Najlepszy soundbar Sony

Ostatnio aktualizowane: 15.04.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Soundbar to urządzenie, które zyskuje coraz większą popularność wśród konsumentów. W związku z tym w sklepach można znaleźć wiele modeli, co powoduje, że wybór jednego z nich często okazuje się problematyczny. Aby pomóc Ci w zakupach, przygotowaliśmy ranking tego typu urządzeń. Znajdziesz tu sprzęty, które zdobyły dobre opinie konsumentów i są uznawane za solidnie wykonane. Możesz mieć pewność, że kupując którykolwiek z przedstawionych modeli nie zawiedziesz się. Na pierwszym miejscu w zestawieniu znalazł się soundbar Sony HT-CT80. Produkt ma elegancki design, więc pięknie prezentuje się w pomieszczeniu. Prosty wygląd urządzenia sprawia, że łatwo można dopasować go do innych, posiadanych przez nas sprzętów. Model ma m.in. funkcję Bluetooth, która umożliwia szybkie połączenie ze smartfonem i przesyłanie ulubionej muzyki. Drugie miejsce w rankingu zajął soundbar Sony HT-CT290. Jest to produkt łatwy w obsłudze, więc nawet jeśli nigdy wcześniej nie miałeś tego typu sprzętu, nie musisz się obawiać, że nie poradzisz sobie z jego użytkowaniem.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jak soundbar Sony wybrać?

 

Coraz popularniejsze w naszych domach stają się urządzenia soundbar. Jest to przystawka, która łączy się z telewizorem za pomocą wejścia optycznego lub kabla HDMI. Jest ona wyposażona w zależności od modelu w 2 do 12 głośników, które rozmieszcza się w różnych miejscach pokoju. Dzięki temu uzyskuje się efekt dźwięku przestrzennego. Jakość takiego dźwięku jest również znacznie lepsza niż tego emitowanego przez telewizor. Obecnie najlepsze soundbary Sony, są wykonane w standardzie od 2.1 do nawet 7.1. Przy czym pierwsza liczba wskazuje na ilość głośników, a druga na ilość subwooferów.

Rodzaje dźwięku

Urządzenie soundbar często posiada szereg funkcji możliwych do ustawienia. Inne ustawienia są dla słuchania muzyki, gdzie istotne są basy i generowanie czystego dźwięku, innych ustawień wymagają filmy, a jeszcze innych mecz footbolowy. Dlatego producenci wyposażają swoje urządzenia w rozmaite ustawienia i oprogramowanie dodatkowe, aby sprostać wymogom odtworzenia najlepszej atmosfery meczu piłkarskiego, czy koncertu w filharmonii. Takimi elementami rozszerzającymi funkcjonalność są również takie funkcje, jak Virtual Surround Sound, która odpowiada za emitowanie dźwięku zewsząd otaczającego słuchacza. Crystal Amplifier Plus to funkcja generowania czystego dźwięku. Dodatkowo większość urządzeń ma możliwość regulowania tonów wysokich i niskich, a także korekcję dźwięku.

 

Ilość dekoderów dźwięku

Jest to jeden z najistotniejszych parametrów. Większość urządzeń oferuje dekodery Dolby Digital, DTS. Jednak im więcej Twój soundbar posiada dekoderów, wym więcej urządzeń, z którymi będzie on kompatybilny. Także przy zakupie wybierz taki model, na którym producent podaje więcej dekoderów obsługiwanych. Najlepszy soundbar Sony w 2021 roku powinien obsługiwać Dolby Digital, Dolby Digital Plus, Dolby True HD, DTS 96/24 oraz DTS HD Master Audio.

 

Łączność bezprzewodowa

Mając do podłączenia 5 głośników umieszczonych w różnych częściach pokoju, trudno jest sobie poradzić z nadmiarem kabli. Dlatego bardzo istotne jest, aby soundbar dysponował łącznością bezprzewodową. Najczęściej obecnie jest wykorzystywana łączność Bluetooth. Służy ona także do przesyłania plików muzycznych, czy innych danych. Część modeli do przesyłu danych wykorzystuje również technologię NFC (Near Field Communication). Jest ona niezwykle prosta w obsłudze, nie mniej warunkiem jest, że zarówno odbiornik, jak i nadajnik pracują w tej technologii.

 

 

Soundbar Sony – Ranking

 

 

Sony HT-CT80 

 

Soundbar SONY HT-CT80, to kolejny, czołowy model zapewniający dźwięk, jak podczas seansu filmowego w kinie. Mamy tu 2.1 kanałowy głośnik w formie listwy, a także bezprzewodowy subwoofer. Jednostka centralna ma wymiary 901 x 52 x 84 mm, a subwoofer 165 x 243 x 296 mm.

Transmisja danych odbywa się bezprzewodowo za pomocą łącza Bluetooth lub technologii NFC. Po sparowaniu np. smartfonu z urządzeniem za pomocą technologii Bluetooth można nie tylko słuchać muzyki ze smartfonu, ale także zarządzać soundbarem – regulować głośność, wybierać utwory do odtwarzania.

Połączenie NFC nawiązuje się przez przyłożenie urządzenia posiadającego tę technologię do symbolu „N” na obudowie, wówczas wszystkie czynności nawiązania połączenia zostaną przeprowadzone automatycznie. W urządzeniu tym mamy szeregu wejść do podłączenia różnorakiego sprzętu peryferyjnego.

Jest tu wejście analogowe, port USB. A telewizor lub odtwarzacz DVD podłączymy za pomocą przewodu optycznego. Według użytkowników soundbar emituje znacznie lepszy dźwięk, niż ten wychodzący z telewizora. Jest również wygodny w użytkowaniu i estetyczny.

Model HT-CT80 to bardzo dobry soundbar Sony do 700 zł. Wymiary głośnika niskotonowego to 16,5 cm x 24,3 cm x 29,6 cm, a głośnika satelitarnego 90,1 cm x 5,2 cm x 8,4 cm.

Zalety
Design:

Prezentowany soundbar ma klasyczny design. Czarna obudowa jest solidnie wykonana, więc wykazuje dużą odporność na różnego rodzaju uszkodzenia. Z uwagi na swój kolor produkt będzie się dobrze prezentował w każdym wnętrzu.

Bluetooth:

Użytkownik ma możliwość podłączenia soundbara do innego urządzenia przenośnego za pomocą bezprzewodowego łącza Bluetooth. W efekcie może słuchać zapisanej w telefonie muzyki na dobrej jakości głośnikach.

Dźwięk:

Osoby, które miały okazję przetestować model Sony HT-CT80 potwierdzają, że jakość dźwięku jest bardzo dobra. Urządzenie bez wątpienia spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagającego konsumenta.

Port USB:

Na obudowie znajduje się port USB - jeśli swoją ulubioną muzykę masz zapisaną na dysku zewnętrznym bez problemu podłączysz go do urządzenia.

Mobilność:

Soundbar waży mniej niż 3 kg, więc jego przenoszenie jest proste. Ma też kompaktowe wymiary, więc nie zajmuje dużo miejsca.

Wady
Pilot zdalnego sterowania:

Część osób uważa, że pilot zdalnego sterowania mógłby być lepiej wykonany. Czasami zdarza się, że przyciski się zacinają.

 

 

 

 

Sony HT-CT290 

 

Nasze zestawienie nie byłoby kompletne bez modelu Sony HT-CT290. Jest to soundbar wykonany z dobrych gatunkowo tworzyw. To daje nam pewność, że produkt nie zniszczy się zbyt szybko. Opinie konsumentów wskazują, że na obudowie nie widać zarysowań, co sprawia, że prezentuje się ona atrakcyjnie przez długi czas.

Prezentowany soundbar ma moc równą 300 W. Jego wymiary są następujące: szerokość – 17 cm, wysokość – 34,2 cm i głębokość – 36,2 cm. Produkt waży 6,3 kg. W zestawie otrzymujemy listwę głośnikową, która dobrze odwzorowuje brzmienie wysokich i średnich tonów. Bezprzewodowy subwoofer można dowolnie ustawiać – zarówno w pionie, jak i na boku. Nie wpływa to na jakość dźwięku.

Opinie na temat Sony HT-CT290 są pozytywne, co sprawia, że urządzenie sprzedaje się bardzo szybko. Użytkownicy, którzy zdecydowali się na jego zakup są zadowoleni z podjętej decyzji. Model zapewnia dobrą jakość dźwięku i jest prosty w obsłudze.

Soundbar Sony HT-CT290 ma moc 300 W. Subwoofer waży 6,3 kg, a jego wymiary to: szerokość – 17 cm, wysokość – 34,2 cm i głębokość – 36,2 cm.

Zalety
S-Force PRO Front Surround:

Technologia S-Force PRO Front Surround sprawia, że dźwięk ma zadowalającą jakość. W efekcie użytkownik może poczuć się, jak w sali kinowej. Jeśli lubisz oglądać filmy, model T-CT290 z pewnością przypadnie Ci do gustu.

HDMI ARC:

Znajdujące się na obudowie wejście HDMI ARC umożliwia szybkie podłączenie sprzętu do telewizora za pomocą tylko jednego kabla. Czynność ta trwa dosłownie kilka chwil.

Bluetooth:

Sprzęt ma funkcję bezprzewodowego łącza Bluetooth, która umożliwia szybkie przesyłanie plików muzycznych i ich odtwarzanie na soundbarze. Konsumenci zapewniają, że łatwo skonfigurować swojego smartfona z prezentowanym urządzeniem muzycznym.

Ułożenie:

Subwoofer może ustawić pionowo lub na boku bez obaw o zniekształcenia dźwięku.  

Wady
Pielęgnacja:

Produkt ma czarną obudowę, więc widać na nim osadzający się kurz. W związku z tym trzeba stosunkowo często czyścić urządzenie, aby było ono idealnie czyste.

 

 

 

 

Sony HT-CT800 

 

Jeśli poszukujesz dobrej jakości urządzenia, jesteśmy pewni, że soundbar Sony HT-CT800 spełni Twoje oczekiwania. Produkt ma prosty, a przy tym atrakcyjny design. Model będzie się dobrze prezentował w każdym wnętrzu.

Moc sprzętu jest równa 350 W. Bezprzewodowy subwoofer waży 7,8 kg, więc jego przenoszenie nie stanowi problemu. Jego dokładne wymiary to: szerokość – 19 cm, wysokość – 38,2 cm i głębokość – 38,6 cm. Do zestawu dołączony jest uchwyt montażowy, dlatego instalacja jednostki centralnej nie jest trudna. Produkt ma wbudowane łącze Wi-Fi i Bluetooth. Użytkownik ma możliwość podłączenia sprzętu muzycznego do innych urządzeń mobilnych np. smartfona czy tabletu.

Soundbar wyróżnia bardzo dobra jakość odtwarzanego dźwięku. Oglądając filmy możemy poczuć się, jak w sali kinowej. Przenośny subwoofer jest wyposażony w baterie, które, jak twierdzą konsumenci, nie wyczerpują się zbyt szybko. Model ma intuicyjny system obsługi. Odpowiednio opisane przyciski ułatwiają wybranie interesujących nas ustawień.

Sony HT-CT800 to soundbar o mocy 350 W. Subwoofer waży 7,8 kg, a jego wymiary to: szerokość – 19 cm, wysokość – 38,2 cm i głębokość – 38,6 cm.

Zalety
Chromecast:

Soundbar ma wbudowany Chromecast, który umożliwia przesyłanie plików audio z ponad 100 różnych aplikacji bezpośrednio do urządzenia. Możesz to zrobić, używając smartfona, tableta czy laptopa. Wystarczy wybrać przycisk przesyłania - przesyłanie trwa kilka sekund.

Dolby TrueHD:

Technologia Dolby TrueHD sprawia, że możemy odtwarzać dźwięk w jakości hi-fi. W rezultacie jest on niezwykle realny, co gwarantuje niezapomnianą rozrywkę.

Obsługa:

Opinie konsumentów wskazują, że obsługa urządzenia nie jest trudna. W zestawie otrzymujemy czytelną instrukcję obsługi, która umożliwia zapoznanie się z oferowanymi przez sprzęt funkcjami.

Wady
Obudowa:

Niektórzy użytkownicy zauważyli, że na obudowie stosunkowo szybko pojawiają się zarysowania. Dlatego tak ważne jest to, aby do czyszczenia urządzenia używać miękkiej szmatki.

 

 

 

 

Jak podłączyć soundbar Sony do telewizora?

 

Kiedy na podstawie informacji, jaki soundbar Sony jest polecany do skompletowania kina domowego, uda Ci się kupić właściwy sprzęt, pozostaje Ci jedynie podłączenie go do telewizora. Obawiasz się, że nie poradzisz z tym sobie samodzielnie? Nie martw się, podpowiadamy krok po kroku, jak podłączyć soundbar Sony do TV.

 

 

Telewizor z cyfrowym gniazdem optycznym

Podłączenie soundbara do telewizora nie jest tak trudne, jak początkowo się wydaje. Mając model wyposażony w cyfrowe gniazdo optyczne, wystarczy wykorzystać kabel optyczny, który znajdziemy w opakowaniu razem z soundbarem. Jeden z jego końców należy umieścić w wejściu Optical Out z tyłu telewizora, a drugi w gniaździe Optical In we wzmacniaczu. Przewód optyczny przesyła dźwięk cyfrowo, za pośrednictwem światła. Jest on zbudowany z włókna światłowodowego i nie jest podatny na radiowe oraz elektromagnetyczne zakłócenia. To sprawia, że tego typu kabel na wyjściu podaje taki sam dźwięk, jaki dostał na wejściu, czyli w telewizorze. Uważajmy, aby podczas podłączania soundbara przypadkowo nie zagiąć kabla, ponieważ możemy doprowadzić w ten sposób do przerwania światłowodu. Zniszczonego przewodu optycznego nie da się naprawić przy użyciu lutownicy bądź taśmy izolacyjnej, konieczna jest wymiana na nowy model.

 

Telewizor bez cyfrowego gniazda optycznego

Jeżeli mamy starszy telewizor, bez cyfrowego gniazda optycznego, również możemy podłączyć do niego soundbar. Jednak w takim przypadku nie użyjemy kabla optycznego. Potrzebny nam będzie analogowy przewód audio, najczęściej trzeba dokupić go osobno. Znajdziemy go w każdym sklepie RTV i AGD. Jeden koniec kabla trzeba podłączyć do gniazda Headphone w telewizorze, a drugi do gniazda na panelu soundbara.

 

Telewizor z portem HDMI z funkcją ARC

Gdy telewizor jest z portem HDMI i funkcją ARC, do połączenia z soundbarem można wykorzystać kabel HDMI. Z jego pomocą trzeba połączyć port HDMI In (ARC) z portem TV Out (ARC). Zajmie nam to nie więcej niż kilka minut, co oznacza, że podłączenie soundbara do telewizora nie wymaga znajomości nowoczesnych technologii. Wystarczy sprawdzić, w jakie gniazda został wyposażony nasz sprzęt.

 

 

Gdy z soundbara nie dobiega dźwięk z telewizora

Może się zdarzyć, że po podłączeniu soundbara nie słychać dźwięku z telewizora. Co zrobić w takiej sytuacji? Na początek należy się upewnić, że użyty kabel nie został w żadnym miejscu uszkodzony. Czasami konieczna może być jego wymiana. W przypadku, kiedy telewizor jest zgodny ze zwrotnym kanałem audio, powinniśmy sprawdzić, czy soundbar rzeczywiście jest podłączony do odpowiedniego gniazda, czyli HDMI. Być może przez nieuwagę włożyliśmy końcówkę przewodu do niewłaściwego wyjścia, w efekcie czego dźwięk nie jest przekazywany do soundbara.

Posiadacze telewizora niezgodnego z kanałem zwrotnym audio muszą pamiętać o tym, że dźwięk nie będzie słyszany z soundbara, nawet mimo użycia kabla HDMI. Należy wymienić go na kabel optyczny, wtedy urządzenie powinno działać bez zarzutu.

 

Gdy dźwięk słychać nie tylko z soundbara, ale i telewizora

Jeżeli po podłączeniu soundbara dźwięk słychać zarówno z niego, jak i telewizora, trzeba wyciszyć jeden ze sprzętów. Z kolei, kiedy zorientujemy się, że poziom głośności słyszanych dźwięków jest za niski, wystarczy zwiększenie go przy pomocy pilota. Czasem konieczne jest również sprawdzenie, czy wszystkie przewody są dobrze podłączone lub wyłączenie funkcji tłumienia (jeżeli jest włączona).

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Produkty te nie sa juz dostepne

 

 

Sony HT-RT5

 

Pierwszy z produktów, Sony HT-RT5, soundbar Sony w dobrej cenie, jest urządzeniem bezprzewodowym z głośnikiem w formie listwy, a także bezprzewodowymi głośnikami 5.1 o mocy 550 W. Wymiary jednostki centralnej wynoszą: szerokość 108 cm, wysokość 5,6 cm oraz głębokość 12,8 cm, a samego subwoofera szerokość 19,1 cm, wysokość 38,3 cm i 38,6 cm głębokość.

Technologia NFC (Near Field Communication) pozwala na eliminację skomplikowanych połączeń kablowych. Wystarczy przyłożyć urządzenie z technologią NFC do symbolu „N” na obudowie. W przypadku braku technologii NFC można subwoofer również połączyć za pomocą łączności bezprzewodowej Bluetooth.

Ponieważ głośnik jest również wyposażony w łącze Bluetooth. Dzięki temu, przy zgodności z kodekami LDAC, SBC i AAC, można przesłać dźwięk na słuchawki i mieć dźwięk tylko dla siebie. Różne tryby dźwięku pozwalają na uzyskanie zbliżonego do naturalnego efektu.

Na przykład tryb „futbol” odtwarza oprawę dźwiękową tożsamą z tą, jaka panuje na stadionie piłkarskim. A tryb ClearAudio+ optymalizuje jakość dźwięku i zapewnia muzyce spójne i czyste brzmienie. Użytkownicy potwierdzają to, że urządzenie ma wyjątkowe efekty dźwiękowe. Ponadto chwalą łatwą kalibrację i dobre działanie bezprzewodowe urządzenia.

 

 

Sony HT-XT3

 

Sony HT-XT3, to soundbar przeznaczony dla prawdziwych miłośników muzyki. Dzięki aplikacji SongPal urządzenie może łączyć się z różnymi urządzeniami grupy Sony i wybierać playlisty, które odtwarza w różnych pokojach. Aplikacja również korzysta z różnych bibliotek nagrań i serwisów muzycznych on-line.

Głośnik 2.1 umożliwia słuchanie ścieżek filmowych w wysokiej rozdzielczości, zapewniając bogate i mocne brzmienie. A technologia S-Force PRO Front Surround pozwala na naturalne trójwymiarowe pole dźwiękowe, dzięki niej dźwięk Cię dosłownie otacza ze wszystkich stron.

Przesył danych za pomocą łącza Bluetooth firma Sony rozwiązała za pomocą kodeka LDAC, co w porównaniu ze standardowym przesyłem Bluetooth zapewnia trzy razy większą szybkość. Kodek ten obsługuje częstotliwość próbkowania 96 kHz i efektywniejsze kodowanie.

Producent dopasował Sony HT-XT3 do używania go z telewizorami tej samej marki, dzięki czemu telewizor ustawiony na obudowie urządzenia soundbar (obudowa wytrzymuje do 50 kg obciążenia) doskonale się razem z nim prezentuje. Użytkownicy tego modelu zauważają, że jest tu bardzo dobry, zrównoważony efekt dźwiękowy i bardzo dobrze wyważone basy, idealnie wspomagające dźwięk.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status
film indirfilm indirmefull program indir