Odtwarzacze MP3 ranking

Ostatnio aktualizowane: 17.07.18

Dla fanów muzyki dobry odtwarzacz MP3 jest konieczny. A najlepszy odtwarzacz MP3 roku 2018 to już prawdziwa gratka. Według klientów, najlepszym odtwarzaczem MP3 został w tym roku model Sony NWZ-A15B. Warto sprawdzić, dlaczego. A no przede wszystkim dlatego, że mamy tu 30 godzin nieprzerwanego odtwarzania muzyki na jednym ładowaniu. Dostępne są modele z pamięcią 16 GB oraz 64 GB. Dodatkowo można zwiększyć pojemność dzięki wykorzystaniu karty microSDXC, której gniazdo jest w odtwarzaczu zainstalowane. Wzmacniacz cyfrowy S-Master HX™ zapewnia czysty dźwięk. Technologia Digital Sound Enhancement Engine poprawia jakość plików poddanych kompresji przywracając im pierwotne brzmienie. A technologia Near Field Communication pozwala na pominięcie kabli w komunikacji z innymi urządzeniami elektronicznymi. Model ten obsługuje wiele popularnych formatów audio: MP3, WAV, AIFF, WMA, AAC, HE-ACC, FLAC, ALAC, a dźwięk jest niezwykle realistyczny i zdaje się dobiegać ze wszystkich stron. Drugim modelem, w kolejności popularności wśród klientów, jest odtwarzacz MP3 Sandisk Clip Sport SDMX24-008G- G46K. Jego parametry są równie wysokie, jak tego, który opisaliśmy.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki odtwarzacz MP3 kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Dziś zajmiemy się odpowiedzią na pytanie: Jaki jest najlepszy odtwarzacz MP3? Choć już mamy na rynku odtwarzacze MP4, a nawet odtwarzacze MP5 i PMP, to MP-trójki są nadal popularne, zwłaszcza wśród osób uprawiających różne sporty, słuchających muzyki podczas biegania, czy ćwiczeń na siłowni. W naszym poradniku postaramy się przybliżyć wszystkim, którzy zamierzają wkrótce zakupić odtwarzacz MP3, na co powinno się zwracać uwagę przy kupnie, aby nie być zawiedzionym krótko potem. Zatem zapraszamy do czytania.

Pamięć – jaki odtwarzacz MP3 wybrać?

Pamięć to chyba najważniejsza sprawa w odtwarzaczu MP3. Jeśli jest pojemna, to zmieścisz w nim wiele utworów do odtwarzania. MP3 może też Ci służyć w roli pendrive. Przy odpowiednio dużej pamięci przechowasz na nim wszelkie potrzebne pliki.

MP-trójki mają zasadniczo 2 rodzaje pamięci. Jedną z nich jest pamięć flash. Zwykle taki rodzaj pamięci nie przekracza 16 GB. Ale za to pamięć ta jest odporna na wszelkiego rodzaju wstrząsy i uszkodzenia mechaniczne. Urządzenia z taką pamięcią poleca się dla osób słuchających muzyki podczas jazdy na rowerze, biegania, czy uprawiania innych, ruchowych dyscyplin. Pamięć taka powoduje również, że odtwarzacz jest lekki, a ponieważ tego typu urządzenia posiadają małe wyświetlacze, to nie zużywają dużej ilości energii. Dlatego MP3 z pamięcią flash pracują długo na jednym ładowaniu. Takie urządzenia też są tańszymi modelami MP3 i można je kupić już za ok. 40 złotych.

Drugi rodzaj pamięci stosowany w urządzeniach MP3 ( a także w MP4, czy MP5) to dysk twardy HDD. W tym wypadku urządzenie odczytuje pliki muzyczne z dysku twardego, który może mieć pojemność od 1,5 GB do aż 160 GB, w zależności od technologii konstrukcji dysku. Taka pojemność pozwala na zapisanie ponad 5 tysięcy utworów muzycznych w formacie MP3. Niestety, jakość kosztuje. MP3 z wbudowanym dyskiem twardym to wydatek od 200 złotych.

 

Gniazda pamięci

Kupując odtwarzacz MP3 zwróć uwagę, czy model, który wybrałeś do zakupu posiada gniazdo kart pamięci. Posiadanie takiego gniazda pozwala na rozbudowanie pojemności odtwarzacza. Najlepiej, aby opis techniczny mówił o posiadanych gniazdach „micro SD”, albo „SD”, lub też „SDHC”. Jeśli któreś z tych gniazd będzie w wybranym przez Ciebie odtwarzaczu, możesz mieć pewność, że urządzenie czyta małe albo standardowe karty pamięci. Posiadanie takich gniazd też znacznie ułatwi komunikację z komputerem i przenoszenie zasobów z komputera do odtwarzacza.

 

Odtwarzane formaty i regulacja dźwięku

Każdy z użytkowników odtwarzacza MP3 chciałaby, aby dźwięk jego urządzenia był wysokiej jakości. Większość dostępnych na rynku odtwarzaczy może odtwarzać dźwięk w wielu formatach. WAV, AIFF, RIFF, PCM, to formaty zapisywania muzyki bez kompresji. Co prawda dźwięk zajmuje wówczas sporo miejsca, ale jego jakość jest nienaganna. Formaty OGG, AAC, ATRAC, pozwalają znacznie skompresować zawartość, jednak wpływa to również na pogorszenie jakości dźwięku. Jeśli zależy Ci na tym, aby zmieścić bardzo dużo utworów na swoim odtwarzaczu musisz się pogodzić z nieco gorszą ich jakością.

Z kolei FLAC to format umożliwiający zdekompresowanie wcześniej zapisanych utworów, wraz z odzyskaniem usuniętych dźwięków z utworu podczas kompresji. Jest to format, który również pozwala skompresować dźwięk bez utraty jego jakości. Kolejnym sposobem na kompresję, jest format WMA wprowadzony przez firmę Microsoft. Pozwala on na przechowanie nawet dwukrotnie więcej utworów, niż gdy zapisane są w formacie MP3. A dla osób, które chcą kupić odtwarzacz w celu odsłuchiwania nagranych książek, jest specjalny format Audible.

Przy zakupie sprawdź również, w jakie możliwości regulacji dźwięku Twój model został wyposażony. Niektóre z nich posiadają możliwość korekcji dźwięku w zależności od rodzaju słuchanej muzyki. Inne mogą posiadać procesor dźwięku przestrzennego, wówczas muzyka dosłownie otacza Cię zewsząd. Dobrym rozwiązaniem jest również zakupienie odtwarzacza z funkcją AVLS, która to w sposób automatyczny ogranicza poziom głośności do bezpiecznego dla Twojego słuchu.

Czym może Cię twój odtwarzacz zaskoczyć?

Aby słuchanie muzyki było naprawdę przyjemne, to odtwarzacz powinien być wyposażony w kilka funkcji ułatwiających obsługę. Na przykład bardzo przydatna może okazać się możliwość programowania kolejności odtwarzania (tworzenie playlisty), albo odtwarzanie losowe. Dobrze jest, jeśli sprzęt ma możliwość przewijania utworów, a także tworzenia albumów, albo układania listy według wykonawcy. Nie jest to konieczne, ale uprzyjemnia słuchanie, gdy na wyświetlaczu pojawi się informacja, jakiego utworu aktualnie słuchasz – tytuł i nazwisko wykonawcy. Natomiast bardzo użyteczną może okazać się sygnalizacja urządzenia o kończącej się baterii.

Niektóre odtwarzacze MP3 w dobrych cenach również są wyposażone w takie dodatkowe funkcje, jak radio. Przy czym najlepszą formą jest, gdy jest to radio RSD z automatycznym dostrajaniem, wówczas liczba szumów zakłócających odtwarzanie jest znacznie ograniczona. Również często jest do odtwarzacza dołączona funkcja dyktafonu. Dyktafon taki nie sprosta prawdopodobnie pracy reporterskiej, ale do sporadycznego użytku może okazać się przydatny.

 

Bateria

Na koniec jeszcze kilka słów o baterii Twojego odtwarzacza. Doble modele MP3 mają baterie, które pozwolą na ciągłe odtwarzanie muzyki od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu godzin na jednym ładowaniu. Przy zakupie koniecznie zorientuj się jak długo pracuje na jednym ładowaniu wybrany przez Ciebie model.

 

Najlepsze Odtwarzacze MP3 w 2018 roku

 

Przenośny odtwarzacz muzyki zawsze się przyda. Czy to w podróży, czy podczas uprawiania sportu. Przeczytaj nasze zestawienie takich urządzeń, by dobrać najlepszy odtwarzacz mp3 do swoich potrzeb.

 

Nasze zalecenia

 

Sony NWZ-A15B

 

1.Sony NWZ-A15BNasz ranking odtwarzaczy mp3 rozpoczniemy produktem Sony NWZ-A15B. Jest to przenośny odtwarzacz muzyki o pojemności 16 GB. Ma on również wbudowany czytnik kart micro SD, więc pojemność nie powinna stanowić żadnego problemu. Urządzenie zostało wyposażone w kolorowy wyświetlacz LCD o przekątnej 2,2 cala, który nie tylko posłuży nam podczas nawigacji sprzętu, można na nim również wyświetlać filmy.

Ten unowocześniony walkman został wyposażony w technologie, które umożliwiają odtwarzanie dźwięku w najwyższej jakości. Zastosowane High-Resolution Audio, czyli technologia dźwięku o wysokiej rozdzielczości powoduje, że nie tylko muzyka jest odtwarzana w doskonałej jakości, odbudowuje ona również elementy dźwięku tracone podczas kompresji plików muzycznych.

Odtwarzacz będzie działało na jednym naładowaniu do 50 godzin. Jeśli jednak chcemy słuchać muzyki w wysokiej rozdzielczości czas ten skraca się do 30 godzin. Walkmen jest urządzeniem wielofunkcyjnym. Dzięki technologii NFC i Bluetooth sprzęt połączymy bezprzewodowo do każdego głośnika do tego przystosowanego.

Oprócz odtwarzania muzyki model ten dodatkowo został wyposażony w odbiornik radiowy i dyktafon, oraz funkcję pen drive. Oprócz bardzo dobrej jakości dźwięku klienci również wymieniają ładny wygląd i łatwą obsługę urządzenia jako największe zalety tego produktu.

Urządzenie Sony NWZ – A 15B spełnia oczekiwania najbardziej wymagających klientów i nie bez powodu zostało okrzyknięte jako najlepszy odtwarzacz mp3 w 2018 roku. Odtwarzacz ma dobrą baterię i zapewnia bardzo dobrą jakość dźwięku.

 

Zalety

Pamięć: Odtwarzacz mp3 Sony NWZ – A15B posiada pamięć o pojemności 16 GB. Co więcej, możliwość poszerzenia jej przez dodanie dodatkowej karty micro SD sprawi, że będziesz mógł wgrać nawet kilkaset utworów.

Jakość dźwięku: Dzięki technologii High – Resolution Audio, produkt ten umożliwia odtwarzanie dźwięku w najwyższej jakości. Ponadto, odbudowuje on również utracone elementy skompresowanych utworów.

Bateria: Model ten może się pochwalić bardzo żywotną baterią, dzięki której urządzenie to może pracować nawet do 50 godzin. Nie musisz się więc obawiać, że w trakcie podróży mp3 się rozładuje.

Dodatkowe funkcje: Urządzenie to zostało wyposażone w radio, dzięki któremu może odbierać fale radiowe. Co więcej, posiada dyktafon umożliwiający nagrywanie dźwięku, a funkcja pendrive pozwala na podłączenie mp3 do dowolnego sprzętu z gniazdem USB.

Wyświetlacz: Warto również wspomnieć o wysokiej jakości wyświetlaczu. Urządzenie to ma możliwość odtwarzania plików wideo, jak i plików tekstowych.

 

 

 

 

Sandisk Clip Sport SDMX24-008G- G46K

 

2.Sandisk Clip Sport SDMX24-008G-G46KKolejną naszą propozycją jest Sandisk Clip Sport SDMX24-008G- G46K. Odtwarzacz MP3 o pojemności 8 GB i możliwości rozszerzenia pamięci dzięki wbudowanemu czytnikowi kart micro SD. W nawigacji pomoże nam kolorowy wyświetlacz LCD o przekątnej 1,44 cala. Natomiast zamontowany z tyłu urządzenia klips, pozwoli przypiąć urządzenie do ubrania lub torby.

Możliwość bezpiecznego zamontowania odtwarzacza zapobiegnie uszkodzeniom spowodowanym wypadnięciem z kieszeni, lub jego zgubieniu. Natomiast wbudowany akumulator litowo – jonowy pozwoli na słuchanie muzyki do 25 godzin.

Oprócz słuchania własnych utworów na tym urządzeniu możemy również słuchać radia. Ciekawą funkcją jest możliwość nagrywania słuchanych audycji radiowych. Oprócz kabla USB, który wykorzystujemy do ładowania odtwarzacza oraz umieszczania na nim utworów muzycznych, producent dołącza również do zestawu słuchawki. Kupując więc ten produkt możemy od razu zabrać się za jego użytkowanie.

Klienci, którzy nabyli to urządzenie twierdzą, że jest to dobry i tani odtwarzacz mp3. Wskazują, że jest on małych wymiarów ,oraz łatwo się obsługuje dzięki zainstalowanemu polskiemu menu.

Kolejną propozycją jest dobry odtwarzacz mp3 do 200 zł. Jest to model Sandisk Clip Sport SDMX24 – 008G – G46K. Jest to model o wysokiej jakości wykonania, jak również doskonałej jakości odtwarzanych plików dźwiękowych.

 

Zalety

Pamięć: Ten odtwarzacz mp3 ma pojemność 8 GB, dzięki czemu zmieści kilka albumów muzycznych w dobrej jakości dźwięku. Co więcej, ma możliwość poszerzenia pamięci o kartę micro SD. W efekcie, zawsze masz przy sobie wszystkie ulubione utwory.

Bateria: Wbudowana została bateria litowo – jonowa, która pozwala na nieprzerwaną pracę nawet do 25 godzin. Takie rozwiązanie pozwoli nam na wielogodzinne słuchanie muzyki, bez obawy, że sprzęt się rozładuje.

Wyświetlacz: Wyświetlacz w tym modelu ma przekątną 1,44 cala, co zapewnia  odczytywanie plików tekstowych oraz odtwarzanie drobnych plików wideo, jak np. teledyski i krótkie filmy.

Klips: Urządzenie to, jako jedne z niewielu, posiada z tyłu obudowy specjalny klips. Za jego pomocą można przypiąć sprzęt do paska, kieszeni, lub wielu innych przedmiotów, przez co na pewno go nie zgubimy. Dlatego też jest to odpowiednia propozycja dla osób, które szukają mp3 do biegania.

 

 

 

 

Sony NWZ-B183

 

3.Sony NWZ-B183Sony NWZ-B183 to kolejne urządzenie w naszym zestawieniu. Jest to kompaktowy odtwarzacz audio o aluminiowej obudowie z serii Walkman firmy Sony. Ma on wbudowane 4 GB pamięci oraz dwukolorowy organiczny wyświetlacz OLED. Pamięć jest wystarczająca by pomieścić około 900 utworów. Urządzenie możemy bezpośrednio podłączyć do komputera lub laptopa dzięki wbudowanemu portowi USB.

Zarówno wgrywanie plików jak i ładowanie akumulatora następuje poprzez port USB. Urządzenie możemy również wykorzystać jako przenośny pen drive. Odtwarzacz pozwoli na 20 godzin słuchania muzyki. A ładowanie wbudowanego akumulatora litowo – jonowego następuje niesłychanie szybko.

Wystarczą tylko 3 minuty. Producent zadbał również o jakość odtwarzanego dźwięku. Ten nowoczesny Walkman został wyposażony w funkcję Bass Boost, która wzmacnia niskie dźwięki. Kupując ten produkt w zestawie otrzymamy również słuchawki. Osoby używające ten produkt są z niego zadowoleni.

Cechy, które przypadły im najbardziej do gustu to jego ładny wygląd, małe wymiary i wyświetlacz, który pomimo swoich małych wymiarów jest bardzo czytelny.

Następną propozycją w naszym zestawieniu jest odtwarzacz mp3 Sony NWZ 0 B183. Jest to świetne, kompaktowe urządzenie, które sprawdzi się w trakcie podróży czy uprawiania sportu.

 

Zalety

Pamięć: Ten odtwarzacz mp3 posiada potężną pamięć wewnętrzną, która pomieści aż 900 utworów muzycznych. Dzięki temu unikniemy zakupu dodatkowej karty pamięci.

Funkcja pendrive: Specjalna wtyczka USB czyni ten model urządzeniem dwufunkcyjnym – odtwarzaczem mp3 oraz pendrivem. Takie rozwiązanie sprawia, że sprzęt ten jest niezwykle funkcjonalny, a przesyłanie plików bardzo proste – wystarczy podpiąć go do laptopa.

Bateria: Bateria w tym urządzeniu jest wytrzymała. Nie musimy się więc martwić o ciągłe ładowanie sprzętu, gdyż bateria w odtwarzaczu mp3 Sony NWZ – B183 zapewni nam nieprzerwaną rozrywkę przez wiele godzin – nawet do 20 h.

 

Wady

Wyświetlacz: Jest on stosunkowo mały, dlatego nie ma tutaj mowy o możliwości odtwarzanie plików wideo. Interfejs informuje nas o stanie baterii, długości utworu oraz jego tytule. Jego podświetlenie jest również dość słabe, dlatego może sprawić problemy w trakcie słuchania muzyki po zmierzchu.

 

 

 

 

FiiO X1

 

4.FiiO X1Następnym odtwarzaczem w naszym zestawieniu jest FiiO X1. Urządzenie o złotej lub srebrnej obudowie i dużym dwucalowym wyświetlaczu typu TFT wykonane zostało z aluminium. Jego wykonanie powoduje, że nie tylko jest wytrzymały, ale i lekki. Model ten nie ma wbudowanej pamięci wewnętrznej, jednak jest przystosowany do obsługi kart pamięci, które mają do 128 GB pojemności.

Odtwarzacz obsługuje zarówno format MP3, AAC czy OGG, jak i pięć najbardziej popularnych bezstratnych formatów takich jak APE, FLAC, ALAC, WAV i WMA. Muzyka odtwarzana jest w jakości 24bit/192KHz. Sterowanie urządzeniem odbywa się poprzez przyciski oraz dotykowe pole umieszczone w centralnej części.

W zestawie oprócz samego urządzenia otrzymamy również kabel mikro USB, silikonowy pokrowiec oraz folie na ekran. Osoby, które zakupiły ten produkt są bardzo zadowolone z jakości odtwarzanego dźwięku.

Dobrą jakość muzyki urządzenie może zawdzięczać zainstalowanemu przetwornikowi Texas Instrument PCM5142 oraz wzmacniaczowi Intersil ISL28291. Opinie o tych odtwarzaczach mp3 mówią również o dobrej jakości wykonania.

Kolejnym urządzeniem jest odtwarzacz mp3 FijO X1, który charakteryzuje się eleganckim designem oraz wysoką jakością wykonania.

 

Zalety

Odtwarzane formaty: Odtwarzacz ten obsługuje takie formaty jak: MP3, AAC, OGG, oraz formaty bezstratne, czyli: APE, FLAC, ALAC, WAV oraz WMA. Dodatkowo, utwory odtwarzane są w jakości 24 bit/ 192 KHz.  Jest to więc urządzenie bardzo funkcjonalne o szerokiej gamie odtwarzanych formatów.

Klawiatura: Urządzenie to posiada zarówno klawiaturę w postaci przycisków, jak również ekran dodatkowy, dla jeszcze większego komfortu użytkowania.

Wykonanie: Model ten jest wykonany z wysokiej jakości materiałów, dzięki którym jest nie tylko wytrzymały, ale i lekki. Co więcej, sam wyświetlacz zrobiony został z aluminium.

 

Wady

Pamięć: Niestety ten odtwarzacz nie posiada żadnej pamięci wewnętrznej. Aby móc cokolwiek wgrać na to urządzenie, należy włożyć specjalną kartę pamięci, która stanowi dodatkowy koszt.

Cena: Sama cena produktu jest bardzo wysoka. Nie jest więc to propozycja na każdą kieszeń.

 

 

 

 

Philips SA4VBE08KF

 

5.Philips SA4VBE08KFOstatnim urządzeniem w naszym rankingu jest Philips SA4VBE08KF. Odtwarzacz posiada 8 GB wbudowanej pamięci, która pozwoli na przechowanie do 1800 utworów. A kolorowy wyświetlacz LCD o przekątnej 1,8 cala pozwoli komfortowo sterować urządzeniem. Model ten pozwoli nam odtwarzać zarówno samą muzykę, jak i filmy wideo. Wbudowana bateria litowo – polimerowa pozwala na słuchanie muzyki do 20 godzin, lub oglądanie filmów wideo do 4 godzin.

Natomiast funkcja szybkiego ładowania pozwoli w 5 minut naładować akumulator do stopnia, który umożliwi odtwarzanie muzyki przez 90 minut. Sprzęt również pozwala na słuchanie radia, oraz zapamiętuje do 30 stacji. Producent także wbudował funkcje poprawy dźwięku FullSound oraz SafeSound. Urządzenie zostało wyposażone w pięć korektorów, które użytkownik może dobrowolnie ustawiać podczas słuchania muzyki.

Ciekawą funkcją zastosowaną w tym odtwarzaczu jest funkcja LikeMusic, polega ona na dobieraniu przez urządzenie utworów podobnych. Wystarczy kliknąć w ikonę LikeMusic, a odtwarzacz automatycznie dobierze playlistę. Kupując produkt możemy spodziewać się w zestawie kabla USB oraz słuchawek. Konsumenci użytkujący odtwarzacz potwierdzają, że jest to dobre urządzenie, które ładnie wygląda i jest łatwe w obsłudze.

Ostatnim urządzeniem w naszym zestawieniu jest Philips SA4VBE08KF.

 

Zalety

Wyświetlacz: Odtwarzacz posiada wyświetlacz LCD o przekątnej 1,8 cala. Pozwala to na odtwarzanie zarówno plików muzycznych, tekstowych, jak i plików wideo.

Radio: Urządzenie zostało wyposażone w inteligentne radio, które automatycznie wyszukuje stacje i dodatkowo je zapisuje.

Funkcja LikeMusic: Jest to ciekawa funkcja, która dobiera podobne do siebie utwory i tworzy z nich playlistę. Świetnie sprawdzi się u osób, które nie lubią tego robić samodzielnie.

 

Wady

Interfejs: Ten odtwarzacz mp3 nie posiada ekranu dotykowego. Ponadto, jego klawiatura jest stosunkowo uboga, a wykonywanie poleceń jest dość powolne.

Design: Urządzenie to nie ma zbyt eleganckiego designu, dlatego osobom zwracającym uwagę na wykonanie może on nie przypaść do gustu.

 

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (9 votes, average: 4.56 out of 5)
Loading...