Ekrany projekcyjne ranking

Ostatnio aktualizowane: 19.01.20

 

Klientów poszukujących dobrej jakości i sprawdzonych ekranów projekcyjnych odsyłamy na naszą stronę, gdzie przygotowaliśmy zestawienie najlepszych takich produktów w 2020 roku. Podstawą do stworzenia rankingu były opinie wydawane przez konsumentów, którzy już wypróbowali zakupione przez siebie modele, a także cechy poszczególnych modeli. Na pierwszym miejscu uplasował się ekran o nazwie Art 120 265x150cm. Ma on kąt widzenia 130 stopni i jest elektrycznie rozwijany. Rozsunięcie jest możliwe przy użyciu pilota, ale też przy użyciu włącznika na przewodzie, co jest wyjątkowo wygodną opcją. Ponadto ma on na tyle duży rozmiar, że idealnie sprawdzi się jako uzupełnienie kina domowego. Zdajemy sobie sprawę, że ten produkt nie każdemu musi przypaść do gustu. Może się też zdarzyć, że z pewnych względów będzie on niedostępny. Dlatego też wyłoniliśmy drugi ekran projekcyjny, czyli AvTek Cinema PRO 240 MG. Ma on równie duże wymiary, a poza tym wyjątkowo estetycznie się prezentuje, głównie za sprawą metalowej obudowy. Jego dokładniejszy opis znajduje się na naszej stronie.

 

 

Jaki ekran projekcyjny kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Ekrany projekcyjne są świetną alternatywą dla tradycyjnych telewizorów. Dzieje się tak, ponieważ w przeciwieństwie do telewizora zajmuje mniej miejsca, a także możemy decydować o wielkości ekranu. Jego utrzymanie jest także o wiele tańsze, a jakość może okazać się naprawdę dobra. Wybór takiego urządzenia nie jest jednak łatwy. Na rynku znajdziemy dużo sprzętów tego typu i jest kilka ważnych parametrów, na które musisz zwrócić uwagę. Aby Ci to ułatwić, przygotowaliśmy poradnik, w którym postaramy się odpowiedzieć na pytanie: jaki ekran projekcyjny wybrać.

 

 

Rodzaje – jaki ekran projekcyjny jest najlepszy?

Istnieją 4 podstawowe rodzaje ekranów projekcyjnych. Rozróżniamy je na podstawie sposobu zamontowania. Wśród nich znajdziemy model:

Przenośny – idealny dla każdego, kto nie lubi ograniczać się do siedzenia w jednym miejscu. Używając ekranu projekcyjnego w wersji przenośnej, możemy wyświetlać obraz dosłownie wszędzie. Wszystko dzięki temu, że sprzęt jest lekki, a także bardzo łatwo się go składa i rozkłada. Możemy wybrać jedno spośród dwóch rozwiązań – ekran, który postawimy na trójnogu i taki, który możemy bezpośrednio położyć na podłodze.

Sufitowy (podwieszany) – jest to ekran projekcyjny, który montuje się tuż pod sufitem. Mamy do wyboru trzy różne sposoby rozwijania. Pierwszy z nich to tradycyjne rozwijanie za pomocą korby. Jeżeli wolimy bardziej nowoczesne rozwiązania, to polecamy wybór ekranu projekcyjnego, rozwijanego przy użyciu pilota lub włącznika, który przedtem musimy zamontować na ścianie.

Z napinaczami – idealny wybór dla osób, które nie lubią tracić czasu. Ekran projekcyjny z napinaczami posiada linki, które mają za zadanie utrzymać go bez fałd i zmarszczeń. Dzięki temu, wyświetlany obraz zawsze jest gładki i bez żadnych zakłóceń.

Ramowy – jest to specjalny typ ekranów projekcyjnych, który możemy przenosić z pomieszczenia do pomieszczenia lub zamontować trwale na ścianie. Ramka wokół ekranu nadaje mu estetyczny wygląd. Oprócz tego, poprawia ona kontrast podczas oglądania. Nie musimy się martwić o zagniecenia, ponieważ ten rodzaj ekranów projekcyjnych jest na nie odporny.

 

Format ekranu

Jeżeli chodzi o format, to mamy do wyboru dwie możliwości. Pierwsza z nich to ekrany tradycyjne. Posiadają wyłącznie jeden, niezmienny format. Takie ekrany przeznaczone są dla osób, które zamierzają podłączyć je do tylko jednego źródła obrazu. Druga opcja to typ wielkoformatowy. Jest to bardziej funkcjonalny model, ponieważ w tym przypadku mamy możliwość wyświetlania na nim obrazów z wielu źródeł. Wybierając format ekranu, zwróćmy uwagę na źródło obrazu, z jakiego będzie wyświetlany. Jeżeli ma on zostać uzupełnieniem kina domowego, to najlepiej wybrać format 16:9. Zapewni nam to największy komfort oglądania. Jeżeli źródłem obrazu jest komputer, z którego zamierzamy wyświetlać prezentacje, to najlepiej wybrać ekran projekcyjny o formacie 4:3.  

 

Wysokość ekranu projekcyjnego

Aby stworzyć optymalne warunki do wyświetlania obrazów, to wysokość ekranu powinna wynosić 1/6 odległości od miejsca, z którego oglądamy. Pamiętajmy przy tym, aby jego dolna krawędź nie była zamontowana niżej niż 1 m od podłogi.

 

Powierzchnia – najlepszy ekran projekcyjny

Aby otrzymać czytelny obraz, szczególną uwagę musimy zwrócić na wybór odpowiedniej powierzchni ekranu. Przed kupnem przyjrzyjmy się oświetleniu i rodzaju pomieszczenia, w którym chcemy umieścić ekran projekcyjny. Oprócz tego, nie zapominajmy o jasności.  Wszystkie te czynniki odgrywają bardzo dużą rolę przy wyborze odpowiedniej powierzchni ekranu. Szczególnie zwróćmy uwagę na ostatni aspekt. Najczęściej spotykane są ekrany, które mają projektor przed nimi. Mamy również możliwość wyświetlania obrazu przez ustawienie projektora tuż za ekranem. Decydując się na uniwersalny model, dostaniemy gruby ekran w kolorze białym. Z kolei, powierzchnia ekranu dostosowanego do kina domowego ma kolor szary, dzięki czemu mamy zapewniony lepszy kontrast i głębię czerni. Z powierzchnią ekranu projekcyjnego powiązane są dwa parametry, czyli współczynnik odbicia  światła oraz kąt widzenia.

Współczynnik odbicia światła to parametr, który wskazuje ile światła odbijane jest od ekranu. Najbardziej popularnym wyborem, jeżeli chodzi o ten parametr to 1. Oznacza to, że ekran odbija tyle samo światła, ile pada na jego powierzchnię. Przy wybieraniu tego czynnika należy kierować się zasadą – im więcej źródeł światła w pomieszczeniu, w którym znajduje się ekran, tym wyższy powinien być współczynnik odbicia światła.

Jeżeli wybieramy ekran projekcyjny do większego pomieszczenia, musimy też pamiętać o wspomnianym już kącie widzenia. Sprawi on, że nawet osoby siedzące na bokach większej sali będą oglądać dokładnie to samo, co osoba, która siedzi bezpośrednio przed ekranem. Urządzenia, które potrafią równomiernie rozprowadzać światło, świetnie sprawdzają się, jako ekrany, które mają duży kąt widzenia. Mają one jednak niezbyt wysoki współczynnik odbicia światła. Ekrany, które mają wąski kąt widzenia zwykle mają większy współczynnik odbicia światła.

Ekrany projekcyjne w dobrych cenach

Jedne z najtańszych modeli dostaniemy już za około 100 zł. Jeżeli jednak szukamy bardziej wymagającego, to musimy liczyć się z wydatkiem od 300 zł do nawet 600 zł. Takie modele mają duży współczynnik odbicia światła, są wykonane z lepszych materiałów oraz możemy je przenosić z miejsca na miejsce.

 

 

Najlepsze ekrany projekcyjne w 2020 roku

 

Poniższy ranking ekranów projekcyjnych podpowie Ci, które produkty są godne uwagi. Wybierając produkty do tego zestawienia kierowaliśmy się kwestiami zawartymi w poradniku i ocenami konsumentów.

 

Nasze zalecenia

 

Art 120 265x150cm

 

Chcielibyśmy zaprezentować Ci produkt o nazwie Art 120 265x150cm. To ekran projekcyjny, który jest składany elektrycznie i idealnie nadaje się do kina domowego. Można go zwijać przy użyciu włącznika znajdującego się na przewodzie lub za pomocą pilota, dlatego też ta czynność jest wyjątkowo prosta i nie wymaga użycia siły. Model ten cechuje kąt widzenia o wartości 130 stopni.

Kolor ekranu to matt white. Trójwarstwowy materiał jest niepalny, a ponadto odporny na powstawanie różnorodnych zabrudzeń. Dzięki temu można mieć pewność, że nie zniszczy się on zbyt szybko i będzie mógł nam posłużyć naprawdę długo. Wymiary produktu wynoszą: 265 cm x 150 cm, a jego przekątna to 150 cali. Grubość materiału wynosi z kolei 0,4 mm, znajduje się on w obudowie 10 cm x 10 cm.

Konsumenci, którzy zakupili ten ekran twierdzą, że jednym z jego plusów jest to, że jest bardzo łatwy i wygodny w obsłudze. Po obejrzeniu filmu można go szybko zwinąć, dzięki czemu nie przeszkadza żadnemu z domowników.

 

 

 

 

AvTek Cinema PRO 240 MG

 

Produkt AvTek Cinema PRO 240 MG ma wymiary 240 cm x 200 cm, a przekątna obrazu wynosi 107 cali. Ekran umieszczono w metalowej obudowie w białym kolorze, dzięki czemu nie tylko estetycznie się on prezentuje, ale też jest wyjątkowo odporny na zniszczenia. Znajdująca się na dole belka zapobiega z kolei fałdowaniu się materiału ekranu, co mogłoby przeszkadzać podczas oglądania filmów.

Ten model jest zwijany ręcznie. Nadaje się on do montażu zarówno ściennego, jak i sufitowego, dzięki czemu można go dostosować do własnych potrzeb. W tym przypadku współczynnik odbicia światła wynosi 0.8 Gain. Oznacza to, że wyświetlane na ekranie filmy są bardzo wyraźne i przyjemnie się je ogląda.

Konsumenci doceniają opisywany produkt przede wszystkim za dobrą jakość wykonania, która idzie w parze z niewygórowaną ceną. Trójwarstwowy materiał w kolorze matt grey sprawia, że ten model można z powodzeniem stosować nawet przy silnym oświetleniu, znajdującym się zwłaszcza z tyłu ekranu.

 

 

 

 

Avers Classic

 

Avers Classic to ekonomiczny model projekcyjnego ekranu, który jest rozwijany ręcznie. Wbrew pozorom, nie jest to takie trudne, ponieważ znajduje się tutaj blokada zwijania. Jej obecność sprawia, że produkt można zablokować w dowolnym momencie zwijania. Można go z powodzeniem przymocować zarówno do sufitu, jak też ściany za pomocą specjalnych uchwytów.

Ekran ten ma powierzchnię matt white. Należy przez to rozumieć, że jego przednia część jest biała, a tylna czarna. Zwiększa to kontrast projekcji oraz jej jakość, nawet w sytuacji, gdy za nim znajduje się źródło światła. Z kolei szeroki kąt widzenia sprawia, że nawet osoby siedzące po bokach widzą bardzo wyraźny i ostry obraz.

Konsumenci zgodnie twierdzą, że ten dobry i tani ekran projekcyjny jest idealny nie tylko do użytku domowego. Można go z powodzeniem wykorzystywać na różnego rodzaju konferencjach i prezentacjach, dodatkowo bardzo łatwo można go utrzymać w czystości.

 

 

 

 

Art Ekrel EM-150

 

Model Art Ekrel EM-150 to ekran projekcyjny w kolorze matt white, który przeznaczony jest przede wszystkim do kina domowego. Zwija się go elektrycznie, za pomocą pilota lub włącznika na kablu. Przekątna produktu ma 150 cali, z kolei wymiary materiału wynoszą: 340 cm x 222 cm. Ma on grubość 0,4 cm i jest odporny na zniszczenia, w związku z czym może z powodzeniem posłużyć wiele lat.

Ekran ten można przymocować nie tylko do ściany, ale także do sufitu. Obudowa, w której umieszczono materiał, została wykonana z metalu, co może skutecznie przedłużać żywotność opisywanego modelu. Kąt widzenia w tym przypadku to 130 stopni, a ciężar powierzchni projekcyjnej wynosi 500 g/m2.

Konsumenci uznają ten produkt za godny polecenia. Doceniają oni przede wszystkim to, że wyświetlany na nim obraz jest bardzo wyraźny nawet dla osób siedzących po bokach. Poza tym dodatkową zaletą może być również niepalność materiału.

 

 

 

 

Nobo 200 x 131 cm

 

Ekran projekcyjny o nazwie Nobo 200 x 131 cm powinien Cię zainteresować, jeżeli zależy Ci na produkcie dobrej jakości. Znajduje się on na statywie, dlatego może okazać się niezbędny w biurze, czy na uczelni. Idealnie sprawdzi się on podczas różnego rodzaju prezentacji. Biała i matowa powierzchnia modelu z czarną obwódką gwarantuje ostry obraz dla wszystkich widzów.

Ten produkt nadaje się do użytku z projektorem cyfrowym lub z rzutnikiem. Jest przez to bardziej uniwersalny i można go wykorzystywać na wiele sposobów. Bardzo łatwo można go zwinąć do oprawy, co ułatwia jego przechowywanie i eliminuje ryzyko uszkodzenia.

Krążące w sieci opinie o ekranach projekcyjnych tego producenta są bardzo pozytywne. Ten model cieszy się dużą popularnością, ponieważ jest on dostępny w szerokim zakresie rozmiarów, aż do 2 metrów szerokości.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status