Najlepszy telewizor OLED 4K

Ostatnio aktualizowane: 24.01.20

 

Jaki telewizor OLED 4K wybrać?

 

Chcąc oglądać w domu filmy, koncerty lub mecze musimy posiadać dobry telewizor. Dostępne w sklepach urządzenia różnią się od siebie wymiarem oraz jakością obrazu. W tym poradniku chcielibyśmy się skupić na sprzętach OLED 4K. Jest to stosunkowo nowy produkt na rynku, dlatego wciąż dla wielu pozostaje tajemnicą.

 

 

Zanim jednak przejdziemy do porad chcemy wyjaśnić czym w ogóle jest OLED 4K. Jest to nowoczesna technologia, która gwarantuje 1000 razy krótszy czas reakcji (w porównaniu do sprzętów LCD) oraz kryształowo czysty obraz. Takie telewizory sprawiają, że wyświetlany film jest bardziej szczegółowy. Z kolei technologia 4K odnosi się do wysokiej jakości rozdzielczości. Mamy więc 2 razy więcej pikseli w pionie oraz w poziomie.

W pierwszej kolejności zwróć uwagę na to, ile cali ma model. Najlepsze telewizory OLED 4K mają duży ekran, a to dlatego, że tylko wtedy faktycznie możemy dostrzec jego możliwości. W tym poradniku polecamy zakup urządzeń, w których przekątna jest nie mniejsza niż 50 cali.

Kolejną decyzją, z jaką przyjdzie Ci się zmierzyć jest ekran zakrzywiony czy nie? Wygięcie minimalizuje wszelkie przekłamania obrazu, gdy patrzymy z boku. Dzięki temu nie ważne, z jakiej strony oglądasz film, wszystko zobaczysz dokładnie. Podobny efekt obserwować możesz w kinie. Od niedawna na rynku zaczęły pojawiać się telewizory elastyczne. Oznacza to, że można je wyginać i prostować według uznania. Niestety, tego typu modele są bardzo drogie i niewielu klientów może sobie na nie pozwolić. Wadą zakrzywionych sprzętów jest ich montaż. Nieodpowiednie wygięcie może uniemożliwić zawieszenie na ścianie.

Wiele osób kupuje modele OLED 4K, jako element kina domowego. Jeśli taki jest również Twój cel zastanów się, gdzie chcesz go zamontować. Jeśli planujesz go powiesić na ścianie, upewnij się, że jego waga nie jest zbyt duża, bo możesz mieć problem z montażem.

Wiele osób uznaje, że najlepszy telewizor OLED 4K ma system Smart TV oraz głośniki z technologią Dolby Digital. Pierwsza opcja daje nam masę rozrywki, a druga jest gwarancją dobrego dźwięku.

 

 

Telewizory OLED 4K – ranking

 

 

LG ATMOS OLED55B7V 

 

LG ATMOS OLED55B7V to telewizor OLED 4K w dobrej cenie. Jego przekątna to 55 cali. Jest to wysokiej jakości model o bardzo smukłej budowie. Matryca jest cienka, przez co nie zajmuje dodatkowego miejsca. Co więcej, model będzie się elegancko prezentował w każdym wnętrzu.

Ponieważ zastosowano w nim najnowocześniejsze technologie, obraz jest bardzo szczegółowy. Również kolory są bardzo żywe, a czerń głęboka. Pozwoli Ci to oglądać ulubione filmy w najwyższej jakości. Sprzęt obsługuje technologię Dolby Vision i Dolby Atmos – dzięki nim poczujesz się, jak w kinie. Prezentowany telewizor obsługuje treści HDR. Optymalizuje to matrycę i zapewnia energiczny i realistyczny obraz.

Mimo nowoczesnej technologii urządzenie jest bardzo proste w obsłudze. W bardzo wygodny sposób włączysz Netflixa oraz inne platformy streamingowe dostępne w Twoim kraju. Opinie konsumentów o tym modelu są bardzo pochlebne. Produkt ma wbudowane widżety Smart Tv, przez co możesz połączyć się z Facebookiem, YouTube i Twitterem.

 

 

 

 

Sony Bravia KD-55A1

 

Wszystkim, którzy chcą oglądać filmy w najwyższej jakości polecamy Sony Bravia KD-55A1. Jest to nowoczesny telewizor OLED o przekątnej 55 cm i rozdzielczości 4K UHD. Dzięki temu obraz jest pełen żywych kolorów i przy tym wyróżnia się szczegółowością. Ekran ma prostą konstrukcję, a do tego jest bardzo cienki. Sprawia to, że bez trudu ustawisz go na stoliku lub nawet zawiesisz na ścianie.

Producent zapewnia, że obraz wyświetlany na telewizorze jest bardzo wyrazisty. Z kolei wyświetlacz TRILUMINOS Display odpowiada za lepszą jakość kolorów. Do tego każdy użytkownik może cieszyć się platformą Android TV. Gwarantuje ona dostęp do dużej bazy filmów i programów rozrywkowych. Dużym udogodnieniem jest opcja wyszukiwania głosowego. Wystarczy, że powiesz, co chcesz obejrzeć, a zostanie to wyświetlone.

Pomimo, że jest to bardzo drogi model jego popularność wśród konsumentów wciąż rośnie. W urządzeniu zastosowano wiele technologii, które gwarantują niezapomniane doznania w czasie oglądania.

 

 

 

 

Philips 55POS9002

 

Telewizor Philips 55POS9002 to bardzo często wybierany model. Jego przekątna liczy 55 cali, co sprawi, że w czasie oglądania poczujesz się, jak w kinie. Rozdzielczość produktu to 4K UHD.

Za sprawą zastosowanych technologii obraz jest bardzo wyraźny i szczegółowy. Odczujesz to zwłaszcza oglądając programy przyrodnicze. Wysoka ostrość oraz duża głębia przekładają się na doskonały kontrast, a także płynny ruch bez zacięć. Telewizor gwarantuje również potężny dźwięk. Jest to spowodowane zastosowaniem technologii Triple Ring, którą opatentowała marka Philips. Sprzęt ma wbudowany głośnik o mocy 30 W. Ciekawym udogodnieniem jest możliwość sterowania urządzeniem przy pomocy aplikacji Philips TV Remote. Za jej pośrednictwem zmienisz kanał, włączysz film, jak również podgłośnisz dźwięk.

Choć nie jest to najtańszy model na rynku polecamy jego zakup. Zastosowano w nim takie technologie, jak 4K UHD i Smart TV, co pozwala oglądać ulubione filmy i programy, które dostępne są na platformach streamingowych. Do zakupu zachęcają też liczne, pozytywne oceny konsumentów, którzy nie kryją zadowolenia, że zainwestowali w ten właśnie sprzęt.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status