Najlepszy odtwarzacz Blu-ray Samsung

Ostatnio aktualizowane: 25.01.20

 

Jaki odtwarzacz Blu-ray Samsung wybrać?

 

Jeżeli potrzebujesz urządzenia do odtwarzania bardzo dużych plików, to polecamy Ci odtwarzacz Blu-ray. Aby zakupić dobry sprzęt tego typu, musisz zwrócić uwagę na kilka aspektów, takich jak dostępne wersje, dodatkowe funkcje czy formaty plików, jakie dany model potrafi odtwarzać. Poniżej umieściliśmy krótki poradnik, w którym skupiamy się na najważniejszych kwestiach. Dodatkowo na końcu znajdziesz zestawienie zawierające trzy najlepsze odtwarzacze Blu-ray Samsung.

Firma Samsung już od prawie 50 lat zajmuje się produkcją sprzętu gospodarstwa domowego. Znana jest najbardziej z produkcji wysokiej jakości smartfonów i tabletów. Samsung, dąży do tego, aby tworzyć innowacyjne produkty, które mają za zadanie pomagać każdemu w codziennych czynnościach. Firma ta jest liderem jeżeli chodzi o rozwiązania informatyczne i ma aż 200 swoich oddziałów w każdym miejscu na świecie.

Istnieją trzy główne rodzaje odtwarzaczy Blu-ray. Najpopularniejszy z nich to model stacjonarny. Jest tak często wybierany ze względu na jego prostą obsługę i wiele funkcji. Kolejny to typ przenośny. Jest to najdroższa opcja, dlatego nie jest jeszcze zbyt popularna. Co więcej, ekran tego urządzenia zazwyczaj nie ma dużej rozdzielczości. Ostatni rodzaj to komputerowy odtwarzacz Blu-ray. Jest on idealną propozycją dla osób posiadających w domu jedynie komputer.

Najlepszy odtwarzacz Blu-ray w 2020 roku daje możliwość odtwarzania pliki w różnych formatach. Koniecznie sprawdźmy, czy sprzęt obsługuje najpopularniejsze formaty plików, takie jak: DivX, Xvid, avi, wmv, mkv, jpeg, mp3 i wma.

Kolejny aspekt to standard dźwięku przestrzennego. Dobierzmy dwa urządzenia (odtwarzacz do komputera lub telewizora) w taki sposób, aby miały dokładnie taki sam standard. Do wyboru mamy Dolby Digital (5.1), DTS (5.1), DTS-HD (5.1) i Dolby True HD (7.1), przy czym te dwa ostatnie gwarantują najlepszą jakość.

Nie zapomnijmy również o nie mniej ważnych złączach. Na rynku znajdziemy odtwarzacze z wejściem HDMI, wejścia optyczne, gniazdo sieciowe i USB. Najpopularniejszym z nich jest HDMI, ponieważ oferuje nam obraz i dźwięk w wysokiej jakości.

 

 

Odtwarzacze Blu-ray Samsung – Ranking

 

 

Samsung BD-H6500 

 

Samsung BD-H6500 to odtwarzacz Blu-ray, który ma wiele kodeków. Pozwoli to nam na dostęp do różnego rodzaju formatów. Z jego pomocą odtworzymy wiele typów plików. Znaczącym atutem tego urządzenia jest jakość obrazu, która dorównuje UHD. Co więcej, nawet jeżeli film nie został nagrany w tak wysokiej jakości, to sprzęt ją poprawi. Oprócz tego, obsługuje on filmy nagrane w 3D. Najnowsza technologia wykorzystana do produkcji tego urządzenia minimalizuje nakładanie się obrazu, co sprawia, że jest on płynny i wyraźny.

Prezentowany odtwarzacz Blu-ray został wyposażony w rozbudowaną opcję podłączania urządzeń. Dzięki wejściu USB, po zsynchronizowaniu urządzeń, możemy od razu oglądać zawartość przenoszonych treści. Urządzeniem sterujemy za pomocą panelu dotykowego. Obsługa sprzętu jest bardzo łatwa.

W zestawie wraz z odtwarzaczem znajdziemy pilot oraz kabel HDMI. Opinie o tym odtwarzaczu Blu-ray są pochlebne. Użytkownicy chwalą funkcjonalność produktu, a także jego estetyczny wygląd.

 

 

 

 

Samsung BD-J7500

 

Samsung BD-J7500 to produkt, który zyskał wiele pozytywnych ocen konsumentów. Jest to urządzenie zaprojektowane w taki sposób, aby mogło być kompatybilne z każdym telewizorem. Wszystko dzięki Screen Mirroring. Jest to funkcja, która pozwala nam na szybkie połączenie urządzenia z telewizorem. Umożliwia nam ona również użycie naszego smartfona do prostej obsługi Blu-ray. Poprzez aplikację w telefonie decydujemy o głośności multimediów, a także możemy ją zmieniać.

Atutem tego urządzenia jest możliwość odtwarzania wielu typów plików. Dodatkowo, specjalna funkcja Smart Hub umożliwia nam oglądanie filmów w wysokiej jakości obrazu. Filmy te znajdziemy w bibliotece utworzonej przez Samsung. Mamy również dostęp do różnego rodzaju gier i mediów społecznościowych, co zwiększa atrakcyjność produktu.

Posiadając Samsung BD-J7500 możemy cieszyć się także wysoką jakością dźwięku multimediów. Wysokie i niskie tony przetwarzane są cyfrowo, a płyty, które odtwarzamy mają dźwięk dokładnie taki sam jaki był nagrywany w studiu. Użytkownicy cenią ten produkt za wielofunkcyjność oraz elegancki design.

 

 

 

 

Samsung BD-J5500 

 

Samsung BD-J5500 wyróżnia się na tle innych odtwarzaczy Blu-ray swoim nietypowym kształtem. Jego budowa jest lekko zakrzywiona, co idealnie komponuje się z telewizorami z serii Curved. Wszystko to dzięki falującym mikrowzorom, które imitują tkaninę i dają nam efekt zakrzywienia. To właśnie design zachęcił wiele osób do zakupu tego modelu

Urządzenie zostało wyposażone w bardzo dużą ilość różnorodnych aplikacji – jest ich aż 250. Dzięki temu, nawet jeżeli nie mamy żadnych plików na naszym urządzeniu, to na pewno znajdziemy jakąś rozrywkę. Co więcej, producent zapewnia, że aplikacje wczytują się o wiele szybciej niż w innych modelach.

Ten odtwarzacz Blu-ray Samsung w dobrej cenie pozwala nam odtwarzać filmy i seriale w najwyższej jakości obrazu. Co więcej z jego pomocą możemy oglądać filmy nagrywane w formacie 3D. Sprzęt obsługujemy za pomocą dużych i wygodnych przycisków. Użytkownicy szczególnie cenią dobrą jakość dźwięku i obrazu, jaką zapewnia. Podkreślają też, że stosunek jakości do ceny jest w tym przypadku bardzo atrakcyjny.

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status