fbpx

Radioodtwarzacze cd ranking

Ostatnio aktualizowane: 17.07.19

 

Poszukujesz radioodtwarzacza CD do swojego domu albo samochodu? Na naszej stronie z całą pewnością znajdziesz odpowiedzi na intrygujące Cię pytania. Po analizie oferty rynkowej udało nam się wytypować najlepsze sprzęty. Na pierwszej pozycji znalazł się SONY ZS-PS50W. Model ma niewielki wyświetlacz, z pomocą którego możesz z łatwością obsłużyć produkt. Klawisze są dobrze oznaczone. Produkt wyposażony jest w odtwarzacz CD, więc możesz z przyjemnością posłuchać swoich ulubionych piosenek z płyt. Radio umożliwia słuchanie audycji radiowych. Charakteryzuje się ono niewielkimi wymiarami. Ponadto wyposażone jest w poręczny uchwyt. Te elementy sprawiają, że wygodnie się go transportuje. Urządzenie charakteryzuje się ciekawym designem. Obudowa dostępna jest w kolorze białym i czarnym. Jeżeli model ten Ci nie odpowiada zachęcamy do zakupienia  Philips AZ787. Jego opis znajdziesz w dalszej części artykułu.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki radioodtwarzacz CD kupić?

 

Przewodnik zakupowy

W takich pomieszczeniach, jak kuchnia czy garaż przyda Ci się radioodtwarzacz. Słuchanie ulubionej muzyki w czasie pracy zwiększa naszą wydajność, gdyż pozwala się zrelaksować. Jednak, aby cieszyć się piosenkami niezbędny jest zakup dobrej jakości sprzętu. Chcąc ułatwić Ci wybór przygotowaliśmy poniższy poradnik, z którego dowiesz się, jaki radioodtwarzacz CD jest najlepszy.

 

 

Modele CD

Przedmiotem tego poradnika są radioodtwarzacze CD, czyli urządzenia pozwalające słuchać nie tylko radia, ale również muzyki nagranej na płycie. Daje Ci to możliwość słuchania ulubionych wykonawców w dowolnym momencie.

Niektórzy producenci oferując modele z czytnikiem CD pomijają wejście na kasety. Wiele z nich uważa taką opcję za archaiczną. Jednak, jeśli większość Twojej muzyki jest właśnie na takim nośniku polecamy znaleźć radioodtwarzacz z odtwarzaczem kaset. Nie powinno to mieć wpływu na cenę produktu.

 

Dostosowanie modelu do użytkownika

Najlepszy radioodtwarzacz CD musi być dostosowany do potrzeb osoby, która będzie z niego najczęściej korzystać. Na rynku znajdziesz produkty dedykowane dla małych dzieci, do samochodów, a także do domu. Pierwszy rodzaj cechuje się prostą konstrukcją i kolorową obudową. W takim modelu przyciski są duże i wyraźnie opisane (często różnią się kolorami, co ułatwia malcowi wybranie odpowiedniej opcji). Jeśli poszukujesz sprzętu dla swojej pociechy polecamy zainwestować w radioodtwarzacz, który jest wytrzymały i odporny na uszkodzenia. Dziecko na pewno nie raz uderzy obudowę. Warto również zainwestować w ciekawe dodatki, jak wbudowany mikrofon. Dzięki temu malec będzie mógł nagrać swój śpiew, co w przyszłości będzie stanowić ciekawą pamiątkę.

Drugim typem są produkty przeznaczone do samochodów. Niestety znalezienie odpowiedniego urządzenia często jest dość problematyczne. Musisz dopilnować, by radioodtwarzacz pasował nie tylko do posiadanego w aucie miejsca, ale również na to, żeby pobierana przez niego moc nie wpłynęła negatywnie na akumulator. Z tego powodu, wielu producentów samochodów ma kilka polecanych sprzętów, które pasują do poszczególnych modeli. Jest to bardzo bezpieczne rozwiązanie, choć dość kosztowne. Tego typu produkty mogą kosztować od 200 zł do nawet 500 zł.

Ostatnim rodzajem są radioodbiorniki przeznaczone do użytku domowego. Są to wolnostojące produkty, które możemy swobodnie przenosić. Tym, co je wyróżnia na tle innych sprzętów jest mnogość dodatkowych funkcji. Częstym rozwiązaniem jest możliwość słuchania muzyki z pendrive ’a, zapamiętanie ulubionych stacji czy nawet zaprogramowanie budzika.

 

Jakość dźwięku

Ponieważ radioodbiorniki służą do słuchania muzyki koniecznie upewnij się, że dźwięk, jaki emitują jest dobrej jakości. Częste szumy czy zniekształcenia na pewno popsują Ci radość ze słuchania ulubionych utworów. Z tego powodu polecamy zainwestowanie w produkt, który jest wyposażony w opcję korekty dźwięków. Jej zadaniem jest zniwelowanie wszelkich zniekształceń. Innym rozwiązaniem jest wzmocnienie niskich tonów oraz basów, gdyż gwarantuje to lepszą jakość muzyki.

Jeśli pragniesz zakupić sprzęt do samochodu, koniecznie upewnij się, że ma on funkcję antywstrząsową. Dzięki niej wszelkie wibracje generowane na wyboistej drodze, które mogą wpływać na jakość dźwięku są wygłuszane. Minimalizuje to ilość szumów, a tym samym wpływa na czystość muzyki.

Wszyscy, którzy nie wiedzą, jaki radioodbiornik CD wybrać, powinni rozważyć zakup urządzenia szerokopasmowego. Jest to sprzęt, który ma szeroki zakres tonów w głośniku. Alternatywą są modele dwurożne generujące dźwięki na odmiennych poziomach, co poprawia głębię muzyki. Ważnym parametrem jest również moc RMS, która odpowiada za czystość dźwięku.

 

Radio

Ważna jest obsługa sprzętu oraz to, czy możesz zapisać ulubione stacje. Dzięki temu będziesz mieć do nich dostęp w każdej chwili, bez konieczności ich poszukiwania. Opcja ta jest szczególnie polecana w radioodtwarzaczach samochodowych. W zależności od tego, jaki model Cię interesuje, może on zapisać od 35 stacji do nawet 100.

Jeśli chcesz zakupić produkt do samochodu, zainwestuj w funkcję RDS, która pozwala odczytać na ekranie odtwarzacza komunikaty, które nadaje stacja radiowa. Są to często najważniejsze wiadomości z kraju i świata oraz tytuły odtwarzanych piosenek. Poza tym w przypadku radia samochodowego warto wybrać urządzenie z cyfrowym tunerem, gdyż ułatwi to wybranie stacji.

 

 

Radioodtwarzacze CD w dobrych cenach

Cena urządzenia zależy w dużej mierze od jego przeznaczenia oraz dodatkowych funkcji. Najtańsze są modele dla dzieci, których ceny nie przekraczają 150 zł. Jest to jednak związane z niewielką ilością opcji.

W przypadku radioodtwarzaczy do samochodu koszty zakupu wahają się od 200 zł do nawet 500 zł. Taka rozbieżność wynika z dodatkowych opcji produktu. Jeśli model, który pragniesz zakupić ma mieć tylko odtwarzacz CD, jego cena nie będzie zbyt wysoka. Z kolei urządzenia z wejściem USB i opcją podłączenia do Internetu są znacznie droższe. Coraz więcej producentów łączy radioodtwarzacze z popularnymi platformami do legalnego słuchania muzyki (Spotify czy Tidal). Dzięki temu utwory, które słuchasz w drodze do pracy, pojawią się na Twojej playliście.

Urządzenia dedykowane do domu kosztują do 200 zł do 600 zł. Cena jest ściśle związana z dodatkowymi opcjami, takimi jak wejście USB czy wbudowany budzik. Poza tym im mniejszy sprzęt Cię interesuje, tym niższa jest jego cena.

 

 

Najlepsze radioodtwarzacze cd w 2019 roku

 

Poznałeś najważniejsze cechy, jakie powinien mieć odtwarzacz. Teraz warto zapoznać się z przykładowymi modelami. Poniżej znajdziesz ranking radioodtwarzaczy CD. Mamy nadzieje, że znajdziesz tu egzemplarz dla siebie.

 

Nasze zalecenia

 

SONY ZS-PS50W 

 

Radio SONY ZS-PS50W przeznaczone jest do użytku domowego. Można z niego także korzystać na podwórku czy na budowie. Sprzęt wyposażony jest w odtwarzacz CD. Dzięki temu możesz słuchać swoich ulubionych utworów.

Produkt jest łatwy w obsłudze, a to dlatego, że poszczególne przyciski są intuicyjnie rozmieszczone. Radioodtwarzacz ma tuner FM/AM. To umożliwia słuchanie ulubionych stacji radiowych. Urządzenie cechuje atrakcyjne wykonanie. Jego obudowa dostępna jest w kolorze białym lub czarnym. Model jest niewielki i poręczny. Z tego względu wygodnie się go przenosi.

Sprzęt zasilany jest bateryjnie, więc możesz go zabierać na biwak czy pod namiot. Sprawdzi się także, gdy w domu nie będzie prądu. Można go również podłączyć do zasilania, gdy na przykład zabraknie Ci baterii. Moc tego modelu wynosi 4 W. Produkt wyposażony jest w port USB, co pozwala nam podłączyć do niego telefon lub odtwarzacz MP3 i słuchać wybranej playlisty czy podcastów. Użytkownicy twierdzą, że produkt dobrze odbiera sygnał. Ponadto uważają, że jest wygodny w użyciu.

 

 

 

 

Philips AZ787 

 

Philips AZ787 to model o mocy 12 W, z pomocą którego można słuchać muzyki w każdym miejscu. Ten przenośny odtwarzacz CD umożliwia słuchanie ciekawych utworów. Ma on też odtwarzacz kaset, co na pewno zaciekawi osoby posiadające ich dużą kolekcję. Model zasilany jest bateryjnie oraz poprzez zasilacz. Dzięki temu możesz z niego korzystać, w każdym miejscu.

Radioodtwarzacz wyposażony jest w port USB i AUX, co pozwala na podłączenie różnego rodzaju pamięci zewnętrznych. W ten sposób możesz odtworzyć na odtwarzaczu wybrane kawałki ze smartfona lub MP3. Produkt wyposażony jest w automatyczne wyłączanie radia, więc możesz spokojnie zasypiać słuchając ulubionej muzyki, zapominając o konieczności wyłączenia urządzenia.

Sprzęt wyposażony jest w głośniki Bass Reflex, które odtwarzają dobry dźwięk i mocne basy. Radio ma podświetlany wyświetlacz, który można wygasić. Produkt wyposażony jest w pilota. Dzięki temu nie trzeba wstawać, aby zmienić piosenkę lub kanał. Użytkownicy doceniają ten model za wielofunkcyjność. Ponadto twierdzą, że zadbano o wysoką jakość wykonania.

 

 

 

 

Eltra CD 92

 

Odtwarzacz Eltra CD 92 o mocy 4 W obsługuje fale FM. Produkt można używać w każdym miejscu. Urządzenie zasilane jest zarówno na baterie, jak i poprzez zasilacz. Wykonane jest ono w bardzo atrakcyjny i oryginalny sposób. Obudowa jest w kolorze biało-pomarańczowym.

Radio wyposażone jest w odtwarzacz CD. Z tego względu możesz słuchać muzyki lub audiobooków ze swojej ulubionej płyty. Produkt wyposażony jest w złącze USB, slot kart SD, AUX oraz mini jack. Dzięki temu można podłączyć pamięć zewnętrzną. Co więcej, możesz słuchać radia w słuchawkach. Urządzenie wyposażone jest w wyświetlacz LCD pozwalający na wygodną obsługę sprzętu.

Radio posiada obrotową antenę teleskopową. W ten sposób można znaleźć właściwy kąt odbierający najlepsze fale. Produkt ma niewielkie wymiary,  wyposażony jest w uchwyt, więc można go z łatwością przenosić. Opinie o odtwarzaczach CD producenta Eltra są bardzo pozytywne. Także ten model jest uważany za atrakcyjny. Użytkownicy doceniają go za ciekawy design.

 

 

 

 

Lexibook Cars RCD200DC 

 

Produktem, który wyróżnia się swoim oryginalnym designem jest Lexibook Cars RCD200DC – model o mocy 2 W. Sprzęt wykonany jest w formie zabawki z filmu Auta, wytwórni Disney. Produkt ten spodoba się szczególnie dzieciom, które są fanami bajki. Model przeznaczony jest dla maluchów od 4 roku życia. Urządzenie ma na celu rozwój wyobraźni dziecka.

Radio wyposażone jest w odtwarzacz CD. Głośniki w tym modelu znajdują się w 2 rozkładanych oponach. Natomiast pod maską wbudowano miejsce na płyty.

Urządzenie wyposażone jest w regulator głośności. Co więcej, wbudowany jest w nim także wyświetlacz LCD. Sprzęt zasilany jest za pomocą baterii, ale można podłączyć do niego również zasilanie sieciowe. Produkt ma port AUX-in oraz mini jack na słuchawki. Konsumenci są zadowoleni z zakupu tego urządzenia, gdyż ich dzieci bardzo chętnie używają prezentowanego radioodtwarzacza.

 

 

 

 

Manta MM9210BT 

 

Manta MM9210BT to model dobry gatunkowo, uważany za wysoce bezawaryjny. Ten dobry i tani radioodtwarzacz CD pozwala na słuchanie radia, a także podłączenie do zewnętrznych nośników pamięci. Produkt wykonano z dbałością o szczegóły.

Urządzenie wyposażone jest w gniazdko AUX, wejście słuchawkowe oraz złącze USB. Ma ono również wbudowany Bluetooth. Dzięki temu może być ono używane w połączeniu bezprzewodowym z laptopem, telefonem czy MP3. Radioodtwarzacz zasilany jest sieciowo i na baterie. To sprawia, że radio wygodnie zabiera się ze sobą w podróż.

Sprzęt wykonano w sposób atrakcyjny. Obudowa w kolorze czerwonym,  niewielkie i obłe kształty sprawiają, że model ten jest bardzo pozytywnie oceniany przez Internautów. Produkt wyposażony jest w dwa głośniki stereo. Dla ułatwienia przenoszenia w urządzeniu zamontowano wygodną, chowaną rączkę. Wyposażone jest ono w wyświetlacz. Obsługa modelu jest prosta. Konsumenci, którzy korzystają z tego produktu twierdzą, że jest on wytrzymały.

 

 

 

 

ᐅ Radioodtwarzacze cd. Opinie i recenzje

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status