Ranking 6 najlepszych słuchawek dousznych w 2021

Ostatnio aktualizowane: 15.04.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Słuchawki douszne – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Tym razem zajęliśmy się wyszukaniem najlepszych słuchawek. Wzięliśmy pod uwagę wiele parametrów. Na decyzji zaważyły zarówno wygląd słuchawek, ich parametry techniczne, jak i takie sprawy, jak zadowolenie użytkowników z zakupionego sprzętu, a także cena adekwatna do jakości. Biorąc te cechy pod uwagę wyodrębniliśmy model Apple AirPods MMEF2ZM/A. Są to słuchawki przystosowane do użytku wraz z iPhone’m, Apple Watch’em, iPadem czy komputerami Mac. Aby skojarzyć słuchawki z urządzeniem z muzyką, wystarczy jedno stuknięcie. Włożenie słuchawek do uszu uruchamia muzykę, a mikrofony wykrywają mowę i włączają się, gdy tylko zaczniesz mówić. Procesor urządzenia dba o stabilność i szybkość połączenia, a bateria pozwala na 5 godzinne używanie modelu na jednym ładowaniu. Te małe, bezprzewodowe słuchawki są sprzedawane w praktycznym, niewielkim etui, które służy do przenoszenia i przechowywania słuchawek, gdy nie są używane.  Konsumentom spodobał się także bezprzewodowy model Creative Outlier Sports, który ma wbudowany mikrofon (tym samym umożliwia swobodne rozmawianie przez telefon bez potrzeby trzymania go przy uchu). Słuchawki są odpowiednim wyborem dla sportowców, gdyż zostały zabezpieczone przed negatywnym działaniem wilgoci i potu (świadczy o tym certyfikat IPX4). To model, który po naładowaniu baterii może działać bez przerwy przez 11 godzin.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Przewodnik zakupowy – Jakie słuchawki douszne kupić?

 

Żyjąc w dobie elektroniki, nie sposób pominąć produkty tego typu. Dziś zajmiemy się przedmiotem dla fanów muzyki. Słuchawki douszne, to dzisiejszy temat naszego poradnika. To, jakie słuchawki wybierzemy zależy bardzo dużo od subiektywnego odbioru dźwięku słuchanej muzyki. Aby wybrać najbardziej satysfakcjonujące dla nas słuchawki powinniśmy zacząć od pytania, jakie ma ich być przeznaczenie. Dopiero po poznaniu własnych potrzeb można przystąpić do przeglądania typów słuchawek i ich funkcji, aby wybrać te najbardziej dostosowane do oczekiwań. A jakie słuchawki douszne wybrać? Proponujemy zacząć od wyboru ich typu.

 

 

Typy słuchawek

Generalnie słuchawki dzielą się na wkładane do ucha i nagłowne. My zajmiemy się tymi wkładanymi do ucha. Słuchawki douszne dzielimy jeszcze ze względu na konstrukcje – na douszne i dokanałowe, oraz hybrydy, łączące obie te wersje. Słuchawki douszne uzyskują różne brzmienie w zależności od stopnia otwarcia komór przetwornika. W zasadzie, w słuchawkach dokanałowych stosuje się przetworniki dynamiczne lub armaturowe i to częściej niż jeden na słuchawkę. Słuchawki takie można jeszcze podzielić na uniwersalne IEM, lub spersonalizowane CIEM, wykonane na podstawie wycisków uszu. Natomiast w słuchawkach dousznych stosuje się tylko przetworniki dynamiczne.

Przetworniki dynamiczne, to miniatury głośników znajdujących się w kolumnach głośnikowych. Niestety w zminimalizowanych gabarytach nie zawsze da się osiągnąć tak samo satysfakcjonujący dźwięk, jak w kolumnach. Jest to duże wyzwanie dla producentów, choć zdarzają się również modele z dobrym brzmieniem.

Przetworniki armaturowe to specjalna konstrukcja dla słuchawek dokanałowych. Przetworniki takie są małe i można zmieścić ich kilka w jednej obudowie. Mamy tu blaszkę zawieszoną pomiędzy magnesami, która drgając przenosi dźwięk na membranę. Słuchawki takie oferują wyższą jakość dźwięku, brzmią wierniej, ale też mają pewną „twardość” brzmienia.

Ponadto słuchawki dzielimy na przewodowe i bezprzewodowe, czyli wykorzystujące transmisję radiową lub Bluetooth. Niezależnie od sposobu komunikacji, słuchawki douszne w dobrych cenach, mogą być wyposażone w mikrofony, dzięki czemu można je wykorzystać również do rozmów telefonicznych, albo gier komputerowych. Najbardziej zaawansowane technologicznie słuchawki douszne mają wbudowane zasilanie, które wzmacnia dźwięk, albo umożliwia redukcję hałasu.

 

Przeznaczenie słuchawek

Aby odpowiedzieć sobie na pytanie, jakie są najlepsze słuchawki douszne, musimy zastanowić się, w jakich warunkach nasz sprzęt będzie używany. Są słuchawki, które lepiej się nadają do użytku w ruchu, czyli na przykład dla sportowców. Kolejna kwestia, to otoczenie, w jakim słuchawki będą używane. Jeśli jest ono głośne, to należy zadbać o odpowiednią izolację w kupowanym modelu, czyli tak zwane małe przeciekanie muzyki na zewnątrz.

 

Słuchawki douszne „zwykłe”

Najczęściej mianem tym określamy popularną konstrukcję słuchawek, które są na wyposażeniu naszych smartfonów i tabletów. Niektórzy określają je mianem „pchełki”. Są to słuchawki, które wkłada się do małżowiny usznej. Modele takie nie uszczelniają uszu i nie tłumią dźwięków z zewnątrz, ponadto muzykę słyszą również inne osoby w pobliżu. Słuchana muzyka też jest zakłócana przez dźwięki z otoczenia.  Tego typu urządzenia bywają wyposażone w technologię ANC, która analizuje hałas otoczenia i maskuje go. Dzięki temu osoba używająca słuchawek ma komfort izolacji od hałasu otoczenia.

Słuchawki douszne, to na ogół tańsze modele słuchawek. Są dość wygodne i jeśli nie używamy słuchawek przez długi czas w ciągu dnia, to mogą się sprawdzić. Takie modele też często mają dołączoną konstrukcję odpowiedniego mocowania, specjalnymi zausznicami i specjalnymi formami wypełniającymi małżowinę. Wtedy jest to sprzęt wygodny dla osób uprawiających sport, na przykład bieganie, czy jazdę na rowerze. Paradoksalnie wadą tych słuchawek w postaci braku, lub ograniczonej izolacji z otoczeniem, może też przedstawiać się jako zaletę. Bowiem dobrze jest, gdy słuchając muzyki na ulicy, osoba używająca słuchawek nie odgrodzi się całkowicie od dźwięków zewnętrznych. Modele przeciekające akustycznie na ulicy, czasem mogą ich użytkownikom uratować życie.

 

 

Słuchawki dokanałowe  

Jest to model, który wkłada się do kanału słuchowego. Pozwala na słuchanie muzyki na poziomie mniejszej głośności, bo nie dochodzą tu zakłócenia z otoczenia. Jednak tłumienie w tego typu słuchawkach zależy od komory przetwornika oraz od głębokości aplikacji słuchawki do ucha. Ze względu na użytkowanie słuchawek w zamkniętym kanale słuchowym, słuchawki muszą mieć starannie dobrane nakładki (tipsy) lub pianki termoaktywne. Pianki typu Comply mają właściwości rozprężania się pod wpływem ciepła kanału słuchowego.

Dlatego, gdy masz kłopot, aby dobrać właściwy rozmiar tipsów, to może być rozwiązanie dla Ciebie. Jednak zawsze należy pamiętać, że jest to ingerencja w nasz aparat słuchowy. Takie douszne słuchawki mogą być szkodliwe dla błony bębenkowej, a także powodują rozwój bakterii, dlatego używając tego typu sprzętu trzeba szczególnie dbać o higienę uszu.

Jest możliwość wykonania spersonalizowanych słuchawek dokanałowych. Tak wykonane modele są bezsprzecznie najwygodniejsze dla użytkownika, jednak tanie nie są, a też możliwość odsprzedaży jest prawie niemożliwa. Ale zapewne warto takiego zakupu dokonać, jeśli słuchawki służą jako narzędzie pracy.

Minusem takiego sprzętu może być to, że często mamy przy nim do czynienia z efektem mikrofonowym i efektem okluzji, które obniżają jakość odsłuchu. Pierwszy z nich dotyczy hałasu, jaki przekazuje kabel słuchawek przesuwający się po ubraniu. Takie stukanie przewodu o odzież do ucha jest przekazywane jak przez mikrofon. Dobre rezultaty dają tu klipsy do przypinania kabla do ubrania, oraz noszenie przewodu metodą “over the ear”, czyli zawinięty za uchem.

Efekt okluzji pojawia się przy słuchawkach o wysokiej izolacyjności. Słychać wówczas przełykanie śliny, gryzienie, tupanie etc. Zatem zbyt dobrze zaizolowanie sprzętu też potrafi być wadą. Te dwa efekty utrudniają używanie słuchawek dokanałowych przez osoby uprawiające sport, chyba, że są to modele specjalnie dla sportowców przystosowane.

 

 

6 najlepszych słuchawek dousznych. Opinie w 2021 roku

 

Muzyka towarzyszy nam praktycznie wszędzie. Umila czas spędzony w tramwaju, w poczekalni u lekarza, w kolejce do kasy. Aby podnieść komfort jej słuchania, warto zainwestować w dobre słuchawki. Pojawia się zatem pytanie: jakie słuchawki douszne kupić? Z odpowiedzią przychodzi nasz ranking, który opisuje najlepsze słuchawki douszne obecne na rynku.

 

1. Słuchawki douszne Apple AirPods MMEF2ZM/A

 

Apple AirPods MMEF2ZM/A to słuchawki szczególnie użyteczne dla osób, które lubią urządzenia bezprzewodowe. Mamy tu dwie małe słuchaweczki wyposażone w mikrofony łączące się ze źródłem dźwięku w chwili włożenia ich do uszu, które przenosimy i przechowujemy w gustownym, mały etui. Przechowując słuchawki w etui są one równocześnie ładowane.

Podobnie sprawa się ma z dźwiękiem, gdy chcesz wykorzystać model ten do rozmów telefonicznych. W chwili, gdy rozpoczniesz mówić, włączają się mikrofony urządzenia, skutecznie wyłapujące wiązkę dźwiękową. Model ten jest przeznaczony do użytku z wraz z iPhone’m, Apple Watch’em, iPadem czy komputerami Mac. A zaletą jego jest to, że za pomocą jednego stuknięcia zostaje skonfigurowane ze źródłem dźwięku. Wszystkimi funkcjami zarządza tu procesor W1.

To dzięki niemu połączenie jest stabilne i wolne od zakłóceń. Model ten pozwala również na używanie dwóch lub jednej wyłącznie słuchawki, bez uszczerbku na jakości dźwięku.

Gdy słuchawki pracują bez przerwy, to pełne ich naładowanie starcza na około 5 godzin pracy, a w przypadku chwilowego ich odłożenia do etui, są one każdorazowo podładowywane. I 15 minut podładowania pozwala na prace 3 godziny. Użytkownicy cenią sobie nie tylko czysty dźwięk pochodzący z tych słuchawek, ale też ich doskonały kształt, powodujący, że nie wypadają z ucha.

Słuchawki Apple AirPods MMEF2ZM/A to model cieszący się szczególnym uznaniem klientów.

Zalety
Waga:

Model ten jest niezwykle lekki, nie powoduje dyskomfortu przy noszeniu go w uszach. Również utrzymuje się w nich bardzo dobrze, nawet podczas biegania, czy uprawiania innych sportów.

Bezprzewodowość:

Słuchawki działają bezprzewodowo, a konfiguracja ich z urządzeniem dostarczającym dźwięk odbywa się za pomocą zbliżenia obu urządzeń i stuknięciem słuchawkami.

Żywotność baterii:

Naładowanie do pełna urządzenia pozwala na 5 godzinne słuchanie muzyki. Ładuje się je umieszczając w etui. Model pozwala na chwilowe doładowanie go bez utraty parametrów baterii.

Automatyka:

Mamy tu pełną automatykę dotyczącą wykrywania głosu i uruchomienia mikrofonu z funkcją eliminującą szumy otoczenia, jak również rozpoczęcia odtwarzania dźwięku w formacie AAC w chwili włożenia słuchawek do uszu.

Ładny design:

Słuchawki są wykonane z dbałością o drobne szczegóły. Zarówno same elementy douszne ładnie się prezentują, jak i dołączone do nich etui.

Wady
Brak sterowania muzyką:

Jednak małe wymiary modelu mają też ograniczoną funkcjonalność. Nie ma tu możliwości sterowania muzyka z poziomu słuchawek.

 

 

 

 

2. Słuchawki douszne Bluetooth Creative Outlier Sports 51EF0730AA000

 

Model Creative Outlier Sports jest bezprzewodowy, dlatego możemy w nim bez przeszkód ćwiczyć. Słuchawki wykazują odporność na pot, więc nie zepsują się nawet po wyjątkowo intensywnym treningu (mają certyfikat IPX4). W komplecie dostajemy etui do przechowywania produktu, jak również wymienne, silikonowe końcówki douszne w rozmiarze S, M i L.

Słuchawki wyposażono w mikrofon, dlatego pozwalają na prowadzenie rozmów telefonicznych. Model łączy się z urządzeniami bezprzewodowo za sprawą modułu Bluetooth. W pełni naładowana bateria pozwala na słuchanie muzyki nawet do 11 godzin. Produkt waży 15 g, a jego zasięg to 10 m.

Prezentowany model jest lekki i wytrzymały, w dodatku zapewnia bardzo dobrej jakości dźwięk (za sprawą 6 mm, neodymowych przetworników). Słuchawki przypadły do gustu konsumentom, gdyż mają wygodny pilot pozwalający na szybkie przełączenie piosenek i zmianę poziomu głośności. Produkt jest odpowiedni nie tylko dla sportowców, ale i innych osób, które narzekają na mały komfort użytkowania zwykłych słuchawek przewodowych.

Produkt Creative Outlier Sports waży 15 g. To słuchawki bezprzewodowe, których pasmo przenoszenia obejmuje zakres od 20 Hz do 20 000 Hz.

Zalety
Odporność na pot:

Ze słuchawkami możemy bez przeszkód ćwiczyć. Wykazują one odporność na pot, co potwierdza przyznany certyfikat IPX4.

Wbudowany mikrofon:

Ponieważ model ma wbudowany mikrofon nadaje się nie tylko do słuchania muzyki, ale również prowadzenia rozmów telefonicznych. Nie musimy więc przez cały czas trzymać urządzenia przy uchu.

Komfort użytkowania:

Słuchawki nie mają kabla, który ograniczyłby nam swobodę ruchów. Poza tym w komplecie są 3 pary silikonowych końcówek (w rozmiarze S, M oraz L), które możemy wymieniać.

Długi czas działania:

Po całkowitym naładowaniu baterii możemy słuchać muzyki nieprzerwanie przez 11 godzin. Nie ma ryzyka, że podczas treningu akumulator przypadkowo się rozładuje i nie będziemy mogli ćwiczyć przy swoich ulubionych utworach.

Wady
Nie podkreśla basów:

Niektóre osoby narzekają, że słuchawki nie podkreślają niskich tonów, w efekcie czego słuchanie muzyki nie jest tak przyjemne.

 

 

 

 

3. Słuchawki bezprzewodowe JBL PureBass T290BK by Harman

 

Przedstawiamy JBL PureBass T290BK, słuchawki bezprzewodowe, które za pośrednictwem Bluetooth łączą się ze smartfonami i innymi sprzętami z systemem operacyjnym Android oraz iOS. Produkt wyposażono w 9 mm przetworniki zapewniające świetne podkreślenie basów. Opisywany model ma wbudowany mikrofon, a system redukcji szumów gwarantuje komfortowe prowadzenie rozmów telefonicznych.

To, co wyróżnia słuchawki to funkcja automatycznego wyłączania po dłuższym czasie bezczynności. Za sprawą takiego rozwiązania bateria z pewnością nie rozładuje się zbyt szybko. Model ma duży zasięg (10 m) oraz opcję szybkiej synchronizacji i wznawiania zerwanego połączenia. W sytuacji, gdy bateria będzie bliska rozładowania usłyszymy powiadomienie głosowe.

Konsumenci uważają, że to dobre i wygodne w noszeniu słuchawki. Przełączanie piosenek czy zmiana poziomu głośności dźwięków nie są kłopotliwe z uwagi na niewielki pilocik. Model marki JBL zapewnia dobrej jakości niskie, jak i wysokie tony, gdyż jego pasmo przenoszenia mieści się w zakresie od 20 Hz do 20 000 Hz.  

Produkt JBL PureBass T290BK ma 9 mm przetworniki. Słuchawki są bezprzewodowe (mają moduł Bluetooth), a ich pasmo przenoszenia mieści się w zakresie od 20 Hz do 20 000 Hz.

Zalety
System redukcji szumów:

Model został wyposażony w system redukcji szumów. Oznacza to, że możemy swobodnie prowadzić rozmowy telefoniczne bez ryzyka, że nasz głos będzie zniekształcony i rozmówca nas nie zrozumie.

Automatyczne wyłączanie:

Jeśli przez dłuższy czas słuchawki nie będą używane, uaktywni się opcja automatycznego wyłączania. Dzięki temu możemy mieć pewność, że bateria nie rozładuje się za szybko.

Niezawodne działanie:

Model ma duży zasięg (do 10 m) i funkcję automatycznego wznowienia przerwanego połączenia. Słuchawki są kompatybilne ze wszystkimi urządzeniami (smartfonami, tabletami itp.) z oprogramowaniem Android, a także iOS.

Wady
Za długie ładowanie baterii:

Ładowanie baterii bardzo długo trwa, zwłaszcza gdy całkowicie się rozładuje. Musimy trochę odczekać zanim znowu będziemy mogli używać słuchawek.

 

 

 

 

4. Słuchawki douszne Sony MDR-EX110 B

 

5.Sony MDR-EX110 BProdukt  popularnej firmy Sony.  Słuchawki o dość tradycyjnym wyglądzie. Dostępne są w kolorze czarnym. Komunikują się z urządzeniem za pomocą przewodu. Długość kabla to standardowe  1,2 metra. Tak długi przewód umożliwi  słuchanie muzyki nawet gdy odtwarzacz mp3 znajduje się w plecaku.

Kabel zakończony jest wejściem audio typu Jack 3,5 mm. Słuchawki współpracują zatem z urządzeniami mp3, telefonami, iPodami i iPhonami.  Są bardzo wygodne. Po kilku minutach zapominamy, że mamy je w uszach. Hamują zakłócanie muzyki przez odgłosy docierające z zewnątrz. Model ten jest dobrze oceniany przez osoby, które dokonały już zakupu. Przede wszystkim podkreśla się, że słuchawki świetnie wygłuszają wszelkie hałasy z zewnątrz.

Dzięki temu możemy się skupić wyłącznie na słuchanej muzyce. Zaznacza się, że dźwięk jest zbalansowany. Model ten bardzo dobrze trzyma się w uszach i nie musimy obawiać, się tego że nam z nich wypadnie.  Nosi się je bardzo wygodnie. Są bardzo lekkie i przyjazne w użytkowaniu.

Do użytku ze smartfonem są polecane słuchawki Sony MDR-EX110 B. Jest to model przewodowy douszny z przetwornikami magnetycznymi neodymowymi.

Zalety
Wkładki douszne:

Model ma dołączone do zestawu, również zapasowe, wygodne silikonowe wkładki douszne. Pozwala to na wygodne używanie i niewypadanie z ucha w trakcie słuchania muzyki.

Izolacja od otoczenia:

Użytkownicy podają, że model ten dobrze tłumi dźwięki z zewnątrz, dzięki czemu słuchacz może w całości oddać się muzyce.

Zbalansowany dźwięk:

Jak podają użytkownicy, dźwięk, jaki uzyskuje się za pomocą tego modelu jest przyjemny dla ucha. Ma on dość mocny i przyjemny bas.

Niska waga:

Słuchawki charakteryzuje niska waga, a co za tym idzie łatwość używania i brak niewygody trzymania dłuższy czas słuchawki w uchu.

Wady
Zniekształcenia dźwięku:

Ważne jest, aby odpowiednio dobrać wkładki silikonowe w zakresie rozmiaru. Bowiem zbyt głęboko osadzona słuchawka w uchu może zniekształcać dźwięk.

Brak regulacji głośności na kablu:

Modelem zarządzać można jedynie z pozycji urządzenia dostarczającego dźwięk, bo nie ma on panelu sterującego dźwiękiem na kablu.

Brak mikrofonu:

Brak mikrofonu powoduje, że model nie może być używany do komunikacji telefonicznej, jako element zastępujący zestaw głośnomówiący.

 

 

 

 

5. Słuchawki douszne z mikrofonem Sony MDREX15AP-W

 

6.Sony MDREX15AOW.CE7Kolejna propozycja firmy Sony. Jest to świetne rozwiązanie dla osób, które nie chcą wydawać fortuny. Jest to produkt bardzo ekonomiczny, znajdziemy go już w cenie do 50 zł. Niski koszt zakupu nie świadczy jednak o niskiej jakości tego produktu.

Słuchawki mają bardzo elegancki wygląd. Dostępne są w kolorze białym. Słuchawki mają wbudowany mikrofon i dzięki temu będziemy mogli prowadzić przez nie rozmowy telefoniczne. Jakość mikrofonu jest całkiem dobra i jeśli nie mamy wygórowanych wymagań, nie będziemy na nią narzekać. Słuchawki zapewniają czyste, ciepłe dźwięki. Mają bardzo ergonomiczny kształt, w związku z tym są bardzo wygodne. Kabel o długości 1,2 m jest bardzo funkcjonalny i pozwoli nam odtwarzanie muzyki ze sprzętu, który wrzucimy do torebki lub plecaka.

Produkt jest bardzo dobrze oceniany. Podkreślana jest świetny stosunek ceny do jakości produkt. Słuchawki spełniają oczekiwania osób, które je zakupiły. Dzięki wygodnym wkładkom noszą się komfortowo i nie wypadają z uszu. Produkt oceniany na plus.

Przewodowe słuchawki Sony MDREX15AOW.CE7 klient może zakupić w różnorodnej kolorystyce. To sprawia, że cieszą się popularnością.

Zalety
Dostępna kolorystyka:

Model ma cztery odmiany kolorystyczne, każda znajduje fanów wśród klientów. Kolory te to: biały, czarny, niebieski i różowy.

Wbudowany mikrofon:

Mikrofon wbudowany w słuchawki pozwala na prowadzenie za ich pomocą rozmów telefonicznych.

Wygoda użytkowania:

Silikonowe wkładki douszne sprawiają, że słuchawki dobrze się trzymają w uchu, a miękka, silikonowa obudowa nie uraża kanału usznego.

2-letnia gwarancja:

Gwarancja producenta udzielona na okres 2 lat zabezpiecza użytkownika przed ewentualną wadliwością produktu.

Wady
Brak odporności na warunki atmosferyczne:

Producent niestety nie zabezpieczył modelu przeciwwilgociowo, zatem używanie go przy bieganiu, czy podczas jazdy na rowerze w trakcie złych warunków może skończyć się uszkodzeniem urządzenia.

Słaba jakość:

Wprawdzie producent udziela 2-letniej gwarancji na bezawaryjne działanie urządzenia, użytkownicy podają, że jest ono awaryjne. Producent co prawda zapewnia jego naprawę, ale stwarza to kłopoty użytkownikowi.

Słaby dźwięk:

Część użytkowników twierdzi, że dźwięk uzyskiwany z tych słuchawek jest płaski, pozbawiony głębi i basów. Taka opinię przekazali na podstawie porównania dźwięku innych modeli.

 

 

 

 

6. Słuchawki Douszne Skullcandy JIB S2DUDZ-058

 

7.Skullcandy JIB RastaSkullcandy to firma, która jeszcze do niedawna cieszyła się popularnością tylko w USA. Aktualnie słuchawki stają się coraz bardziej znane także w Polsce.

Model JIB Rasta zachwyca swoim oryginalnym designem i pięknymi, intensywnymi, rastafariańskimi kolorami. Jest to model, który na pewno przyciąga wzrok i nie pozostaje niezauważony. Do tego cena bardzo zachęca do zakupu. Są to najtańsze, ze wszystkich proponowanych słuchawek.  Mimo tego jakość dźwięków przez nie odtwarzanych stoi na dobrym poziomie. Rzecz jasna produkt nie zachwyci wymagających audiofilów, ale na pewno sprawdzi się u osób, które nie mają zbyt wygórowanych wymagań co do jakości dźwięku. Słuchawki są  bardzo lekkie i przez to komfortowe w użyciu. Kolorowe słuchawki zyskały aprobatę i mają grono swoich fanów.

Nietuzinkowy wygląd uważany jest za dużą zaletę. Podkreślana jest też dobra jakość dźwięków jak na tę kategorię cenową. Podczas  słuchania nie zaobserwowano żadnych szumów. Zaznacza się, że tłumienie dźwięków z zewnątrz stoi na dobrym poziomie.

Wyjątkowy styl prezentują słuchawki Skullcandy JIB Rasta. Wiele wariantów kolorystycznych w najróżniejszej konfiguracji w jednym modelu – tak krótko można określić ten model.

Zalety
Atrakcyjny design:

Model ma interesujący, całkowicie nieoczekiwany design. Słuchawki są dostępne w różnych wersjach kolorystycznych, przy czym jeden model jest wykonany w 2 albo nawet trzech żywych kolorach.

Idealne brzmienie:

Użytkownicy zgodnie twierdzą, że za tak małą kwotę, jaką trzeba wydać na ten model słuchawek nie da się kupić lepszych pod względem brzmienia muzyki. Użytkownicy uważają, że model ma głęboki bas, idealnie uwydatnione wysokie tony.

Tłumienie dźwięków z zewnątrz:

Dla osób chcących słyszeć wyłącznie muzykę, to bardzo ważny parametr słuchawek. Tu, według użytkowników, tłumienie odgłosów z zewnątrz jest doskonałe.

Wady
Awaryjność:

Wielu użytkowników narzeka, że model jest wysoce awaryjny. Bez wyraźnej przyczyny najpierw przestaje działać jedna słuchawka, a po jakimś czasie druga.

Słaba obudowa:

Awaryjność produktu dotyczy również jego słabej konstrukcyjnie obudowy. Często zdejmowane i zakładane słuchawki zaczynają trzeszczeć z powodu słabego łącza na styku słuchawki – kabel.

Szum przy odtwarzaniu:

Część użytkowników zauważa, że przy głośnym odtwarzaniu muzyki towarzyszy jej dodatkowy szum emitowany przez urządzenie.

 

 

 

 

Jak nosić słuchawki douszne?

 

Mamy nadzieję, że wiesz już, jakie słuchawki douszne są polecane pod względem komfortu użytkowania i wysokiej jakości dźwięku. Chcemy podzielić się z Tobą dodatkowymi informacjami, jakie udało nam się zdobyć na temat tego typu produktów. W tej części artykułu podpowiadamy, jak prawidłowo nosić zakupiony model, aby nawet po kilku godzinach słuchania muzyki nie pojawił się dokuczliwy ból uszu.

 

 

Wybór wkładek

Jak sama nazwa wskazuje, słuchawki douszne wkładamy do uszu tak, aby znalazły się blisko ujścia kanału słuchowego. W przypadku takich modeli niezwykle istotny jest dobór odpowiednich wkładek, które wpływają na komfort noszenia, a także skuteczność w izolowaniu dźwięków z otoczenia.

Wyróżniamy kilka rodzajów wkładek: piankowe, typu flex oraz z kołnierzami. Często w zestawie otrzymujemy kilka różnych nasadek na słuchawki, dlatego możemy je wszystkie wypróbować i sprawdzić, które są dla nas najlepsze. Wkładki z pianki są miękkie, a przed włożeniem musimy je lekko ścisnąć. W celu idealnego dopasowania, po umieszczeniu słuchawek w uszach musimy je przytrzymać przez ok. 10 sekund, aby pianka mogła się rozszerzyć i szczelnie wypełnić zewnętrzny otwór słuchowy.

Zakładanie modelu z nakładkami typu flex (ewentualnie soft flex) jest równie proste, ponieważ wystarczy włożyć je do ujścia kanału słuchowego. Aby dźwięki z otoczenia nie przeszkadzały nam w słuchaniu muzyki, musimy dobrać odpowiedni rozmiar wkładek, inaczej nie będą zapewniały odpowiedniego poziomu izolacji, a dodatkowo słuchawki przy gwałtownych ruchach będą wypadać z uszu. Wkładki kołnierzowe są z kolei specjalnie wyprofilowane i stopniowo zwężają się ku górze. Jeśli mamy wrażenie, że słuchawki mimo wszystko nie są zbyt dobrze dopasowane, możemy lekko przyciąć wkładki tak, aby ich nie uszkodzić.

 

Ułożenie przewodów słuchawek

W zakładaniu modelu dousznego istotną rolę odgrywa ułożenie przewodów. Musimy założyć słuchawki zgodnie z oznaczeniami, które na nich znajdziemy – R oznacza prawe ucho, a L lewe. Przewód najlepiej przełożyć nad uchem i przeprowadzić z tyłu, aby leżał za plecami. To odpowiednie rozwiązanie dla osób uprawiających sporty. Aby dodatkowo zabezpieczyć kabel, możemy użyć specjalnej rurki regulacyjnej. Jeśli taki sposób noszenia słuchawek nie wydaje nam się zbyt wygodny, przewód możemy też pozostawić z przodu, aby znajdował się blisko klatki piersiowej. Sposobem na pozbycie się problemu zbyt długiego i plączącego się kabla jest nawinięcie go na niewielki klips.

 

Jak zapobiec wypadaniu słuchawek z uszu?

Niektórzy użytkownicy produktów dousznych skarżą się, że podczas uprawiania sportów słuchawki wypadają i co kilka minut trzeba je poprawiać. To utrudnia skupienie się na treningu i zniechęca do słuchania muzyki podczas ćwiczeń. Aby temu zapobiec, wystarczy zmiana nakładek. Jeżeli jednak wypróbowaliśmy wszystkie wkładki, a problem nie zniknął, możemy dokupić cienkie gąbeczki, które zakłada się na słuchawki. Gdy również ta metoda nam nie pomoże, na czas treningu powinniśmy założyć na głowę lekką czapkę lub opaskę. Zimą możemy dodatkowo uniknąć dzięki temu wychłodzenia organizmu i rozwoju infekcji.

 

 

Jak poradzić sobie z bólem uszu?

Osoby noszące słuchawki wiele godzin dziennie skarżą się, że nie mogą sobie poradzić z dokuczliwym bólem przy ujściu przewodu słuchowego. W takiej sytuacji należy na kilka minut zdjąć słuchawki. Czasami dolegliwości bólowe powoduje zbyt twarda lub za duża wkładka, dlatego po wymianie na inną z pewnością zauważymy znaczną poprawę w komforcie noszenia.

 

 

Inne popularne artykuly napisane przez naszych kolegów:

 

Najlepsze słuchawki bezprzewodowe

Soundbary

Słuchawki nauszne ranking

 


» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Produkty te nie sa juz dostepne

 

 

Sennheiser MX375

 

Słuchawki renomowanej, niemieckiej firmy Sennheiser. To dobry wybór dla osób, które cenią sobie jakość słuchania muzyki i jednocześnie nie potrzebują dodatkowych bajerów.

Jest to model o tradycyjnym i przez to ponadczasowym wyglądzie. Te tanie i dobre słuchawki zapewnią  czyste brzmienie wszystkich dźwięków. Warto podkreślić, że gwarantują także świetne odwzorowanie basów.  To produkt niezwykle lekki.  Funkcjonalny kształt sprawia, ze słuchawki idealnie pasują do każdego ucha. Są bardzo komfortowe w użytkowaniu i korzystanie z nich zapewni wygodę dla naszych uszu . Współpracują z odtwarzaczami Mp3, iPodami, iPhonami oraz telefonami ze standardowym wejściem audio. W komplecie znajdziemy wkładki douszne z gąbki oraz pokrowiec. Mają kabel idealnej długości (1,2m). Słuchawki zyskały sympatię użytkowników.

Recenzje nie pozostawiają wątpliwości, iż zakup ich to dobra inwestycja. Użytkownicy podkreślają dużą wygodę korzystania z nich, porządne wykonanie i  świetne brzmienie dźwięki. Podkreśla się, że zarówno wysokie jak i niskie dźwięki są czyste i miękkie. Bardzo dobry odsłuch basu. Słuchawki sprawdzą się zarówno do muzyki rockowej jak i elektronicznej.

Słuchawki przewodowe Sennheiser MX375 , w kolorze czarnym mają 1,2 m przewodu i bardzo niską wagę. Są one również atrakcyjne cenowo. Sprawdźmy zalety i wady tych dobrych dousznych słuchawek do 100 złotych:

Zalety
Dwupoziomowa konstrukcja:

To dwupoziomowy pojemnik, do którego możemy zapakować dwudaniowy posiłek, ewentualnie lekki lunch razem z przekąską. Komory są ze sobą połączone przy pomocy gumki spinającej.

Odporność na działanie niskiej temperatury:

Przeprowadziliśmy test lunchboxów, podczas którego okazało się, że pojemnik jest odporny na działanie niskich temperatur. Z tego względu możemy przechowywać go w lodówce lub zamrażarce.

Wady
Zajmuje dużo miejsca w plecaku:

Biorąc pod uwagę budowę pudełka i jego wymiary, istnieje prawdopodobieństwo, że zajmie dużo miejsca w plecaku. Lunchbox z pewnością nie zmieści się do małej, damskiej torebki.

Nie utrzymuje ciepła potrawy:

Niektórzy posiadacze pojemnika narzekają, że nie utrzymuje ciepła potrawy. Z tego względu niezbyt dobrze nadaje się on do przechowywania dań, które po wystygnięciu nie są tak smaczne, jak tuż po podgrzaniu.

 

 

Jabra Sport

 

Bezprzewodowe słuchawki Jabra Sport skierowane są głównie do osób lubiących aktywny tryb życia. Produkt ten jest niezwykle wytrzymały. Bez problemów sprawdzi się podczas niekorzystnych warunków atmosferycznych, nie przeszkadza mu pot oraz szybkie i gwałtowne ruchy.

Jeśli irytują Cię poplątane kable ten bezprzewodowy model jest stworzony dla Ciebie. Słuchawki wyposażone są w najnowsze technologie. Przyciskając odpowiedni guzik można zmieniać utwory, zwiększać głośność muzyki a także odebrać telefon. Słuchawki gwarantują wysoką jakość dźwięków. Technologia Bluetooth  dostarcza najwyższej klasy sygnał bezprzewodowy.  Model ten działa więc bez zarzutów  nawet w ekstremalnych warunkach. Nieistotne czy pada deszcz, czy wieje wiatr. Nieistotne jak gwałtowne i intensywne ćwiczenia wykonujemy. Jakość muzyki jest zawsze bardzo dobra.  To dobre słuchawki douszne bezprzewodowe.

Produkt zyskał zaufanie osób, które go zakupiły. Dzięki ergonomicznemu kształtowi, jest bardzo wygodny w użyciu. Słuchawki dobrze trzymają się na uszach. Mimo wysokiej ceny cieszą się dużą popularnością. Dość wygórowana cena idzie jednak w parze z solidnością. Te słuchawki douszne bluetooth zdecydowanie zdają test jakości.

Ładne wizualnie i wielozadaniowe słuchawki Jabra Sport można by uznać za najlepsze słuchawki douszne w 2021 roku. Są one jednak dość skomplikowane w obsłudze wszystkich dostępnych funkcji, których instrukcja jest na stronie producenta, podczas gdy do produktu jest dołączona wersja skrócona.

Zalety
Bezprzewodowość:

Model bezprzewodowy, zakładany wokół ucha, dzięki czemu doskonale trzyma się ucha, a w czasie słuchania i przechowywania modelu nie ma problemu z plączącym się kablem. Dlatego model ten jest dedykowany dla osób czynnie uprawiających sporty.

Zapasowe wkładki douszne:

Do sprzedawanego zestawu producent dołącza 6 kompletów zapasowych wkładek dousznych. Dzięki temu model dłużej posłuży.

Wielozadaniowość:

Model może służyć, jako słuchawki do słuchania muzyki z najróżniejszych nośników, również za pomocą dołączanych aplikacji,  jako zestaw głośnomówiący, czy też do słuchania radia.

Odporność na warunki atmosferyczne:

Słuchawkom nie groźny jest, ani deszcz, bo posiadają zabezpieczenie przeciwwilgociowe, ani mróz. Można je używać praktycznie w każdych warunkach zewnętrznych.

Wady
Zasięg Bluetooth:

Słuchawki mają stosunkowo mały zasięg Bluetooth. Wszystko jest ok, jak urządzenie z muzyką znajduje się w kieszonce na piersi, gdy je przełożymy do kieszeni spodni, bywa, że tracą zasięg.

Krótki kabel ładowania:

Użytkownikom doskwiera również zbyt krótki kabel ładowania, który sprawia, że nie jest ono komfortowe.

 

 

Creative Labs MA200

 

Pierwszy model skierowany jest do osób, które oprócz słuchania muzyki w dobrej jakości, lubią też dobrze wyglądać. Kolorowe słuchawki nie pozostaną obojętne żadnemu spojrzeniu. Nowoczesny wygląd idzie także w parze nowymi technologiami.

Z poziomu słuchawek możemy sterować muzyką na naszym smartfonie oraz odbierać przychodzące rozmowy. Model ten ma bowiem wbudowany mikrofon. Słuchawki są kompatybilne zarówno z systemem Android jak i Apple iOS. Dzięki specjalnej budowie słuchawek maj a one także właściwości izolacyjne. W konsekwencji, słuchając naszej ulubionej muzyki nie usłyszymy niechcianych odgłosów z zewnątrz i będziemy mogli w pełni delektować się dźwiękami utworów. Produkt ten nie tylko podnosi komfort słuchania muzyki, ale również dba o komfort naszych uszu. W zestawie znajdują się trzy rodzaje miękkich silikonowych wkładek dousznych.

Możemy więc wybrać ten, który będzie dla nas najwygodniejszy. Według wielu użytkowników to są najlepsze słuchawki douszne z mikrofonem. Chwalony jest ich designerski wygląd i szeroka gama kolorystyczna jaką oferuje producent. Produkt jest wytrzymały a jakość muzyki cieszy ucho. Te słuchawki z mikrofonem to świetny pomysł na prezent.

 

 

Sennheiser CX 200 Street II

 

Kolejne słuchawki firmy Sennheiser. Model ten ma bardzo elegancki wygląd. Dostępny jest w kolorze srebrnym i białym. Jak wszystkie słuchawki tej firmy, także i te gwarantują wysoką jakość dźwięku.

Są bardzo komfortowy w użytkowaniu. Ich wielkość można dopasować do własnych potrzeb. Do kompletu bowiem zostały dołączone nakładki adaptacyjne o trzech wielkościach (S, M, L). Najnowsza technologia i ergonomiczny kształt sprawiają, że słuchawki gwarantują niezwykłą wygodę oraz izolację hałasu z zewnątrz. Dzięki temu możemy cieszyć się  wyłącznie dźwiękami dochodzącymi z naszego MP3, nie obawiając się hałasów z zewnątrz. Słuchawki są kompatybilne z Mp3, iPodami, iPhonami i innymi muzycznymi odtwarzaczami z wejściem audio.

Produkt ten otrzymuje bardzo pozytywne recenzje. Przede wszystkim słuchawki są wytrzymałe. Bardzo wysoko oceniana jest także jakość dźwięku. Elegancki wygląd również został doceniony. Dobre nocy zbiera także kabel, który jest długi i jednocześnie się nie plącze. Dzięki temu komfort oraz wygoda używania są  bardzo wysokie.

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status
film indirfilm indirmefull program indir