Odtwarzacze DVD ranking

Ostatnio aktualizowane: 01.10.20

 

Osoby szukające funkcjonalnego i łatwego w obsłudze odtwarzacza DVD zachęcamy do zapoznania się z artykułem umieszczonym na naszej stronie. To zestawienie najlepszych sprzętów, które możemy znaleźć obecnie w sklepach. Urządzenia udało nam się wytypować po dokonaniu szczegółowej analizy opublikowanych w Internecie opinii. Ich autorami byli konsumenci, którzy zakupili i zdążyli już wypróbować wybrane urządzenia. Jak się okazało, pierwsze miejsce należy do produktu Vordon 10.2C. To odtwarzacz, który ma praktyczny port dla kart pamięci SD. Takie rozwiązanie sprawia, że możemy oglądać filmy przechowywane nie tylko na płytach DVD, ale również na mniejszych nośnikach danych. Ponadto sprzęt ma wbudowany akumulator oraz duży i czytelny wyświetlacz. Powyższy model możemy użytkować podczas podróży autem. Drugi pod względem popularności jest odtwarzacz Philips DVP2880. Wykorzystuje on najnowocześniejsze technologie, w efekcie czego możemy oglądać filmy w bardzo wysokiej rozdzielczości. Istotnym atutem urządzenia jest to, że ma ono napęd odczytujący pliki zapisane nawet na starych, porysowanych płytach.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki odtwarzacz DVD kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Jeśli stoisz właśnie przed zakupem odtwarzacza DVD i zastanawiasz się, jaki odtwarzacz DVD wybrać, to dobrze trafiłeś. Tematem tego przewodnika jest właśnie to, jak dobrać odpowiedni sprzęt do własnych potrzeb. Poradzimy w nim, na jakie cechy tego urządzenia należy zwracać uwagę przy zakupie, a także jakie cechy powinien mieć sam odtwarzacz.

Rodzaje odtwarzaczy

Najbardziej ogólnie możemy je podzielić na odtwarzacze stacjonarne i mobilne. Stacjonarny model wymaga podłączenia do telewizora albo monitora. Na ogół rozmiarowo są to niewielkie urządzenia, często o atrakcyjnym designie. Zazwyczaj odtwarzacze DVD są wyposażone również w nagrywarki DVD, co pozwala na nagranie programu z telewizji na płytę DVD, pendrive, lub dysk wewnętrzny telewizora, jeśli TV jest w taki wyposażony.

Drugą kategorią są odtwarzacze mobilne, które posiadają własny ekran LCD o rozmiarach od 4 do 10 cali. Takie urządzenia powinny być wyposażone w wejście USB i wejście słuchawkowe, za pomocą których najwygodniej to urządzenie obsługiwać.

 

Jaki jest najlepszy odtwarzacz DVD – obsługa różnych formatów

Przy zakupie odtwarzacza, trzeba się zapoznać z obsługiwanymi standardami audio – wideo naszego urządzenia. Im więcej ich model DVD może obsłużyć, tym bardziej będzie wszechstronny i dasz radę oglądać filmy z najróżniejszych źródeł.

Obraz powinien obsługiwać standard VCD i SVCD, który jest najbardziej powszechnym i najbardziej dostępnym formatem. Format ten oferuje niskie parametry obrazu, który jakością można przyrównać do obrazu, jaki wyświetlały kasety VHS. DivX, Xvid to formaty mocno skompresowane, więc są popularne w rozpowszechnianiu wszelkich obrazów w Internecie. Jednak z powodu kompresji obraz ten również traci na jakości, ale jest lepszy od poprzednio opisywanego formatu.

Kolejne formaty, czyli DivX, umożliwia kompresję wideo i zapis na płycie CD 700 MB 90 minut filmu, a XviD, który jest rozpowszechniany na licencji GNU General Public License, jest podobny do DivX, ale o nieco lepszej jakości obrazu.  RMVB z kolei wykorzystuje strumienie danych o zmiennej przepustowości – VBR i umożliwia bardzo duży stopień kompresji, jednak o nieco obniżonej jakości obrazu. Natomiast format WMV jest rozpowszechniany przez firmę Microsoft.

Obok wyświetlania filmów odtwarzacze DVD w dobrych cenach oferują często możliwość przeglądania zdjęć. Dlatego model, jaki kupisz powinien w tym celu być wyposażony w obsługę formatu JPEG, PNG oraz GIF.

Istotnym będzie również, jakie rodzaje nośników odtwarzacz obsługuje. Najczęściej spotykane to: CD-R, CD-RW, DVD-R, DVD-RW, DVD+R, DVD+RW, DVD+R DL, DVD-R DL.

Dźwięk, podobnie jak obraz jest zapisywany w najróżniejszych formatach. Może on być zapisany, jako integralna część filmu lub od niego niezależnie. Najważniejszymi standardami zapisu dźwięku są CD Audio – format stereofoniczny. Jest on najczęściej spotykanym formatem wysokiej jakości. DVD Audio oferuje dodatkowo dźwięk przestrzenny, co uzyskuje się dzięki dzieleniu nagrania na kilka kanałów. Formaty oparte na kompresji dźwięku, niestety kosztem jego jakości, to MP3 i WMA. Są one również bardzo popularne i szeroko wykorzystywane. SACD pozwala na odtwarzanie dźwięku stereofonicznego oraz wielokanałowego w zależności od potrzeb. Standard bardzo popularny w ostatnich latach to Dolby Digital.

Pozwala na wielokanałowe odtwarzanie dźwięku – 5 głośników + 1 głośnik niskotonowy. Dolby True HD natomiast pozwala na obsługę 7 głośników + 1 głośnik niskotonowy. A Dolby Digital Plus oferuje dźwięk przestrzenny 5.1 a także jego kompresję. Dźwięk przestrzenny 5.1 również uzyskamy z formatem DTS i DTS-HD.

 

Przydatne funkcje

Odtwarzacz, aby był praktyczny w obsłudze, powinien cechować się szeregiem funkcji, które ułatwiają jego obsługę. Przydatną funkcją jest na przykład możliwość przewijania obrazu, przyspieszanie i zwalnianie przewijania, w celu wyszukania odpowiedniego fragmentu filmu. Funkcja TV Virtual Surround pozwala na uzyskanie efektu dźwięku przestrzennego w głośnikach telewizora. Dla rodziców ważna może się okazać blokada rodzicielska, która uniemożliwi włączenie urządzenia dzieciom.

Sprawdź też, czy upatrzony model ma menu w języku polskim, a także czy pozwala na odtwarzanie filmów z napisami w języku polskim z polskimi znakami. Większość filmów w formatach DivX, XviD lub RMVB jest odtwarzana z napisami. Również nie zaszkodzi, gdy wybrany model pozwoli na przechodzenie pomiędzy różnymi formatami obrazu najczęstsze formaty to 4: 3 i 16: 9. A gdy film oferuje oglądanie scen pod różnymi kątami, to przyda się funkcja wyboru kąta kamery.

Interfejsy

Czyli porty, za pomocą których Twój odtwarzacz DVD będzie się komunikował z innymi urządzeniami. Starsze telewizory posiadają do takiej komunikacji Eurozłącze, a nowsze HDMI. Zatem w zależności od tego, jakie wyjście posiada Twój telewizor takie też wejście musi też posiadać odtwarzacz DVD. Eurozłącze przesyła sygnał analogowy i przenosi również dźwięk. HDMI to złącze cyfrowe przenoszące bardzo dobrej jakości obraz i dźwięk. Złącze Video to złącze analogowe przenoszące obraz do rozdzielczości 480i. Wyjście komponentowe to trzy kable z wtykami cinch (czerwony, niebieski, zielony), za pomocą których przenosimy obraz analogowo do rozdzielczości 1080p.

Przy dołożeniu do zestawu kolejnego kabla cinch jest możliwe również przenoszenie dźwięku. Wyjście audio pozwala na podłączenie do odtwarzacza DVD zewnętrznych głośników. Może to być dźwięk stereo lub w systemie 5.1 albo 7.1. Natomiast złącze USB pozwala na podłączenie do odtwarzacza rozmaitych urządzeń zewnętrznych, na przykład pamięci pendrive.

 

 

Najlepsze odtwarzacze dvd w 2020 roku

 

Dobry odtwarzacz DVD powinien znaleźć się w każdym domu. Sprzęt ten urozmaici nam organizowanie rodzinnych wieczorów filmowych czy pokazów zdjęć z wakacji. Różnorodność dostępnych modeli pozwoli nam zakupić sprzęt przenośny. Dzięki temu możemy zapewnić rozrywkę sobie, lub dzieciom podczas podróży. Jeśli zastanawiasz się, jakie obecnie modele są dostępne w sprzedaży to zapraszamy do lektury naszego rankingu. W nim wskazujemy najbardziej popularne urządzenia.

 

Nasze zalecenia

 

Vordon 10.2C

 

Nasza pierwsza propozycja to Vordon 10.2C. Jest to przenośny odtwarzacz DVD. Urządzenie zostało wyposażone w ekran o przekątnej 10,2 cala. Jego małe wymiary powodują, że będzie idealne w podróży. Model ten ma dodatkowo wbudowany czytnik kart mSD oraz port USB. A obsługuje on m.in. formaty WMA, MP3,  MP4, JPEG, DVD, CD-R/RW. Możemy więc odtwarzać nie tylko filmy, lecz również zdjęcia czy muzykę zapisane na różnych nośnikach.

Ciekawą opcją, zwłaszcza dla młodszych użytkowników, jest możliwość uruchomienia jednej z 300 gier, które zostały zapisane w pamięci urządzenia. Również wielką pomocą może okazać się dołączony do zestawu uchwyt, który umożliwi nam zamontowanie odtwarzacza na zagłówku przedniego siedzenia.

Urządzenie ma obrotowy ekran, więc nie musimy się martwić, że ulegnie on uszkodzeniu podczas manipulacji sprzętem. Dodatkowo w wyposażeniu znajdziemy również zasilacz sieciowy i samochodowy, kabel AV oraz pilot, joystick i płytę z grami.

Użytkownicy często w swoich opiniach wspominają, że jest to najlepszy odtwarzacz DVD dostępny na rynku. Wskazują, że został wyposażony w dobrej jakości ekran oraz wytrzymałą baterię.

Vordon 10.2C to przenośny odtwarzacz DVD o wymiarach: 18,5 cm x 16 cm x 5 cm. Sprzęt wyposażono w port USB oraz wejście i wyjście AV.

Zalety
Dobra jakość wykonania:

Do produkcji urządzenia wykorzystano wyłącznie dobrej jakości materiały. Dlatego jest ono wytrzymałe i nie niszczy się nawet w wyniku częstej eksploatacji. Ponadto odtwarzacz wyjątkowo elegancko się prezentuje.

Funkcjonalność:

Powyższy model pozwala na oglądanie filmów w dowolnym miejscu. Można go z łatwością zamontować np. na zagłówku siedzenia w samochodzie, aby umilić sobie długą podróż. Sprzęt odtwarza pliki w wielu różnych formatach, m.in.: DVD, DivX, VCD, MPEG, AVI oraz VOB.

Akumulatorowe zasilanie:

Odtwarzacz wyposażono w wytrzymały akumulator, który pozwala na kilka godzin ciągłej pracy. Nie musimy więc podłączać produktu do prądu, aby móc obejrzeć swój ulubiony film. To ułatwia korzystanie z urządzenia w miejscach, gdzie dostęp do energii elektrycznej jest utrudniony (np. w aucie).

Dobre źródło rozrywki:

W pamięci sprzętu znajdziemy aż 300 różnych gier. Do ich obsługi przyda się dołączony do zestawu joystick, który pełni jednocześnie funkcję kontrolera.

Duży wyświetlacz:

Wyświetlacz produktu ma przekątną 10,2 cala, a więc jest on odpowiednio duży i czytelny.

Wady

 

 

 

 

Philips DVP2880

 

Philips DVP2880 to model odtwarzacza DVD do domowego użytku. Oprócz możliwości odtwarzania różnych formatów plików zapisanych na płytach CD, m.in. DVD, MP3, JPEG czy (S)VCD m, możemy również skorzystać z wbudowanego portu USB. Za pomocą wejścia USB możemy do urządzenia podłączyć pamięć flash lub sprzęt również wyposażony w takie wejście, np. laptop.

Jeśli będziemy chcieli urządzić pokaz slajdów, to Philips DVP2880 automatycznie dopasuje wielkość zdjęć do obrazu. Odwróci on również zdjęcia podczas odtwarzania, jeśli były one zrobione „na boku”. Natomiast technologia CinemaPlus pozwoli nam cieszyć się wyraźniejszym i ostrzejszym obrazem.

Technologia ta jest odpowiedzialna za optymalizację ostrości i koloru wyświetlanego filmu czy zdjęcia. Dodatkowo, dzięki złączu HDMI, urządzenie automatycznie zwiększa rozdzielczość wyświetlanego obrazu do rozdzielczości HD. Natomiast funkcja EasyLink ułatwia komunikację odtwarzacza z innymi sprzętami tj. telewizorem czy zestawem kina domowego.

Musimy jednak upewnić się, że możemy połączyć wszystkie te sprzęty za pomocą kabla HDMI. Będziemy wtedy mogli sterować wszystkimi urządzeniami za pomocą jednego pilota. Konsumenci wskazują, że jest to małe urządzenie, które dobrze odtwarza wszystkie podstawowe formaty plików.

Urządzenie Philips DVP2880 zostało wyposażone w: złącze HDMI, port USB, jak również wejście i wyjście AV oraz analogowe wyjście audio LR. Ten dobry odtwarzacz DVD do 200 zł ma wymiary: 27 cm x 20,1 cm x 3,8 cm.

Zalety
Odczytywanie wielu formatów plików:

Formaty plików, jakie obsługuje sprzęt to: MP3, WMA, AVI, DivX, JPEG, MPEG, MPG oraz PCM. Oznacza to, że przy pomocy produktu możemy nie tylko oglądać seriale czy filmy, ale również przeglądać zdjęcia i słuchać swoich ulubionych piosenek.

Dobra jakość dźwięku:

Odtwarzacz obsługuje technologię Dolby Digital. Choć przetwarzany w cyfrowej formie sygnał ulega kompresji, to straty jakości są niewielkie. Dlatego podczas oglądania możemy usłyszeć nawet najmniejszy szmer czy szept.

Wykorzystanie technologii Progressive Scan:

Ponieważ urządzenie wykorzystuje technologię Progressive Scan, wyświetlany na ekranie telewizora obraz jest wyraźny i ostry. To zwiększa komfort użytkowania produktu i sprawia, że możemy oglądać filmy w znacznie lepszej jakości niż dotychczas.

Pilot zdalnego sterowania:

Do zestawu został dołączony pilot zdalnego sterowania ułatwiający obsługę odtwarzacza.

Wady
Jakość wykonania:

Niektórzy konsumenci zauważyli, że poszczególne elementy obudowy sprzętu nie zostały dobrze do siebie dopasowane.

 

 

 

 

Manta DVD064S

 

Nasza kolejna propozycja to dobry i tani odtwarzacz DVD. Manta DVD064S jest dostępny na rynku już za mniej niż 150 zł. To urządzenie polskiego producent odtwarza pliki MP3, MP4 oraz Xvid i JPEG. A ponieważ odtwarzacz został wyprodukowany w Polsce, to nie musimy się obawiać, że napisy po polsku nie będą wyświetlane poprawnie i zamiast polskich znaków pojawią się różne „krzaczki”.

Również menu jest w języku polskim. Urządzenie także zostało wyposażone w złącze USB oraz złącze EURO Scart i wyjście S-Video. Kupując odtwarzacz Manta DVD064S w zestawie znajdziemy również pilot. A samo urządzenie wyposażone jest w funkcję zoom.

Sprzęt pozwoli nam również odtwarzać w przyspieszonym bądź zwolnionym tempie. Osoby, które zdecydowały się na zakup tego urządzenia są zadowolone ze swojej decyzji.

W pozostawionych komentarzach przekazują, że cena tego modelu jest niezwykle atrakcyjna. Natomiast jego jakość jest na odpowiednim poziomie. Wskazują także, że ten odtwarzacz DVD jest bardzo łatwy w obsłudze.

Odtwarzacz Manta DVD064S to model o wymiarach: 25,5 cm x 21 cm x 4,5 cm. Ma on kilka funkcjonalnych złączy, m.in.: port USB, wyjście komponentowe i wyjście S-Video.

Zalety
Obsługa plików JPEG i MP3:

Urządzenie obsługuje nie tylko pliki w formacie DVD czy DivX, ale też JPEG, MP3 i WMA. Za sprawą sprzętu możemy więc w każdej chwili posłuchać muzyki bez konieczności włączania radia.

Możliwość podłączenia różnych nośników:

Ze względu na obecność portu USB, do odtwarzacza możemy podłączyć zewnętrzne nośniki danych, np. pendrive’a. Nie musimy więc kopiować plików na płyty CD czy DVD.

Dobra jakość obrazu:

Urządzenie obsługuje jeden z najpopularniejszych formatów obrazu (16:9). To pozwala nam na oglądanie filmów w wyjątkowo dobrej rozdzielczości.

Funkcja ZOOM:

Opisywany model ma opcję powiększenia wybranego fragmentu odtwarzanego pliku, co jest dużym udogodnieniem.

Wady
Wolna reakcja pilota:

Producent dołączył do zestawu bezprzewodowy pilot do obsługi odtwarzacza. Wielu konsumentów narzeka, że reaguje on bardzo wolno, a to utrudnia komfortowe oglądanie filmu.

 

 

 

 

Hyundai PDP 913 SUHDVBT 

 

Ranking odtwarzaczy DVD kontynuujemy produktem Hyundai PDP 913 SUHDVBT. Jest to przenośne urządzenie o przekątnej ekranu LCD wynoszącej 9 cali. Ekran, w który sprzęt jest wyposażony jest obrotowy, a jego matryca ma wielkość 640 x 234 pikseli. Model ten pozwoli nam na odtworzenie materiałów zapisanych na najbardziej popularnych rodzajach płyt.

Dodatkowo wbudowany port USB oraz czytnik kart pamięci SDHC pozwolą na odtworzenie filmów, zdjęć czy muzyki zapisanych na tego typu nośnikach. Urządzenie zostało także wyposażone w wyjście HDMI i cyfrowe wyjście koncentryczne.

Ten odtwarzacz DVD obsługuje również najczęściej spotykane pliki np. MP3, JPEG czy Divx, Abi i WMA. Kupując Hyundai PDP 913 SUHDVBT w zestawie otrzymamy zasilacz, kabel AV oraz torbę. Komplet zawiera także słuchawki, pilot oraz pasek do montażu w zagłówkach samochodowych.

Użytkownicy, którzy zakupili ten model przekazują, że odtwarzacz DVD jest bardzo dobrej jakości. Obsługuje wszystkie najważniejsze formaty plików, a dzięki zainstalowanej zewnętrznej antenie, może również służyć jako przenośny odbiornik TV.

Model Hyundai PDP 913 SUHDVBT to przenośny odtwarzacz DVD z wyjściem słuchawkowym i HDMI. Jego dokładne wymiary to: 21 cm x 24 cm x 19 cm.

Zalety
Obsługa kart pamięci:

Urządzenie wyposażono w czytnik kart pamięci SD, dlatego nie musimy przenosić plików na płytę DVD, aby je odtworzyć.

Łatwy w przenoszeniu:

Odtwarzacz ma kompaktowe wymiary, a ponadto niewiele waży. Dlatego możemy go wszędzie ze sobą zabrać, by mieć go zawsze przy sobie.

Praktyczność:

Sprzęt jest zasilany sieciowo, a w razie konieczności możemy podłączyć go do gniazda zapalniczki samochodowej. Ma on ekran LCD o przekątnej 9 cali. W zestawie znajduje się niewielki, bezprzewodowy pilot pozwalający na bezproblemową obsługę urządzenia.

Wady
Niska jakość dźwięku:

Według niektórych konsumentów jakość odtwarzanych dźwięków jest stosunkowo niska, a to często utrudnia oglądanie filmu czy serialu.

Cena:

Sprzęt kosztuje ok. 500 zł, dlatego nie wszyscy mogą sobie pozwolić na jego zakup.

 

 

 

 

Pioneer DV-2242 

Odtwarzacz Pioneer DV-2242 obsługuje wszystkie najpopularniejsze formaty plików (m.in.: DVD-RW, DVD-Video, Video CD oraz MP3). Dlatego nie powinniśmy mieć problemów z odtworzeniem swojego ulubionego filmu. Urządzenie wyróżnia się niewielkimi wymiarami. Nie zajmuje ono więc zbyt dużo miejsca na półce. Ponieważ sprzęt waży ok. 1 kg, bez problemów przeniesiemy go w razie konieczności w inne miejsce.

Istotną zaletą powyższego modelu jest obsługa dwóch standardów audio, czyli Dolby Digital oraz DTS. Dzięki temu mamy możliwość cieszyć się nie tylko z bardzo dobrej jakości obrazu, ale również dźwięku. To sprawia, że wieczorne oglądanie filmów zmienia się w wyjątkowo przyjemną i relaksującą rozrywkę.

Urządzenie Pioneer DV-2242 prezentuje się niezwykle stylowo i elegancko. Ponieważ w zestawie znajduje się pilot możemy obsługiwać sprzęt bez konieczności podchodzenia do niego. To bardzo duże udogodnienie, które znacząco podnosi wygodę i zadowolenie z użytkowania odtwarzacza. Warto wspomnieć także o obecności portu USB, który pozwala na odtwarzanie plików zapisanych np. na pendrivie.
Pioneer DV-2242 to urządzenie o wymiarach: 4,2 cm x 27,1 cm x 20,8 cm. Wspomniany model ma port USB, wyjście wideo i wyjście audio.

Zalety
Elegancki design:

Sprzęt jest dostępny w kolorze czarnym, więc łatwo dopasujemy go do wyposażenia pomieszczenia. Prezentuje się on wyjątkowo elegancko i nowocześnie.

Wygoda użytkowania:

Urządzenie obsługuje wiele różnych formatów plików (w tym także MP3 i WMA). Dołączono do niego specjalnego pilota. Pozwala on na wybranie konkretnej opcji bez konieczności podchodzenia do produktu.

Kompaktowe wymiary:

Odtwarzacz nie zajmuje dużo miejsca na półce, dlatego można go ustawić również w pokoju o niewielkim metrażu i ograniczoną liczbą mebli.

Wady
Brak polskiego menu:

Urządzenie nie zostało wyposażone w menu w języku polskim, co niektórym konsumentom może utrudniać jego obsługę.

Problem z napisami:

Wyświetlane podczas filmu napisy są zbyt małe, jednak nie da się zmienić wielkości czy rodzaju czcionki.

 

 

 

 


Produkty te nie są już dostępne

 

 

Samsung DVD-D530

 

Samsung DVD-D530 to ostatni produkt, który chcieliśmy Państwu zaprezentować. Urządzenie obsługuje najpopularniejsze nośniki CD mi.n. DVD-R, DVD-RW czy CD-R, oraz formaty plików np. MP3, MPEG-4 czy DivX i JPEG. Nie musimy się więc obawiać, że nie będziemy mogli otworzyć filmu, zdjęcia czy muzyki.

Producent wbudował port USB, nie musimy więc ograniczać się do tylko jednego nośnika danych. Dodatkowo w odtwarzaczu DVD znajdziemy gniazdo HDMI, Anynet+ (HDMI-CEC) oraz wyjście Coaxial Digital Audio i S-Video.

Model ten został wyposażony w technologię DB Wise. Technologia ta będzie służyła osobom, które już posiadają telewizor tej firmy a zapewnia ona płynną komunikację pomiędzy telewizorem oraz odtwarzaczem, zapewnia też najbardziej optymalne ustawienia obrazu. Producent wbudował tu również gniazdo HDMI.

Opinie o odtwarzaczach DVD Samsung DVD-D530 mówią, że jest to sprzęt warty polecenia. Według użytkowników tego urządzenia jest ono funkcjonalne i proste w obsłudze. Dodatkowo konsumenci uznali za przydatne wbudowany port USB i łącze HDMI.

 

 

 

Czy podobał Ci się nasz artykuł? Poniżej znajdziesz nowo dodane artykuły

Najlepszy projektor

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status