Radioodtwarzacze 2 din ranking

Ostatnio aktualizowane: 26.02.20

 

Po dogłębnej analizie oferty rynkowej, przejrzeniu kilkunastu stron i receznji, znaleźliśmy kilka ciekawych radioodtwarzaczy 2 din. Konsumenci, po wypróbowaniu każdego z nich, podzieli się swoimi recenzjami, na podstawie których wyłoniliśmy model Vordon HT-869BT, mający wiele atutów. Jednym z nich jest obecność stosunkowo dużego ekranu LCD. Należy wspomnieć, że rozdzielczość wyświetlacza jest dość wysoka, a do tego jest to ekran dotykowy, co umożliwia nam sterowanie dotykiem. Jeśli nie lubimy takich nowoczesnych rozwiązań, na pewno zainteresuje nas  dołączony do zestawu pilot. Model Vordon HT-869BT charakteryzuje się wyraźnym dźwiękiem. Możemy więc cieszyć się nieprzerwaną żadnymi szumami muzyką oraz głosem osoby, z którą prowadzimy rozmowę telefoniczną. W zestawie znajdziemy również specjalny gadżet, który ułatwi nam manewry podczas jazdy samochodem. Na drugim miejscu konsumenci zgodnie umieścili Vordon Dignity HT-869V2. Jest to model, który ma wiele ciekawych funkcji. Jedną z nich jest MirrorLink, która ułatwia nam sterowanie produktem. Jeżeli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat tych i innych produktów, przejdź do kolejnej części naszego artykułu.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki radioodtwarzacz 2din kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Radioodtwarzacz – według wielu osób niezbędne wyposażenie auta. Jazda bez muzyki w tle dla wielu kierowców jest nużąca, poza tym często podróż do pracy to jedyny moment, gdy możemy zrelaksować się przy muzyce lub posłuchać wiadomości.

W tym poradniku chcemy odpowiedzieć na pytanie, jaki radioodtwarzacz 2 din jest najlepszy. Mamy nadzieję, że nasz artykuł ułatwi Ci wybór.

 

 

Czym jest odtwarzacz 2 din?

Zapewne wiele osób zada sobie pytanie, co oznacza symbol 2 din. Spieszymy z wyjaśnieniem. Jeśli chodzi o radioodtwarzacze do samochodu spotykamy się z dwoma typami – 1 din i 2 din. Pierwszy rodzaj to radio montowane w standardowej kieszeni o wymiarach 5 cm x 18 cm x 15 cm. Drugi typ, czyli omawiany 2 din to urządzenie multimedialne, wyższe, potrzebujące więcej miejsca. Chcąc kupić taki sprzęt, musimy upewnić się, czy mamy na niego odpowiednio dużo przestrzeni. Część osób zauważa, że takie radioodtwarzacze zostały wyprodukowane z myślą o samochodach wyprodukowanych przez japońskie koncerny.

 

Ekran

Na komfort użytkowania radioodtwarzacza 2 din wpływa przekątna ekranu. Warto mieć na uwadze fakt, że im jest ona większa, tym więcej przestrzeni potrzebujmy na instalację. Najczęściej producenci oferują nam urządzenia z ekranem o przekątnej 6-7 cali, co odpowiada wymiarom niewielkiego tableta. Kolejny istotny aspekt to jakość wyświetlacza. Standardem jest rozdzielczość 800 x 600 pikseli lub 600 x 480 pikseli, ale znajdziemy odpowiednio słabsze i mocniejsze urządzenia.

Ekran może być dotykowy, ale również często spotykamy sprzęty z pokrętłami i przyciskami. Warto wybrać takie urządzenie, którego obsługa nie będzie dla nas problematyczna. Jeśli na co dzień stronimy od produktów dotykowych, nie inwestujmy w taki sprzęt.

Wyświetlacz powinien być wyraźny, najlepiej wybrać model podświetlany, aby jego obsługa w nocy nie stanowiła większego problemu.

 

Funkcje – jaki radioodtwarzacz 2 din wybrać?

Radioodtwarzacze 2 din mają wbudowane radio, często z systemem RDS – Radio Data System, który nie tylko pokazuje nam informacje dotyczące stacji radiowych. Umożliwia też słuchanie radia przez całą długą podróż, bez konieczność ciągłego zmieniania stacji, gdy traci zasięg (samodzielnie zmienia częstotliwośc). Warto też upewnić się, jak obszerną pamięć ma dany model. Niektóre sprzęty umożliwiają nam zapisanie nawet 30 różnych stacji radiowych. W przypadku radia ważną informacją będzie dla nas to, czy sprzęt obsługuje DAB, czyli odbiera stacje w technologii cyfrowej, zapewniającej lepszą jakość dźwięku.

Możliwość słuchania mp3 z pendrive czy telefonu stała się w radioodtwarzaczach 2 din standardem. Produkty tego typu często mają też łączność Bluetooth i pozwalają nam na łatwe podłączenie smartfona. Jeśli lubisz nowinki technologiczne, ta opcja na pewno Cię zainteresuje.

Coraz częściej urządzenia tego typu dają możliwość nie tylko odtwarzania plików  w formacie mp3, ale też mp4. O ile w czasie jazdy kierowca musi skupić się na drodze, podczas postoju może obejrzeć serial. Ta funkcja spodoba się też pasażerom.

Pomoc w parkowaniu – to nowoczesna opcja, jakże przydatna kierowcom. W najnowszych samochodach kamery parkowania są już standardem, ale gdy ich nie mamy, taka funkcja okazuje się bardzo ciekawa. Wystarczy, że do radioodtwarzacza podłączymy kamery lub czujnik parkowania i wykonywanie różnych manewrów stanie się zdecydowanie prostsze.

Według wielu osób najlepszy radioodtwarzacz 2 din ma wbudowaną nawigację GPS. Jest to opcja, przez którą cena produktu znacznie wzrasta, ale niewątpliwie jest przydatna. Zwłaszcza, że często zaawansowane modele dają nam dostęp do regularnych aktualizacji map.

 

Złącza

Złącza, czyli wejścia, to ważny element każdego sprzętu. Za podstawę uważa się złącze RCA, USB oraz AUX, nie brakuje też modeli z wejściem HDMI. Ciekawą opcją jest także slot na kartę pamięci np. SD lub micro SD. Chociaż łączność Bluetooth trudno jest zaliczyć do typowych złączy, zdecydowanie jest z nimi powiązana. Ułatwia ona połączenie sprzętu z telefonem czy tabletem, często wspierana jest przez technologię NFC, która wyszukuje znajdujące się w pobliżu urządzenia, z którymi radioodtwarzacz może się połączyć.

 

 

Jakość dźwięku

Oczywiście jakość dźwięku będzie zależeć nie tylko od radioodtwarzacza, ale też głośników zamontowanych w aucie. Warto jednak upewnić się, czy sprzęt daje nam możliwość manipulowania dźwiękiem, zmiany tonów, zwiększenie basu czy korektę szumów. Jeśli kochasz muzykę i stawiasz na jakość – takie opcje powinny zwrócić Twoją uwagę. Koniecznie sprawdź, czy model posiada na przykład kilka wejść RCA, które umożliwiają nie tylko podłączenie głośników, ale też wzmacniacza.

 

Radioodtwarzacze 2 din w dobrych cenach

Radioodtwarzacze 2 din znajdziemy w sklepach za około 300 zł, ale też 2000 zł. Jaki model wybrać? Urządzenia tańsze są zwykle mniej rozbudowane, czasem mają gorszy ekran oraz mniej funkcji. Najwięcej kosztują modele z nawigacją, możliwością podłączenia kamery, które stanowią centrum rozrywki multimedialnej. Trzeba jednak zaznaczyć, że już za ok. 1000 zł możemy dostać taki właśnie zaawansowany, rozbudowany model.

 

 

Najlepsze radioodtwarzacze 2 din w 2020 roku

 

Poniżej znajduje się przygotowany przez nas ranking radioodtwarzaczy 2 din. Zapraszamy Cię do zapoznania się z pięcioma najlepszymi urządzeniami dostępnymi na rynku.

 

Nasze zalecenia

 

Vordon HT-869BT

 

Jednym z najciekawszych radioodtwarzaczy 2 din jest Vordon HT-869BT. Urządzenie to ma ekran LCD, którego przekątna to aż 7 cali. Możemy, więc bez problemu widzieć wszystko, co się dzieje na ekranie. Umożliwia nam to również rozdzielczość, która wynosi 800 x 400 pikseli. Dodatkowo należy wspomnieć, że ekran jest dotykowy, ale jednocześnie możemy używać sprzętu z poziomu pilota zdalnego sterowania.

Dużą zaletą prezentowanego odtwarzacza jest łączność Bluetooth. Pozwala nam ona na prowadzenie rozmów bez konieczności trzymania urządzenia w rękach. Nie można tutaj zapomnieć o opcji  wbudowanego w urządzeniu mikrofonu. Dźwięk wydobywający się ze sprzętu jest wyraźny. Odtwarzacz ten służy przede wszystkim do odtwarzania muzyki w różnych formatach. Potrafi on odczytywać pliki z kart pamięci, pamięci przenośnej, a także telefonów. Dodatkową funkcją tego modelu jest obecność kamery cofania. Nie można też zapomnieć, że sprzęt pomoże w bezpiecznym manewrowaniu samochodem przy jeździe do tyłu.

Użytkownicy szczególnie cenią Vordon HT-869BT za funkcjonalność oraz za płynne działanie. Bardzo pozytywnie oceniają również możliwość sterowania urządzeniem przy użyciu pilota.

 

 

 

 

Vordon Dignity HT-869V2

 

Na naszej liście postanowiliśmy umieścić radioodtwarzacz Vordon Dignity HT-869V2. Ma on kilka ciekawych funkcji, którym warto się bliżej przyjrzeć. Jedną z nich jest nawigacja MapFactor Navigator. W aplikacji tej znajdziemy mapy całej Europy, które ciągle się aktualizują. Kolejna kwestia to podświetlane klawisze oraz podświetlenie nocne, które umożliwia nam obsługę sprzętu w każdych warunkach.

Z pomocą prezentowanego radioodtwarzacza mamy możliwość słuchania muzyki prosto z karty pamięci. Ciekawą opcją jest to, że możemy sterować głośnością nawigacji, jak i muzyki. Możemy, więc słuchać radia i jednocześnie korzystać z nawigacji. Jedną z bardziej użytecznych funkcji urządzenia jest MirrorLink. Działa ona w taki sposób, że kopiuje ekran podłączonego do odtwarzacza smartfona.

Ekran sprzętu ma rozdzielczość 800 x 480 pikseli, a jego przekątna wynosi 7 cali, co zapewnia nam komfort podczas wybierania opcji pracy. Użytkownicy oceniają radioodtwarzacz Vordon Dignity HT-860V2, jako bardzo użyteczny i funkcjonalny sprzęt. Zazwyczaj są oni bardzo zadowoleni z jego działania oraz eleganckiej prezencji.

 

 

 

 

Blow AVH-9880

 

Blow AVH-9880 to odtwarzacz, który z cała pewnością pozytywnie Cię zaskoczy. Wyposażony został w dotykowy ekran, który bardzo łatwo i szybko się obsługuje. Ułatwia nam to też fakt, że jest on kolorowy.

W urządzeniu znajdziemy port USB, więc możemy łatwo podłączyć nasz telefon. Umożliwia nam to słuchanie muzyki ze smartfonu oraz wykonywanie połączeń podczas jazdy samochodem. Radioodtwarzacz automatycznie wykrywa urządzenia z funkcją Bluetooth, wystarczy więc, że uaktywniamy łączność na naszym telefonie.

Sprzęt pozwala nam również na odtwarzanie muzyki z karty SD – nie musimy nosić ze sobą dodatkowych urządzeń, aby mieć możliwość posłuchania ulubionej muzyki.

Ten dobry i tani radioodtwarzacz 2 din potrafi odtwarzać formaty MP3, MP4 i MP5. Dodatkowo posiada on złącze AUX i w zestawie ma pilot zdalnego sterowania. Użytkownicy pozytywnie oceniają radioodtwarzacz BlowAVH-9880. Uważają, że jest to solidny sprzęt, który bardzo łatwo się obsługuje.

 

 

 

 

Kruger & Matz KM20031

 

Ekran jednego z najciekawszych  radioodtwarzaczy – Kruger & Matz KM20031 – ma przekątną 7 cali, a jego rozdzielczość to 800 x 480 pikseli. Model ten służy głównie do odtwarzania muzyki, np. z radia – sprzęt ma pamięć, która pomieści aż 30 różnych stacji radiowych. Ponadto możemy połączyć z urządzeniem nasz telefon lub pendrive. Warto wspomnieć, że produkt dodatkowo posiada też funkcję RDS.

Sprzęt posiada aż 4 wyjścia RCA, dlatego bez problemu możemy podłączyć do niego głośniki, wzmacniacz albo subwoofer. Model wyróżnia się ciekawym, eleganckim designem, który dobrze wkomponuje się do wystroju naszego samochodu. Dodatkowo, radioodtwarzacz ma podświetlany panel, co daje ciekawy efekt wizualny. Oprócz tego model wyposażony został w funkcję GPS. Możemy  wgrywać do niego dowolne mapy, co czyni sprzęt dobrym systemem nawigacyjnym.

Kruger & Matz KM20031 to jeden z najczęściej wybieranych radioodtwarzaczy 2 din. Wszystko to za sprawą jego eleganckiego wyglądu oraz możliwości dopasowania go do naszych potrzeb.

 

 

 

 

Kenwood DMX100BT 

 

Kenwood DMX100BT to radioodtwarzacz, do którego możemy dołączyć kamerę cofania. Z jej pomocą unikniemy niebezpiecznych sytuacji podczas kierowania samochodem, zwłaszcza parkowania tyłem. Oprócz tego urządzenie wyposażone zostało w 3 wyjścia RCA. Pozwala nam to  na podłączenie wzmacniacza lub głośników.

Wśród zalet produktu konsumenci wymieniają dotykowy, łatwy w obsłudze wyświetlacz. Docenili też fakt, że model możemy wykorzystać też do oglądania filmów.

Prezentowany sprzęt ma wbudowaną łączność Bluetooth – możemy połączyć go z naszym telefonem bez konieczności używania kabli. Produkt wyposażony został również w wejście USB, dlatego mamy możliwość podłączenia zewnętrznego urządzenia pamięci masowej. Możemy także połączyć sprzęt z iPodem i iPhonem. Jedną z ciekawszych funkcji jest korektor EQ, który pozwala dostosować ustawienia do danego stylu muzyki.

Opinie o radioodtwarzaczach 2 din tej marki są niezwykle pochlebne. Użytkownicy pozytywnie oceniają możliwości tego sprzętu, a także jego intuicyjną obsługę.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status