Najlepszy soundbar Denon

Ostatnio aktualizowane: 01.10.20

 

Jaki soundbar Denon wybrać?

 

Potrzebujesz soundbara, który zagwarantuje Ci lepszą jakość dźwięku podczas oglądania telewizji czy słuchania muzyki? W takim razie zachęcamy Cię do zapoznania się z poniższym artykułem. Podpowiadamy w nim, na jakie cechy sprzętu musisz zwrócić uwagę robiąc zakupy. Znajdziesz tu również ranking prezentujący 3 godne uwagi urządzenia Denon.

 

 

Skupiliśmy się na soundbarach japońskiej marki Denon, która już od kilkudziesięciu lat specjalizuje się w produkcji sprzętów audio oraz audio wideo. Urządzenia oferowane przez wspomnianą firmę działają niezawodnie, dlatego można je znaleźć w domach, ale nie tylko. Denon oferuje zarówno produkty do użytku domowego (amplitunery, wzmacniacze, systemy stereo itp.), jak i profesjonalne sprzęty dla DJ-ów.

Soundbar to urządzenie, które jest wyposażone w kilka lub kilkanaście głośników (najczęściej od 2 do 12). Po podłączeniu go do telewizora słyszany dźwięk staje się bardziej przestrzenny. To stwarza wrażenie, jakbyśmy byli na sali kinowej, a nie we własnym salonie czy sypialni. Najlepszy soundbar Denon w 2020 roku ma dużą moc (ponad 100 W), w efekcie czego może rozproszyć znaczną ilość ciepła bez ryzyka pojawienia się awarii. Co prawda mocniejszy sprzęt nie zagwarantuje nam lepszej jakości dźwięku, niemniej jednak ma znaczący wpływ na poziom jego głośności.

Nie tylko moc urządzenia jest ważna. Czasem odgrywa ona drugorzędną rolę, gdyż nie zawsze będziemy mogli w pełni wykorzystać możliwości zakupionego sprzętu (np. gdy mieszkamy w bloku i nie chcemy zakłócać spokoju sąsiadów). Dlatego najlepsze soundbary Denon wyróżniają się jak największą liczbą obsługiwanych formatów. Podstawą jest MP3, WMA, często też FLAC i ACC. Poza tym dobre urządzenie obsługuje takie technologie, jak Dolby Digital, Dolby Atmos i inne, w które wyposażane są nowoczesne telewizory.

Nie zapomnijmy o sprawdzeniu, w jakie złącza wyposażono soundbar, który przypadł nam do gustu. Sprzęt musi mieć wyjście HDMI, wejście optyczne i koaksjalne, a także port USB. Niektóre modele mają moduł Wi-Fi, dlatego mogą łączyć się bezprzewodowo z domową siecią. Są też urządzenia mogące nawiązywać bezprzewodowe połączenie Bluetooth ze smartfonami czy tabletami. To daje nam możliwość strumieniowego przesyłania plików audio do pozostałych członków rodziny.

 

 

Soundbary Denon – Ranking

 

 

Denon Heos 

 

Przedstawiamy sprzęt Denon Heos, który z uwagi na wbudowane Wi-Fi może łączyć się bezprzewodowo z Internetem. Soundbar ma dwa wyjścia HDMI, port USB, gniazdo optyczne, koaksjalne, a także AUX. Wymiary produktu to: wysokość – 8,2 cm, szerokość – 101,7 cm i głębokość – 9,4 cm (jednostka centralna).

Z uwagi na to, że urządzenie ma kilka trybów pracy (muzyczny i filmowy, nocny, wzmocnienie dialogów), możemy sami zdecydować o jakości dźwięku. Sprzęt obsługuje takie formaty, jak: MP3, AAC, WMA, FLAC oraz WAV i najpopularniejsze technologie, czyli: Dolby Digital Plus, Dolby Digital, a także DTS Digital Surround. Soundbar możemy ustawić w pobliżu telewizora lub w razie potrzeby zawiesić na ścianie.

Konsumenci uważają, że sprzęt jest łatwy w obsłudze, a podłączenie jego do telewizora nie zajmuje dużo czasu. To nowoczesny soundbar, który jest idealny dla osób lubiących oglądać filmy w wolnym czasie. Opisany wyżej model jest chwalony za opcję dynamicznego wzmocnienia basów. Zapewnia ona płynne odtwarzanie niskich tonów przy jednoczesnym zapobieganiu zniekształceniom powstającym w wyniku nadmiernego przeciążenia.

 

 

 

Denon Heos HS2 

 

Denon Heos HS2 to soundbar obsługujący technologię Dolby Digital, Dolby Digital Plus oraz DTS. Sprzęt ma wymiary: 101,8 cm x 7,3 cm x 10,4 cm. Przedstawiony model służy do wzmocnienia dźwięku podczas oglądania filmów. Może on również pełnić funkcję głośnika podczas słuchania muzyki.

Urządzenie ma port USB, wyjście HDMI, wejście AUX, koaksjalne i optyczne. Soundbar pozwala na odtwarzanie muzyki nie tylko w formacie MP3, ale też FLAC, AIFF, ALAC oraz DSD. Poza tym sprzęt ma moduł Bluetooth. Na obudowie znajdują się otwory pozwalające na zamontowanie soundbara na ścianie.

Pozytywne recenzje na temat modelu Denon Heos HS2 mogą być zachętą do jego zakupu. Urządzenie jest godne uwagi ze względu na dużą moc, wytrzymałą obudowę, jak również wiele przydatnych opcji. Jedną z nich jest wzmacniacz dialogów umożliwiające łatwiejsze zrozumienie rozmów prowadzonych przez bohaterów filmu bez potrzeby zwiększania poziomu głośności dźwięków.

 

 

 

Denon DHT-S514 

 

Osobom, którym marzy się niedrogi soundbar polecamy model Denon DHT-S514. Jego moc wynosi 175 W. Sprzęt został wyposażony w Bluetooth, ma też wejście koaksjalne, wyjście HDMI oraz wejście optyczne. Wymiary urządzenia to: wysokość – 8 cm, szerokość – 100,4 cm oraz głębokość – 8 cm.

Ten soundbar Denon w dobrej cenie może odtwarzać dźwięki w formacie: MP3, AAC, WMA i WAV. Obsługuje on technologie DTS, Dolby Digital oraz Dolby Pro Logic II. Urządzenie wyłącza się automatycznie po dłuższym czasie bezczynności. To model, który można ustawić w pobliżu telewizora bądź zamontować na ścianie.

Sprzęt spodobał się wielu konsumentom, gdyż jest świetnym uzupełnieniem kina domowego. Soundbar ma tryb nocny pozwalający na oglądanie telewizji późnym wieczorem bez ryzyka zakłócenia spokoju innych domowników. Poza tym urządzenie zapewnia wielokanałowy, przestrzenny dźwięk, jak na sali kinowej.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status