Zestawy kina domowego ranking

Ostatnio aktualizowane: 19.01.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

W związku z rozwojem nowych technologii kina domowe to sprzęty łatwe w obsłudze i posiadające wiele udogodnień. Postanowiliśmy bliżej przyjrzeć się dostępnym na rynku modelom. Porównaliśmy je pod kątem jakości wykonania, obsługi i ceny. W efekcie naszych prac powstał ranking kin domowych. Pierwsze miejsce w zestawieniu zajęło urządzenie marki LG. Model BH9540TW ma funkcję skalowania obrazu do jakości Full HD. Dzięki temu możemy być pewni, że wyświetlany na ekranie film będzie odpowiedni odwzorowany. Głośniki pokryte membraną z włókna aramidowego są odporne na zniszczenia. Co istotne, nie zniekształcają one dźwięku. W zestawie znajduje się pilot, który umożliwia sterowanie kinem domowym bez konieczności wstawania z wygodnej kanapy. Jeśli jednak ten model nie okazał się dla Ciebie dostatecznie interesujący, zachęcamy do zapoznania się z innymi, przygotowanymi przez nas propozycjami. Wśród nich drugie miejsce zajęło kino domowe Panasonic SC-BTT405EG. Można je kupić w przystępnej cenie.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki zestawy kina domowego kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Jeśli w Twoim domu przyszedł czas na zakup kina domowego, to nasz poradnik jest właśnie dla Ciebie. Bowiem tym razem zastanawiamy się nad tym, jaki zestawy kina domowego wybrać. Postaramy się przybliżyć temat i zastanowimy się nad ważnymi elementami, na które trzeba zwracać uwagę przy zakupie. Zapraszamy do lektury.

Gdy zastanawiamy się nad zakupem kina domowego, to najpierw musimy sprecyzować swoje wymagania. Gdy chcemy osiągnąć efekt taki sam, jak w sali kinowej, ze specjalnym pomieszczeniem, fotelami kinowymi, oświetleniem wygaszanym w momencie rozpoczęcia projekcji, elektrycznie zasuwanymi zasłonami i wysokiej jakości projektorem z 11.2 kanałowym nagłośnieniem, to jest to propozycja z najwyższej półki jakościowej i cenowej. W takim wypadku trzeba się przygotować na duży wydatek.

Jednak większości z nas wystarcza ustawienie w salonie zestawu składającego się z odtwarzacza Blu-Ray/DVD, tunera telewizji kablowej lub satelitarnej, kolumn głośnikowych oraz amplitunera AV i takimi zestawami się tu zajmiemy.

Jaki jest najlepszy zestawy kina domowego? Są możliwe dwie opcje zakupu, albo nabycie gotowego zestawu kina domowego – zintegrowanego, lub dobieranie samemu poszczególnych komponentów. O ile zakup gotowego zestawu jest prostszy, to na ogół jakość komponentów zintegrowanych znacznie odbiega od tych, które możemy dobrać samodzielnie. Choć mają niewątpliwą zaletę – są tańsze. Jeśli jednak zdecydujesz się na zakup oddzielnych komponentów to będziesz potrzebował: odtwarzacza, amplitunera, głośników i kabli.

 

 

Odtwarzacz

Mamy tu do wyboru odtwarzacz DVD, Blu-Ray lub odtwarzacz sieciowy. Odtwarzacz DVD pozwala na słuchanie muzyki, przeglądanie zdjęć i odtwarzanie filmów. Istotne jest, aby zakupiony odtwarzacz mógł odczytywać wiele różnych formatów dźwięku i obrazu. Najczęściej stosowane formaty to VCD oraz SVCD. Są to filmy nagrane na płycie CD. DivX, Xvid to formaty mocno skompresowane, bardzo popularne przy rozpowszechnianiu filmów przez Internet. Odtwarzacz DVD zapewnia dobrą jakość dźwięku i obrazu, ale oferuje niższy poziom jakości niż Blu-Ray.

Blu-Ray to rodzaj nośnika optycznego, który oferuje dużą pojemność i możliwość nagrania filmu w wysokiej rozdzielczości. Jeśli posiadasz telewizor Full HD, to nie należy rozpatrywać kupna odtwarzacza mniej zaawansowanego niż Blu-Ray. Odtwarzacze tego typu, również mogą być stacjonarne, lub przenośne, są także wersje komputerowe. Odtwarzacze Blu-Ray zapewniają bardzo dobrą jakość dźwięku, a także obrazu w wysokiej rozdzielczości. Są również kompatybilne z płytami CD i DVD, ale mogą obsługiwać też bardziej zaawansowany format SACD.

Alternatywą dla tych dwóch odtwarzaczy, jest odtwarzacz sieciowy. Nie potrzeba tu kupować i przechowywać płyt, bo wszystkie filmy są przechowywane na dysku odtwarzacza. Urządzenie takie posiada łącze Ethernet lub opcjonalnie technologię WiFi i porty USB. Filmy oglądane za pomocą tego odtwarzacza mogą być pozyskiwane z Internetu i bezpośrednio zapisywane na dysku, lub za pośrednictwem portu USB z pamięci zewnętrznej. Za pośrednictwem tego urządzenia można też korzystać z wielu wypożyczalni.


Amplituner

Nazwa urządzenia pochodzi od dwóch angielskich słów amplifier (wzmacniacz), oraz tuner (odbiornik radiowy). Zatem jest to urządzenie, które dekoduje dźwięk. Za pomocą procesora dźwięku DSP przekształca on dźwięk z formy cyfrowej na analogową i wprowadza go w formie przestrzennej do kilku kanałów. Do tego urządzenia podpinasz głośniki i odbiornik, czyli telewizor lub projektor. Nowoczesne modele współpracują również z komputerami, konsolami gier i iPodami. Przy zakupie tego urządzenia planujesz od razu ile głośników masz zamiar wykorzystać. Masz do wyboru wersje 5.1 lub 7.1. Przy czym pierwsza liczba to ilość głośników, które możesz podłączyć, a druga oznacza możliwość podłączenia subwoofera.

Moc wyjściowa to parametr, który powie Ci, o jakości dźwięku. Zawsze tę moc należy dopasować do wielkości pomieszczenia, w jakim kino domowe będzie funkcjonować. Moc ta powinna być w granicach od 100 do 150 W na jeden kanał. Często też jest podany rodzaj formatów, jakie mogą być dekodowane. Im jest ich więcej, tym z większej ilości źródeł Twój amplituner odczyta dźwięki prawidłowo. Obecnie najbardziej popularne formaty to Dolby Digital, Dolby Digital EX, Dolby Digital Plus, Dolby Pro Logic, Dolby Pro Logic II, Dolby Pro Logic IIx, Dolby Pro Logic IIz, Dolby TrueHD, Dolby Virtual Speaker, DTS, DTS 96/24, DTS Neo:6, DTS-ES, DTS-HD Master Audio, Audyssey’s DSX, DTS Neo: X, DTS Surround Sensation.

Przed zakupem urządzenia też warto zastanowić się nad miejscem docelowym amplitunera. Są to, bowiem dość spore urządzenia i mogą się zwyczajnie nie zmieścić tam, gdzie powinny stać. Niektóre zestawy kina domowego w dobrych cenach posiadają amplitunery o wymiarach kompaktowych, może więc w szczególnych przypadkach należy rozważyć ich zakup.

 

Głośniki

Przy założeniu, że zdecydowałeś się na amplituner z systemem 7.1, to głośniki przednie, będą stanowiły podstawę systemu. To do nich będzie należało obsłużyć większość efektów dźwiękowych i części dialogów.  Głośnik centralny, umieszczony bezpośrednio nad lub pod ekranem, ma za zadanie odtwarzać dialogi. Kolejne dwa głośniki – efektowe, odpowiadają za dźwięki otoczenia lub efekty, które mają „otaczać” słuchacza. Natomiast centralne tylne efektowe głośniki, pozwalają na „przesuwanie” się dźwięku od przodu do tyłu i zapewniają bardziej precyzyjny obraz dźwięków. A subwoofer ma za zadanie obsłużyć dźwięki typu uderzenia i grzmoty. Nadaje on większej dynamiki ścieżce dźwiękowej.

Przy zakupie głośników koniecznie zwróć uwagę na materiał, z jakiego zostały wykonane. Aby dźwięk się dobrze rozchodził, obudowa powinna być z drewna, a nie plastiku. Niestety wiąże się to również z wyższą ceną. Również niezależnie, czy Twoje kino domowe jest wyposażone w 5 czy 7 głośników, przy ich zakupie zdecyduj się na kolumny o takich samych rozmiarach. Dopuszczalna jest też opcja, że głośniki tylne są mniejsze od tych umieszczonych z przodu i na środku.

 

 

Kable

Gdy już wydasz masę pieniędzy na urządzenia do kina domowego, to szkoda byłoby zepsuć te wspaniałe możliwości urządzeń przez podłączenie ich kiepskiej jakości przewodami. Najprostsze i najtańsze przewody mają tendencję do „spłaszczania” dźwięku. A gdy zastosujesz przewody wyższej klasy możesz osiągnąć wyraźniejsze brzmienie sopranów, głębszy bas i o wiele bardziej rzeczywistą barwę.

Kable do sprzętu audio wykonuje się z miedzi. Im jest ona czystsza, tym lepiej dla dźwięku. W kolejności jakości od najsłabszej do najlepszej mamy do wyboru kable o symbolach 3N, 4N, LGC, OCC, 6N. Zatem lepiej zastosować kabel o symbolu 4N od tego z symbolem 3N, a najlepszy będzie 6N. Obok kabli miedzianych na rynku są dostępne również kable wykonane ze srebra (są również ze złota i platyny, ale to jako najdroższe rozwiązanie – pozostawimy bez opisu). Generalnie dobre okablowanie nie powinno przekroczyć 20% wartości pozostałych elementów sprzętu kina domowego.

Przy instalowaniu okablowania ma znaczenie nie tylko materiał, z jakiego przewody zostały zrobione, ale też ich długość. W zasadzie im krócej tym lepiej. Nie należy, więc przesadzać z długością i zostawiać zapasów, bo wpływa to również na pogorszenie jakości dźwięku.

 

 

Najlepsze zestawy kina domowego w 2021 roku

 

Złe nagłośnienie potrafi zepsuć każdy pokaz filmowy. Żaden telewizor nie ma wystarczająco mocnych głośników, ani zaawansowanego systemu do kompresji obrazu. Dlatego warto zakupić zestaw kina domowego składający się z odtwarzacza Blu-Ray lub odtwarzacza DVD, amplitunera oraz zestawu głośników w systemie co najmniej 5.1. Oczywiście ogromną rolę odgrywają również inne funkcje i nowoczesne rozwiązania. Dlatego też przygotowaliśmy ranking najlepszych zestawów kina domowego w 2021 roku.

 

Nasze zalecenia

 

Samsung HT-J4550

 

3-samsung-ht-j4550Na trzecim miejscu znalazła się propozycja od koreańskiego giganta elektronicznego Samsunga, model HT-J4550. Urządzenie jest wyposażone w platformę Opera TV Store z 250 aplikacjami, która zapewnia szybkie wczytywanie aplikacji i  świetną rozrywkę dla całej rodziny. Model zapewnia doskonałą rozrywkę 3D w Full HD, dzięki czemu odtwarzane filmy mają lepszą jakość.

Urządzanie ma wbudowaną technologię Bluetooth pozwalającą na łączenie się z tabletami, smartfonami i komputerami. Jest też wyposażone w system skalowanie obrazu z DVD do Full HD. Natomiast głośniki z Dolby Digital zapewniają świetne nagłośnienie. Nie masz urządzeń z system bezprzewodowego łączenia?

To żaden problem, gdyż zestaw kina domowego ma również wejście na złącze HDMI, audio i cyfrowe. Jeśli szukasz produktu od znanego producenta, który cieszy się uznaniem wśród klientów i jednocześnie oferuje urządzenia w atrakcyjnych cenach, model Samsung HT-J4550 na pewno przypadnie Ci do gustu.

Opinie o zestawach kina domowego firmy Samsung są bardzo pozytywne. Konsumencie docenili też sam wygląd sprzętu, który  sprawia, że można go bez problemu dopasować do innych urządzeń multimedialnych w naszym domu.

Samsung HT-J4550 to dobrej jakości kino domowe. Jednostka główna ma wymiary 43 cm x 5,5cm x 22,4 cm. Jej waga wynosi 1,9 kg.

Zalety
Platforma Opera TV Store:

Urządzenie oferuje dostęp do platformy Opera TV Store. Znajduje się w niej około 250 aplikacji, które zapewniają rozrywkę całej rodzinie i umilą niejeden wspólnie spędzony wieczór.

Technologia Bluetooth:

Bezprzewodowa łączność Bluetooth pozwala na podłączenie do kina domowego innych sprzętów bez konieczności używania kabli.

Głośniki:

Nagłośnienie Dolby Digital zapewnia wysoką jakość dźwięku, która zadowoli każdego miłośnika kina. Ponadto głośniki są solidnie wykonane i odporne na różnego rodzaju uszkodzenia.

Design:

Konsumenci uznali, że dużym atutem Samsung HT-J4550 jest jego prosty wygląd. W rezultacie urządzenie będzie pasować do każdego wnętrza.

Wady
Obsługa:

Wiele osób podkreśla, że z początku obsługa modelu nie jest zbyt prosta. Potrzeba trochę czasu, aby poznać wszystkie dostępne w urządzeniu funkcje.

 

 

 

 

Sony BDV-N9200WW

 

4-sony-bdv-n9200wwSony BDV-N9200W to nasza czwarta propozycja. Wyposażona jest w technologię DSEE, dzięki której dźwięk jest lepszy i głębszy. Fanów piłki nożnej na pewno zainteresuje tryb Futbol, zapewniający wrażenia zupełnie jak na trybunach w czasie meczu. Bardzo wygodnym rozwiązaniem jest wbudowana sieć Wi-Fi umożliwiająca bezprzewodowe łączenie się z urządzeniami multimedialnymi w naszym domu.

W komplecie znajdziemy też antenę wzmacniającą sygnał oraz wygodny pilot do zdalnego sterowania ułatwiający obsługę sprzętu. Zestaw kina domowego od Sony ma wejście USB, Bluetooth oraz dwa gniazda HDMI. Dzięki temu podłączymy do niego różne sprzęty w naszym domu, niezależnie od tego, czy jest to najnowsza technologia, czy urządzenia starej daty.

Odtwarzacz obsługuje różnego rodzaju płyty, przez co jest jeszcze bardziej funkcjonalny od konkurencji. Sprzęt bez problemu radzi sobie z różnego rodzaju plikami zapisanymi na płytach lub kartach pamięć. Nie musimy więc nic kompresować. Warto również wspomnieć, że urządzenie cieszy się uznaniem wielu konsumentów. Doceniono jego świetną konstrukcję i doskonałe funkcje.

Sony BDV-N9200WW to zestaw kina domowego z obudową w białym kolorze. Moc całkowita urządzenia wynosi 1200 W.

Zalety
Technologie:

Sprzęt został wyposażony w technologię DSEE. Jej zadaniem jest poprawa jakości odtwarzanych plików muzycznych. Fanów piłki nożnej z pewnością zainteresuje tryb Futbol, który pozwala poczuć się, jak na trybunie.

Wi-Fi:

Sieć Wi-Fi umożliwia bezprzewodowe połączenie kina domowego z innymi urządzeniami multimedialnymi. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, które ułatwia korzystanie z modelu. Nie musimy martwić się o to, że zgubiliśmy gdzieś kabel i nie możemy go znaleźć.

Wzmacniacz S-Master HX:

Element ten zapewnia niesamowitą jakość odtwarzanego dźwięku. Jest on nieskazitelnie czysty i bardzo dobrze odwzorowany. Dzięki temu możemy czerpać prawdziwą przyjemność nie tylko z oglądania filmów, ale także słuchania muzyki.

Wady
Pilot:

Według pewnej grupy konsumentów dołączony do zestawu pilot nie ma dobrze wyprofilowanego kształtu. Przez to wyślizguje się z dłoni, co utrudnia wybranie preferowanych ustawień. Minusem są też stosunkowo małe przyciski na pilocie.

 

 

 

 

Panasonic SC-BTT465EG 

 

Model Panasonic SC-BTT465EG to dobrej jakości zestaw kina domowego, który obsługuje wszystkie typy płyt (CD, DVD, Blu-Ray). Konfiguracja głośników to 5,1, a ich moc wynosi 4 x 167 W. Wymiary sprzętu to: 32 cm x 43 cm x 5,5 cm, a jego waga wynosi 2,7 kg.

Zalety
Technologia Blu-Ray 3D:

Produkt wyposażono w nowoczesną technologię Blu-Ray 3D, która zapewnia najwyższą jakości obraz podczas oglądania filmu.

Moc:

Moc produktu to 1000 W. Dzięki temu wzmacniacz może pracować przez długi czas bez ryzyka uszkodzenia lub deformacji odtwarzanego dźwięku.

Technologia Dolby Digital Plus:

Prezentowany sprzęt ma zintegrowany dekoder, który jest kompatybilny z technologią audio HD. Co więcej, urządzenie wykorzystuje sposób kodowania dźwięku Dolby Digital Plus, który obsługuje 7.1- kanałowy dźwięk przestrzenny, co zapewni Ci niezapomniane wrażenia podczas oglądania filmów.

Wady
Obsługa:

Korzystanie z zestawu kina domowego może być trudne. Jest to spowodowane tym, że urządzenie ma wiele opcji, których użycie nie jest intuicyjne. Z tego powodu pełne opanowanie wszystkich funkcji kina domowego jest czasochłonne.

 

 

 

 

Panasonic SC-BTT405EG

 

2-panasonic-sc-btt405egBogaty dźwięk surround 5.1 i zaawansowane technologie – to zyskasz kupując Panasonic SC-BTT405EG. Dzięki technologii Bluetooth i NFC zyskujemy niezwykle inteligentny system łączenia się z urządzeniem. Ponadto znajdziemy tutaj wiele aplikacji internetowych, które ułatwiają łączenie się z innymi sprzętami.

Łatwo podłączymy też zewnętrzny dysk twardy, co pozwoli nam na wykorzystanie zestawu na wiele różnych sposobów. Ten dobry i tani zestaw kina domowego obsługuje większość zewnętrznych dysków twardych.  Dzięki możliwości dowolnego rozstawienia głośników, dostosujemy ustawienie do swoich potrzeb oraz efektów dźwiękowych, jakie chcemy uzyskać. Natomiast bogaty dźwięk surround 5.1 i subwoofer z obudową Bass-Reflex zapewnia świetne odtwarzanie, pełne najmniejszych detali.

Obsługa Bluetooth sprawia, że urządzenie jest kompatybilne ze smartfonami, tabletami i innym sprzętem przenośnym oraz stacjonarnym. Dzięki funkcji ARC możemy odbierać sygnał audio z telewizora. Potrzebujemy tylko jednego kabla. Warto też wspomnieć, że produkt zyskał wiele przychylnych opinii użytkowników. Docenili oni nowoczesne rozwiązania zastosowane w urządzeniu oraz jakość wykonania.

Panasonic SC-BTT405EG to bardzo dobry zestaw kina domowego do 1000 zł. Jednostka główna ma następujące wymiary: 5,5 cm x 43 cm x 32,3 cm.

Zalety
Bluetooth:

Łączność bezprzewodowa Bluetooth pozwala nam w szybki sposób połączyć kino domowe z innymi urządzeniami. Jest to praktyczne rozwiązanie. Nie musimy martwić się kablami, które nie tylko bardzo łatwo się plączą, ale też nie wyglądają estetycznie.

Cena:

Prezentowany model dostępny jest w bardzo atrakcyjnej cenie. Jest to jedno z najtańszych urządzeń w naszym zestawieniu.

Łatwa obsługa:

Użytkowanie sprzętu jest bardzo proste. Na obudowie odtwarzacza umieszczone zostały tylko niezbędne przyciski. Są one odpowiednio opisane, dlatego nikt nie powinien mieć problemu z obsługą tego kina domowego.

Jakość dźwięku i obrazu:

Konsumenci, którzy zakupili produkt podkreślają, że zapewnia on świetną jakość odtwarzanego obrazu. Również wydobywający się z głośników dźwięk jest mocny i uwzględnia wszystkie szczegóły. Dzięki temu oglądanie filmów jest prawdziwą przyjemnością.

Wady
Obudowa:

Część osób osób uznała, że obudowa sprzętu powinna być zrobiona z bardziej trwałych materiałów. Na jej powierzchni stosunkowo szybko pojawiają się zarysowania, co nie wygląda zbyt dobrze.

 

 

 

 

Yamaha Htr-2067B + Prism Audio Tornado

 

Jeśli szukasz kina domowego w przystępnej cenie, z pewnością zainteresuje Cię model Yamaha Htr-2067B + Prism Audio Tornado. Jest on solidnie wykonany, dlatego możesz mieć pewność, że urządzenie będzie Ci służyć przez długi czas. Na produkt udzielana jest 24-miesięczna gwarancja.

Moc wyjściowa zestawu wynosi 675 W. W komplecie otrzymujemy amplituner i kolumny. Wymiary amplitunera są następujące: 435 mm x 151 mm x 315 mm. Jego waga jest równa 7,4 kg. Urządzenie pozwala na odtwarzanie obrazu 3D. Głośniki Dolby Digital Plus zapewniają wysoką jakość dźwięku. Obudowa w kolorze czarnym sprawia, że sprzęt dobrze się prezentuje i pasuje do każdego wnętrza.

Osoby, które zdecydowały się na zakup Yamaha Htr-2067B + Prism Audio Tornado uważają, że była to dobra inwestycja. Prezentowane kino domowe zapewnia dobrą jakość obrazu i dźwięku. Jego niewątpliwą zaletą jest także atrakcyjna cena i prosty, klasyczny design. Głośniki są starannie wykonane. Membrany wykazują dużą odporność na zniszczenia.

Yamaha Htr-2067B + Prism Audio Tornado to kino domowe o mocy wyjściowej 675 W. Wymiary amplitunera są następujące: 435 mm x 151 mm x 315 mm.

Zalety
Jakość:

Sprzęt został starannie wykonany i nie ulega awariom. Obudowa wykazuje dużą odporność na zarysowania.

Amplituner:

Element ten ma kompaktowe wymiary - 435 mm x 151 mm x 315 mm, więc zmieści się nawet w pomieszczeniu o niezbyt dużym metrażu. Dodatkowo amplituner waży jedynie 7,4 kg. Dzięki temu jego przenoszenie nie stanowi żadnego problemu.

Wady
Jakość obrazu:

Niektórzy konsumenci uważają, że jakość odtwarzanego obrazu, w porównaniu z innymi dostępnymi na rynku modelami nie jest zadowalająca. Urządzenie może nie przypaść do gustu koneserom kina.

Instrukcja obsługi:

Dołączona do zestawu instrukcja obsługi nie jest czytelna. Stąd na początku użytkowania może pojawić się trudność z dostosowaniem tego kina domowego do naszych preferencji.

 

 

 

 


Produkty te nie są już dostępne

 

 

LG BH9540TW

 

1-lg-bh9540twNasza pierwsza propozycja to LG BH9540TW – kino domowe gwarantujące efekty wyświetlania w najwyższej jakości. Funkcja skalowania sprawia, że nawet obraz ze standardowych źródeł można oglądać w rozdzielczości Ultra HD. Świetny obraz to nie wszystko, ten najlepszy zestaw kina domowego w 2021 roku ma również doskonały głośnik z membraną z włókna aramidowego i amplituner.

Jest to materiał odporny na czynniki zewnętrzne i minimalizujący zniekształcenia dźwięku. Wygodnym rozwiązaniem zastosowanym w zestawie jest technologia Miracas, która pozwala na przesyłanie do telewizora obrazu wyświetlanego na urządzeniu przenośnym, typu tablet.

Ponadto na ekranie wyświetlimy inne treści z tego typu sprzętów, np. zdjęcia, filmy, czy przejrzymy strony internetowe. Niezastąpionym elementem produktu jest także pilot Magic pozwalający na korzystanie z intuicyjnego interfejsu, który ułatwia szukanie informacji w Internecie. Natomiast aplikacja Pilot LG AV zapewnia pełną kontrolę nad całym systemem audio.

Konwersja 2D do 3D pozwala na zmianę filmów przy zachowaniu najwyższej jakości efektu głębi i płynność obrazu. Zestaw kina domowego ma bezprzewodowe głośniki tylne, dzięki czemu całość wygląda naprawdę atrakcyjnie. Wielu użytkowników doceniło również tryb Private Sound – możliwość łączenia słuchawek poprzez wifi.

LG BH9540TW to zestaw kina domowego o mocy maksymalnej równej 1460 W. Produkt został wyposażony w głośniki główne i tylne.

Zalety
Ultra HD:

Urządzenie zostało wyposażone w funkcję skalowania do rozdzielczości Ultra HD. Jest to prosty sposób na poprawienie jakości odtwarzanego obrazu. Dzięki temu sprzęt spełni oczekiwania nawet bardzo wymagającego miłośnika kina.

Głośniki:

Elementy te zostały pokryte membraną z włókna aramidowego. Materiał ten wykazuje dużą odporność na uszkodzenia, dlatego możemy być pewni, że produkt będzie nam służył przez długi czas. Dodatkowo membrana nie zniekształca dźwięku, co jest sporą zaletą.

Technologia Miracast:

Urządzenie zostało wyposażone w technologię Miracast. Pozwala ona na przesyłanie na ekran telewizora obrazu z urządzenia przenośnego, np. tabletu. Umożliwi nam to nie tylko oglądanie zdjęć, ale także granie czy przeglądanie stron internetowych.

Pilot:

Do zestawu został dołączony pilot, który ułatwia korzystanie z kina domowego. Przy jego pomocy możemy śledzić umieszczone w Internecie informacje, nie ruszając się z kanapy.

Private Sound:

Jest to opcja niezwykle przydatna, kiedy nie chcemy przeszkadzać innym domownikom w trakcie codziennych czynności. Łącze Wi-Fi umożliwia przesyłanie dźwięku z telewizora do bezprzewodowych słuchawek. Nie musimy martwić się więc zbyt krótkimi kablami, które ograniczają nasze ruchy.  

Wady
 

 

 

Yamaha RX-V479 Pure Acoustics Nova 6

 

5-ymaha-rx-v479-pure-acoustics-nova-6Model Yamaha RX-V479 Pure Acoustics Nova 6 to propozycja zamykająca nasz ranking zestawów kina domowego. Składa się z amplitunera oraz głośników Pure Acoustics NOVA. Urządzenie ma łączności Bluetooth Wi-Fi, DLNA, AirPlay. Dzięki temu może odtwarzać nagrania z naszej domowej sieci. Zarówno te zapisane na urządzeniach przenośnych, jak i z internetowych serwisów muzycznych.

Natomiast funkcja Wireless Direct, umożliwia nawiązanie połączenia bezprzewodowego z pominięciem routera. Urządzenie zapewnia wysoką jakość dźwięku i plików hi-res, m.in. DSD i FLAC. Amplituner RX-V479 zapewnia także obsługę wideo 4K 60p. Zestaw ma w 6 wejść, dzięki którym podłączymy do niego różne sprzęty.

Znajdziemy tutaj wyjście HDMI, USB, obsługujące iPody, iPhony. Jest to świetna propozycja do 3000 zł, która zasługuje na uwagę.

Konsumenci docenili nie tylko świetne wykonanie urządzenia, jego nowoczesne funkcje, ale również wiele portów umożliwiających użycie zestawu również z urządzeniami przenośnymi. Ważną kwestią okazała się też sama obudowa o ciekawym designie, która świetnie komponuje się z różnymi sprzętami elektronicznymi.

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status