Najlepszy subwoofer samochodowy pod siedzenie

Ostatnio aktualizowane: 12.04.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Najlepszym subwooferem samochodowym pod siedzenie okazał się Pioneer TS-WX130EA. Zdobył on najwięcej dobrych recenzji od użytkowników, więc postanowiliśmy umieścić go na pierwszym miejscu naszego zestawienia. Sprzęt ma dobre parametry, dlatego zapewnia dźwięk na wysokim poziomie. Niezależnie od tego, jakiej muzyki słuchamy, nie mamy problemów z zakłóceniami np. nieprzyjemnymi szumami. Dodatkowo subwoofer jest łatwy w instalacji, ma on złącze głośnikowe i RCA. Na uwagę zasługuje również to, że sprzęt zajmuje mało miejsca, więc nie ma problemu z tym, aby umieścić go w samochodzie. Zdajemy sobie sprawę z tego, że niektóre osoby mogą szukać czegoś innego i nie być zainteresowane zakupem tego urządzenia. Z tego też powodu przygotowaliśmy inne propozycje. Na drugim miejscu w rankingu znalazł się subwoofer samochodowy pod siedzenie Focal BUS l 20. Ma on kabel ISO, więc możliwe jest jego bezpośrednie podłączenie do radioodtwarzacza. Sprzęt jest solidnie wykonany i ładnie się prezentuje.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki subwoofer samochodowy pod siedzenie wybrać?

 

Podczas jazdy wielu kierowców słucha muzyki. Dla niektórych nie jest ona jedynie elementem towarzyszącym, lecz ważnym czynnikiem, który poprawia komfort jazdy. Aby poprawić jakość odtwarzanej muzyki, wiele osób decyduje się na wybór specjalistycznego sprzętu. Abyśmy mogli wyraźnie słuchać ciężkich tonów powinniśmy zainwestować w dobry subwoofer. Chcesz wybrać ten najlepszy? Zastosuj się do wskazówek z naszego krótkiego poradnika.

 

 

Najlepszy subwoofer samochodowy pod siedzenie w 2021 roku nie zajmuje zbyt dużo miejsca. Jeżeli sprzęt jest zbyt duży, to z pewnością nie zmieści się we wskazanym przez nas miejscu. Właśnie dlatego wybierz subwoofer, który swobodnie mieści się po siedzeniem każdego samochodu. Ważne jest również, aby można było swobodnie wyciągnąć sprzęt spod siedzenia.

Wiele osób powtarza, że najlepsze subwoofery samochodowe pod siedzenie mają dużą moc. Optymalny wynik to od 150 W do 250 W. Taka moc pozwala nam na wyraźne odsłuchiwanie bardzo wysokich oraz niskich tonów. Wszystko jednak zależy od naszych preferencji. Jeżeli oczekujesz od sprzętu dużej mocy, to najlepszym wyborem będzie subwoofer, który ma moc około 500 W.

Do wyboru mamy dwa rodzaje subwooferów: pasywny oraz aktywny. Pierwszy z nich musi być podłączony do wzmacniacza, co może zająć trochę czasu. Takie rozwiązanie gwarantuje jednak wysoką jakość odtwarzanej muzyki. Skomplikowane podłączenie sprzętu może jednak wymagać porady fachowca. Z kolei subwoofer aktywny to taki, którego wszystkie części są zamknięte w jednym urządzeniu. Jakość muzyki nie jest tak dobra, jak w przypadku pierwszego typu, lecz instalacja zajmuje nie więcej niż kilka minut.

Subwoofery różnią się również pod względem konstrukcji. Jednym z najpopularniejszych urządzeń jest subwoofer closed, który nie ma żadnych otworów i generuje bardzo dobrej jakości dźwięk. Typ compact-sub ma bardzo małe gabaryty, więc z pewnością zmieści się pod siedzeniem każdego samochodu. Z kolei subwoofer redpass ma dwa oddzielne głośniki. Emituje on wysokiej jakości dźwięki i dlatego jest wybierany przez osoby, którym zależy na tym parametrze. Subwoofer bandpass niweluje zniekształcenia liniowe poprzez przenoszenie niskich tonów.

 

 

Subwoofery samochodowe pod siedzenie – ranking

 

 

Pioneer TS-WX130EA

 

Zachęcamy do zapoznania się z dokładnym opisem subwoofera samochodowego pod siedzenie Pioneer TS-WX130EA. To sprzęt za który nie zapłacimy tak dużo, jak za inne dostępne w sklepach modele. Ma on kompaktową konstrukcję, jego dokładne wymiary to: 28 cm x 20 cm x 7 cm. Urządzenie ma prostokątny kształt, ciemną obudowę i prosty design pasujący do każdego samochodu. 

Maksymalna moc wyjściowa jest równa 160 W, a moc znamionowa to 50 W. Pasmo przenoszenie wynosi od 40 Hz do 200 Hz. Urządzenie wykorzystuje wzmacniacz klasy D, dzięki któremu jego montaż jest prostszy. Rekomendowany przez nas sprzęt obsługuje wysoki i niski sygnał wejściowy (głośnik i RCA). Wynika z tego, że kupujący nie będzie miał problemów z rozbudową systemu audio.

Opinie, jakie można przeczytać na temat Pioneer TS-WX130EA, są pozytywne, co potwierdza, że konsumenci są zadowoleni z zakupu tego sprzętu. Ich zdaniem ma on intuicyjny system obsługi, więc użytkowanie subwoofera jest komfortowe. 

Pioneer TS-WX130EA to bardzo dobry subwoofer samochodowy pod siedzenie do 500 zł. Dokładne wymiary sprzętu to: 28 cm x 20 cm x 7 cm. Jego moc wyjściowa wynosi 160 W.

Zalety
Prosta instalacja:

Jak wynika z opinii użytkowników, instalacja subwoofera nie jest trudna. Model jest wyposażony we wzmacniacz klasy D, który obsługuje wysoki i niski sygnał wejściowy (wejście głośnikowe i RCA). W efekcie nie ma żadnych problemów z rozbudową systemu audio.

Wysokiej jakości dźwięk:

Urządzenie zapewnia wysokiej jakości dźwięk. Basy są dobrze słyszalne, a dodatkowo nie tracą przestrzennego charakteru. Niezależnie jakiej muzyki słuchamy, ten sprzęt dobrze się sprawdza.

Kompaktowe wymiary:

Subwoofer ma kompaktowe wymiary, dlatego można łatwo znaleźć miejsce do jego umieszczenia. Urządzenie bez trudu zmieści się pod przednim fotelem.

Łatwa obsługa:

Korzystanie ze sprzętu nie jest trudne. Jego obsługa odbywa się za pomocą przełączników, które są umieszczone w widocznym miejscu na urządzeniu.

Prosty design:

Do zakupu tego subwoofera zachęca także fakt, że ma on prosty design i dlatego pasuje do każdego samochodu.

Wady
Podatna na zarysowania obudowa:

Niektórzy użytkownicy zauważyli, że stosunkowo szybko na powierzchni modelu pojawiają się zarysowania.

 

 

 

 

Focal BUS l 20 

 

Focal BUS l 20 to urządzenie, którego instalacja nie sprawia większego problemu. Jest on wyposażony w specjalny kabel ISO, który łatwo można połączyć z radiem. Sprzęt jest przeznaczony do zainstalowania pod siedzeniem, więc nie będzie zabierał zbyt dużo miejsca nawet w małym samochodzie.

Urządzenie jest wykonane z mocnego aluminium, które nie ulega zniszczeniu. Jeżeli chodzi o moc, to wynosi ona 150 W. Możemy być pewni, że wszystkie basy będą brzmiały wyraźnie, a subwoofer to idealny wzmacniacz dla zwykłego radio.

Moduł sterowania subwooferem nie jest skomplikowany i łatwo znajdziemy odpowiedni przycisk. W zestawie znajdziemy całe okablowanie, więc do instalacji nie musimy niczego dokupować. Użytkownikom najbardziej podoba się solidna obudowa produktu. Wspominają oni także o wyraźnym dźwięku, jaki generuje subwoofer.

Subwoofer samochodowy pod siedzenie Focal BUS l 20 ma moc równą 150 W. Pasmo przenoszenia wynosi od 45 Hz do 150 Hz.

Zalety
Prosta instalacja:

Producent zwraca uwagę na to, że sprzęt jest wyposażony w specjalny kabel ISO, który pozwala na łatwe podłączenie subwoofera do radia samochodowego. Nie trzeba specjalnych umiejętności, aby to zrobić.

Kompaktowa konstrukcja:

Kupujący doceniają kompaktową konstrukcję sprzętu. Bez problemu mieści się on pod siedzeniem nawet w małym samochodzie. W związku z tym w żaden sposób nie przeszkadza pasażerom.

Materiał wykonania:

Do produkcji Focal BUS l 20 wykorzystano dobre gatunkowo aluminium, które nie jest podatne na zarysowania.

Okablowanie:

W komplecie otrzymujemy niezbędne okablowanie, więc nie musimy tracić pieniędzy i czasu na zakup potrzebnych do instalacji akcesoriów.

Wady
Brak pilota:

W zestawie nie ma zdalnego pilota, a część osób uważa, że to ułatwiłoby obsługę urządzenia.

 

 

 

 

Clarion SRV250

 

Chcielibyśmy zaprezentować jeden z najczęściej wybieranych subwooferów samochodowych – Clarion SRV250. Urządzenie jest znane z tego, że montaż nie zabiera więcej niż kilka minut, a wszystkie części znajdziemy w zestawie. Subwoofer idealnie mieści się pod siedzeniem każdego, nawet najmniejszego samochodu. Warto dodać, że rozbudowanie nagłośnienia nie jest skomplikowane.

Niektóre części subwoofera są wykonane z kauczuku. Dlatego podczas jazdy wibracje są tłumione, a my możemy cieszyć się bardzo wyraźnym dźwiękiem. Maksymalna moc sprzętu to 150 W. Subwooferem sterujemy z pomocą pilota. Każdy przycisk jest dobrze opisany, więc wybranie odpowiedniej opcji nie powinno być kłopotliwe.

Prezentowany subwoofer samochodowy pod siedzenie w dobrej cenie waży jedynie 2,5 kg. W zestawie znajdziemy również 4 metry przedłużacza, więc nie musimy się martwić, że nie starczy nam kabla. Urządzenie jest utrzymane w srebrnej kolorystyce. Subwoofer prezentuje się elegancko i można go zainstalować nawet w nowoczesnych typach samochodów. Estetyczny wygląd to właśnie cecha, którą chwali wielu kierowców. Uważają również, że urządzenie jest dobrze wykonane.

Clarion SRV250 to subwoofer samochodowy pod siedzenie, którego moc znamionowa wynosi 74 W, a moc maksymalna jest równa 150 W.

Zalety
Pilot przewodowy:

Kupujący otrzymuje w zestawie pilot przewodowy, który pozwala na szybkie sterowanie sprzętem, a dokładniej parametrami takimi jak: wzmocnienie i częstotliwość graniczna filtru dolnoprzepustowego.

Wejścia:

Model ma dwa wejścia, RCA i głośnikowe, więc nie powinno być żadnych problemów z jego podłączeniem. Potwierdzają to osoby wykonujące test subwooferów pod siedzenie tej marki.

Aluminiowa komora:

Warto zwrócić uwagę na aluminiową, odlewaną pod ciśnieniem komorę. Dzięki niej możliwe jest dobre odwzorowanie basowych brzmień.

Wady
Skomplikowana instalacja:

Część użytkowników ma problem z tym, aby dobrze podłączyć urządzenie. Ta czynność według nich zajmuje więcej czasu, niż powinna.

 

 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Produkty te nie sa juz dostepne

 

 

JBL Basspro SL

 

Jeżeli szukasz dobrego subwoofera samochodowego pod siedzenie, to z pewnością będziesz zadowolony z produktu JBL Basspro SL. Ma on kompaktowe wymiary, więc zmieści się pod każdym siedzeniem. Subwoofer ma kształt prostokąta, a jego dłuższy bok ma długość 20 cm. Z kolei profil ma grubość 7 cm. Nie musimy się martwić, że urządzenie utknie pod siedzeniem.

Moc subwoofera wynosi 125 W. Wysokiej jakości bas sprawia, że wyraźnie posłuchamy każdej piosenki. Co więcej, specjalna funkcja zmniejsza zniekształcenia. Prezentowany model ma wzmacniacz, który gwarantuje dobrą jakość dźwięku. Urządzenie ma kilka wejść, które do subwoofera pozwalają podłączyć różnego rodzaju sprzęty.

Dzięki regulacji zwrotnicy oraz equalizera sprzęt dopasowuje się do każdego systemu. Jest to zaleta, o której bardzo często wspominają osoby, które już zdążyły zakupić ten subwoofer. Oprócz tego chwalą kompaktowe wymiary urządzenia.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Subskrybuj
Notify of
guest
2 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
View all comments
Piotr Szymański
Piotr Szymański
1 year ago

Czy to już zmora naszych czasów że ktoś pisze artykuły z których nic nie wynika . Dziwne bo jak ktoś opisuje samochód , to podaje przynajmniej jaki ten samochód ma silnik ( moc , moment , rodzaj paliwa ) a nie tylko że “szybki” , “zrywny” Może porównując subwoofery autor podałby pasmo przenoszenia , rodzaje filtrów , podbicie , sposób regulacji fazy , czułość i rodzaj wejść .

Zespół NR
Admin
1 year ago

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz. Bardzo nam przykro, że artykuł nie spełnił Pana oczekiwań. Nasz zespół składa się z osób o różnej wiedzy technicznej. Możliwe więc, że ten temat został przydzielony niedopowiedniej osobie. Cały czas jednak staramy się ulepszać nasze artykuły i wprowadzamy zmiany sugerowane przez naszych czytelników. Obiecujemy, że w najbliższym czasie dopracujemy i ten artykuł.

Pozdrawiamy,
Zespół NajlepszeRankingi.pl

DMCA.com Protection Status
film indirfilm indirmefull program indir