Najlepszy Soundbar Samsung

Ostatnio aktualizowane: 15.04.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Myśląc o zakupie soundbara marki Samsung wiele osób zastanawia się, który z oferowanych przez producenta modeli okaże się najlepszy. Dlatego na podstawie zebranych opinii stworzyliśmy ranking produktów cieszących się największą popularnością wśród użytkowników. Na pierwszym miejscu w zestawieniu uplasował się soundbar Samsung HW-K950. To urządzenie zostało stworzone z myślą o prawdziwych fanach dobrej jakości dźwięków. Łączność Bluetooth pozwala łatwo sparować sprzęt z naszym telefonem, co zwiększa możliwości jego zastosowania. Dodatkowo nie musimy się martwić o splątane kable. Na uwagę zasługuje technologia Surround Sound Expansion Plus. To ona sprawia, że odtwarzany dźwięk zyskuje jeszcze lepszą jakość. Podobnym uznaniem cieszy się soundbar Samsung HW-K450. W zestawie z głośnikiem znajdziemy dodatkowo subwoofer, dzięki któremu bardziej wzmocnimy efekty dźwiękowe emitowane przez urządzenie. Sporym udogodnieniem jest to, że model HW-K450 można zamontować na ścianie. Urządzenie podłącza się do telewizora korzystając z łączności Bluetooth. Zdaniem konsumentów jest to bardzo praktyczne rozwiązanie.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki soundbar Samsung wybrać ?

 

Przewodnik zakupowy

Telewizory nie zawsze mają dobre głośniki, dlatego warto zainwestować w soundbar. Jest nieco tańszy od kina domowego, a co najważniejsze, prostszy w obsłudze. Wystarczy jeden kabel lub system Bluetooth, aby podłączyć go do naszego telewizora. Ze względu na kompaktowe rozmiary będzie to również idealna opcja dla małych pomieszczeń. Jeżeli chcesz nabyć produkt tego typu, ale nie masz o nim zbyt wiele informacji, to zapraszamy do przeczytania naszego poradnika. Na jego końcu umieściliśmy zestawienie trzech najlepszych soundbarów Samsung.

 

 

Mottem firmy Samsung jest doskonałość, do której próbują doprowadzić każdy produkt wychodzący z ich taśmy produkcyjnej. Urządzenia tej marki charakteryzują się dbałością o szczegóły, a także estetycznym wyglądem. Firma jest na rynku już od prawie 50 lat.  Produkcję rozpoczęto od kuchenek mikrofalowych w Korei Południowej, a dziś,  Samsung zajmuje się produkcją sprzętu RTV i AGD na całym świecie.

Najważniejszą rzeczą przy zakupie soundbara jest generowanie dźwięku. Sprzęt tego typu jest zazwyczaj wyposażony w funkcje wspomagające, takie jak Virtual Surround Sound, które imituje dźwięk surround. Crystal Amplifier z kolei, pomaga w generowaniu czystego dźwięku. Warto wybrać model, który ma możliwość regulacji tonów niskich i wysokich. Sprawia to, że dźwięk wydobywający się z przyrządu będzie przyjemniejszy dla naszego ucha. W regulacji dźwięku może nam pomóc także korektor dźwięku.

Przed zakupem nie zapomnijmy sprawdzić, czy soundbar jest kompatybilny z wszystkimi urządzeniami, pod które chcemy go podłączyć. Chodzi tutaj nie tylko o rodzaje gniazd, lecz także o dekodery dźwięku w telewizorze.

Dodatki do soundbara mogą znacznie ułatwić nam jego użytkowanie. Możemy wybrać model, który jest bezprzewodowy. Będziemy mogli połączyć go bez problemu nawet z naszym tabletem lub telefonem. W niektórych urządzeniach zamontowano także radio, a czasem spotkamy nawet modele z odtwarzaczem płyt CD i DVD.

 

 

Soundbary Samsung – Ranking

 

 

Samsung HW-K950 

 

Nasze zestawienie nie byłoby kompletne bez soundbara Samsung HW-K950. Jest to model ceniony przez wielu konsumentów. Choć urządzenie nie jest tanie, sporo osób twierdzi, że warto w nie zainwestować. Wysoka jakość dźwięku sprawia, że słuchanie muzyki czy oglądanie filmów jest prawdziwą przyjemnością.

Jednostka centralna ma wymiary: szerokość 121 cm, wysokość 8,2 cm i głębokość – 13,1 cm. Jej waga jest równa 6,7 kg, dlatego przenoszenie nie jest trudne. Wymiary subwoofera są następujące: szerokość 20,3 cm, wysokość – 39,9 cm i głębokość – 41,4 cm. Moc urządzenia jest równa 500 W. Sprzęt odtwarza pliki z rozszerzeniem: AAC, MP3, WAV, WMA, OGG, FLAC i ALAC.

Konsumenci doceniają wysoką jakość wykonania głośników. Osoby, które przetestowały sprzęt potwierdzają, że dźwięk jest dobrze rozprowadzany po całym pomieszczeniu. Zaletą jest również to, że głośniki są połączone z jednostką centralną za pomocą Bluetooth. W salonie nie ma więc wystających, nieestetycznie wyglądających kabli.

Soundbar Samsung HW-K950 ma moc równą 500 W. Wymiary jednostki centralnej są następujące: szerokość 121 cm, wysokość 8,2 cm i głębokość – 13,1 cm.

Zalety
Bezprzewodowa łączność:

Głośniki są połączone z centralną przez Bluetooth. Nie musimy więc martwić się o plątanie przewodów. Możemy też swobodnie przenosić głośniki i mieć pewność, że nic nas nie ogranicza.

Technologia Surround Sound Expansion Plus:

Urządzenie przetwarza dźwięk na wielokanałowy format przestrzenny. Wszystko dzięki technologii Surround Sound Expansion Plus. W rezultacie podczas oglądania filmów możemy poczuć się, jak w kinie.

Ilość głośników:

Sprzęt ma 15 wbudowanych głośników, a każdy z nich ma oddzielny wzmacniacz. Dlatego też słyszalne są nawet najdrobniejsze detale - spadające krople deszczu czy lekki powiew wiatru.

Pilot zdalnego sterowania:

W zestawie znajduje się pilot zdalnego sterowania. Ma on odpowiedni kształt i stosunkowo duże przyciski.

Estetyczne wykonanie:

Obudowa w kolorze czarnym ładnie się prezentuje. Soundbar pasuje do innych sprzętów znajdujących się w pomieszczeniu.

Wady
Porty:

Pojedyncze osoby uważają, że urządzenie ma stosunkowo mało portów. Nie można więc podłączyć do niego wiele sprzętów naraz.

 

 

 

 

Samsung HW-K450

 

Kolejnym produktem, który chcemy Państwu zaprezentować jest soundbar Samsung HW-K450. Jest to model z wbudowanymi 4 głośnikami. Każdy z nich, wyposażony jest w swój własny wzmacniacz, co sprawia, że wyłapują one najmniejsze detale, a dźwięk jest bardzo czysty.

Do podłączenia urządzenia do naszego telewizora nie potrzebujemy kabla. Zrobimy to za pomocą funkcji Bluetooth technologii TV Connect. Dzięki tej samej funkcji możemy także z łatwością sterować urządzeniem.

Produkt ten generuje bardzo realistyczny dźwięk, który wydaje się wydobywać z telewizora. Wszystko dzięki funkcji Surround Sound Expansion, która sprawia, że ton unosi się na poziom ekranu. Dodatkowym atutem produktu jest możliwość podłączenia do niego innych głośników firmy Samsung. W efekcie możemy cieszyć się dźwiękiem, jak z kina domowego. Rozmiar całego przyrządu to 908,5 mm x 53,5 mm x 70,5 mm.

Do zestawu dołączony został głośnik niskotonowy, który zadba o czyste dźwięki basowe. Podłączony jest do jednostki głównej dzięki opcji Bluetooth. Użytkownicy szczególnie cenią soundbar Samsung HW-K450 za wysoką jakość dźwięku.

Soundbar Samsung HW-K450 to sprzęt o mocy 300 W. Model kompatybilny jest z innymi urządzeniami, które dysponują wejściem audio, HDMI, optycznym lub USB albo wyposażone są w łączność Bluetooth. Soundbar waży 2 kg i ma wymiary 90,8 cm x 5,3 cm x 7,1 cm.

Zalety
Głośniki:

W korpusie urządzenia wbudowane zostały 4 głośniki, z których każdy podłączony jest do osobnego wzmacniacza. Dzięki temu dźwięk jest czysty i wyraźny.

TV Sound Connect:

W oparciu o technologię Bluetooth stworzono nowej generacji łączność TV Sound Connect. Za pomocą zaledwie dwóch kliknięć sparujemy więc głośnik z telewizorem bez potrzeby instalowania skomplikowanych aplikacji.

Subwoofer:

Do zestawu dołączony został bezprzewodowy subwoofer, który wzmacnia basy i wydobywa z nagrania najdrobniejsze dźwięki.

Montaż:

Samsung HW-K450 może zostać ustawiony na półce, jak również zawieszony na ścianie. Producent wyposażył model w pełen komplet zawiasów, które powinniśmy wykorzystać np. podczas przykręcania sprzętu nad lub pod telewizorem.

Wady
Głośność:

Jeśli poszukujesz odtwarzacza do włączania muzyki np. na większych imprezach model Samsung HW-K450 może okazać się zbyt cichy.

 

 

 

 

Samsung HW-K360  

 

Warto poznać dokładny opis soundbara Samsung HW-K360. Model ten jest ceniony przez konsumentów, więc nie mogło go zabraknąć w naszym zestawieniu. Sprzęt jest dostępny w przystępnej cenie. Zaletą jest to, że produkt ma prosty design, więc pasuje do każdego wnętrza.

W zestawie znajduje się jednostka centralna o wymiarach 90,7 cm x 5,35 cm x 7 cm, jak również subwoofer: 15,5 cm x 30 cm x 29,3 cm. Całość waży 4,4 kg. Moc urządzenia jest równa 130 W. Na obudowie sprzętu znajduje się wejście USB i Audio. Soundbar obsługuje następujące formaty: AAC, MP3, WAV, OGG, FLAC i WMA. W komplecie otrzymujemy uchwyt przeznaczony do montażu urządzenia na ścianie.

Konsumenci wskazują, że stosunek jakości wykonania do ceny produktu jest bardzo atrakcyjny. Jakość odtwarzanego dźwięku jest zadowalająca. Urządzenie można w łatwy sposób połączyć ze swoim smartfonem poprzez Bluetooth. Można więc odtwarzać ulubioną muzykę z poziomu telefonu.

 

 

 

 

Jak podłączyć soundbar Samsung do TV?

 

Decydując się na zakup soundbara Samsung warto nie tylko poznać opinie użytkowników na temat poszczególnych modeli, ale także dowiedzieć się, czy podłączanie sprzętu jest skomplikowane. Dzięki temu będziemy wiedzieć, czy poradzimy sobie z samodzielną instalacją urządzenia, a tym samym będziemy mogli zacząć z niego korzystać już po upływie kilku minut od jego rozpakowania.

Jak korzystać z soundbara?

Przed podłączeniem soundbara do telewizora warto dowiedzieć się, jak należy korzystać z urządzenia. Informacji na ten temat należy szukać w instrukcji obsługi. Tam zwykle opisane są wszystkie, ważne zagadnienia. Jeśli się z nimi zapoznamy, zminimalizujemy ryzyko uszkodzenia sprzętu w trakcie jego instalacji. Jedną z najważniejszych kwestii jest zachowanie środków ostrożności. Musimy koniecznie upewnić się, że źródło zasilania prądem pokrywa się z tym, co jest napisane na zakupionym przez nas soundbarze (naklejka umieszczona z tyłu produktu). Producent Samsung wskazuje również, jak ważne jest ułożenie urządzenia. Trzeba postawić je na płaskiej powierzchni i zapewnić odstęp od innych sprzętów (ok. 7 cm – 10 cm). Gwarantuje to odpowiedni dostęp powietrza, a tym samym uchroni przed nadmiernym przegrzewaniem się soundbara.

 

Soundbar Samsung – podłączanie do telewizora

Aby podłączyć soundbar Samsung do telewizora tej samej marki możemy użyć kabla HDMI. Korzystając ze złącza HDMI OUT na urządzeniu, przy pomocy odpowiedniego przewodu podłączamy sprzęt do wejścia HDMI IN w TV. Warto upewnić się, czy w zestawie znajdują się odpowiednie przewody. Jeśli nie, konieczny będzie ich zakup. Aby dźwięk z telewizora był słyszalny na soundbarze nie wystarczy tylko podłączenie sprzętu przez kabel HDMI. Trzeba dodatkowo przejść do ustawień naszego TV. Po włączeniu obu urządzeń musimy wejść w menu telewizora i wybrać opcję „Dodaj nowe urządzenie”. Następnie na ekranie pojawi się pytanie, czy chcemy włączyć funkcję TV SoundConnect.  Za pomocą kabla HDMI możemy podłączyć także soundbar do odtwarzacza DVD, Blu-ray czy rzutnika.

Czego użyć do podłączenia soundbara?

Aby zainstalować zakupiony soundbar możemy użyć nie tylko kabla HDMI. Użytkownik ma także możliwość połączenia sprzętu za pomocą bezprzewodowej łączności Bluetooth. W efekcie nie trzeba martwić się o plączące się przewody. Alternatywną jest także podłączanie urządzenia za pomocą przewodu optycznego czy kabla USB. Jak widać, możliwości podłączenia poszczególnych sprzętów jest wiele.

 

Jak podłączyć soundbar Samsung do telewizora LG?

Po przeczytaniu wielu opublikowanych w Internecie komentarzy można stwierdzić, że konsumenci zastanawiają się nie tylko nad tym, jaki soundbar Samsung jest polecany przez użytkowników, ale też chcą wiedzieć, czy urządzenie tej marki da się sparować z telewizorem LG. Postanowiliśmy więc odpowiedzieć na to pytanie. Wielu Internautów zaleca, aby na początku sprawdzić, czy nasz TV obsługuje ARC (kanał zwrotny audio). Jeśli tak, możemy za pomocą jednego kabla HDMI przesyłać dźwięk z telewizora do amplitunera. Wiele osób wskazuje też, że dobrym rozwiązaniem będzie sparowanie urządzeń za pomocą kabla optycznego. Aby to zrobić musimy sprawdzić, w którym miejscu na soundbarze i telewizorze znajdują się gniazda, a następnie wyposażyć się w odpowiedni przewód. Możemy także spróbować połączyć oba sprzęty bezprzewodowo. Musimy jednak upewnić się, że mają one funkcję Bluetooth. O ile w soundbarach jest ona bardzo popularna, o tyle wiele starszych telewizorów nie ma tej opcji. Trzeba też pamiętać o tym, że takie połączenie może łatwo się zrywać, co powoduje zakłócenia.  

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Produkty te nie sa juz dostepne

 

 

Samsung HW-J355

 

Chcielibyśmy Państwu przedstawić HW-J355 – model bezprzewodowy. Urządzenie ma system Bluetooth, za którego pomocą łączy się z telewizorem. Nie musimy się więc martwić, że gniazdo soundbara nie będzie pasować do naszego przyrządu. Sterujemy nim za pomocą poręcznego pilota. Możemy także ściągnąć aplikację, dzięki której regulujemy głośność produktu.

Wymiary modelu wynoszą 152 mm x 300 mm x 284 mm. Oprócz tego, waży zaledwie 1,57 kg. Dzięki kompaktowym wymiarom bardzo łatwo go przenieść i umieścić w dowolnym miejscu. Urządzenie jest wyposażone w system Crystal Amplifier, który zadba o generowanie czystego dźwięku.

Ten najlepszy soundbar Samsung w 2021 roku wyposażony jest również w głośnik niskotonowy z zamkniętą obudową o wymiarach 152 mm x 300 mm x 284 mm. Jego membrana ma wielkość 5,25 cali.

Dzięki dodatkowemu uchwytowi, produkt możemy także zamontować na ścianie. Użytkownicy uznali go za solidny soundbar Samsung w dobrej cenie i cenią go za generowanie czystego dźwięku oraz za estetyczny wygląd.

Samsung HW-J355 to dobry soundbar Samsung do 500 zł. Moc urządzenia to 120 W. Sprzęt wyposażony jest w 1 wejście audio, 1 wejście optyczne oraz port USB. Model dysponuje również łącznością bezprzewodową Bluetooth oraz technologią TV Sound Channel.

Zalety
Tryby:

Samsung HW-J355 ma zaprogramowane 4 tryby emisji dźwięku: sport, muzyka, głos i kino. W zależności od odtwarzanego kanału mamy możliwość automatycznego doboru mocy basów czy czyszczenia szumów w tle.

Bluetooth:

Producent, chcąc podnieść komfort użytkowania produktu, wyposażył soundbar w łączność Bluetooth. Dzięki niej będziesz mógł odtwarzać muzykę ze swojego smartfona.

Formaty:

Model odczytuje niemal wszystkie formaty, w jakich został nagrany dany utwór. Bez problemu włączymy więc dźwięki zapisane m.in. w MP3, WAV czy OGG.

Tryb nocny:

Jeśli jesteś fanem oglądania telewizji w nocy, lecz nie chcesz budzić współlokatorów możesz uruchomić tryb nocny, który wycisza basy i tonuje wszystkie głośne efekty dźwiękowe.

Pilot w telefonie:

Osoby, które zainstalują odpowiednią aplikację w swoim smartfonie będą zmieniać wszelkie ustawienia soundbara z poziomu telefonu.

Wady
Radio:

Niektórzy konsumenci uważają, że w tak wysokiej klasy produkcie powinno być zainstalowane radio, które działa samodzielnie, bez podłączenia do telewizora czy komórki.

 

 

Samsung HW-K550

 

Warto również zwrócić uwagę na soundbar Samsung HW-K550. Ten produkt wyposażony został w 6 głośników z wzmacniaczami. Zadbają one o bardzo wyraźny i czysty odgłos, wydobywający się z urządzenia.

Głośnik umieszczony został specjalnie na samym środku, przystosowany do odtwarzania ścieżek dialogowych. Dzięki niemu są one łatwe do zrozumienia i słyszalne przez inne dźwięki.

Produkt ten charakteryzuje bardzo estetyczny wygląd, który idealnie dopasuje się do każdego pomieszczenia. Funkcja TV Sound Connect została utworzona po to, aby nie dostrzegać działania soundbara. Sprawia ona, że dźwięk unosi się na poziom telewizora, co daje wrażenie wydobywania się z niego dźwięku.

Do zestawu dołączony został także subwoofer. Podłączymy go do przyrządu za pomocą funkcji Bluetooth. W taki sam sposób możemy podłączyć inne głośniki, a także nasz telefon. Dzięki temu możemy sterować urządzeniem, używając aplikacji. Konsumenci wypowiadają się o tym produkcie bardzo pochlebnie. Szczególnie cenią jego solidne wykonanie i kompaktowy rozmiar.

Sprzęt Samsung HW-K550 ma moc 340 W. Urządzenie może być połączone z innymi nadajnikami za pomocą wejścia optycznego, USB, HDMI lub audio, bądź nawiązuje łączność bezprzewodową. Model odczytuje większość formatów dźwiękowych i może pracować w 5 różnych trybach.

Zalety
Surround Sound Expansion:

Dźwięk odtwarzany jest dzięki 6 wbudowanym głośnikom, co powoduje, że zarówno muzyka, jak i dialogi wypełnią cały salon wywołując efekt trójwymiarowej tonacji.

Ścieżki dialogowe:

Wszystkie rozmowy, jakie prowadzone są w filmach czy transmisjach z ważnych wydarzeń odtwarzane są przez środkowy głośnik. To powoduje, że wypowiadane słowa są bardzo wyraźne i zrozumiałe.

Materiały:

Soundbar zrobiony został z wysokiej klasy materiałów odpornych na wszelkiego rodzaju uszkodzenia, takie jak złamania czy zarysowania.

Wady
Kabel optyczny:

Podczas używania kabla optycznego możemy zauważyć, że dźwięk nieco się deformuje.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Subskrybuj
Notify of
guest
1 Comment
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
View all comments
Filip
Filip
1 year ago

Brakuje belek z serii Q, np Q80

DMCA.com Protection Status
film indirfilm indirmefull program indir