Najlepszy telewizor 4K Ultra HD 55 cali

Ostatnio aktualizowane: 04.08.20

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki telewizor 4K Ultra HD 55 cali kupić?

 

Telewizory 4K Ultra HD to obecnie najlepszy wybór spośród wszystkich dostępnych na naszym rynku modeli. Dzięki nim możemy podziwiać obraz najwyższej jakości. Określenia Ultra HD i 4K możemy stosować zamiennie – dotyczą one tak naprawdę tej samej technologii. 4K to rozdzielczość HD sięgająca 4000 pikseli w rozdzielczości poziomej. Jeśli jesteś zainteresowany oglądaniem programów w tak dobrej jakości, zapraszamy Cię do lektury naszego poradnika zakupowego. Znajdziesz w nim cechy, które powinny wyróżniać najlepsze telewizory 4K Ultra HD 55 cali.

Przy tak dużej rozdzielczości ważny jest spory ekran – abyś mógł w pełni cieszyć się obrazem, który może zagwarantować urządzanie 4K Ultra HD. Warto rozważyć zakup telewizora z zakrzywionym ekranem, który lepiej oddaje rzeczywistość uwiecznioną na filmie. To prawdziwa głębia obrazu, która pozwala się niemal przenieść w świat programu, który oglądamy. Jeśli usiądziemy w miejscu wskazanym przez producenta, mamy zagwarantowane wrażenia lepsze niż podczas pobytu w kinie.

Najlepszy telewizor 4K Ultra HD 55 cali w 2020 roku to model Smart Tv, który możemy używać również do przeglądania stron internetowych lub rozmów przez Skype. Można również na nim wyświetlać filmiki z platformy YouTube. Jeśli zależy nam na tym typie telewizora, sprawdźmy również jego możliwości łączenia się z Internetem – może to być np. Wi-Fi. Jest to najłatwiejszy sposób na łączenie się z siecią – wówczas telewizor może stać w dowolnej odległości od routera. Ważna jest również ilość portów – telewizor jest najbardziej praktyczny, kiedy możemy do niego podłączyć dowolną ilość urządzeń. Ważne są również  gniazda USB, bo dzięki nim możemy oglądać filmy zgromadzone np. na naszych twardych dyskach. Bardzo praktyczne jest również wyjście słuchawkowe oraz gniazdo HDMI 2.0, które jest dużo szybsze od portów HDMI 1.4. Większość telewizorów ma oprogramowanie Android, dzięki czemu można zsynchronizować urządzenie z naszym smartfonem. Wówczas możemy również dokonywać zakupów w aplikacjach sklepów, takich jak Google Play. Telewizory obecnie mają mnóstwo funkcji. Idąc na zakupy zastanówmy się, które z nich są dla nas tak naprawdę ważne i istotne.

 

 

Telewizory 4K Ultra HD 55 cali  – ranking

 

 

Samsung UE55MU7002T

 

Samsung UE55MU7002T to telewizor 4K Ultra HD 55 cali w dobrej cenie, który oddaje paletę barw w bardzo naturalnych tonacjach, dzięki czemu obraz jest naprawdę realistyczny. Dzięki idealnie oświetlonym detalom to, co widzimy na ekranie, jest bardzo wyraźne.

Dzięki modułowi UHD TV możemy oglądać filmy w najwyższej, dostępnej na rynku rozdzielczości. Kolejnym, praktycznym modułem jest one connect, który pozwala ukryć wszystkie nieestetycznie wyglądające przewody zza telewizora. Jest to model Smart Tv, możesz więc nim sterować za pomocą swojego smartfona. Możesz również oglądać na dużym ekranie treści z Twojego telefonu.

Minimalistyczny design telewizora doceniają wszyscy kupujący. Twierdzą oni, że skoro sprzęt jest tak duży, gruba rama tylko przytłoczyłaby całość. Telewizor zapewnia jakość przewyższającą tę kinową i co lepsze – możemy uzyskać ją w swoim domu. To bardzo dobry wybór dla osób ceniących sobie oglądanie filmów przepełnionych efektami specjalnymi lub ukazujących piękno przyrody.

 

 

 

 

LG ATMOS OLED55B7V

 

Telewizor LG Atmos Oled55B7V ma bardzo cienką ramkę, która sprawia, że sprzęt wygląda, jakby telewizor miał jedynie ogromny ekran. Możesz oglądać na nim doskonałą czerń oraz wiele innych, wyrazistych barw.

Telewizor został wyposażony w przeglądarkę internetową, dzięki czemu możesz przeglądać treści ze stron internetowych w wysokiej rozdzielczości. Dzięki wykorzystaniu technologii Dolby Atmos możesz cieszyć się dźwiękiem porównywalnym z tym w sali kinowej. Dzięki zainstalowanemu systemowi  webOS 3.5 Twoje dane osobowe są bezpieczne. Nie zostanie też zainstalowane na Twoim urządzeniu niechciane oprogramowanie.

Chociaż telewizor wydaje się być skomplikowany i bardzo zaawansowany technologicznie kupujący twierdzą, że jest bardzo łatwy w obsłudze. Dla miłośników seriali dodatkowym atutem będzie możliwość oglądania hitów platformy Netflix w jakości 4k HDR.

 

 

 

 

Sony Bravia KD-55XE9005 

 

Sony Bravia KD – 55XE9005 to telewizor, który obsługuje między innymi technologię Full Array LED z X – tended dynamic Range Pro. Dzięki niej jasność ekranu jest blisko 5-krotnie wyższa niż w pozostałych modelach tego typu dostępnych na rynku.

Czerń, jaką wyświetla ekran, jest głęboka. Dzięki wyświetlaczowi Triluminos Display możliwe jest uzyskanie również o wiele lepszej jakości pozostałych kolorów. Pastelowe barwy pozostają lekko wygaszone, natomiast te jaskrawe wyglądają bardzo wyraziście. Faktury i krawędzie są oddawane bardzo realistycznie, a my oglądając tej jakości obraz mamy wrażenie, że przenosimy się do świata bohaterów.

Kinomaniacy, którzy nabyli ten telewizor, bardzo cieszą się z zakupu, ponieważ telewizor spełnia obietnice dane przez producenta. Rzeczywiście, urządzenie oferuje najwyższą jakość obrazu. Nasze oczy mogą cieszyć się doskonałą jasnością i widocznością każdego detalu. To dobry pomysł na zakup dla miłośnika technologii Blu-Ray.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status