Ranking 5 najlepszych radiobudzików w 2021

Ostatnio aktualizowane: 21.01.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Radiobudzik – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Po dokonaniu analizy dostępnych na rynku radiobudzików udało nam się wyłonić pięć najciekawszych propozycji. Wśród produktów, które zyskały największe uznanie internautów znalazł się model Sencor SRC 170 GN. Duży, czytelny wyświetlacz pokazuje nam czas oraz datę. Odczytanie informacji nie będzie stanowiło problemu nawet w nocy, bo urządzenie ma system podświetlania. Prezentowany model posiada wiele ciekawych funkcji, które sprawiają, że sprzęt staje się bardzo funkcjonalny. Na przykład umożliwia nam włączanie alarmu na różne dni tygodnia, a poza tym ma system pomiaru temperatury. Wbudowane radio łatwo się ustawia, a do tego urządzenie ma pamięć 10 stacji. Inną, ciekawą propozycję stanowi model Philips AJ3231/12. Jest to radiobudzik z lustrzanym wyświetlaczem. Urządzenie ma wyłącznik czasowy. Jego ciekawą opcją jest to, że umożliwia nam odtworzenie plików w formacie MP3. Aby poznać bardziej obszerny opis tych i innych produktów, sprawdź nasz ranking, w którym znajdziesz też inne propozycje z różnych półek cenowych.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki radiobudzik kupić?

 

Wiele osób ma duży problem, by wstać rano do pracy lub na zajęcia. Częstym powodem jest zbyt cichy budzik, przez co pogrążeni w głębokim śnie, nie słyszymy alarmu. Urządzeniem, które na pewno okaże się przydatne jest radiobudzik, dzięki niemu obudzi Cię ulubiona stacja radiowa. Niestety, wciąż wiele osób jest przekonana, że są to bardzo archaiczne sprzęty i nie są pewni, jak znaleźć właściwy model. W tym celu przygotowaliśmy poniższy poradnik, z którego dowiesz się, jaki radiobudzik wybrać.

Czym jest radiobudzik?

Tego typu sprzęty to radioodbiorniki, które posiadają specjalną funkcję budzika. Takie urządzenia nie służą jedynie do odbierania częstotliwości radiowych. Zostały one rozbudowane o takie funkcje, jak wybieranie dźwięku alarmu, drzemka czy wyłącznik czasowy.

 

Zasilanie – jaki radiobudzik jest najlepszy?

Na rynku znajdziemy dwa typy urządzeń: sieciowe i bateryjne. Pierwszy rodzaj wymaga stałego podłączenia do prądu, by działać. Zazwyczaj takie modele ustawiane są w bezpośrednim sąsiedztwie łóżka, gdyż przewód jest dość krótki. Choć są to bardzo funkcjonalne modele, to nawet krótkotrwała przerwa w dostawie prądu wyzeruje zegar. Oznacza to, że po przypadkowym odłączeniu lub awarii, każdorazowo należy ustawić aktualną godzinę i większość parametrów. Z tego powodu, sprzęty bateryjne są znacznie bardziej przydatne. Można je dowolnie przestawiać, a co więcej będą działać w każdych warunkach.

Dobrym pomysłem jest inwestycja w modele, które posiadają 2 źródła energii. Co oznacza, że w momencie przerwy w dostawie prądu, radiobudzik będzie nieprzerwanie działać dzięki bateriom. Dzięki temu, że nie zaśpisz rano do pracy.

 

Obecność dodatkowych złączy

Używanie radiobudzika nie musi ograniczać się jedynie do sypialni. Wystarczy przenieść go do innego pokoju, np. kuchni czy salonu, by słuchać radia podczas gotowania czy wykonywania ćwiczeń. Co jednak zrobić, gdy żadna ze stacji nas nie satysfakcjonuje? W takiej sytuacji, przydatny okaże się sprzęt wyposażony w dodatkowe złącza, jak USB. Pozwoli to na podłączenie zewnętrznego nośnika pamięci z ulubioną muzyką czy audiobookiem. Niektóre tego typu sprzęty mają również funkcję odtwarzacza płyt CD, jednak wraz z rozwojem techniki, tracą one na popularności. Jedna płyta jest w stanie przechować do 30 utworów, podczas gdy w urządzeniu USB ta liczba jest przynajmniej 3 razy większa. Ze względu na mniejszą cenę i niewielkie gabaryty, polecamy zainwestowania w najlepszy radioodtwarzacz bez wbudowanego magnetofonu. Na kartach pamięci możemy zapisać znacznie więcej utworów, niż na klasycznych nośnikach audio.

 

Radia internetowe

Wszyscy użytkownicy są na pewno przyzwyczajeni do popularnych stacji radiowych, jednak z każdym rokiem rośnie popularność rozgłośni internetowych. Są one dostępne jedynie na oficjalnych stronach internetowych. Jeśli jesteś fanem jednej z takich stacji, warto zainwestować w urządzenie, które łączy w sobie radio analogowe z cyfrowym. W takich modelach musi znajdować się klasyczny tuner oraz RolP (Radio over Internet Protocol), który pozwala na wyszukanie internetowych rozgłośni. Co więcej, takie produkty mają również wbudowaną kartę sieci bezprzewodowej WiFi. Zaletą tego typu urządzeń jest to, że po ich podłączeniu do Internetu, każdy z nas ma dostęp do kilkunastu tysięcy rozgłośni internetowych z całego świata. Jest to bardzo przydatna funkcja, jeśli ciekawią Cię wiadomości z innych krajów lub pragniesz szlifować język obcy poprzez słuchanie zagranicznych podcastów.

 

Tunery

Bardzo ważne jest, aby interesujący nas model był prosty w użyciu, więc koniecznie trzeba zwrócić uwagę na sposób wyszukiwania stacji radiowych. Elementem wyposażenia, który odpowiada za tę czynność jest tuner. Na rynku znajdziemy urządzenia analogowe oraz cyfrowe. Pierwszy rodzaj to sprzęty klasyczne, w których stacje znajdujemy przy pomocy zewnętrznego pokrętła. Poprzez jego poruszanie, wskazówki na skali są wprawiane w ruch i następuje proces szukania.

Drugim rodzajem są tunery cyfrowe, które mają automatyczne wyszukiwanie stacji. W wielu sprzętach znajdziemy wyświetlacz, na którym zobaczymy parametry towarzyszące szukaniu. Tego typu urządzenia są dużo prostsze w obsłudze. Co więcej, po znalezieniu stacji, można ją zapisać w ulubionych, więc użytkownik ma do niej dostęp w dowolnym momencie.

 

Moc

Ważnym parametrem w każdym sprzęcie audio jest jego moc. Im jest ona większa, tym lepiej słychać odtwarzany dźwięk. Jest to szczególnie ważne, gdy sprzęt ma nam posłużyć jako budzik.

 

 

 

Dodatkowe funkcje

Poza alarmem, sprzęt powinien być wyposażony w kilka opcji, które ułatwią Ci jego użytkowanie. Jeśli ze sprzętu korzystają 2 lub więcej osób, dobrze, by radiobudzik miał opcję zaprogramowania kilku czasów budzenia o różnych porach. Co więcej, funkcja drzemki na pewno okaże się przydatna. Dobrze, by każdy użytkownik mógł samodzielnie ustawić odstęp czasowy między alarmami.

Dla wielu osób ekran budzika to pierwsza rzecz, na którą spoglądają, dlatego wielu producentów umieszcza na nim informacje o temperaturze. Sprawi to, że będziesz mógł się odpowiednio ubrać do panującej na zewnątrz pogody. Zaawansowane modele są w stanie wyświetlić dane o wilgotności powietrza czy sile wiatru.

Bardzo przydatną opcją jest czujnik ruchu, który pozwala wyłączyć budzik poprzez machnięcie ręką. Z opcji tej na pewno będą zadowolone osoby, które mają ustawiony odbiornik daleko od łóżka. Należy jednak uważać, by przypadkowy gest nie wyłączył alarmu, gdyż może to spowodować zaspanie do pracy.

Wiele osób dużo lepiej zasypia, gdy w pomieszczeniu słychać jakiś odgłos. Z tego powodu, dobrą opcją jest timer, który daje możliwość zaśnięcia przy ulubionej audycji lub piosence. Zaś po upływie wyznaczonego czasu, urządzenie samodzielnie się wyłączy.

 

Radiobudziki w dobrych cenach

W zależności od rozmiarów oraz designu, ceny sprzętów wahają się od 50 zł do nawet 400 zł. Najtańszą opcją są klasyczne radiobudziki, do których nie podłączymy urządzeń USB. Mają one bardzo mały ekran, więc nie wyświetlają informacji o pogodzie. Tego typu parametry znajdziesz w nowoczesnych radiobudzikach z wyświetlaczem diodowym LED. Musisz być jednak przygotowanym, że koszty zakupu produktu zaczynają się od kwoty 200 zł.  Na cenę produktu wpływa również możliwość zapamiętania stacji. Im ta liczba jest większa, tym koszty zakupu się zwiększają. Najtańsze są niewielkie modele o prostej budowie, w których nie zapamiętamy żadnej stacji. Z tego powodu ich cena może wynosić nawet 30 zł. Najdroższe są z kolei radiobudziki, które zapamiętują od 5 do nawet 10 stacji. Dzięki temu, nie musisz każdorazowo szukać ulubionej rozgłośni.

Ciekawym typem są urządzenia, które mogą działać również jako lampy nocne. Na obudowie znajdują się diody, które emitują zaciemnione światło. Nie podrażnia ono oczu w czasie czytania. Choć jest to bardzo funkcjonalne urządzenia, które na pewno okażą się przydatne, to ich ceny sięgają niemal 500 zł.

 

 

5 najlepszych radiobudzików. Opinie w 2021 roku

 

Kolejny raz spóźniłeś się do pracy, bo Twój telefon rozładował się i budzik nie zadzwonił? Może po raz kolejny zamiast drzemki włączyłeś opcje zakończ budzenie i powróciłeś do błogiego snu? Jeśli tak, powinieneś wybrać solidny radiobudzik, dzięki któremu zapomnisz o podobnych sytuacjach. Nie tylko wstaniesz o odpowiedniej godzinie, ale również zrobisz to z przyjemną muzyką w tle. Nasz ranking radiobudzików to cenne źródło informacji na ten temat, który pomoże Ci w podjęciu decyzji.

 

1. Radiobudzik Sencor SRC 170 GN

 

Sencor SRC 170 GN  to radiobudzik z czytelnym wyświetlaczem, który wyświetla nie tylko czas, ale też datę. Przekątna tego elementu to 3 cm, więc jest to odpowiednia propozycja dla osób starszych lub ze słabym wzrokiem.

Model ten ma radio PLL FM z ustawieniami wstępnymi i pamięcią do 10 stacji. Możesz więc zapisać swoje ulubione stacje radiowe.

Urządzenie posiada funkcję pomiaru temperatury wewnętrznej oraz możliwość budzenia za pomocą radia lub sygnału dźwiękowego. Dodatkowo opcja pomijania weekendów gwarantuje, że w dni wolne od pracy alarm nie zakłóci Twojego snu.

Model ten nie jest zbyt duży, więc możemy go bez problemu ustawić na małej szafce nocnej. Konsumenci potwierdzają, że radiobudzik jest funkcjonalny i łatwy w obsłudze.

Radiobudzik Sencor SRC 170 GN z radiem to urządzenie posiadające wyświetlacz LED o przekątnej 3 cm. Urządzenie ma wymiary: 155 mm x 82 mm x 72 mm i waży 388 g. Model ten jest zasilany akumulatorowo-sieciowo.

Zalety
Wyświetlacz:

Prezentowany sprzęt ma dość duży, wyraźny wyświetlacz. Dzięki niemu odczytanie godziny i innych informacji wyświetlanych na urządzeniu nie będzie sprawiało nam większego problemu.

Funkcje:

Jest to bardzo funkcjonalny radiobudzik. Przede wszystkim ze względu na radio z pamięcią stacji. Poza tym urządzenie ma wskaźnik temperatury i funkcję alarmu, którą można odpowiednio zaprogramować. Radio ma również szeroki zakres regulacji pracy.

Budzenie:

Możesz ustawić budzenie przy pomocy wbudowanego alarmu dźwiękowego lub też funkcji radia. W ten sposób obudzą Cię audycje lub muzyka z Twojej ulubionej stacji radiowej.

Design:

Jest to atrakcyjny radiobudzik, który pięknie prezentuje się na nocnej szafce. Takie urządzenie dobrze wygląda w każdej sypialni.

Wykonanie:

Jest to solidny sprzęt, odporny na uszkodzenia mechaniczne. Został wykonany z bardzo dobrych tworzyw sztucznych. Produkt został odpowiednio skonstruowany i wykończony, aby całość mogła nam służyć przez wiele lat.

Wady

 

 

 

 

2. Radiobudzik Philips AJ3231/12

 

1-philips-aj3231-12Elegancki model od Philipsa – AJ3231/12 to nasz numer jeden. Jest to świetny radiobudzik z wysokiej jakości, lustrzanym wyświetlaczem, który ma tryb przyciemniania umożliwiający sprawdzenie godziny przy każdym oświetleniu. Jednocześnie będziemy mogli cieszyć się muzyką, czy słuchać wbudowanego radia FM/MW. Przy okazji urządzenie pełni rolę porannego budzika.

Wybierając ten sprzęt będziesz budzić się przy dźwiękach ulubionej stacji lub tradycyjnego alarmu – sam wybierasz odpowiednią dla siebie opcję. Produkt ten został wyposażony w możliwość ustawienia podwójnego alarmu oraz funkcję drzemki. Ten najlepszy radiobudzik ma wyłącznik czasowy, który pozwali Ci określić, przez ile czasu chcesz słuchać muzyki.

Po upływie ustawionego przez nas czasu, automatycznie włączy się tryb energooszczędny. Ciekawym rozwiązaniem jest system MP3 Link, umożliwiający odtwarzanie muzyki z przenośnych odtwarzaczy multimedialnych. Wszechstronność tego urządzenia została doceniona przez wielu konsumentów.

Poza tym, w swoich recenzjach wysoko oceniają sam design tego modelu. Nowoczesność połączona z prostą formą i pięknymi kolorami sprawia, że urządzenie pięknie prezentuje się na nocnej szafce.

Philips AJ3231/12 to radiobudzik z lustrzanym wyświetlaczem. Urządzenie ma wbudowane radio oraz system Mp3 Link. Model ten ma następujące wymiary: 140 mm x 140 mm x 61 mm. Jest on objęty 2-letnią gwarancją producenta.

Zalety
Regulacja prędkości nawiewu:

Do wyboru mamy jedną z dwóch prędkości nawiewu. To pozwala na lepsze dopasowanie sprzętu do naszych potrzeb, a także typu kosmyków. Jeśli są one cienkie, do suszenia wystarczy słabsza prędkość.

Łatwa obsługa:

Korzystanie z urządzenia jest bardzo łatwe. Suszarkę wystarczy podłączyć do prądu, a następnie nacisnąć odpowiedni przycisk.

Design:

Model ma bardzo elegancki, kobiecy design. Na białej obudowie znajdują się fioletowe zdobienia w postaci kwiatków. Wygląd produktu zwraca uwagę innych osób.

Wady
Szybko się nagrzewa:

Trzeba mieć na uwadze to, że urządzenie szybko się nagrzewa i jeśli chce z niego skorzystać kilka osób z rzędu, konieczne jest odczekanie kilku minut.

 

 

 

 

3. Sony IC-FC1TW Radiobudzik

 

4-sony-ic-fc1twRadiobudzik Sony ICF-C1TW to nasza czwarta propozycja. Urządzenie jest wyposażone w wyłącznik czasowy, pozwalający określić, jak długo będzie odtwarzana muzyka lub stacja radiowa. Jest to szczególnie wygodne rozwiązanie dla osób, które lubią zasypiać przy dźwiękach swoich ulubionych melodii. Po upływie ustawionego czasu urządzenie przełączy się na tryb energooszczędny (gotowości do pracy). Poza tym model ten ma funkcję drzemki z sygnałem budzenia.

Regulacja jasności wyświetlacza LED umożliwi nam dostosowanie sprzętu do własnych potrzeb. Zakresy fal radiowych obsługiwanych przez ten model to: AM, FM (UKF). Użytkownicy tego produktu docenili nie tylko lekką, nowoczesną obudowę, ale także funkcję zmiany czasu na letni, jak również możliwość ustawienia narastającej głośności budzika i przedłużania drzemki. Wymiary sprzętu to 101 mm wysokości, 102 mm szerokości oraz 101 mm głębokości.

Ze względu na elegancki, nowoczesny design urządzenie dobrze prezentuje się na stoliku nocnym. Ponadto opinie o radiobudzikach Sony są bardzo pozytywne, a konsumenci niejednokrotnie wspominają o ich bezawaryjności.

Sony ICF-C1TW to urządzenie o wymiarach 101 mm x 102 mm x 101 mm. Ma funkcję radia. Prezentowany model posiada wyświetlacz LED z regulacją jasności.

Zalety
Wyłącznik czasowy:

Urządzenie ma wyłącznik czasowy. Dzięki niemu możemy zasypiać przy dźwiękach ulubionej muzyki, a radio samo się wyłączy po czasie, jaki uprzednio ustawimy.

Regulacja pracy:

Możesz tak wyregulować sprzęt, aby po pewnym czasie włączył się system energooszczędny. Mamy też możliwość ustawiania drzemki czy zmiany sygnału budzenia.

Wyświetlacz:

Radiobudzik ma wyświetlacz LED z regulacją jasności, która pozwala nam na dostosowanie pracy sprzętu do naszych potrzeb. Wiele osób potwierdza, że wyświetlacz urządzenia jest bardzo czytelny.

Wady
Kabel:

Radio ma krótki kabel w kolorze czarnym. Jak zauważają jego użytkownicy, w przypadku jasnych wnętrz taki element w ogóle się nie sprawdza.

Cena:

Jest to jedno z droższych urządzeń w naszym zestawieniu.

 

 

 

 

4. Radiobudzik Sencor SRC 170 OR

 

Kolejną pozycję w naszym rankingu zajmuje radiobudzik Sencor SC170 OR. Jest to niezwykle prosty w obsłudze model, który został wyposażony w czytelny wyświetlacz LED o sporej przekątnej – 1,2 cala. dzięki 3 poziomom pracy wyświetlacza możemy swobodnie odczytać godzinę, nawet przy zgaszonym świetle.

Urządzenie wyposażono w kalendarz oraz termometr pokojowy, abyśmy mieli wgląd w najważniejsze informacje. Ten dobry i tani radiobudzik posiada funkcję budzenia radiem oraz dźwiękiem alarmowym. Sami wybieramy lepszą dla nas opcję. Świetnym rozwiązaniem okazuje się być również podwójny alarm z funkcją weekendu, dzięki któremu w dni wolne od pracy alarm nie przerwie naszego snu.

Wymiary modelu to 155 mm x 82 mm x 72 mm, a jego waga wynosi 388 g. Nowoczesna kolorystyka i ciekawy design sprawiają, że urządzenie świetnie prezentuje się w kuchni, ale również w sypialni. Użytkownicy tego sprzętu docenili jego mocną konstrukcję oraz prosty w obsłudze panel.

Sencor SRC 170 OR to dobry radiobudzik do 100 zł. Jest to sprzęt z wyświetlaczem LED-owym o przekątnej 1,2 cala. Urządzenie ma wymiary: 155 mm x 82 mm x 72 mm, a jego waga wynosi 388 g. Produkt wyróżnia atrakcyjny design.

Zalety
Wyświetlacz:

Wyświetlacz LED o przekątnej 1,2 cala ułatwia nam odczytanie godziny. Prezentowany model ma 3 różne systemy podświetlenia, tak aby odczytanie godziny było możliwe w każdych warunkach.

Funkcjonalność:

Radiobudzik ma kalendarz oraz termometr pokojowy. Jest też wyposażony w funkcję budzenia radiem. To sprawia, że jest funkcjonalny i odpowiedni do ustawienia w każdej sypialni.

Alarm weekendowy:

Wiele radiobudzików nie umożliwia nam ustawienia osobnego alarmu na różne dni tygodnia. W  tym modelu zastosowano jednak alarm weekendowy. Od poniedziałku do piątku budzik ustawiamy na godzinę, o której musimy wstać do pracy, a w sobotę i niedzielę, ze względu na wolne możemy zmienić te ustawienia.

Design:

Sprzęt wyróżnia atrakcyjna kolorystyka i nowoczesny design.

Wady
Radio:

Urządzenie ma kiepską antenę i trudno jest ustawić radio.

 

 

 

 

5. Radiobudzik Blaupunkt CRP7WH FM PLL USB

 

5-blaupunkt-crp7whRadiobudzik Blaupunkt CRP7WH z projektorem to produkt zamykający nasz ranking. Jest to świetny, nowoczesny sprzęt przypominający maleńki telewizor.  Działa on nie tylko jako budzik i radio, ale również stacja dokująca, która naładuje baterię w smartfonie dzięki złączu USB.

Dlaczego model ten znalazł się w naszym zestawieniu? Oczywiście design urządzenia zwraca na siebie uwagę, ale nie można też zapomnieć o funkcjach tego sprzętu.. Kolejne ciekawe rozwiązanie to wbudowany projektor, który pozwoli nam sprawdzić godzinę bez wstawania z łóżka. Jak to możliwe? Projektor wyświetla godzinę na suficie. Opcję tę łatwo włączymy za pomocą jednego przycisku. Takie rozwiązanie zostało docenione przez wielu konsumentów.

Urządzenie ma duży, wyraźny wyświetlacz z cyframi o wielkości niemalże 5 cm. Dzięki temu nawet ze sporej odległości odczytasz godzinę. Lubisz zupełną ciemność w sypialni? Na pewno docenisz możliwość całkowitego wygaszenia wyświetlacza.

Urządzenie posiada m.in. wyłącznik czasowy, dzięki któremu zaprogramujemy go w zakresie od 0 do 90 min. Radio FM PLL ma pamięć 10 stacji. Wymiary modelu to: 171 mm x 87 mm x 57 mm, a waga to zaledwie 0,15kg.

Radiobudzik Blaupunkt CRP7WH to sprzęt z radiem i złączem USB. Jego wymiary to 171 mm x 87 mm x 57 mm, a waga wynosi zaledwie 0,15 kg. Urządzenie ma wyłącznik czasowy.

Zalety
Design:

Produkt cechuje się bardzo atrakcyjnym designem. Pięknie prezentuje się na szafce w każdej sypialni.

Funkcje:

Radiobudzik ma wbudowany projektor, który wyświetla godzinę na suficie. Wśród ciekawych opcji możemy też wymienić możliwość wygaszenia wyświetlacza, aby w sypialni panowała całkowita ciemność. Poza tym sprzęt ten ma wyłącznik czasowy.

Wady
Radio:

Urządzenie ma słabe anteny i w niektórych miejscach nie wyłapuje stacji.

Cena:

Nie jest to najdroższy model w naszym zestawieniu, ale według wielu osób stosunek ceny produktu do jakości jest bardzo nieatrakcyjny.

 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 


Produkty te nie są już dostępne

 

 

Kruger&Matz KM1150

 

2-krugermatz-km1150Kruger&Matz KM1150 to druga propozycja w rankingu. Jest to nowoczesny model o bardzo tradycyjnej budowie, który świetnie sprawdza się w roli radiobudzika. Pozwala nam ustawić wyłącznik czasowy, szczególnie przydatny dla osób lubiących zasypiać słuchając muzyki.

Nie zabrakło też funkcji budzika z drzemką, która często pozwala nam złapać dodatkowych kilka minut snu bez obawy o spóźnienie się do pracy. Radio FM z pamięcią 20 programów działa bez zarzutów i uprzyjemni nam poranną pobudkę. Ponadto urządzenie wyposażono w funkcję Bluetooth, pozwalającą na strumieniowe przesyłanie muzyki z innych sprzętów z tą technologią. Poza tym port AUX umożliwi nam odtwarzanie muzyki z innych sprzętów zawsze, gdy mamy na to ochotę.

Konsumenci docenili też podświetlany ekran LED ułatwiający odczytanie godziny i sprawiający, że model ten prezentuje się naprawdę bardzo elegancko. Wymiary urządzenia to 184 mm szerokości x 90 mm wysokości i 60 mm głębokości. Natomiast waga wynosi zaledwie 755 gramów.

 

 

 

Jaki radiobudzik z projektorem wybrać?

 

Wiele osób nie wyobraża sobie wstawania bez budzika. Choć każdy telefon komórkowy posiada funkcję budzenia, dużą popularnością cieszą się radiobudziki stawiane na szafce nocnej. Dzieje się tak, ponieważ urządzenie tego typu jest niezawodne, funkcjonalne, a ponadto dobrze się prezentuje. Wiele dostępnych w sklepach modeli posiada także projektor umożliwiający odczytywanie godziny w momencie przebudzenia w nocy. Wyświetlany na ścianie obraz jest czytelny, a my sami nie musimy wstawać, aby sprawdzić, która jest godzina. W tym artykule chcielibyśmy wskazać, jakie cechy mają najlepsze radiobudziki z projektorem. Pomoże Ci to wybrać odpowiedni dla Ciebie produkt, który spełni Twoje oczekiwania.

 

 

Wybierając się na zakupy, musisz pamiętać, aby zwrócić uwagę na odbiornik radiowy zamontowany w urządzeniu. Wiele modeli wyposażonych jest w cyfrową syntezę PLL, która gwarantuje odbiór dźwięku na najwyższym poziomie. Sprawdź także, czy interesujący Cię gadżet posiada możliwość zapamiętywania stacji radiowych. To znacznie ułatwia codzienne korzystanie ze sprzętu i nie wymaga od nas jego ciągłego ustawiania.

Konsumenci są zdania, że najlepszy radiobudzik z projektorem w 2021 roku posiada duży, czytelny wyświetlacz. Taki element pozwala na szybkie odczytanie godziny. Równie ważne jest to, aby umieszczony w urządzeniu projektor wyświetlał dobrej jakości obraz. Wiele osób dużą wagę przykłada także do wyglądu urządzenia. Jak wiemy, tego typu gadżet umieszczany jest zwykle na szafce nocnej w sypialni. Ważne jest więc to, aby jego obudowa pasowała do wystroju całego wnętrza. Decydując się na zakup określonego modelu, przemyśl to, czy jego design będzie współgrał z wystrojem Twojego pokoju.

Niemniej istotną kwestią są dodatkowe funkcje. Konsumenci uważają, że jedną z najbardziej przydatnych jest możliwość ustawienia drzemki. Pozwala to na dodatkowe kilka minut snu bez obaw o to, że nie zdążymy na ważne spotkanie. Przydatną opcją jest również możliwość ładowania smartfona, dzięki umieszczonemu z tyłu obudowy wejściu USB.

Poznałeś już najważniejsze cechy radiobudzików. Teraz zapraszamy Cię do zapoznania się z przygotowanym przez nas rankingiem. Znajdziesz tam 3 produkty odznaczające się dobrą jakością, solidnym wykonaniem i funkcjonalnością.

 

 

Radiobudziki z projektorem – ranking

 

 

Blaupunkt CRP9BK

 

Jeśli chcesz mieć w swojej sypialni dobry radiobudzik z projektorem, zapoznaj się z opisem modelu Blaupunkt CRP9BK. Prezentowany model ma elegancką obudowę, co sprawia, że pięknie się prezentuje i pasuje do każdego wnętrza.

Sprzęt jest zasilany dołączonym do zestawu zasilaczem 5V. Gadżet ma wbudowany tuner FM z cyfrową syntezą PLL oraz możliwością zaprogramowania do 10 stacji radiowych. Zegar posiada funkcję podwójnego alarmu (radiem i brzęczykiem) oraz drzemki. Istnieje możliwość ustawienia alarmu jedynie od poniedziałku do piątku. To stanowi gwarancję, że nie zaśpisz do pracy czy na inne ważne spotkanie, a w weekend budzik nie obudzi nas zbyt wcześnie Urządzenie posiada port USB w tylnej części obudowy. Przy jego użyciu możesz naładować telefon czy przenośne urządzenie muzyczne.

Blaupunkt CRP9BK to produkt polecany przez konsumentów. W pojawiających się opiniach użytkownicy podkreślają, że urządzenie jest funkcjonalne. Duży, czytelny wyświetlacz pozwala bez przeszkód odczytać godzinę. Model ten jest dodatkowo wyposażony w projektor, który okazuje się niezwykle przydatny w nocy, kiedy się przebudzimy i chcemy dowiedzieć się, która jest godzina.

 

 

 

 

Oregon Scientific 339P

 

Nasze zestawienie nie byłoby kompletne bez modelu Oregon Scientific 339P. To niezwykle funkcjonalne urządzenie, które wyświetla nie tylko aktualną godzinę, ale także temperaturę na zewnątrz.

Gadżet ma następujące wymiary: 20 cm x 8,5 cm x 2 cm. Jego niewielkie rozmiary sprawiają, że zajmuje on mało miejsca i zmieści się w każdej, nawet bardzo małej sypialni. Użytkownik ma możliwość ustawienia dwóch rodzajów dźwięku budzika. Pierwszy, to klasyczny brzęczyk, drugi zaś to stacja radiowa. Zegar posiada także funkcję drzemki trwającej 8 minut. Projektor wyświetla informacje na ścianie lub suficie. Może być włączony cały czas, bądź tylko na 5 sekund po wciśnięciu guzika drzemki. Produkt jest zasilany dwiema bateriami AA.

Prezentowany model zbiera pochlebne recenzje konsumentów. Twierdzą oni, że to solidny sprzęt, który nie tylko został wykonany z dobrych gatunkowo materiałów, ale przede wszystkim pięknie się prezentuje. Stanowi więc atrakcyjną ozdobę wnętrza.

 

 

 

 

Blaupunkt CRP7WH

 

Jeśli interesuje Cię radiobudzik z projektorem w dobrej cenie, sprawdź opis modelu Blaupunkt CRP7WH. Jest to urządzenie, które cechuje wysoka jakość, bezawaryjność i wykonanie z trwałych materiałów. Dzięki temu jego zakup to inwestycja na lata.

Wymiary zegara są następujące 171 mm x 87 mm x 57 mm. Obudowa budzika ma kolor biały, zaś wyświetlacz jest czarny. Zegar ten kształtem przypomina miniaturowy telewizor z zakrzywionymi bokami. Ciekawy design produktu spotkał się ze sporym uznaniem konsumentów. Urządzenie ma wbudowane radio cyfrowe z syntezą PLL, które daje możliwość zapamiętania do 10 stacji radiowych. Znajdujące się z tyłu wejście USB umożliwia użytkownikowi naładowane swojego smartfona.

Blaupunkt CRP7WH to model, który zdobył uznanie konsumentów przede wszystkim ze względu na duży, czytelny wyświetlacz z regulowaną jasnością. Pozwala on bez problemu odczytać godzinę, nawet jeśli w pomieszczeniu panuje całkowita ciemność. Dużym plusem okazuje się także port USB. Użytkownicy nie muszą sięgać do gniazdka, aby naładować telefon.

 

 

 

 

Jaki radiobudzik Philips wybrać?

 

Mogłoby się wydawać, że budziki stacjonarne są reliktem przeszłości i nikt ich nie używa. Nic bardziej mylnego. Duża część osób preferuje używanie takich modeli, gdyż są znacznie głośniejsze od alarmów w telefonach komórkowych. Ponieważ wstanie o poranku nie jest proste, polecamy Ci najlepszy radiobudzik Philips w 2021 roku. Znalezienie takiego modelu nie jest najprostsze. Zachęcamy do lektury naszego poradnika, z którego dowiesz się, na co zwrócić uwagę.

Przedmiotem artykułu są urządzenia marki Philips, czyli jednej z najbardziej rozpoznawalnych firm na świecie, która trudni się produkcją AGD i elektroniki użytkowej. Producent oferuje bogatą ofertę golarek, ekspresów do kawy, pralek, odtwarzaczy CD oraz wysokiej jakości słuchawek.

Tym, co wyróżnia radiobudziki jest możliwość budzenia się do rytmu dobrej muzyki ulubionej stacji radiowej. Odtwarzany utwór będzie nadawany w wysokiej jakości bez zniekształceń. Jest to bardzo dobra opcja, gdyż wielu lekarzy jest zdania, że takie rozpoczęcie dnia lepiej wpływa na naszą produktywność i zdrowie psychiczne.

Najważniejszą cechą dobrych modeli jest widoczna godzina na wyświetlaczu. Nie ważne, czy preferujesz zegarek wskazówkowy czy elektroniczny, istotne jest, by tarcza (lub ekran) były duże. Pozwoli to nam poprawnie odczytać godzinę. Cyfry powinny być duże oraz czytelne, byśmy nie pomylili się w ich odczytaniu.

Najlepsze radiobudziki Philips muszą być również proste w obsłudze. W czasie ustawiania alarmu ważny jest czytelny panel sterowania, który umożliwi szybkie wybranie szukanej opcji. Wiele dobrych sprzętów oferuje tryb intensywnego budzenia, który cechuje się bardzo głośnym alarmem. Jest to najlepszy tryb pracy dla osób o głębokim śnie. Inni z kolei preferują dźwięk, który stopniowo zwiększa swoją intensywność. Jednak te opcje są bardzo głośne i mogą obudzić innych mieszkańców, dlatego dobrze, by budzik był wyposażony w funkcję wibracji. Warto również zastanowić się nad inwestycją w model z opcją drzemki, która aktywuje się po wciśnięciu odpowiedniego przycisku.

W przypadku radiobudzików, koniecznie upewnij się, że urządzenie ma możliwość zapamiętania Twoich ulubionych stacji. Pozwoli to na oszczędność czasu, gdyż nie będziemy zmuszeni, co wieczór ponownie ich programować.

 

 

Radiobudziki Philips – ranking

 

 

Philips AJ3200/12

 

Model Philips AJ3200/12 to jeden z najczęściej wybieranych radiobudzików. Powodem jest możliwość podłączenia do niego smartfona, dzięki temu rano jego bateria będzie w pełni naładowana. Podstawki do ładowania są uniwersalne, więc umieścisz na nich aparat dowolnej marki.

Największą zaletą produktu jest to, że w momencie pobudki usłyszysz swoją ulubioną stację radiową. Dzieje się tak, gdyż sprzęt, jako domyślny ustawia ostatnio odtwarzany kanał. Urządzenie posiada też funkcję drzemki, którą aktywuje przycisk powtarzania budzenia. Dzięki temu po 9 minutach ponownie rozlegnie się dźwięk alarmu. Co więcej, produkt posiada podwójny budzik, który może działać o różnych porach. Sprawia to, że ze sprzętu mogą korzystać aż dwie osoby.

Największą zaletą budzika jest to, że dźwięk alarmu sukcesywnie rośnie. Oznacza to, że w pierwszej chwili do naszych uszu dojdzie cicha muzyka, która stopniowo będzie podgłaśniana. Pozwoli to na łagodne obudzenie się. Obsługa budzika jest bardzo prosta, dlatego wiele osób zdecydowało się na jego zakup.

 

 

 

 

Philips AJ3400/12

 

Radiobudzik Philips AJ3400/12 to bardzo dobry model, który zapewni Ci stopniowe i w pełni komfortowe budzenie się. Czynności towarzyszyć będą dźwięki ulubionej stacji radiowej, co pozwoli na przyjemne rozpoczęcie dnia.

Urządzenie cechuje się dobrym, wyraźnym brzmieniem, dzięki czemu nawet osoby o mocnym śnie nie będą mieć problemów ze wstawianiem. Na ekranie przez cały czas wyświetla się podświetlona godzina, którą łatwo odczytać dzięki dużym literom. Największą zaletą modelu jest wbudowane, awaryjne źródło zasilania, która zapewni jego pracę, mimo awarii prądu. Strojenie radia odbywa się metodą cyfrową, co znacznie ułatwia zadanie. Oznacza to, że po wybraniu ulubionej stacji, system ją zapamięta i będzie ją odtwarzał do czasu jej zmienienia.

Model może być używany przez dwie osoby na raz, gdyż posiada możliwość ustawienia 2 różnych budzików o innych porach. Urządzenie ma opcję 9-minutowej drzemki. Kolejną cechą, którą docenili konsumenci jest prosta obsługa i bardzo intuicyjne ustawianie godziny i pracy sprzętu. Dzięki temu ten radiobudzik Philips w dobrej cenie to model godny polecenia każdemu, kto ma problem z wczesnym wstawaniem.

 

 

 

 

Philips AJB3552

 

Nowoczesny budzik Philips AJB3552 to produkt, który będzie się dobrze prezentował w nowoczesnej sypialni. Model obudzi Cię dźwiękami muzyki z ulubionej stacji radiowej, dzięki czemu zaczniesz dzień nastrojony pozytywną energią.

Do atutów modelu należy zaliczyć duży, czytelny wyświetlacz, z którego bez trudu odczytamy aktualną godzinę. Do tego odtwarzany dźwięk jest bardzo czysty, więc szybko dotrze do naszych uszu, co na pewno nas obudzi. Muzyka odtwarzana jest bez zakłóceń, co potwierdziło wielu użytkowników. Do wyboru masz dużą liczbę stacji radiowych, a do tego po wyborze jednej, system zapamięta ją, jako domyślną. Jeśli jednak zdecydujesz ją zmienić, wybór nowej na pewno okaże się prosty, dzięki stacji cyfrowej DAB. Oznacza to, że kanał możesz wyszukać po jego nazwie.

Łatwa obsługa i wiele stacji do wyboru to główne powody, które skłoniły konsumentów do zakupu tego modelu. Jest on również wyposażony w funkcję drzemki, która trwa 9 minut. Urządzenie umożliwia ustawienie 2 osobnych alarmów dla 2 osób.

 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

Subskrybuj
Notify of
guest
3 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
View all comments
Wikset
Wikset
1 year ago

Philipsy wyglądają rewelacyjnie – idealnie pasują do minimalistycznego stylu. Są proste w obsłudze i świetnie się prezentują, więc sądzę że to idealne urządzenia do domu.

Korek
Korek
1 year ago

Ten Philips wygląda bardzo fajnie. Taki nowoczesny design.

DMCA.com Protection Status