Radioodtwarzacze dab+ ranking

Ostatnio aktualizowane: 12.08.20

 

Jeżeli poszukujesz radioodtwarzacza DAB+ jesteś w odpowiednim miejscu. Na naszej stronie znajdziesz ciekawe modele – przygotowaliśmy dla Ciebie poradnik zakupowy, a także stworzyliśmy zestawienie produktów, które zyskały największą przychylność użytkowników. Na pierwszym miejscu znalazł się Trevi CMP582. Sprzęt ten przeznaczony jest do stosowania w domu. Produkt służy do słuchania audycji radiowych i generuje wysokiej jakości dźwięk. Wyposażony jest on w odtwarzacz CD, na którym posłuchasz ulubionych płyt. Użytkownik ma do dyspozycji port USB, do którego może podłączyć pamięć zewnętrzną. Urządzenie ma wygodny uchwyt. Ponadto ma ono wyświetlacz LCD z niebieskim podświetleniem. W pamięci radia istnieje możliwość zapisania 30 stacji. Sprzęt wyposażony jest w antenę teleskopową. Jeżeli produkt z pierwszej pozycji Ci się nie spodobał, nic straconego. Na kolejnych miejscach znajdują się ciekawe modele, wśród których znajdziesz odpowiedni dla siebie. Jako drugie prezentujemy radio Pioneer DEH-X7800DAB. Urządzenie to można używać w samochodzie.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki radioodtwarzacz DAB+ kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Słuchając radia warto postawić na wysoką jakość sygnału. Właśnie taki zagwarantuje nam odbiornik cyfrowy. Nie tylko zapewnia on lepszy dźwięk, ale również pozwala łatwiej znaleźć ulubioną stację. W przeciwieństwie do radia analogowego odtwarzacz DAB+ wyszukuje stacje po nazwie, a nie częstotliwości. Jednak, aby cieszyć się tymi możliwościami trzeba znaleźć odpowiedni sprzęt. Pomoże Ci w tym poniższy poradnik. Zamieściliśmy w nim wiele pomocnych wskazówek, za sprawą których dowiesz się, jaki radioodtwarzacz DAB+ wybrać.

 

 

Czym jest sprzęt DAB+?

Nazwa „DAB” jest skrótem od angielskiego określenia Digital Audio Broadcasting, co oznacza technologię pozwalającą nadawać w eterze programy radiowe w formie cyfrowej. Tego typu sprzęty stanowią ulepszenie analogowego przekazu FM, gdyż znacznie wydajniej wykorzystują dostępne częstotliwości. Dzięki temu odbiorniki gwarantują odbiór znacznie większej liczby programów. Do tego słuchacze mogą cieszyć się lepszą jakością dźwięku. Dodatkową opcją jest odczytywanie treści tekstowej, która wysyłana jest razem z nadawaną muzyką. Odnosi się to do komunikatów stacji oraz nazw piosenek. Warto nadmienić, że urządzenia DAB odbierają również tradycyjne radia analogowe FM.

Na polskim rynku dostępne są urządzenia, które wyposażone są w kodek DAB+. Dzięki temu możesz słuchać wszystkich stacji radiowych dostępnych w naszym kraju. Poza tym sprzęty są wyposażone w kompatybilność wsteczną, czyli kodek obsługuje wszystkie poprzednie wersje w standardzie DAB. Oznacza to, że będziesz mógł odsłuchiwać również zagraniczne stacje.

 

Sposób zasilania

Na rynku znajdziesz dwa typy radioodbiorników: zasilane sieciowo lub na baterie. Pierwszy rodzaj to klasyczny odbiornik stacjonarny, który sprawdzi się w domowym pomieszczeniu. Urządzenia działają tylko, gdy są podłączone do prądu. Niestety wiele modeli po odłączeniu ulega zresetowaniu. Najlepsze radioodtwarzacze DAB+ powinny być dostosowane do pomieszczenia, w którym będą pracować. Dlatego wielu producentów stworzyło produkty przeznaczone do kuchni. Tym, co odróżnia je od klasycznych modeli jest wodoodporna obudowa. Poza tym wiele firm pokrywa ją również powłoką, którą łatwo jest wyczyścić.

Alternatywą są mobilne produkty na baterie. Cechują się one niewielkimi wymiarami oraz małą wagą, co ułatwia ich przenoszenie. Zdecydowana większość urządzeń zasilana jest przy pomocy baterii AAA. Taki typ radioodbiorników polecamy osobom, które często podróżują lub chcą zabrać swój ulubiony sprzęt na wakacyjny wyjazd.

 

Urozmaicenia

Jeśli wciąż nie wiesz, jaki radioodtwarzacz DAB+ jest najlepszy, to polecamy Ci sprawdzić dodatkowe funkcje interesującego Cię modelu. Do najpopularniejszych urozmaiceń zaliczamy odtwarzacz CD, mp3 oraz port USB. Pierwsza z opcji to wejście na płyty CD, które pozwoli Ci cieszyć się ulubioną, zakupioną muzyką. Wiedz jednak, że taka opcja zdecydowanie zwiększa gabaryty produktu. Poza tym, jeśli chcesz cieszyć się utworami upewnij się, że głośnik radioodbiornika będzie w stanie przetworzyć dźwięki.

Odtwarzacz mp3 pozwala na słuchanie nagrań muzycznych, z nieoryginalnych płyt. Popularną metodą ich pozyskania jest zakup muzyki w Internecie, a następnie skomponowanie własnej playlisty. Jeśli często stosujesz tę metodę, upewnij się, że interesujące Cię urządzenie jest kompatybilne z plikami w formacie MP3. Niestety wiele sprzętów odczytuje tylko oryginalne płyty.

Trzecią opcją jest port USB, który umożliwia podłączenie zewnętrznych urządzeń. Metoda ta wykorzystuje radioodbiornik do odsłuchiwania własnych plików muzycznych.

 

Budzik

Ciekawą opcją, która występuje w coraz większej liczbie radioodtwarzaczy jest budzik. Po zaprogramowaniu zegara zostaniemy obudzeni dźwiękiem ulubionej stacji radiowej lub piosenką z nośnika danych na USB lub płyty CD. To pozwoli Ci zacząć dzień od dawki pozytywnej energii. Naukowcy udowodnili, że pobudka przy dźwiękach muzyki zmniejsza stres i poprawia humor, a to z kolei pozwala na wydajniejszą pracę w ciągu dnia.

 

Sterowanie

Dokonując zakupu koniecznie upewnij się, że interesujący Cię sprzęt jest prosty w obsłudze. W przypadku modeli kompaktowych na obudowie powinniśmy znaleźć kilka przycisków, które są dobrze opisane. Zazwyczaj małe odbiorniki stawia się przy łóżku lub na biurku, więc zmienianie stacji nie może być trudne, a przyciski powinny być widoczne.

Czynność ta może być jednak nieprzyjemna w przypadku urządzenia stacjonarnego. Zazwyczaj umieszczamy je wraz z innymi sprzętami kina domowego, co oznacza, że każdorazowe podejście do odbiornika nie jest wygodne. W takiej sytuacji polecamy zainwestować w model z pilotem, przy pomocy którego zmienisz stację lub będziesz kontrolować siłę dźwięku.

 

 

Design

Jeśli odtwarzacz ma stanąć w widocznym miejscu warto zainwestować w produkt o ciekawym wyglądzie. Będzie on wtedy nie tylko funkcjonalny, ale również urozmaici Twoje wnętrze. Wiele sprzętów stacjonarnych ma metaliczny kolor, przez co taki odtwarzacz pasuje do minimalistycznych wnętrz. Alternatywą są radioodbiorniki, w których obudowa jest drewniana. Dzięki temu przypominają urządzenia z poprzedniego wieku.

 

Modele do samochodu

Na rynku znajdziesz również radioodbiorniki DAB+, które dedykowane są do samochodów. Cechują się one niewielkimi wymiarami i można je podłączyć do auta. Poszukując takiego produktu upewnij się, że będzie on kompatybilny z Twoim pojazdem. Koniecznie sprawdź jego wymiary oraz pobór mocy. Niestety odbiorniki DAB+ pochłaniają więcej energii, co może obciążyć akumulator.

 

Radioodtwarzacze DAB+ w dobrych cenach

Ceny urządzeń są bardzo różnorodne. Odtwarzacze mogą kosztować od około 70 zł do nawet 1000 zł. Wszystko zależy od rozbudowania sprzętu oraz jego przeznaczenia. Najtańsze są produkty kompaktowe, gdyż ich ceny zamykają się w 300 zł. Znacznie droższe są odbiorniki stacjonarne, do których możesz podłączyć głośniki i inne sprzęty. W zależności od producenta cena może wynieść nawet 1000 zł.

 

 

Najlepsze radioodtwarzacze DAB+ w 2020 roku

 

Skoro wiesz już, jakie cechy radia są warte uwagi przyjrzyj się konkretnym, atrakcyjnym produktom. Poniżej znajduje się ranking radioodtwarzaczy DAB+. Mamy nadzieje, że znajdziesz tutaj model dla siebie.

 

Nasze zalecenia

 

Trevi CMP582 

 

Wielu użytkowników ceni sobie radio Trevi CMP582. Produkt ten przeznaczony jest do codziennego użytku w domu lub na dworze. Sprzęt zasilany jest na baterie, więc możesz używać go w dowolnym miejscu. Co więcej, charakteryzuje się on stosunkowo niewielką wagą (1,6 kg) i wyposażony jest w wygodny uchwyt. Te elementy ułatwiają transport radioodtwarzacza.

Sprzęt zaliczany jest do wysokiej jakości cyfrowych modeli DAB+. Odbiera on dobry sygnał, który ma wysoką jakość dźwięku i duży wybór kanałów. Ponadto wyposażony jest w odtwarzacz CD.

Radioodtwarzacz ma wbudowane różnego rodzaju porty w tym: USB, SD, AUX. Ponadto ma możliwość łączenia się za pomocą Bluetooth. Dzięki temu połączysz z nim swój odtwarzacz MP3 lub telefon komórkowy. W ten sposób możesz słuchać wybranej przez siebie muzyki. Produkt wyposażony jest w funkcję zegara, więc możesz w każdej chwili sprawdzić, która jest godzina. Co więcej, istnieje możliwość ustawienia alarmu na wybrany czas, a także korzystania z funkcji drzemki. Użytkownicy doceniają ten model za funkcjonalność.

 

 

 

 

Pioneer DEH-X7800DAB 

 

Prezentujemy Ci radio, które zyskało przychylność wielu użytkowników, czyli Pioneer DEH-X7800DAB. Produkt wyposażony jest w odtwarzacz  CD oraz USB. Dostosowany jest do obsługi różnego rodzaju płyt. To sprawia, że z jego pomocą posłuchasz takiej muzyki, na jaką masz ochotę. Radioodtwarzacz przystosowany jest do stosowania w samochodzie.

Moc produktu wynosi 4×50 W. Wykonany jest on z dobrych, odpornych na uszkodzenia materiałów. Do zestawu dołączone jest etui, więc gdy wychodzisz z samochodu radio możesz schować. W ten sposób możesz zabezpieczyć się przed jego kradzieżą. Produkt wyposażony jest w funkcję wyciszenia, którą można zastosować, gdy osoba jadąca samochodem rozmawia przez telefon.

Ponadto model wyposażony jest w Bluetooth, więc możesz odtwarzać na nim muzykę z telefonu. Produkt jest kompatybilny z systemem iOS i Android. Sprzęt ma podświetlane na czerwono przyciski, co ułatwia korzystanie z niego w nocy. Jest to wygodne, gdyż kierowca nie może się rozpraszać w trakcie jazdy. Użytkownicy twierdzą, że model jest intuicyjny w obsłudze i wygodny.

 

 

 

 

Blaupunkt PP15DAB 

 

Radio Blaupunkt PP15DAB służy do słuchania muzyki, a także wiadomości. Ten dobry i tani radioodtwarzacz DAB+ skutecznie spełni swoją funkcję w każdym domu.

Sprzęt wyposażony jest w porty USB, SD i AUX. Dzięki nim można podłączać inne urządzenia, np. MP3 oraz telefony. Nie można też zapomnieć o łączności  Bluetooth umożliwiającej bezprzewodowe połączenie radia z zewnętrznym nośnikiem. Radioodtwarzacz zasilany jest na baterie, więc możesz zabrać go ze sobą w podróż na biwak, a także używać, gdy w domu nie ma prądu. Do zestawu dołączony jest również zasilacz.

Produkt wyposażony jest w funkcję godziny i alarmu. To sprawia, że możesz z niego korzystać, jak z budzika. Urządzenie charakteryzuje się niewielkimi gabarytami (20,5 cm x 15,5 cm x 73 cm). Sprzęt waży jedynie 0,73 kg. Użytkownicy doceniają go za atrakcyjny wygląd.

 

 

 

 

Pioneer AVH-Z7000DAB

 

Pioneer AVH-Z7000DAB to radio samochodowe, które wyróżnia się swoją jakością wykonania i dbałością o szczegóły. Sprzęt wyposażony jest w duży i wygodny ekran LCD. Jest on bardzo prosty w obsłudze. Produkt ma dostęp do aplikacji Waze, która zawiera zbiór map GPS. W ten sposób możesz z łatwością znaleźć drogę do wybranego miejsca. Moc urządzenia wynosi 4×50 W.

Model ten wyposażony jest w odtwarzacz CD i DVD, co pozwala słuchać Twoich ulubionych wykonawców lub słuchać podcastów. Ponadto dla pasażerów możesz włączyć na nim film. Sprawdza się to, szczególnie gdy w samochodzie są dzieci, które marudzą.

Urządzenie daje możliwość podłączenia do telefonu, jest kompatybilne zarówno z systemem Android, jak i iOS. W ten sposób możesz słuchać playlisty, którą masz na swoim smartfonie. Sprzęt wyposażony jest w wejście USB. Do zestawu dołączony jest kabel USB i mikrofon. Konsumenci cenią sobie ten model za możliwość dobrego odbioru nawet słabego sygnału.

 

 

 

 

OK. ORC610DAB-B

 

Radioodtwarzaczem, który sprawdzi się w każdym domu, jest OK. ORC610DAB-B. Sprzęt ten można używać na co dzień do słuchania muzyki oraz audycji radiowych. Co więcej, dzięki systemowi DAB+ urządzenie odbiera wysokiej jakości sygnał.

Produkt zapamiętuje do 20 stacji, więc możesz od razu włączyć swój ulubiony kanał. Urządzenie obsługuje płyty CD, więc wysłuchasz na nim swoich ulubionych wykonawców. Moc modelu jest równa 12 W. Radio można używać zarówno z zasilaniem, jak i na baterie. Dzięki temu bardzo dobrze sprawdzi się w plenerze, jak i w przypadku braku prądu. Wymiary tego produktu są równe 13,9 cm x 29,5 cm x 21 cm.

Urządzenie wyposażone jest w wejście USB i AUX-In. Opinie o radioodtwarzaczach DAB+ tego producenta są bardzo pozytywne. Także ten model jest uważany za atrakcyjny. Wielu użytkowników uważa, że jest on wygodny w użyciu. Ponadto są zadowoleni z możliwości korzystania z niego, jako budzika.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status