Ranking 5 najlepszych radioodtwarzaczy 2 din w 2024

Ostatnio aktualizowane: 19.04.24

 

Radioodtwarzacze 2 din – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Po dogłębnej analizie oferty rynkowej, przejrzeniu kilkunastu stron i receznji, znaleźliśmy kilka ciekawych radioodtwarzaczy 2 din. Konsumenci, po wypróbowaniu każdego z nich, podzieli się swoimi recenzjami, na podstawie których wyłoniliśmy model Vordon HT-869BT, mający wiele atutów. Jednym z nich jest obecność stosunkowo dużego ekranu LCD. Należy wspomnieć, że rozdzielczość wyświetlacza jest dość wysoka, a do tego jest to ekran dotykowy, co umożliwia nam sterowanie dotykiem. Jeśli nie lubimy takich nowoczesnych rozwiązań, na pewno zainteresuje nas dołączony do zestawu pilot. Model Vordon HT-869BT charakteryzuje się wyraźnym dźwiękiem. Możemy więc cieszyć się nieprzerwaną żadnymi szumami muzyką oraz głosem osoby, z którą prowadzimy rozmowę telefoniczną. W zestawie znajdziemy również specjalny gadżet, który ułatwi nam manewry podczas jazdy samochodem. Na drugim miejscu konsumenci zgodnie umieścili Vordon Dignity HT-869V2. Jest to model, który ma wiele ciekawych funkcji. Jedną z nich jest MirrorLink, która ułatwia nam sterowanie produktem. Jeżeli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat tych i innych produktów, przejdź do kolejnej części naszego artykułu.

5 najlepszych radioodtwarzaczy 2 din. Opinie w 2024 roku

 

Poniżej znajduje się przygotowany przez nas ranking radioodtwarzaczy 2 din. Zapraszamy Cię do zapoznania się z pięcioma najlepszymi urządzeniami dostępnymi na rynku.

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Urządzenie to bez problemu odtwarza muzykę z karty pamięci oraz innego nośnika danych. Podczas rozmowy telefonicznej dźwięk jest bardzo wyraźny. Dobrze słyszymy rozmówcę i to samo tyczy się naszego głosu po drugiej stronie słuchawki.

Wady

Niektórzy użytkownicy twierdzą, że urządzenie to jest stosunkowo awaryjne. Wiele razy zdarzyło się, że radioodtwarzacz nagle przestał działać, wyłączył się lub się zaciął. Może być to uciążliwe.

Podsumowanie

Radioodtwarzacz posłuży nam jako sprzęt do odtwarzania muzyki, a także do rozmowy telefonicznej. Ma wejścia na kartę SD, pendrive i USB, więc możemy słuchać naszych ulubionych playlist.

Drugi wybór

Zalety

Jedną z najciekawszych funkcji jest MirrorLink, która pozwala nam na odzwierciedlenie ekranu naszego smartfona na ekranie radioodtwarzacza. Co więcej, sterowanie głośnością GPS i muzyki jest bardzo łatwe.

Wady

Konsumenci donoszą, że kamerka do cofania nie zawsze działa dobrze. Po uprzednim wyłączeniu i włączeniu silnika kamerka traci połączenie z radiem, co sprawia, że po ponownym uruchomieniu samochodu możemy mieć z nią problem.

Podsumowanie

Jest to jedyny sprzęt, który pozwala nam na jednoczesne sterowanie głośnością dźwięku w GPS oraz muzyki. Umożliwia nam to korzystanie z obu funkcji w tym samym czasie. Jedynym mankamentem może być awaryjna kamera cofania.

Rozważ też

Zalety

Możemy bardzo łatwo podłączyć nasz smartfon do prezentowanego radioodtwarzacza. Wystarczy, że zrobimy to za pomocą złącza USB. Oprócz tego urządzenie samoczynnie wyszukuje inny sprzęt z Bluetooth.

Wady

Pilot, który został dołączony do zestawu nie zawsze łączy się z radioodtwarzaczem. Czasem musimy poczekać dłuższą chwilę aż pilot zacznie odpowiadać. Może to być niekomfortowe.

Podsumowanie

Jest to radioodtwarzacz 2 din, który pozwala nam na wykonywanie połączeń telefonicznych. Model wyposażony jest w głośnik oraz w mikrofon. Lepiej jednak używać dotykowego ekranu niż pilota.

 

1. Vordon Radioodtwarzacz samochodowy HT-869BT

 

Jednym z najciekawszych radioodtwarzaczy 2 din jest Vordon HT-869BT. Urządzenie to ma ekran LCD, którego przekątna to aż 7 cali. Możemy, więc bez problemu widzieć wszystko, co się dzieje na ekranie. Umożliwia nam to również rozdzielczość, która wynosi 800 x 400 pikseli. Dodatkowo należy wspomnieć, że ekran jest dotykowy, ale jednocześnie możemy używać sprzętu z poziomu pilota zdalnego sterowania.

Dużą zaletą prezentowanego odtwarzacza jest łączność Bluetooth. Pozwala nam ona na prowadzenie rozmów bez konieczności trzymania urządzenia w rękach. Nie można tutaj zapomnieć o opcji wbudowanego w urządzeniu mikrofonu. Dźwięk wydobywający się ze sprzętu jest wyraźny. Odtwarzacz ten służy przede wszystkim do odtwarzania muzyki w różnych formatach. Potrafi on odczytywać pliki z kart pamięci, pamięci przenośnej, a także telefonów. Dodatkową funkcją tego modelu jest obecność kamery cofania. Nie można też zapomnieć, że sprzęt pomoże w bezpiecznym manewrowaniu samochodem przy jeździe do tyłu.

Użytkownicy szczególnie cenią Vordon HT-869BT za funkcjonalność oraz za płynne działanie. Bardzo pozytywnie oceniają również możliwość sterowania urządzeniem przy użyciu pilota.

Sprzęt Vordon HT-869BT ma 7-calowy wyświetlacz, którego rozdzielczość to 800 x 400 pikseli. Moc wyjściowa radioodtwarzacza to 4 x 45 W.

 

Zalety

Obsługuje najpopularniejsze formaty plików: Urządzenie obsługuje najbardziej popularne formaty plików, czyli: MP3, MP4, WMA, AVI oraz RMVB. Pozwala ono na słuchanie muzyki, jak również oglądanie filmów.

Łatwa obsługa: Obsługa radioodtwarzacza nie jest skomplikowana, na co wpływa przede wszystkim duży i czytelny, dotykowy wyświetlacz.

Wbudowany Bluetooth: Sprzęt ma wbudowany moduł Bluetooth, w efekcie czego możemy swobodnie prowadzić rozmowy telefoniczne podczas jazdy (bez potrzeby trzymania telefonu przy uchu).

Odtwarzanie muzyki z zewnętrznych nośników: W czasie prowadzenia auta możemy słuchać muzyki z zewnętrznych nośników danych, czyli pendrive’a lub karty microSD.

Możliwość podłączenia kamery cofania: Do radioodtwarzacza możemy podłączyć kamerę cofania. Włącza się ona automatycznie po wrzuceniu biegu wstecznego.

 

Wady

Zacina się: Jak zauważyli kierowcy, nie jest to bezawaryjne urządzenie. Czasami się zacina lub nagle wyłącza, co bywa nieco uciążliwe.

 

 

 

 

2. Radioodtwarzacz samochodowy Vordon Dignity HT-869V2

 

Na naszej liście postanowiliśmy umieścić radioodtwarzacz Vordon Dignity HT-869V2. Ma on kilka ciekawych funkcji, którym warto się bliżej przyjrzeć. Jedną z nich jest nawigacja MapFactor Navigator. W aplikacji tej znajdziemy mapy całej Europy, które ciągle się aktualizują. Kolejna kwestia to podświetlane klawisze oraz podświetlenie nocne, które umożliwia nam obsługę sprzętu w każdych warunkach.

Z pomocą prezentowanego radioodtwarzacza mamy możliwość słuchania muzyki prosto z karty pamięci. Ciekawą opcją jest to, że możemy sterować głośnością nawigacji, jak i muzyki. Możemy, więc słuchać radia i jednocześnie korzystać z nawigacji. Jedną z bardziej użytecznych funkcji urządzenia jest MirrorLink. Działa ona w taki sposób, że kopiuje ekran podłączonego do odtwarzacza smartfona.

Ekran sprzętu ma rozdzielczość 800 x 480 pikseli, a jego przekątna wynosi 7 cali, co zapewnia nam komfort podczas wybierania opcji pracy. Użytkownicy oceniają radioodtwarzacz Vordon Dignity HT-860V2, jako bardzo użyteczny i funkcjonalny sprzęt. Zazwyczaj są oni bardzo zadowoleni z jego działania oraz eleganckiej prezencji.

Radioodtwarzacz Vordon Dignity HT-869V2 ma moc wyjściową 4 x 45 W. Wyposażono go w 7-calowy ekran o rozdzielczości 800 x 400 pikseli.

 

Zalety

Pełni funkcję nawigacji: Sprzęt ma wbudowany moduł GPS, a w zestawie znajdziemy kartę z zainstalowaną nawigacją MapFactor Navigator. Nie musimy więc korzystać ze specjalnej aplikacji na smartfonie, aby szybko i bezpiecznie dojechać do celu.

Przydatne złącza: Radioodtwarzacz ma złącza, które mogą się przydać. Mowa tu m.in. o porcie USB dającym możliwość podłączenia pendrive’a, jak również o czytniku kart pamięci.

Funkcja MirrorLink: Przeprowadzony wśród konsumentów test radioodtwarzaczy 2 Din pokazał, że wielu osobom spodobała się funkcja MirrorLink. Dzięki niej na ekranie sprzętu widać pulpit smartfona.

Słuchanie muzyki i komunikatów nawigacji: Urządzenie pozwala na jednoczesne słuchanie muzyki oraz komunikatów nawigacji, co jest dużym udogodnieniem.

 

Wady

Awaryjna kamera cofania: Do radioodtwarzacza można podłączyć kamerę cofania, jednak często urządzenia tracą połączenie, co utrudnia bezpieczne zaparkowanie auta.

 

 

 

 

3. Radioodtwarzacz samochodowy Blow AVH-9880

 

Blow AVH-9880 to odtwarzacz, który z cała pewnością pozytywnie Cię zaskoczy. Wyposażony został w dotykowy ekran, który bardzo łatwo i szybko się obsługuje. Ułatwia nam to też fakt, że jest on kolorowy.

W urządzeniu znajdziemy port USB, więc możemy łatwo podłączyć nasz telefon. Umożliwia nam to słuchanie muzyki ze smartfonu oraz wykonywanie połączeń podczas jazdy samochodem. Radioodtwarzacz automatycznie wykrywa urządzenia z funkcją Bluetooth, wystarczy więc, że uaktywniamy łączność na naszym telefonie.

Sprzęt pozwala nam również na odtwarzanie muzyki z karty SD – nie musimy nosić ze sobą dodatkowych urządzeń, aby mieć możliwość posłuchania ulubionej muzyki.

Ten dobry i tani radioodtwarzacz 2 din potrafi odtwarzać formaty MP3, MP4 i MP5. Dodatkowo posiada on złącze AUX i w zestawie ma pilot zdalnego sterowania. Użytkownicy pozytywnie oceniają radioodtwarzacz BlowAVH-9880. Uważają, że jest to solidny sprzęt, który bardzo łatwo się obsługuje.

Blow AVH-9880 to urządzenie z 7-calowym, kolorowym ekranem dotykowym (jego rozdzielczość to 1920 x 1080 pikseli). Moc wyjściowa audio to 4 x 50 W.

 

Zalety

Zastępuje zestaw głośnomówiący: Ponieważ radioodtwarzacz wyposażono w moduł Bluetooth, można go bezprzewodowo połączyć ze smartfonem. Tym samym zastępuje on zestaw głośnomówiący. Za sprawą sprzętu możemy wygodnie i bezpiecznie rozmawiać przez telefon podczas prowadzenia samochodu.

Dotykowy panel: Ekran urządzenia jest dotykowy, a to sprawia, że wygodnie się je obsługuje. Możemy szybko wybrać interesującą nas opcję. Jeśli pojawi się taka potrzeba, możemy też sterować radioodtwarzaczem za pomocą niewielkiego pilota.

Obsługuje pliki wideo: Sprzęt obsługuje wiele formatów audio, takich jak: WMA, MP3, OGG, WAV, APE i AAC. Jednak to nie wszystko, ponieważ daje on możliwość odtwarzania plików wideo: MP4, DVI, DTA, AVI, RM, FLV i 3GP.

 

Wady

Wolna reakcja przy obsłudze pilotem: Osoby używające pilota zauważyły, że radioodtwarzacz często reaguje zbyt wolno.

 

 

 

 

4. Radioodtwarzacz JVC KW-R520

 

Dużą popularnością wśród kierowców cieszy się urządzenie JVC KW-R520. To radioodtwarzacz o mocy wyjściowej 4 x 50 W, który ma wielokolorowy wyświetlacz z płynną zmianą barwy podświetlenia. Jego wymiary montażowe są równe: 17,8 cm x 11,2 cm x 15,8 cm. Sprzęt waży 1,6 kg.

Opisywany model obsługuje wiele różnych formatów plików, w tym: MP3, WMA, WAV i FLAC. Jest on wyposażony w kilka złączy, a są to: gniazdo AUX, port USB, RCA Pre-out (przedwzmacniacz) oraz RCA Sub-out (subwoofer). Za sprawą radioodtwarzacza słuchanie muzyki w aucie jest przyjemne, możemy swobodnie zmieniać balans dźwięku, zależnie od własnych potrzeb.

Za co konsumenci chwalą sprzęt? Ich zdaniem jest on łatwy w obsłudze i do tego bardzo dobrze się prezentuje. Dla wielu osób istotne jest to, że urządzenie obsługuje najbardziej popularne formaty plików muzycznych. Poza tym możemy nim sterować za pomocą swojego smartfona (jeśli ma system Android).

Model JVC KW-R520 to dobry radioodtwarzacz 2 Din do 400 zł, którego moc wyjściowa jest równa 4 x 50 W. Ma on wymiary: 17,8 cm x 11,2 cm x 15,8 cm.

 

Zalety

System RDS: Urządzenie wyposażono w system RDS, który pozwala na przesyłanie dodatkowego sygnału cyfrowego poprzez konwencjonalną emisję UKF FM. Dzięki temu na ekranie wyświetla się m.in. nazwa stacji radiowej czy ważne informacje dla kierowców.

Możliwość zmiany koloru wyświetlacza: Kolor podświetlenia wyświetlacza możemy dowolnie zmieniać i dopasowywać do własnych potrzeb.

Korektor dźwięku: Za sprawą wbudowanego korektora dźwięku możemy dostosowywać ustawienia brzmienia zależnie od słuchanego gatunku muzycznego.

 

Wady

Niekompatybilny z systemem iOS: Radioodtwarzacz nie jest kompatybilny ze smartfonami z systemem iOS, więc nie każdy z nas może go obsługiwać za pomocą telefonu.

Nie odtwarza filmów: Sprzęt nie jest dobrym wyborem dla kierowców, którzy chcą znaleźć model odtwarzający nie tylko pliki muzyczne, ale również wideo.

 

 

 

 

5. Radioodtwarzacz Alpine IVE-W560BT

 

Radioodtwarzacz Alpine IVE-W560BT pozwala nie tylko na słuchanie muzyki z różnych nośników czy ulubionych stacji radiowych, ale i oglądanie filmów. Ma on dotykowy wyświetlacz o przekątnej 6,2 cala. Urządzenie obsługuje różne formaty plików: WMA, MP3, MPEG-4, AVI i XVID. Ponadto jest ono kompatybilne ze smartfonami z systemem Android, jak również iOS.

Prezentowany model ma moduł Bluetooth, dlatego daje możliwość prowadzenia rozmów telefonicznych podczas jazdy samochodem (bez ryzyka otrzymania mandatu czy narażania siebie i innych uczestników ruchu na niebezpieczeństwo). Urządzenie można obsługiwać za pomocą smartfona, ale też pilota, który został dołączony do kompletu.

Sprzęt zebrał wiele pochlebnych opinii konsumentów. Możemy w nich przeczytać, że radioodtwarzacz wygląda elegancko, a jego obsługa nie jest skomplikowana. Kierowcy często podkreślają, że zapewnia on bardzo dobre brzmienie (także ze względu na 3-pasmowy korektor). Ciekawe jest to, że urządzenie daje możliwość rozbudowy systemu w aucie o tuner cyfrowej telewizji DVB-T.

Sprzęt Alpine IVE-W560BT ma 6,2-calowy ekran, który obsługuje się dotykowo. Moc wyjściowa urządzenia to 4 x 50 W.

 

Zalety

Odtwarzanie plików z różnych nośników: Radioodtwarzacz pozwala na odtwarzanie plików z kilku różnych nośników. Może to był płyta CD lub DVD, pendrive, iPod lub smartfon. Ponadto urządzenie obsługuje najpopularniejsze formaty, m.in. MP3, JPG i MPEG-4.

Obsługa na kilka sposobów: Możemy sami zdecydować, w jaki sposób będziemy obsługiwać radioodtwarzacz, a więc za pomocą pilota (dołączony do kompletu), smartfona, ewentualnie przyciskami na kierownicy. Jeśli wybierzemy ostatnią opcję, konieczne jest dokupienie dodatkowego interfejsu Alpine.

 

Wady

Brakuje funkcji nawigacji: Kierowcy przyznają, że choć urządzenie ma wiele nowoczesnych opcji, to jego wadą jest brak funkcji nawigacji. Z tego powodu konieczne jest korzystanie z aplikacji na smartfonie.

Nie ma czytnika kart pamięci: Sprzęt nie został wyposażony w czytnik kart pamięci, a to uniemożliwia słuchanie muzyki z tego typu nośników.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki radioodtwarzacz 2din kupić?

 

Radioodtwarzacz – według wielu osób niezbędne wyposażenie auta. Jazda bez muzyki w tle dla wielu kierowców jest nużąca, poza tym często podróż do pracy to jedyny moment, gdy możemy zrelaksować się przy muzyce lub posłuchać wiadomości.

W tym poradniku chcemy odpowiedzieć na pytanie, jaki radioodtwarzacz 2 din jest najlepszy. Mamy nadzieję, że nasz artykuł ułatwi Ci wybór.

Czym jest odtwarzacz 2 din?

Zapewne wiele osób zada sobie pytanie, co oznacza symbol 2 din. Spieszymy z wyjaśnieniem. Jeśli chodzi o radioodtwarzacze do samochodu spotykamy się z dwoma typami – 1 din i 2 din. Pierwszy rodzaj to radio montowane w standardowej kieszeni o wymiarach 5 cm x 18 cm x 15 cm. Drugi typ, czyli omawiany 2 din to urządzenie multimedialne, wyższe, potrzebujące więcej miejsca. Chcąc kupić taki sprzęt, musimy upewnić się, czy mamy na niego odpowiednio dużo przestrzeni. Część osób zauważa, że takie radioodtwarzacze zostały wyprodukowane z myślą o samochodach wyprodukowanych przez japońskie koncerny.

 

Ekran

Na komfort użytkowania radioodtwarzacza 2 din wpływa przekątna ekranu. Warto mieć na uwadze fakt, że im jest ona większa, tym więcej przestrzeni potrzebujmy na instalację. Najczęściej producenci oferują nam urządzenia z ekranem o przekątnej 6-7 cali, co odpowiada wymiarom niewielkiego tableta. Kolejny istotny aspekt to jakość wyświetlacza. Standardem jest rozdzielczość 800 x 600 pikseli lub 600 x 480 pikseli, ale znajdziemy odpowiednio słabsze i mocniejsze urządzenia.

Ekran może być dotykowy, ale również często spotykamy sprzęty z pokrętłami i przyciskami. Warto wybrać takie urządzenie, którego obsługa nie będzie dla nas problematyczna. Jeśli na co dzień stronimy od produktów dotykowych, nie inwestujmy w taki sprzęt.

Wyświetlacz powinien być wyraźny, najlepiej wybrać model podświetlany, aby jego obsługa w nocy nie stanowiła większego problemu.

 

Funkcje – jaki radioodtwarzacz 2 din wybrać?

Radioodtwarzacze 2 din mają wbudowane radio, często z systemem RDS – Radio Data System, który nie tylko pokazuje nam informacje dotyczące stacji radiowych. Umożliwia też słuchanie radia przez całą długą podróż, bez konieczność ciągłego zmieniania stacji, gdy traci zasięg (samodzielnie zmienia częstotliwośc). Warto też upewnić się, jak obszerną pamięć ma dany model. Niektóre sprzęty umożliwiają nam zapisanie nawet 30 różnych stacji radiowych. W przypadku radia ważną informacją będzie dla nas to, czy sprzęt obsługuje DAB, czyli odbiera stacje w technologii cyfrowej, zapewniającej lepszą jakość dźwięku.

Możliwość słuchania mp3 z pendrive czy telefonu stała się w radioodtwarzaczach 2 din standardem. Produkty tego typu często mają też łączność Bluetooth i pozwalają nam na łatwe podłączenie smartfona. Jeśli lubisz nowinki technologiczne, ta opcja na pewno Cię zainteresuje.

Coraz częściej urządzenia tego typu dają możliwość nie tylko odtwarzania plików w formacie mp3, ale też mp4. O ile w czasie jazdy kierowca musi skupić się na drodze, podczas postoju może obejrzeć serial. Ta funkcja spodoba się też pasażerom.

Pomoc w parkowaniu – to nowoczesna opcja, jakże przydatna kierowcom. W najnowszych samochodach kamery parkowania są już standardem, ale gdy ich nie mamy, taka funkcja okazuje się bardzo ciekawa. Wystarczy, że do radioodtwarzacza podłączymy kamery lub czujnik parkowania i wykonywanie różnych manewrów stanie się zdecydowanie prostsze.

Według wielu osób najlepszy radioodtwarzacz 2 din ma wbudowaną nawigację GPS. Jest to opcja, przez którą cena produktu znacznie wzrasta, ale niewątpliwie jest przydatna. Zwłaszcza, że często zaawansowane modele dają nam dostęp do regularnych aktualizacji map.

 

Złącza

Złącza, czyli wejścia, to ważny element każdego sprzętu. Za podstawę uważa się złącze RCA, USB oraz AUX, nie brakuje też modeli z wejściem HDMI. Ciekawą opcją jest także slot na kartę pamięci np. SD lub micro SD. Chociaż łączność Bluetooth trudno jest zaliczyć do typowych złączy, zdecydowanie jest z nimi powiązana. Ułatwia ona połączenie sprzętu z telefonem czy tabletem, często wspierana jest przez technologię NFC, która wyszukuje znajdujące się w pobliżu urządzenia, z którymi radioodtwarzacz może się połączyć.

Jakość dźwięku

Oczywiście jakość dźwięku będzie zależeć nie tylko od radioodtwarzacza, ale też głośników zamontowanych w aucie. Warto jednak upewnić się, czy sprzęt daje nam możliwość manipulowania dźwiękiem, zmiany tonów, zwiększenie basu czy korektę szumów. Jeśli kochasz muzykę i stawiasz na jakość – takie opcje powinny zwrócić Twoją uwagę. Koniecznie sprawdź, czy model posiada na przykład kilka wejść RCA, które umożliwiają nie tylko podłączenie głośników, ale też wzmacniacza.

 

Radioodtwarzacze 2 din w dobrych cenach

Radioodtwarzacze 2 din znajdziemy w sklepach za około 300 zł, ale też 2000 zł. Jaki model wybrać? Urządzenia tańsze są zwykle mniej rozbudowane, czasem mają gorszy ekran oraz mniej funkcji. Najwięcej kosztują modele z nawigacją, możliwością podłączenia kamery, które stanowią centrum rozrywki multimedialnej. Trzeba jednak zaznaczyć, że już za ok. 1000 zł możemy dostać taki właśnie zaawansowany, rozbudowany model.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ