Najlepszy telewizor 4K HDR

Ostatnio aktualizowane: 09.07.20

 

Jaki telewizor 4K HDR wybrać?

 

Jeśli chcesz cieszyć się ulubionym filmem w dobrej jakości, warto zainwestować w wysokiej jakości telewizor. Poszukując odpowiedniego modelu na pewno znajdziesz wiele różnych rodzajów, które różnią się od siebie gabarytami i wbudowanymi funkcjami. Ponieważ wybór jest naprawdę duży, w naszym artykule przedstawiliśmy kilka wskazówek, którymi warto się kierować w czasie zakupów.

W tym tekście skupimy się na tym, czym wyróżnia się najlepszy telewizor 4K HDR w 2020 roku. Zanim przejdziemy do poradnika wyjaśnimy, czym cechują się takie urządzenia. Technologia 4K odnosi się do wysokiej jakości rozdzielczości, w której mamy 4 tysiące pikseli w poziomie. Dzięki temu prędkość odtwarzania obrazu jest większa, więc oglądany film jest wyraźniejszy i ostrzejszy. Z kolei HDR jest skrótem od High Dynamic Range, co oznacza, że zakres jasności obrazu jest niemal taki sam, jak ten widziany przez człowieka. W dużym skrócie – wyświetlany film ma bardzo dużą różnicę między czernią a bielą, co nadaje większego realizmu.

W pierwszej kolejności zwróć uwagę na przekątną ekranu. Najlepsze telewizory 4K HDR mają duży ekran, bo tylko wtedy widoczne są wszystkie możliwości technologii 4K HDR. Jeśli zainwestujesz w model mniejszy niż 40 cali, możesz nie zauważyć poprawy jakości obrazu.

Warto również sprawdzić wagą interesującego nas urządzenia. Jest to szczególnie ważne, gdy planujemy zawiesić telewizor na ścianie. Niestety ciężki model może przeciążyć uchwyt, a w konsekwencji spaść. Waga produktu ma też duże znaczenie, gdy ma on stać na stoliku, gdyż meble mają ograniczenia wagowe.

Przed zakupem powinieneś też dokładnie sprawdzić parametry telewizora. Koniecznie przyjrzyj się oferowanej palecie kolorów. Jeśli będzie ona wąska, efekty HDR nie będą widocznie. Podobnie jest w przypadku kontrastu, im jest on większy, tym możemy się cieszyć lepszą jakością obrazu.

Telewizory 4K HDR są często wybierane przez graczy. Jeśli też należysz do fanów gier, zwróć uwagę na input lag, czyli opóźnienia, z jakim nasza postać w grze reaguje na nasze komendy. Jeśli będzie ono za duże, zmniejszy to dynamikę gry, a tym samym nasz komfort. Ostatnio dużą uwagę przywiązuje się też do oprogramowania. Najpopularniejsze są systemy Android oraz Tizen.

 

 

Telewizory 4k HDR – Ranking

 

 

Samsung UE65MU6102 

 

Model Samsung UE65MU6102 to wysokiej jakości telewizor 4K HDR w dobrej cenie. Przekątna urządzenia to 65 cali, więc można dokładnie wychwycić najmniejsze szczegóły obrazu nakręcanego w technologii 4K. Sprzęt ma dobrą gatunkowo, LED-ową matrycę.

Dużym atutem produktu jest smukły kształt. Dzięki temu telewizor dobrze prezentuje się we wnętrzu i nie zabiera cennego miejsca. Przy zakupie otrzymasz prosty w obsłudze pilot Smart Control, który jest kompatybilny z innymi urządzeniami marki Samsung. Istnieje też możliwość sterowania modelem przy pomocy smartfona.

Dzięki zastosowanej technologii PurColor możesz cieszyć się naturalnie pięknymi kolorami. Wyświetlane barwy są intensywne, więc możesz cieszyć się wyraźnymi detalami. Prezentowany produkt ma certyfikowane UHD, który zaświadcza, że matryca nie ma dodatkowego białego koloru w pikselach RGB, więc obraz jest wyraźny. Picture Quality Index wynosi 1300, czyli detale na ekranie są bardzo dobrze odwzorowane.

Opinie konsumentów o zaprezentowanym modelu są pochlebne. Wiele osób doceniło to, że telewizor wspiera technologię Smart TV, więc możesz łączyć się z ulubioną platformą, jak YouTube czy Netflix i oglądać dowolny film.

 

 

 

 

LG ATMOS OLED55B7V

 

Prezentujemy nowoczesny telewizor LG ATMOS OLED55B7V z technologią 4K HDR. Przekątna modelu to 55 cali, więc nie możesz cieszyć się wszystkimi możliwościami zastosowanych technologii. Wymiary produktu z podstawą to: szerokość – 122,9 cm, wysokość – 76,4 cm i głębokość – 25,4 cm, a waga sprzętu to 18,6 kg.

W tym urządzeniu zastosowano matrycę OLED, czyli panel diod organicznych, gdzie każda lampka odpowiada konkretnemu pikselowi. W efekcie każdy z nich świeci osobnym światłem, co przekłada się na lepszą jakość obrazu. Telewizor gwarantuje dobrze nasyconą czerń, dlatego odtwarzany film ma intensywne kolory. Pozwoli Ci to wypatrzeć nawet najdrobniejsze szczegóły w czasie seansu. Kontrast między barwami jest bardzo duży, co zwiększa doznania podczas oglądania. Ponieważ w urządzeniu zastosowano technologię Dolby Vision i Dolby Atmos, możesz cieszyć się kinową jakością obrazu i dźwięku.

Bardzo wielu konsumentów jest zadowolonych ze smukłej budowy telewizora. Zdaniem użytkowników model dobrze prezentuje się w każdym wnętrzu, zwłaszcza minimalistycznie urządzonym. Nowoczesna technologia samodzielnie optymalizuje jakość obrazu HDR, tak by był on jeszcze bardziej realistyczny.

 

 

 

 

Sony Bravia KD-65ZD9 

 

Nasze zestawienie nie byłoby kompletne bez modelu Sony Bravia KD-65ZD9. Jest to bardzo dobry gatunkowo telewizor 4K HDR o przekątnej 65 cali. Urządzenie oferuje szeroką paletą kolorów z zachowaniem dużego realizmu. Wszystkie barwy są intensywnie nasycone, co pozytywnie wpłynie na Twoje postrzeganie obrazu.

W urządzeniu zastosowano innowacyjny procesor 4K HDR X1 Extreme, którego wydajność została zwiększona o 40% względem poprzedniej wersji. Pozwala to na szybkie i realistyczne przetwarzanie dowolnego obrazu. Poza tym telewizor wspiera technologię Backlight Master Drive, czyli nowoczesną konstrukcję optyczną diod LED. Pozwala to na selektywne oświetlenie tylko w wybranych scenach, co przekłada się na głęboką czerń. Z kolei Motionflow XR o częstotliwości odświeżania 1200 Hz zapewnia płynną akcję na ekranie. Masz, więc pewność, że obraz nie będzie się zacinał.

Recenzje tego produktu są bardzo pozytywne. W swoich opiniach konsumenci pochwalili dużą dbałość producenta o detale. Dzięki temu możemy cieszyć się obrazem najwyższej jakości. Oglądając film poczujesz się niemal, jak w czasie seansu 3D, gdyż wszystkie barwy mają wysoki kontrast i są intensywne.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status