Najlepszy subwoofer Sony

Ostatnio aktualizowane: 06.08.20

 

Jaki subwoofer Sony wybrać?

 

Subwoofer, czyli głośnik superniskotonowy, to doskonałe uzupełnienie kina domowego lub sprzętu grającego do samochodu. Ponieważ w sklepach dostępnych jest wiele różnych modeli, postanowiliśmy nieco ułatwić Ci zakup. Przygotowaliśmy dziś specjalny poradnik z kilkoma cennymi wskazówkami oraz zestawienie dwóch takich produktów marki Sony.

 

 

Sony to znany na całym świecie producent elektronicznych urządzeń, bez których nie wyobrażamy sobie dziś życia. Są to m.in.: telefony komórkowe, telewizory, odtwarzacze mp3 czy też aparaty fotograficzne. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że w ofercie japońskiego przedsiębiorstwa można znaleźć również subwoofery i inne sprzęty nagłaśniające, które zapewniają bardzo dobrej jakości dźwięk zarówno w domu, jak i np. aucie.

Dostępne w sklepach subwoofery możemy podzielić na dwa rodzaje. Pierwszym z nich są modele aktywne. Są one wyposażone w specjalny wzmacniacz i zwykle wyróżnia je wyraźnie podkreślony bas. Druga grupa to sprzęty pasywne. Nie mają one wzmacniacza i wiele osób twierdzi, że są one nieco gorsze, jeśli chodzi o jakość dźwięku.

Robiąc zakupy, musisz pamiętać, że kryterium wyboru nie powinien być jedynie rodzaj produktu czy jego cena (to, że sprzęt sporo kosztuje, nie oznacza, że jest on doskonałej jakości). Większą uwagę staraj się zwrócić na moc i pasmo przenoszenia. To właśnie te parametry mają największy wpływ na jakość dźwięku oraz poziom głośności. Jeśli chodzi o moc, to zwykle ma ona wartość od 50 W do nawet 5000 W. Wiele zależy od tego, gdzie zamierzamy umieścić subwoofer. Przykładowo, w pomieszczeniu o powierzchni wynoszącej do 18 m2 wystarczy urządzenie 60 W. Im większy będzie pokój, tym mocniejszego sprzętu będziesz potrzebować. Co ważne, do auta także będziesz potrzebować urządzenia o dużej mocy, minimum 300 W (aby działało ono bez zarzutu i zapewniało dobrej jakości dźwięk o odpowiednim poziomie głośności). Z kolei pasmo przenoszenia (czyli zakres częstotliwości wyrażany w Hz) standardowo wynosi od 20 Hz do 200 Hz. Zwykle to w zupełności wystarczy, aby wyraźnie słyszeć zarówno wysokie, jak i niskie tony (w tym również bas).

Najlepszy subwoofer Sony w 2020 roku wyróżnia się również odpowiednio dobranym materiałem wykonania obudowy. Dobrej jakości sprzęty zazwyczaj produkuje się z drewna, gdyż niektóre jego gatunki (np. różne odmiany brzozy) wykazują świetne właściwości akustyczne i przez to mają pozytywny wpływ choćby na barwę dźwięków.

Jeżeli nie chcesz, aby zakupiony sprzęt zajął dużo miejsca w pokoju czy w samochodzie, koniecznie zwróć też uwagę na jego wymiary (i ewentualnie wagę). Dobrym rozwiązaniem jest zmierzenie przestrzeni, gdzie planujesz zamontować urządzenie.

 

 

Subwoofery Sony – ranking

 

 

Sony SA-NA9ES 

 

Subwoofer Sony SA-NA9ES to model aktywny, który stanowi uzupełnienie kina domowego. Zapewni on wysokiej jakości dźwięk i pozwoli usłyszeć każdy, nawet najmniejszy szmer czy szept. Produkt generuje niezwykle głębokie basy, a za sprawą funkcji Q-Control można swobodnie regulować poziom ich głośności. Obudowa sprzętu została wykonana z drewna (brzoza nordycka). Ten gatunek wyróżniają doskonałe właściwości akustyczne. Wydobywające się ze sprzętu dźwięki będą miały ciepłą barwę.

Prezentowany subwoofer wyposażono w dwa głośniki basowe w rozmiarze 250 mm. Są one zwrócone w przeciwnych kierunkach. Podtrzymuje je specjalna klamra, która pozwala wyeliminować powstawanie drgań i wibracji. Pasmo przenoszenia urządzenia mieści się w zakresie od 20 Hz do 200 Hz, a pobór mocy podczas pracy to 100 W. Przybliżone wymiary sprzętu wynoszą: szerokość – 37,5 cm, wysokość – 45 cm oraz głębokość – 49,5 cm. Waży on ok. 36 kg.

Jak przekonują konsumenci, najlepsze subwoofery Sony powinny nie tylko dobrze się sprawdzać jako element zestawu nagłaśniającego, ale i estetycznie wyglądać. Oba te warunki spełnia model SA-NA9ES. Produkt utrzymany jest w ciemnej kolorystyce i przez to łatwo dopasowuje się do reszty wyposażenia. Poza tym ma on niewielkie wymiary, więc nie zajmuje dużo miejsca w pokoju. Za dodatkowy atut wspomnianego urządzenia można uznać również to, że pobór mocy w trybie czuwania to zaledwie 0,5 W. Nie wpływa ono znacząco na wysokość rachunków za prąd.

 

 

 

 

Sony XS-NW1202E 

 

Sony XS-NW1202E to subwoofer samochodowy, który można zamontować w każdym aucie. To model pasywny w kształcie skrzyni. Jego maksymalna moc wyjściowa wynosi 1800 W, a średnica głośnika to 30 cm. Pasmo przenoszenia produktu mieści się w przedziale od 32 Hz do 1000 Hz. Oznacza to, iż z pomocą powyższego sprzętu można usłyszeć znacznie lepszej jakości dźwięk.

Przedstawiony model ma wymiary: 43 cm x 37 cm x 27 cm, waży ok. 12 kg. Nie zajmie on więc za dużo miejsca w aucie i nie ograniczy swobody ruchów, zwłaszcza pasażerów siedzących na tylnych siedzeniach. Subwoofer ma ekranową obudowę utrzymaną w czarnej kolorystyce. Prezentuje się on wyjątkowo elegancko. Materiał wykonania membrany to polipropylen, który wykazuje dużą odporność na uszkodzenia. Ponieważ urządzenie wyposażono w specjalne, gumowe mocowanie, powstające zakłócenia dźwięków są niewielkie.

Produkt XS-NW1202E to subwoofer Sony w dobrej cenie, który cieszy się bardzo dużą popularnością wśród konsumentów. Dowodem na to są liczne, bardzo pochlebne opinie wydawane na jego temat. Wspomniany sprzęt jest chwalony nie tylko za estetyczny design, ale też za bardzo dobrą jakość dźwięku. Zamontowanie opisanego wyżej modelu w samochodzie sprawia, że słuchanie muzyki podczas jazdy staje się przyjemniejsze. To doskonały sposób na umilenie długiej podróży czy dojazdu do pracy lub szkoły.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status