do końca prawda. Większość takich urządzeń ma wokół ekranu cienką ramkę, co dodaje im elegancji. Szerokość 65-calowych sprzętów nie przekracza 150 cm, a wysokość – 90 cm. Waga tego typu produktów wynosi zwykle ok. 20 kg. To sprawia, że możemy ustawić urządzenie na półce (po montażu podstawki) lub zawiesić na ścianie.

 

Jakość obrazu i dźwięku

W celu poprawy jakości obrazu producenci wyposażają oferowane przez siebie telewizory w innowacyjne rozwiązania, takie jak technologia Dolby Vision czy funkcja Micro Dimming, analizująca i regulująca obraz w kilku tysiącach stref po to, aby poprawić kontrast barw oraz nadać czerni większą głębię. Jeśli chodzi o dźwięk, to zwykle za jego jakość odpowiada technologia Dolby Atmos lub podobne. Telewizory mają wbudowane głośniki, ich łączna moc wynosi od 20 W do ponad 40 W. Co ciekawe, w przypadku niektórych urządzeń dźwięk wydobywa się z całego ekranu, a to daje bardziej realistyczny efekt i zapewnia lepszą synchronizację z obrazem.

 

Telewizory 65 cali w dobrych cenach

65-calowe telewizory z matrycą LED kosztują przeciętnie od 3000 zł do ok. 6000 zł. Na zakup modelu OLED wydamy znacznie więcej, bo od 8000 zł do nawet 15 000 zł lub więcej. Zależy to od producenta, ale też rozdzielczości obrazu i dostępnych funkcji. Kupując telewizor, nie warto jednak nadmiernie oszczędzać, zwłaszcza jeśli chcemy, aby sprzęt niezawodnie działał przez długi czas.

 

 

5 najlepszych telewizorów 65 cali. Opinie w 2020 roku

 

W wyborze sprzętu powinien pomóc Ci również ranking telewizorów 65 cali. To zestawienie kilku nowoczesnych urządzeń wyposażonych w innowacyjne technologie i rozwiązania, takie jak np. Smart TV czy obsługa standardu HDR.

 

1. Telewizor Samsung 65” QE65Q60RA 4KHDR SmartTV

 

Telewizor Samsung 65” QE65Q60RA 4KHDR SmartTV to urządzenie z procesorem Quantum 4K, dające możliwość oglądania filmów w bardzo wysokiej rozdzielczości. Tym samym mamy pewność, że na ekranie dostrzeżemy każdy, nawet najmniejszy detal. Sprzęt wyposażono w tryb Ambient, za sprawą którego nawet po wyłączeniu może wyświetlać wybrane przez nas wcześniej obrazy: interaktywne tło, ulubione zdjęcia z telefonu czy aktualną datę i godzinę.

Wokół ekranu jest bardzo cienka ramka, w efekcie czego telewizor elegancko się prezentuje. Jego wymiary bez podstawy są równe: 145,6 cm x 83,7 cm x 5,9 cm. Sprzęt można ustawić na szafce RTV, a w razie potrzeby zawiesić na ścianie, nie powinno to sprawić dużego problemu.

Konsumenci docenili urządzenie głównie za wykorzystanie technologii poprawiających jakość obrazu. Przykładem jest Quantum Dot, która odpowiada za właściwe natężenie kolorów. Ponadto telewizor łączy się bezprzewodowo z Internetem i daje możliwość korzystania z systemu Smart TV (Tizen).

Samsung 65” QE65Q60RA 4KHDR SmartTV to sprzęt z 4 złączami HDMI, 2 portami USB, wejściem RF, gniazdem CI oraz Ethernet. Jego wymiary razem z podstawą to: 145,6 cm x 91,7 cm x 32,3 cm.

Zalety
System maskowania kabli:

Po podłączeniu telewizora możemy zamaskować kable, aby nie wpływały negatywnie na wystrój pomieszczenia. Wystarczy umieścić je we wbudowanych uchwytach znajdujących się z tyłu urządzenia.

Quantum HDR:

Za sprawą technologii Quantum HDR każda scena będzie odpowiednio doświetlona.

Inteligentne Skalowanie Obrazu:

Za sprawą Inteligentnego Skalowania Obrazu poprawia się komfort oglądania filmów w jakości niższej niż 4K. Krawędzie obiektów są wyostrzone, kontrast barw zwiększony, a zakłócenia obrazu zredukowane.

Tryb Ambient:

Tryb Ambient sprawia, że po wyłączeniu telewizora na ekranie będą wyświetlać się wybrane przez nas obrazy, przykładowo zdjęcia czy interaktywne tło.

Smart TV:

Sprzęt obsługuje system Smart TV, dlatego możemy korzystać z różnych aplikacji, np. YouTube i Netflix.

Wady
Nie obsługuje wszystkich kodeków:

Telewizor nie obsługuje niektórych kodeków, w tym DivX. Przez to przed obejrzeniem filmu czasami konieczna jest konwersja do innego formatu.

 

 

 

 

2. Telewizor 65 cali Samsung UE65RU7172

 

Na liście polecanych przez konsumentów telewizorów 65 cali znajduje się Samsung UE65RU7172 z rozdzielczością 3840 x 2160 UHD i jakością 4K. Sprzęt ma wbudowane dwa głośniki, a moc każdego z nich wynosi 10 W. Wymiary urządzenia z podstawą to: Szerokość 145,7 cm, wysokość – 91,7 cm i głębokość – 31,2 cm, a waga wynosi 25,5 kg. 

Prezentowany na ekranie telewizora obraz w jakości 4K spełni oczekiwania nawet bardzo wymagających użytkowników. Urządzenie wykorzystuje technologię UHD Dimming, która dzieli ekran na mniejsze fragmenty i poprawia to, co tego wymaga. HDR zwiększa zakres tonalny, a dzięki temu barwy na ekranie przyjemniej się prezentują. Wydajną pracę zapewnia procesor UHD.

Opinie na temat telewizora Samsung UE65RU7172 są w większości pozytywne. W opublikowanych w Internecie recenzjach można przeczytać, że jakość obrazu rzeczywiście jest tak dobra, jak zapewnia producent. Sprzęt działa płynnie i daje spore możliwości. Można na nim nie tylko oglądać telewizję, ale też korzystać z Internetu i ciekawych aplikacji.

Samsung UE65RU7172 to telewizor 65 cali z wbudowanymi głośnikami o mocy 20 W. Wykorzystany w sprzęcie system dźwięku to Dolby Digital Plus.

Zalety
Wydajny procesor:

Za płynny obraz i użytkowanie bez zakłóceń odpowiada wydajny procesor UHD. Gwarantuje on też wysoki współczynnik kontrastu i ładne odwzorowanie kolorów.

Smart TV:

Telewizor już od dłuższego czasu jest urządzeniem pozwalającym nie tylko oglądać seriale i filmy, ale też korzystać z Internetu i ciekawych aplikacji. Samsung UE65RU7172 ma Smart TV, więc możemy być pewni, że nie zabraknie nam rozrywki.

Technologia UHD Dimming:

Urządzenie automatycznie dobiera kolory, poziom kontrastu i ostrość. Odpowiada za to technologia UHD Dimming dzieląca ekran na małe fragmenty i je poprawiająca.

Kompatybilność:

Sprzęt jest kompatybilny z systemem Alexa, więc po sparowaniu z odpowiednim urządzeniem, można łatwo sterować kanałami czy głośnością poprzez polecenia głosowe.

Wady
Problemy z odtwarzaniem niektórych filmów:

W telewizorze nie ma wgranych odpowiednich kodeków do odtwarzania wideo w formacie DivX i Xvid.

 

 

 

 

3. Telewizor SONY Bravia 65′ KD-65XF9005 4K

 

Telewizor SONY Bravia 65′ KD-65XF9005 4K został wyposażony w ekran LED o przekątnej ekranu 65 cali i o rozdzielczości 3840 x 2160. Zaopatrzono go także w czterordzeniowy procesor i funkcje poprawy obrazu Live Colour, Triluminos Display i Super Bit Mapping. Sprzęt pozwala na komfortowe oglądanie nadawanych programów nawet pod kątem 178 stopni. Na jakość obrazu i dobre odwzorowanie czerni wpływa technologia Dynamic Range™ PRO.

Na uwagę zasługuje tez imponująca ilość złącz i portów pozwalających na współpracę z urządzeniami zewnętrznymi. Znajdziemy tu 4 złącza HDMI, 3 USB, Ethernet, Ci wyjście optyczne i słuchawkowe, a także wejście kompozytowe. Osoby, które kupiły SONY Bravia 65′ KD-65XF9005 4K przekazują, że Android zainstalowany w nim bardzo sprawnie działa, ma szerokie możliwości, a także działa bez zawieszania się wykonując sprawnie wszystkie powierzone zadania.

Platforma Android TV pozwala na wyszukiwanie głosowe w przeglądarce Google, a wbudowany Chromecast poprowadzi bezbłędnie do YouTube™ czy Netflixa,  a także przeniesie obraz z telefonu na telewizor. Telewizor SONY Bravia 65′ KD-65XF9005 4K cieszy się powodzeniem odbiorców. Co sprawia, że ma taką popularność?

Zalety
Jakość obrazu:

Za jakość obrazu odpowiada procesor 4K HDR X1™ Extreme skalując go do jakości bliskiej 4K HDR. Nad technologią jakości obrazu czuwa także X-Motion Clarity sprawiając, że ruchome obrazy są wyraźne, a wyświetlacze TRILUMINOS Display™ odwzorowują barwy z szerokiej palety. Wszystko to odbywa się w czasie rzeczywistym dostarczając czysty i ostry obraz. 

Współpraca z innymi urządzeniami:

Wbudowany Chromecast pozwala na przesłanie wszelkich obrazów czy filmów z urządzenia mobilnego wprost na ekran SONY Bravia, który współpracuje z urządzeniami z systemem Android, iOS jak i Windows.

Bluetooth:

Zastosowana w Sony Bravia technologia Bluetooth pozwala na bezprzewodowe podłączenie słuchawek do telewizora. Pozwala to na słuchanie muzyki dobrej jakości bez przerywania codziennych czynności. 

Wyszukiwanie głosowe:

Platforma Android TV została wyposażona w wyszukiwanie głosowe. Wystarczy powiedzieć treści jakie chcemy wyszukać, a odbiornik przedstawi nam spektrum możliwości pochodzących z rożnych serwisów.  

Wady
Kalibracja obrazu:

Jak podają użytkownicy sprzęt wymaga oddzielnej kalibracji obrazu dla każdego jego źródła. Zatem każdy tuner satelitarny, konsola do gier czy inne źródło wymaga kolejnych ustawień.

 

 

 

 

4. Telewizor TCL LED 65EP680X1

 

65 cali ma ekran telewizora TCL LED 65EP680X1. Wzbudza on zainteresowanie użytkowników poszukujących wysokiej rozdzielczości ekranu 3840 x 2160 pikseli z systemem dźwięku przestrzennego. TCL LED 65EP680X1 został wyposażony w procesor czterordzeniowy, pozwala na użycie do zarządzania nim zarówno klawiatury jak i myszki komputerowej, a także zdalnego sterowania przy użyciu tabletu lub smartfona.

Za pomocą menu w języku polskim obsłużymy dostęp do aplikacji Smart TV takich jak Netflix, YouTube, Amazon Prime. Użytkownik też, dzięki zainstalowanemu WiFi z pozycji ekranu telewizora ma dostęp do przeglądarki internetowej i serwisów społecznościowych. Telewizor jest kompatybilny z asystentem głosowym Google, co pozwala wydawać mu komendy również w języku polskim i szybciej osiągnąć żądane ustawienia. Producent zainstalował tu system Android 9.0 Pie i wyposażył odbiornik w szereg złączy: 3 HDMI, 2 USB, złącze CI, wyjście optyczne i słuchawkowe.

Sprzęt można zainstalować na ścianie za pomocą uchwytu VESA 600×400 mm lub postawić na dołączonej do zestawu podstawce. Wymiary samego monitora mają 144,5 x 84 x 7,5 cm, a przy wyposażeniu go w podstawę wynoszą: 144,5 x 89,4 x 27,4 cm. Wielu odbiorców pozytywnie wyraża się o telewizorze TCL LED 65EP680X1. To model z rozdzielczością 4K.

Zalety
Wysoka rozdzielczość:

TCL LED 65EP680X1 spełnia oczekiwania użytkowników, którzy oczekują wysokiej rozdzielczości obrazu, 3840 x 2160 pikseli sprawia, że odbiornik jest zaliczany do klasy 4K.

Smart TV:

Smart TV obsługiwany przez system Android 9.0 Pie pozwala na zarządzanie głosowe w języku polskim za pomocą Asystenta Google, dostęp do Google Play Store, Amazon Alexa, Amazon Prime, Netflix, YouTube, a także do serwisów społecznościowych.

Współpraca z myszką komputerową:

Tym co ważne jest w zarządzaniu sprzętem, to fakt współpracy jego z myszą i klawiatura komputerową, pozwala to na sprawniejsze wybieranie opcji niż za pomocą pilota telewizyjnego. 

Wady
Brak nagrywania:

Producent nie wyposażył sprzętu w funkcję nagrywania USB, dla osób chcących oglądać programy według własnego harmonogramu czasowego może to być problemem.

Dźwięk:

Telewizor został wyposażony w system dźwięku przestrzennego, ale w zestawie ma 2 głośniki po 10W, brak tu soundbara. Koneserzy dźwięku mogą być zawiedzeni jakością.

 

 

 

 

5. Telewizor 65″ 4K Philips 65PUS7304/12 

 

Sprzęt Philips 65PUS7304/12 jest wyposażony w procesor P5, który ma wpływ na poprawę jakości wyświetlanego obrazu. Telewizor pozwala na oglądanie filmów nawet w rozdzielczości 4K UHD. Co ciekawe, na obudowie rozmieszczono inteligentne diody LED, które emitują na ścianę światło w różnych kolorach, co optycznie powiększa ekran.

Za odpowiednią jakość dźwięku odpowiada technologia Dolby Atmos, a obrazu Dolby Vision. Telewizor jest kompatybilny z formatem HDR 10+, co oznacza, że kolory, kontrast i poziom jasności są automatycznie dostosowywane do wyświetlanej sceny. Oprogramowanie Smart TV (Android TV) daje nam dostęp do najpopularniejszych serwisów, takich jak YouTube.

Zdaniem kupujących to godny uwagi sprzęt, który jest łatwy w obsłudze. Nie ma potrzeby obsługiwania go za pomocą pilota, możemy wydawać polecenia głosowe, co uznano za wygodne rozwiązanie. Poza tym urządzenie można podłączyć do Internetu na dwa sposoby, czyli z wykorzystaniem kabla Ethernet lub wbudowanego modułu Wi-Fi.

Urządzenie Philips 65PUS7304/12 ma niezbędne złącza, m.in. 2 porty USB i 4 wyjścia HDMI. Wymiary telewizora razem z podstawą są równe: 145,9 cm x 87,3 cm x 26,7 cm.

Zalety
Technologia Ambilight:

Zastosowanie technologii Ambilight sprawia, że oglądanie filmów sprawia więcej przyjemności. Na obudowie znajdują się inteligentne diody LED, które emitują kolorowe światło na ścianę. Wnętrze staje się bardziej przytulne, a ekran optycznie większy.

Możliwość głosowego sterowania:

Telewizorem możemy sterować głosowo, wydając odpowiednie komunikaty. Co więcej, zyskujemy możliwość zarządzania domowymi sprzętami smart, które są kompatybilne z Google Assistant.

Wady
Zacinający się pilot:

Dołączony do zestawu pilot czasami się zacina, co utrudnia szybką zmianę kanału czy poziomu głośności dźwięków.

Odbijający światło ekran:

Ekran ma błyszczące wykończenie i w czasie oglądania telewizji w dzień często powstają na nim refleksy świetlne.

 

 

 

 

Jaki telewizor wybrać, 55 czy 65-calowy?

 

Planujesz zakupić telewizor? Masz nawet wybrany odpowiedni model, lecz nie możesz zdecydować, ile cali powinien mieć sprzęt? Wiele osób woli decydować się na większe telewizory, nie zawsze jest to jednak dobry pomysł. W poniższym poradniku spróbujemy Ci doradzić, jakie urządzenie będzie lepsze, telewizor, który ma przekątną 55 cali czy taki, którego przekątna wynosi 65 cali. 

Co możesz zrobić przed samą decyzją?

Na początku zastanów się, czego oczekujesz od samego telewizora i do czego będzie Ci głównie służył. Niektórzy używają telewizora w klasyczny sposób, czyli po prostu oglądają telewizję lub filmy. Inni z kolei potrzebują go wyłącznie od tego, aby podłączyć konsolę do gier. Wtedy potrzeby się zmieniają – zwykle do gier nie potrzebujemy bardzo dużej przekątnej. 

Wybierz też odpowiednie miejsce na telewizor. Najlepiej, żeby znajdował się on dokładnie przed kanapą, na której będzie siedział oglądający. Dodatkowe głośniki, czyli popularne kino domowe również powinny być skierowane bezpośrednio na twarz. Oczywiście istnieją technologie, które pozwalają dobrze widzieć obraz nawet z boku, lecz najlepiej jest oglądać telewizor na wprost. Zmierz, jak daleko umieszczona jest kanapa od telewizora oraz, jak dużo masz na niego miejsca. Parametry tego typu mogą przeważyć o tym, co powinieneś wybrać. 

 

Jaki wybrać telewizor, o przekątnej 55 cali czy 65 cali?

Jeżeli masz dylemat pomiędzy wybraniem modelu o przekątnej 55 cali a 65 cali, zwróć uwagę, jaki telewizor jest najczęściej polecany. Kinomaniacy wolą większe sprzęty, gracze mniejsze, jednak najczęściej pojawia się opinia, że to nie rozmiar ma znaczenie, a jakość wyświetlanego obrazu.

W przypadku, kiedy pomieszczenie, w którym zamierzasz umieścić telewizor jest dość duże, postaw na model o przekątnej 65 cali. Jeżeli odległość ekranu od kanapy to więcej niż 3 m, zakup mniejszej wersji, nawet do gier nie będzie dobrym rozwiązaniem. W przeciwnym razie możesz niezbyt wyraźnie widzieć obraz, a oglądanie nie będzie przyjemnością. Jeśli kanapa znajduje się około 2 m od telewizora, a szczególnie chodzi nam tu o jej oparcie, to nie musisz narażać się na większy wydatek i kupować dużego telewizora, wystarczy ten o przekątnej 55 cali. 

 

Ważne jest miejsce na telewizor oraz wielkość pomieszczenia

Dokładnie sprawdź, czy w Twoim pomieszczeniu zmieści się większy telewizor, a jeżeli tak, czy samo pomieszczenie nie jest dla niego zbyt małe. Duży telewizor może dawać wrażenie przytłoczenia, a tym samym salon nie będzie prezentował się tak dobrze, jak z mniejszym telewizorem. 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Produkty te nie sa juz dostepne

 

 

LG OLED65C9PLA TV 4K

 

LG OLED65C9PLA TV 4K to produkt, z zakupu którego zadowolony jest niejeden klient. Telewizor ma 65 cali przekątnej ekranu, a ekran OLED ma rozdzielczość 3840 x 2160 pikseli. Prawdziwy smart TV wyróżniają odpowiednie parametry nie tylko obrazu, ale i dźwięku. W LG OLED65C9PLA TV 4K zastosowano kanały 2.2, o łącznej mocy 40 W, gdzie 20W przypada na woofer i 10W na kanały.

Zastosowano tu technologie Dolby Atmos i Surround, a sprzęt został także wyposażony w inteligentne rozpoznawanie głosu – aplikację Google Assistant w języku polskim, a co najważniejsze, mamy tu ThinQ AI, czyli sztuczną inteligencję, dzięki której wydawane komendy głosowe są dla naszego sprzętu „zrozumiałe” i za ich pomocą możemy telewizorem zarządzać, również ustawieniami w zakresie barwy głosu czy nasycenia kolorów obrazu.

Sprzęt jest reprezentantem klasy energetycznej A i w trakcie pracy pobiera 137 W, podczas czuwania 0,5 W. Sam ekran ma wymiary 144,9 x 83 x 4,69 cm, co jest źródłem zadowolenia użytkowników, bo zdecydowanie należy do cieńszych modeli. Można go albo powiesić na ścianie, albo ustawić na podstawce i wtedy jego wymiary o nią się zwiększają i wynoszą łącznie 144,9 x 86,2 x 25,1 cm. Telewizory z technologią 4K coraz częściej goszczą w naszych domach. Przyjrzyjmy się modelowi LG OLED65C9PLA TV 4K.

Zalety
ThinQ AI:

Inteligentne rozpoznawanie głosu, czyli funkcja ThinQ AI, współpracująca z aplikacją Google Assistant obsługiwaną w języku polskim pozwala na zarządzanie sprzętem, w zakresie różnego poziomu skomplikowania zadania, za pomocą głosu.

Dźwięk:

Dźwięk jest realizowany za pomocą woofera 20W i kanałów po 10 W (system 2.2). Do tego zastosowane technologie Dolby Atmos i Surround, a także inteligentne zarządzanie dźwiękiem sprawia, że koneser najwyższej klasy nie potrzebuje dodatkowego sprzętu do jego realizacji.

Sterowanie:

Z opinii użytkowników wynika, że obsługa sprzętu jest prosta. Pilot ma intuicyjne ustawienia, bez problemu każdy ustawi skalowanie obrazu do wymaganej rozdzielczości i za pomocą portów (np. HDMI) podłączy PlayStation czy dekoder satelitarny. Nie ma też problemu z dostaniem się do zasobów Netflixa.

Automatyczne ustawienia:

Użytkownicy podkreślają, że pełne zadowolenie z oferowanego dźwięku nastąpi po jego automatycznym skalibrowaniu za pomocą funkcji Al. Urządzenie dobierze parametry odpowiednie do pomieszczenia, w którym zostało ustawione. Podobnie algorytm głębokiego uczenia AI Picture ustawi obraz z najlepszymi parametrami.

Złącza:

Telewizor został wyposażony w szereg portów i złącz pozwalających na rozszerzenie jego funkcjonalności. Są to: WiFi, Bluetooth, 4 HDMI, 3 USB, Cl+, wyjście optyczne i słuchawkowe oraz głowice DVB-T2/C/S2

Wady
Pilot do TV:

Aczkolwiek do działania pilota klienci nie mają zastrzeżeń, to jednak uważają, że jego kształt i wygląd mógłby producent poprawić. Według użytkowników jest on duży i nieporęczny, a także jego design pozostawia sporo do życzenia. 

Dźwięk:

Sprzęt nie został wyposażony w soundbar i brak w nim przyzwoitych basów. Wg użytkowników to spore przeoczenie producenta. 

 

Telewizor TCL 65DP600

 

TCL 65DP600 to telewizor umożliwiający oglądanie filmów i seriali w rozdzielczości 4K UHD. Dzięki temu możemy poczuć się tak, jak na sali kinowej i przyjemnie spędzić czas z bliskimi. Prezentowany model wyposażono w system Smart TV, dlatego mamy dostęp do wielu różnych serwisów internetowych. Łączy się on z Internetem za pośrednictwem Wi-Fi.

Wymiary sprzętu to: 146,5 cm x 84,2 cm x 7,5 cm (bez podstawy). Telewizor wykorzystuje kilka nowoczesnych technologii odpowiadających za jakość oglądanego obrazu. Jedną z nich jest Micro-Dimming, która dostosowuje jasność do danej sceny. Dobre brzmienie gwarantuje system Dolby Audio.

Po tym, jak poddaliśmy analizie komentarze kupujących, okazało się, że urządzenie ma kilka istotnych zalet. Do nich zalicza się: bezprzewodową łączność z Internetem, możliwość wyświetlania treści z urządzeń mobilnych oraz zastosowanie technologii HDR. Wielu osobom spodobało się też to, że telewizor ma cienką ramkę wokół ekranu i elegancko się prezentuje.

Telewizor TCL 65DP600 ma wymiary: 146,5 cm x 90,6 cm x 24,4 cm (z podstawą). Złącza, w jakie go wyposażono, to: port USB, dwa wyjścia HDMI, gniazdo CI i Ethernet.

Zalety
System Dolby Audio:

Sprzęt na pewno spodoba się osobom, którym zależy na mocnym brzmieniu, a nie tylko dobrej jakości obrazu. Wykorzystuje on system Dolby Audio, który zapewnia efekt dźwięku przestrzennego.

Funkcja T-Cast:

Funkcja T-Cast daje możliwość przesyłania treści z urządzeń mobilnych (np. smartfona) bezpośrednio na ekran telewizora. Możemy również wygodnie sterować sprzętem, bez potrzeby sięgania po pilot.

Moduł Wi-Fi:

Wbudowany moduł Wi-Fi sprawia, że nie musimy podłączać telewizora do routera za pomocą kabla. Może on nawiązać bezprzewodowe połączenie z wybraną siecią internetową.

Technologia Micro-Dimming:

Urządzenie wykorzystuje technologię Micro-Dimming, która na bieżąco analizuje obraz, żeby dostosować jego jasność do aktualnie wyświetlanej sceny.

Wady
Niedokładnie przetłumaczone menu:

Menu zostało niedokładnie przetłumaczone na język polski, a to utrudnia szybki dobór ustawień

 

 

LG Telewizor 65″ OLED65B7V 4K Ultra HD

 

Telewizor LG OLED65B7V to model OLED z modułem Wi-Fi, Bluetooth oraz wbudowanym tunerem DVB-T. Produkt wyposażono w technologię przyciemniania pikseli, a to gwarantuje głęboką czerń (nawet bez niewielkiej ilości światła) oraz świetnej jakości obraz. Ze względu na obsługę standardu HDR i Dolby Atmos, możemy poczuć się tak, jakbyśmy oglądali film w kinie.

Sprzęt wyróżnia się stylowym designem, na który wpływa srebrna, bardzo cienka ramka wokół ekranu. Telewizor nie ma z tyłu podświetlenia, dlatego z pewnością zmieści się na wąskiej półce (można go też z powodzeniem zawiesić na ścianie). Model ten wyświetla obraz w formacie 4K UHD. Wymiary urządzenia bez podstawy to: 83,1 cm x 4,86 cm x 145,1 cm.

Z recenzji konsumentów wynika, że prezentowany produkt jest dobrym wyborem dla osób, którym zależy na zakupie nowoczesnego telewizora. Sprzęt ma wszystkie niezbędne gniazda i porty (m.in. HDMI i USB), a w dodatku został wyposażony w funkcję Smart TV.

Polecamy LG OLED65B7V, czyli telewizor z krystalicznym obrazem. Ma on funkcję Smart TV, a w niej dostęp do między innymi Youtube oraz Netflix. Jest on wyposażony w matrycę OLED.

Zalety
Krystaliczny obraz:

Dobrej jakości obraz, na którym widać całą gamę kolorów sprawia, że widzowie nie mogą od niego oderwać wzroku. Obraz jest płynny, co daje ciekawy efekt.

Szybkość reakcji:

Sprzęt bardzo szybko odpowiada na zadane mu polecenia. Przełączenie pomiędzy funkcjami Smart TV jest swobodne, tak samo, jak zmiana kanałów oraz włączanie i wyłączanie systemu.

Pilot:

Przyciski na pilocie zostały ustawione tak, aby obsługa była maksymalnie uproszczona. Sam pilot jest mały i dobrze leży w dłoni.

Wady
Słabe połączenie internetowe:

Sprzęt łączy się z innymi urządzeniami przez Wi-Fi, ale połączenie to jest niestety słabe. Czasem ulega ono rozłączeniu, więc zdarza się, że nie można swobodnie korzystać z tej opcji.

 

 

Telewizor Sony 65″ Oled KD-65AF8 4K Ultra HD HDR Smart TV

 

Produkt Sony Bravia OLED KD-65AF8 ma matrycę OLED. To telewizor z modułem Wi-Fi i tunerem DVB-T, który może nawiązywać bezprzewodowe połączenie z innymi urządzeniami za pośrednictwem funkcji Bluetooth. Model obsługuje standard HDR i sprawia, że jakość wszystkich oglądanych programów jest zbliżona do formatu 4K UHD.

Dźwięk w tym przypadku nie wydobywa się jedynie z głośników, ale z całego ekranu, w efekcie czego jest zharmonizowany z obrazem. Telewizor ma funkcję Smart TV, a więc możemy korzystać z różnych serwisów i portali internetowych. Co ważne, sprzętem możemy sterować głosem, co jest wyjątkowo wygodnym rozwiązaniem.

W przypadku modelu Sony Bravia OLED KD-65AF8 wielu konsumentom spodobało się to, że z tyłu obudowy jest specjalna osłona pozwalająca na ukrycie wszystkich przewodów. Poza tym sprzęt można z łatwością powiesić na ścianie (ze względu na cienki panel). Oglądanie filmów może okazać się świetną rozrywką, ponieważ nawet w najbardziej dynamicznych scenach rozmycie obrazu jest minimalne.

Sony Bravia OLED KD-65AF8 ma system łączności Wi-Fi, Bluetooth oraz kilka wejść HDMI. Przekątna sprzętu to 65 cali.

Zalety
Płynność:

Bardzo dobrze oceniana płynność obrazu sprawia, że oglądanie filmów to sama przyjemność. Ten aspekt jest ważny szczególnie podczas szybkich akcji.

Kontrast:

Dzięki możliwości ustawienia dużego kontrastu można oglądać telewizję bardzo szczegółowo. W rezultacie widać wszystkie detale na ekranie.

Dźwięk:

Telewizor nie wymaga korzystania z soundbaru. Jego dźwięk jest na tyle wyraźny, że wszystko dokładnie słychać.

Wady
Pilot:

Pilot jest elementem, który nie został zbyt solidnie wykonany. Problemem są jego przyciski, które szybko się wycierają i po pewnym czasie nie wyglądają estetycznie.

Obudowa:

Niektórzy zauważyli, że obudowa nie jest wykonana ze zbyt solidnego materiału. Warto uważać na to, aby nie została zniszczona.

 

 

Samsung Telewizor 65″ UE65MU7002T Ultra HD

 

Przedstawiamy telewizor LED Samsung UE65MU7002T, który wyróżnia się zastosowaniem modułu One Connect. Oznacza to, że do sprzętu możemy podłączyć inne potrzebne urządzenia (np. odtwarzacz DVD) przy pomocy jednego kabla. Za sprawą modelu możemy oglądać filmy w jakości 4K UHD (rozdzielczość: 3840 pikseli x 2160 pikseli). Produkt ma głośniki o łącznej mocy 40 W.

Urządzenie ma funkcję Smart TV, a więc daje możliwość korzystania z różnych serwisów internetowych, m.in. z dostępnymi on-line serialami oraz filmami. Poza tym sprzęt ma moduł Bluetooth i Wi-Fi, a więc nie musimy podłączać kabla Ethernet, aby połączyć telewizor z Internetem. Opisywany model ma wymiary: 83,4 cm x 5,5 cm x 144,5 cm (bez podstawy) i waży 23,4 kg.

Według konsumentów publikujących opinie o telewizorach 65 cali produkt Samsung UE65MU7002T jest godny uwagi. To sprzęt zapewniający głęboką czerń oraz doskonałe odwzorowanie kolorów. Poza tym model świetnie się prezentuje, można go ustawić na półce albo w razie konieczności zawiesić na ścianie.

Samsung UE65MU7002T to często polecany, dobry telewizor o przekątnej 65 cali do 4000 zł. W sprzęcie zastosowano wiele interesujących technologii, a co ciekawe, można nim sterować też telefonem. Model ma opcję Smart TV.

Zalety
Kolory:

Obraz emituje dużo żywych kolorów. Wiele osób uważa, że oglądanie programów na tym sprzęcie to przyjemność.

Sterowanie:

Dołączony do zestawu pilot bardzo dobrze sprawdza się podczas zmiany kanałów, a co najważniejsze, jego intuicyjne przyciski reagują od razu po wciśnięciu.

Obraz:

Ekran jest doceniany ze względu na kontrast. Test telewizorów 65 cali wykazał, że obraz wyróżnia niesamowita głębia, dzięki której filmy wyglądają ciekawiej i przyjemniej się je ogląda.

Szczegółowość:

Dzięki technologii Dimming nawet najmniejsze szczegóły w danej scenie są przedstawiane bardzo wyraźnie. Nie bój się, że przeoczysz jakiś ważny moment, będzie on dobrze zaznaczony.

Design:

Telewizor ma ultra płaski ekran, a jego tył kolor głębokiej czerni. Sprzęt wygląda estetycznie, ma również miejsce na schowanie wszystkich kabli, więc można łatwo utrzymać porządek.

Wady
Płynność ruchu:

Niektórzy użytkownicy uważają, że płynność ruchu mogłaby być bardziej dopracowana. Jeżeli jesteś dość wymagającym widzem, to może Ci to przeszkadzać.

 

 

Telewizor 65″ Ultra HD Philips 65PUS6262

 

Philips 65PUS6262 to urządzenie LED wyposażone w tuner DVB-T, pozwalający na odbiór sygnału cyfrowej telewizji naziemnej. Telewizor wyposażono w technologię Ambilight wpływającą na optyczne poszerzenie ekranu (za sprawą kolorowego światła emitowanego na ścianę z dwóch stron sprzętu). Produkt obsługuje standard HDR, a to zapewnia dobry kontrast kolorów i głęboką czerń.

Wymiary modelu to: 85,4 cm x 8,8 cm x 146,2 cm (bez podstawy). Telewizor waży 24,5 kg. Urządzenie umożliwia oglądanie filmów w jakości 4K UHD. Ponieważ to sprzęt z portem USB, możemy do niego podłączyć zewnętrzne nośniki danych, takie jak pendrive. Produkt ma też wyjście HDMI, wyjście słuchawkowe oraz moduł Wi-Fi.

Konsumenci chwalą sprzęt za świetną jakość obrazu, jak również dźwięku (ma wbudowane głośniki o mocy 20 W). Telewizor ma funkcję Smart TV, daje ponadto możliwość nagrywania programów na USB. To urządzenie, którym możemy sterować nie tylko dołączonym do zestawu pilotem, ale i swoim smartfonem.

Philips 65PUS6262 to często wybierany telewizor o przekątnej 65 cali. Można się z nim połączyć z pomocą Wi-Fi.

Zalety
Dobra jakość dźwięku:

Nie musisz kupować dodatkowych urządzeń wspomagających typu soundbar, głośniki podłączone do telewizora jak najbardziej wystarczą.

Funkcja Dimming:

Funkcja Dimming sprawia, że kolory są głębsze. Można to łatwo zauważyć zwłaszcza w przypadku czerni, która jest o wiele głębsza. Z kolei biel nie jest rażąca, lecz biała.

Łatwa obsługa:

Intuicyjna obsługa sprawia, że korzystanie z telewizora jest łatwe. Przyciski na pilocie są dobrze opisane, samo menu nie jest skomplikowane graficznie, można łatwo znaleźć interesującą opcję.

Wiele ustawień:

Ze względu na wiele ustawień dotyczących dźwięku oraz obrazu można łatwo korzystać ze sprzętu oraz cieszyć się wszystkimi opcjami.

Wady
Szybkość przełączania kanałów:

Według opinii niektórych konsumentów przełączanie pomiędzy kanałami może potrwać kilka sekund. Dla niezbyt cierpliwych osób jest to spora wada.

 

 

Sharp Telewizor 65″ 4K UHD LC-65CUG8052E

 

Telewizor LED Sharp LC-65CUG8052E pozwala na oglądanie seriali i filmów w jakości 4K UHD, a więc 4-krotnie wyższej niż Full HD. Sprzęt wyposażono w kilka ciekawych opcji, takich jak Aquos Net+. Dzięki niej w czasie przerw na reklamę możemy sprawdzić aktualności na Twitterze, Facebooku i innych mediach społecznościowych. Ciekawe jest również to, że model łączy się bezprzewodowo ze wszystkimi urządzeniami z systemem operacyjnym Android.

Sprzęt doskonale pasuje do każdego pomieszczenia, bez względu na wystrój. Wpływa na to klasyczny, prosty design. Produkt ma wymiary: 85,2 cm x 8,7 cm x 146,2 cm (bez ramki) i waży 20,2 kg. Urządzenie ma tuner DVB-T, wyjście słuchawkowe, moduł Wi-Fi, a także 3 porty USB i 3 wyjścia HDMI.

Jak twierdzą konsumenci, ten dobry i tani telewizor 65 cali gwarantuje świetny kontrast barw oraz głęboką czerń, co wpływa na komfort oglądania filmów. Produkt ma funkcję Smart TV, może nagrywać programy na USB, a do tego minimalizuje efekt smużenia podczas dynamicznych akcji.

Sharp LC-65CUG8052E to jeden z chętniej wybieranych telewizorów o przekątnej 65 cali. Ma on rozbudowane menu, które zawiera wiele opcji. Urządzenie można umieścić na szafie oraz powiesić na ścianie.

Zalety
Dużo wejść:

Ze względu na dużą ilość wejść można łatwo połączyć się z innymi urządzeniami oraz je szybko podłączyć.

Szybka reakcja:

Telewizor bardzo szybko reaguje. Błyskawicznie zmienia kanały oraz pozwala dostać się do dość obszernego menu.

Wady
Czerń i biel:

Według użytkowników w czerni oraz bieli nie ma żadnej głębi. Z pewnością zawiedzie to wymagających widzów.

Wolny start:

Telewizor długo się włącza, ładowanie wszelkich opcji trwa kilkanaście sekund, co dla części osób jest irytujące.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Subskrybuj
Notify of
guest
6 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
View all comments
Celina
Celina
11 months ago

A co powiecie o telewizorach Kruger&Matz? 65 cali 4K DLED UltraHD jest u nich za 2400zł

Zespół NR
Admin
11 months ago
Reply to  Celina

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz. Przy okazji aktualizacji listy przyglądniemy się telewizorom Kruger&Matz.

Pozdrawiamy,
Zespół NajlepszeRankingi.pl

Maroooo
Maroooo
10 months ago

TCL 65DP600 bardzo spoko, brat kupił pod konsolę i zadowolony. Obraz dobry – 4k, fajnie odwzorowane barwy, sporo portów. Dodatkowo Android TV, szybki system, bez żadnych ścin. No i cena jak na takie parametry bardzo w porządku.

Zespół NR
Admin
10 months ago
Reply to  Maroooo

Dzień dobry,

Dziękujemy za podzielenie się opinią.

Pozdrawiamy,
Zespół NajlepszeRankingi.pl

Piotr
Piotr
10 months ago

Mam tego Tcl’a z seri dp600, tylko nieco mniejszego i muszę przyznać, że jestem pozytywnie zaskoczony ogólną jakością sprzetu, jak i samej matrycy. Bardzo ładne kolory, fajna płynność obrazu. Morał z tego taki, że nie zawsze “duża marka” to jedyny słuszny wybór.

Zespół NR
Admin
10 months ago
Reply to  Piotr

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz i rekomendację.

Pozdrawiamy,
Zespół NajlepszeRankingi.pl

DMCA.com Protection Status