Radia cyfrowe ranking

Ostatnio aktualizowane: 30.11.22

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Czy zastanawiałeś się nad tym, jakie jest najlepsze radio cyfrowe? Jeśli tak, to spieszymy z informacją, że według konsumentów jest to Eltra Olga DAB. To właśnie to urządzenie zdobyło najwięcej pozytywnych recenzji użytkowników. Według nich sprzęt jest funkcjonalny, o czym świadczy to, że można go wykorzystać nie tylko do słuchania radia, ale też budzenia. Model ma funkcję timera, więc można wybrać, po jakim czasie sprzęt automatycznie się wyłączy. Obudowę radia cyfrowego zrobiono z dobrych gatunkowo materiałów. Co najważniejsze, jakość odtwarzanego dźwięku jest zadowalająca. Podczas słuchania radia nie występują żadne zakłócenia. Dodatkowo produkt zajmuje niewiele miejsca na półce i jest wyjątkowo lekki, a w związku z tym łatwy do przenoszenia. Kolejne radio cyfrowe, które cieszy się popularnością wśród konsumentów to TechniSat DigitRadio 210. Urządzenie jest wyposażone w wyświetlacz LCD i jest zasilane bateriami.  

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Radio cyfrowe gwarantuje wysoką jakość dźwięku i dobrej jakości sygnał umożliwiający słuchanie ulubionych stacji radiowych bez zakłóceń. Sprzęt ma solidnie wykonaną obudowę, która nie jest podatna na zarysowania. Urządzenie jest łatwe w obsłudze.

Wady

Znajdujący się na obudowie wyświetlacz jest stosunkowo mały. Dodatkowo automatycznie się przyciemnia. To wszystko powoduje, że użytkownicy miewają problemy z odczytaniem potrzebnych informacji. Antena jest długa, co nie wygląda zbyt dobrze w połączeniu z kompaktową konstrukcją sprzętu.

Podsumowanie

Urządzenie ma funkcję budzika. Dodatkowo istnieje możliwość skorzystania z timera, który pozwala ustawić czas, po jakim radio automatycznie się wyłączy. Model jest lekki i zajmuje niewiele miejsca. Mieści się nawet na małej szafce nocnej.

Drugi wybór

Zalety

Urządzenie TechniSat pozwala na odbieranie fal radiowych DAB/DAB+ oraz FM. Może zapamiętać do 16 stacji radiowych. Wyposażony jest w duży wyświetlacz, dobrej jakości głośniki oraz wejście na słuchawki. Zasilanie na baterie pozwala na zabranie go ze sobą niemal wszędzie.

Wady

W przypadku tego modelu nie można skorzystać z funkcji zegara. Wyklucza to zarówno czasowe wyłączenie radia, jak i skorzystanie z niego zamiast budzika. Dodatkową wadą jest odbiór fal radiowych w zakresie określonych częstotliwości.

Podsumowanie

Urządzenie stanowi połączenie komfortu i nowoczesnego wyglądu. Niewielkie rozmiary są przeciwwagą dla dobrej jakości odbiornika. Z uwagi na liczne zalety oraz atrakcyjną cenę, warto zaakceptować nieliczne wady, które posiada.

Rozważ też

Zalety

Sprzęt wyróżnia się spośród innych odbiorników radiowych funkcjami, które może spełniać. Stanowi połączenie odbiornika radiowego z odtwarzaczem MP3 - dzięki wyposażeniu w czytnik kart SD i port USB. Producent zaopatrzył radio również w gniazdo słuchawkowe, przez co mogą z niego korzystać indywidualni użytkownicy.

Wady

Słabą stroną radia jest ograniczenie zakresu odbieranych przez nie fal do fal FM. Skarżyć można się także na sposób zasilania, jakie zostało dla niego przewidziane. Wbudowany akumulator trzyma ok. 3-4 godzin, co może nie satysfakcjonować wymagających użytkowników.

Podsumowanie

Estetyczny design, możliwość wyboru opcji kolorystycznej, czy jasny wyświetlacz sprawiają, że jest to wybór dobry dla stawiających nie tylko na jakość dźwięku, ale i prezencję samego urządzenia. Wszystko to w wyjątkowo niskiej cenie.

 

 

Jakie radio cyfrowe kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Wraz z możliwością odbioru sygnału naziemnego telewizji i radia, pojawiła się kwestia tego, czy nasze odbiorniki podołają nowej jakości nadawanego sygnału cyfrowego. Wiele modeli niestety nie daje rady. Dlatego najlepiej zdecydować się na radio cyfrowe, które zostało stworzone z myślą o odbiorze takiego sygnału. W tym poradniku skupimy się na odbiornikach cyfrowych i podpowiemy Ci, jakie radio cyfrowe wybrać.

Dlaczego warto kupić takie urządzenie?

Nie chodzi tutaj wyłącznie o możliwość odbioru sygnału, aczkolwiek jest to istotne, zwłaszcza, jeśli posiadasz odbiornik starej daty, który nie jest w stanie odbierać sygnału cyfrowego. Przede wszystkim chcemy zaznaczyć, że takie radio zapewni nam zdecydowanie lepszy odsłuch. Różnice w jakości są bardzo słyszalne. Kolejna kwestia – nowoczesne odbiorniki mają więcej funkcji. Są to przede wszystkim różne wejścia, nawet na kartę pamięci. Poza tym posiadają wyświetlacz. Ile razy zastanawiałeś się, jaki jest tytuł piosenki, która właśnie leci w radiu lub kto jest jej autorem?

To wszystko odczytasz na ekranie. Poza tym urządzenia te mają wbudowany łatwy, automatyczny system wyszukiwania stacji. Ważnym aspektem jest cena takich sprzętów, która systematycznie spada i jest bardzo kusząca.

 

Obudowa musi być solidna

Jeśli chcesz, aby zakupione przez Ciebie radio było inwestycją na lata, postaw na solidnie wykonany sprzęt, który jest odporny na upadki. Design też ma ogromne znaczenie. Radia nie chowamy w szafce, stoi na widoku, a więc powinno się ładnie prezentować. Na rynku dostępnych jest wiele bardzo atrakcyjnych modeli, które z wyglądu nie przypominają radia i stanowią piękną dekorację wnętrza.

 

Zasilanie, – jakie radio cyfrowe jest najlepsze?

Urządzenia tego typu mogą mieć różny system zasilania. Wśród nich znajdziesz modele:

zasilane sieciowo – to bardziej popularne modele. Wymagają ciągłego podłączenia do prądu, a więc nie są zbyt mobilne. Jeśli jednak szukasz czegoś tylko do używania w domu, ma to mniejsze znaczenie. Jeśli decydujesz się na takie urządzenie, sprawdź długość kabla. Jest to istotne w przypadku urządzeń instalowanych przy szafkach kuchennych.

na baterie – niewielkie i lekkie odbiorniki zasilane bateriami. Idealnie sprawdzają się w czasie podróży, ale także w czasie imprezy poza domem. Zajmują niewiele miejsca, a więc takie radio zawsze możesz mieć przy sobie

Zasilane bateriowo-sieciowo – bardzo wygodne modele, które na co dzień zasilasz z sieci, a gdy zajdzie taka potrzeba, możesz włożyć do środka baterie.

 

Budzik jest bardzo przydatny

Radio cyfrowe z budzikiem to bardzo popularne rozwiązanie, zwłaszcza do sypialni. Nie musi już więcej budzić Cię wyłącznie nieprzyjemny dźwięk. Jeśli wybierzesz dobry sprzęt obudzi Cię przyjemna muzyka.  Wybierz taki model, który jest wyposażony w system ustawiania drzemek i inne opcje – timer, czy wybór stacji, której dźwięk ma wyrwać Cię ze snu.

 

Radia cyfrowe do kuchni

Wspomnieliśmy o radiach cyfrowych z budzikiem, które są idealne do sypialni, ale to nie wszystko, co znajdziesz na rynku. Coraz popularniejsze stają się modele kuchenne. Czym się charakteryzują? Przede wszystkim budową. Często są tak zaprojektowane, aby można je było montować pod szafkami. Poza tym wykonane są z innych materiałów, bardziej odpornych na zabrudzenia i zachlapania.

Często mają też funkcję timera. Większość z nas ma piekarnik lub płytę, która posiada taką funkcję, ale przecież niejednokrotnie zdarza się, że musimy ustawić czas dla gotującego się ryżu/ziemniaków i pieczeni, wtedy dodatkowy timer jest bardzo przydatny. Dobrze, jeśli urządzenie też ma system automatycznego uruchamiania. Ustawiasz je na daną porę i gdy wchodzisz do kuchni, nie musisz nic włączać, ulubiona muzyka wprawia Cię w dobry nastrój od samego rana.

 

Automatyczna regulacja częstotliwości

Regulowanie stacji radiowych w odbiornikach starej daty bywało trudne i czasem ciężko było nam znaleźć odpowiednią częstotliwość. W urządzeniach cyfrowych jest to prostsze. Warto jednak sprawdzić, jaka jest pamięć stacji. Wiele urządzeń ma pewne ograniczenia – zwykle ok. 20 stacji, ale są też takie sprzęty, które zapamiętują więcej.

 

Wyświetlacz

W radiach cyfrowych ogromną rolę odgrywa wyświetlacz, który sprawia, że sprzęt jest bardziej funkcjonalny i łatwy w obsłudze. Jeśli lubisz nowinki, poszukaj sprzętu, który na wyświetlaczu pokazuje nie tylko datę, godzinę i tytuł aktualnie słuchanej piosenki, ale też szereg innych informacji o stacji. Niektóre modele mają na przykład funkcję wyświetlania slajdów.

 

Dodatkowe funkcje

Nie wszyscy ich potrzebują, ale jeśli jesteś fanem nowoczesnych rozwiązań technologicznych, dodatkowe funkcje radia cyfrowego mogą Cię zainteresować: Najpopularniejsze z nich to:

Odtwarzacz CD – takie sprzęty są nieco większe, ale na pewno warto zwrócić na nie uwagę, bo umożliwiają nam odsłuch muzyki z płyt. Pamiętaj tutaj, aby zwrócić uwagę na głośniki oraz pilot.

Odtwarzacz MP3 to bardzo przydatne rozwiązanie, bo zawsze i wszędzie, zwłaszcza, jeśli wybierasz model przenośny, możesz mieć dostęp do muzyki z USB.

Łączność Wi-Fi – to innowacyjne rozwiązanie, na które warto się zdecydować.

 

Radia cyfrowe w dobrych cenach

Wśród najlepszych producentów, oferujących wysokiej jakości produkty w atrakcyjnych cenach znajduje się: Technisat, Grundig, Thomson, Sony i Philips. Cena radia będzie zależałą od ilości posiadanych funkcji – może wahać się od 150 zł do nawet 450 zł.

 

 

Najlepsze radia cyfrowe w 2021 roku

 

Zakłócenia w odbiorze stacji radiowych potrafią być irytujące. Nie chcemy rezygnować z odsłuchania ulubionej audycji, ale jak czerpać przyjemność z ciągłych przerw? Odpowiedzią jest radio cyfrowe, które pozwoli nam odebrać różne kanały nawet w miejscach, gdzie dotychczas było to bardzo trudne. Ponieważ wciąż jest to nowość na rynku, przygotowaliśmy ranking cyfrowych odbiorników cyfrowych z różnych półek cenowych.

 

Nasze zalecenia

 

Eltra Olga DAB 

 

Jeśli trafiłeś na tę stronę, prawdopodobnie zastanawiasz się, jakie radio cyfrowe kupić. Często polecanym urządzeniem jest Eltra Olga DAB. Model wyposażono w wyjście słuchawkowe, które w codziennym użytkowaniu okazuje się przydatne. Użytkownik ma możliwość zaprogramowania stacji radiowych, aby za każdym razem nie trzeba było ich ponownie szukać.

Prezentowane radio cyfrowe ma wymiary: 165 mm x 89 mm x 57,4 mm i waży 400 g. Warto wspomnieć o tym, że urządzenie jest zasilane sieciowo i bateryjnie, co czyni go bardziej uniwersalnym. Z uwagi na wielkość i rodzaj zasilania, ze sprzętu można korzystać właściwie w każdym miejscu. Model ma funkcję budzika.

Dobre opinie na temat produktu Eltra Olga DAB są dowodem na jego solidne wykonanie. Recenzje Internautów potwierdzają, że jakość dźwięku jest bardzo dobra. Podczas słuchania radia nie występują zakłócenia, które mogłyby spowodować niezadowolenie z użytkowania sprzętu. Biało-czarna obudowa prezentuje się elegancko.

Radio cyfrowe Eltra Olga DAB ma wymiary: 165 mm x 89 mm x 57,4 mm. Jego waga wynosi 400 g. Urządzenie ma biało-czarną obudowę.

Zalety
Timer:

Sprzęt ma funkcję timera, dzięki któremu można oszczędzić energię. Ustawiając go mamy pewność, że urządzenie wyłączy się po określonym czasie. Wielu osobom zdarza się zasypiać podczas słuchania radia, dlatego ta funkcja jest tak przydatna.

Jakość dźwięku:

W wielu opiniach pojawiają się głosy zapewniające, że jakość odtwarzanego dźwięku jest bardzo dobra. Podczas użytkowania nie dochodzi do zakłóceń, które mogłyby odbierać przyjemność płynącą ze słuchania radia.

Zasilanie:

Model jest zasilany bateryjnie i sieciowo, więc można z niego korzystać w różnych miejscach (nawet tam, gdzie nie ma stałego dostępu do prądu).

Budzik:

Radio cyfrowe Eltra Olga DAB może pełnić funkcję budzika. Poranek rozpoczęty od słuchania ulubionej stacji radiowej z pewnością będzie przyjemniejszy.

Kompaktowe wymiary:

Produkt zajmuje mało miejsca, więc możemy ustawić go w dowolnym miejscu.

Wady
Wielkość anteny:

W stosunku do urządzenia antena jest bardzo duża (szczególnie po rozłożeniu).

 

 

 

 

 

TechniSat DigitRadio 210

 

Cyfrowe radio DAB+ TechniSat DigitRadio 210  to kolejny produkt, na który warto zwrócić uwagę. Urządzenie zapewnia odbiorcy większy wybór informacji oraz lepszy dźwięk, pozbawiony wszelkich szumów.

Prezentowane urządzenie jest wyposażone w złącze mini jack 3,5 mm, które umożliwia nam podłączenie słuchawek i słuchanie muzyki nie przeszkadzając innym. Jednocześnie model ten ma bardzo dobry głośnik.

Prezentowany model odbiera fale radiowe DAB, DAB+ na częstotliwości 174 – 240 MHz oraz fale radiowe FM na częstotliwości 87,5 – 108 MHz. Warto też wspomnieć, że urządzenie zapamiętuje 16 różnych stacji.

Radio ma praktyczny wyświetlacz LCD, który umożliwia nam ustawienie jego pracy. Urządzenie zasilane jest dwiema bateriami AA.

Wymiary produktu to: szerokość – 20, 5 cm, wysokość – 12 cm oraz głębokość 5,5 cm. Sam design tego modelu jest bardzo atrakcyjny.

W swoich ocenach konsumenci podkreślają, że jest to bardzo funkcjonalny sprzęt cechujący się dobrym dźwiękiem. Wysoko oceniają też wygląd tego radia. Nasza druga propozycja to radio DAB+ TechniSat DigitRadio 210.

Zalety
Dobry dźwięk:

Radio ma niewielkie, ale dobre głośniki. Umożliwia nam odtwarzanie stacji radiowych bez szumów i zakłóceń.

Złącze mini jack:

prezentowane urządzenie posiada złącze mini jack 3,5 mm, a więc mamy możliwość podłączenia słuchawek i słuchania muzyki w samotności.

Zasilanie:

Urządzenie zasilane jest dwiema bateriami AA. Dzięki temu jest bardzo mobilne. Mając zapas baterii możemy cieszyć się muzyką zawsze i wszędzie.

Odbierane częstotliwości:

Model ten odbiera fale radiowe DAB, DAB+ na częstotliwości 174 - 240 MHz oraz fale radiowe FM na częstotliwości 87,5 - 108 MHz. Radio zapamiętuje 16 różnych stacji.

Design:

Radio ma bardzo atrakcyjny design, jest małe i poręczne. Ma dość spory wyświetlacz, dzięki któremu sprzęt ten wygląda dość nowocześnie.

Wady
Brak zegara:

Wadą tego produktu jest brak zegarka, timera oraz budzika. Jeśli więc szukasz radia do sypialni, który będzie miał funkcję budzika, nie jest to najlepszy model.

 

 

 

 

Eltra Koliber-USB

 

4.Eltra Koliber-USBCzwarta propozycja to Radio Eltra KOLIBER-USB. Jest to kolejny cyfrowy odbiornik radiowy z syntezą częstotliwości PLL. Umożliwia ono odbiór stacji radiofonicznych na falach ultrakrótkich, czyli FM. Dodatkowo urządzenie umożliwia obsługę plików w formacie MP3, które możemy przenieść do urządzenia za pomocą karty micro SD lub pamięci USB. W efekcie, to dobre i tanie radio cyfrowe, może również stanowić odtwarzacz mp3.

Użytkownicy tego produktu uznali, że jego atutem jest również gniazdo słuchawkowe, co pozwala na słuchanie muzyki w samotności. Urządzenie ma wejście liniowe AUX. Ponadto jest wyposażone w akumulator i ładowarkę, przez co jest bardziej mobilne. W zestawie oprócz radia znajdziemy też kabel USB. Radio to ma jedną istotną wadę – w przeciwieństwie do poprzednich propozycji odbiera tylko fale FM.

Wymiary urządzenia to 125 x 74 x 30 mm. Radio to ma również wyświetlacz LCD. Model dostępny jest w kilku wersjach kolorystycznych, dzięki czemu łatwo dobierzemy model pasujący do naszego sprzętu w kuchni, czy wyposażenia w biurze.

Trzeci produkt warty uwagi to Radio Eltra KOLIBER-USB.

Zalety
Obsługa MP3:

Urządzenie może pełnić nie tylko funkcję radia, ale też odtwarzacza MP3. Posiada system odtwarzania plików w tym formacie. Poza tym, ma wejście na kartę micro SD oraz USB, a więc łatwo przeniesiemy pliki do urządzenia.

Gniazdo słuchawkowe:

Sprzęt ten jest wyposażony w gniazdo słuchawkowe, które umożliwia nam słuchanie muzyki bez przeszkadzania innym. Ma też wejście liniowe AUX, które zwiększa funkcjonalność tego modelu.

Wyświetlacz LCD:

Produkt ten ma jasny wyświetlacz i dostępny jest w kilku wersjach kolorystycznych. Dzięki temu całość wygląda atrakcyjnie. Nie można też zapomnieć, że wyświetlacz ułatwia nam obsługę radia.

Mobilność:

Urządzenie jest wyposażone w akumulator i ładowarkę, a więc możesz go używać zawsze i wszędzie. Poza tym jest niewielkie, a więc można je bez problemu przenosić.

Wady
Czas pracy:

Model ten ma wbudowany akumulator, który trudno zaliczyć do najmocniejszych. Na całkowicie naładowanej baterii radio działa przez maksymalnie 3-4 godziny.

 

 

 

 

Philips AE2430/12

 

Wybrane do naszego zestawienia radio cyfrowe Philips AE2430/12 umożliwia słuchanie stacji radiowych FM/MW. Użytkownik może ich zaprogramować aż 20, co stanowi sporą oszczędność czasu. Wymiary modelu są następujące: 218 mm x 76 mm x 148 mm. Jego waga wynosi niecałe 1,5 kg. Produkt ma czarno-srebrną obudowę i uchwyt ułatwiający przenoszenie.

Na radiu cyfrowym znajduje się sporej wielkości wyświetlacz. Jest on podświetlany, więc odczytanie informacji, nawet w słabym świetle nie stanowi żadnego kłopotu. Model ma dobrej jakości głośnik pozwalający na głośne słuchanie muzyki. Urządzenie jest zasilane sieciowo-bateryjnie, więc można z niego korzystać np. na działce bez dostępu do prądu.

Osoby, które zdecydowały się kupić radio cyfrowe Philips AE2430/12 wskazują, że ma ono sporo zalet. Jedną z nich jest możliwość programowania ulubionych stacji radiowych. Kupujący chcą, aby sprzęt wyglądał estetycznie i pasował do wnętrza. Polecany przez nas model ma prosty design, więc cieszy się dużą popularnością.

Radio cyfrowe Philips AE2430/12 waży niecałe 1,5 kg, a jego wymiary to: 218 mm x 76 mm x 148 mm.

Zalety
Programowanie stacji:

Użytkownik może zapisać ulubione stacje radiowe, co jest sporym ułatwieniem w trakcie korzystania ze sprzętu. Nie trzeba za każdym razem tracić czasu na jego ustawienia.

Zasilanie sieciowo-bateryjne:

Radio cyfrowe ma zasilanie sieciowo-bateryjne, więc nawet jeśli dojdzie do rozładowania, można podłączyć je do gniazda i nadal słuchać muzyki. Model ma także wskaźnik niskiego poziomu energii.

Gniazdo słuchawek:

Na obudowie znajduje się złącze pozwalające na podłączenie do słuchawek.

Wady
Możliwość występowania zakłóceń:

Część użytkowników zwraca uwagę na to, że czasami podczas słuchania muzyki występują zakłócenia np. w postaci szumów.

Miganie zegara:

Jeśli nie ustawimy zegara, będzie on migał przez cały czas, co może okazać się denerwujące.

 

 

 

 

Grunding Sonoclock SC-890

 

5.Grunding Sonoclock SC-890Ranking cyfrowych odbiorników radiowych zamyka model Grunding Sonoclock SC-890. Jest to produkt znanej marki, która produkuje wysokojakościowe radia, odtwarzacze CD oraz tym podobne urządzenia. Model ten został zaprojektowany w taki sposób, aby mieścił się między kuchennymi szafkami. Radio odbiera zakres fal radiowych FM 87,5 – 108 MHz.

Nie odbiera natomiast częstotliwości fal radiowych AM LW, AM MW oraz AM SW, ale dla większości użytkowników taki zakres jest wystarczający. Dlatego też bardzo pozytywnie wyrażają się o tym produkcie. Doceniono równiez to, że urządzenie ma wbudowaną pamięć, która pozwala na zaprogramowanie 10 stacji. Oczywiście radio ma też zegar oraz alarm, a więc świetnie sprawdzi się w kuchni.

Produkt ten ma również wyświetlacz podświetlany LCD, który ułatwia obsługę. Urządzenie można łatwo zamontować w zabudowie kuchennej lub zawiesić. Wadą radia będzie brak wyjścia słuchawkowego, przez co w porównaniu do innych propozycji nie jest tak mobilny.

W zestawie oprócz radia o wymiarach 267 x 60 x 150 mm i wadze 1100 g znajduje się kabel zasilający oraz specjalny zestaw do montażu pod szafkę kuchenną.

Ostatnia propozycja w naszym rankingu to model Grunding Sonoclock SC-890. Jest to dobre radio cyfrowe do 200 zł.

Zalety
Wbudowana pamięć:

Radio ma wbudowaną pamięć, która pozwala na zaprogramowanie, a następnie zapisanie 10 stacji.  Dzięki temu zawsze mamy dostęp do naszych ulubionych stacji radiowych.

Wyświetlacz:

Produkt ten jest wyposażony w podświetlany wyświetlacz LCD, który ułatwia obsługę urządzenia i sprawia, że prezentuje się dość nowocześnie.

Idealny do kuchni:

Radio jest odpowiednie do zabudowania między szafkami kuchennymi.

Wady
Awaryjność:

W swoich ocenach użytkownicy zauważają, że urządzenie to jest dość awaryjne. Niestety znacznie wpływa to na komfort użytkowania radia.

Mało funkcji:

Nie jest to zaawansowany sprzęt z dużą ilością funkcji. Dla jednych osób brak dodatkowych funkcji nie stanowi problemu, ale nie da się ukryć, że producenci elektroniki przyzwyczaili nas do funkcjonalnych sprzętów.

 

 

 

 

Jak odbierać radio cyfrowe?

 

Radio cyfrowe to stosunkowo nowe urządzenie. Dlatego też wiele osób zastanawia się, czym właściwie różni się ono od zwykłego odbiornika. Duża grupa konsumentów szuka też informacji na temat sposobu podłączenia tego urządzenia. Postanowiliśmy więc wyjść naprzeciw oczekiwaniom Internautów i przygotować tekst, w którym w łatwy sposób opisujemy to, jak odbierać radio cyfrowe.

 

 

Czego potrzebujemy, aby odbierać radio cyfrowe?

W poprzedniej części artykułu dowiedziałeś się, jakie radio cyfrowe jest polecane przez konsumentów. Warto zdobyć także wiedzę na temat tego, co jest nam potrzebne, aby móc swobodnie korzystać ze sprzętu. Jeśli chcemy móc odbierać dźwięk cyfrowy, musimy zainwestować w odpowiednie urządzenie. Stare radia nie obsługują najnowszych technologii. Wszystko przez to, że mają mniej zaawansowane odbiorniki. Konieczne jest więc sprawdzenie, czy wybrany przez nas model obsługuje fale DAB+.  Informacje na ten temat znajdziemy na opakowaniu produktu lub w instrukcji obsługi. Jeśli mamy wątpliwości, możemy dopytać sprzedawcy.

 

Jak odbierać radio cyfrowe w telewizorze?

Chcąc odbierać radio cyfrowe na swoim telewizorze musimy upewnić się, że posiadamy do tego odpowiednią antenę. Na rynku wciąż bardzo dużą popularnością cieszą się modele przeznaczone do obsługi fal FM i DAB. My potrzebujemy, aby nasz odbiornik był przystosowany do DAB+. Jeśli posiadana przez nas antena nie posiada tej funkcji, konieczna jest wymiana sprzętu na nowy. Warto jednak zainwestować w nowe urządzenia – dzięki temu zyskamy dostęp do większej liczby programów radiowych. Decydując się na zakup anteny trzeba pamiętać, że będziemy musieli poświęcić czas na jej odpowiednią konfigurację. Dobrze, jeśli przed zakupem konkretnego sprzętu zapoznamy się z opiniami Internautów na jego temat. W recenzjach będziemy mogli m.in. przeczytać o tym, czy obsługa sprzętu jest trudna i ile czasu zajmuje pierwsza konfiguracja. W ten sposób unikniemy przykrego rozczarowania.

 

 

Radio cyfrowe w samochodzie

W każdym samochodzie mamy radia. To muzyka płynąca z głośników umila nam wielogodzinną jazdę i zapewnia rozrywkę, kiedy stoimy w korku. Jeśli chcemy mieć dostęp do wielu ciekawych programów radiowych, warto zdecydować się na zakup nowego urządzenia. To pozwoli nam na odbierać różne, ciekawe kanały. Jeżeli niedawno wymieniałeś samochód na nowy i wybrałeś auto z salonu, prawdopodobnie nie musisz się martwić. Jest duże szansa na to, że ma ono radio cyfrowe. Jeśli jednak Twoje auto jest nieco starsze, z pewnością będziesz musiał wydać trochę pieniędzy. Trzeba pamiętać o tym, że wymieniając radio na to, które odbiera fale DAB+, musimy mieć też na uwadze to, że konieczny jest zakup kompatybilnej anteny. W innym wypadku, nawet jeśli poprawnie zamontujemy swoje nowe radio, nie będziemy mieli dostępu do wersji cyfrowej. Wydamy więc jedynie niepotrzebnie pieniądze, a jakość odbioru dźwięku nie będzie się niczym różnić.

 

Dlaczego warto odbierać radio cyfrowe?

Pora przyjrzeć się zaletom, jakie płyną z odbierania radia cyfrowego. Na wstępie można podkreślić, że jest ich dość dużo. Przede wszystkich korzystanie z urządzenia jest znacznie prostsze. Dla przykładu – aby znaleźć interesującą nas stację radiową nie musimy znać jej częstotliwości, wystarczy sama nazwa. Będzie ona wyświetlana na malutkim ekranie umieszczonym na obudowie. Kolejnym, niemniej istotnym atutem jest to, że sprzęt gwarantuje bardzo dobrą jakość dźwięku – nie ma zakłóceń i szumów, które bez wątpienia wpłynęłyby na komfort słuchania.

 

 


» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Produkty te nie sa juz dostepne

 

 

 

Sony XDR-S40DBP

 

Druga propozycja pochodzi od znanego producenta elektroniki – Sony. Model Sony XDR-S40DBP jest droższy niż nasza pierwsza pozycja, ale ma wiele zalet, na które warto zwrócić uwagę. Przede wszystkim jest to FM Radio cyfrowe DAB / DAB+ (Band III), dzięki czemu mamy ogromny wybór cyfrowych stacji.

Producent zadbał również oto, aby użytkownik już przy pierwszym włączeniu mógł słuchać radia wybierając wstępne ustawienia. Ponieważ każdy ma swoje ulubione stacje, w radiu Sony XDR-S40DBP znajdziemy rozwiązanie jakim jest pamięć stacji, która pozwala zapisać 10 stacji DAB/DAB+ i 10 FM.

Urządzenie ma również wyświetlacz LCD dzięki czemu nawet osoby ze słabszym wzrokiem będą mogły obsługiwać urządzenie, sprawdzać i przewijać informacje o programach DAB+/DAB. Ponieważ radio służy do odsłuchu, ważnym aspektem jest też jakość dźwięku. W tym przypadku mamy doskonałe brzmienie bez żadnych zakłóceń, a dzięki wejściu na słuchawki radia można słuchać w samotności. Warto też zauważyć, że jest to niezwykle lekkie, przenośne i stylowe radio dostępne w trzech kolorach – czarny, biel i czerwień.

Taką specyfikację doceniło wielu konsumentów, którzy za zaletę produktu uznali również dodatkowe funkcje, jak wyłącznik czasowy i zegar umożliwijący dostosowanie godziny wyłączenia urządzenia. Zasilanie sprzętu to 4 baterie lub 4 akumulatory AA.

Najlepsze radio cyfrowe w 2021 roku to Sony XDR-S40DBP. Model ten zyskał uznanie wielu konsumentów. Urządzenie umożliwia odtwarzania radia bez zakłóoceń. Ma dobre głośniki i jest bardzo kompaktowe. Poza tym świetnie się prezentuje.

Zalety
Design:

Jest to bardzo atrakcyjne urządzenie. Warto też zauważyć, że jest niewielkie, a więc bardzo mobilne. Poza tym zasilane jest bateriami, a więc zawsze możemy je przenieść w dowolne miejsce.

Szybkie ustawianie radia:

Bardzo istotne jest to, że wystarczy włączyć urządzenie i możemy słuchać radia. Po prostu wybieramy wstępne ustawienia i możemy słuchać muzyki.

Wyświetlacz LCD:

Prezentowane urządzenie jest wyposażone w wyświetlacz LCD, który ułatwia nam jego obsługę. Jest on duży, a więc nawet osoby ze słabszym wzrokiem nie będą miały problemu z ustawianiem parametrów radia.

Pamięć:

Radio ma wbudowaną pamięć, która umożliwia nam zapisanie ulubionych stacji -  10 stacji DAB/DAB+ i 10 FM. Dlatego zawsze mamy dostęp do naszych ulubionych stacji.

Jakość dźwięku:

Radio ma dość dobre głośniki, gwarantujące nam bardzo dobrą jakość dźwięku. Brzmienie jest pozbawione zakłóceń oraz szumów.

Wady

 

 

TechniSat DigitRadio GO

 

Pierwsza propozycja to radio marki Technisat, w kolorze białym – model DigitRadio GO z podświetlanym ekranem LCD. Jest to niewielkie radio, które odbiera fale DAB+ o zakresie 174 – 240 MHz, jak również fale UKF o zakresie 87.5 – 108 MHz. Model ten ma również wejście słuchawkowe 3,5 mm, dzięki czemu można słuchać radia bez zakłócania ciszy innych osób.

Urządzenie zostało wyposażone w akumulator litowo-polimerowy, dzięki któremu działa bez przerwy przez 6 godzin. Po rozładowaniu radio łatwo naładujemy kablem micro USB, dołączonym do zestawu. Jest to propozycja kieszonkowa, dlatego została uznana za najlepsze radio cyfrowe.

Urządzenie TechniSat DigitRadio GO waży zaledwie 55 g i jest tak małe, że można schować je w dłoni – jego wymiary to 69 x 33 x 16 mm. Radio jest bardzo łatwe w obsłudze – ułatwia to wygodny i wyraźny ekran LCD oraz zestaw przycisków. Akumulator zapewnia 6 godzin nieprzerwanej pracy. Opinie o radiach cyfrowych TechniSat są bardzo pozytywne, dlatego też model ten znalazł się na szczycie naszego rankingu.

Kolejna propozycja to radio marki Technisat – model DigitRadio GO.

Zalety
Podświetlany wyświetlacz:

Model ten posiada, jasny, podświetlany wyświetlacz. To dzięki niemu obsługa radia jest bardzo łatwa. Poza tym sprawia, że sprzęt ten jest bardzo atrakcyjny.

Akumulator:

Urządzenie zostało wyposażone w akumulator litowo-polimerowy. Dzięki temu jest bardzo mobilne. Poza tym akumulator jest dość pojemny i pozwala na ciągłe działanie radia przez ponad 6 godzin.

Kompaktowość:

Model ten ma wymiary 69 cm x 33 cm x 16 mm. Jest więc bardzo mały i mobilny. Mobilność jest też zasługą tego, że urządzenie posiada wbudowany akumulator.

Wady
Średnia jakość dźwięku:

W swoich opiniach konsumenci zauważają, że głośniki tego modelu nie są najlepsze, a więc jakość dźwięku też nie jest najlepsza.

Nie zapamiętuje stacji:

Niestety urządzenie nie ma wbudowanej pamięci i nie zapamiętuje stacji, jakie słuchamy.

 

 

Technisat DigitRadio 100 IR

 

DigitRadio 100 IR to trzecia propozycja. Jest to udoskonalona wersja DigitRadio 100. Nowy model wyposażono w obsługę radia internetowego, co może okazać się naprawdę wygodnym rozwiązaniem. Jest to ciekawa propozycja z łącznością Bluetooth i dostępem do Internetu. DigitRadio 100 IR to stosunkowo niewielkie urządzenie z wejściem analogowym jack 3,5 mm.

Odbiera fale z zakresu DAB+ 174 928 – 239 200 MHz oraz FM 87,5 – 108 MHz, RDS. Ponadto umożliwia streaming muzyki przez Bluetooth i może łączyć się z WiFi. Jest to również ciekawa propozycja, gdyż umożliwia odtwarzanie plików MP3 i WMA z serwera UpnP. Pozwala zapisać 10 kanałów. Wymiary urządzenia to 130 x 42 x 95 mm, a waga wynosi 300 g, dzięki czemu zyskało przychylność wielu konsumentów.

Model ten ma czarno-biały wyświetlacz LCD w technologii Dot-Matrix. Jest to typowe urządzenie stacjonarne zasilane kablem. Technisat DigitRadio 100 IR to model obsługiwany za pomocą pilota na podczerwień. Może też pełnić funkcję budzika. Dzięki klawiszowi INFO na pilocie, oprócz informacji o stacji radiowej, pojawiają się dodatkowe dane na temat urządzenia.

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ

DMCA.com Protection Status
film indir film indirme full program indir