Najlepszy subwoofer samochodowy aktywny

Ostatnio aktualizowane: 14.08.20

 

Jaki subwoofer samochodowy aktywny wybrać?

 

Subwoofer to specyficzny rodzaj głośnika, który odpowiada za odtwarzanie najniższych częstotliwości dźwięków, czyli tak zwanych basów. Dzięki niskim tonom muzyka ma lepsze brzmienie i głębię, a odtwarzane dźwięki są lepszej jakości. W niniejszym artykule podpowiadamy, na co zwracać uwagę podczas zakupu takiego urządzenia i czym charakteryzuje się najlepszy aktywny subwoofer samochodowy w 2020 roku.

 

 

Subwoofery można podzielić na aktywne i pasywne. Pierwszy rodzaj ma wbudowany wzmacniacz, jest on jednak bardzo uproszczony, przez co generowany dźwięk może nie być najlepszej jakości. Jest to jednak zdecydowanie tańsza i dużo praktyczniejsza opcja, gdyż nie potrzebujemy dwóch oddzielnych sprzętów. Drugi typ nie ma takiego wzmacniacza, jednak wraz z dobrze dobranym, oddzielnym modelem, może zapewnić nieco lepsze brzmienie.

Urządzenia obudowane są specjalnymi skrzyniami, które również dzielą się na kilka typów. Wśród oferowanych modeli najczęściej spotkać można wersję zamkniętą oraz otwartą z bass-reflexem. Pierwszy rodzaj charakteryzuje się basem wysokiej jakości oraz dobrze odwzorowanymi, niskimi tonami. Jeśli jednak chcemy uzyskać głęboki i obfity dźwięk, zdecydujmy się na model wyposażony w bass-reflex, czyli specjalny otwór, który umożliwia uzyskiwanie większego zakresu niskich częstotliwości.

Subwoofer montuje się w bagażniku, ale nie powinien dotykać on klapy i oparcia fotela. Głośnik musi mieć przestrzeń, aby wytworzyć tzw. falę akustyczną. Dlatego przed zakupem warto sprawdzić ilość dostępnego miejsca – zmierzmy dokładnie wysokość, szerokość i głębokość bagażnika. Jeśli nasz samochód dysponuje niewielką przestrzenią, możemy usunąć tylne siedzenia lub zdecydować się na mniejszy model.

Najlepsze aktywne subwoofery samochodowe dysponują również takim poziomem mocy, który daje dobrej jakości bas. Sprzęty mieszczące się w przedziale od 75 W do 250 W z pewnością spełnią oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników. Z mocą ściśle związana jest również konstrukcja naszego bagażnika. W samochodach z nadwoziem typu sedan warto wybrać urządzenie o większej mocy, ponieważ bagażnik jest szczelnie odgrodzony od kabiny pasażerskiej. Wymaganą ilość basu łatwiej uzyskać w autach typu kombi lub hatchback, gdyż dźwięk z łatwością przedostanie się do wnętrza pojazdu.

 

 

Subwoofery samochodowe aktywne – Ranking  

 

 

Blaupunkt GTB 8200A 

 

Jeśli jesteś posiadaczem samochodu z niewielkim bagażnikiem i szukasz odpowiedniego subwoofera, który nie zajmie dużo miejsca, ale zapewni mocne brzmienie, koniecznie zapoznaj się z modelem Blaupunkt GTB 8200A. Wymiary urządzenia to długość – 25 cm, wysokość – 26 cm oraz głębokość – od 20,2 cm do 27 cm, więc zmieści się ono w każdym bagażniku.

Moc wyjściowa sprzętu wynosi 200 W. Jest to wersja aktywna wyposażona w obudowę typu bass-reflex oraz wbudowany wzmacniacz. Taka konstrukcja sprawia, że sprzęt doskonale podkreśla niskie tony, dlatego jest często wybierany przez osoby lubiące mocny bas.

Głośnik tego modelu został umieszczony centralnie w skrzyni, dzięki czemu dźwięk rozchodzi się równomiernie po przestrzeni w samochodzie. Dodatkową zaletą produktu jest wbudowany adapter, który umożliwia jego podłączenie również w przypadku braku odpowiedniego wejścia w radiu. Subwoofer Blaupunkt GTB 8200A cieszy się dużą popularnością wśród konsumentów ze względu na łatwy montaż, z którym poradzi sobie każdy.

 

 

 

 

ALPINE SWE-815 

 

Model ALPINE SWE-815 to aktywny subwoofer samochodowy w dobrej cenie zapewniający głębokie brzmienie basu. Produkt ma wbudowany wzmacniacz, dzięki któremu mamy zapewniony wyraźny i czysty dźwięk.

Subwoofer składa się z głośnika niskotonowego o mocy 200 W, który zamknięty został w niewielkiej skrzyni mieszczącej się w niemal każdym bagażniku samochodu. Wymiary całości to 28,8 cm x 29,1 cm x 25,3 cm. Jest to model z bass-reflexem o kształcie klina, który sprawia, że urządzenie jest bardziej wydajne i można je łatwo zainstalować. Dodatkowo sprzęt ma aluminiową maskownicę chroniącą membranę głośnika.

Do urządzenia dołączony jest pilot pozwalający na swobodną regulację głośności basu, ustawienie filtrów dolnoprzepustowych oraz obrót fazy. Konsumenci w swoich opiniach podkreślają, że model ALPINE SWE-815 jest także bardzo prosty w obsłudze i montażu. Dzięki niemu uzyskujemy profesjonalnie brzmiący bas, który zadowoli każdego melomana.

 

 

 

 

Focal BUS I 20 

 

Godnym polecenia subwooferem aktywnym jest zestaw Focal BUS I 20 składający się ze wzmacniacza i wysokiej jakości głośnika – elementy te zamknięto w stylowej, aluminiowej obudowie. Całość zapewnia głębokie brzmienie basu, które wzbogaci każdą podróż samochodem.

Urządzenie wyposażone jest w specjalny moduł pozwalający na regulację głośności basu, ustawianie filtra dolnoprzepustowego oraz obrót fazy. Niewielkie gabaryty urządzenia (34,4 cm x 25 cm x 7,2 cm) sprawiają, że bez problemu zmieści się w bagażniku nawet małego samochodu. Dużą zaletą jest także płaski kształt, który sprawia, że sprzęt zmieści się także pod fotelem.

Subwoofer jest kompatybilny z każdym modelem radioodtwarzacza. Nie tylko zajmuje niewiele miejsca, ale jest także wyjątkowo solidnie wykonany i odporny na uszkodzenia. Dzięki dołączonemu zestawowi kabli sprzęt jest również łatwy w montażu. Konsumenci doceniają ten model także za prosty, ale elegancki design.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status