Najlepszy subwoofer samochodowy JBL

Ostatnio aktualizowane: 06.08.20

 

Jaki subwoofer samochodowy JBL wybrać?

 

W dzisiejszych czasach praktycznie każdy samochód jest wyposażony w radioodtwarzacz. Jednak nie zawsze jest on połączony z dobrymi głośnikami. Dlatego dobór sprzętu grającego do naszego samochodu oraz subwoofera czasem okazuje się niezbędny. Jaki sprzęt zatem wybrać? Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Z pomocą przychodzi poniższy poradnik, w którym znajdziemy kilka wskazówek dotyczących kupna wzmacniacza.

 

 

JBL to amerykańskie przedsiębiorstwo, które zajmuje się produkowaniem sprzętu audio. Firma powstała w 1946 roku i na początku zajmowała się tylko produkcją głośników. Obecnie JBL specjalizuje się w dziedzinie sprzętu nagłaśniającego, ponadto zajmuje się produkcją urządzeń audio do użytku domowego.

Subwoofer to urządzenie, które nie jest niezbędne do odbierania dźwięków radiowych. Jednak wpływa na głębię dźwięku oraz poprawia brzmienie – przy zastosowaniu niskich tonów. Bardzo ważnym aspektem przy wyborze sprzętu jest ilość wolnego miejsca w samochodzie, dlatego że subwoofer swoją obudową nie powinien dotykać klapy bagażnika lub oparcia fotela. Poza tym przy rozmiarze głośnika powinniśmy wziąć pod uwagę, akustyczną ilość przestrzeni. Najlepsze subwoofery samochodowe JBL są łatwe do zamontowania w samochodzie i wytrzymałe, zapewniając dobrej jakości dźwięk, by podróż była przyjemna i nie dłużyła się.

Wyróżniamy dwa rodzaje urządzeń: aktywne oraz pasywne. Pierwszy typ jest odpowiedni dla osób, które chcą skupić kilka elementów nagłośnienia w jednym, takich jak wzmacniacz, subwoofer oraz inne podzespoły. Natomiast pasywne charakteryzują się tym, że trzeba osobno dopasować do siebie wzmacniacz i subwoofer, a następnie połączyć zwojem kabli. Jest to rozwiązanie droższe, ale bardziej profesjonalne.

Najlepszy subwoofer samochodowy JBL w 2020 roku zapewnia dobrą jakość dźwięku. Jak to sprawdzić? Warto przeczytać kilka recenzji produktów. Chcemy jednak podkreślić, że w przypadku urządzeń JBL konsumenci bardzo rzadko narzekają na jakość dźwięku.

Omawiając subwoofer samochodowy, należy zaznaczyć, że jest kilka rodzajów skrzyń to tego produktu: zamknięte – idealne do małych niewielkich przestrzeni, z bassreflexem – posiadają możliwość dostrojenia do żądanej częstotliwości, wentylowane – bardziej skomplikowane, ale z głębokim dźwiękiem, band pass – to połączenie skrzyni otwartej i zamkniętej, a ostatnim rodzajem jest tuba samochodowa – cechująca się bardzo wąskim pasmem przenoszenia, stąd duże rozmiary tych produktów. Wybór powinien być podyktowany własnymi preferencjami.

Przy wyborze trzeba zwrócić uwagę na moc, która powinna być ok. 1,5 – 2 razy mniejsza od mocy głośników. Producenci najczęściej podają moc szczytową, którą można osiągnąć tylko przez moment. Dlatego też należy zwrócić uwagę na moc, która jest na tym samym poziomie, oznaczaną jako RMS. Może ona wynosić od 75 W do nawet 400 W.

 

 

Subwoofer samochodowy JBL – Ranking

 

 

JBL CSX-1400BP 

 

Produkt JBL CSX-1400BP to skrzynia basowa, która łączy zarówno zalety obudowy szczelnej oraz wentylowanej. Takie połączenie zapewnia dźwięk o wysokiej przejrzystości, a także dużej mocy. Ten rodzaj subwoofera to potężny sprzęt, którego maksymalna moc to 1400 W. Z kolei moc znamionowa to 350 W, a pasmo przenoszenia dźwięku 45 Hz – 130 Hz.

Cały zestaw zawiera stylowo wykonaną skrzynię wraz z głośnikiem. Jest to produkt designerski, ponieważ ma wbudowane, pomarańczowe podświetlenie LED, które jest dodatkowym atutem wizualnym. Poza tym subwoofer ma piękny, akrylowy panel, pozwalający obserwować, jak głośnik sprawuje się podczas pracy, a wykończenie jest materiałowe.

Wśród Internautów można przeczytać same pozytywne opinie na temat produkt JBL CSX-1400BP. Użytkownicy, recenzując produkt, piszą, że ten rodzaj subwoofera samochodowego działa niezawodnie, nic nie charczy, a dźwięk jest bardzo czysty. Dodatkowo cieszy fakt, że produkt jest bardzo atrakcyjny wizualnie.

 

 

 

 

JBL S2-1224SS 

 

Jeśli szukasz produktu, który jest niezawodny i zapewnia dobrą jakość dźwięku, to sprzęt JBL S2-1224SS z pewnością przeznaczony jest dla Ciebie. Subwoofery z serii S2 wyposażone są w wyjątkową technologię, a także dolny resor, co wzmacnia bas i poprawia precyzję odtwarzania. Produkt wyróżnia się dobrym brzmieniem. Z kolei głośniki gwarantują wysoką wydajność i moc ciągłą na poziomie 275 W.

Dużym atutem jest zastosowanie systemu Slipstream, który znacznie zmniejsza hałas wytwarzany przy wysokim ciśnieniu akustycznym. Ponadto minimalizuje zakłócenia, będące wynikiem przepływu powietrza.

Do najważniejszych cech produktu JBL S2-1224SS możemy zaliczyć między innymi wentylowaną skrzynię basową. Szczytowa moc tego sprzętu sięga 1100 W, natomiast pasmo przenoszenia dźwięku mieści się w przedziale 25 Hz – 175 Hz. Warto też zaznaczyć, że większość systemów w subwooferach przystosowana jest do impedancji – 2 lub 4 ohm. Natomiast opisywany produkt pozwala na wybór jednej lub drugiej wersji.

Ten subwoofer samochodowy JBL w dobrej cenie jest solidnie wykonany i łatwy do zamontowania. Poza tym zapewnia głębokie i czyste brzmienie. Konsumenci chwalą produkt za funkcjonalność oraz zastosowanie nowoczesnych technologii.

 

 

 

 

JBL Basspro SL 

 

Godnym polecenia produktem jest JBL Basspro SL. Sprzęt można zamontować w niemal każdym samochodzie pod przednim siedzeniem. Co ważne, wyposażony jest w potężny bas do różnych rodzajów systemów car audio. Natomiast energooszczędny wzmacniacz daje dużą moc, aby napędzić głośnik i wyemitować stosunkowo mało ciepła, nawet przy intensywnej pracy. Moc znamionowa sprzętu to 125 W, a pasmo przenoszenia wynosi 50Hz – 120Hz.

Ten rodzaj subwoofera ma głośnik, który wykorzystuje niestandardowy układ ochronny oraz zapewnia odpowiednią wydajność przy przeróżnych poziomach wyjścia. Oczywiście odbywa się to bez wpływu na czystość dźwięku i brzmienia.

Użytkownicy, którzy zakupili ten produkt, chwalą go za unikalną dobrze wykonaną, kompaktową obudowę. Poza tym pozytywne opinie wynikają z niskiego poziomu zakłóceń oraz znakomitej charakterystyki brzmienia.

Warto również zaznaczyć, że produkt JBL Basspro SL, bez większego problemu, można dokładnie dostosować do większości systemów car audio – urządzenie wyposażono w elektroniczną regulację zwrotnicy, jak też elastyczne ustawienia equalizera.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status