Najlepszy odbiornik audio z Bluetooth APTX

Ostatnio aktualizowane: 14.07.20

 

Jaki odbiornik audio z Bluetooth APTX wybrać?

 

Technologia Bluetooth APTX została stworzona, by sprostać wymaganiom najbardziej wymagających odbiorców. Najwyższa jakość dźwięku oferowana przez ten system cieszy się szerokim uznaniem wśród odbiorców. Jeśli interesuje Cię najlepszy odbiornik audio z Bluetooth APTX w 2020 roku, jesteś w odpowiednim miejscu. W tym krótkim artykule przybliżymy Ci funkcje technologii Bluetooth oraz APTX i wskażemy dobre sprzęty.

Adaptery Bluetooth umożliwiają komunikację bezprzewodową pomiędzy sparowanymi sprzętami elektronicznymi, takimi jak tablety, smartfony, głośniki czy komputery. Mimo że z komunikacji bezprzewodowej korzysta niemal każdy użytkownik elektroniki, jednak mało kto wie, czym dokładnie jest ta technologia. Bluetooth to przesyłanie danych, przy użyciu fal radiowych. Technologię stworzono, by przyśpieszyć i ułatwić wymianę danych. Fale radiowe to inaczej promieniowanie elektromagnetyczne, którego zaletą jest przenikanie przez ściany, dzięki czemu możemy ze sobą połączyć i kontrolować urządzenia obecne w całym domu. Każdy sprzęt elektroniczny może jednocześnie spełniać funkcję nadajnika i odbiornika i może wykonywać obie te funkcje jednocześnie.

APTX to z kolei technologia opatentowana przez firmę Qualcomm. Jej zadaniem jest poprawa jakości dźwięku, który przesyłamy za pomocą łączności Bluetooth. O jakości dźwięku przesyłanego za pomocą Bluetooth APTX mówi się, że odpowiada jakości zapewnianej przez płyty CD. Wykluczono tu jednak potrzebę przesyłania dużej ilości danych jednocześnie.

Połączenie Bluetooth i APTX daje możliwość uzyskania dźwięku bardzo wysokiej jakości. Ta kombinacja została stworzona, by sprostać wymaganiom najbardziej surowych odbiorców. Adapter możemy podłączyć za pomocą standardowego portu USB. Minimalny zasięg oferowany przez Bluetooth to 10 m, jednak adaptery klasy I mogą zapewnić nam połączenie mające zasięg nawet do 100 m. Oczywiście, zależnie od producenta klasy mogą mieć różne właściwości, dlatego podczas zakupu należy zwrócić uwagę na wyróżnione możliwości konkretnego urządzenia. Najistotniejszą kwestią, na którą trzeba zwrócić uwagę przy zakupie jest prędkość przesyłania danych, którą oferuje nam dany adapter. Najlepsze odbiorniki audio z Bluetooth APTX zapewniają nam przesył danych z prędkością 3 Mb danych na sekundę.

 

 

Odbiornik audio z Bluetooth APTX – ranking

 

 

Aukey 2 w 1 z APTX 

 

Aukey 2 w 1 to urządzenie audio o szerokim zastosowaniu. Dzięki niemu możesz z łatwością przesyłać strumieniowo sygnał audio telewizora, odtwarzacza CD lub głośników znajdujących się w tym samym pomieszczeniu. Wszystko to bez niewygodnych przewodów.

Zastosowanie technologii Bluetooth APTX zapewnia lepszą transmisję sygnału, szybsze parowania oraz niższe zużyciu prądu w porównaniu z innymi urządzeniami. Sprzęt cechuje się łatwą obsługą. Włącza i wyłącza się go za pomocą jednego przełącznika. Czas pracy po pełnym naładowaniu akumulatora to maksymalne 13 godzin. Ładowanie przebiega szybko – po upływie zaledwie 2 godzin urządzenie jest znowu gotowe do pracy. Model ma następujące wymiary: szerokość – 44 mm, długość – 44 cm i wysokość – 12 mm.

Opinie użytkowników o tym produkcie są bardzo pozytywne. Zgodnie zauważają oni, że w trybie bezprzewodowym odbiornik można wykorzystać do strumieniowego przesyłania muzyki ze smartfona czy tabletu nie tracąc jednocześnie jakości nagrania.

 

 

 

 

TaoTronics 2 w 1


TaoTronics TT-ba07 2 w 1 to nowoczesny adapter wyposażony w nadajnik-odbiornik Bluetooth. Swoim użytkownikom zapewnia wygodę użytkowania, a to dzięki cienkiej i kompaktowej formie. Urządzenie to pozwala nam na słuchanie muzyki między innymi z iPhona, iPada, smartfonów czy tabletów bezprzewodowo nie tracąc przy tym na jakości dźwięku.

Adapter ma dodatkowo wyjście audio 3.5 mm. Przy pełnym naładowaniu baterii urządzenia odtwarza ono muzykę aż do 8 godzin. Ponadto ładowanie może przebiegać w trakcie eksploatacji. Urządzenie jest niewielkie, a jego elegancki design zachęca do zakupu. Najnowsza wersja technologii Bluetooth gwarantuje szybkie parowanie urządzenia. Perfekcyjna synchronizacja bezprzewodowego przesyłania gwarantuje brak jakichkolwiek opóźnień dźwięku.

Sprzęt może być jednocześnie podłączony do dwóch urządzeń Bluetooth, na przykład do głośników i mikrofonu. Przełączenie z funkcji nadajnika na odbiornik następuje za pomocą jednego przycisku. Urządzenie to cieszy się dużą popularnością, głównie dzięki swoim niewielkim rozmiarom i szybkiemu procesowi ładowania. W zestawie znajdziemy między innymi kabel do ładowania.

 

 

 

 

Higoing Mini 4.1

 

Higoing Mini 4.1 to odbiornik audio z Bluetooth APTX w dobrej cenie. Jest to niewielkich rozmiarów sprzęt, który nadaje się do użytkowania podczas jazdy samochodem lub rowerem, gdy chcemy posłuchać naszych ulubionych wykonawców. Dźwięk możemy przesyłać z dowolnego urządzenia, które jest wyposażone w system Bluetooth.

Zasięg transmisji urządzenia to aż 10 metrów, dzięki czemu możemy odtwarzać dźwięk z drugiego końca pokoju nie tracąc przy tym na jego jakości. Wbudowany akumulator ma pojemność 280 mAh/V. Czas jego pełnego ładowania to zaledwie 2 godziny. Po tym czasie możemy eksploatować urządzenie przez aż 14 godzin bez przerwy. Czas czuwania wynosi 250 godzin, dzięki czemu nie musimy obawiać się nagłego rozładowania baterii.

Model ten cechuje bardzo szybka synchronizacja z innymi urządzeniami. Po zerwaniu połączenia na ponad 20 minut urządzenie wyłącza się samoczynnie w celu oszczędności baterii. O tym, czy jest ono włączone informuje wygodna, niebieska dioda LED. Wielu konsumentów wypowiada się pozytywnie na temat urządzenia i zgodnie twierdzi, że jest ono warte swojej ceny.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status