Słuchawki douszne ranking

Ostatnio aktualizowane: 17.12.17

Jakie słuchawki douszne kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Żyjąc w dobie elektroniki, nie sposób pominąć produkty tego typu. Dziś zajmiemy się przedmiotem dla fanów muzyki. Słuchawki douszne, to dzisiejszy temat naszego poradnika. To, jakie słuchawki wybierzemy zależy bardzo dużo od subiektywnego odbioru dźwięku słuchanej muzyki. Aby wybrać najbardziej satysfakcjonujące dla nas słuchawki powinniśmy zacząć od pytania, jakie ma ich być przeznaczenie. Dopiero po poznaniu własnych potrzeb można przystąpić do przeglądania typów słuchawek i ich funkcji, aby wybrać te najbardziej dostosowane do oczekiwań. A jakie słuchawki douszne wybrać? Proponujemy zacząć od wyboru ich typu.

Typy słuchawek

Generalnie słuchawki dzielą się na wkładane do ucha i nagłowne. My zajmiemy się tymi wkładanymi do ucha. Słuchawki douszne dzielimy jeszcze ze względu na konstrukcje – na douszne i dokanałowe, oraz hybrydy, łączące obie te wersje. Słuchawki douszne uzyskują różne brzmienie w zależności od stopnia otwarcia komór przetwornika. W zasadzie, w słuchawkach dokanałowych stosuje się przetworniki dynamiczne lub armaturowe i to częściej niż jeden na słuchawkę. Słuchawki takie można jeszcze podzielić na uniwersalne IEM, lub spersonalizowane CIEM, wykonane na podstawie wycisków uszu. Natomiast w słuchawkach dousznych stosuje się tylko przetworniki dynamiczne.

Przetworniki dynamiczne, to miniatury głośników znajdujących się w kolumnach głośnikowych. Niestety w zminimalizowanych gabarytach nie zawsze da się osiągnąć tak samo satysfakcjonujący dźwięk, jak w kolumnach. Jest to duże wyzwanie dla producentów, choć zdarzają się również modele z dobrym brzmieniem.

Przetworniki armaturowe to specjalna konstrukcja dla słuchawek dokanałowych. Przetworniki takie są małe i można zmieścić ich kilka w jednej obudowie. Mamy tu blaszkę zawieszoną pomiędzy magnesami, która drgając przenosi dźwięk na membranę. Słuchawki takie oferują wyższą jakość dźwięku, brzmią wierniej, ale też mają pewną „twardość” brzmienia.

Ponadto słuchawki dzielimy na przewodowe i bezprzewodowe, czyli wykorzystujące transmisję radiową lub Bluetooth. Niezależnie od sposobu komunikacji, słuchawki douszne w dobrych cenach, mogą być wyposażone w mikrofony, dzięki czemu można je wykorzystać również do rozmów telefonicznych, albo gier komputerowych. Najbardziej zaawansowane technologicznie słuchawki douszne mają wbudowane zasilanie, które wzmacnia dźwięk, albo umożliwia redukcję hałasu.

 

Przeznaczenie słuchawek

Aby odpowiedzieć sobie na pytanie, jakie są najlepsze słuchawki douszne, musimy zastanowić się, w jakich warunkach nasz sprzęt będzie używany. Są słuchawki, które lepiej się nadają do użytku w ruchu, czyli na przykład dla sportowców. Kolejna kwestia, to otoczenie, w jakim słuchawki będą używane. Jeśli jest ono głośne, to należy zadbać o odpowiednią izolację w kupowanym modelu, czyli tak zwane małe przeciekanie muzyki na zewnątrz.

 

Słuchawki douszne „zwykłe”

Najczęściej mianem tym określamy popularną konstrukcję słuchawek, które są na wyposażeniu naszych smartfonów i tabletów. Niektórzy określają je mianem „pchełki”. Są to słuchawki, które wkłada się do małżowiny usznej. Modele takie nie uszczelniają uszu i nie tłumią dźwięków z zewnątrz, ponadto muzykę słyszą również inne osoby w pobliżu. Słuchana muzyka też jest zakłócana przez dźwięki z otoczenia.  Tego typu urządzenia bywają wyposażone w technologię ANC, która analizuje hałas otoczenia i maskuje go. Dzięki temu osoba używająca słuchawek ma komfort izolacji od hałasu otoczenia.

Słuchawki douszne, to na ogół tańsze modele słuchawek. Są dość wygodne i jeśli nie używamy słuchawek przez długi czas w ciągu dnia, to mogą się sprawdzić. Takie modele też często mają dołączoną konstrukcję odpowiedniego mocowania, specjalnymi zausznicami i specjalnymi formami wypełniającymi małżowinę. Wtedy jest to sprzęt wygodny dla osób uprawiających sport, na przykład bieganie, czy jazdę na rowerze. Paradoksalnie wadą tych słuchawek w postaci braku, lub ograniczonej izolacji z otoczeniem, może też przedstawiać się jako zaletę. Bowiem dobrze jest, gdy słuchając muzyki na ulicy, osoba używająca słuchawek nie odgrodzi się całkowicie od dźwięków zewnętrznych. Modele przeciekające akustycznie na ulicy, czasem mogą ich użytkownikom uratować życie.

Słuchawki dokanałowe  

Jest to model, który wkłada się do kanału słuchowego. Pozwala na słuchanie muzyki na poziomie mniejszej głośności, bo nie dochodzą tu zakłócenia z otoczenia. Jednak tłumienie w tego typu słuchawkach zależy od komory przetwornika oraz od głębokości aplikacji słuchawki do ucha. Ze względu na użytkowanie słuchawek w zamkniętym kanale słuchowym, słuchawki muszą mieć starannie dobrane nakładki (tipsy) lub pianki termoaktywne. Pianki typu Comply mają właściwości rozprężania się pod wpływem ciepła kanału słuchowego.

Dlatego, gdy masz kłopot, aby dobrać właściwy rozmiar tipsów, to może być rozwiązanie dla Ciebie. Jednak zawsze należy pamiętać, że jest to ingerencja w nasz aparat słuchowy. Takie douszne słuchawki mogą być szkodliwe dla błony bębenkowej, a także powodują rozwój bakterii, dlatego używając tego typu sprzętu trzeba szczególnie dbać o higienę uszu.

Jest możliwość wykonania spersonalizowanych słuchawek dokanałowych. Tak wykonane modele są bezsprzecznie najwygodniejsze dla użytkownika, jednak tanie nie są, a też możliwość odsprzedaży jest prawie niemożliwa. Ale zapewne warto takiego zakupu dokonać, jeśli słuchawki służą jako narzędzie pracy.

Minusem takiego sprzętu może być to, że często mamy przy nim do czynienia z efektem mikrofonowym i efektem okluzji, które obniżają jakość odsłuchu. Pierwszy z nich dotyczy hałasu, jaki przekazuje kabel słuchawek przesuwający się po ubraniu. Takie stukanie przewodu o odzież do ucha jest przekazywane jak przez mikrofon. Dobre rezultaty dają tu klipsy do przypinania kabla do ubrania, oraz noszenie przewodu metodą “over the ear”, czyli zawinięty za uchem.

Efekt okluzji pojawia się przy słuchawkach o wysokiej izolacyjności. Słychać wówczas przełykanie śliny, gryzienie, tupanie etc. Zatem zbyt dobrze zaizolowanie sprzętu też potrafi być wadą. Te dwa efekty utrudniają używanie słuchawek dokanałowych przez osoby uprawiające sport, chyba, że są to modele specjalnie dla sportowców przystosowane.

 

Najlepsze słuchawki douszne w 2017 ranking

 

Muzyka towarzyszy nam praktycznie wszędzie. Umila czas spędzony w tramwaju, w poczekalni u lekarza, w kolejce do kasy. Aby podnieść komfort jej słuchania, warto zainwestować w dobre słuchawki. Pojawia się zatem pytanie: jakie słuchawki douszne kupić? Z odpowiedzią przychodzi nasz ranking, który opisuje najlepsze słuchawki douszne obecne na rynku.

 

Nasze zalecenia

 

Creative Labs MA200

 

1.Creative Labs MA200Pierwszy model skierowany jest do osób, które oprócz słuchania muzyki w dobrej jakości, lubią też dobrze wyglądać. Kolorowe słuchawki nie pozostaną obojętne żadnemu spojrzeniu. Nowoczesny wygląd idzie także w parze nowymi technologiami.

Z poziomu słuchawek możemy sterować muzyką na naszym smartfonie oraz odbierać przychodzące rozmowy. Model ten ma bowiem wbudowany mikrofon. Słuchawki są kompatybilne zarówno z systemem Android jak i Apple iOS. Dzięki specjalnej budowie słuchawek maj a one także właściwości izolacyjne. W konsekwencji, słuchając naszej ulubionej muzyki nie usłyszymy niechcianych odgłosów z zewnątrz i będziemy mogli w pełni delektować się dźwiękami utworów. Produkt ten nie tylko podnosi komfort słuchania muzyki, ale również dba o komfort naszych uszu. W zestawie znajdują się trzy rodzaje miękkich silikonowych wkładek dousznych.

Możemy więc wybrać ten, który będzie dla nas najwygodniejszy. Według wielu użytkowników to są najlepsze słuchawki douszne z mikrofonem. Chwalony jest ich designerski wygląd i szeroka gama kolorystyczna jaką oferuje producent. Produkt jest wytrzymały a jakość muzyki cieszy ucho. Te słuchawki z mikrofonem to świetny pomysł na prezent.

Jeśli chcesz kupić ten produkt kliknij tutaj, by odwiedzić stronę Ceneo.pl

 

 

 

Sennheiser MX375

 

2.Sennheiser MX375Słuchawki renomowanej, niemieckiej firmy Sennheiser. To dobry wybór dla osób, które cenią sobie jakość słuchania muzyki i jednocześnie nie potrzebują dodatkowych bajerów.

Jest to model o tradycyjnym i przez to ponadczasowym wyglądzie. Te tanie i dobre słuchawki zapewnią  czyste brzmienie wszystkich dźwięków. Warto podkreślić, że gwarantują także świetne odwzorowanie basów.  To produkt niezwykle lekki.  Funkcjonalny kształt sprawia, ze słuchawki idealnie pasują do każdego ucha. Są bardzo komfortowe w użytkowaniu i korzystanie z nich zapewni wygodę dla naszych uszu . Współpracują z odtwarzaczami Mp3, iPodami, iPhonami oraz telefonami ze standardowym wejściem audio. W komplecie znajdziemy wkładki douszne z gąbki oraz pokrowiec. Mają kabel idealnej długości (1,2m). Słuchawki zyskały sympatię użytkowników.

Recenzje nie pozostawiają wątpliwości, iż zakup ich to dobra inwestycja. Użytkownicy podkreślają dużą wygodę korzystania z nich, porządne wykonanie i  świetne brzmienie dźwięki. Podkreśla się, że zarówno wysokie jak i niskie dźwięki są czyste i miękkie. Bardzo dobry odsłuch basu. Słuchawki sprawdzą się zarówno do muzyki rockowej jak i elektronicznej.

Kliknij tutaj, by uzyskać więcej informacji, opinii i cen!

 

 

 

Jabra Sport

 

3.Jabra SportBezprzewodowe słuchawki Jabra Sport skierowane są głównie do osób lubiących aktywny tryb życia. Produkt ten jest niezwykle wytrzymały. Bez problemów sprawdzi się podczas niekorzystnych warunków atmosferycznych, nie przeszkadza mu pot oraz szybkie i gwałtowne ruchy.

Jeśli irytują Cię poplątane kable ten bezprzewodowy model jest stworzony dla Ciebie. Słuchawki wyposażone są w najnowsze technologie. Przyciskając odpowiedni guzik można zmieniać utwory, zwiększać głośność muzyki a także odebrać telefon. Słuchawki gwarantują wysoką jakość dźwięków. Technologia Bluetooth  dostarcza najwyższej klasy sygnał bezprzewodowy.  Model ten działa więc bez zarzutów  nawet w ekstremalnych warunkach. Nieistotne czy pada deszcz, czy wieje wiatr. Nieistotne jak gwałtowne i intensywne ćwiczenia wykonujemy. Jakość muzyki jest zawsze bardzo dobra.  To dobre słuchawki douszne bezprzewodowe.

Produkt zyskał zaufanie osób, które go zakupiły. Dzięki ergonomicznemu kształtowi, jest bardzo wygodny w użyciu. Słuchawki dobrze trzymają się na uszach. Mimo wysokiej ceny cieszą się dużą popularnością. Dość wygórowana cena idzie jednak w parze z solidnością. Te słuchawki douszne bluetooth zdecydowanie zdają test jakości.

Jeśli chcesz przeczytać opinie konsumentów na temat tego produktu, kliknij tutaj!

 

 

 

Sennheiser CX 200 Street II

 

4.,Sennhiser CX 200 Street IIKolejne słuchawki firmy Sennheiser. Model ten ma bardzo elegancki wygląd. Dostępny jest w kolorze srebrnym i białym. Jak wszystkie słuchawki tej firmy, także i te gwarantują wysoką jakość dźwięku.

Są bardzo komfortowy w użytkowaniu. Ich wielkość można dopasować do własnych potrzeb. Do kompletu bowiem zostały dołączone nakładki adaptacyjne o trzech wielkościach (S, M, L). Najnowsza technologia i ergonomiczny kształt sprawiają, że słuchawki gwarantują niezwykłą wygodę oraz izolację hałasu z zewnątrz. Dzięki temu możemy cieszyć się  wyłącznie dźwiękami dochodzącymi z naszego MP3, nie obawiając się hałasów z zewnątrz. Słuchawki są kompatybilne z Mp3, iPodami, iPhonami i innymi muzycznymi odtwarzaczami z wejściem audio.

Produkt ten otrzymuje bardzo pozytywne recenzje. Przede wszystkim słuchawki są wytrzymałe. Bardzo wysoko oceniana jest także jakość dźwięku. Elegancki wygląd również został doceniony. Dobre nocy zbiera także kabel, który jest długi i jednocześnie się nie plącze. Dzięki temu komfort oraz wygoda używania są  bardzo wysokie.

Kliknij tutaj, by uzyskać więcej informacji, opinii i cen!

 

 

 

Sony MDR-EX110 B

 

5.Sony MDR-EX110 BProdukt  popularnej firmy Sony.  Słuchawki o dość tradycyjnym wyglądzie. Dostępne są w kolorze czarnym. Komunikują się z urządzeniem za pomocą przewodu. Długość kabla to standardowe  1,2 metra. Tak długi przewód umożliwi  słuchanie muzyki nawet gdy odtwarzacz mp3 znajduje się w plecaku.

Kabel zakończony jest wejściem audio typu Jack 3,5 mm. Słuchawki współpracują zatem z urządzeniami mp3, telefonami, iPodami i iPhonami.  Są bardzo wygodne. Po kilku minutach zapominamy, że mamy je w uszach. Hamują zakłócanie muzyki przez odgłosy docierające z zewnątrz. Model ten jest dobrze oceniany przez osoby, które dokonały już zakupu. Przede wszystkim podkreśla się, że słuchawki świetnie wygłuszają wszelkie hałasy z zewnątrz.

Dzięki temu możemy się skupić wyłącznie na słuchanej muzyce. Zaznacza się, że dźwięk jest zbalansowany. Model ten bardzo dobrze trzyma się w uszach i nie musimy obawiać, się tego że nam z nich wypadnie.  Nosi się je bardzo wygodnie. Są bardzo lekkie i przyjazne w użytkowaniu.

Jeśli chcesz kupić ten produkt kliknij tutaj, by odwiedzić stronę Ceneo.pl

 

 

 

Sony MDREX15AOW.CE7

 

6.Sony MDREX15AOW.CE7Kolejna propozycja firmy Sony. Jest to świetne rozwiązanie dla osób, które nie chcą wydawać fortuny. Jest to produkt bardzo ekonomiczny, znajdziemy go już w cenie do 50 zł. Niski koszt zakupu nie świadczy jednak o niskiej jakości tego produktu.

Słuchawki mają bardzo elegancki wygląd. Dostępne są w kolorze białym. Słuchawki mają wbudowany mikrofon i dzięki temu będziemy mogli prowadzić przez nie rozmowy telefoniczne. Jakość mikrofonu jest całkiem dobra i jeśli nie mamy wygórowanych wymagań, nie będziemy na nią narzekać. Słuchawki zapewniają czyste, ciepłe dźwięki. Mają bardzo ergonomiczny kształt, w związku z tym są bardzo wygodne. Kabel o długości 1,2 m jest bardzo funkcjonalny i pozwoli nam odtwarzanie muzyki ze sprzętu, który wrzucimy do torebki lub plecaka.

Produkt jest bardzo dobrze oceniany. Podkreślana jest świetny stosunek ceny do jakości produkt. Słuchawki spełniają oczekiwania osób, które je zakupiły. Dzięki wygodnym wkładkom noszą się komfortowo i nie wypadają z uszu. Produkt oceniany na plus.

Jeśli chcesz przeczytać opinie konsumentów na temat tego produktu, kliknij tutaj!

 

 

 

Skullcandy JIB Rasta

 

7.Skullcandy JIB RastaSkullcandy to firma, która jeszcze do niedawna cieszyła się popularnością tylko w USA. Aktualnie słuchawki stają się coraz bardziej znane także w Polsce.

Model JIB Rasta zachwyca swoim oryginalnym designem i pięknymi, intensywnymi, rastafariańskimi kolorami. Jest to model, który na pewno przyciąga wzrok i nie pozostaje niezauważony. Do tego cena bardzo zachęca do zakupu. Są to najtańsze, ze wszystkich proponowanych słuchawek.  Mimo tego jakość dźwięków przez nie odtwarzanych stoi na dobrym poziomie. Rzecz jasna produkt nie zachwyci wymagających audiofilów, ale na pewno sprawdzi się u osób, które nie mają zbyt wygórowanych wymagań co do jakości dźwięku. Słuchawki są  bardzo lekkie i przez to komfortowe w użyciu. Kolorowe słuchawki zyskały aprobatę i mają grono swoich fanów.

Nietuzinkowy wygląd uważany jest za dużą zaletę. Podkreślana jest też dobra jakość dźwięków jak na tę kategorię cenową. Podczas  słuchania nie zaobserwowano żadnych szumów. Zaznacza się, że tłumienie dźwięków z zewnątrz stoi na dobrym poziomie.

Kliknij tutaj, by uzyskać więcej informacji, opinii i cen!

 

 

Leave a Reply

Be the First to Comment!

Notify of
avatar
wpDiscuz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (6 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...