Najlepszy odtwarzacz DVD Blu-ray

Ostatnio aktualizowane: 23.01.20

 

Jaki odtwarzacze DVD Blu-ray wybrać?

 

Odtwarzacze DVD Blu-ray są bardzo popularne wśród miłośników kina. Urządzenia te nie zajmują wiele miejsce i pozwalają na odtwarzanie plików w różnych formatach. Na rynku znaleźć można wiele modeli, dlatego często pojawia się pytanie, który z nich jest warty zakupu. Jeśli zastanawiasz się, na jaki produkt się zdecydować zachęcamy do przeczytania tego artykułu. Znajdziesz w nim kilka wskazówek, które przydadzą się podczas wizyty w sklepie. Na końcu poradnika umieściliśmy także ranking prezentujący najlepsze odtwarzacze DVD Blu-ray. Wybierając sprzęty do naszego zestawienie kierowaliśmy się funkcjonalnością produktów i jakością odtwarzanego przez nie obrazu.

 

 

Na samym początku warto podkreślić, że na rynku można znaleźć kilka rodzajów odtwarzaczy DVD Blu-ray. Wyróżnia się modele stacjonarne, przenośne i komputerowe. Pierwsze z nich przeznaczone są do podłączenia do telewizora. Odtwarzacze przenośne nie są zbyt popularne z uwagi na wysoką cenę. Dlatego też niewielu konsumentów decyduje się na ich zakup. Ostatnim rodzajem są sprzęty komputerowe, które umożliwiają zarówno odtwarzanie płyt Blu-ray, jak i ich wypalanie. Najczęściej konsumenci decydują się na inwestycje w modele stacjonarne.

Kupując urządzenie musimy pamiętać o kilku kwestiach. Przede wszystkim sprawdźmy ilość dostępnych portów i wejść. To za ich sprawą będziemy mogli podłączyć do odtwarza różnego rodzaju sprzęty, co wpływa na jego funkcjonalność. Według konsumentów najlepszy odtwarzacz DVD Blu-ray w 2020 roku posiada port USB. Umożliwia on odtwarzanie plików bezpośrednio z dysku zewnętrznego. Jest to niezwykle wygodne rozwiązanie. Kolejną, ważną kwestią jest jakość odtwarzanego obrazu. Obecnie prawie każde urządzenie odtwarza filmy w jakości HD lub Full HD. Wiele odtwarzaczy wyposażonych jest w funkcję skalowania do rozdzielczości UHD. Dzięki temu odtwarzany obraz zyskuje znacznie lepszą jakość, nawet jeśli początkowo nie jest ona tak zachwycająca. To pozytywnie wpływa na komfort odbioru. Na naszym ekranie odtwarzane są najmniejsze szczegóły, co potęguje emocje w trakcie seansu. Dzięki temu odtwarzacz spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających konsumentów.

 

 

Odtwarzacze DVD Blu-ray – ranking

 

 

Samsung BD-H6500

 

Produktem, którego nie mogło zabraknąć w naszym zestawieniu jest Samsung BD-H6500. Według konsumentów jest to odtwarzacz DVD Blu-ray w dobrej cenie. Jego zaletą jest nie tylko niski koszt zakupu, ale także solidne wykonanie i prosta obsługa. Wśród atutów wyróżnia się także design. Czarna obudowa pasuje do każdego wnętrza i prezentuje się wyjątkowo elegancko.

Dokładne wymiary odtwarzacza to: 36 cm x 4 cm x 19,6 cm. Jego waga wynosi zaledwie 1,2 kg, więc przenoszenie sprzętu nie stanowi żadnego problemu. Model posiada funkcję skalowania do rozdzielczości UHD, dzięki czemu odtwarzany obraz zyskuje lepszą jakość. Użytkownik ma możliwość podłączenia zewnętrznych dysków pamięci, co umożliwia odtwarzanie plików z różnych źródeł.

Opinie na temat Samsung BD-H6500 są pochlebne. Konsumenci podkreślają, że stosunek ceny do jakości wykonania jest bardzo dobry. Obsługa sprzętu jest intuicyjna, więc nikomu nie powinna sprawiać problemu. Możliwość odtwarzania plików w różnych formatach (np. MPEG, DivX, JPEG) zwiększa funkcjonalność urządzenia.

 

 

 

 

Oppo UDP-203

 

Godnym uwagi odtwarzaczem DVD Blu-ray jest Oppo UDP-203. Urządzenie ma obudowę w kolorze czarnym. Wykazuje ona dużą odporność na uszkodzenia. Z uwagi na prosty design produkt będzie dobrze się prezentował w każdym wnętrzu. Sprzęt odtwarza płyty 4K UHD, Blu-ray oraz DVD. Istnieje także możliwość podłączenia przy pomocy kabla dysku zewnętrznego o pojemności do 16TB.

Prezentowany model ma szybki napęd Blu-ray UHD. Jak zapewniają konsumenci, odtwarzacz działa niezwykle cicho, dlatego nie przeszkadza nam w trakcie oglądanie filmów czy seriali. Na obudowie urządzenia znajduje się wiele złącz (gigabit LAN, USB 3.0, RS-232, osobne wyjście HDMI Audio). Dzięki temu możemy w łatwy sposób podłączyć do niego wiele innych sprzętów.

Z wystawianych przez konsumentów opinii wynika, że Oppo UDP-203 to odtwarzacz, w który warto zainwestować. Zapewnia on wysoką jakość obrazu, dlatego spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Produkt jest łatwy w obsłudze, a jego instalacja nie zajmuje dużo czasu.

 

 

 

 

Cambridge Audio 752BD

 

Cambridge Audio 752BD to odtwarzacz, który mimo wysokiej ceny, jest chętnie kupowany przez konsumentów. Tym, co zachęca do zainwestowania w model jest z pewnością jego solidne wykonanie. Urządzenie odtwarza pliki w wielu różnych formatach, dlatego nie musisz obawiać się, że będzie je musiał wcześniej konwertować.

Wymiary odtwarzacza są następujące: 43 cm x 8,5 cm x 31,2 cm. Jego waga wynosi 5 kg, więc jest to model mobilny. Produkt wyposażony został w dobrej jakości procesor wideo firmy Marvel. Pracuje on niezwykle cicho i nie zacina się, dzięki czemu nie musimy obawiać się o zakłócenia obrazu w trakcie oglądania filmów.  

Według konsumentów Cambridge Audio 752BD to jeden z lepszych odtwarzaczy dostępnych na rynku. Jego konfiguracja jest prosta, a użytkowanie intuicyjne. Na produkt udzielana jest 24-miesięczna gwarancja, która stanowi potwierdzenie niezawodności. Sprzęt jest ceniony za mnogość odtwarzanych formatów, a także wysoką jakość obrazu.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status