Najlepszy odtwarzacz blu-ray 3D

Ostatnio aktualizowane: 03.07.20

 

Jaki odtwarzacz blu-ray 3D wybrać?

 

Wiele osób decyduje się na zakup odtwarzacza Blu-ray 3D. Umożliwia on obejrzenie ciekawych filmów w najwyższej jakości. Z uwagi na rosnącą popularność tego typu sprzętów, producenci prześcigają się w tworzeniu coraz to nowszych modeli. W związku z szeroką gamą produktów, trudno określić, który z nich jest najbardziej odpowiedni. Aby rozwiać Twoje wątpliwości, prezentujemy krótki poradnik. Uwzględnia on najważniejsze informacje, które pomogą Ci w zakupach. Na końcu tekstu znajdziesz zestawienie, w których przedstawiamy według nas 3 najlepsze odtwarzacze Blu-ray 3D.

 

 

Zacznijmy od wyjaśnienia dlaczego wybraliśmy modele 3D. Odkąd w kinach zaczęły pojawiać się filmy w 3D, zaczęliśmy je chętniej oglądać również w domu, a żeby było to możliwe potrzebujemy stosownego urządzenia.

Jedną z najbardziej istotnych kwestii jest format odtwarzanych plików. Musimy pamiętać, aby wybierać urządzenie, które obsługuje różnego rodzaju formaty (najpopularniejsze to: film –, DivX, Xvid, avi, wmv, mkv, a także mp3 i wma oraz jpg). Dzięki temu unikniemy sytuacji, w której to będziemy zmuszeni do konwertowania filmu. Zaoszczędzimy tym samym sporo czasu. Informację na ten temat znajdziemy na opakowaniu bądź w instrukcji obsługi. Niemniej ważną sprawą jest łączność z odtwarzaczem. Rekomendujemy wybór modelu, który można podpiąć do sieci za pomocą kabla lub Wi-Fi. Drugie rozwiązanie jest zdecydowanie prostsze, ponieważ możemy korzystać ze sprzętu w dowolnym miejscu w swoim domu.

Użytkownicy podkreślają, że najlepszy odtwarzacz Blu-ray 3D w 2020 roku to taki, który ma dobry procesor. Dzięki temu elementowi prezentowany obraz ma wysoką jakość porównywalną do ekranów kinowych. Zachęcamy do zakupu produktu, za pomocą którego można oglądać nie tylko filmy, ale także słuchać muzyki. Tego typu modele dają większe możliwości. Jeśli zależy Ci na dobrej jakości dźwięku, wybierz model z Dolby Digital. Konsumenci twierdzą, że niezwykle przydatny jest pilot do zdalnego sterowania. Choć większość dostępnych na rynku odtwarzaczy jest w niego wyposażona, warto to zweryfikować przed dokonaniem zakupu. Dobre urządzenie ma wejście HDMI, złącze USB i Ethernet. Takie rozwiązania umożliwiają podłączenie różnych nośników danych.

Zwracajmy uwagę także na jakość wykonania. Jeśli obudowa została zrobiona z dobrych gatunkowo materiałów, możemy być pewni, że wykazuje dużą odproność na uszkodzenia. W efekcie sprzęt nie tylko dobrze wygląda, ale przede wszystkim nie ulega awariom.

 

 

Odtwarzacze blu-ray 3D – ranking

 

 

Panasonic DMP-BDT700EG 

 

Panasonic DMP-BDT700EG to urządzenie, które bez wątpienia sprosta oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających użytkowników. Mimo że jego cena jest stosunkowo wysoka, wielu konsumentów decyduje się na zakup sprzętu. Prezentowany model jest kompatybilny z nośnikami SD, SDHC oraz SDXC.

Produkt wyposażony jest w czytnik kart pamięci oraz posiada jedno złącze USB i HDMI. Komunikacja z urządzeniem odbywa się za pomocą DLNA, przewodu lub Wi-Fi. Sprzęt ma certyfikat THX. Idealnie odwzorowuje kolory i sprawia, że otrzymany obraz jest przyjemny dla oczu, a co najważniejsze szczegółowy. W rezultacie użytkownik ma możliwość obejrzenia filmu w wysokiej jakości i pozwala nam poczuć się niczym w sali kinowej. Obudowa modelu ma czarny kolor. Jej prosty wygląd sprawia, że będzie dobrze prezentować się w salonie. Warto dodać, że urządzenie nie zajmuje dużo miejsca.

Opinie na temat Panasonic DMP-BDT700EG są pochlebne. Konsumenci, którzy zdecydowali się na zakup produktu, są z niego zadowoleni. Podkreślają, że wyświetlany obraz ma wysoką jakość i jest realistyczny. Plusem jest także 24-miesięczna gwarancja producenta.

 

 

 

 

Samsung BD-H6500 

 

Jeśli chcesz kupić odtwarzacz Blu-ray 3D w dobrej cenie, polecamy zapoznać się z dokładnym opisem Samsung BD-H6500. Jest to solidnie wykonane urządzenie. Obudowa w kolorze czarnym została zrobiona z dobrych jakościowo tworzyw. Wykazuje odporność na uszkodzenia i dobrze się prezentuje.

Produkt wyposażony jest w wejście HDMI oraz USB. Komunikacja odbywa się za sprawą kabla Ethernet, Wi-Fi lub DLNA. Urządzenie wyposażone jest w procesor Samsung UHD. W rezultacie użytkownik ma możliwość oglądania obrazu, który porównywalny jest do tego prezentowanego na ekranach kinowych. Sprzęt odtwarza wszystkie popularne formaty plików. Za jego pomocą można oglądać nie tylko filmy, ale także zdjęcia czy słuchać muzyki. Warto dodać, że do zestawu dołączony jest pilot umożliwiający zdalne sterowanie.

Z pojawiających się w Internecie opinii wynika, że prezentowany produkt jest polecany przez konsumentów. Jego główną zaletą jest niska cena. Dużym atutem jest także łatwa obsługa oraz to, że urządzenie poprawnie przetwarza obraz. W rezultacie wyświetlany filmy czy zdjęcia ukazują wszystkie szczegóły i mają zachowany odpowiedni kontrast.

 

 

 

 

Sony UHP-H1 

 

Sony UHP-H1 to model, przy pomocy którego można odtworzyć wszystkie popularne formaty plików. Użytkownik ma możliwość odtwarzania muzyki z kolekcji Super Audio CD. Sprzęt obsługuje formaty audio w studyjnej jakości, dlatego będzie odpowiedni dla fanów nie tylko kina, ale także muzyki. Przetwornik DA eliminuje zniekształcenia dźwięków.

Urządzenie łączy się z Internetem za pomocą kabla LAN lub Wi-Fi. Produkt wyposażony jest w 2 wejścia HDMI, 1 USB oraz funkcję bezprzewodowego przesyłania danych, czyli Bluetooth. Za sprawą 16-bitowego mechanizmu interpolacji zakłócenia pasma są ograniczone, dlatego wyświetlany obraz jest gładki. Użytkownik ma możliwość konwersji do HDMI. 8-bitowy obraz pozostaje przyjemny w odbiorze i zachowuje wszystkie szczegóły.

Konsumenci polecają Sony UHP-H1. Uważają, że jest to urządzenie wielofunkcyjne, a przy tym łatwe w obsłudze. Zapewnia ono również dobrą jakość obrazu i dźwięku. Co ważne, nie zajmuje dużo miejsca. Plusem jest także solidnie wykonana obudowa.

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status