Powermiksery ranking

Ostatnio aktualizowane: 29.05.20

 

Jeżeli poszukujesz dla siebie powermiksera, który może być używany zarówno podczas ćwiczeń, jak i występów na żywo, to dobrze trafiłeś. Na podstawie opinii konsumentów opracowaliśmy ranking sprawdzonych modeli, wśród których na pewno znajdziesz urządzenie odpowiadające Twoim potrzebom. Na pierwszym miejscu znalazł się Dynacord Powermate 600-3 – powermikser daje możliwość uzyskania wysokiej jakości, czystego dźwięku, pozbawionego szumów. Sprzęt jest bardzo mocny, więc można podłączać do niego wymagające głośniki. Dzięki zastosowaniu ochrony przed przepaleniem nie trzeba obawiać się, że głośniki się zniszczą. Równie ciekawym produktem jest Behringer Europower PMP2000D – urządzenie pozwala użytkownikowi nakładać na muzykę różne efekty dźwiękowe. Wzmacniacz ma konstrukcję chroniącą przed powstawaniem szumów i zacięć. Co istotne powermikser jest niewielki i dość lekki, co ułatwia jego transport i ustawianie na scenie. Obsługa modelu nie powinna sprawiać trudności, umożliwiając szybkie wybranie właściwych ustawień.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki powermikser kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Sprzęt taki jak powermikser może przydać się do nagłośnienia niewielkiej imprezy. Z takich urządzeń często korzystają także zespoły urządzające własną salę prób. Jeśli Ty również potrzebujesz podobnego produktu, świetnie trafiłeś. Nasz poradnik rozwieje Twoje wątpliwości na temat jaki powermikser wybrać. Dzięki poniższym wskazówkom kupisz model zapewniający doskonałej jakości dźwięk.

Moc

Moc urządzenia ma istotny wpływ na uzyskany poziom głośności, dlatego odgrywa bardzo ważną rolę przy zakupie. Mówi się, że minimum w przypadku tego parametru to ok. 500 W. Dużo zależy jednak od tego, gdzie i w jaki sposób będziemy użytkować sprzęt. Najlepszy powermikser musi być dostosowany do naszych potrzeb. Jeżeli produkt będziemy wykorzystywać jedynie w domu, nie potrzebujemy urządzenia o bardzo dużej mocy, ponieważ nie będziemy w stanie jej w pełni wykorzystać.

 

Mobilność

Powermiksery mogą mieć różne wymiary. Nie wszystkie sprzęty są tak samo mobilne i łatwe w przenoszeniu, o czym musimy pamiętać. Osoby zajmujące się nagłośnieniem imprez powinny poszukać lekkiego i niewielkiego modelu, który bez trudu zmieści się w bagażniku samochodu. Urządzenie użytkowane tylko w jednym miejscu może być nieco większe.

 

Liczba kanałów

Dobry powermikser ma odpowiednią liczbę kanałów pozwalających na obsługę określonej liczby źródeł. Jak przekonują profesjonalni muzycy, do nagłośnienia małego przyjęcia, gdzie potrzebny jest tylko jeden mikrofon, a muzyka odtwarzana jest z płyt kompaktowych, wystarczy jedynie kilka kanałów. Powinno być ich jednak więcej, jeśli sprzęt ma służyć dużemu zespołowi lub jest przeznaczony do obsługi imprezy w bardzo dużym pomieszczeniu (np. ogólnokrajowej konferencji). W takim przypadku potrzebujemy modelu z 16 kanałami lub więcej.

 

Gniazda

Do wzmacniacza z mikserem możemy podłączyć różne urządzenia. Jest to możliwe za sprawą odpowiednich gniazd. Najbardziej praktyczne są modele, które wyposażono nie tylko w wejście mikrofonowe i AUX, ale też USB, ponieważ wtedy możemy z łatwością podłączyć powermikser do komputera (jeśli jest kompatybilny z danym systemem operacyjnym). Chcąc uniknąć ciągłego rozplątywania kabli, wybierzmy produkt mający dodatkowo wbudowany moduł Bluetooth, umożliwiający nawiązanie połączenia bezprzewodowego.

 

Łatwa obsługa

Nawet doświadczeni muzycy mogą mieć początkowo problem z właściwą konfiguracją powermiksera. Warto znaleźć taki sprzęt, którego obsługa jest intuicyjna i niezbyt skomplikowana. Na obudowie urządzenia powinno się znaleźć nie tylko duże pokrętło do regulacji głośności, ale także wygodny touchpad, sygnalizacja diodowa oraz potencjometr. Za dodatkowe ułatwienie uznaje się funkcję Chord Scale sprawiającą, że powermikser automatycznie dopasowuje akordy do tonacji.

 

Jakość komponentów

Znajdujące się wewnątrz obudowy komponenty muszą być wykonane z odpowiednich materiałów, inaczej sprzęt szybko się zepsuje, a do tego jakość dźwięków nie będzie zadowalająca (również dlatego, że będą powstawać szumy i zakłócenia). Im solidniejsze są podzespoły urządzenia, tym więcej wydamy na jego zakup. Niemniej jednak nie tylko cena decyduje o tym, jaki powermikser jest najlepszy. Ważne jest też to, aby produkt spełniał nasze oczekiwania.

Konstrukcja

Wytrzymała konstrukcja sprawia, że powermikser będzie nam długo służyć. Należy sprawdzić, z jakiego materiału powstała obudowa (stal jest lepszym wyborem niż plastik) oraz czy wszystkie suwaki przesuwają się gładko i zostały zabezpieczone przed wgnieceniem w panel (co może zdarzyć się przy mocniejszym wciśnięciu). Powermikser to stosunkowo delikatne urządzenie, dlatego na wszystkich ruchomych elementach powinny znaleźć się osłonki z gumy zapobiegające osiadaniu drobinek kurzu.

Konstrukcja sprzętu wpływa też na wygodę użytkowania, dlatego trzeba przyjrzeć się panelowi. Jeśli będziemy mieć problem z szybkim znalezieniem konkretnego suwaka lub kontrolki, możemy żałować podjętej decyzji.

 

Zabezpieczenia

Z uwagi na to, że powermikser zazwyczaj działa kilka godzin bez przerwy, powinien być zabezpieczony przed przegrzaniem. Niezwykle ważna jest też ochrona przed zwarciem, która zapobiega spaleniu nie tylko samego miksera ze wzmacniaczem, ale i podłączonych do niego urządzeń.

 

Powermiksery w dobrych cenach

Niewielkie powermiksery przeznaczone dla początkujących osób kosztują do 2000 zł. Nie zawsze jednak są to wystarczająco solidne i funkcjonalne sprzęty, choć do domowego użytku bardzo dobrze się nadają. Profesjonalne modele o dużej mocy i z wieloma przydatnymi opcjami są znacznie droższe. Za urządzenia popularnych muzycznych marek musimy zapłacić ponad 5000 zł. Takie produkty wykorzystuje się głównie do nagłośnienia estradowego i emisji programów telewizyjnych czy radiowych. Chętnie sięgają po nie również DJ-e.

 

Najlepsze powermiksery w 2020 roku

 

Poniższy ranking powermikserów pomoże Ci w wybraniu odpowiedniego wzmacniacza. Prezentowane produkty okazały się najlepsze według opinii konsumentów, dlatego polecamy je także Tobie.

 

Nasze zalecenia

 

Dynacord Powermate 600-3

 

Ciekawym powermikserem jest Dynacord Powermate 600-3 – sprzęt umożliwia wygodne sterowanie systemem nagłośnienia. Model jest bardzo wydajny i mocny – moc sięga nawet do 2000 W. Urządzenie może być używane przez profesjonalistów podczas występów live oraz w trakcie ćwiczeń. Wzmacniacz cechuje się niskim poziomem hałasu oraz szumów, co oznacza, że podczas słuchania muzyki można cieszyć się czystym dźwiękiem.

Powermikser wykonany jest z wysokiej jakości materiałów – zastosowane w nim podzespoły są wytrzymałe. Model ma zabezpieczenia, które chronią go, a także podłączone do niego głośniki przed przepaleniem. Z tego względu można bezpiecznie podłączyć do urządzenia nawet słabszy sprzęt, bez obawy o jego zniszczenie. Co istotne model ma dość lekką konstrukcję, co ułatwia i usprawnia jego rozstawienie w danym pomieszczeniu.

W urządzeniu można znaleźć wiele wejść, pozwalających na podłączenie do niego różnych sprzętów (wejścia mikrofonowe, USB i AUX). Konsumenci cenią ten produkt za duży wyświetlacz OLED, dzięki któremu obsługa sprzętu jest bardzo łatwa.

 

 

 

 

Behringer Europower PMP2000D 

 

Wiele osób ceni sobie model Behringer Europower PMP2000D za wygodę użytkowania – sprzęt daje możliwość pracy bezprzewodowej. Ponadto konsumenci twierdzą, że wzmacniacz jest solidny i nie ulega awariom.

Do dyspozycji użytkownika jest 14 kanałów, w tym 6 mono i 4 stereo. W sprzęcie zastosowano procesor efektów Klark Teknik, który daje możliwość zmiany muzyki i dostosowywania jej do swoich potrzeb. Użytkownik może tworzyć własne presety lub korzystać z 25 już gotowych.

Moc tego modelu jest równa 2000 W, więc jest on mocny i daje możliwość uzyskania dobrego dźwięku. Projektując sprzęt, zadbano, żeby jego obudowa nie generowała szumów – zastosowano w niej konstrukcję ULN. Aby użytkownik cieszył się wysoką jakością sprzętu, wykorzystano w nim dobre podzespoły. Model ma dość niewielkie wymiary, co powoduje, że łatwo i wygodnie się go przechowuje i przenosi.

 

 

 

 

M-Audio M-Track 2X2 

 

M-Audio M-Track 2X2 to powermikser, który atrakcyjnie prezentuje się na scenie. Model zawdzięcza ciekawy wygląd eleganckiej obudowie, wykonanej z metalu. W centralnej części produktu znaleźć można duże pokrętło służące do regulowania głośności. Co istotne, po podłączeniu do instrumentów, dźwięk wyjściowy jest bardzo zbliżony do rzeczywistego.

Ten dobry i tani powermikser jest dość lekki, waży jedynie 0,9 kg. Wymiary produktu są równe: 15,2 cm x 7,1 cm x 19,8 cm, więc jest on niewielki, bez problemu zmieści się w bagażniku samochodu i w szafie. Sprzęt jest odpowiedni dla solistów, gdyż samodzielne nagrywanie własnych kawałków z tym urządzeniem jest wyjątkowo łatwe.

W modelu zastosowano przedwzmacniacze Crystal oraz przetworniki A/D, dzięki którym nie generuje on szumów, a dźwięk z głośników jest czysty. Konsumenci twierdzą, że sprzęt jest wygodny w obsłudze, dzięki dużej ilości wejść i możliwości podłączenia różnych sprzętów.

 

 

 

 

Korg nanoKEY 

 

Warto zapoznać się z modelem Korg nanoKEY, gdyż jest on wygodny i mobilny. Sprzęt możesz zabrać do pokoju ćwiczeń, jak i na swój występ na scenie. Produkt waży jedynie 0,5 kg i ma wymiary równe: szerokość – 27,8 cm, głębokość – 16 cm i wysokość – 3,3 cm.

Urządzenie wyposażone jest w podświetlaną, przejrzystą i łatwą w obsłudze klawiaturę z 25 klawiszami, które ułatwiają pracę. Dodatkowo powermikser ma wmontowane potencjometry, 8 padów oraz touchpad – wszystkie te elementy umożliwiają szybkie stworzenie własnego, perfekcyjnego kawałka. Co więcej, zastosowanie funkcji Chord Scale sprawia, że sprzęt automatycznie dopasowuje akordy do wykorzystanej tonacji.

Powermikser można podłączyć do komputera z systemem Mac lub Windows, lub do iPhon’ów i iPad’ów. Urządzenie działa bezprzewodowo, dzięki technologii Bluetooth. Konsumenci doceniają ten model za możliwość rozpoczęcia nagrywania od razu po zakupie, gdyż sprzęt ma wgrane dobre oprogramowanie.

 

 

 

 

Yamaha EMX2 

 

Wzmacniacz Yamaha EMX2 to model, który cieszy się dużą popularnością wśród konsumentów. Użytkownicy twierdzą, że urządzenie umożliwia stworzenie profesjonalnych nagrań z dbałością o najmniejsze detale. Opinie o powermikserach producenta Yamaha są bardzo pozytywne.

Model jest przystosowany do przenoszenia w różne miejsca – jest mobilny. Wymiary produktu są równe: 37,5 cm x 14,7 cm x 22 cm, więc nie zajmuje on dużo miejsca. Sprzęt waży 4,2 kg. Moc tego urządzenia wynosi 500 W. Powermikser ma wbudowaną sygnalizację diodową, która ułatwia kontrolę jego pracy. Algorytmy pogłosowe oraz potencjometr umożliwiają stworzenie wyjątkowych, spersonalizowanych brzmień.

Urządzenie ma wbudowane wejścia na mikrofony XLR, a także wejścia liniowe. Istnieje możliwość podłączenia dwóch kolumn pasywnych oraz aktywnego subwoofera. W modelu zastosowano zasilanie Phantom. W sprzęcie można znaleźć 10 kanałów mono i stereo. W powermikserze dla wygody dołączono kontroler nożny.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status