Najlepsza antena zewnętrzna TV

Ostatnio aktualizowane: 09.07.20

 

Jaką antenę zewnętrzną TV wybrać?

 

Sprzęt RTV wymaga montażu dobrej anteny, która odpowiada za siłę oraz jakość odbieranego sygnału. To najczęściej od tych czynników zależy nasze zadowolenie z oglądanych przez nas programów telewizyjnych. W tym tekście skupiliśmy się na przedstawieniu najistotniejszych informacji dotyczących anten zewnętrznych TV.

Produkty zewnętrzne możemy podzielić ze względu na ich budowę. Wyróżniamy modele kierunkowe, szerokokątne oraz dookólne. Każdy z nich charakteryzuje się innym sposobem ustawienia, co ma wpływać na jakość przesyłanego sygnału do naszego telewizora. Anteny kierunkowe należy zamontować zgodnie z kierunkiem zalecanym przez producenta. Modele szerokokątne nie wymagają już takiej precyzji, a dookólne możemy ustawić w dowolnym miejscu.

Zasięg anteny to kluczowy parametr każdego sprzętu. Dzięki niemu znamy maksymalną odległość odbieranego sygnału bez występowania większych zakłóceń. W sklepach znajdziesz modele do 10 km, 30 km i większe. Najlepsze zewnętrzne anteny TV mają duży zasięg – od 30 km do 50 km.

Pasmo przenoszenia sygnału jest istotną kwestią w wyborze anteny zewnętrznej. Produkt może być nastawiony na odbiór – tzw. pasma konkretnego lub pozwalać na odbieranie więcej częstotliwości – to anteny szerokopasmowe, wtedy sygnał może być przejmowany z kilku nadajników ustawionych pod różnymi kątami. Problemem mogą się okazać częste zakłócenia programu, szczególnie w wielkich miastach, gdzie dookoła znajduje się wiele nadajników o dużej mocy.

Najlepsza zewnętrzna antena TV w 2020 roku charakteryzuje się wysoką jakością przekazywanego obrazu i dźwięku, który pozostaje niezakłócony nawet podczas kiepskich warunków pogodowych. Bardzo istotne jest wykonanie anteny, ponieważ produkt musi być odporny na czynniki atmosferyczne oraz powstawanie rdzy w wyniku nadmiernej wilgoci.

Większość anten wyposażonych jest we wzmacniacz, często zwany symetryzatorem. Jest on instalowany na obudowie samej anteny, a jego zadaniem jest wzmocnienie sygnału, co zapobiega tym samym zakłóceniom odbieranego obrazu i dźwięku. Wzmacniacz jest szczególnie ważny w sytuacji, gdy na budynku lub w jego pobliżu zamontowanych jest kilka silnych nadajników. W sklepie znajdziemy również anteny pasywne, czyli bez wzmacniacza. Mają one większą moc odbierania sygnału, jednak z tego powodu są też często dużo droższe.

 

 

Anteny zewnętrzne TV – ranking

 

 

Opticum AX 1000 

 

Opticum AX 1000 to zewnętrzna antena TV w dobrej cenie, która dzięki zintegrowanemu systemowi LTE odbiera niezakłócony sygnał i zapewnia najlepszą jakość obrazu oraz dźwięku.

Produkt jest odporny na negatywne działanie warunków atmosferycznych, takich jak deszcz, słońce czy wiatr. Ponadto stabilna konstrukcja utrzyma urządzenie w jednym miejscu. Warto wspomnieć, że model ten jest łatwy w instalacji i nie musimy korzystać z pomocy fachowca. Antena Opticum AX 1000 może odebrać sygnał cyfrowy DVB-T i DVB-T2, który nadawany jest z nadajników naziemnych, jak również sygnał analogowy w paśmie UHF i VHF. Jest to więc model uniwersalny, kompatybilny z większością nadajników. Zakres częstotliwości wyrażonej w Mhz wynosi od 470 MHz do 862 MHz, co oznacza, że produkt gwarantuje nam wysoką jakość odbieranego obrazu i dźwięku. Sama antena jest szerokopasmowa, czyli odbiera sygnały z kilku nadajników jednocześnie.

Według opinii konsumentów model Opticum to uniwersalny sprzęt, który można podłączyć do większości nadajników. Jest to idealne rozwiązanie do domów jednorodzinnych oraz bloków mieszkalnych.

 

 

 

 

Telkom-Telmor ASR CLASIC P20 

 

Antena zewnętrzna Telkom-Telmor ASR Clasic P20 to wyjątkowy produkt, który gwarantuje nam jakość telewizji Full HD, dzięki kompatybilności z sygnałem cyfrowym DVB-T.

Urządzenie ma wzmacniacz – zapewnia on lepszy odbiór sygnałów. Sprzęt jest niskoszumowy, więc pracuje bardzo cicho i nie będzie nam przeszkadzać. Zakres częstotliwości, w jakich pracuje Telkom-Telmor ASR Clasic P20, wynosi od 174 MHz do 230 MHz oraz od 470 MHz do 862 MHz. To gwarantuje efektywną pracę anteny i czystość odbieranego sygnału naziemnego. Obraz oraz dźwięk oglądanych przez nas programów będzie wyraźny i niezakłócony.

Konstrukcja tego urządzenia jest bardzo stabilna ze względu na nietypowy kształt. Konsumenci docenili produkt za jego trwałość oraz bardzo cichą pracę.

 

 

 

 

Televes DAT HD Boss 790

 

Antena zewnętrzna Televes DAT HD Boss 790 to wysokiej jakości produkt charakteryzujący się zdolnością do utrzymania równomierności w częstotliwości. Urządzenie pracuje zarówno w trybie aktywnym, jak i pasywnym.

To oznacza, że będzie ono odbierało sygnał z, jak i bez zasilacza. Ponadto antena jest odpowiednia do odbioru sygnału telewizji naziemnej DVB-T, dzięki filtrowi LTE. Technologia Boss Tech odpowiada za automatyczne regulowanie poziomu sygnału wyjściowego, przez co nawet w przypadku zakłóceń obraz będzie czytelny.

Do produkcji tego modelu wykorzystano aluminium pokryte cyną. Jest to świetne rozwiązanie, które zapewnia trwałość produktu i odporność na uszkodzenia mechaniczne. Stabilna konstrukcja anteny utrzyma się w miejsc montażu nawet podczas silnych wiatrów i deszczu. Produkt został doceniony ze względu na wysoką częstotliwość, jaką obsługuje, a co za tym idzie – dobrą jakość obrazu i dźwięku nawet w przypadku złej pogody.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status