Najlepsza kamera sportowa Sony

Ostatnio aktualizowane: 22.01.20

 

Jaką kamerę sportową Sony wybrać?

 

Każdy miłośnik ekstremalnych wyczynów na świeżym powietrzu powinien zaopatrzyć się w sportową kamerę, która uwieczni jego osiągnięcia, treningi i momenty warte zapamiętania. Jeśli jesteś osobą prowadzącą aktywny tryb życia i wahasz się, jakie urządzenie będzie dla Ciebie odpowiednie koniecznie zapoznaj się z niniejszym poradnikiem. Podpowiadamy w nim, co jest istotne podczas zakupu tego typu sprzętu. Na końcu prezentujemy także najlepsze kamery sportowe Sony.

 

 

Sony to japońska firma zajmująca się produkcją sprzętu elektronicznego. Od 1946 roku oferuje ona swoim klientom wszelkiego rodzaju telewizory, telefony, komputery, aparaty fotograficzne, a także kamery sportowe. Wszystkie produkty wyróżniają się wysoką jakością, nowoczesnym designem i zaawansowaniem technologicznym. Sony to znana na całym świecie, sprawdzona marka, dlatego nabywając jej produkt możesz mieć pewność, że spełni on Twoje oczekiwania.

Wybierając nową kamerę sportową warto przyjrzeć się jej obudowie. Ze względu na używanie urządzenia w ekstremalnych warunkach powinna być ona odporna na wstrząsy i bardzo wytrzymała. Osoby, które chcą używać sprzętu pod wodą powinny dodatkowo sprawdzić, czy posiada on wodoszczelną nakładkę. Najlepsza kamera sportowa Sony w 2020 pozwala na nurkowanie na głębokości nawet do 100 metrów. Miejmy także na uwadze, czy przyciski na obudowie są wygodne i czy da się ich używać również w rękawiczkach.

Istotny jest również rodzaj instalowania kamery. W sprzedaży dostępne są modele do umieszczenia na kasku narciarskim, ramie roweru czy karoserii samochodu. Niezależnie od przeznaczenia sprawdźmy, czy kamera ma w zestawie odpowiednie mocowanie, dzięki któremu przyczepimy ją w interesujące nas miejsce.

Podczas zakupów powinniśmy mieć na uwadze także rozdzielczość przyrządu. Jeśli chcemy nagrywać profesjonalne filmy o wysokiej jakości obrazu warto zdecydować się na sprzęt obsługujący format Full HD lub 4K. Należy jednak pamiętać, że im wyższa rozdzielczość video, tym więcej miejsca zajmie on na karcie pamięci.

Nie bez znaczenia jest również obiektyw. Coraz bardziej popularne stają się wersje szerokokątne umożliwiające uchwycenie szerokich ujęć. Przydatnymi funkcjami kamery są również między innymi GPS, możliwość robienia zdjęć, połączenie przez moduł Wi-Fi czy rejestracja w formie pętli.

 

 

Kamery sportowe Sony – Ranking

 

 

Sony HDR-AS50 

 

Jeśli szukasz nowoczesnej kamery sportowej, która pracuje w trybie Full HD i pozwala tworzyć niesamowite filmy model Sony HDR-AS50 powinien Cię zainteresować.

Sprzęt ten wyposażony jest w przetwornik Exmor R CMOS, który rejestruje obrazy w każdym świetle oraz wychwyca naturalną atmosferę w pomieszczeniach. Dzięki temu możemy nagrywać video nawet w ciemności. Obsługa urządzenia jest niezwykle prosta, gdyż odbywa się przy pomocy intuicyjnego interfejsu.

Ta dobra i tania kamera sportowa Sony pozwala nagrywać obrazy w dowolnym miejscu, nawet do 60 metrów pod wodą. Jest to możliwe dzięki wodoodpornej obudowie z łatwym dostępem do przycisków oraz osłonie zabezpieczającej przed kurzem, piaskiem i wstrząsami.

Urządzenie ma opcję regulacji pola widzenia z szerokiego na wąski oraz możliwość zoomu podczas rejestrowania zdjęć. Z kolei stabilizator obrazu SteadyShot zapewnia dużą stabilność obrazu w czasie nagrywania ruchomych ujęć.

Opinie konsumentów o modelu Sony HDR-AS50 są pozytywne. Użytkownicy doceniają jego solidne wykonanie, przydatne funkcje oraz wysokiej jakości nagrania.

 

 

 

 

Sony FDR-X3000R 

 

W naszym zestawieniu chcielibyśmy zaprezentować Ci model Sony FDR-X3000R. Jest to kamera sportowa, dzięki której nagramy filmy w rozdzielczości 4K z idealnie stabilnym obrazem.

Urządzenie wyposażone jest w stabilizator Balanced Optical SteadyShot, który redukuje drgania podczas kręcenia filmów. Z kolei dzięki nowoczesnemu czujnikowi mamy możliwość nagrywania przy bardzo słabym świetle. Kamera posiada odporny na kurz i zachlapania korpus oraz wodoodporną obudowę, która pozwala filmować na głębokości do 60 m.

W zestawie z przyrządem otrzymujemy funkcjonalny pilot, który pozwala sterować kamerą oraz kontrolować jej zdalne włączanie i wyłączanie. Z kolei dzięki regulacji pola widzenia i zoomu mamy możliwość nagrywania pod dowolnym kątem.

Konsumenci sądzą, że idealnie sprawdza się podczas wyjazdów i wycieczek. Według ich opinii produkt jest funkcjonalny i lekki, a także świetnie nagrywa w ciemności i jest łatwy w użyciu.

 

 

 

 

Sony HDR-AS200VR

 

Nasze zestawienie nie byłoby kompletne bez modelu Sony HDR-AS200VR. Jest to funkcjonalna kamera sportowa, która umożliwia nagrywanie obrazów w rozdzielczości Full HD. Dzięki niej możemy zachować wspaniałe chwile z wakacji czy spotkań rodzinnych.

Urządzenie wyposażone jest w przetwornik obrazu CMOS Exmor R, dzięki któremu jest w stanie nagrać bardzo wyraźny film nawet przy słabym oświetleniu. Z kolei wbudowany stabilizator SteadyShot pozwala wyeliminować skaczący i zamazany obraz.

Kamera ma obiektyw o kącie widzenia 170 st. rejestrujący obraz w bardzo szerokim ujęciu. Dodatkowo wbudowany mikrofon stereofoniczny zapewnia wysoką jakość dźwięku. Urządzenie można także szybko połączyć ze swoim smartfonem dzięki wbudowanemu modułowi Wi-Fi.

Warto mieć na uwadze pozytywne komentarze konsumentów na temat modelu Sony HDR-AS200VR. W swoich opiniach podkreślają oni, że produkt jest poręczny, funkcjonalny i sprawdza się w każdych warunkach.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status