Odtwarzacze MP3 ranking

Ostatnio aktualizowane: 05.03.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Osoby lubiące słuchać muzyki w drodze do pracy lub podczas robienia zakupów powinny kupić odtwarzacz MP3. Takie urządzenie musi być niewielkie, lekkie i do tego łatwe w obsłudze. Takie kryteria wzięliśmy pod uwagę tworząc umieszczony na tej stronie ranking. Pierwsze miejsce zajmuje w nim sprzęt Sandisk Clip Sport SDMX24-008G- G46K, który zdobył najwięcej pozytywnych opinii konsumentów. Odtwarzacz ma kolorowy wyświetlacz o przekątnej 1,44 cala i wbudowaną pamięć o pojemności 8 GB. Urządzenie umożliwia nam słuchanie ulubionych piosenek, a także stacji radiowych. Ponadto produkt ma wbudowany akumulator gwarantujący do 25 ciągłej pracy. Z uwagi na czytnik kart możemy bez przeszkód zwiększyć pamięć modelu. Na drugim miejscu plasuje się odtwarzacz SmartElektro MP3 Player. Sprzęt jest dostępny kilku kolorach. Konsumenci doceniają to, że produkt jest wyjątkowo lekki i ma niewielkie wymiary. Model wyposażono w solidnie zrobiony klips. Dzięki niemu nie musimy się obawiać, że urządzenie się zgubi.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki odtwarzacz MP3 kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Dziś zajmiemy się odpowiedzią na pytanie: Jaki jest najlepszy odtwarzacz MP3? Choć już mamy na rynku odtwarzacze MP4, a nawet odtwarzacze MP5 i PMP, to MP-trójki są nadal popularne, zwłaszcza wśród osób uprawiających różne sporty, słuchających muzyki podczas biegania, czy ćwiczeń na siłowni. W naszym poradniku postaramy się przybliżyć wszystkim, którzy zamierzają wkrótce zakupić odtwarzacz MP3, na co powinno się zwracać uwagę przy kupnie, aby nie być zawiedzionym krótko potem. Zatem zapraszamy do czytania.

 

 

Pamięć – jaki odtwarzacz MP3 wybrać?

Pamięć to chyba najważniejsza sprawa w odtwarzaczu MP3. Jeśli jest pojemna, to zmieścisz w nim wiele utworów do odtwarzania. MP3 może też Ci służyć w roli pendrive. Przy odpowiednio dużej pamięci przechowasz na nim wszelkie potrzebne pliki.

MP-trójki mają zasadniczo 2 rodzaje pamięci. Jedną z nich jest pamięć flash. Zwykle taki rodzaj pamięci nie przekracza 16 GB. Ale za to pamięć ta jest odporna na wszelkiego rodzaju wstrząsy i uszkodzenia mechaniczne. Urządzenia z taką pamięcią poleca się dla osób słuchających muzyki podczas jazdy na rowerze, biegania, czy uprawiania innych, ruchowych dyscyplin. Pamięć taka powoduje również, że odtwarzacz jest lekki, a ponieważ tego typu urządzenia posiadają małe wyświetlacze, to nie zużywają dużej ilości energii. Dlatego MP3 z pamięcią flash pracują długo na jednym ładowaniu. Takie urządzenia też są tańszymi modelami MP3 i można je kupić już za ok. 40 złotych.

Drugi rodzaj pamięci stosowany w urządzeniach MP3 ( a także w MP4, czy MP5) to dysk twardy HDD. W tym wypadku urządzenie odczytuje pliki muzyczne z dysku twardego, który może mieć pojemność od 1,5 GB do aż 160 GB, w zależności od technologii konstrukcji dysku. Taka pojemność pozwala na zapisanie ponad 5 tysięcy utworów muzycznych w formacie MP3. Niestety, jakość kosztuje. MP3 z wbudowanym dyskiem twardym to wydatek od 200 złotych.

 

Gniazda pamięci

Kupując odtwarzacz MP3 zwróć uwagę, czy model, który wybrałeś do zakupu posiada gniazdo kart pamięci. Posiadanie takiego gniazda pozwala na rozbudowanie pojemności odtwarzacza. Najlepiej, aby opis techniczny mówił o posiadanych gniazdach „micro SD”, albo „SD”, lub też „SDHC”. Jeśli któreś z tych gniazd będzie w wybranym przez Ciebie odtwarzaczu, możesz mieć pewność, że urządzenie czyta małe albo standardowe karty pamięci. Posiadanie takich gniazd też znacznie ułatwi komunikację z komputerem i przenoszenie zasobów z komputera do odtwarzacza.

 

Odtwarzane formaty i regulacja dźwięku

Każdy z użytkowników odtwarzacza MP3 chciałaby, aby dźwięk jego urządzenia był wysokiej jakości. Większość dostępnych na rynku odtwarzaczy może odtwarzać dźwięk w wielu formatach. WAV, AIFF, RIFF, PCM, to formaty zapisywania muzyki bez kompresji. Co prawda dźwięk zajmuje wówczas sporo miejsca, ale jego jakość jest nienaganna. Formaty OGG, AAC, ATRAC, pozwalają znacznie skompresować zawartość, jednak wpływa to również na pogorszenie jakości dźwięku. Jeśli zależy Ci na tym, aby zmieścić bardzo dużo utworów na swoim odtwarzaczu musisz się pogodzić z nieco gorszą ich jakością.

Z kolei FLAC to format umożliwiający zdekompresowanie wcześniej zapisanych utworów, wraz z odzyskaniem usuniętych dźwięków z utworu podczas kompresji. Jest to format, który również pozwala skompresować dźwięk bez utraty jego jakości. Kolejnym sposobem na kompresję, jest format WMA wprowadzony przez firmę Microsoft. Pozwala on na przechowanie nawet dwukrotnie więcej utworów, niż gdy zapisane są w formacie MP3. A dla osób, które chcą kupić odtwarzacz w celu odsłuchiwania nagranych książek, jest specjalny format Audible.

Przy zakupie sprawdź również, w jakie możliwości regulacji dźwięku Twój model został wyposażony. Niektóre z nich posiadają możliwość korekcji dźwięku w zależności od rodzaju słuchanej muzyki. Inne mogą posiadać procesor dźwięku przestrzennego, wówczas muzyka dosłownie otacza Cię zewsząd. Dobrym rozwiązaniem jest również zakupienie odtwarzacza z funkcją AVLS, która to w sposób automatyczny ogranicza poziom głośności do bezpiecznego dla Twojego słuchu.

 

 

Czym może Cię twój odtwarzacz zaskoczyć?

Aby słuchanie muzyki było naprawdę przyjemne, to odtwarzacz powinien być wyposażony w kilka funkcji ułatwiających obsługę. Na przykład bardzo przydatna może okazać się możliwość programowania kolejności odtwarzania (tworzenie playlisty), albo odtwarzanie losowe. Dobrze jest, jeśli sprzęt ma możliwość przewijania utworów, a także tworzenia albumów, albo układania listy według wykonawcy. Nie jest to konieczne, ale uprzyjemnia słuchanie, gdy na wyświetlaczu pojawi się informacja, jakiego utworu aktualnie słuchasz – tytuł i nazwisko wykonawcy. Natomiast bardzo użyteczną może okazać się sygnalizacja urządzenia o kończącej się baterii.

Niektóre odtwarzacze MP3 w dobrych cenach również są wyposażone w takie dodatkowe funkcje, jak radio. Przy czym najlepszą formą jest, gdy jest to radio RSD z automatycznym dostrajaniem, wówczas liczba szumów zakłócających odtwarzanie jest znacznie ograniczona. Również często jest do odtwarzacza dołączona funkcja dyktafonu. Dyktafon taki nie sprosta prawdopodobnie pracy reporterskiej, ale do sporadycznego użytku może okazać się przydatny.

 

Bateria

Na koniec jeszcze kilka słów o baterii Twojego odtwarzacza. Doble modele MP3 mają baterie, które pozwolą na ciągłe odtwarzanie muzyki od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu godzin na jednym ładowaniu. Przy zakupie koniecznie zorientuj się jak długo pracuje na jednym ładowaniu wybrany przez Ciebie model.

 

 

Najlepsze Odtwarzacze MP3 w 2021 roku

 

Przenośny odtwarzacz muzyki zawsze się przyda. Czy to w podróży, czy podczas uprawiania sportu. Przeczytaj nasze zestawienie takich urządzeń, by dobrać najlepszy odtwarzacz mp3 do swoich potrzeb.

 

Nasze zalecenia

 

Sandisk Clip Sport SDMX24-008G- G46K

 

2.Sandisk Clip Sport SDMX24-008G-G46KKolejną naszą propozycją jest Sandisk Clip Sport SDMX24-008G- G46K. Odtwarzacz MP3 o pojemności 8 GB i możliwości rozszerzenia pamięci dzięki wbudowanemu czytnikowi kart micro SD. W nawigacji pomoże nam kolorowy wyświetlacz LCD o przekątnej 1,44 cala. Natomiast zamontowany z tyłu urządzenia klips, pozwoli przypiąć urządzenie do ubrania lub torby.

Możliwość bezpiecznego zamontowania odtwarzacza zapobiegnie uszkodzeniom spowodowanym wypadnięciem z kieszeni, lub jego zgubieniu. Natomiast wbudowany akumulator litowo – jonowy pozwoli na słuchanie muzyki do 25 godzin.

Oprócz słuchania własnych utworów na tym urządzeniu możemy również słuchać radia. Ciekawą funkcją jest możliwość nagrywania słuchanych audycji radiowych. Oprócz kabla USB, który wykorzystujemy do ładowania odtwarzacza oraz umieszczania na nim utworów muzycznych, producent dołącza również do zestawu słuchawki. Kupując więc ten produkt możemy od razu zabrać się za jego użytkowanie.

Klienci, którzy nabyli to urządzenie twierdzą, że jest to dobry i tani odtwarzacz mp3. Wskazują, że jest on małych wymiarów ,oraz łatwo się obsługuje dzięki zainstalowanemu polskiemu menu.

Kolejną propozycją jest dobry odtwarzacz mp3 do 200 zł. Jest to model Sandisk Clip Sport SDMX24 – 008G – G46K. Jest to model o wysokiej jakości wykonania, jak również doskonałej jakości odtwarzanych plików dźwiękowych.

Zalety
Pamięć:

Ten odtwarzacz mp3 ma pojemność 8 GB, dzięki czemu zmieści kilka albumów muzycznych w dobrej jakości dźwięku. Co więcej, ma możliwość poszerzenia pamięci o kartę micro SD. W efekcie, zawsze masz przy sobie wszystkie ulubione utwory.

Bateria:

Wbudowana została bateria litowo – jonowa, która pozwala na nieprzerwaną pracę nawet do 25 godzin. Takie rozwiązanie pozwoli nam na wielogodzinne słuchanie muzyki, bez obawy, że sprzęt się rozładuje.

Wyświetlacz:

Wyświetlacz w tym modelu ma przekątną 1,44 cala, co zapewnia  odczytywanie plików tekstowych oraz odtwarzanie drobnych plików wideo, jak np. teledyski i krótkie filmy.

Klips:

Urządzenie to, jako jedne z niewielu, posiada z tyłu obudowy specjalny klips. Za jego pomocą można przypiąć sprzęt do paska, kieszeni, lub wielu innych przedmiotów, przez co na pewno go nie zgubimy. Dlatego też jest to odpowiednia propozycja dla osób, które szukają mp3 do biegania.

Wady

 

 

 

 

SmartElektro MP3 Player

 

Polecamy Twojej uwadze odtwarzacz MP3 Player. Jest to sprzęt sprzedawany w zestawie z kartą pamięci o pojemności 16 GB. Użytkownik ma możliwość rozbudowania pamięci urządzenia do 32 GB. W komplecie znajdują się także słuchawki.

Prezentowany odtwarzacz MP3 jest dostępny w następujących kolorach: srebrnym, różowym, czarnym, niebieskim, zielonym, żółtym, fioletowym i czerwonym. Model ma kompaktowe wymiary, można go schować nawet do niewielkiej kieszeni. Do produkcji obudowy wykorzystano dobrej jakości aluminium. Materiał jest lekki i wytrzymały, na jego powierzchni nawet po dłuższym czasie użytkowania nie pojawiają się zarysowania. Producent zapewnia, że obudowa jest odporna na lekkie wstrząsy.

Polecany przez nas produkt cieszy się sporym zainteresowaniem użytkowników. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że sprzęt jest tani, a jednocześnie solidny. Jakość odtwarzanego dźwięku jest zadowalająca. Model jest lekki i poręczny. Przydatnym dodatkiem okazuje się klips.

Odtwarzacz MP3 Player jest sprzedawany w zestawie ze słuchawkami. Użytkownik ma do wyboru kilka wersji kolorystycznych modelu.

Zalety
Klips:

Na odtwarzaczu znajduje się solidnie zrobiony klips. Użytkownik może przypiąć sprzęt do spodni, kieszeni czy bluzki. Zwiększa to nie tylko wygodę użytkowania, ale też zabezpiecza przed przypadkowym zgubieniem akcesorium.

Łatwe sterowanie:

Urządzenie jest łatwe w obsłudze. Na obudowie znajdują się płynnie działające przyciski pozwalające na szybką zmianę utworu czy regulację głośności.

Karta pamięci:

Jeśli zdecydujemy się kupić prezentowany odtwarzacz, otrzymamy w zestawie kartę pamięci o pojemności równej 16 GB.

Wygoda użytkowania:

Użytkownicy zapewniają, że użytkowanie sprzętu jest komfortowe. Wynika to m.in. z tego, że odtwarzacz jest wyjątkowo lekki, więc można go mieć zawsze pod ręką. Akcesorium przyda się w wielu sytuacjach, także w trakcie wykonywania intensywnych ćwiczeń.

Wady
Akumulator:

Wbudowany litowo-jonowy akumulator stosunkowo szybko się wyczerpuje. Jeśli słuchamy dużo muzyki, musimy ładować sprzęt właściwie codziennie.

 

 

 

 

Sony Walkman 16GB NW-A45

 

Wiele osób jest zadowolonych z zakupu odtwarzacza mp3 Sony Walkman 16GB NW-A45. Konsumenci twierdzą, że jest to bardzo dobry sprzęt, ponieważ umożliwia uzyskanie wysokiej jakości dźwięku. Użytkownicy chętnie korzystają z akcesorium podczas biegania.

Model ma w duży ekran dotykowy LED z podświetleniem. Pamięć ma pojemność 16 GB, którą można rozszerzyć używając karty microSD. Wzmacniacz jest bardzo dobry i świetnie redukuje szumy. Wymiary sprzętu wynoszą 5,59 cm x 9,75 cm x 1,09 cm, więc jest malutki, a jego waga to 98 g. Urządzenie może działać bezprzewodowo, łącząc się z innymi sprzętami poprzez Bluetooth (technologia NFC).

Jedno ładowanie umożliwia 45 godzin słuchania muzyki, więc nie trzeba sprzętu często ładować, a uzupełnienie baterii trwa jedynie 4 godziny. Istnieje możliwość włączenia trybu, przy którym słyszy się to, co się dzieje wokół. Przyciski urządzenia są wygodnie rozłożone, więc łatwo się ich używa.

Sony Walkman 16GB NW-A45 to odtwarzacz mp3, który ma wymiary 5,59 cm x 9,75 cm x 1,09 cm. Przekątna ekranu dotykowego wynosi 3,1 cala.

Zalety
Bateria:

Mocna bateria umożliwia słuchanie muzyki nawet przez 45 godzin, a wystarczy ją ładować przez 4 godziny.

Bezprzewodowe działanie:

Urządzenie można połączyć ze smartfonem, komputerem, tabletem czy głośnikami poprzez łącze bezprzewodowe. Model obsługuje Bluetooth i ma technologię NFC, a przesyłany dźwięk nie traci na jakości i się nie zacina.

Jakość dźwięku:

To bardzo dobry odtwarzacz, który dostarcza dźwięk porównywalny do koncertowego, lepszy niż płyty CD. Urządzenie jest jednocześnie wzmacniaczem, który skutecznie redukuje szumy.

Wady
Oprogramowanie:

Niektórzy nie są zadowoleni z oprogramowania sprzętu, ponieważ dodawanie i usuwanie z niego muzyki jest nieprzyjemne i zabiera dużo czasu. Zdarza się, że w przegrywanych plikach są literówki.

 

 

 

 

Transcend TS8MP350B 

 

Model Transcend TS8GMP350B ma wodoodporną obudowę, która chroni go przed uszkodzeniami spowodowanymi przez śnieg czy deszcz. Możemy więc słuchać ulubionej muzyki również przy niekorzystnej pogodzie. Urządzenie odtwarza pliki w najpopularniejszych formatach (MP3, WMA i WAV), ponadto ma wbudowany equalizer pozwalający na dopasowanie ustawień dźwięków do swoich preferencji.

Ze względu na wbudowany mikrofon odtwarzacz może też pełnić funkcję dyktafonu. Z kolei pamięć o pojemności 8GB umożliwia nam wgranie dużej ilości piosenek. Produkt ma akumulator działający do 12 godzin bez przerwy. W zestawie otrzymujemy wygodne słuchawki. Na obudowie znajduje się klips pozwalający na przypięcie urządzenia do kieszeni spodni lub plecaka.

Konsumenci twierdzą, że odtwarzacz jest poręczny i wyjątkowo lekki. Sprzęt pozwala na słuchanie stacji FM, ma też funkcję powtarzania A-B, która przydaje się podczas nauki języków obcych. Urządzenie wyposażono ponadto w Fitness Tracker, czyli kilka opcji niezbędnych podczas treningu. Są to: ustawienie łącznego czasu ćwiczeń, określenie celu treningowego oraz ilości kalorii, jaką planujemy spalić.

Odtwarzacz Transcend TS8GMP350B pozwala na słuchanie piosenek zapisanych w formacie: MP3, WAV oraz WMA. Wymiary urządzenia to: 2,7 cm x 1,8 cm x 6,7 cm. Produkt waży 22 g, wyposażono go w wyświetlacz LED.

Zalety
Tuner FM:

Ponieważ sprzęt ma tuner FM, możemy bez przeszkód słuchać swoich ulubionych stacji radiowych, gdy znudzą nam się wgrane do pamięci urządzenia utwory.

Klips mocujący:

Na obudowie odtwarzacza jest praktyczny klips, który pozwala na przypięcie sprzętu do kieszeni koszuli czy spodni. Nie musimy więc przez cały czas trzymać produktu w dłoni.

Wbudowany mikrofon:

Z uwagi na wbudowany mikrofon model może nam posłużyć jako dyktafon przydatny np. do nagrywania ważnych rozmów czy wykładów.

Wady
Brak Bluetooth:

Produkt nie ma modułu Bluetooth, więc nie połączymy go z nowoczesnymi sprzętami, takimi jak bezprzewodowe słuchawki.

Nie obsługuje kart pamięci:

Odtwarzacz nie ma czytnika kart pamięci, dlatego możemy mieć problem z wgraniem wszystkich albumów muzycznych, których najczęściej słuchamy.

 

 

 

 

Sony NWZ-B183

 

3.Sony NWZ-B183Sony NWZ-B183 to kolejne urządzenie w naszym zestawieniu. Jest to kompaktowy odtwarzacz audio o aluminiowej obudowie z serii Walkman firmy Sony. Ma on wbudowane 4 GB pamięci oraz dwukolorowy organiczny wyświetlacz OLED. Pamięć jest wystarczająca by pomieścić około 900 utworów. Urządzenie możemy bezpośrednio podłączyć do komputera lub laptopa dzięki wbudowanemu portowi USB.

Zarówno wgrywanie plików jak i ładowanie akumulatora następuje poprzez port USB. Urządzenie możemy również wykorzystać jako przenośny pen drive. Odtwarzacz pozwoli na 20 godzin słuchania muzyki. A ładowanie wbudowanego akumulatora litowo – jonowego następuje niesłychanie szybko.

Wystarczą tylko 3 minuty. Producent zadbał również o jakość odtwarzanego dźwięku. Ten nowoczesny Walkman został wyposażony w funkcję Bass Boost, która wzmacnia niskie dźwięki. Kupując ten produkt w zestawie otrzymamy również słuchawki. Osoby używające ten produkt są z niego zadowoleni.

Cechy, które przypadły im najbardziej do gustu to jego ładny wygląd, małe wymiary i wyświetlacz, który pomimo swoich małych wymiarów jest bardzo czytelny.

Następną propozycją w naszym zestawieniu jest odtwarzacz mp3 Sony NWZ 0 B183. Jest to świetne, kompaktowe urządzenie, które sprawdzi się w trakcie podróży czy uprawiania sportu.

Zalety
Pamięć:

Ten odtwarzacz mp3 posiada potężną pamięć wewnętrzną, która pomieści aż 900 utworów muzycznych. Dzięki temu unikniemy zakupu dodatkowej karty pamięci.

Funkcja pendrive:

Specjalna wtyczka USB czyni ten model urządzeniem dwufunkcyjnym – odtwarzaczem mp3 oraz pendrivem. Takie rozwiązanie sprawia, że sprzęt ten jest niezwykle funkcjonalny, a przesyłanie plików bardzo proste – wystarczy podpiąć go do laptopa.

Bateria:

Bateria w tym urządzeniu jest wytrzymała. Nie musimy się więc martwić o ciągłe ładowanie sprzętu, gdyż bateria w odtwarzaczu mp3 Sony NWZ - B183 zapewni nam nieprzerwaną rozrywkę przez wiele godzin – nawet do 20 h.

Wady
Wyświetlacz:

Jest on stosunkowo mały, dlatego nie ma tutaj mowy o możliwości odtwarzanie plików wideo. Interfejs informuje nas o stanie baterii, długości utworu oraz jego tytule. Jego podświetlenie jest również dość słabe, dlatego może sprawić problemy w trakcie słuchania muzyki po zmierzchu.

 

 

 

 

Co to jest odtwarzacz MP3?

 

Odtwarzacz MP3 został rozpowszechniony na rynku kilkanaście lat temu i od razu przypadł do gustu osobom lubiącym słuchać muzyki w podróży czy drodze do pracy. Sprzęt ten uznawany był za świetną alternatywę dla znacznie mniej poręcznych walkmanów i discmanów. Jaki odtwarzacz MP3 jest polecany do codziennego użytku i jak jest zbudowany?

 

 

Jakie formaty obsługuje sprzęt MP3?

Jak sama nazwa wskazuje, odtwarzacze MP3 obsługują pliki w formacie MP3. Większość urządzeń pozwala również na odtworzenie piosenek WMA, a te bardziej zaawansowane doskonale radzą sobie ponadto z plikami: WAV, FLAC, ASF i ATRAC3.

Im więcej formatów może odczytać sprzęt, tym bardziej jest funkcjonalny. Nie zapominajmy, że pliki FLAC czy MP3 są znacznie lepszej jakości niż te WMA, choć jednocześnie zajmują więcej miejsca na dysku twardym lub nośniku pamięci.

Niektóre odtwarzacze MP3 są na tyle zaawansowane technologicznie, że pozwalają na przechowywanie i przeglądanie zdjęć, głównie w formatach: JPG, GIF i PNG. Jeśli sprzęt jest wyposażony w duży, kolorowy wyświetlacz, możemy na nim także oglądać teledyski i filmy odpowiadające standardom WMV, DivX, MPEG, AVI oraz Xvid.

 

Rodzaje odtwarzaczy MP3

Obecnie odtwarzacze MP3 klasyfikowane są do dwóch grup. Pierwsza to modele z pamięcią flash, które mogą pomieścić od 32 MB do nawet 32 GB plików. Urządzenia te bez problemu połączymy z komputerem przy pomocy zwykłego kabla USB. Zaletą modeli z pamięcią flash jest to, że są odporne na wstrząsy. Druga grupa to odtwarzacze z dyskiem twardym, których pojemności wynosi do 160 GB. Takie sprzęty pozwalają więc na zapisanie bardzo dużej ilości plików. Urządzenia z dyskiem twardym są bardziej wrażliwe na uszkodzenia i wstrząsy. Jest to jednak lepszy wybór dla użytkowników szukających odtwarzacza, który pomieści ich wszystkie ulubione utwory lub całe albumy.

 

Odtwarzacze MP3 a smartfony

Wielu z nas słucha muzyki wprost ze swojego smartfona. Mimo że dzięki temu mamy nieograniczony dostęp do muzyki i w Internecie szybko znajdujemy każdy utwór, możemy znacząco skrócić czas działania baterii. Z tego powodu w długą podróż lepiej jest zabrać niewielki odtwarzacz MP3, a smartfon wykorzystać do pisania SMS-ów i prowadzenia rozmów telefonicznych. Nie zapominajmy, że nawet najnowsze telefony komórkowe nie są wyposażone w dobrej jakości procesory dźwięku. Przez to słuchanie muzyki nie jest tak przyjemne, ponieważ bardzo wysokie lub niskie dźwięki są zniekształcone (w rozwiązaniu tego problemu nie pomogą profesjonalne słuchawki). Z kolei odtwarzacze MP3 zbudowane są tak, aby zapewnić użytkownikowi świetne brzmienie, bez jakichkolwiek zakłóceń.

 

 

Najważniejsze zalety odtwarzaczy MP3

Urządzenia MP3 są niewielkie i bardzo łatwe w obsłudze, dlatego to świetny prezent nie tylko dla nastolatka, ale i dorosłego. Początkowo tego typu urządzenia zasilane były zwykłymi bateriami, teraz najczęściej sprzęty mają wbudowany akumulator, który ładuje się po podłączeniu do komputera lub zwykłej ładowarki do smartfona.

Po odtwarzacze MP3 coraz chętniej sięgają osoby uprawiające sporty, które w czasie treningu nie chcą się martwić, że telefon komórkowy wypadnie z etui przy gwałtownym ruchu i zniszczy się. Odtwarzacz jest bardziej odporny na uszkodzenia, więc nawet jeśli przypadkowo upadnie na ziemię, z pewnością dalej będzie działać. Zazwyczaj jedynym skutkiem takiego wypadku jest niewielki ślad na obudowie, który nie ma żadnego wpływu na sposób działania urządzenia.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Produkty te nie sa juz dostepne

 

 

Sony Walkman HiRes NWA35Y

 

Odtwarzacz Sony Walkman HiRes NWA35Y ma wbudowaną pamięć o pojemności 16 GB, co pozwala nam na wgranie do urządzenia wszystkich ulubionych utworów, a nawet całych albumów muzycznych. Produkt ma dotykowy ekran o przekątnej 3,1 cala. Obsługa sprzętu jest bardzo prosta, dlatego na pewno sobie z nią poradzimy.

Zaletą opisywanego modelu jest wzmacniacz cyfrowy S-Master HX, który zmniejsza zakłócenia i zniekształcenia powstające w szerokim paśmie częstotliwości. Odtwarzacz jest zasilany akumulatorem, który zapewnia ciągłą pracę od 25 do 45 godzin, w zależności od wyboru ustawień odtwarzania muzyki. Całkowity czas ładowania urządzenia wynosi ok. 4 godziny. Wymiary produktu to: 5,6 cm x 9,6 cm x 11 cm.

Sprzęt marki Sony jest lekki (waży ok. 98 g) i mieści się w kieszeni. Produkt odtwarza pliki w takich formatach, jak: MP3, AAC (bez DRM), FLAC, HE-AAC czy DSD. Konsumenci uważają, że za sprawą urządzenia słuchanie muzyki staje się przyjemniejsze, głównie ze względu na wysoką jakość dźwięków.

Sony Walkman HiRes NWA35Y to odtwarzacz MP3, który ma dotykowy, 3,1-calowy ekran. Wymiary modelu to: 5,6 cm x 9,6 cm x 11 cm. Produkt waży 98 g i odtwarza pliki w najpopularniejszych formatach, m.in.: MP3, FLAC i WMA (bez DRM).

Zalety
Długi czas pracy:

Akumulator zasilający odtwarzacz zapewnia ponad 20 godzin ciągłego działania. W zależności od ustawień sprzęt może pracować bez przerwy nawet 45 godzin (w przypadku plików MP3 z szybkością transmisji 128 kb/s, przy wyłączonym osłabianiu hałasów).

Brak zakłóceń:

Produkt jest wyposażony we wzmacniacz cyfrowy S-Master HX, który znacząco zmniejsza zakłócenia powstające w szerokim paśmie częstotliwości. Jakość dźwięku podnosi też technologia DSEE HX.

Ciekawy design:

Do wyboru mamy kilka kolorów obudowy, m.in. czerwony i żółty. Sprzęt wygląda stylowo i nowocześnie.

Łatwa obsługa:

Z uwagi na dotykowy ekran obsługa urządzenia jest wyjątkowo prosta.

Wady
Brak trybu odtwarzania filmu:

Sprzęt nie ma trybu odtwarzania filmu, dlatego nie możemy oglądać swoich ulubionych teledysków.

 

 

Sony NWZ-A15B

 

Nasz ranking odtwarzaczy mp3 rozpoczniemy produktem Sony NWZ-A15B. Jest to przenośny odtwarzacz muzyki o pojemności 16 GB. Ma on również wbudowany czytnik kart micro SD, więc pojemność nie powinna stanowić żadnego problemu. Urządzenie zostało wyposażone w kolorowy wyświetlacz LCD o przekątnej 2,2 cala, który nie tylko posłuży nam podczas nawigacji sprzętu, można na nim również wyświetlać filmy.

Ten unowocześniony walkman został wyposażony w technologie, które umożliwiają odtwarzanie dźwięku w najwyższej jakości. Zastosowane High-Resolution Audio, czyli technologia dźwięku o wysokiej rozdzielczości powoduje, że nie tylko muzyka jest odtwarzana w doskonałej jakości, odbudowuje ona również elementy dźwięku tracone podczas kompresji plików muzycznych.

Odtwarzacz będzie działało na jednym naładowaniu do 50 godzin. Jeśli jednak chcemy słuchać muzyki w wysokiej rozdzielczości czas ten skraca się do 30 godzin. Walkmen jest urządzeniem wielofunkcyjnym. Dzięki technologii NFC i Bluetooth sprzęt połączymy bezprzewodowo do każdego głośnika do tego przystosowanego.

Oprócz odtwarzania muzyki model ten dodatkowo został wyposażony w odbiornik radiowy i dyktafon, oraz funkcję pen drive. Oprócz bardzo dobrej jakości dźwięku klienci również wymieniają ładny wygląd i łatwą obsługę urządzenia jako największe zalety tego produktu.

Urządzenie Sony NWZ – A 15B spełnia oczekiwania najbardziej wymagających klientów i nie bez powodu zostało okrzyknięte jako najlepszy odtwarzacz mp3 w 2021 roku. Odtwarzacz ma dobrą baterię i zapewnia bardzo dobrą jakość dźwięku.

Zalety
Pamięć:

Odtwarzacz mp3 Sony NWZ – A15B posiada pamięć o pojemności 16 GB. Co więcej, możliwość poszerzenia jej przez dodanie dodatkowej karty micro SD sprawi, że będziesz mógł wgrać nawet kilkaset utworów.

Jakość dźwięku:

Dzięki technologii High – Resolution Audio, produkt ten umożliwia odtwarzanie dźwięku w najwyższej jakości. Ponadto, odbudowuje on również utracone elementy skompresowanych utworów.

Bateria:

Model ten może się pochwalić bardzo żywotną baterią, dzięki której urządzenie to może pracować nawet do 50 godzin. Nie musisz się więc obawiać, że w trakcie podróży mp3 się rozładuje.

Dodatkowe funkcje:

Urządzenie to zostało wyposażone w radio, dzięki któremu może odbierać fale radiowe. Co więcej, posiada dyktafon umożliwiający nagrywanie dźwięku, a funkcja pendrive pozwala na podłączenie mp3 do dowolnego sprzętu z gniazdem USB.

Wyświetlacz:

Warto również wspomnieć o wysokiej jakości wyświetlaczu. Urządzenie to ma możliwość odtwarzania plików wideo, jak i plików tekstowych.

Wady

 

 

Philips SA4VBE08KF

 

Ostatnim urządzeniem w naszym rankingu jest Philips SA4VBE08KF. Odtwarzacz posiada 8 GB wbudowanej pamięci, która pozwoli na przechowanie do 1800 utworów. A kolorowy wyświetlacz LCD o przekątnej 1,8 cala pozwoli komfortowo sterować urządzeniem. Model ten pozwoli nam odtwarzać zarówno samą muzykę, jak i filmy wideo. Wbudowana bateria litowo – polimerowa pozwala na słuchanie muzyki do 20 godzin, lub oglądanie filmów wideo do 4 godzin.

Natomiast funkcja szybkiego ładowania pozwoli w 5 minut naładować akumulator do stopnia, który umożliwi odtwarzanie muzyki przez 90 minut. Sprzęt również pozwala na słuchanie radia, oraz zapamiętuje do 30 stacji. Producent także wbudował funkcje poprawy dźwięku FullSound oraz SafeSound. Urządzenie zostało wyposażone w pięć korektorów, które użytkownik może dobrowolnie ustawiać podczas słuchania muzyki.

Ciekawą funkcją zastosowaną w tym odtwarzaczu jest funkcja LikeMusic, polega ona na dobieraniu przez urządzenie utworów podobnych. Wystarczy kliknąć w ikonę LikeMusic, a odtwarzacz automatycznie dobierze playlistę. Kupując produkt możemy spodziewać się w zestawie kabla USB oraz słuchawek. Konsumenci użytkujący odtwarzacz potwierdzają, że jest to dobre urządzenie, które ładnie wygląda i jest łatwe w obsłudze.

Ostatnim urządzeniem w naszym zestawieniu jest Philips SA4VBE08KF.

Zalety
Wyświetlacz:

Odtwarzacz posiada wyświetlacz LCD o przekątnej 1,8 cala. Pozwala to na odtwarzanie zarówno plików muzycznych, tekstowych, jak i plików wideo.

Radio:

Urządzenie zostało wyposażone w inteligentne radio, które automatycznie wyszukuje stacje i dodatkowo je zapisuje.

Funkcja LikeMusic:

Jest to ciekawa funkcja, która dobiera podobne do siebie utwory i tworzy z nich playlistę. Świetnie sprawdzi się u osób, które nie lubią tego robić samodzielnie.

Wady
Interfejs:

Ten odtwarzacz mp3 nie posiada ekranu dotykowego. Ponadto, jego klawiatura jest stosunkowo uboga, a wykonywanie poleceń jest dość powolne.

Design:

Urządzenie to nie ma zbyt eleganckiego designu, dlatego osobom zwracającym uwagę na wykonanie może on nie przypaść do gustu.

 

 

FiiO X1

 

Następnym odtwarzaczem w naszym zestawieniu jest FiiO X1. Urządzenie o złotej lub srebrnej obudowie i dużym dwucalowym wyświetlaczu typu TFT wykonane zostało z aluminium. Jego wykonanie powoduje, że nie tylko jest wytrzymały, ale i lekki. Model ten nie ma wbudowanej pamięci wewnętrznej, jednak jest przystosowany do obsługi kart pamięci, które mają do 128 GB pojemności.

Odtwarzacz obsługuje zarówno format MP3, AAC czy OGG, jak i pięć najbardziej popularnych bezstratnych formatów takich jak APE, FLAC, ALAC, WAV i WMA. Muzyka odtwarzana jest w jakości 24bit/192KHz. Sterowanie urządzeniem odbywa się poprzez przyciski oraz dotykowe pole umieszczone w centralnej części.

W zestawie oprócz samego urządzenia otrzymamy również kabel mikro USB, silikonowy pokrowiec oraz folie na ekran. Osoby, które zakupiły ten produkt są bardzo zadowolone z jakości odtwarzanego dźwięku.

Dobrą jakość muzyki urządzenie może zawdzięczać zainstalowanemu przetwornikowi Texas Instrument PCM5142 oraz wzmacniaczowi Intersil ISL28291. Opinie o tych odtwarzaczach mp3 mówią również o dobrej jakości wykonania.

Kolejnym urządzeniem jest odtwarzacz mp3 FijO X1, który charakteryzuje się eleganckim designem oraz wysoką jakością wykonania.

Zalety
Odtwarzane formaty:

Odtwarzacz ten obsługuje takie formaty jak: MP3, AAC, OGG, oraz formaty bezstratne, czyli: APE, FLAC, ALAC, WAV oraz WMA. Dodatkowo, utwory odtwarzane są w jakości 24 bit/ 192 KHz.  Jest to więc urządzenie bardzo funkcjonalne o szerokiej gamie odtwarzanych formatów.

Klawiatura:

Urządzenie to posiada zarówno klawiaturę w postaci przycisków, jak również ekran dodatkowy, dla jeszcze większego komfortu użytkowania.

Wykonanie:

Model ten jest wykonany z wysokiej jakości materiałów, dzięki którym jest nie tylko wytrzymały, ale i lekki. Co więcej, sam wyświetlacz zrobiony został z aluminium.

Wady
Pamięć:

Niestety ten odtwarzacz nie posiada żadnej pamięci wewnętrznej. Aby móc cokolwiek wgrać na to urządzenie, należy włożyć specjalną kartę pamięci, która stanowi dodatkowy koszt.

Cena:

Sama cena produktu jest bardzo wysoka. Nie jest więc to propozycja na każdą kieszeń.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status
film indirfilm indirmefull program indir