Najlepszy radio cyfrowe z odtwarzaczem CD

Ostatnio aktualizowane: 06.07.20

 

Jakie radio cyfrowe z odtwarzaczem cd wybrać?

 

Popularną formą zabawiania gości jest puszczanie muzyki. Niestety, głośniki w naszych laptopach nie są w stanie generować tak potężnego dźwięku, aby wszyscy goście go usłyszeli. Z tego powodu, polecamy zakup radia cyfrowego z odtwarzaczem CD. Umożliwi Ci to odtwarzanie ulubionej muzyki w dobrej jakości. Wiedz jednak, że zakup takiego urządzenia jest dość trudny, gdyż wymaga zwrócenia uwagi na wiele elementów i czynników. Z tego powodu przygotowaliśmy ten oto poradnik, w którym dokładnie opisaliśmy, jakie cechy powinny mieć najlepsze radia cyfrowe z odtwarzaczem CD, oraz jak wybrać dobrej jakości sprzęt. Ponadto na końcu artykułu zamieściliśmy niewielki ranking, w którym opisaliśmy trzy ciekawe modele.

Decydując się na zakup takiego sprzętu, powinieneś zwrócić uwagę na dobre głośniki. W tym poradniku chcielibyśmy polecić Ci modele szerokopasmowe, gdyż posiadają szeroki zakres tonów. Jest to szczególnie ważne w przypadku, gdy preferujemy słuchanie muzyki rozrywkowej. Bowiem nic tak nie psuje ulubionej piosenki, jak jej zniekształcona wersja.

Warto również bliżej przyjrzeć się samej jakości emitowanego dźwięku. Niezbędnym dodatkiem jest system antywstrząsowy, który zapewnia czysty odbiór. Jest to szczególnie ważne, gdy nasze urządzenie stoi obok sprzętów, które wibrują. Przydatną funkcją jest też korekta dźwięku. Dzięki niej możliwe jest pozbycie się szumów i zniekształceń podczas odsłuchu. Jeśli interesuje Cię najlepsze radio cyfrowe z odtwarzaczem CD w 2020 roku, to powinieneś sprawdzić, czy urządzenie ma możliwość wzmocnienia niskich tonów i basów. Jest to szczególnie istotne, gdy słuchamy muzyki klasycznej, techno lub dubstepu.

W czasie audycji wyświetlane są różne komunikaty o pogodzie i najnowszych wydarzeniach na świecie. Zaś w czasie odsłuchu piosenki wyświetlany jest jej tytuł i wykonawca. Wiedz, że za sprawą funkcji RDS i Ty będziesz mógł odczytać nadawane komunikaty na swoim urządzeniu.

Zapewne wiele osób wie, jak uciążliwe jest szukanie ulubionej stacji, zaraz po tym, gdy inny domownik używał radia. Aby uniknąć takich sytuacji, warto zainwestować w model, który posiada opcję zapisania ulubionych kanałów. Pozwoli to na zaoszczędzenie dużej ilości czasu oraz zwiększy komfort użytkowania. Wiedz, że standardowe modele są w stanie zapisać do 35 stacji. Jeśli jednak Twoja rodzina jest dość duża, a każdy lubi inny program to polecamy inwestycję w bardziej nowoczesne modele. Najnowsze sprzęty są w stanie zapamiętać od 60 do 70 kanałów radiowych.

 

 

Radia cyfrowe z odtwarzaczem CD – ranking

 

 

Sony ZS-PS50

 

Dobrej jakości radio pozwoli Ci na słuchanie muzyki w dobrej jakości. Właśnie takim sprzętem jest model Sony ZS-PS50. Zaletą urządzenia jest możliwość słuchania ulubionych piosenek za pośrednictwem odtwarzacza CD. Dużą zaletą prezentowanego sprzętu jest możliwość podłączenie urządzeń przenośnych. Aby urządzenie działało, niezbędne jest włożenie 6 baterii.

Prezentowany produkt posiada możliwość podłączenia słuchawek, w celu słuchania muzyki, tak, by nie przeszkadzała ona reszcie domowników. Atutem radia jest możliwość zaprogramowania czasu odtwarzania. Jest to szczególnie przydatne w przypadku dzieci, które boją się same zasypiać. Warto dodać, że model odtwarza płyty CD z nagranymi na nich utworami w formacie mp3. Maszyna posiada opcję zaprogramowania 30 stacji radiowych, co ułatwi Ci ich wybieranie. Głośnik, który znajduje się w urządzeniu jest szerokopasmowy. Daje to możliwość słuchania radia w dobrej jakości. Wymiary produktu to: 30 cm x 12,5 cm x 21,1 cm, zaś waga bez baterii wynosi 1,7 kg.

Elegancki wygląd oraz możliwość zaprogramowania sleep timera to tylko jedne z licznych zalet, które wymienili zadowoleni konsumenci. Opinie użytkowników o prezentowanej maszynie są bardzo pochlebne.

 

 

 

 

Manta MM208 

 

Decydując się na zakup radia, warto zastanowić się nad wyborem wytrzymałego modelu, który emituje czysty dźwięk. Takim urządzeniem jest MM2008, marki Manta. Jest to bardzo wydajny sprzęt, który ma możliwość odtwarzania plików mp3 z płyt CD. Dodatkowo prezentowany produkt posiada opcję podłączenia urządzeń przenośnych przy pomocy USB. Jest również możliwość sczytania muzyki z kart SD.

Warto dodać, że dyskretne słuchanie muzyki jest możliwe dzięki wejściu na słuchawki. Sterowanie całą aparaturą odbywa się za pośrednictwem wyświetlacza cyfrowego. To funkcjonalne radio cyfrowe z odtwarzaczem CD w dobrej cenie ma funkcję zapętlania odtwarzanych piosenek. Za sprawą 2 głośników emitowany dźwięk jest czysty i wyraźny. Pozwoli Ci to na odtwarzanie ulubionych piosenek podczas przyjęcia.

Opinie konsumentów o prezentowanym urządzeniu są bardzo pochlebne. Wiele osób doceniło niewielką cenę oraz dużą funkcjonalność maszyny. Dzięki swoim parametrom radio może być używane w czasie przyjęć w domu lub w ogrodzie. Dużej części użytkowników do gustu przypadła możliwość podłączenia własnej muzyki nagranej w formacie mp3.

 

 

 

 

Philips AZ780

 

Nowoczesne radio AZ780 marki Philips zapewnia swoim użytkownikom wysokiej jakości dźwięk. Konsument ma możliwość puszczenia swoich własnych utworów nagranych na płytę CD w formacie mp3. Istnieje również opcja podłączenia urządzenia mobilnego poprzez USB.

Innowacyjna technologia automatycznej kompresji pozwala na 10-krotne zmniejszenie rozmiarów dużych plików muzycznych. W czasie tego procesu jakość dźwięku zostaje zachowana. Głośniki, które znalazły się w sprzęcie posiadają system Bass Reflex, co zapewnia potężne brzmienie basów. Równocześnie zapewnione zostaje mniejsze zniekształcenie w czasie odtwarzania muzyki. Sterowanie sprzętem jest bardzo proste, gdyż odbywa się za pośrednictwem pilota. Dzięki temu możesz relaksować się na kanapie i zmieniać stacje bez podnoszenia się. Poza tym strojenie stacji odbywa się metodą cyfrową, co pozwala na oszczędzenie czasu. Dużym udogodnieniem jest opcja zaprogramowania dokładnego czasu wyłączenia. Pozwoli Ci to zasypiać przy ulubionej muzyce.

Opinie konsumentów o prezentowanym urządzeniu są bardzo pochlebne. Wiele osób doceniło dużą funkcjonalność radia oraz liczne udogodnienia, które pozwalają na słuchanie swojej ulubionej muzyki w dobrej jakości.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status