Telewizory 55 cali ranking

Ostatnio aktualizowane: 18.05.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Nie wiesz, jaki telewizor 55 calowy wybrać? Zdaj się na opinie konsumentów, którzy za najlepszy sprzęt tego typu uważają Samsung UE55NU8002. Na uwagę zasługuje możliwość łatwej zmiany ustawień. W zestawie znajduje się elegancki pilot, który po jednym naciśnięciu szybko reaguje. Ważne jest, że z tyłu telewizor ma specjalną listewkę, w którą można włożyć całe okablowanie. W rezultacie nawet z tyłu telewizor wygląda estetycznie i mamy miejsce do schowania okablowania. Warto dodać, że obraz, jak i dźwięk telewizora jest krystaliczny. Jeżeli model nie spodobał Ci się, koniecznie zwróć uwagę na urządzenie LG OLED55B7V. Produkt ma wbudowany moduł Wi-Fi, dlatego może łączyć się z Internetem bezprzewodowo. Sprzęt obsługuje takie technologie, jak Dolby Vision i Dolby Atmos, co oznacza, że obraz i dźwięk są tak dobrej jakości, jak w kinie. Przekonaj się, jak przyjemne może być oglądanie filmów w domu.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Jakość obrazu jest bardzo wysoka. Poza tym można łatwo sterować funkcjami obrazu i wybrać takie ustawienia, które są dla danego użytkownika najlepsze. Pilot jest solidnie wykonany. Jakość dźwięku wydobywającego się z głośników jest wysoka.

Wady

Telewizor nie ma kodeku DTS, który jest odpowiedzialny za komunikację z aplikacjami oraz sterowanie dźwiękiem. Niektóre osoby uważają, że brak tego kodeka utrudnia obsługę.

Podsumowanie

Urządzenie jest dostępne w wielu rozmiarach, od przekątnej 49 cali do 82 cale. Telewizor jest wspomagany technologią HDR 1000, która wzmacnia kontrast.

Drugi wybór

Zalety

Sprzęt wykorzystuje innowacyjną technologię przyciemniania pikseli, co gwarantuje głęboką czerń i świetny kontrast barw. Telewizor zapewnia doskonałą jakość obrazu i dźwięku, więc możemy czuć się jak w kinie. Produkt ma elegancko wyglądającą, cienką obudowę.

Wady

Model może łączyć się z Internetem przez Wi-Fi, jednak użytkownicy zauważyli, że czasami połączenie jest przerywane, a ponowne nawiązanie go zajmuje dużo czasu. Może to utrudniać obejrzenie filmu online.

Podsumowanie

Urządzenie obsługuje standard HDR10 i HGL, dlatego wyświetlany na ekranie obraz jest realistyczny i świetnie odwzorowuje detale. Produkt wykorzystuje też technologię Dolby Atmos, zapewniającą świetne brzmienie. Do kompletu dołączono specjalny pilot Magic Remote ułatwiający obsługę telewizora.

Rozważ też

Zalety

Urządzenie pozwala na oglądanie filmów i seriali w jakości 4K. Za sprawą technologii Pixel Precise Ultra HD możemy cieszyć się wyraźnym i płynnym obrazem. Sprzęt wyposażono ponadto w technologię DTS HD, która zapewnia lepsze brzmienie dźwięków z głośników.

Wady

Telewizor nie ma modułu Bluetooth, dlatego nie można skonfigurować go bezprzewodowo z innymi urządzeniami. Musimy w tym celu sięgnąć po odpowiedni kabel.

Podsumowanie

Sprzęt umożliwia nagrywanie programów na nośniki pamięci podłączone do portu USB. Telewizor wygląda elegancko i stoi stabilnie na dołączonej do zestawu aluminiowej podstawie. Produkt został wyposażony w głośniki o mocy 20 W, jak również w moduł Wi-Fi, pozwalający na bezprzewodowe połączenie z Internetem.

 

 

Jaki telewizor 55 cali kupić?

 

Przewodnik zakupowy

55-calowe telewizory zapewniają świetnej jakości obraz i pozwalają poczuć się jak w kinie. Warto jednak pamiętać, że nie wszystkie dostępne na rynku urządzenia są tak samo nowoczesne i niezawodne. Postanowiliśmy przygotować poradnik i umieścić w nim kilka przydatnych wskazówek o tym, jaki telewizor 55 cali wybrać. Dzięki naszym podpowiedziom uda Ci się znaleźć odpowiedni sprzęt.

 

 

Model LED czy OLED?

Telewizory LED to nowocześniejsze wersje urządzeń LCD. Modele te są wyposażone w diody LED, które same emitują światło, dlatego nie mają dodatkowego oświetlenia. Tego typu rozwiązanie sprawia, że można uzyskać wysoki współczynnik kontrastu. Wpływa to również na bardzo dobre odwzorowanie kolorów.

Osoby, którym zależy na zakupie nowoczesnego telewizora, coraz częściej wybierają sprzęty OLED, wyposażone w tzw. diody organiczne, działające niezależnie od siebie. Urządzenia te zapewniają głęboką czerń i doskonały kontrast barw, lepszy niż w przypadku modeli LED. Trzeba jednak pamiętać, że sprzęty OLED są znacznie droższe i nie każdy z nas może sobie pozwolić na taki wydatek.

 

Standard wyświetlanego obrazu

Wśród 55-calowych telewizorów większość z nich gwarantuje obraz w standardzie UHD 4K (3840 pikseli x 2160 pikseli). To oznacza, że na ekranie telewizora odwzorowane są nawet najmniejsze szczegóły. Aby jednak móc oglądać filmy w tym standardzie, materiały wideo muszą być z nim zgodne (obecnie jest ich stosunkowo mało, również tych w formacie Blu-ray). Tańsze telewizory gwarantują obraz w standardzie Full HD (1920 pikseli x 1080 pikseli), a ponieważ wiele stacji telewizyjnych nadaje swoje programy w takiej rozdzielczości, możemy w pełni wykorzystać możliwości swojego sprzętu.

Najtańsze urządzenia pozwalają na wyświetlanie obrazu HD Ready (1280 pikseli x 720 pikseli). Jest to dobry wybór głównie dla osób, które szukają niedrogiego telewizora do oglądania programów telewizji kablowej.

 

Technologia HDR

Technologia HDR, czyli High Dynamic Range, umożliwia generowanie obrazu o jasności podobnej do tej, którą mogą zarejestrować nasze oczy. Oznacza to, że w bardziej naturalny sposób przedstawiane są elementy umieszczone w zarówno w najjaśniejszych, jak i najciemniejszych obszarach sceny. Przez to wyraźniejsze są szczegóły w cieniu, nie razi nas też ujęcie pokazujące np. słońce.

Jednym z popularniejszych rodzajów formatu HDR jest Dolby Vision, który potrafi zdefiniować do 4096 barwnych wartości kolorów RGB wyświetlanych na ekranie. To sprawia, że oglądanie filmów staje się bardziej komfortowe, gdyż kolorystyka obrazu jest żywsza i lepiej podkreślona.

 

Jakość dźwięku

O tym, jaki telewizor 55 cali jest najlepszy, decyduje nie tylko świetna jakość obrazu, ale i dźwięku. Dostępne w sklepach sprzęty mają wbudowane głośniki – ich moc powinna być jak największa, aby nie było konieczności podłączania dodatkowych urządzeń, takich jak np. subwoofer. Minimum to 20 W. Wyposażone w nowoczesne technologie telewizory obsługują też format Dolby Atmos, który gwarantuje przestrzenny i trójwymiarowy dźwięk.

 

Łączność z innymi urządzeniami

Do telewizora często podłączamy też inne urządzenia jak konsola do gier, odtwarzacz DVD czy słuchawki. Jeśli nasz sprzęt nie będzie miał odpowiednich portów i gniazd, nie będzie to jednak możliwe. Ważne jest więc to, aby wybrany model był wyposażony m.in. w wejście USB, gniazdo HDMI, a także wyjście słuchawkowe. Jeżeli chcemy uniknąć konieczności prowadzenia kabli przez pomieszczenie, możemy kupić telewizor z modułem Bluetooth. Wtedy sprzęty połączymy bezprzewodowo.

 

 

Łączność z Internetem

Obecnie telewizory wykorzystujemy nie tylko do oglądania programów odbieranych przez cyfrową telewizję naziemną, ale i tych dostępnych w Internecie. Z tego powodu najlepszy telewizor 55 cali jest wyposażony w moduł Wi-Fi, ewentualnie wejście na kabel Ethernet. Przeważnie sprzęty mogące nawiązać połączenie z Internetem mają zainstalowany system Smart TV, dający nam dostęp do wielu różnych aplikacji z filmami i serialami dostępnymi on-line. Co więcej, takie oprogramowanie umożliwia nam też przeglądanie mediów społecznościowych i instalowanie przydatnych programów. W zależności od tego, jakiej marki urządzenie wybierzemy, system może różnić się nazwą i dostępnymi funkcjami (może to być np. Saphi, AndroidTV albo webOS).

 

Wymiary i sposób montażu

55-calowe telewizory mają przeważnie cienką obudowę, dlatego można je bez przeszkód ustawić na wąskiej półce. Całkowita szerokość takich urządzeń wynosi ok. 122 cm, a wysokość – 70 cm lub nieco więcej. Z uwagi na to, że 55-calowe modele ważą kilkanaście kilogramów, można je też zawiesić na ścianie, na przeznaczonym do tego uchwycie.

 

Telewizory 55 cali w dobrych cenach

Najtańsze telewizory LED kosztują ok. 2000 zł, a im bardziej zaawansowane technologicznie jest takie urządzenie, tym więcej trzeba za nie zapłacić. Niektóre sprzęty kosztują nawet ponad 5000 zł. Wspomnieliśmy już, że modele OLED są droższe – jeśli marzy nam się taki telewizor, musimy przygotować się na wydatek ponad 8000 zł.

 

 

Najlepsze telewizory 55 cali w 2021 roku

 

Przygotowaliśmy dodatkowo ranking telewizorów 55 cali, aby pokazać Ci, które modele są chętnie kupowane przez konsumentów. Opisane poniżej urządzenia zapewniają świetnej jakości obraz i dźwięk, więc możesz poczuć się jak w kinie.

 

Nasze zalecenia

 

Samsung UE55NU8002

 

Samsung UE55NU8002 to 55 calowy telewizor, z którego wielu użytkowników jest bardzo zadowolonych. Do zestawu dołączono pilot. Nie ma on zwykłych przycisków, lecz intuicyjny panel sterowania. Dlatego zmiana ustawień nie jest rzeczą skomplikowaną. Warto dodać, że pilot jest mały i dobrze leży w dłoni.

Tym, co najczęściej doceniają użytkownicy, jest bardzo dobra jakość obrazu, którą zapewnia matryca LED. Jest on wyraźny, więc każdy film możesz oglądać w najwyższej jakości. Obraz ma wiele ustawień, podstawowymi są kontrast oraz jasność, więc można dostosować go do swoich potrzeb czy oglądanego materiału.Dodatkowym atutem telewizora jest miejsce z tyłu na wszystkie kable, co pozwala zachować porządek. Sprzęt można łatwo zamontować na szafce oraz na ścianie. Użytkownikom najbardziej podoba się dużo żywych kolorów, dzięki którym oglądanie jest przyjemne. Doceniona została także bezprzewodowa łączność Wi-Fi oraz różne złącza zwiększające praktyczność sprzętu. 

Samsung UE55NU8002 to telewizor o przekątnej wynoszącej 55 cali. Nadaje się on do odtwarzania każdego rodzaju filmów. Do telewizora można podłączyć wiele typów sprzętów np. DVD.

Zalety
Jakość obrazu:

Wiele osób zaskakuje bardzo wysoka jakość obrazu telewizora. Z jego pomocą można oglądać filmy nagrywane w najnowszych technologiach.

Wiele wejść:

Dzięki dużej ilości wejść możesz podłączać do sprzętu wiele innych urządzeń.

Łatwe sterowanie:

Według opinii użytkowników sterowanie jest intuicyjne, nie ma problemu z wybraniem odpowiedniej opcji.

Żywe kolory:

Obraz obfituje w żywe kolory, dzięki którym każdy film ogląda się bardzo przyjemnie.

Utrzymanie porządku:

Z tyłu telewizora znajduje się listewka, w którą można włożyć wszystkie kable. W rezultacie całość wygląda estetycznie.

Wady
Jakość dźwięku:

Według niektórych użytkowników jakość dźwięku mogłaby być lepsza. Osoby, które oczekują kinowych efektów mogą nie być zadowoleni.

 

 

 

 

LG OLED55B7V 

 

Model LG OLED55B7V zapewnia wysoką rozdzielczość obrazu: 3840 pikseli x 2160 pikseli. To urządzenie z matrycą OLED, które może odbierać sygnał naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T. Telewizor nie ma podświetlenia z tyłu, co oznacza, że ma cienką ramkę i można go ustawić w dowolnym miejscu.

Sprzęt obsługuje takie technologie jak Dolby Vision i Dolby Atmos, a więc gwarantuje świetnej jakości obraz i dźwięk (jak w kinie). Produkt ma moduł Wi-Fi oraz Bluetooth, dlatego może łączyć się bezprzewodowo z Internetem oraz innymi urządzeniami. Telewizor ma wymiary: 122,9 cm x 76,4 cm x 25,4 cm, bez podstawy waży nieco ponad 17 kg.

Urządzenie marki LG spodobało się konsumentom, gdyż wyposażono je w technologię przyciemniania pikseli, zapewniającą głęboką czerń. To powoduje, że na ekranie można dostrzec wszystkie detale, nawet w scenach rozgrywających się w mroku. Poza tym sprzęt ma kilka portów USB i HDMI, a do tego wbudowane głośniki o łącznej mocy 40 W.

LG OLED55B7V to telewizor OLED, 4K UHD. Jego przekątna wynosi 55 cali. Moc głośników wynosi 40 W. 

Zalety
Jakość obrazu:

Wysoka jakość obrazu pozwala użytkownikom cieszyć się najlepszym obrazem. Możesz też korzystać z najnowszych technologii, jak 3D.

Dużo ciekawych funkcji:

Telewizor daje użytkownikom dostęp do wielu ciekawych funkcji, w tym do gier, aplikacji itp.

Jakość dźwięku:

Dźwięk wydobywający się z głośników telewizora jest bardzo wyraźny. Podczas oglądania można poczuć się tak, jak w kinie.

Sterowanie:

Dobrze wykonany pilot ułatwia zmianę kanałów i ustawień. Aby zmienić ustawienia wystarczy kliknąć raz. Nie będziesz musiał celować w dekoder.

Wady
Czas reakcji:

Niektórzy uważają, że sprzęt nie reaguje od razu. Czasem trzeba poczekać aż dana funkcja się uruchomi, może to denerwować niektórych użytkowników.

 

 

 

 

Philips 55PUS6703 

 

Chcielibyśmy zaprezentować Philips 55PUS6703 – telewizor LED pozwalający na oglądanie filmów w jakości UHD 4K. Sprzęt ma porty USB i HDMI, dlatego możemy do niego podłączyć inne urządzenia. Jest też możliwość bezprzewodowego połączenia z Internetem przez moduł Wi-Fi, co pozwala uniknąć przeprowadzania kabli przez pomieszczenie.

Na ramie produktu rozmieszczono diody LED, które rzucają na ściany światło w kolorach wyświetlanych na ekranie w rzeczywistym czasie. Nowy standard wideo High Dynamic Range Plus gwarantuje doskonały kontrast, głębię kolorów i ostrość obrazu. Model ma wbudowany system operacyjny Saphi ułatwiający korzystanie z Philips Smart TV, dającego dostęp do popularnych aplikacji internetowych.

Konsumenci, którzy publikują pozytywne opinie o telewizorach 55 cali marki Philips, uważają, że urządzenia te doskonale się prezentują, a ponadto działają niezawodnie. Model 55PUS6703 ma wbudowane głośniki o dużej mocy, dlatego nie ma potrzeby korzystania z dodatkowego subwoofera. Widziane na ekranie kolory są świetnie odwzorowane, więc oglądanie filmów staje się przyjemniejsze.

Dobrym telewizorem o przekątnej 55 cali jest Philips 55PUS6703. Jest to sprzęt z wieloma ciekawymi funkcjami. Można do niego podłączać inne akcesoria.

Zalety
Funkcja Ambilight:

Funkcja Ambilight sprawia, że widz podczas oglądania czuje się, jakby był bohaterem danego programu. Kolory oraz żywe dźwięki sprawiają, że można łatwo wdrożyć się w akcję filmu.

Jakość obrazu:

Wysoka jakość obrazu jest ważna podczas oglądania każdego filmu. Prezentowany telewizor ją zapewnia.

Jakość dźwięku:

Wysoka jakość dźwięku sprawia, że nie doświadczysz szumów, a tylko czysty dźwięk, dzięki temu też usłyszysz wyraźnie każde słowo.

Wady
Skomplikowane menu:

Menu telewizora jest dość skomplikowane. Znalezienie odpowiedniej funkcji może być niezbyt łatwe. Użytkownicy uważają, że do menu trudno się przyzwyczaić.

 

 

 

 

Sony Bravia KD-55XF9005

 

Telewizor LED Sony Bravia KD-55XF9005 wyposażono w procesor obrazu 4K HDR Proccesor X1 Extreme i system operacyjny AndroidTV. Urządzenie skaluje oglądane filmy i seriale do jakości jak najbardziej zbliżonej do 4K HDR. Technologia X-tended Dynamic Range PRO zapewnia duży kontrast barw.

Opisywany model wykorzystuje system Dolby Vision, pozwalający na uzyskanie takich samych efektów obrazu jak w kinie. Technologia X-Motion Clarity gwarantuje płynność szybkich akcji. Telewizor atrakcyjnie się prezentuje, głównie za sprawą cienkiej ramy o aluminiowym wykończeniu. Wszystkie przewody możemy ukryć w podstawie, aby sprzęt po podłączeniu wyglądał bardziej elegancko. Produkt ma wymiary: 122,8 cm x 70,7 cm x 6 cm.

Urządzenie jest funkcjonalne i wyposażone w wiele nowoczesnych rozwiązań. Konsumenci w swoich opiniach dodają również, że telewizor można bez problemu połączyć z innymi sprzętami, pozwala na to moduł Bluetooth. Co więcej, produkt umożliwia zapisywanie programów na zewnętrznym twardym dysku USB.

Sony Bravia KD-55XF9005 to telewizor z dostępem do Wi-Fi. Ma on 4 złącza HDMI oraz 3 złącza USB. Moc głośników to 20 W.

Zalety
Czysty dźwięk:

Telewizor generuje czysty, wyraźny dźwięk. Bardzo dobrze słychać dialogi, a także dźwięki akcji.

Dobra jakość obrazu:

Tak samo jak dźwięk, obraz jest krystaliczny, kolory się ze sobą nie mieszają, nawet bardzo szybka akcja jest odpowiednio przedstawiona, więc będziesz mógł cieszyć się idealnym obrazem.

Funkcje:

Dostęp do wielu różnych funkcji daje dostęp do Internetu i aplikacji, jak Netflix, HBO Go czy YouTube. Poza tym do telewizora można podłączyć konsolę.

Wady
Zacinanie się:

Model czasem nie reaguje tak szybko, jak byśmy się tego spodziewali. Zdarzają się momenty, że telewizor nie odpowiada na nasze komendy.

Słabe okablowanie:

Okablowanie mogłoby być solidniejsze. Warto mieć na uwadze, że może ono ulec uszkodzeniu, więc lepiej w jakiś sposób zabezpieczyć przewody, szczególnie przed zginaniem.

 

 

 

 

TCL U55P6006

 

TCL U55P6006 to dobry i tani telewizor 55 cali LED ze standardem High Dynamic Range, więc zapewnia jasny i wyraźny obraz, z doskonale odwzorowanymi kolorami. Sprzęt pozwala na oglądanie seriali i filmów w jakości Ultra HD. Mocny i czysty dźwięk gwarantuje natomiast system Dolby Audio.

Urządzenie ma aplikację TCL T-Cast, która daje możliwość obsługi telewizora przy użyciu swojego smartfona. Wymiary modelu bez podstawy to: 124,9 cm x 72,3 cm x 13 cm. Sprzęt waży 13,8 kg. Produkt może nawiązać połączenie z Internetem (także przez Wi-Fi), a tym samym daje nam dostęp do różnych serwisów z filmami online.

Jedną z największych zalet telewizora jest wykorzystanie technologii Micro-Dimming, która analizuje obraz w ok. 100 punktach, aby zoptymalizować jego jasność. Poza tym urządzenie ma wszystkie niezbędne gniazda do tego, aby móc podłączyć do niego inne sprzęty. Konsumentom przypadł do gustu model TCL U55P6006 również dlatego, że ma wbudowane głośniki o dużej mocy.

TCL U55P6006 ma przekątną 55 cali (139 cm). Urządzenie jest wyposażone w blokadę rodzicielską. Jest to dobry telewizor 55 cali do 2000 zł.

Zalety
Szybka reakcja Smart TV:

Funkcja Smart TV działa bardzo szybko, a test telewizorów o przekątnej 55 cali wykazał, że można swobodnie poruszać się pomiędzy poszczególnymi aplikacjami.

Kolory:

Duża ilość kolorów sprawia, że obraz wygląda realistycznie.

Wady
Słabe działanie pilota:

Niektóre osoby uważają, że czasem pilot nie reaguje od razu na zmianę głośności oraz na przełączanie kanałów. Trzeba nacisnąć przycisk dwa lub trzy razy.

Wejście HDMI:

Sprzęt ma tylko jedno wejście HDMI. Dla osób, które chcą podłączyć kilka innych urządzeń do telewizora, może okazać się niewystarczające.

 

 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Produkty te nie sa juz dostepne

 

 

Samsung UE55MU6172

 

Sprzęt Samsung UE55MU6172 został wyposażony w wydajny procesor obrazu Quad Core oraz 20 W głośniki. To telewizor LED umożliwiający oglądanie filmów i seriali w rozdzielczości UHD 4K (co potwierdza Certyfikat Stowarzyszenia Digital Europe). Urządzenie pozwala dostrzec więcej szczegółów na ekranie, nic nie umknie więc naszej uwadze.

Prezentowany model ma inteligentny system korekcji obrazu UHD Dimming, który analizuje wyświetlane sceny i optymalizuje kontrast, kolory oraz ostrość. Sprzęt ma cienką obudowę, można ustawić go na półce albo zawiesić na ścianie. Telewizor umożliwia odtwarzanie wideo, muzyki i zdjęć z urządzeń mobilnych (może nawiązać z nimi bezprzewodowe połączenie za sprawą aplikacji Samsung Smart View).

Konsumenci chwalą produkt za komfort oglądania filmów oraz łatwą obsługę. Sprzęt może nawiązywać połączenie z Internetem i w ten sposób daje dostęp do różnych serwisów z serialami online, grami itp. Poza tym do kompletu dołączono specjalnego pilota Smart Control, z pomocą którego możemy sterować wszystkimi urządzeniami podłączonymi do telewizora.

 

 

 

 

Telewizory 4K Ultra HD 55 cali  – ranking

 

 

Samsung UE55MU7002T

 

Samsung UE55MU7002T to telewizor 4K Ultra HD 55 cali w dobrej cenie, który oddaje paletę barw w bardzo naturalnych tonacjach, dzięki czemu obraz jest naprawdę realistyczny. Dzięki idealnie oświetlonym detalom to, co widzimy na ekranie, jest bardzo wyraźne.

Dzięki modułowi UHD TV możemy oglądać filmy w najwyższej, dostępnej na rynku rozdzielczości. Kolejnym, praktycznym modułem jest one connect, który pozwala ukryć wszystkie nieestetycznie wyglądające przewody zza telewizora. Jest to model Smart Tv, możesz więc nim sterować za pomocą swojego smartfona. Możesz również oglądać na dużym ekranie treści z Twojego telefonu.

Minimalistyczny design telewizora doceniają wszyscy kupujący. Twierdzą oni, że skoro sprzęt jest tak duży, gruba rama tylko przytłoczyłaby całość. Telewizor zapewnia jakość przewyższającą tę kinową i co lepsze – możemy uzyskać ją w swoim domu. To bardzo dobry wybór dla osób ceniących sobie oglądanie filmów przepełnionych efektami specjalnymi lub ukazujących piękno przyrody.

 

 

 

 

LG ATMOS OLED55B7V

 

Telewizor LG Atmos Oled55B7V ma bardzo cienką ramkę, która sprawia, że sprzęt wygląda, jakby telewizor miał jedynie ogromny ekran. Możesz oglądać na nim doskonałą czerń oraz wiele innych, wyrazistych barw.

Telewizor został wyposażony w przeglądarkę internetową, dzięki czemu możesz przeglądać treści ze stron internetowych w wysokiej rozdzielczości. Dzięki wykorzystaniu technologii Dolby Atmos możesz cieszyć się dźwiękiem porównywalnym z tym w sali kinowej. Dzięki zainstalowanemu systemowi  webOS 3.5 Twoje dane osobowe są bezpieczne. Nie zostanie też zainstalowane na Twoim urządzeniu niechciane oprogramowanie.

Chociaż telewizor wydaje się być skomplikowany i bardzo zaawansowany technologicznie kupujący twierdzą, że jest bardzo łatwy w obsłudze. Dla miłośników seriali dodatkowym atutem będzie możliwość oglądania hitów platformy Netflix w jakości 4k HDR.

 

 

 

 

Sony Bravia KD-55XE9005 

 

Sony Bravia KD – 55XE9005 to telewizor, który obsługuje między innymi technologię Full Array LED z X – tended dynamic Range Pro. Dzięki niej jasność ekranu jest blisko 5-krotnie wyższa niż w pozostałych modelach tego typu dostępnych na rynku.

Czerń, jaką wyświetla ekran, jest głęboka. Dzięki wyświetlaczowi Triluminos Display możliwe jest uzyskanie również o wiele lepszej jakości pozostałych kolorów. Pastelowe barwy pozostają lekko wygaszone, natomiast te jaskrawe wyglądają bardzo wyraziście. Faktury i krawędzie są oddawane bardzo realistycznie, a my oglądając tej jakości obraz mamy wrażenie, że przenosimy się do świata bohaterów.

Kinomaniacy, którzy nabyli ten telewizor, bardzo cieszą się z zakupu, ponieważ telewizor spełnia obietnice dane przez producenta. Rzeczywiście, urządzenie oferuje najwyższą jakość obrazu. Nasze oczy mogą cieszyć się doskonałą jasnością i widocznością każdego detalu. To dobry pomysł na zakup dla miłośnika technologii Blu-Ray.

 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Subskrybuj
Notify of
guest
3 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
View all comments
welik
welik
3 months ago

Propozycja TCL dla mnie najlepsza z tego rankingu, fajny telewizor za nieduże pieniądze, ma ładny obraz i dobry smartTV

Zespół NR
Admin
2 months ago
Reply to  welik

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz i rekomendację.

Pozdrawiamy,
Zespół NajlepszeRankingi.pl

Paweł
Paweł
3 months ago

TCL U55P6006 kupiłem rodzicom do Netflixa i kablówki – są bardzo zadowoleni. Dobra jakość obrazu, dźwięku i system szybki.

DMCA.com Protection Status
film indirfilm indirmefull program indir