Najlepszy odtwarzacz MP3 Bluetooth

Ostatnio aktualizowane: 25.04.18

 

Jaki odtwarzacz MP3 Bluetooth wybrać?

 

Najlepsze odtwarzacze MP3 Bluetooth to temat naszych dzisiejszych rozważań. Postaramy się przybliżyć temat tym wszystkim, którzy właśnie rozważają zakup takiego urządzenia i dać wskazówki, jak wybrać najlepszy odtwarzacz MP3 Bluetooth w 2018 roku, aby być z niego zadowolonym i cieszyć się najlepiej odtwarzaną muzyką.

Przede wszystkim należy zaznaczyć różnicę pomiędzy odtwarzaczem MP3 i MP4. Z wyglądu jest ona niedostrzegalna, jednak urządzenie MP3 jest przeznaczone do słuchania, a MP4 dodatkowo posiada formaty pozwalające na oglądanie zdjęć, czy nawet filmów. Niesie to za sobą również to, że urządzenia MP4 muszą dysponować większą pamięcią.

Zatem pamięć może być w formie pamięci flash lub dysku twardy HDD. Ta pierwsza jest zwykle do wielkości 64 GB, a jej główną zaletą jest to, że urządzenie z taką pamięcią może mieć niewielkie rozmiary. Dodatkowo urządzenia takie są niemal bezawaryjne, nie są wrażliwe na wstrząsy, więc doskonale nadają się dla osób słuchających muzyki podczas uprawiania sportów. Gromadzenie danych na dysku HDD pozwala na zapisanie dużej ilości informacji, bo dysk taki może dysponować nawet pojemnością 160 GB. Oczywiście większa pojemność oznacza również większą cenę. Jednak, jeśli zależy nam właśnie na ilości pamięci to warto też sprawdzić, czy upatrzone urządzenie posiada gniazdo pamięci, czyli miejsce na kartę micro SD, SD lub SDHC, które umożliwi dodatkową rozbudowę pamięci.

Atrakcyjnym w odtwarzaczach MP3 Bluetooth w dobrej cenie, jest to, że posiadają moduł bluetooth, który pozwala na konfigurację go z telefonem za pomocą tej technologii. Dzięki temu użytkownik ma całkowitą kontrolę nad obydwoma urządzeniami. Gdy dzwoni telefon, odtwarzacz MP3 potrafi spauzować muzykę i użytkownik za pomocą odtwarzacza może odebrać rozmowę telefoniczną. Na wyświetlaczu może się też pojawić numer osoby dzwoniącej.

Ponadto urządzenia MP3 i 4 zostały wyposażone, w zależności od modelu, w dodatkowe opcje.  Najczęściej jest to funkcja radia, często z funkcją transmitera FM, zegarka, budzika i stopera. Nierzadko znajdują się tu też takie funkcje, jak dyktafon, możliwość użycia urządzenia, jako pamięci podręcznej pendrive, czy dostęp do nawigacji GPS. Im nowsze i bardziej zaawansowane urządzenia tym więcej funkcji w nich znajdziemy. A więc może to być również dostęp do Internetu, wbudowany aparat i kamera, czy nawet w modelach MP5 konsola do gier.

 

 

Odtwarzacz MP3 Bluetooth – Ranking

 

 

Lenco Xemio-760 BT  

 

Lenco Xemio-760 BT to model, który odczytuje pliki MP3, JPG, BMP oraz GIF. Ma on mini port USB, czytnik kart pamięci micro SD oraz gniazdo słuchawkowe. Dysponuje też pamięcią wielkości 8 GB. Za pomocą technologii Bluetooth może nawiązać połączenie z innymi urządzeniami pracującymi w tej technologii i pozwolić na przesyłanie danych.

Mamy tu również duży, dotykowy ekran TFT LCD o przekątnej 2 cali, co znacznie upraszcza obsługę urządzenia. Użytkownik za pomocą tego modelu może również używać e-booków, bo zainstalowany format TXT pozwala na odczytywanie takiego formatu.

Dostępna jest tu również funkcja nagrywania głosu. Wymiary zewnętrze tego modelu wynoszą wysokość 95 mm, szerokość 45 mm i głębokość 9 mm, a waga to 32 g. Jako wyposażenie dodatkowe kupujący otrzymuje kabel USB i słuchawki douszne.

Użytkownicy podkreślają ładny wygląd urządzenia, a także wysoką jakość dźwięku, jaką z niego można uzyskać. Większość użytkowników uważa, że jest to świetny produkt za przystępną cenę.

 

 

 

 

Philips SA5AzU08KF

 

Philips SA5AzU08KF to odtwarzacz wyposażony w technologię Bluetooth, jasny, podświetlany i wyraźny wyświetlacz LCD i mocną baterię pozwalającą na długie słuchanie muzyki. Przekątna wyświetlacza wynosi 2,2 ‘’ a jego rozdzielczość to 320×240 pix. Urządzenie obsługuje formaty: BMP, FLAC, JPEG, MP3, WAV, WMA, APE, PNG. Ma ono 8 GB wbudowanej pamięci, a akumulator pozwala na 35 godz. odtwarzania muzyki lub 6 godzin odtwarzania wideo.

Użytkownik ma tu do dyspozycji radio FM (pamięć 30 stacji) i możliwość nagrywania dźwięków bezpośrednio z radia, funkcję RDS, blokadę klawiszy odtwarzanie zdjęć, szybkie przewijanie i wiele innych. Wymiary tego modelu wynoszą 51 x 10 x 93,5 mm a waga to 65 g.

Na ekranie użytkownik ma do dyspozycji wskaźnik naładowania baterii, a ładowanie może się również odbywać za pomocą portu USB z komputera. Ze strony użytkowników mamy informację, że model ten ma wysoką jakość odtwarzanego dźwięku, jest wygodny w użytkowaniu, ma atrakcyjny wygląd, a co najważniejsze, jest dostępny za rozsądne pieniądze.

 

 

 

 

Pioneer XDP-100R

 

Bardzo zaawansowany model Pioneer XDP-100R to urządzenie przeznaczone dla prawdziwych koneserów muzyki. Model ten odtwarza wysokiej jakości pliki WAV i FLAC o rozdzielczości Studio Master do 384 kHz/24-bit oraz pliki DSD do 11,2 MHz. Użytkownik może tu odtwarzać pliki z pamięci urządzenia, lub bezprzewodowo z domowej sieci lub serwisów muzycznych, jak na przykład Tidal, Deezer czy Spotify.

Model ten obsługuje nowoczesny format MQA, który pozwala na obsługę muzycznych plików z Internetu w wysokiej rozdzielczości. System operacyjny Android pozwala na korzystanie z Google PlayTM. Całość jest łatwa w obsłudze za pomocą dużego ekranu dotykowego. Producent zastosował tu procesor APU – (z ang. Accelerated Processing Unit) to układ, który łączy procesor centralny z graficznym.

Działanie APU opiera się na przesyłaniu danych pomiędzy kartą graficzną (GPU) a procesorem (CPU). Ten czterordzeniowy procesor jest odpowiedzialny za wysoko zaawansowaną pracę typu renderowanie grafiki i jej konwersję zrozumiałą dla wyświetlacza.

Wymiary tego modelu to 129 x 76 x 13 mm, a waga wynosi 198 g. Koneserzy muzyki potwierdzają bardzo wysoką jakość i zastosowanie najnowszych technologii w tym urządzeniu, które mają wpływ na doskonały odsłuch muzyki. Dodatkowo połączenie Wi-Fi i Bluetooth pozwalają na łatwą komunikację.

 

 

 

 

Leave a Reply

Be the First to Comment!

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...