Okulary 3D ranking

Ostatnio aktualizowane: 19.12.18

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jakie okulary 3D kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Zapewne zdążyłeś zauważyć, że filmy 3D są dość popularne. Jednak postęp technologii nie skończył się w tym miejscu. Coraz więcej telewizorów oferuje możliwość oglądania filmów i programów rozrywkowych z wykorzystaniem funkcji 3D. Niestety, bez specjalnego sprzętu nie będziemy w stanie docenić tego efektu. Aby móc w pełni cieszyć się tą ciekawą funkcją naszego telewizora, musimy zakupić specjalne okulary. Podstawą jest dobra jakość produktu. W przeciwnym razie, zniknie cała zabawa z oglądania filmu w takiej technologii. Pojawia się jednak pytanie, jakie okulary 3D wybrać? Na te i inne pytanie dotyczące zakupu takiego produktu odpowie poniższy poradnik. Dzięki niemu dowiesz się, na co zwrócić uwagę w czasie zakupów.

Model pasywny czy aktywny – jakie okulary 3D są najlepsze?

Kupując okulary 3D w pierwszej kolejności powinniśmy zwrócić uwagę na technologię wyświetlania, jaką nam oferują. Pod tym względem możemy rozróżnić dwa modele: aktywne i pasywne.

Okulary aktywne nazywane są często migawkowymi. Spowodowane jest to tym, że dostarczają nam obraz naprzemiennie, raz do jednego, a raz do drugiego oka. Ich zaletą jest to, że dają nam możliwość oglądania filmów w dobrej jakości. Dzięki temu będziemy nawet w stanie oglądać filmy w wersji 3D Full HD. Co więcej, takie modele mogą być używane wielokrotnie. Zamontowana jest w nich mała bateria lub akumulator, który co jakiś czas trzeba naładować. Ich wadą może być natomiast waga, bowiem są cięższe niż typy pasywne. Największą wadą takich okularów jest to, że nie zawsze są kompatybilne z telewizorem. Niestety, nawet produkty tych samych marek mogą posiadać różne standardy. Warto też wspomnieć, że na rynku dostępny jest specjalny rodzaj okularów aktywnych, który posiada wysokiej jakości szkła zwielokrotniające doznania wzrokowe. Dotyczy to głównie filmów w wysokiej rozdzielczości.

Okulary pasywne wykorzystują polaryzację obrazu, co zwiększa głębię efektu. To właśnie takie modele dostajemy w czasie seansu w kinie. Są one kompatybilne z większością telewizorów, zatem bez obaw możesz cieszyć się głębią trójwymiarowego obrazu. Co więcej, cechują się dość niską ceną.

 

Kompatybilność

Aby zapewnić sobie dobry odbiór filmu w 3D, należy upewnić się, że zakupione okulary i telewizor są kompatybilne. Aby nie popełnić błędu przy zakupie sugerowane jest kupno modelu polecanego przez producenta telewizora. W ten sposób uda Ci się zachować pełną zgodność. Niestety nie ma jednego, standardowego typu okularów, które pasują do wszystkich telewizorów. Należy podkreślić, że problem ten dotyczy jedynie okularów aktywnych. Spowodowane jest to tym, że nie wszystkie sprzęty wspierają tę technologię w tym samym stopniu. Natomiast modele pasywne współpracują ze wszystkimi telewizorami, które wykorzystują tę technologię.

 

Wygoda noszenia

W zależności od trwania filmu, okulary 3D będziemy mieć na sobie przez 2 godziny lub nawet całą noc. Z tego powodu ważne jest, by wygodnie leżały na Twoim nosie. Niestety, modele aktywne są zdecydowanie cięższe od pasywnych, co może okazać się niewygodne. Co więcej, nieprzyjemny staje się też ucisk na nosie, który może pozostawić odgniecenia, a nawet małe blizny. Spowodowane jest to tym, że urządzenia aktywne posiadają dość ciężkie akumulatory. Przy omawianiu wygody noszenia warto wspomnieć, że aby w pełni cieszyć się filmem należy mieć zawsze naładowane okulary. Rozładowany sprzęt skutecznie popsuje Ci nocny maraton.

Alternatywą dla niewygodnych akumulatorów i baterii w aktywnych modelach są sprzęty działające na podczerwień czy Bluetooth’a. Są one zdecydowanie lżejsze, ale też droższe.

Ciekawym dodatkiem, który zwiększa komfort oglądania są specjalne osłonki, które montuje się po bokach okularów. Dzięki nim nie będziesz rozproszony przez to, co dzieje się w realnym świecie. Co więcej, skutecznie zasłoni to wszelkie źródła światła, które mogą przeszkodzić Ci w oglądaniu filmu 3D.

Ważną cechą, jaką powinny posiadać okulary tego typu, by zapewnić nam wygodę podczas oglądania filmu, to posiadanie dużych szkieł. Dzięki temu będziemy w stanie lepiej cieszyć się widzianym obrazem.

Jeśli nosisz okulary korekcyjne, wybierz takie urządzenie, które nie będzie przylegało do twarzy i umożliwi Ci swobodne oglądanie filmu w obu parach okularów jednocześnie. Często o tym zapominamy, a przecież wady wzroku dotyczą coraz większej liczby osób.

Okulary 3D w dobrych cenach

Cena okularów 3D jest ściśle związana z jego modelem. Poza tym w przypadku sprzętów aktywnych na koszty zakupu wpływa również jakość baterii i akumulatora. Na pewno będziesz w stanie znaleźć model za 10 zł, jednak jego żywotność jest zwykle dość krótka i pozwala na oglądanie tylko 2 godzin filmu.

Wiedz, że okulary aktywne są dość kosztowne, ich cena zaczyna się od 30 zł i może osiągnąć nawet 100 zł.  Produkty pasywne są zdecydowanie tańszą opcją. Kupno całego zestawu okularów tego typu jest równoznaczne z zakupem tylko jednej aktywnej sztuki.

Kupując okulary aktywne pamiętaj, że musisz również zaopatrzyć się w baterie. Alternatywą są modele z akumulatorami ładowanymi przez USB, jednak koszty zakupu takich modeli mogą przekraczać 100 zł.

 

 

Najlepsze okulary 3D w 2018 roku

 

Technologia 3D zyskuje na popularności. Większość sprzedawanych telewizorów oferuje możliwość oglądania filmów w tej technologii. Jednak, by móc w pełni cieszyć się z realizmu, jaki wnosi 3D musimy zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt. Niestety by korzystać z tej technologii do telewizora musimy dokupić odpowiednie okulary. By pomóc Ci w wyborze odpowiedniego modelu poniżej przedstawiamy ranking najbardziej popularnych okularów 3D.

 

Nasze zalecenia

 

Epson ELPGS03

 

4-epson-elpgs03Epson ELPGS03 to najdroższe w naszym zestawieniu okulary 3D. Jedną parę możemy zakupić za trochę poniżej 300 zł. Opisywany model przeznaczony jest do projektorów. Jest on kompatybilny z urządzeniami 3D RF PowerLite Home Cinema 3020, 3020e oraz 5020Be, 5020UBe i Pro Cinema 6020UB.

A częstotliwość odświeżania w tym modelu wynosi 240 i 480 MHz. Wraz z okularami otrzymamy również etui oraz ściereczkę czyszczącą i kabel USB do ładowania. Dzięki odpowiedniemu przechowywaniu model ten może nam służyć bardzo długo. Pamiętajmy jednak, by przechowywać urządzenie zgodnie z zaleceniami producenta.

Temperatura miejsca, w którym trzymamy okulary powinna być w przedziale od -10 do 60 stopni Celsjusza. Model ten działa dzięki baterii – akumulatorowi. Gdy naładowana, pozwoli widzowi na użytkowanie do 40 godzin. Ciekawą opcją jest możliwość szybkiego ładowania. Dodatkowo producent wyposażył urządzenie w złącze microUSB typu A.

Design okularów będzie odpowiedni dla każdego, nawet dla osób noszących okulary korekcyjne. Ci, którzy zdecydowali się na zakup tego modelu przekazują, że produkt jest bardzo dobrej jakości oraz jest wygodny w użytkowaniu.    

 

 

 

 

Sony TDG-BT500A

 

5-sony-tdg-bt500aSony TDG-BT500A to ostatni produkt w naszym rankingu. Te aktywne okulary 3D mają wymiary 147x 46 x 170 cm. Ich waga z baterią wynosi 36 gram. Są to również okulary przeznaczone do projektorów i są kompatybilne z urządzeniami Sony VPL-HW55Es, VPL-500ES oraz Sony VW300.

Model ten ma wbudowaną baterię litową zegarkową 3V (CR2025), która pozwoli na 100 godzin nieprzerwanej pracy. Dodatkowo mamy możliwość łączenia się z okularami 3D poprzez Bluetooth. Sprzęt ten jest nie tylko doskonały do oglądania filmów w technologii 3D.

Możemy go również używać przy graniu w gry, a dzięki zastosowanej technologii SimulView każdy z graczy będzie mógł oglądać niezależny obraz. Opinie o okularach 3D Sony TDG-BT500A mówią, że jest to sprzęt z wysokiej półki. Okulary podczas użytkowania nie gubią zasięgu, a poza tym szybko reagują na zmianę obrazu.

Dzięki temu widz nie ma wrażenia, że obraz i dźwięk nie są skoordynowane. Na pewno za zaletę tego modelu można uznać jego małą wagę oraz możliwość założenia na okulary korekcyjne.  

 

 

 

 

Panasonic TY-ER3D5ME

 

3-panasonic-ty-er3d5meRanking okularów 3D kontynuujemy produktem Panasonic TY-ER3D5ME. Produkt ten jest zgodny z telewizorami Panasonic 3D produkowanymi w latach 2012 – 2018. Model ten ma wymiary 165 x 41 x 171 mm. Jego waga wynosi 34 gram, tak więc okulary nie powinny za bardzo ciążyć podczas oglądania filmów.

Wraz ze sprzętem otrzymamy w zestawie baterię CR2025. Jest ona niezbędna, gdyż są to okulary aktywne. Oznacza to, że podczas oglądania filmu migawki zainstalowane w okularach naprzemiennie zamykają się i otwierają. Każdy z okularów przepuszcza inny obraz do oka, dlatego oglądany film jawi się bardzo realistycznie.

Dołączona bateria pozwoli nam na 75 godzin korzystania z urządzenia. Jeśli spojrzymy się na komentarze pozostawione przez konsumentów, to zauważymy, że chwalą oni sobie najbardziej wysoką jakość wykonania i wygodę użycia. Poza tym zaznaczają, że jakoś filmów 3D jest znakomita.

I chociaż większość użytkowników preferowałaby możliwość ładowania okularów poprzez USB to znajdziemy informacje, że załączona bateria starcza na oglądnięcie ponad 10 filmów.

 

 

 


Produkty te nie są już dostępne

 

 

Samsung SSG-P51002/XC

 

1-samsung-ssg-p51002-xcNasza pierwsza propozycja to aktywne okulary 3D Samsung SSG-P51002/XC. Ich szerokość wynosi 151 mm, wysokość 39,5 mm a głębokość 161 mm. Jest to uniwersalny rozmiar, który będzie odpowiedni dla każdego. Ważą one tylko 24 gramy, więc noszenie ich podczas oglądania filmu nie powinno być uciążliwe.

Kupując ten produkt otrzymamy 2 sztuki okularów w zestawie. Ponieważ sprzęt ten działa na baterie, w zestawie znajdziemy również dołączone baterie. Ich czas pracy wynosi do 150 godzin, więc nie będą od nas wymagały ciągłej wymiany akumulatorków. Jak podaje producent, te okulary 3D są kompatybilne z wszystkimi telewizorami LED/Plazma 3D z serii D, E i F.

Tak więc, nawet po zakupie nowego telewizora będziemy w stanie korzystać z tego urządzenia. Czytając opinie napisane przez użytkowników tego sprzętu możemy mieć wrażenie, że są to najlepsze okulary 3D w sprzedaży. Konsumenci wskazują, że są bardzo łatwe w montażu i proste w obsłudze, a obraz przyrównują jakością do standardów kinowych.

 

 

LG AG-F315

 

2-lg-ag-f315Dobre i tanie okulary 3D LG AG-F315 to nasz kolejny produkt. Ten zestaw czterech okularów 3D jest dostępny za niecałe 40 zł. Jest to więc znakomity produkt dla typowej, czteroosobowej rodziny i to w przystępnej cenie. Każda para jest innego koloru, możemy więc wybrać swoją i łatwo ją odróżnić od pozostały w zestawie.

Musimy jednak pamiętać, że ten model jest kompatybilny tylko z telewizorem LG 3D Cinema. Jeśli mamy inny odbiornik to nie warto inwestować w ten sprzęt, bo po prostu nie będzie on prawidłowo działać. Są to pasywne okulary 3D, oznacza to, że nie potrzebują one źródła zasilania.

Z tego też względu waga jednej pary wynosi tylko 16 gram. Jednak rozdzielczość obrazu w pionie wynosi tylko 540 pikseli. A jeśli usiądziemy za blisko ekranu będziemy w stanie zobaczyć linie. Pomimo tego produkt zbiera bardzo dobre recenzje wśród użytkowników.

Osoby, które zakupiły ten model wskazują, że są one lekkie, o dobrej jakości. Przede wszystkim chwalą ich bardzo przystępną cenę.  

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (4 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...