Najlepsza antena zewnętrzna do routera

Ostatnio aktualizowane: 08.07.20

 

Jaką antenę zewnętrzną do routera wybrać?

 

Antenę zewnętrzną do routera stosuje się wtedy, gdy wskaźnik siły sygnału modemu wskazuje niski poziom. Jest to przydatny sprzęt również w sytuacji, gdy poziom sygnału ulega dużym wahaniom, na przykład w skutek złych warunków atmosferycznych. Niniejszy artykuł ma na celu dostarczenie wskazówek przydatnych podczas zakupu tego typu sprzętu. Na końcu zamieściliśmy również zestawienie, w którym znajdziesz najlepsze anteny zewnętrzne do routera, cenione przez konsumentów.

Jeśli chcemy samodzielnie dokonać wyboru anteny zewnętrznej, w pierwszej kolejności powinniśmy skontaktować z naszym operatorem usług internetowych w celu ustalenia pasma częstotliwości, który ma obsługiwać nasz sprzęt. Nie wszyscy operatorzy świadczą swoje usługi w tym samym paśmie, dlatego jest to ważna informacja, aby poprawić sygnał odbierany przez nasz modem.

Kolejną istotną kwestią jest wejście antenowe. Nie wszystkie routery dostępne na rynku mają takie same złącza, a zakupiona antena musi być z nimi kompatybilna. Najczęściej spotyka się wejście oznaczone jako CRC9, które pasuje do większości modemów, jednak istnieje również złącze TS9. Najlepsza antena zewnętrzna do routera w 2020 roku ma uniwersalną końcówkę FME – wówczas wystarczy jedynie dokupić odpowiednią przejściówkę.   

Kupując nowy sprzęt musimy także sprawdzić odległość nadajnika od naszego domu. Znając dokładne rozmieszczenie nadajników w naszej okolicy możemy precyzyjnie określić, jaka antena będzie odpowiednia. Zwróćmy uwagę także na zysk anteny wyrażany w jednostkach dBi – im będzie on większy, tym lepszy sygnał. Warto kierować się także zasadą, że anteny o poziomie wzmocnienia do 5 dBi zaleca się stosować do terenów miejskich, gdzie odległość od nadajnika nie przekracza 3 km. Z kolei anteny o poziomie wzmocnienia przekraczającym 10 dBi są dedykowane do terenów, w których nadajnik znajduje się w odległości 5-6 km.

Pamiętajmy, że zakupioną antenę należy ustawić w kierunku najbliższego nadajnika naszego operatora. Podczas ustawiania urządzenia warto spoglądać na wskaźnik siły sygnału na komputerze, do którego został podpięty nasz modem. Sprzęt należy pozostawić w pozycji, w której siła sygnału jest największa.

 

 

Anteny zewnętrzne do routera – Ranking

 

 

Cisco Aironet 3.5-dBi 

 

Jeśli szukasz anteny, która skutecznie wzmocni sygnał i zapewni lepszy transfer danych, koniecznie zapoznaj się z modelem Cisco Aironet 3.5-dBi. Sprzęt ten charakteryzuje się zyskiem wzmocnienia na poziomie 3,5 dBi oraz zakresem częstotliwości wynoszącym od 5150 MHz do 5850 MHz.

Model ten jest wykonany z wysokiej jakości, trwałych materiałów. Jest on bardzo wytrzymały i może być eksploatowany w temperaturze od -30 st. C do 70 st. C. Antena wyposażona jest w wejście typu FME, a jej wymiary to szerokość – 1,5 cm, głębokość – 8,6 cm i wysokość – 13,4 cm. Produkt dostępny jest w kolorze szarym.

Jest to model dookólny, co oznacza, że może być ustawiany pod dowolnym kątem. Dzięki temu urządzenie efektywnie poprawia transfer danych na zwiększonym dystansie. Urządzenie ma możliwość wyłapywania sygnału z nadajnika znajdującego się w odległości do 3 km. Konsumenci, którzy zakupili antenę Cisco Aironet 3.5-dBi są z niej zadowoleni. Jak podkreślają, urządzenie jest funkcjonalne i solidnie wykonane.

 

 

 

 

Huawei CRC9

 

Antena magnetyczna Huawei CRC9 to urządzenie o wysokiej skuteczności, które pracuje w paśmie częstotliwości od 850 MHz do 2170 MHz. Dzięki niezwykle wysokiemu zyskowi sygnału na poziomie 11 dBi, sprzęt doskonale rozwiązuje problem słabego zasięgu.

Model ten wyposażony jest w magnetyczną podstawkę, dzięki której można ją łatwo i szybko przymocować do każdej metalowej i płaskiej powierzchni. Wymiary urządzenia to długość – 41 cm, średnica podstawy – 7 cm. Produkt ma zintegrowany przewód o długości 5 metrów, który zakończony został złączem typu CRC9. Produkt dostępny jest w kolorze czarnym.

Urządzenie jest kompatybilne ze wszystkimi modemami Huawei oraz większością sprzętów innych producentów. Konsumenci podkreślają, że odpowiednie umiejscowienie anteny na dachu zwiększa zasięg sygnału oraz skutecznie poprawia szybkość transmisji danych.

 

 

 

 

Huawei B315, B593

 

Posiadaczom modemów Huawei B315 oraz Huawei B593 polecamy zakup zestawu kompatybilnych anten, które stabilizują zasięg oraz przyspieszają transfer danych. Produkt nie wymaga instalacji anteny, wystarczy jedynie przyłączyć do routera, aby natychmiast uzyskać lepszą siłę sygnału.

Urządzenie pracuje w paśmie częstotliwości od 1700 MHz do 2100 MHz. Zysk energetyczny tego modelu wynosi 6 dBi, co oznacza, że złapie on sygnał z nadajnika oddalonego od naszego domu o około 3 km. Wysokość anteny wynosi 25 cm. Wyposażona jest ona w przyłącze antenowe typu SMA. Produkt dostępny jest w kolorze białym.

Prezentowana antena to model dookólny, dzięki czemu może być ustawione w obrębie 360 stopni. Konsumenci twierdzą, że zestaw Huawei B315, B593 zapewnia wzmocniony sygnał oraz lepszy transfer danych. Jest to chętnie wybierany model, ceniony za funkcjonalność i skuteczność.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status