Słuchawki bezprzewodowe Bluetooth ranking

Ostatnio aktualizowane: 24.01.20

 

Słuchawki bezprzewodowe Bluetooth – Przewodnik zakupowy, ranking i test w 2020

 

Jeśli marzysz o tym, żeby posłuchać muzyki prosto z telefonu lub innego urządzenia, to z pewnością przyda Ci się ten artykuł. Obecnie rynek jest przepełniony tego typu sprzętem. Dlatego też dla miłośników muzyki polecamy JBL T450BT PureBass. Jest to najlepszy produkt na rynku, który zdecydowanie pozwoli nam docenić wysoką jakość dźwięku bez niepotrzebnej plątaniny kabli. Słuchawki mają zamkniętą konstrukcję, która umożliwi słuchanie muzyki bez zakłócających dźwięków z zewnątrz. Ponadto muszle urządzenia są obrotowe, więc idealnie dostosowują się do głowy i uszu użytkownika. Słuchawki te posiadają także bardzo lekką konstrukcję, a ich muszle zostały pokryte wysokiej jakości materiałem, co dodatkowo zwiększa komfort użytkowania produktu. JBL T450BT łączą się z innymi urządzeniami, które odtwarzają dźwięki dzięki połączeniu za pośrednictwem sieci Bluetooth 4.0. Słuchawki te z pewnością docenią miłośnicy basowych dźwięków. Opcja Purebass pozwala słuchanie niskich tonów w świetnej jakości. Jeśli przekonał Cię nasz opis, ale nie odpowiada Ci ich design, to drugą naszą propozycją są słuchawki Creative JAM.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jakie słuchawki bezprzewodowe Bluetooth kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Większość z Was już prawdopodobnie wie, że słuchawki bezprzewodowe działają przez połączenie się z innymi urządzeniami dzięki Bluetooth. Jest to obecnie duże ułatwienie, ponieważ wszędzie otacza nas duża ilość sprzętów, która ma możliwość parowania ich między sobą. Dlatego też najlepsze słuchawki bezprzewodowe Bluetooth ułatwią nam codzienne słuchanie muzyki, czy ścieżki dźwiękowej z filmu bez zbędnego przełączania się i podpinania urządzeń. Minusem jest jedynie trochę wyższa cena takiego urządzenia od przewodowych.Z pewnością niejeden miłośnik muzyki rozważał zakup słuchawek bezprzewodowych z opcją połączenia dzięki Bluetooth. Jednak nie jest to proste. Istnieje przecież wiele dobrych marek, które słyną z najlepszej jakości słuchawek, jak JBL, Samsung, Sony, Pioneer, czy Goclever.

Przede wszystkim możemy używać takiego sprzętu na wiele sposobów. Jedne będą idealne do biegania, ale nie koniecznie do słuchania muzyki w domu. Inne znowu będą musiały mieć mikrofon, bo użytkownik słucha muzyki z telefonu. Dlatego też bez względu na to, jakie będzie ich przeznaczenie, pomożemy Ci w odpowiednim doborze sprzętu. Poniżej artykułu znajdziesz także nasze propozycje, w których można znaleźć dobre i tanie słuchawki bezprzewodowe Bluetooth.

 

 

Przede wszystkim na początku należy zapytać siebie samego, do czego nam będzie służył sprzęt, który chcemy zakupić. Od tego będzie zależało głównie to, jakiego rodzaju słuchawki wybierzemy. A jak wiadomo, jest ich wiele. Przygotowana przez nas charakterystyka słuchawek pozwoli czytelnikom ocenić i wybrać według własnych potrzeb jakie są najlepsze słuchawki bezprzewodowe Bluetooth.

Zacznijmy więc od tego, jakiego rodzaju słuchawki są nam potrzebne. Przez wzgląd na wielkość urządzenia, możemy wyróżnić:

Wokółuszne, pełnowymiarowe – jest to idealny rodzaj słuchawek dla ludzi, którzy cenią sobie dobre brzmienie. Tego typu sprzęt często także występuje wśród graczy. Słuchawki okalają ucho, przez co unika się nieprzyjemności w postaci powstającego przez ucisk na nie potu. W dodatku często taki sprzęt pozwala na zmieszczenie w nich większej ilości przetworników. To właśnie one odpowiadają w przykładowych słuchawkach dla graczy za dźwięk przestrzenny, czyli 5.1. lub 7.1. W tym przypadku potrzebny będzie jedynie dodatek mikrofonu i możesz bez problemu zmieść swojego wroga przez namierzenie go dzięki słuchawkom. Taki sprzęt z pewnością docenią też kinomaniacy. Wystarczy podłączyć lub sparować urządzenie z ekranem – i możesz poczuć się jakbyś był w filmie. Tym sposobem sprzęt nadaje się świetnie do telewizora. Surround sound także zadowoli melomanów. Jeśli słuchawki będą dobrej jakości, to zdecydowanie zostaną docenione. W słuchawkach wokółusznych każda miseczka tworzy dwie komory akustyczne.

Nauszne, pełnowymiarowe – to także popularny format słuchawek. Ich nieco lżejsza konstrukcja od wokółusznych pozwala na odbiór dźwięków bardzo dobrej jakości. W słuchawkach nausznych miseczka przylega, a niekiedy dociska małżowinę uszną. W ten sposób mamy idealne wygłuszenie i dobry odbiór dźwięku bez zakłóceń z zewnątrz. Taki typ sprzętu nada się idealnie do słuchania muzyki, grania lub oglądania filmu. Bardzo ważna rzecz, na którą zdecydowanie należy zwrócić uwagę przy kupnie, to materiał słuchawek. Jest to istotne, gdyż konstrukcja izoluje ucho, a tym samym pozbawia je tlenu. Dobrze dobrany materiał nie spowoduje dyskomfortu oraz pocenia się uszu. Poza tym także trzeba sprawdzić, aby miseczki słuchawek nie uciskały zbyt mocno na ucho. To także może pogorszyć komfort  ich używania, w szczególności, gdy wiemy, że będziemy z nich przebywać dłuższy czas. Oczywiście niektórych z tych czynników (w szczególności braku dostępu tlenu) możemy uniknąć, gdy zdecydujemy się na zakup takich słuchawek, które będą miały konstrukcję półotwartą lub otwartą.

Namałżowinowe – do takiego formatu możemy także zaliczyć kompakty oraz słuchawki zagłowne. W większości tego typu urządzeń miseczka nie przekracza wielkości ucha ludzkiego. Można by powiedzieć, że są to klasyczne walkmanowe słuchawki. Zdecydowanie format ich był wzorowany na słuchawkach pełnowymiarowych. Urządzenie dzięki specjalnej konstrukcji pałąka uciska na małżowinę, co umożliwia odizolowanie dźwięków dochodzących z otoczenia na zewnątrz. Dodatkowo efekt pogłębia materiał, którym otulone są earpady. W większości są one wykonane ze sztucznych materiałów, co niestety nie sprzyja uszom, jeśli chcemy używać sprzętu dłuższy czas. Model namałżowinowy przylega do samego ucha. Opiera się na konstrukcji, która pozwala na zaczepienie o ucho. Takie słuchawki zdecydowanie będą świetne na podróż, czy codzienne wyjście poza dom. Niektóre z nich mają także opcję połączenia dwóch słuchawek pałąkiem, który np. przeznaczony jest do noszenia z tyłu głowy.

Douszne – takiego typu słuchawki zdecydowanie będą się nadawały na spacer. Urządzenia o konstrukcji dousznej nie izolują dźwięku z otoczenia, przez co możesz być spokojny o bezpieczeństwo na drodze.  Taki format słuchawek w teorii mógłby się nadawać do biegania, ale przy tym musi być dostosowany tak, aby nie wypadał z uszu użytkownika. Dlatego też chcąc ich używać podczas większego wysiłku, powinniśmy zakupić słuchawki z dodatkiem uchwytu, który pozwoli na stabilne trzymanie się ich w uszach. Dźwięk w większości tego typu słuchawkach jest dobrej jakości.

Dokanałowe – można powiedzieć, że jest to ulepszona wersja słuchawek dousznych. Tego typu urządzenie pozwala na szczelne przedostanie się dźwięków prosto do ośrodka słuchu. Izolacja działa w tym przypadku w dwie strony. My słyszymy wyizolowane dźwięki, a równocześnie do osób z zewnątrz nie dochodzi nasza muzyka. Zdecydowanie można ich używać, np. podczas jazdy autobusem lub czynności, które normalnie zagłuszyłyby muzykę. Takie słuchawki także idealnie sprawdzą się podczas biegania. Jednak w takim wypadku najlepiej ich używać jeśli uprawiasz sport w jakimś wyznaczonym do tego miejscu (siłownia, specjalna ścieżka). Taka izolacja nie zawsze jest bezpieczna, gdy poruszasz się, np. ulicą. Warto o tym pamiętać i zachować czujność.

Decydując się na zakup słuchawek dokanałowych, warto sprawdzić, czy są one specjalnie zaprojektowane. Bardzo popularne w dzisiejszych czasach zrobiły urządzenia, które przeznaczone są dla osób słuchających muzyki podczas treningów. Głównie ulepszenie tych słuchawek polega na dodatkowym uchwycie, który będzie zapobiegał wypadaniu ich podczas wysiłku. Ponadto końcówki wymienne (w większości są one silikonowe) posiadają specjalny kształt. Umożliwia on wpadanie dźwięków z otoczenia przy dobrej jakości dźwięku. Zapobiega to całkowitemu odizolowaniu ucha, co jest dobre dla tych, którzy lubią posłuchać muzyki w trakcie biegu, czy jazdy na rowerze w mieście.

 

 

Warto też wspomnieć o komorach przetwornika. W zależności od rodzaju słuchawek dzielą się ona na trzy typy, czyli na otwarte, zamknięte i półotwarte konstrukcje. Pierwsza z nich polega na tym, że dźwięk nie jest izolowany. Właśnie taki typ wykorzystywany jest w większości słuchawek dla biegaczy. Jakość dźwięku jest wysoka, ale słyszymy co się dzieje na zewnątrz. Pozwala to na bezpieczny bieg bez ryzyka wypadku. W dodatku otwarta konstrukcja pozwala na wentylację ucha. Słuchawki tego typu są bardzo dobre, dla tych, którzy doceniają idealnie brzmiące, czyste brzmienia. Jeżeli wolisz słuchawki, które idealnie wygłuszą dźwięki z otoczenia, to z pewnością bardziej usatysfakcjonują Cię takie, których typ komory przetwornika będzie zamknięty. Takie słuchawki można polecić do oglądania filmu lub słuchania muzyki. Jeśli lubisz grać, to zawsze można je podłączyć do komputera.

Niektóre z nich są specjalnie stworzone dla graczy. Są to wokółuszne lub nauszne słuchawki z mikrofonem. Najlepiej wybrać sprzęt, który ma opcję surroundsound 5.1. lub 7.1. Półotwarta komora przetwornika jest rozwiązaniem dla niezdecydowanych. Z jednej strony izoluje dźwięk, ale też pozwala dostać się do ucha tym z otoczenia. Jest to idealne rozwiązanie także dla ludzi, którzy lubią posłuchać muzyki w dobrej jakości, a jednocześnie chcą wiedzieć co się wokół nich dzieje. Tego typu sprzęt może być idealnym dodatkiem do telefonu. Poniżej znajduje się przygotowany dla naszych czytelników ranking słuchawek bezprzewodowych Bluetooth. Mamy nadzieję, że z pośród polecanych produktów znajdziecie coś dla siebie. Wszystkie z nich to słuchawki bezprzewodowe Bluetooth w dobrych cenach. Z pewnością warto przejrzeć nasze propozycje.

 

 

Najlepsze słuchawki bezprzewodowe Bluetooth w 2020 roku

 

Nasze zalecenia

 

JBL T450BT 

 

JBL T450BT PureBass to świetnej jakości słuchawki bezprzewodowe. Urządzenie to umożliwia odtwarzanie dźwięku w wysokiej jakości. Produkt dzięki połączeniu z siecią WiFi sprawia, że jego użycie jest komfortowe i  łatwe. JBL T450BT posiada wbudowany akumulator. Słuchawki po pełnym naładowaniu baterii działają do 11 godzin. Opcja ta pozwala na słuchanie muzyki przez prawie cały dzień bez konieczności podłączania ich do ładowarki. Ponadto słuchawki posiadają opcję łączenia się z innymi urządzeniami dzięki połączeniu z Bluetooth 4.0. Dzięki temu JBL T450BT są kompatybilne z laptopami, telefonami lub innymi nośnikami pamięci, które mają dostęp do Bluetooth. W dodatku słuchawki łączą się z nimi szybko. Każda ze słuchawek składa się z nausznic, które mają w środku 32 milimetrowe przetworniki. Zamknięta konstrukcja muszli sprawia, że dźwięk idealnie wpada do ucha, a zarazem nie przeszkadza osobom z zewnątrz, gdyż dźwięk jest odizolowany. Słuchawki zostały wykonane z lekkich, ale dobrej jakości materiałów i mają prosty, ale efektowny design.

W nich każdy i wszędzie będzie dobrze wyglądał. Urządzenie także zapewni komfortowe słuchanie muzyki przez długi czas. Konstrukcja słuchawek oraz obrotowe muszle idealnie dopasują się do Twoich uszu i głowy. JBL T450BT pozwala na odbiór dźwięków o szerokim zakresie pasma przenoszenia, które wynosi 20 do 20 000 Hz. Ponadto słuchawki posiadają opcję PureBass, która sprawi, że z pewnością fani basowych brzmień je docenią. Co więcej urządzenie posiada wbudowany mikrofon, co spokojnie pozwoli odebrać połączenie przychodzące w trakcie słuchania muzyki z telefonu. Jest to świetna opcja, ponieważ można wtedy słuchać muzyki głośno jednocześnie nie martwiąc się o to, że nie usłyszysz dzwoniącego telefonu.

Klienci, którzy zakupili JBL T450BT PureBass docenili lekkość i komfort noszenia słuchawek. Opinie o słuchawkach bezprzewodowych Bluetooth także pozytywnie mówią o długości działania baterii.

 

 

 

 

Creative JAM 

 

Bezprzewodowe słuchawki Bluetooth Creative JAM są świetnym sprzętem, który można zakupić w niewygórowanej cenie. Sprawdzi się on do słuchania muzyki z każdego urządzenia, które ma opcję połączenia z siecią dzięki Bluetooth. Słuchawki są lekkie i komfortowe. Sprzęt Creative JAM został wyposażony w NFC, czyli komunikację krótkiego zasięgu, która umożliwia natychmiastowe sparowanie z innymi urządzeniami. Natomiast Bluetooth 4.1 sprawia, że łączność z Internetem  jest możliwa na dużo większe odległości, niż w wersji starszej (Bluetooth 4.0.), w której wynosiła ona maksymalnie 30 metrów. Po pełnym naładowaniu baterii urządzenia jest ono w stanie pracować do 12 godzin. Czas ten gwarantuje słuchanie muzyki przez pół doby bez konieczności podpinania słuchawek do ładowarki.

Oprócz lekkiej konstrukcji, słuchawki posiadają też łatwy i pomocny przycisk, którym możemy zmieniać opcję odtwarzania dźwięku (wzmocnienie basu), odbierania lub kończenia połączeń przychodzących z telefonu. Przetworniki z magnesami neodymowymi, które zostały wbudowane w miseczkach, sprawiają, że odbierany dźwięk jest czysty i wysokiej jakości. Jeśli zaś chodzi o wielokierunkowy mikrofon, który został wbudowany w słuchawki, to daje on możliwość dokładnego odbioru rozmówcy bez zakłóceń.

Użytkownicy po zakupieniu sprzętu ocenili go jako słuchawki bezprzewodowe Bluetooth w dobrej cenie. Pozytywne oceny przede wszystkim zawierają w sobie opinie pozytywnie opisujące świetną jakość dźwięku.

 

 

 

 

Apple AirPods MMEF2ZM/A 

 

Apple AirPods MMEF2ZM/A to idealne słuchawki douszne, które z pewnością docenią fani produktów tej firmy. Dzięki tym słuchawkom możesz spokojnie połączyć się z iPhone’m, iPade’m, Mac’iem, czy Apple Watch’em. Urządzenie posiada specjalnie zaprojektowany procesor W1, który umożliwia stabilną i szybką łączność bezprzewodową. Sprawia on, że produkt idealnie nadaje się do telefonu. Ponadto odtwarzany dźwięk jest czysty i wolny od zakłóceń. Po pełnym naładowaniu baterii Apple AirPods MMEF2ZM/A działa do 5 godzin. Jeśli chodzi o ładowanie słuchawek, to wystarczy 15 minut, aby słuchać nawet 3 godziny. Można także w każdej chwili, dzięki zbliżeniu AirPods do iPhone’a sprawdzić poziom naładowania baterii.

Jest to świetna opcja, gdy nie masz czasu, a chcesz szybko podładować baterię przed wyjściem z domu. Słuchawki są kompatybilne z każdym urządzeniem firmy Apple, a poruszanie się pomiędzy nimi jest bardzo proste i intuicyjne.  Aby uruchomić Apple AirPods MMEF2ZM/A wystarczy je wyjąć z etui i włożyć do uszu, a słuchawki same połączą się z innymi urządzeniami. Przetworniki urządzenia sprawiają, że dźwięk jest cały czas bardzo dobrej jakości. W dodatku ich mikrofon eliminuje szumy z otoczenia umożliwiając czystą, wyraźną rozmowę przez telefon.

Użytkownicy w swoich opiniach pozytywnie wyrażają się o słuchawkach. Chwalą oni przede wszystkim komfort słuchania oraz wspomnianą przez nas wcześniej opcję o 15 minutowym ich ładowaniu.

 

 

 

 

Bose QuietComfort 35 

 

Nauszne słuchawki Bose QuietComfort 35 zostały wykonane z najwyższej jakości materiałów. Urządzenie posiada także liczne nowoczesne technologie. To wszystko składa się na znakomitej jakości brzmienie odtwarzanego w nich dźwięku. Słuchawki są idealne dla każdego audiofila, który lubi proste rozwiązania. Bose QuietComfort 35 umożliwi odtwarzanie muzyki dzięki połączeniu Bluetooth. Tym sposobem zlikwidujesz ciągle plączący się kabel, a także zyskasz opcję połączenia się z innymi urządzeniami. Bose QuietComfort 35 są lekkie i wygodne. Materiały, z jakich zostały wykonane umożliwiają wielogodzinne słuchanie muzyki bez uczucia dyskomfortu.

Słuchawki posiadają wbudowany korektor głośności, który równoważy dźwięk. W dodatku dołączone zostały tu dwa mikrofony z opcją wyciszania hałasu. Przez to możesz rozmawiać w niekomfortowych warunkach, a Twój głos, jak i rozmówcy będzie cały czas wyraźny. Ponadto słuchawki posiadają bardzo wydajny akumulator. Po pełnym naładowaniu baterii możesz swobodnie słuchać muzyki nawet do 20 godzin bezprzewodowo. Korzystanie ze słuchawek może odbywać się także dzięki połączeniu przewodowym i trwa do 40 godzin. Świetnym udogodnieniem  jest także wyprodukowana przez producenta specjalna, darmowa aplikacja Bose Connect. Dzięki niej możesz zarządzać sparowanymi urządzeniami.

Klienci, którzy zakupili ten produkt cenią go sobie głównie za jego opcję wyciszenia, odizolowania dźwięku. Pozytywne opinie także dotyczą wygody słuchawek oraz jakości odtwarzanego w nich dźwięku.

 

 

 

 

Samsung U Flex 

 

Samsung U Flex to dokanałowe słuchawki bezprzewodowe, które zdecydowanie wyróżniają się swoim designem. Posiadają one specjalny pałąk, który został wykonany z bardzo giętkiego materiału. Sprawia to, że noszenie słuchawek jest wygodne. W dodatku sam pałąk nie złamie się, ponieważ jest niezwykle elastyczny. Takie słuchawki to bardzo wygodna opcja dla wszystkich, którzy lubią wszędzie słuchać muzyki. Bezprzewodowe odtwarzanie dźwięku jest możliwe dzięki połączeniu Bluetooth.

To wszystko sprawia, że możesz zapomnieć o plączącym się kablu., a słuchawki możesz cały czas nosić na szyi. Sterowanie urządzeniem jest proste i wygodne, ponieważ przyciski do niego są umieszczone na pałąku. Dzięki tej opcji możesz szybko odebrać połączenie bez sięgania po telefon. Samsung U Flex umożliwia odtwarzanie najwyższej jakości dźwięków. Każda z słuchawek posiada podwójny system przetworników. Na jedną z nich przypada jeden przetwornik 11 milimetrowy oraz drugi 8 milimetrowy. Taka technologia sprawia, że odtwarzanie dźwięków niskotonowych, jak i wysokotonowych jest świetnej jakości. Do słuchawek została także wyprodukowana aplikacja Samsung Level, która sprawia, że możesz bez najmniejszego problemu sparować je z telefonem.

Konsumenci docenili słuchawki za odtwarzanie muzyki w świetnej jakości. W dodatku polecają je za wygodę oraz wygląd.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status