Najlepszy soundbar 5.1

Ostatnio aktualizowane: 19.10.17

Jaki soundbar 5.1 wybrać?

 

Przewodnik zakupowy

Soundbar to nowoczesny sprzęt, coraz częściej kupowany przez polskich konsumentów. Podstawowym zadaniem urządzenia jest generowanie wysokiej jakości dźwięku, bez konieczności wykorzystywania wielu instrumentów akustycznych. W odróżnieniu od rozbudowanych systemów, w których dźwięk rozdzielony jest pomiędzy pięć lub siedem kolumn, soundbary są pojedynczymi, zwykle podłużnymi urządzeniami. Pomimo niepozornego wyglądu świetnie spełniają zadanie, wcześniej przeznaczone jedynie dla profesjonalnych kin domowych. W niniejszym poradniku podpowiemy na co zwrócić uwagę podczas zakupów, a na jego końcu umieściliśmy zestawienie, które zawiera trzy najlepsze soundbary 5.1.

Decydując się na zakup soundbara 5.1 zwróć uwagę na kilka istotnych parametrów. Pierwszym z nich jest rodzaj urządzenia. Wyróżniamy dwa typy: aktywny i pasywny panel dźwiękowy. Soundbar aktywny jest urządzeniem samodzielnym, które samo emituje dźwięk. Wariant pasywny wymaga podłączenia odbiornika do amplitunera kina domowego lub wzmacniaczy.

Kolejną ważną cechą jest liczba interfejsów. Najbardziej nowoczesne urządzenia posiadają możliwość podłączenia zewnętrznych nośników danych przy pomocy łącza USB, Wi-Fi, Bluetooth lub Blu-Ray. Zwróć uwagę na rodzaje wejść oraz typy sprzętów, które będą kompatybilne z soundbarem. Niektóre modele odtwarzają dźwięk przesyłany jedynie przez urządzenia tej samej marki.

Następną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę jest pasmo pracy soundbara. Niektóre modele dobrze emitują wysokie częstotliwości dźwięku, inne wręcz przeciwnie. Czasami dla uzyskania wysokiej jakości dźwięku, urządzenie powinno być wzmocnione dodatkowym gadżetem np. subwooferem.

Warto zwrócić uwagę na wygląd urządzenia. Większość z nich charakteryzuje się nowoczesnym i eleganckim designem. Taki element świetnie wkomponuje się w salon w stylu skandynawskim lub awangardową sypialnię. Trudniej będzie nam dopasować odpowiedni sprzęt do klasycznego pomieszczenia zaaranżowanego np. w stylu barokowym. Dopasuj soundbar do telewizora: zadbaj o kolor, kształt i materiał.

 

 

Soundbary 5.1 – ranking

 

 

Yamaha Musiccast YSP-1600

 

Yamaha Musiccast YSP-1600 to wysokiej klasy urządzenie, które wyposażone jest w szereg bardzo przydatnych funkcji. Jednym z największych osiągnięć firmy Yamaha jest stosowanie technologii cyfrowego dźwięku. Odbijające się od ścian wiązki foniczne, trójwymiarowo wypełniają naszą przestrzeń, dzięki czemu zostajemy zatopieni w głębokich brzmieniach emitowanych przez urządzenie.

Dużym udogodnieniem dla użytkowników soundbara są wbudowane odbiorniki łączności sieci bezprzewodowej Wi-Fi, Bluetooth czy Airplay, które umożliwiają nam bezprzewodowe sterowanie urządzeniem. Wystarczy połączyć swój telefon czy tablet z soundbarem, a następnie włączyć ulubioną muzykę i cieszyć się rytmami bez konieczności podłączania kabli. Rozbudowany przesył danych obejmuje również komunikację urządzenia z innymi odbiornikami wyposażonymi w system MusicCast. Dzięki tej funkcji możemy zaprogramować soundbar, tak aby wysyłał sygnały do głośników umieszczonych w różnych pomieszczeniach.

Łączność z Internetem sprawia, że urządzenie może emitować muzykę, bez konieczności pobierania je na dyski. Obsługa serwisów muzycznych, takich jak między innymi Spotify Connect umożliwia nam słuchanie ulubionych emisji radiowych lub programów koncertowych na bieżąco.

Ten najlepszy soundbar 5.1 w 2017 roku ma świetną obudowę. Wyposażony jest w szeroką gamę gniazd łączeniowych, dzięki którym urządzenie może być zainstalowane jako głośnik starszych modeli telewizorów – nieposiadających bezprzewodowych funkcji.

Biorąc pod uwagę opinie użytkowników możemy wywnioskować, iż model Musiccast YSP-1600 to z pewnością ulubieniec konsumentów. Jest to wysokiej klasy soundbar 5.1 w dobrej cenie uznawany za solidne urządzenie, gwarantujące bardzo dobrą jakość dźwięku.

 

 

 

 

Sony HT-RT5

 

Sony HT-RT5 jest wysokiej jakości panelem dźwiękowym, który emituje 5.1- kanałowy dźwięk przestrzenny o mocy 550 W. Niewielki subwoofer oraz dwa dodatkowe głośniki, ustawione za głównym odbiornikiem podłączone bezprzewodowo do soundbara wytwarzają głębokie i czyste brzmienie.

Ogromną zaletą urządzenia jest jego prosta obsługa. Każdy element odbiornika włącza się automatycznie, bez konieczności stosowania kabli czy studiowania skomplikowanego procesu strojenia. Komplet Sony HT-RT5 wyposażony jest w specjalny mikrofon, dzięki któremu sprawdzimy akustyczne właściwości naszego pomieszczenia. Zaprogramowana funkcja Digital Cinema Auto Calibration DX analizuje otrzymane sygnały i dopasowuje optymalny poziom mocy poszczególnych nadajników. Tym sposobem unikniemy nieprzyjemnego efektu echa lub niezsynchronizowanego basu.

Oprócz tego, odbiornik oferuje nam bardzo duży wybór muzyczno-rozrywkowych programów, takich jak Spotify Connect, Deezer czy Google Play. Funkcja Google Cast pozwala nam na słuchanie muzyki i radio online korzystając z mobilnych urządzeń, dzięki czemu zmiana kanałów jest zawsze w zasięgu ręki.

Technologia NFC umożliwia odbiór sygnałów emitowanych przez smartfon lub komputer wyposażone w łączność Bluetooth. Ten standardowy interfejs został wzbogacony w system LDSC, co sprawia, że dane typu audio wysyłane są trzy razy szybciej.

Bogactwo funkcji oraz jakość wykonania produktu została doceniona przez wielu użytkowników. Produkt uważany jest za niezawodny. Wysoko oceniono też jego design.

 

 

 

 

Samsung HW-H8500R

 

Soundbar Samsung HW-H8500R z powodzeniem zastępuje kino domowe. Model ten idealnie dopasowuje się do sprzętów RTV, które dysponują możliwością emitowania programów w jakości HD. Jego budowa świetnie współgra z nowoczesnymi telewizorami o zakrzywionym ekranie i przekątnej ponad 65 cali. Takie połączenie sugerowane jest również przez producentów sprzętu.

Model HW- H8500R wywołuje efekt translacji dźwięku prosto ze środka ekranu telewizora. W wygiętym korpusie soundbara zainstalowane zostało dziewięć głośników rozmieszczonych z przodu oraz po bokach urządzenia. Centralny odbiornik odpowiedzialny jest za emisję odgłosów dialogowych. Ta technologia oczyszcza wypowiadane słowa i sprawia, że główny przekaz separowany jest od pobocznych szumów. HW- H8500R emituje przestrzenny dźwięk wykorzystując szeroki zakres częstotliwości.

Soundbar jest kompatybilny z mobilnymi urządzeniami, dzięki czemu odtwarza wiele transmisji strumieniowych. Wbudowana łączność Bluetooth umożliwia współpracę nie tylko z tabletem czy smartfonem, ale również z innymi aparatami akustycznymi, co pozwala cieszyć się mocniejszym i przestrzennym dźwiękiem.

Jakość fonii w soundbarze Samsung HW- H8500R wzmocniona została subwooferem dołączonym do zestawu. Bezprzewodowy, 8-calowy głośnik dba o emisję niskich tonów, co znacznie poprawia komfort użytkowania. Produkt ten zyskał uznanie wielu osób. Wysoko oceniają jego solidne wykonanie i jakość dźwięku, jaką emituje.

 

 

 

 

Zostaw odpowiedź

Be the First to Comment!

Notify of
avatar
wpDiscuz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...