Opinie o Sony FDR-AX33

Ostatnio aktualizowane: 28.10.20

 

Najważniejsze zalety:

Kamera cyfrowa ma przetwornik obrazu CMOS Exmor R, który poprzez większy rozmiar pikseli zapewnia lepszą czułość urządzenia i pozwala na rejestrowanie filmów bez obaw o zakłócenia. Autofokus działa sprawnie, dlatego możemy łatwo zadbać o to, aby ważne dla nas obiekty były wyraźne. Model ma wbudowany mikrofon z miernikami poziomu sygnału, które można kontrolować na ekranie kamery cyfrowej.

 

Najważniejsze wady:

Przy dużym przybliżeniu obraz traci wysoką jakość. W efekcie tego typu nagrania nie wyglądają dobrze, szczególnie jeśli odtwarzamy je na dużym ekranie. Nieliczne osoby przyznają też, że kamera nie zawsze radzi sobie z nagrywaniem obrazu przy słabym oświetleniu.

 

Werdykt: 9.4/10

Konsumenci, którzy zdecydowali się kupić urządzenie i przeprowadzili test Sony FDR-AX33, przyznają, że jego parametry są dobre. Zaletą jest to, że sprzęt ma optyczną stabilizację obrazu, a dostosowywanie ustawień do konkretnych warunków nagraniowych nie zajmuje dużo czasu. Urządzenie waży 700 g i jest zasilane akumulatorowo.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Wysokiej jakości komponenty

Dlaczego miłośnicy filmowania wydają na temat sprzętu pochlebne opinie? Sony FDR-AX33 to kamera cyfrowa, w której wykorzystano wysokiej jakości komponenty, wyróżnia ją więc sprawność działania i niepodatność na awarie. W modelu zastosowano procesor obrazu BIONZ X, współpracuje on z matrycą Exmor R, dzięki czemu uzyskane wideo zachowuje naturalne kolory, a przejścia między poszczególnymi ujęciami są płynne. Współpraca pomiędzy wskazanymi częściami odbywa się błyskawicznie, co jest możliwe dzięki dużej mocy obliczeniowej. Przetwornik Exmor R sprawia, że na nagrywanym filmie trudno dostrzec szum albo inne zakłócenia. Obraz charakteryzuje się też szerokim zakresem tonów. Kamera cyfrowa spełnia oczekiwania użytkowników, bo ma szerokokątny obiektyw ZEISS 29,8 mm nadający się do nagrywania różnych scen. Osoba rejestrująca wideo może skorzystać z aż 10-krotnego zoomu optycznego. Należy wspomnieć, że urządzenie spełnia wymogi rozdzielczości 4K, dodatkowo ma zaawansowany technicznie stabilizator. Nagrane wideo pozostaje ostre nawet jeśli rejestrujemy je w trudnych warunkach (np. podczas jazdy samochodem) i nie korzystamy ze statywu ręcznego. Cena Sony FDR-AX33 przekracza 2000 złotych, co nie wydaje się dużą kwotą, szczególnie przy uwzględnieniu zastosowanych rozwiązań.

Śledzenie ostrości

Sprzęt wykorzystuje system śledzenia ostrości, więc nawet jeśli nagrywamy obiekty pozostające w ciągłym ruchu, nie musimy się martwić, że w pewnych momentach obraz nie będzie miał tak dobrej jakości, jakbyśmy tego oczekiwali. Urządzenie co chwilę wybiera optymalne punkty AF i określa rozmiar analizowanej strefy w zależności od właściwości filmowanego obiektu. W autofokusie zastosowano ulepszenia wykorzystujące detekcję fazy, które przyczyniły się do polepszenia dokładności działania opisywanego mechanizmu. 

 

Łatwy wybór ustawień

Kupując kamerę cyfrową, sporo osób skupia się na tym, aby wybrać łatwy w obsłudze model, tak aby nie zniechęcić się do jego regularnego używania. Sprzęt marki Sony jest tak zrobiony, aby korzystanie z niego nie powodowało większych problemów. Na uwagę zasługuje funkcja ręcznego wyboru ustawień. Za pomocą wielofunkcyjnego pierścienia można regulować ostrość, dostosowywać ekspozycję, przysłonę czy balans bieli. Dodatkowo kamera cyfrowa ma elektroniczny wizjer, przez który możemy podglądać rejestrowany obraz i tym samym lepiej go kadrować. Sprzęt jest lekki i wygodnie trzyma się go w dłoni.

 

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status