Najlepszy soundbar 5.1

Ostatnio aktualizowane: 23.09.20

 

Jeżeli szukasz dobrego soundbaru 5.1, to mamy dla Ciebie kilka propozycji, jedną z nich jest Yamaha Musiccast YSP-1600. Dlaczego akurat ten sprzęt jest tak chętnie wybierany przez kupujących? Z pewnością jest to rezultat tego, że do jego podłączenia nie jest nam potrzebny żaden pilot, ani kabel. Sprzęt jest bezprzewodowy i łączy się z telewizorem z pomocą Bluetooth. Z kolei sterowanie jest możliwe dzięki aplikacji w telefonie. Soundbar prezentuje się bardzo dobrze i nie psuje wyglądu żadnego pomieszczenia. Oglądanie filmów z soundbarem jest bardzo przyjemne. Generuje on czysty dźwięk. Jeżeli z jakichś powodów prezentowany sprzęt Ci nie odpowiada, to zawsze możesz zobaczyć inne opcje, np. JBL Bar 5.1. Sprzęt po naładowaniu działa przez 10 godzin. Wygląda on bardzo stylowo i pasuje do większości wnętrz. Model ma dość dużą moc i dlatego dźwięk słychać w całym pomieszczeniu. Dodatkowo soundbar nie zabiera dużo miejsca na szafce.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki soundbar 5.1 wybrać?

 

Przewodnik zakupowy

Soundbar to nowoczesny sprzęt, coraz częściej kupowany przez polskich konsumentów. Podstawowym zadaniem urządzenia jest generowanie wysokiej jakości dźwięku, bez konieczności wykorzystywania wielu instrumentów akustycznych. W odróżnieniu od rozbudowanych systemów, w których dźwięk rozdzielony jest pomiędzy pięć lub siedem kolumn, soundbary są pojedynczymi, zwykle podłużnymi urządzeniami. Pomimo niepozornego wyglądu świetnie spełniają zadanie, wcześniej przeznaczone jedynie dla profesjonalnych kin domowych. W niniejszym poradniku podpowiemy na co zwrócić uwagę podczas zakupów, a na jego końcu umieściliśmy zestawienie, które zawiera trzy najlepsze soundbary 5.1.

Decydując się na zakup soundbara 5.1 zwróć uwagę na kilka istotnych parametrów. Pierwszym z nich jest rodzaj urządzenia. Wyróżniamy dwa typy: aktywny i pasywny panel dźwiękowy. Soundbar aktywny jest urządzeniem samodzielnym, które samo emituje dźwięk. Wariant pasywny wymaga podłączenia odbiornika do amplitunera kina domowego lub wzmacniaczy.

Kolejną ważną cechą jest liczba interfejsów. Najbardziej nowoczesne urządzenia posiadają możliwość podłączenia zewnętrznych nośników danych przy pomocy łącza USB, Wi-Fi, Bluetooth lub Blu-Ray. Zwróć uwagę na rodzaje wejść oraz typy sprzętów, które będą kompatybilne z soundbarem. Niektóre modele odtwarzają dźwięk przesyłany jedynie przez urządzenia tej samej marki.

Następną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę jest pasmo pracy soundbara. Niektóre modele dobrze emitują wysokie częstotliwości dźwięku, inne wręcz przeciwnie. Czasami dla uzyskania wysokiej jakości dźwięku, urządzenie powinno być wzmocnione dodatkowym gadżetem np. subwooferem.

Warto zwrócić uwagę na wygląd urządzenia. Większość z nich charakteryzuje się nowoczesnym i eleganckim designem. Taki element świetnie wkomponuje się w salon w stylu skandynawskim lub awangardową sypialnię. Trudniej będzie nam dopasować odpowiedni sprzęt do klasycznego pomieszczenia zaaranżowanego np. w stylu barokowym. Dopasuj soundbar do telewizora: zadbaj o kolor, kształt i materiał.

 

 

Soundbary 5.1 – ranking

 

 

Yamaha Musiccast YSP-1600

 

Yamaha Musiccast YSP-1600 to wysokiej klasy urządzenie, które wyposażone jest w szereg bardzo przydatnych funkcji. Jednym z największych osiągnięć firmy Yamaha jest stosowanie technologii cyfrowego dźwięku. Odbijające się od ścian wiązki foniczne, trójwymiarowo wypełniają naszą przestrzeń, dzięki czemu zostajemy zatopieni w głębokich brzmieniach emitowanych przez urządzenie.

Dużym udogodnieniem dla użytkowników soundbara są wbudowane odbiorniki łączności sieci bezprzewodowej Wi-Fi, Bluetooth czy Airplay, które umożliwiają nam bezprzewodowe sterowanie urządzeniem. Wystarczy połączyć swój telefon czy tablet z soundbarem, a następnie włączyć ulubioną muzykę i cieszyć się rytmami bez konieczności podłączania kabli. Rozbudowany przesył danych obejmuje również komunikację urządzenia z innymi odbiornikami wyposażonymi w system MusicCast. Dzięki tej funkcji możemy zaprogramować soundbar, tak aby wysyłał sygnały do głośników umieszczonych w różnych pomieszczeniach.

Łączność z Internetem sprawia, że urządzenie może emitować muzykę, bez konieczności pobierania je na dyski. Obsługa serwisów muzycznych, takich jak między innymi Spotify Connect umożliwia nam słuchanie ulubionych emisji radiowych lub programów koncertowych na bieżąco.

Ten najlepszy soundbar 5.1 w 2020 roku ma świetną obudowę. Wyposażony jest w szeroką gamę gniazd łączeniowych, dzięki którym urządzenie może być zainstalowane jako głośnik starszych modeli telewizorów – nieposiadających bezprzewodowych funkcji.

Biorąc pod uwagę opinie użytkowników możemy wywnioskować, iż model Musiccast YSP-1600 to z pewnością ulubieniec konsumentów. Jest to wysokiej klasy soundbar 5.1 w dobrej cenie uznawany za solidne urządzenie, gwarantujące bardzo dobrą jakość dźwięku.

Yamaha Musiccast YSP-1600 obsługuje filmy w formacie WAV, 4K, Apple lossless, FLAC. Do łączenia się z innymi urządzeniami wykorzystuje połączenie Bluetooth. Jest to dobry soundbar 5.1 do 2000 zł.

Zalety
Wejścia:

Urządzenie ma kilka wejść, na przykład HDMI, optyczne, analogowe audio, na zewnętrzny subwoofer i inne. W rezultacie można podłączyć do niego wiele innych urządzeń. Jednak telewizory oraz telefony można podłączyć z pomocą Bluetooth.

Obsługa:

Sprzęt można obsługiwać za pomocą specjalnej aplikacji. Wystarczy ściągnąć ją na swój telefon i sterować soundbarem nawet do niego nie podchodząc.

Dźwięk:

Dźwięk soundbara jest bardzo czysty, a odtwarzane w telewizorze filmy brzmią realistycznie, co daje efekt dźwiękowy jak w kinie.

Wygląd:

Sprzęt nie zabiera zbyt dużo miejsca i wygląda bardzo estetycznie. Można go umieścić nawet na małej szafce i z pewnością nie będzie przeszkadzał.

Kompatybilność:

Soundbar można podłączyć do wielu różnych urządzeń, nawet tych nowoczesnych. Dlatego masz pewność, że zawsze będzie działał.

Wady
Wejście słuchawkowe:

Prezentowany sprzęt nie został wyposażony w wejście słuchawkowe. Dlatego nie mamy możliwości oglądania filmu, nie przeszkadzając innym domownikom.

 

 

 

 

JBL Bar 5.1


JBL Bar 5.1 to soundbar  o mocy 510 W. W komplecie znajduje się również subwoofer, który generuje basy. Waga całości wynosi 19 kg. Dźwięk generowany przez urządzenie jest bardzo wyraźny, zupełnie jak w kinie. Sprzęt ma 3 wejścia HDMI, więc podłączenie innego urządzenia nie sprawia problemu.

Soundbar jest kompatybilny z różnymi telewizorami, nawet tymi najnowocześniejszymi. Bez problemu możemy oglądać filmy w formacie 4k z dźwiękiem najlepszej jakości. Sprzęt jest bardzo mały. Warto pamiętać, że można go również zamontować na ścianie.

Połączenie z urządzeniami może się odbywać z pomocą łączności Bluetooth. Dodatkowo soundbar obsługuje się pilotem, co użytkownicy uważają za bardzo wygodne rozwiązanie. Użytkownikom podoba się ładny design oraz łatwe sterowanie soundbarem. Doceniono również to, że po naładowaniu akumulatora sprzęt działa nawet przez 10 godzin.

JBL Bar 5.1 to soundbar o długości około 25 cm. Maksymalny dźwięk wydawany przez sprzęt wynosi 106 dB. Soundbar ma 3 wejścia HDMI. Steruje się nim za pomocą pilota.

Zalety
Wielkość:

Soundbar jest bardzo mały i nie zabiera wiele miejsca. Dlatego można go postawić praktycznie w każdym miejscu. Można go też zamontować na ścianie.

Ładowanie:

Po naładowaniu można używać soundbar przez całe 10 godzin, co jest bardzo dobrym wynikiem.

Kompatybilność:

Można się spodziewać, że sprzęt połączy się różnego rodzaju urządzeniami, czy to z pomocą Bluetooth czy poprzez wejście HDMI. Soundbar pracuje nawet z najnowszymi telewizorami.

Efekt:

Generowany dźwięk jest bardzo czysty, co sprawia, że możemy uzyskać w domu kinowy efekt. Wyraźnie słychać dialogi filmowe, nawet w filmach akcji, co w normalnych warunkach może być dość trudne.

Wady
Waga:

Cały komplet waży 19 kg. Dlatego zestaw może być dość trudny do przeniesienia, szczególnie dla jednej osoby. Dlatego, aby przenieść całość, potrzebne są co najmniej 2 osoby.

 

 

 

 

Samsung HW-K950


Samsung HW-K950 to soundbar, który generuje dźwięk przestrzenny, więc słychać go w całym pomieszczeniu, a oglądający ma wrażenie, że jest w środku całej akcji. Sprzęt ma wbudowanych aż 15 małych głośników. Subwoofer jest bezprzewodowy, więc nie musisz się martwić o ustawienie – kable nie ograniczają pola manewru przy instalacji.

Cały komplet wygląda bardzo ładnie. Soundbar ma specjalnie zakrzywiony kształt, co w efekcie sprawia, że wygląda on bardzo nowocześnie. Dźwięk generowany przez urządzenie jest czysty oraz mocny. Sam sprzęt łączy się z innymi urządzeniami bezprzewodowo, z pomocą Bluetooth. Jednocześnie soundbar ma dwa wejścia HDMI, aby podłączyć telewizor czy wierzę starszej generacji, bez łączności bezprzewodowej. W zestawie znajduje się nie tylko sam soundbar, ale też subwoofer oraz dwa głośniki boczne.

Montaż sprzętu nie sprawia żadnego problemu, a instrukcja jest dobrze opisana. Podoba się to użytkownikom, którzy na montażu spędzili tylko chwilę. Soundbar jest na tyle mały i lekki, że można go postawić na małej półce, a nawet przyczepić do ściany. Ma on moc 500 W.

Samsung HW-K950 to soundbar o mocy 500 W. W komplecie znajdują się dwa dodatkowe głośniki oraz subwoofer. Soundbar można podłączać do różnych telewizorów.

Zalety
Komplet:

Komplet zawiera nie tylko soundbar z 15 głośnikami, lecz również dwa zewnętrzne głośniki oraz subwoofer. Dlatego możemy liczyć na dźwięk dobrej jakości.

Design:

Producent zadbał również o estetyczny wygląd sprzętu. Model jest lekko zakrzywiony, więc z pewnością będzie pasował do wszystkich nowoczesnych pomieszczeń.

Moc:

Moc urządzenia to 500 W. Jest to wystarczające, aby dźwięk był mocny i rozbrzmiewał w różnych miejscach w całym pokoju.

Wady
Wzmocnienie:

Aby zmienić głośność urządzenia, używa się przycisku w kształcie półksiężyca. Nie jest to tak wygodne, jak w przypadku normalnych przycisków.

 

 

 

 


Produkty te nie są już dostępne

 

 

Sony HT-RT5

 

Sony HT-RT5 jest wysokiej jakości panelem dźwiękowym, który emituje 5.1- kanałowy dźwięk przestrzenny o mocy 550 W. Niewielki subwoofer oraz dwa dodatkowe głośniki, ustawione za głównym odbiornikiem podłączone bezprzewodowo do soundbara wytwarzają głębokie i czyste brzmienie.

Ogromną zaletą urządzenia jest jego prosta obsługa. Każdy element odbiornika włącza się automatycznie, bez konieczności stosowania kabli czy studiowania skomplikowanego procesu strojenia. Komplet Sony HT-RT5 wyposażony jest w specjalny mikrofon, dzięki któremu sprawdzimy akustyczne właściwości naszego pomieszczenia. Zaprogramowana funkcja Digital Cinema Auto Calibration DX analizuje otrzymane sygnały i dopasowuje optymalny poziom mocy poszczególnych nadajników. Tym sposobem unikniemy nieprzyjemnego efektu echa lub niezsynchronizowanego basu.

Oprócz tego, odbiornik oferuje nam bardzo duży wybór muzyczno-rozrywkowych programów, takich jak Spotify Connect, Deezer czy Google Play. Funkcja Google Cast pozwala nam na słuchanie muzyki i radio online korzystając z mobilnych urządzeń, dzięki czemu zmiana kanałów jest zawsze w zasięgu ręki.

Technologia NFC umożliwia odbiór sygnałów emitowanych przez smartfon lub komputer wyposażone w łączność Bluetooth. Ten standardowy interfejs został wzbogacony w system LDSC, co sprawia, że dane typu audio wysyłane są trzy razy szybciej.

Bogactwo funkcji oraz jakość wykonania produktu została doceniona przez wielu użytkowników. Produkt uważany jest za niezawodny. Wysoko oceniono też jego design.

 

 

Samsung HW-H8500R

 

Soundbar Samsung HW-H8500R z powodzeniem zastępuje kino domowe. Model ten idealnie dopasowuje się do sprzętów RTV, które dysponują możliwością emitowania programów w jakości HD. Jego budowa świetnie współgra z nowoczesnymi telewizorami o zakrzywionym ekranie i przekątnej ponad 65 cali. Takie połączenie sugerowane jest również przez producentów sprzętu.

Model HW- H8500R wywołuje efekt translacji dźwięku prosto ze środka ekranu telewizora. W wygiętym korpusie soundbara zainstalowane zostało dziewięć głośników rozmieszczonych z przodu oraz po bokach urządzenia. Centralny odbiornik odpowiedzialny jest za emisję odgłosów dialogowych. Ta technologia oczyszcza wypowiadane słowa i sprawia, że główny przekaz separowany jest od pobocznych szumów. HW- H8500R emituje przestrzenny dźwięk wykorzystując szeroki zakres częstotliwości.

Soundbar jest kompatybilny z mobilnymi urządzeniami, dzięki czemu odtwarza wiele transmisji strumieniowych. Wbudowana łączność Bluetooth umożliwia współpracę nie tylko z tabletem czy smartfonem, ale również z innymi aparatami akustycznymi, co pozwala cieszyć się mocniejszym i przestrzennym dźwiękiem.

Jakość fonii w soundbarze Samsung HW- H8500R wzmocniona została subwooferem dołączonym do zestawu. Bezprzewodowy, 8-calowy głośnik dba o emisję niskich tonów, co znacznie poprawia komfort użytkowania. Produkt ten zyskał uznanie wielu osób. Wysoko oceniają jego solidne wykonanie i jakość dźwięku, jaką emituje.

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status