Ranking 5 najlepszych subwooferów samochodowych w 2024

Ostatnio aktualizowane: 28.03.24

 

Subwoofery samochodowe – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Dobry subwoofer samochodowy według konsumentów powinien być wytrzymały, niezbyt duży, a także łatwy w montażu. Jednocześnie musi on zapewnić wysokiej jakości dźwięki, aby umilić wielogodzinne podróże autem. W naszym zestawieniu znalazły się wyłącznie urządzenia, które spełniają wszystkie wspomniane wymagania. Pod uwagę podczas wyboru braliśmy też opublikowane w Internecie opinie osób, które zdążyły już wypróbować zakupione przez siebie sprzęty. Pierwsze miejsce w rankingu zajął subwoofer Blaupunkt GTB 8200 A, który ma kompaktowe wymiary i zmieści się nawet w niewielkim bagażniku. Jego podstawowym atutem jest zastosowanie technologii bass-reflex, za sprawą której urządzenie doskonale podkreśla niskie tony. Drugie miejsce z kolei należy do produktu Alpine SBG-1244BP. To sprzęt o dużej mocy, który wyróżnia się przede wszystkim oryginalnym designem. Został on wyposażony w podświetlenie, które podnosi jego estetykę. Co więcej, wspomniany subwoofer jest wydajny i odporny na uszkodzenia. Osoby chcące zapoznać się z dokładnymi opisami pozostałych trzech modeli, zachęcamy do odwiedzenia naszej strony.


 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Głośnik wyróżnia się czystym i mocnym basem. Poza tym ma on dużą moc wyjściową (200 W), co gwarantuje wydajną pracę. Model ma obudowę typu bass-reflex, która ma wbudowany wzmacniacz. Dlatego niskie tony są lepiej słyszalne, a emitowane dźwięki wyraźne. Nie musisz się też martwić o szumy i zniekształcenia.

Wady

Urządzenie najlepiej sprawdzi się w samochodach z pojemnym bagażnikiem, ponieważ zabiera stosunkowo dużo miejsca. Niestety, umieszczenie głośnika w małym pojeździe może okazać się skomplikowane.

Podsumowanie

Prezentowany sprzęt ma pasmo przenoszenie mieszczące się w przedziale 35 Hz do 500 Hz. Atutem głośnika jest bardzo prosty montaż w samochodzie. Skuteczność dźwięku to 93 dB. Urządzenie polecane jest w samochodach, których radia nie mają wzmacniacza.

Drugi wybór

Zalety

Subwoofer ma bardzo dużą moc wyjściową (800 W), dlatego może on pracować przez długi czas. Emitowane dźwięki są czyste i pozbawione zniekształceń. Budowa Band Pass zapewnia dobrą jakość niskich dźwięków. Sprzęt wyróżnia się również nowoczesnym designem. Cała obudowa jest podświetlana, przez co głośnik ciekawie się prezentuje.

Wady

Niektórym kupującym trudność sprawił montaż modelu. Niestety, instrukcja obsługi nie jest zbyt czytelna, co bardzo wydłuża proces instalacji subwoofera w samochodzie. Warto zlecić tę czynność profesjonaliście.

Podsumowanie

Urządzenie ma średnicę 12 cali, a jego wymiary to: długość – 47,3 cm, wysokość – 38 cm i głębokość – 31,4 cm. Obudowa ma czarny kolor, co ciekawie łączy się z akrylowym okienkiem. Całość podświetlona jest na niebiesko. Jest to sprzęt pasywny.

Rozważ też

Zalety

Urządzenie ma nowoczesną obudowę bass-reflex, która wzmacnia siłę basów. Dzięki temu możesz cieszyć się najwyższej jakości dźwiękiem. Sprzęt bardzo dobrze oddaje wszystkie rodzaje dźwięków, zarówno wysokie, jak i niskie tony. Obudowa została wykonana z wytrzymałych materiałów, więc wewnętrzny mechanizm jest dobrze chroniony.

Wady

Model ma dość duże wymiary, a do tego jest ciężki. Dlatego samodzielne zainstalowanie go w samochodzie wymaga pomocy profesjonalisty.

Podsumowanie

Jest to wzmacniacz tranzytowy bipolarny, więc cechuje się on dużą mocą (500 W). Zakres pasma przenoszenia waha się między 20 Hz a 200 Hz. Zapewnia to dobrą słyszalność wysokich tonów. Model wyróżnia się ciekawym, nowoczesnym designem. Subwoofer można podłączyć do radia samochodowego przez wejście RAC.

 

 

5 najlepszych subwooferów samochodowych. Opinie w 2024 roku

 

Stworzony przez nas ranking subwooferów samochodowych z pewnością uzupełni Twoją wiedzę na temat takich sprzętów. Mamy nadzieję, że znajdziesz tu urządzenie, które spełni wszystkie Twoje wymagania.

 

1. Subwoofer samochodowy Blaupunkt GTb8200A

 

Blaupunkt GTB 8200 A to subwoofer aktywny, którego maksymalna moc wyjściowa wynosi 200 W. To doskonały produkt dla aut z małym bagażnikiem. Jego wymiary to: długość – 250 mm, wysokość – 260 mm oraz głębokość – od 202 mm do 270 mm. Nie zajmie on więc zbyt dużo miejsca. Poza tym urządzenie można zamontować również w samochodzie, którego radio nie zostało wyposażone w wyjście na wzmacniacz.

Pasmo przenoszenia sprzętu mieści się w zakresie od 35 Hz do 500 Hz. Obudowa typu bass-reflex z wbudowanym wzmacniaczem klasy D sprawia, że niskie tony są doskonale podkreślone. Dlatego też subwoofer w szczególności spodoba się osobom lubiącym mocniejsze brzmienie.

Na podstawie opinii publikowanych w Internecie można stwierdzić, że model Blaupunkt GTB 8200 A cieszy się dużym zaufaniem konsumentów. Docenili go oni głównie za idealne dopasowanie do każdego samochodu. Za atut można uznać również niezwykle prosty montaż, który sprawia, że z zainstalowaniem urządzenia można poradzić sobie samodzielnie.

Subwoofer do auta Blaupunkt GTB 8200 A ma moc maksymalną 200 W. Pasmo przenoszenia modelu mieści się w zakresie od 30 Hz do 200 Hz. Sprzęt ma wymiary: wysokość – 27,2 cm, szerokość – 26 cm oraz głębokość – 25 cm.

 

Zalety

Łatwy montaż: Subwoofer jest łatwy w montażu. Ponieważ urządzenie wyposażono w adapter HI-INPUT możemy je zainstalować także w przypadku, gdy nasze radio samochodowe nie ma wyjść RCA.

Aktywna skrzynia basowa: Sprzęt ma obudowę typu bass-reflex i wbudowany wzmacniacz. To gwarantuje czysty i świetnie podkreślony bas, a tym samym uprzyjemnia słuchanie muzyki.

Kompaktowe wymiary: Produkt ma kompaktowe wymiary, można go zamontować nawet w bardzo małym bagażniku.

Wytrzymałość: To solidny subwoofer, który ma metalowe ochraniacze głośników. Zapobiega to przypadkowemu uszkodzeniu urządzenia.

Centralnie umieszczony głośnik: Głośnik został zainstalowany w centralnym miejscu obudowy, co zapewnia równomierne rozchodzenie się dźwięku w kabinie samochodu.

 

Wady

Słaba jakość wysokich dźwięków: Choć niskie tony są dobrze podkreślone, wysokie dźwięki według części konsumentów są lekko zniekształcone.

 

 

 

 

2. Subwoofer w obudowie Band Alpine SBG-1244BP

 

Przedstawiamy subwoofer Alpine SBG-1244BP o średnicy 12 cali. Jego maksymalna moc wyjściowa wynosi 800 W. To niezwykle wydajny sprzęt, który przeznaczony jest do montażu w bagażniku samochodu. Zastosowana w tym przypadku konstrukcja budowy to Band Pass. Takie rozwiązanie pozwala wydobyć silniejszy i niższy dźwięk.

Cechą wyróżniającą prezentowany model jest design. Obudowa w czarnym kolorze idealnie komponuje się z akrylowym okienkiem i niebieskim podświetleniem. Wszystko to sprawia, że subwoofer jest niezwykle elegancki i nowoczesny. Jego wymiary to: długość – 473 mm, wysokość – 380 mm i głębokość od 314 mm do 414 mm. Urządzenie należy do grupy produktów pasywnych.

Konsumenci twierdzą, iż jedną z najważniejszych zalet opisanego wyżej sprzętu jest oryginalny wygląd. Subwoofer świetnie prezentuje się w samochodzie. Poza tym zapewnia on wysokiej jakości dźwięk z wyraźnie podkreślonym basem. Przez to słuchanie muzyki podczas podróży autem jest przyjemniejsze.

Model Alpine SBG-1244BP ma moc znamionową 250 W. Wymiary produktu to: 47,3 cm x 38 cm x 31,4 cm. Pasmo przenoszenia sprzętu mieści się w zakresie od 28 Hz do 200 Hz.

 

Zalety

Efektowny design: Subwoofer wyróżnia się przede wszystkim oryginalnie wyglądającą obudową z akrylowymi okienkami i niebieskim podświetleniem.

Odporność na uszkodzenia: Urządzenie ma pasmowo-przepustową konstrukcję, dlatego nie należy się obawiać, że przesuwające się w bagażniku przedmioty uderzą o obudowę i doprowadzą do uszkodzenia sprzętu.

Wyrazisty bas: Produkt doskonale podkreśla niskie tony, a jest to możliwe za sprawą specjalnej obudowy typu band bass.

Pasuje do wszystkich aut: Subwoofer nie jest zbyt duży, dlatego można go zamontować zarówno w samochodzie z dużym bagażnikiem, jak i miejskim, kompaktowym aucie typu hatchback.

 

Wady

Zbyt głośna muzyka: Niektórzy konsumenci uważają, że odtwarzana w samochodzie muzyka jest zbyt głośna i przeszkadza w skupieniu się na prowadzeniu pojazdu (nawet, jeśli ją ściszymy).

 

 

 

 

3. Subwoofer aktywny Peiying PY-BB300X

 

Subwoofer Peiying PY-BB300X wyposażono we wzmacniacz na tranzystorach bipolarnych, w efekcie czego ma on stosunkowo dużą moc (500 W). Z tego względu nie mogliśmy go pominąć w naszym rankingu. Ponieważ urządzenie ma obudowę bass-reflex, doskonale podkreśla ono niskie tony. Jego pasmo przenoszenia mieści się w zakresie od 20 Hz do 200 Hz, dlatego dobrze słyszalne są również tony wysokie.

Sprzęt prezentuje się niezwykle nowocześnie i oryginalne. Wszystko ze względu na połączenie czarnej obudowy z membraną w jaskrawym, pomarańczowym kolorze. Wymiary powyższego modelu wynoszą: 35 mm x 52 mm x 35 mm. Bez problemów zmieści się on w każdym aucie. Co więcej, subwoofer można podłączyć bezpośrednio do radia wyposażonego w wyjście RCA. W ten sposób stworzymy kompletną konstrukcję audio, pozwalającą cieszyć się swoją ulubioną muzyką podczas jazdy.

Wielu konsumentów chwali produkt marki Peiying za ciekawy design, a także dobrą jakość dźwięku. Atutami wspomnianego urządzenia są także: prosty i mało kłopotliwy montaż, wytrzymałość oraz kompaktowy rozmiar.

Urządzenie Peiying PY-BB300X ma wymiary: 36 cm x 52 cm x 35 cm. Moc maksymalna subwoofera to 500 W. To model, którego pasmo przenoszenia mieści się w zakresie od 20 Hz do 200 Hz.

 

Zalety

Ciekawy wygląd: Sprzęt ma czarno-pomarańczową obudowę, która oryginalnie się prezentuje. Produkt wygląda nowocześnie i możemy go dopasować do wnętrza bagażnika. Wszystkie detale zostały starannie dopracowane.

Duża moc: To doskonała propozycja dla osób, którym zależy na wysokiej jakości dźwiękach. Produkt ma wbudowany wzmacniacz na tranzystorach bipolarnych, a to gwarantuje bardzo dużą moc. Słuchanie muzyki podczas jazdy samochodem będzie wyjątkowo przyjemne.

Wygodne sterowanie: Subwooferem możemy sterować zdalnie. Wystarczy w tym celu połączyć sprzęt z radiem samochodowym przy pomocy kabla pasującego do wyjścia REM.

 

Wady

Za cichy bas: Użytkownicy uważają, że bas nie jest podkreślony tak, jak powinien, w efekcie czego niskie tony czasami nie są zbyt dobrze słyszalne.

 

 

 

 

4. Subwoofer Aktywny JBL CS 1204B

 

Chcielibyśmy zaprezentować model JBL CS 1204B, którego moc szczytowa wynosi 1000 W. Przez to sprzęt jest niezwykle mocny i gwarantuje wysokiej jakości dźwięk. Subwoofer ma zamkniętą obudowę, co pozwala uwydatnić bas. Ze względu na niewielkie wymiary (380 mm x 410 mm x 370 mm), produkt można bez obaw zamontować nawet w samochodzie z małym bagażnikiem. Z pewnością nie zabierze on zbyt dużo wolnej przestrzeni.

Urządzenie zostało wyposażone w aluminiową maskownicę, która świetnie chroni membranę basowego głośnika. W opisywanym modelu zastosowano specjalną cewkę oddającą ciepło w bardziej efektywny sposób. Przez to sprzęt może grać znacznie głośniej, a jednocześnie dłużej, bez ryzyka przegrzania i pojawienia się awarii.

Wydawane przez konsumentów opinie o subwooferach samochodowych marki JBL najczęściej zawierają wiele pochlebnych słów. Również produkt CS 1204B cieszy się dużym zainteresowaniem. Wpływ na to ma zarówno prosty i elegancki design, jak też bardzo dobra jakość wykonania. Chociaż urządzenie jest niewielkie, to zapewnia ono czyste i mocne dźwięki.

Urządzenie JBL CS 1204B ma moc ciągłą wynoszącą 250 W (moc szczytowa to 1000 W). Pasmo przenoszenia modelu mieści się w zakresie od 40 Hz do 300 Hz. Sprzęt ma wymiary: 41 cm x 38 cm x 37 cm.

 

Zalety

Niewielka obudowa: Biorąc pod uwagę całkowite wymiary obudowy z pewnością uda nam się zamontować subwoofer nawet w aucie z niewielkim bagażnikiem (bez obaw o ograniczenie wolnej przestrzeni).

Progresywny resor dolny: Produkt został wyposażony w progresywny resor dolny. Takie rozwiązanie gwarantuje lepszą kontrolę membrany przy ekstremalnych wychyleniach (w porównaniu do resora linearnego). Zapobiega to powstawaniu zniekształceń przy ustawieniu wysokiego poziomu głośności.

Maskownica z aluminium: Aluminiowa maskownica nie tylko świetnie wygląda, ale też dobrze chroni membranę basowego głośnika przed uszkodzeniami mechanicznymi.

 

Wady

Brak wzmacniacza: To subwoofer pasywny, a więc nie wyposażono go we wzmacniacz. Przez to musimy sami skompletować sprzęt nagłaśniający.

Złej jakość brzmienie: Pojawiają się opinie, że urządzenie nie zapewnia bardzo dobrej jakości brzmienia (choć dużo może zależeć od naszych preferencji).

 

 

 

 

5. Subwoofer Blaupunkt GTT 1200 DE

 

Osoby planujące znaleźć dobry i tani subwoofer samochodowy, powinny zapoznać się z modelem Blaupunkt GTT 1200 DE. Jego maksymalna moc to 600 W, a pasmo przenoszenia mieści się w zakresie od 35 Hz do 500 Hz. Obudowa w kształcie tuby sprawia, że sprzęt można łatwo dopasować do kształtu bagażnika, a jednocześnie zyskać nieco wolnej przestrzeni.

Wymiary urządzenia to: wysokość – 484 mm, szerokość – 328 mm oraz średnica – 300 mm. Ponieważ jest to model pasywny, nie został on wyposażony we wzmacniacz. Mimo to subwoofer gwarantuje dobrej jakości dźwięk z wyraźnie podkreślonym basem. Może on więc umilić każdą podróż autem.

Konsumenci, którzy zamontowali w swoim samochodach prezentowany model zapewniają, że sprawdza się on doskonale. Nie tylko nie zajmuje on dużo miejsca, ale też jest wyjątkowo solidny i odporny na uszkodzenia. Co więcej, subwoofer jest prosty w montażu, gdyż w zestawie znajdują się wszystkie niezbędne do zainstalowania go elementy.

Blaupunkt GTT 1200 DE to dobry subwoofer samochodowy do 250 zł, którego pasmo przenoszenia obejmuje zakres od 35 Hz do 500 Hz. Wymiary modelu to: wysokość – 48,4 cm, szerokość – 32,8 cm oraz średnica głośnika – 30 cm. To sprzęt o maksymalnej mocy 850 W.

 

Zalety

Wytrzymała obudowa: Obudowa urządzenia została wykonana z czarnej płyty wiórowej o grubości 1,3 cm, dlatego wykazuje odporność na uszkodzenia mechaniczne. Przesuwające się w bagażniku przedmioty nie przyczynią się więc do powstania nieestetycznych zadrapań i przetarć.

Zapewnia czyste brzmienie: Po podłączeniu subwoofera do radia możemy cieszyć się czystym brzmieniem bez zakłóceń. To model z obudową typu bass-reflex, dlatego doskonale podkreślone są zwłaszcza najniższe tony.

 

Wady

Nieodpowiedni kształt: Urządzenie ma kształt tuby, dlatego może pojawić się problem z dopasowaniem go do wnętrza bagażnika.

Wymaga doboru wzmacniacza: Subwoofer nie ma wzmacniacza, dlatego sami musimy go dobrać. Osoby, które do tej pory nie używały takich sprzętów w swoich autach, mogą mieć problem z zakupem odpowiedniego modelu.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki subwoofer samochodowy kupić?

 

Dla wielu osób jakość muzyki jest jednym z najważniejszych czynników, które wpływają na komfort prowadzenia samochodu. Bardzo często zwykłe radia i głośniki montowane w autach nie są w stanie wydobyć oczekiwanych, głębokich dźwięków. Z tego powodu kierowcy ulepszają sprzęt grający tak, aby był w stanie odtworzyć tony nawet o bardzo niskiej częstotliwości. Z takim zadaniem świetnie radzą sobie subwoofery. Zakup idealnego urządzenia nie jest jednak łatwą decyzją. Obecnie w sklepach znajdziemy szereg sprzętów, które różnią się od siebie pod wieloma względami. Z tego powodu konsumenci często zastanawiają się, jaki subwoofer samochodowy wybrać, aby okazał się idealnym urządzeniem do ich auta. W niniejszym artykule skupimy się na najważniejszych właściwościach, które wpływają na efektywność pracy sprzętu nagłaśniającego.

Wielkość – jaki subwoofer jest najlepszy?

Zanim zaczniesz zastanawiać się nad parametrami urządzenia, warto w pierwszej kolejności skupić się na jego cechach zewnętrznych. Nawet najlepszy subwoofer samochodowy może okazać się bezużyteczny, jeśli np. nie będziesz w stanie zmieścić go do auta. Z tego względu przed zakupem zastanów się, gdzie chciałbyś umieścić sprzęt. Najczęściej użytkownicy montują urządzenia w bagażniku. Po pierwsze, dźwięki wydawane przez głośnik są bardzo mocne, dlatego też subwoofer ustawiony tuż przy kierowcy mogły stwarzać zagrożenie np. zagłuszenia, a po drugie, zajęcie miejsca w tylnej części auta nie ogranicza możliwości przewozu określonej ilości osób w samochodzie.

Następnym krokiem jest dokładne zmierzenie danej powierzchni. Sprawdź szerokość np. bagażnika oraz jego wysokość i głębokość. Określ również, czy planujesz kupić urządzenie o maksymalnych możliwych wymiarach, czy jednak zależy Ci na wolnej przestrzeni w aucie. Jeśli jesteś zwolennikiem mocnego brzmienia, jednak dysponujesz niewielkim samochodem, zawsze możesz zastanowić się nad usunięciem tylnego siedzenia. Oczywiście, taki sposób pozbawi Cię możliwości przewozu 2 lub 3 osób, jednak jeśli rzadko zdarza Ci się podwozić większą liczbę ludzi, warto rozważyć tę możliwość.

 

Aktywny i pasywny

Obecnie w sklepach znajdziemy subwoofery w 2 typach: aktywny i pasywny. Pierwszy z nich to urządzenie przeznaczone dla amatorów dobrej jakości muzyki, którzy nie mają czasu i możliwości, aby skupiać się na przyłączaniu kilku elementów nagłośnienia. Wybierając sprzęt aktywny, kupujemy subwoofer, wzmacniacz i wszystkie potrzebne podzespoły zamknięte w jednym urządzeniu. Takim sposobem unikniemy problemu łączenia poszczególnych kabli i dobierania każdego elementu osobno. Oczywiście, dźwięk emitowany przez tego typu sprzęt nie będzie najwyższej jakości, jednak z pewnością okaże się znacznie lepszy niż ten, generowany przez zwykłe samochodowe głośniki.

Jeśli zależy Ci na perfekcyjnych brzmieniach, powinieneś rozważyć opcję zakupu subwoofera pasywnego. Jest to znacznie droższe rozwiązanie, jednak mimo wszystko o wiele bardziej profesjonalne. W przypadku tego urządzenia musisz odpowiednio dopasować głośnik do wzmacniacza i połączyć je szeregiem kabli. Zadanie jest jak najbardziej możliwe do wykonania. Wystarczy dobrze przeczytać instrukcję obsługi i krok po kroku wypełniać konkretne polecenia. W przypadku, gdy pomimo starań subwoofer ciągle nie działa, warto zaczerpnąć rady fachowca np. w salonie samochodowym. Być może problemem nie jest złe podłączenie, a parametry podzespołów, które nie są np. kompatybilne z danym typem złaczy.

 

Konstrukcja

Subwoofery dzielimy również pod względem konstrukcji. To od niej zależy, czy wybrany przez nas model będzie emitował oczekiwany dźwięk. Do najbardziej popularnych urządzeń zaliczamy sprzęty typu: closed, vented, radpass, compact-sub i bandpass.

Pierwszy produkt – closed, jak sama nazwa wskazuje jest subwooferem zamkniętym, co oznacza, że korpus nie posiada żadnych otworów. Jest to najbardziej popularne urządzenie, charakteryzujące się dobrej jakości dźwiękiem za stosunkowo niską cenę.

Kolejny typ – vented przypomina wyglądem podłużną tubę z otworem. Ten rodzaj sprzętu jest znacznie droższy niż closed, jednak biorąc pod uwagę jakość dźwięku, vented wykazuje o wiele większą efektywność pracy. Jedynym minusem jest spory korpus, który dość trudno jest zmieścić do niewielkiego bagażnika.

Dla amatorów muzyki, którzy poszukują budżetowego rozwiązania do swojego auta, konsumenci proponują zakup subwoofera compact – sub. Jest to niedrogi sprzęt o niewielkich wymiarach, który dość łatwo zamontujemy nawet na tylnym siedzeniu. Dość ważną właściwością urządzenia jest to, że nie wzmacnia ono muzyki tak bardzo, aby ogłuszyć kierowcę, a jedynie podkreśla niskie basy, dzięki czemu utwory brzmią znacznie lepiej.

Produktem z wyższej półki jest subwoofer redpass. Wewnątrz urządzenia znajdują się dwa głośniki działające na bardzo niskich częstotliwościach. Pierwszy z nich emituje głębokie tony, które następnie przetwarzane są przez drugi odbiornik, potęgując siłę i drgania poszczególnych dźwięków. Ten rodzaj subwoofera jest jednym z najdroższych urządzeń, dlatego też rzadko spotyka się go w zwykłych samochodach. Najczęściej nabywany jest przez osoby, które np. startują w konkursach na najlepsze nagłośnienie samochodowe.

Ostatnim typem subwoofera jest bandpass. Jego praca opiera się na przenoszeniu przez tunel rezonansowy niskich tonów z membrany głośników. Takie rozwiązanie pozwala na niemal całkowite zniwelowanie wszelkich zniekształceń liniowych, dzięki czemu generowane dźwięki są bardzo czyste i głębokie. Jest to dość drogi sprzęt z bardzo wysokiej półki jakościowej.

Moc

Bardzo istotnym parametrem subwoofera jest jego moc. Niestety niektórzy producenci nieznanych marek dość często oszukują swoich klientów oferując im urządzenia o dużej sile, które w rzeczywistości okazują się słabe i nieefektywne. Dlatego też, podczas zakupów postaraj się bacznie przyjrzeć danemu modelowi i ocenić, czy zapisane w instrukcji właściwości odpowiadają temu, jak wygląda sprzęt. Jeśli więc sprzedawca oferuje Ci subwoofer o mocy 500 W, jednak jego obudowa jest dość mała i lekka, możesz być niemal pewien, że parametry nie są zgodne z możliwościami danego produktu.

Konsumenci zalecają, aby wybór mocy oprzeć głównie na swoich potrzebach. Jeśli zakup subwoofera związany jest z Twoimi preferencjami dotyczącymi muzyki, warto skupić się na sprzętach o mocy od 150 W do 250 W. Takie parametry z pewnością spełnią Twoje oczekiwania bez konieczności wydawania dużej sumy pieniędzy na zbyt mocny sprzęt. Jeśli jednak poszukujesz urządzenia, z którym będziesz jeździł na różnego rodzaju konkursy, powinieneś zdecydować się na produkt o znacznie większych możliwościach. Do wyboru masz subwoofery, których moc sięga nawet 1000 W. Pamiętaj jednak, aby pełną efektywność głośników prezentować jedynie w ściśle określonych warunkach. Jazda z włączoną do granic możliwości muzyką może być bardzo niebezpieczna i przeszkadzać nie tylko Tobie, ale również innym uczestnikom ruchu.

 

Subwoofery samochodowe w dobrych cenach

W zależności od możliwości urządzenia, subwoofery możemy kupić w różnych cenach. Proste modele do codziennej jazdy są znacznie tańsze, niż urządzenia konkursowe. Z tego powodu dobrze przemyśl swoje potrzeby i zdecyduj, jaki sprzęt będzie dla Ciebie najbardziej odpowiedni. Najtańszy subwoofer o dosyć dobrej jakości kosztuje ok. 200 zł, natomiast cena nieco lepszych i mocniejszych modeli sięga nawet 500 zł. Jest to spora rozbieżność, dlatego konsumenci radzą, aby decyzji nie podejmować pochopnie.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ