ᐅ Dobre anteny zewnętrzne DVB-T – rankingi i opinie 

Najlepsza antena zewnętrzna DVB-T

Ostatnio aktualizowane: 13.11.19

 

Jaką antenę zewnętrzną DVB-T wybrać?

 

Jakość sygnału odbieranego przez urządzenia w naszym domu w znacznej mierze zależy od anteny, jaką wybierzemy. Wiele osób nie wie, że aby wybrać odpowiednią antenę, trzeba uwzględnić kilka kwestii. Chodzi między innymi o jakość wykonania produktu oraz rodzaj sprzętu. W poniższym poradniku przedstawimy Ci po kolei kilka najważniejszych wskazówek, dzięki którym będziesz mógł wybrać dobrą antenę.

W naszym poradniku zajmiemy się antenami zewnętrznymi. Jak wskazuje ich nazwa, są one umieszczane na zewnątrz budynku (najczęściej na ścianie, w okolicach okna lub dachu). Anteny zewnętrzne są bardziej popularne niż ich wewnętrzne odpowiedniki, ponieważ lepiej odbierają sygnały. Warto wspomnieć, że na rynku znajdziemy również modele, które możemy umieszczać zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku.

Najlepsza antena zewnętrzna DVB-T w 2019 roku jest łatwa w montażu. Jest to bardzo ważny aspekt w przypadku, kiedy nie zamierzamy poprosić specjalisty o pomoc. Konstrukcja anteny powinna być jak najprostsza, a połączenia dobrze wykonane. W komplecie, wraz z produktem powinniśmy również znaleźć cały zestaw montażowy, dzięki czemu nie będziemy musieli dokupować żadnych elementów. Przed zabraniem się do pracy sprawdź również, czy instrukcja jest napisana w taki sposób, że nie musisz się domyślać, jak powinna wyglądać instalacja sprzętu.

Jednym z najczęstszych dylematów, przed jakim stają kupujący, jest wybór typu anteny: siatkowej lub kierunkowej. Pierwszy model pobiera sygnały z każdego kierunku dookoła siebie. Mamy więc możliwość odbierania dużej ilości kanałów. Z kolei antena kierunkowa odbiera sygnał jedynie z jednego kierunku. Odbierane kanały są jednak najczęściej pozbawione zakłóceń, a ich jakość jest bardzo wysoka.

Wiele osób przyznaje, że najlepsze anteny zewnętrzne DVB-T są solidnie wykonane. Jest to szczególnie ważne, ponieważ urządzenie tego typu jest narażone na uszkodzenia spowodowane na przykład opadami deszczu albo bardzo mocnym wiatrem. Delikatną antenę można także łatwo uszkodzić podczas montowania jej na zewnątrz budynku. Dobrze wykonany produkt z pewnością posłuży nam przez długie lata. Najlepiej wybieraj modele, które są w większości wykonane ze stali.

Jeżeli chodzi o odbieranie sygnału, to anteny potrafią go złapać nawet z odległości 50 km. Wszystko jednak zależy od tego, czy na drodze nie ma zbyt dużo przeszkód. W tym przypadku odbieranie sygnału może być trochę utrudnione.

 

 

Anteny zewnętrzne DVB-T – ranking

 

 

Opticum AX 1000 

 

Opticum AX 1000 to antena zewnętrzna DVB-T w dobrej cenie, dzięki której będziesz mógł oglądać wiele kanałów. Na początku warto zaznaczyć, że montaż produktu nie sprawia żadnego problemu. Jest on na tyle łatwy, że nie potrzebujemy pomocy specjalisty. Cały proces montowania nie zabierze nam również zbyt dużo czasu.

Antena jest wykonana z aluminium. Materiał ten podnosi walory estetyczne produktu, a także sprawia, że jest on odporny na działanie czynników zewnętrznych. Produkt nie ulegnie więc uszkodzeniu pod wpływem opadów deszczu albo mocnego wiatru. Antena ma szerokie pasmo robocze, co pozwala na odbieranie bardzo wyraźnego sygnału. Produkt ma aż 43 elementy.

Za sprawą wbudowanego symetryzatora odbieranie kanałów przez antenę przebiega bardzo szybko, a zysk sprzętu jest większy. Głębokość anteny wynosi 98 cm. Użytkownicy uważają, że produkt prezentuje się bardzo ładnie, a co najważniejsze odbiera bardzo dużą liczbę stacji. Internauci wspominają również, że montaż sprzętu należy do bardzo prostych zadań.

 

 

 

 

Telkom-Telmor DIGIT UHF 


Chcielibyśmy zaprezentować Telkom-Telmor DIGIT UHF, antenę zewnętrzną, która odbiera analogowe oraz cyfrowe sygnały telewizji naziemnej. Na początku przyjrzyjmy się nietypowej konstrukcji produktu. Przypomina ona półmisek, który możemy zamontować do ściany budynku. Producent postarał się, by antena ładnie się prezentowała. Jest ona dostępna w kolorze białym oraz niebieskim.

Większość osób donosi, że nie mieli żadnego problemu z montażem. W zestawie znajdziemy wszystkie elementy do tego potrzebne, a jednolita konstrukcja produktu znacznie ułatwia szybki montaż. Ze względu na swoją budowę antena nie ulega łatwo zniszczeniu pod wpływem czynników zewnętrznych. Jest ona wodoodporna, a do tego odporna na działanie silnych podmuchów wiatru.

Antena bardzo dobrze odbiera wiele kanałów i szybko łapie sygnał. Użytkownicy chwalą nietypowy kształt prezentowanego produktu, dzięki któremu montaż nie zabiera zbyt dużo czasu. Internauci doceniają również odporność na uszkodzenia.

 

 

 

 

Televes DAT HD Boss 790 

 

Televes DAT HD Boss 790 to antena zewnętrzna, na temat której znaleźliśmy bardzo wiele pozytywnych recenzji. Jeżeli szukasz dobrego produktu, to zapraszamy do zapoznania się właśnie z tym modelem. Jest on wykonany z aluminium. Wobec tego antena nie rdzewieje. Aluminium jest pokryte cyną, która chroni produkt przed wpływem czynników zewnętrznych.

Warto również wspomnieć o nowoczesnej technologii o nazwie Balanced Output Signal System. Dzięki niej poziom sygnału wyjściowego jest automatycznie regulowany. Specjalne direktory, w które jest wyposażona antena, szybko łapią sygnał, dzięki czemu mamy dużo kanałów, które są pozbawione szumów.

Mimo dużej ilości elementów montaż anteny nie jest trudny. Model jest solidnie wykonany, więc nie musimy się martwić, że po pewnym czasie części anteny zaczną odpadać, a my będziemy musieli je wymieniać na nowe. Użytkownikom podobają się zastosowane do produkcji, nowoczesne technologie, które polepszają działanie sprzętu.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status