Najlepszy radioodtwarzacz Sony

Ostatnio aktualizowane: 03.08.20

 

Jaki radioodtwarzacz Sony wybrać?

 

Wbrew pozorom zakup dobrego radioodtwarzacza nie jest prosty. Obecnie w sklepach znajdziemy wiele takich sprzętów. Znacząco różnią się one między sobą poszczególnymi parametrami. Chcemy ułatwić Ci dokonanie wyboru i w tym celu przygotowaliśmy specjalny poradnik z kilkoma wskazówkami. Dodaliśmy do niego krótkie zestawienie trzech zasługujących na uwagę modeli Sony.

 

 

 

 

Postanowiliśmy wyróżnić markę Sony, ponieważ oferowane przez nią produkty cieszą się dużą popularnością wśród konsumentów na całym świecie. Produkowane przez firmę urządzenia są niezawodne, funkcjonalne, a ponadto zaawansowane technologicznie. Mimo to pozostają one wyjątkowo łatwe w obsłudze.

Radioodtwarzacz powinien być wyposażony zarówno w odbiornik FM, jak również czytnik płyt CD. Jeszcze do niedawna takie sprzęty miały również odtwarzacz kaset magnetofonowych. Jednak tego typu nośniki danych są już wycofywane z rynku. Dobrej jakości urządzenie odczytuje płyty nie tylko w formacie CD Audio, ale też MP3 i WMA. Dlatego bez problemów odtworzymy album kupiony w sklepie muzycznym oraz taki, który nagraliśmy samodzielnie przy pomocy komputerowego programu.

Uważa się, że najlepszy radioodtwarzacz Sony w 2020 roku jest łatwy w obsłudze. To bardzo istotne, zwłaszcza jeśli kupujemy sprzęt w prezencie dla dziecka lub osoby starszej. Duża liczba przycisków i pokręteł sprawia, że osoby nie mające często do czynienia z takimi produktami szybko zniechęcają się do korzystania z radioodtwarzacza.

Istotną rolę odgrywają gabaryty urządzenia. Polecamy zakup niewielkiego i lekkiego modelu, który nie zajmuje za dużo miejsca na kuchennym blacie czy biurku. Małe wymiary ułatwiają przenoszenie sprzętu w inne miejsce i pozwalają na zabranie go ze sobą, np. w długą podróż. Wbrew powszechnemu przekonaniu, radioodtwarzacz nie musi mieć bardzo dużej mocy. Nie będzie on wówczas pobierać zbyt dużo prądu (w przypadku produktu zasilanego energią elektryczną), bądź za szybko rozładowywał wbudowanej baterii (jeśli chodzi o model wyposażony w akumulator).

Najlepsze radioodtwarzacze Sony mają dodatkowe funkcje, które zwiększają komfort użytkowania. Może to być np. regulacja wysokich i niskich tonów pozwalająca na poprawę jakości dźwięku. Ciekawą opcją jest wbudowana pamięć stacji radiowych. Dzięki niej nie musimy za każdym razem ustawiać konkretnej częstotliwości chcąc posłuchać ulubionej stacji radiowej. To bardzo praktyczne rozwiązanie.

 

 

Radioodtwarzacze Sony – ranking

 

 

Sony ZS-PS50B

 

Sprzęt Sony ZS-PS50B został wyposażony w czytnik płyt CD, jak również odbiornik stacji radiowych. Ponadto ma on port USB umożliwiający odtwarzanie muzyki np. z odtwarzacza MP3 czy komputera. Urządzenie obsługuje kilka formatów plików: CD, CD-R, CDDA, MP3, CD-RW oraz WMA. Ma ono zasilanie akumulatorowo-sieciowe. Oznacza to, że w przypadku braku możliwości podłączenia do prądu, radioodtwarzacz może działać za sprawą wbudowanej baterii.

Całkowite wymiary produktu to: 300 mm x 125 mm x 211 mm. Waży on 1,72 kg. Wynika z tego, że model ZS-PS50B nie tylko nie zajmuje dużo miejsca, ale i jest łatwy w przenoszeniu. Co więcej, ten radioodtwarzacz Sony w dobrej cenie dobrze dopasowuje się do wyposażenia pomieszczenia. Wszystko przez to, że ma on elegancką, czarną obudowę.

Po zapoznaniu się z opiniami na temat opisanego wyżej urządzenia można dojść do wniosku, że jego największą zaletą jest funkcjonalność. Produkt ma niedużą moc (4 W), dlatego nie pobiera dużo prądu. W pamięci sprzętu można zapisać do 30 stacji radiowych. Poza tym ma on duże, dobrze oznaczone przyciski i praktyczny wyświetlacz.

 

 

 

 

Sony ZS-PE60 

 

Radioodtwarzacz Sony ZS-PE60 wyróżnia się ciekawą kolorystyką. Biało-szara obudowa sprawia, że urządzenie wygląda nowocześnie, a jednocześnie elegancko. Ma ono zasilanie akumulatorowo-sieciowe, dlatego z produktu można korzystać nawet z dala od domu. Sprzęt został wyposażony nie tylko w czytnik płyt i odbiornik FM, ale również port USB.

W pełni naładowana bateria pozwala na ciągłą pracę produktu do 26 godzin w przypadku słuchania radia lub do 9 godzin słuchając płyt CD. Wymiary powyższego modelu to: 318 mm x 156 mm x 70 mm. Razem z baterią urządzenie waży 1,6 kg.

Konsumenci chwalą radioodtwarzacz za oryginalny design, a także łatwą obsługę. Wszystkie przyciski zostały podpisane, dlatego nikt nie powinien mieć problemu z wybraniem odpowiedniej opcji. W pamięci sprzętu możemy zapisać do 30 ulubionych stacji radiowych, w efekcie czego zaoszczędzimy sporo czasu na szukaniu odpowiednich częstotliwości.

 

 

 

 

Sony ZS-RS70BT 

 

W naszym rankingu nie mogło zabraknąć urządzenia Sony ZS-RS70BT. To radioodtwarzacz wyposażony w czytnik płyt CD, cyfrowy tuner FM/AM oraz pamięć mieszczącą do 30 stacji radiowych. Wspomniany model ma dodatkowo moduł Bluetooth i NFC. To sprawia, że może on bezprzewodowo połączyć się ze smartfonem czy tabletem.

Za sprawą wbudowanego portu USB do urządzenia możemy podłączyć zewnętrzny nośnik danych. To zwiększa funkcjonalność. Produkt ma zasilanie akumulatorowo-sieciowe. W pełni naładowana bateria zapewnia do 9 godzin ciągłego słuchania radia lub do 7,5 godziny przesłuchiwania płyt CD. Całkowite wymiary sprzętu to: 380 mm x 158 mm x 235 m. Waży on ok. 3,3 kg (wraz z akumulatorem).

Jak twierdzą konsumenci, model Sony ZS-RS70BT gwarantuje wysokiej jakości dźwięk z dobrze podkreślonymi, niskimi tonami. Jest to możliwe za sprawą systemu bass-reflex. Ze względu na to, że radioodtwarzacz ma czytelny wyświetlacz i małą liczbę przycisków, nadaje się on również dla osób starszych.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status