Subwoofery ranking

Ostatnio aktualizowane: 27.11.20

 

Dobry subwoofer musi zapewniać doskonałej jakości dźwięk, a ponadto wykazywać odporność na uszkodzenia mechaniczne. Dobrze, jeśli taki sprzęt będzie też elegancko się prezentować w pomieszczeniu. Właśnie takie kryteria wzięliśmy pod uwagę podczas przygotowywania rankingu najlepszych produktów tego typu dostępnych na rynku. Uwzględniliśmy też opinie opublikowane przez konsumentów, którzy już zdążyli zrobić zakupy. Pierwsze miejsce w naszym zestawieniu zajmuje urządzenie Yamaha YST-SW030. Działanie subwoofera opiera się na wykorzystaniu wielu nowoczesnych technologii. To pozwala na doskonałe podkreślenie zarówno wysokich, jak również niskich tonów. Produkt wyróżnia się wyjątkowo elegancką obudową w kolorze czarnym. To powoduje, że świetnie prezentuje się w każdym pomieszczeniu, bez względu na wystrój. Z kolei na drugim miejscu plasuje się Magnat Monitor Supreme SUB 302A, czyli subwoofer aktywny z szerokim pasmem przenoszenia i regulacją głośności. Urządzenie nie jest podatne na drobne uszkodzenia mechaniczne. Wpływ na to ma przede wszystkim materiał obudowy, czyli płyta MDF o ciemnobrązowej barwie.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki subwoofer kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Jeśli posiadasz kino domowe lub wieżę stereo, to na pewno marzysz o tym, aby Twoje urządzenia posiadały dźwięk najwyższej jakości. Jest bowiem wiele sytuacji, gdy może okazać się to pomocne. Na przykład, gdy organizujesz przyjęcie we wnętrzu własnego domu i chcesz, aby Twoi goście dobrze bawili się przy muzyce. Jest to niestety trudne, gdy posiadasz sprzęt słabej jakości i odtwarzane dźwięki nie dochodzą do uszu zaproszonych przyjaciół. Podobnie jest podczas seansów filmowych, jeśli Twoje kino domowe nie posiada odpowiednich głośników, nawet najlepsze filmy akcji okażą się przeciętną rozrywką. Dobrym rozwiązaniem będzie zakup odpowiedniego sprzętu, który poprawi jakość dźwięku.

Dlatego właśnie przygotowaliśmy ten oto poradnik, w którym podpowiemy Ci na jaki subwoofer najlepiej wybrać. Jest to niezastąpiony sprzęt poprawiający jakość odtwarzanego dźwięku, zarówno przez komputer, jak i wieżę stereo.

 

 

Model pasywny czy aktywny – jaki subwoofer jest najlepszy?

W pierwszej kolejności musimy podjąć decyzję czy chcemy model ze wzmacniaczem. Subwoofer aktywny to sprzęt, który posiada własny wbudowany wzmacniacz, który poprawia jakość basu. Dzięki temu otrzymywany dźwięk jest czystszy, co zwiększa komfort słuchania. Na rynku dostępne są również modele nazywane pasywnymi, czyli te, które nie posiadają wzmacniacza. To oznacza, że sygnał, który do niego dociera musi już być wzmocniony. Oczywiście to do Ciebie należy decyzja jaki model sprosta Twoim wymaganiom. Należy jednak pamiętać, że modele aktywne są bardziej funkcjonalne i sporo tańsze.

 

Wielkość

Kolejnym czynnikiem, który należy rozważyć przy zakupie jest wielkość subwoofera. Jest ona oczywiście uzależniona od miejsca, gdzie będzie się on znajdował. Na początku trzeba zdecydować, czy urządzenie będzie ustawione na ziemi czy zostanie umocowane na ścianie. Jeśli Twój pokój jest stosunkowo duży, to na pewno znalezienie miejsca nie będzie problemem. Pamiętaj jednak, że duże sprzęty ciężko jest przymocować. Często wymagają one osobnego stelaża oraz wielu podwieszeń i co z tym idzie, wiercenia. Może okazać się to kłopotliwe, jeśli zdecydujesz się na przemeblowanie i nastąpi konieczność zamontowania subwoofera w innym miejscu.

W przypadku, gdy powierzchnia jest ograniczona dobrym pomysłem jest rozważenie zakupu mniejszego sprzętu. Wbrew powszechnemu przekonaniu małe subwoofery posiadają dość dynamiczny bas. Z kolei, duże modele zapewnią nam bardziej wyraziste, niskie tony. Zatem jeśli interesuje Cię jedynie hobbystyczne słuchanie muzyki rozrywkowej mały subwoofer będzie dla Ciebie wystarczający. Co więcej, zaoszczędzisz przestrzeń w domu, a przy okazji w Twoim portfelu zostanie więcej pieniędzy.

 

Pasmo przenoszenia

Wielu producentów opisując swoje modele często wymienia najwyższe i najniższe pasmo przenoszenia jako jeden z czołowych parametrów. Dzieje się to nie bez przyczyny, bowiem dane te są dość istotne. Na samym początku należy wyjaśnić czego dotyczy ten termin. Pasmo przenoszenia oznacza zakres tonów, jakie jest w stanie wyemitować nasze urządzenie. Jeśli interesuje Cię zakup produktu wysokiej jakości, zwróć uwagę by górna wartość wynosiła 20 kHz. Bowiem jest to wartość pasma słyszalnego przez człowieka. Ponadto im niższy jest emitowany dźwięk, tym jest on pełniejszy i przyjemniejszy dla naszego ucha.

 

Moc

Kolejnym parametrem, który należy wziąć pod uwagę jest wyrażana w watach, moc. Im jest ona wyższa, tym dźwięki, które słyszymy są głośniejsze. Jest to niezwykle istotne, gdy zakupiony subwoofer ma stać się częścią kina domowego. Jeśli pomieszczenie, w którym mamy zamiar odbywać nasze seanse filmowe ze znajomymi jest duże, powinniśmy zakupić sprzęt o możliwie największej mocy. Dzięki temu będziesz mógł cieszyć się głębokim i czystym dźwiękiem oglądając swój ulubiony film akcji, słysząc wszystkie dźwięki tła. Na rynku znajdziesz modele o mocy 30 W, ale i takie o mocy 300 W.

 

 

Obudowa

Jeśli zależy Ci na czystym dźwięku, powinieneś zainteresować typem budowy danego subwoofera. Najlepszy dźwięk generują obudowy zamknięte. Niestety takie modele są najdroższymi na rynku i zazwyczaj na taki zakup decydują się osoby, którym takie sprzęty są potrzebne na użytek komercyjny. Jeśli zatem subwoofer ma służyć jedynie Tobie i Twojej rodzinie, rozważ inne możliwości.

Modele, na których zakup najczęściej decydują się konsumenci to te z obudową bass reflex. Dźwięk generowany przez urządzenia takiego typu jest bardziej „ciągnący się” czyli wydłużony. Gdy wsłucha się w pracę sprzętu, można usłyszeć drgania basu, które utrzymują się przez kilka sekund. Wynika to z trudności, jakie przy tłumieniu dźwięków napotykają sprzęty nieco gorszej jakości. Powodem, dla którego tak wiele osób wybiera właśnie takie modele jest ich przystępna cena.

 

Subwoofery w dobrych cenach

Cena urządzenia jest ściśle związana z jego parametrami, jak również wielkością. Im większa moc subwoofera, tym jego cena będzie większa. Naturalnie sprzęty, które mają więcej watów, posiadają również duże gabaryty. To do Ciebie należy decyzja, czy właśnie taki model jest Ci niezbędny. Dobre, niewielkie subwoofery, są już od 450 zł, ale bez problemu znajdziemy też takie za ponad 1000 zł.

 

 

Najlepsze subwoofery w 2020 roku

 

Zapewne jak inni, lubisz słuchać muzyki. Nie ma znaczenia czy odnosi się to do czasu wolnego w domu, rodzinnego przyjęcia czy męczącej i dłużącej się jazdy samochodem. Należy jednak pamiętać, że nawet ulubiona piosenka może zostać przez nas znienawidzona, gdy będziemy jej słuchać w złej jakości. Taka sytuacja jest częsta podczas przyjęć, w których udział bierze duża grupa osób.

Niejednokrotnie, gdy gospodarz chce uraczyć gości ulubioną piosenką, okazuje się, że w natłoku rozmów nikt jej nie słyszy. Jeśli też masz taki problem, polecam zakup subwoofera. Polski rynek jest pełen sprzętów tego typu. Aby ułatwić Ci wybór chcielibyśmy zaprezentować nasz ranking subwooferów.

 

Nasze zalecenia

 

Yamaha YST-SW030

 

Pierwszym produktem w naszym zestawieniu jest urządzenie znanej i cenionej na świecie marki Yamaha. Jest to najlepszy subwoofer dostępny obecnie na rynku. Prezentowany model YST-SW030 cechuje się estetycznym wyglądem i dużą mocą.

Urządzenie charakteryzuje się stosunkowo dużym maksymalnym pasmem przenoszenia – wynosi ono aż 200 kHz. Jest to najwyższa częstotliwość jaką urządzenie ma możliwość wygenerować i przesłać do innych sprzętów nagłaśniających. Z kolei minimalne pasmo przenoszenia to 28 kHz. Jak wiele subwooferów firmy Yamaha, również ten posiada innowacyjną technologię Active Servo Technology, która pozwoli użytkownikowi na wygenerowanie niesamowicie brzmiących basów.

Gwarantuje to wyjątkowe doznania dźwiękowe. Dzięki temu możesz mieć pewność, że włączona przez Ciebie piosenka zabrzmi czysto i z najwyższą jakością. Co więcej, producent wyposażył ten model w nowoczesną technologię QD-Bass, powoduje ona, że dźwięk rozchodzi się w 4 kierunkach.

Przyczynia się to do tego, że uzyskane brzmienie nie napotyka oporu i nie zostaje zagłuszone przez inne obiekty. Produkt ceniony jest za jakość wykonania oraz użycie innowacyjnych technologii.

Yamaha YST-SW030 to subwoofer ze wzmacniaczem. Jej dokładne wymiary to: 29 cm x 36 cm x 31,1 cm.

Zalety
Dobrze podkreślony bas:

Produkt został wyposażony w technologie QD-Bass oraz Bass Action Selector System. Z tego powodu możemy usłyszeć bardzo dobrze uwydatnione niskie tony.

Elegancki design:

Subwoofer ma kwadratową obudowę w kolorze czarnym. Dlatego prezentuje się niezwykle nowocześnie i elegancko. Z pewnością nie będziemy mieć problemów z dopasowaniem go do reszty wyposażenia pomieszczenia, w którym planujemy ustawić urządzenie.

Ekranowanie magnetyczne:

Ze względu na zastosowanie specjalnej obudowy okrywającej magnes subwoofera wytwarzane przez niego pole magnetyczne nie oddziałuje na stojące w pobliżu inne sprzęty (mogłoby ono mieć negatywny wpływ na działanie tych urządzeń).

Szerokie pasmo przenoszenia:

Ponieważ produkt ma szerokie pasmo przenoszenia (mieszczące się w zakresie od 28 Hz do 200 kHz) dobrze słyszymy zarówno bardzo niskie, jak również wysokie tony. To pozwala nam na oglądanie filmów i słuchanie muzyki w bardziej komfortowych warunkach.

Zastosowanie technologii Advanced YST:

Subwoofer wyposażono również w technologię Advanced YST. Dzięki niej urządzenie daje nam doskonałej jakości brzmienie połączone z wysokim poziomem wydajności.

Wady
Brak automatycznego wyłączenia:

Urządzenie nie wyłącza się automatycznie, co dla części użytkowników jest mało wygodne.

 

 

 

 

Magnat Monitor Supreme SUB 302A

 

Drugim produktem, który znalazł się w naszym zestawieniu jest sprzęt renomowanej firmy Magnet. Prezentowany model, Monitor Supreme SUB 302A, to wyjątkowo innowacyjne oraz eleganckie urządzenie, które na pewno sprosta wszystkim oczekiwaniom, nawet najbardziej wymagającego konsumenta.

Subwoofer firmy Magnat posiada moc muzyczną 220 W. Dzięki tak wysokiej mocy, możesz mieć pewność, że urządzenie będzie wyjątkowo wydajne.

Co więcej model ten charakteryzuje się dużym maksymalnym pasmem przenoszenia, które wynosi 200 Hz, z kolei najniższe pasmo przenoszenia to 16 hz. Dzięki takim częstotliwościom możesz mieć pewność, że uzyskany dźwięk będzie czysty i głęboki.

Opinie o subwooferach Magnat Monitor Supreme SUB 302A są bardzo pozytywne. Zyskał on uznanie dzięki eleganckiemu designowi.

Magnat Monitor Supreme SUB 302A to sprzęt o wymiarach: 33,5 cm x 44 cm x 39,5 cm. Ponieważ jest to produkt aktywny, ma on specjalny wzmacniacz.

Zalety
Funkcjonalność:

Subwoofer ma moc znamionową o wartości 100 W. Jego pasmo przenoszenia mieści się w zakresie od 16 Hz do 200 Hz. To sprawia, że doskonale słyszymy nie tylko niskie, ale i wysokie tony. Poza tym urządzenie daje możliwość regulacji głośności i zwrotnicy. Wszystko to podnosi komfort użytkowania sprzętu i wpływa na jego funkcjonalność.

Wytrzymałość:

Obudowa produktu została wykonana z płyty MDF. Możemy więc mieć pewność, że subwoofer, nawet po dłuższym czasie użytkowania, będzie się dobrze prezentować.

Gumowe stopki:

W podstawie sprzętu umieszczono gumowe stopki. Nie tylko zapobiegają one przesuwaniu się urządzenia po podłodze, ale również zmniejszają drgania. Mogłoby to przeszkadzać podczas słuchania muzyki czy oglądania telewizji.

Oryginalne wzornictwo:

Subwoofer jest dostępny w kolorze mokka. Wykorzystany do produkcji obudowy materiał do złudzenia przypomina drewno, dlatego sprzęt wygląda niezwykle estetycznie.

Wady
Waga:

Produkt waży ok. 16 kg, więc może pojawić się problem z jego przenoszeniem.

 

 

 

 

Klipsch R-12SW

 

Kolejnym produktem w naszym zestawieniu jest subwoofer wyprodukowany przez znaną i cenioną na świecie markę Klipsch. Prezentowany model to R-12SW, cechuje się on nienagannym estetycznym designem, który na pewno dopasuje się do każdego wnętrza. Subwoofer ten odznacza się wśród innych urządzeń wyjątkowo wysokimi parametrami.

Jego moc nominalna wynosi aż 200 W, a maksymalna – 400 W. Co więcej, posiada on wyjątkowo wysoką efektywność, która wynosi aż 116 db. Dzięki temu możesz cieszyć się bardzo dobrą jakością dźwięku, co na pewno okaże się istotne podczas domowych przyjęć.

Należy również dodać, że pasmo przenoszenie tego produkty waha się od 29 Hz do 120 Hz. Parametry te odpowiadają za jakość dźwięku, jaką urządzenie jest w stanie wygenerować. Możesz mieć zatem pewność, że subwoofer marki Klipsch sprosta Twoim wymaganiom. Poza wyjątkowo atrakcyjnymi parametrami, urządzenie cechuje się też estetycznym wyglądem.

Cała obudowa jest w kolorze grafitowym, dzięki czemu idealnie dopasuje się do nowoczesnych wnętrz. Mimo, że jest to dość drogi produkt, to jest on dość często wybierany przez konsumentów. Docenili oni elegancki design subwoofera oraz jego dużą moc.

Klipsch R-12SW to subwoofer ze wzmacniaczem. Wymiary wspomnianego modelu to: 40,6 cm x 35,6 cm x 47 cm.

Zalety
Współpracuje z różnymi amplitunerami:

Jak zapewnia producent, sprzęt może współpracować z wieloma amplitunerami, a także wzmacniaczami. Wystarczy, że będą one wyposażone w wejście stereo RCA/LFE.

Kompaktowe wymiary:

Subwoofer ma niewielkie gabaryty, dlatego możemy go ustawić w pokoju o niewielkim metrażu. Na pewno nie będzie on nikomu przeszkadzać.

Elegancka obudowa:

Sprzęt doskonale prezentuje się w każdym pomieszczeniu, bez względu na wystrój. Wszystko przez wytrzymałą obudowę w kolorze szczotkowanej czerni. Idealnie komponuje się z nią membrana głośnika o miedzianej barwie.

Doskonałe podkreślenie niskich tonów:

Moc wzmacniacza subwoofera wynosi 400 W. To gwarantuje wzmocnienie niskich tonów, w efekcie czego podczas oglądania filmów możemy usłyszeć nawet najmniejszy szmer.

Wady
Cena:

Jedną z nielicznych wad produktu jest jego cena. Za model Klipsch R-12SW musimy zapłacić ponad 1600 zł. Wielu konsumentów twierdzi, że jest to duży wydatek.

 

 

 

 

Blaupunkt GTB 8200

 

Czwartym urządzeniem, które chcielibyśmy Państwu zaprezentować jest produkt firmy Blaupunkt. Prezentowany model, GTB 8200, to wyjątkowo dobry i tani subwoofer samochodowy. Każda ściana posiada długość 20 cm. Niech jednak nie zwiedzie Cię mały rozmiar tego urządzenia, posiada ono potężny bas.

Jego maksymalna moc wynosi aż 200 W. Dzięki temu jego praca jest niezwykle efektywna. Co więcej, pasmo przenoszenia dźwięku waha się od 30 Hz do aż 200 Hz.

Daje to możliwość dostosowania dźwięku do Twoich potrzeb. Istotną cechą tego modelu jest bardzo prosty montaż. Dzięki niemu każdy użytkownik będzie w stanie zrobić to samodzielnie, bez dodatkowej pomocy. Taki subwoofer na pewno przyda się osobom, które często wyjeżdżają z rodziną czy znajomymi na działkę.

Wielu użytkowników doceniło stosunek jakości wykonania do ceny modelu, dzięki czemu jest to bardzo często wybierany subwoofer.

Urządzenie Blaupunkt GTB 8200 jest przeznaczone do montażu w samochodzie. Jego wymiary to: 25 cm x 27,2 cm x 26 cm. To dobry subwoofer do 500 zł.

Zalety
Obudowa bass reflex:

Produkt wyposażono w obudowę bass reflex, która pozwala na wykorzystanie energii promieniowanej przez tylną stronę membrany. W ten sposób uzyskujemy niższe pasmo przenoszenia. Oznacza to, że basy są znacznie lepiej słyszalne.

Możliwość dostosowania do własnych preferencji:

Ze względu na to, że produkt daje możliwość regulacji fazy, wzmocnienia, a także filtra dolnoprzepustowego możemy dostosować działanie sprzętu do swoich preferencji.

Niewielkie gabaryty:

Subwoofer jest niewielki i niedużo waży, więc bez problemu zamontujemy go w samochodzie.

Wady
Konieczność montażu w bagażniku:

Niektórzy konsumenci narzekają, że chcąc wykorzystać subwoofer w aucie, należy go umieścić w bagażniku. Choć nie zajmuje on dużo miejsca, to wielu osobom bardzo przeszkadza.

 

 

 

 

Rel T5I 

 

Rel T5I to aktywny subwoofer, który może być idealnym uzupełnieniem kina domowego. Dzięki niemu słuchanie muzyki czy oglądanie filmów staje się przyjemną rozrywką. Ponieważ urządzenie daje dobrej jakości dźwięk możemy poczuć się, jak w sali kinowej. Produkt ma głośnik z membraną wykonaną z kompozytu AlloyFibre, co gwarantuje mu trwałość.

To, co wyróżnia prezentowany model, to przetwornik skierowany w dół. Takie rozwiązanie sprawia, że subwoofer razem z podłogą i otoczeniem (na które składają się m.in. kąty pokoju) tworzą system nagłośnienia niskotonowego. Oznacza to, że doskonale podkreślone są nie tylko wysokie dźwięki, ale również bas.

Konsumenci chwalą subwoofer marki Rel przede wszystkim za dopracowanie nawet najmniejszych detali. Jest on bardzo mały, dlatego zmieści się również do niewielkiego pomieszczenia. Minimalistyczny design sprzętu pozwala łatwo dopasować produkt do reszty urządzeń wchodzących w skład kina domowego. Istotnym atutem wspomnianego modelu jest to, że można go podłączyć do każdego systemu stereo, także bez wyjścia na subwoofer.

Model Rel T5I to sprzęt wyposażony w specjalny wzmacniacz. Całkowite wymiary produktu to: 26,7 cm x 31,7 cm x 32,2 cm.

Zalety
Dwie wersje kolorystyczne:

Subwoofer jest dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych (białej i czarnej, tzw. high-gloss). To sprawia, że łatwiej będzie nam go dopasować do reszty wyposażenia pomieszczenia.

Stabilność i solidność:

Urządzenie ma szerokie nóżki, dlatego stoi stabilnie i nie przesuwa się po podłodze. Obudowa została wykonana z solidnych materiałów, więc nie jest podatna na uszkodzenia.

Bezprzewodowa transmisja sygnału:

Subwoofer wykorzystuje system pozwalający na bezprzewodową transmisję sygnału. Działa on bez zakłóceń w odległości do 13 m.

Wady
Za dużo waży:

Niektórzy konsumenci narzekają, że przez dużą wagę pojawia się problem z przenoszeniem produktu.

Kosztowna inwestycja:

Cena subwoofera wynosi ponad 2000 zł, co wynika m.in. z wykorzystania nowoczesnych technologii.

 

 

 

 

Jak podłączyć subwoofer do radia samochodowego?

 

Czasami same głośniki nie wystarczają do tego, aby słuchanie muzyki w aucie było przyjemną rozrywką. Nierzadko konieczne jest podłączenie subwoofera, który wzmacnia brzmienie i pozwala podkreślić niskie bądź wysokie tony. Sprawdź, jak możesz samodzielnie podłączyć sprzęt do swojego samochodowego radia. Nie jest to zbyt trudne.

 

 

Miejsce montażu subwoofera

Jeśli wiemy, jaki subwoofer jest polecany przez konsumentów, możemy z łatwością znaleźć model o odpowiednich parametrach. Z uwagi na budowę i wymiary sprzęty samochodowe przeznaczone są do montażu w bagażniku i musimy o tym pamiętać. Niemniej jednak takie urządzenia mają na tyle różnorodne kształty, że z pewnością uda nam się wybrać idealny sprzęt zarówno do miejskiego hatchbacka, jak i dużego auta terenowego.

 

Co jest nam potrzebne do montażu?

Aby móc zamontować subwoofer i tym samym podłączyć go do samochodowego radia, potrzebujemy kilku narzędzi i sprzętów. Są to: śrubokręty, klucze potrzebne do wyjęcia odtwarzacza (tzw. wyjmaki), zaciskarka do konektorów oraz lutownica. Musimy też przygotować przewód zasilający (zwróćmy uwagę na jego długość), konektor oczkowy, bezpieczniki na kablu oraz elementy niezbędne do przymocowania subwoofera w bagażniku, aby się nie przesuwał (mogą to być rzepy). Niektóre z wymienionych elementów mogą być dołączone do zestawu razem z urządzeniem, co jest dużym ułatwieniem.

 

Podłączanie subwoofera do radia

Pierwszym krokiem do podłączenia subwoofera jest wyprowadzenie zasilania. Tego typu sprzęty należy podłączać bezpośrednio do akumulatora, gdyż mają duże zapotrzebowanie na energię elektryczną (w jego pobliżu powinien znaleźć się bezpiecznik). Jeden koniec kabla ma być przykręcony do klemy akumulatora, drugi trzeba przeciągnąć do wnętrza pojazdu (wykorzystując fabryczny otwór w ścianie grodziowej). Przy podłączaniu subwoofera nieuniknione jest zdemontowanie radioodtwarzacza, ponieważ tylko tak możemy uzyskać dostęp do tylnego panelu. Najprawdopodobniej tam znajdziemy wyjście na subwoofer (jeżeli go nie ma, trzeba podłączyć urządzenie bezpośrednio do głośników). Na tym etapie należy podłączyć kabel sterujący pracą naszego sprzętu.

Ponieważ miejscem montażu subwoofera jest bagażnik musimy przeprowadzić instalację przez całą kabinę pojazdu. Aby wnętrze auta wyglądało estetycznie nierzadko konieczne jest zdemontowanie niektórych części tapicerki, włożenie pod nie kabli i zamocowanie ich z powrotem (dobrze jest przeprowadzić instalację przez progi, ale to wymaga odkręcenia osłon i zdjęcia uszczelek). Po przeciągnięciu przewodów do bagażnika trzeba je w odpowiedni sposób podłączyć.

 

 

Jak nie popełnić błędu podczas podłączania subwoofera?

Niektóre osoby po zakupie subwoofera zlecają podłączenie go specjaliście, aby uniknąć pomyłek. Jednak samodzielnie także możemy prawidłowo zamontować sprzęt, nawet jeśli nie mamy specjalistycznej wiedzy na temat takich urządzeń. Aby się nie pomylić podczas podłączania kabli należy patrzeć na oznaczenia na obudowie. Są one na tyle wyraźne i zrozumiałe, że z pewnością wszystkie przewody znajdą się we właściwych gniazdach. Do podłączenia mamy jedynie kilka kabli – sygnałowe, sterujący pracą subwoofera, masę oraz zasilanie.

 

Czy rodzaj subwoofera ma wpływ na łatwość podłączenia do radia?

Niezależnie od tego, jaki subwoofer wybraliśmy (pasywny czy aktywny), nieuniknione jest doprowadzenie przewodu zasilającego od akumulatora do bagażnika. W obu przypadkach musimy też przeprowadzić kabel sygnałowy biegnący od radia, czyli jednostki sterującej. Aktywny subwoofer ma wbudowany wzmacniacz i nie wymaga korzystania z dodatkowych elementów sprzętu nagłaśniającego. Model pasywny go nie ma, dlatego jego montaż może okazać się trudniejszy, głównie dlatego, że potrzebujemy osobnego wzmacniacza.

 

 


Produkty te nie są już dostępne

 

 

Sony SWFBR100W

 

Ostatnim urządzeniem w naszym zestawieniu jest produkt znanej na całym świecie marki Sony. Producent słynie z tego, że jego modele są niezwykle bezawaryjne oraz nowoczesne. Prezentowany model, SWFBR100W, to wysokiej klasy subwoofer bezprzewodowy. Jest to eleganckie i nowoczesne urządzenie o maksymalnej mocy 100 W.

Dzięki temu otrzymasz mocny i wyrazisty bas. Należy podkreślić, że sprzęt można bez większego problemu skonfigurować z innymi urządzeniami marki Sony, np. telewizorem.

Jego podłączenie i proces konfiguracji to proste zadanie, zatem każdy użytkownik bez problemu będzie to w stanie zrobić samodzielnie. Istotną cechą tego sprzętu jest jego obudowa z 18-minimetrowej płyty MDF, dzięki której możemy się cieszyć dużo bogatszym i naturalnym dźwiękiem.

Co więcej, dzięki swoim kompaktowym wymiarom, nie zajmuje zbędnej powierzchni w domu. Użytkownicy docenili subwoofer marki Sony za jego innowacyjność oraz dobrą jakość dźwięku.

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
2 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
View all comments
Stefan
Stefan
2 years ago

Słyszałem że ten Klipsch podczas “wyciszenia” w odtwarzanej muzyce szumi, czy to prawda czy coś nie tak ??

Zespół NR
Admin
2 years ago
Reply to  Stefan

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz. Nie spotkaliśmy się z takimi opiniami, ale może któryś z naszych czytelników będzie w stanie szerzej się wypowiedzieć na ten temat.

Pozdrawiamy,
Zespół NajlepszeRankingi.pl

DMCA.com Protection Status