fbpx

Najlepszy soundbar Dolby Atmos

Ostatnio aktualizowane: 22.05.19

 

Jaki soundbar Dolby Atmos wybrać?

 

Oczywiste jest, że w salach kinowych dźwięk jest bardzo dobry, ale nie zawsze mamy możliwość, czas i pieniądze, aby każdą dobrą produkcję oglądać w kinie. Wielu fanów kinematografii inwestuje więc w sprzęty, które pozwalają odtworzyć dźwięk na podobnym poziomie w domu. Na początku producenci sugerowali ustawianie głośników w różnych miejscach, co w efekcie dawało dźwięk dochodzący z różnych stron. Obecnie producenci wolą jednak inne rozwiązania typu soundbar. Taki sprzęt zajmuje o wiele mniej miejsca niż całe kino domowe, a efekty można przyrównać do tych kinowych. Wszystkim, którzy chcą poczuć się w swoim domu, jak w kinie polecamy krótki poradnik. Tłumaczymy w nim, jak wybrać dobry soundbar.

Pozycje, które umieściliśmy w naszym rankingu mają specjalny system o nazwie Dolby Atmos. Co to oznacza? Dźwięk wytwarzany przez sprzęt z systemem Dolby Atmos jest przestrzenny i rozchodzi się równo po całym pomieszczeniu. Warto też zaznaczyć, że dźwięk jest bardzo czysty i przyjemnie się go słucha.

Wiele osób uważa, że najlepszy soundbar Dolby Atmos w 2019 roku pozwala na odtwarzanie różnych formatów. Z pewnością będziesz miał ochotę na oglądanie filmów zapisanych nie tylko na DVD, ale też np. WMA czy Blue Ray.

Sterowanie soundbarem może być dość skomplikowane, szczególnie jeżeli producent dostarcza dodatkowy pilot. Aby się w tym wszystkim nie pogubić możesz sparować soundbar z pilotem od telewizora. Czasem można też sterować sprzętem manualnie z pomocą przycisków na samym soundbarze.

Dokładnie sprawdź moc urządzenia, które wybierasz. Jeżeli mieszkasz w domu jednorodzinnym, to duża moc nie powinna przeszkadzać sąsiadom. Optymalna moc wynosi około 400 W. Musisz też pamiętać, że najlepsze soundbary Dolby Atmos wyglądają reprezentacyjnie. Sprzęt tego typu jest zazwyczaj w salonie, do którego mają dostęp również goście. Warto wybrać więc ładny soundbar, który będzie pasować do stylistyki całego pomieszczenia i wyglądać elegancko. Przyjrzyj się też, czy dany model ma wejścia na inne urządzenia. Warto wybrać soundbar, który nie jest wyposażony w wiele wejść, a z telewizorem i innymi urządzeniami łączy się np. przez Wi-Fi.

 

 

Soundbar Dolby Atmos – ranking

 

 

Sony HT-ZF9

 

Sony HT-ZF9 to soundbar, dzięki któremu masz szansę słuchać muzyki czy puszczać filmy z różnych źródeł. Możesz do tego celu używać HDMI, LAN oraz USB, czyli wejść zewnętrznych. Dźwięk wszystkich filmów jest odtwarzany w jakości 4K, więc możesz cieszyć się wyraźnymi dialogami oraz muzyką. Emitowany dźwięk pozwala poczuć się zupełnie tak, jak w kinie, co zadowala wielu użytkowników.

Wszystkie szczegóły dźwiękowe są bardzo dobrze słyszalne, więc z pewnością nic Ci nie umknie. Na pilocie znajduje się kilka trybów pracy, dlatego możesz wybrać ten, który najbardziej Ci pasuje. Możesz wybrać tryb sportowy podczas oglądania meczu oraz tryb muzyczny, kiedy oglądasz program muzyczny lub po prostu słuchasz muzyki.

Moc sprzętu wynosi 400 W. W zestawie znajduje się soundbar wraz z subwooferem, który możesz umieścić w dowolnym miejscu. Cały komplet waży około 11 kg. Warto dodać, że zestaw prezentuje się bardzo dobrze, więc nie zaburzy on ogólnego wyglądu salonu lub innego pomieszczenia. Bardzo podoba się to użytkownikom, a także to, że soundbar emituje wysokiej jakości dźwięki.

 

 

 

 

LG SK10Y 

 

LG SK10Y to soundbar, którym możesz sterować w bardzo łatwy sposób. Wystarczy, że ściągniesz odpowiednią aplikację, a w niej znajdują się już wszystkie ustawienia. Moc tego sprzętu wynosi 550 W, co jest wystarczające, aby soundbar emitował mocny dźwięk, który rozniesie się wyraźnie po całym pomieszczeniu.

Soundbar łączy się z innymi urządzeniami bezprzewodowo. Wykorzystuje do tego Wi-Fi oraz funkcję Bluetooth. Cały komplet prezentuje się dobrze. Czarny kolor komponuje się z innymi elementami salonu, a sam soundbar nie jest zbyt duży, więc zmieści się na półce pod telewizorem. Dołączony do niego subwoofer jest trochę większy, lecz nie zabiera zbyt dużo miejsca.

Według wielu fanów filmów urządzenie daje efekt, jaki uzyskiwany jest w sali kinowej. Dźwięk idealnie rozprzestrzenia się po całym pomieszczeniu, a każdy szczegół jest dobrze słyszalny. Oprócz tego soundbar może łączyć się z innymi aplikacjami oraz programami, więc możesz używać go do wielu celów, co także podoba się użytkownikom.

 

 

 

 

Samsung HW-K850

 

Samsung HW-K850 to soundbar, który ma aż 11 wbudowanych głośników. Właśnie dlatego gwarantuje on przestrzenny dźwięk, dzięki któremu możesz poczuć się, jak w kinie. Warto dodać, że dźwięk jest czysty i nie jest zakłócany żadnymi szumami.

Sprzęt łączy się z innymi urządzeniami z pomocą Wi-Fi. Możesz zapomnieć o dużej ilości kabli, które często wyglądają bardzo nieestetycznie. W komplecie znajduje się subwoofer, który również łączy się bezprzewodowo. Soundbar jest elegancki i nie zajmuje dużo miejsca na półce telewizora. Jest on zasilany bateriami, a każdy przycisk jest odpowiednio opisany.

Moc kompletu wynosi 360 W. Ten soundbar Dolby Atmos w dobrej cenie ma aż 8 różnych trybów odtwarzania, które możesz dopasować do tego, co akurat oglądasz. Tak duża ich ilość jest doceniana przez użytkowników. Chwalony jest też ładny design oraz niewielkie wymiary kompletu.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status