Najlepszy mikrofon bezprzewodowy Shure

Ostatnio aktualizowane: 07.08.20

 

Jaki mikrofon bezprzewodowy Shure wybrać?

 

Mikrofon bezprzewodowy to przyrząd, który nie ogranicza nas plączącymi się kablami. Urządzenie jest najczęściej wykorzystywane podczas występów artystycznych i publicznych, na salach fitness, w szkołach czy na wycieczkach. Przyrząd jest łatwy w obsłudze, a jego główną zaletą jest mobilność. W naszym artykule skupiamy się na modelach firmy Shure i podpowiadamy, jak wybrać najlepszy mikrofon bezprzewodowy Shure w 2020 roku.

Dlaczego właśnie Shure? Jest to amerykańska firma zajmująca się produkcją i sprzedażą urządzeń elektronicznych takich jak mikrofony estradowe, studyjne i bezprzewodowe, słuchawki douszne i nagłowne, wkładki gramofonowe czy systemy konferencyjne. Firma oferuje produkty zarówno dla firm czy profesjonalistów, jak i urządzenia dla amatorów. Wszystkie produkty Shure cechują się solidnym wykonaniem oraz trwałością.

Zestaw bezprzewodowy składa się z nadajnika (mikrofonu) i odbiornika, który zbiera dźwięk ze źródła. Mikrofon może przybierać różne formy, wyróżniamy typ doręczny, nagłowny oraz krawatowy. Pierwszy typ, jak sama nazwa wskazuje, jest skonstruowany tak, że nadaje się do trzymania w ręku. Z reguły ma on przycisk ON/OFF, który go uruchamia lub wyłącza. Modele nagłowne są lekkie i ich forma umożliwia zamocowanie na głowie, zwalniając nasze ręce. Mikrofony krawatowe są bardzo małe i  przypinane na klipsy, najczęściej do kołnierzyka koszuli.

Wyróżnia się mikrofon bezprzewodowy UHF (Ultra High Frequency) oraz VHF (Very High Frequency). Pierwszy typ działa na bardzo wysokich częstotliwościach, a drugi w nieco niższym paśmie. Mikrofony UHF są najczęściej wykorzystywane do profesjonalnych nagrań i wywiadów, które wymagają mniej zakłóceń. Wersje VHF nadadzą się do niewielkich eventów, konkursów czy okazjonalnych występów na scenie.

Najlepsze mikrofony bezprzewodowe Shure mają  tzw. True Diversity. Jest to zestaw składający się z dwóch anten i dwóch tunerów radiowych. Ich zaletą jest to, że mogą one przełączyć się pomiędzy sobą w przypadku zakłóceń. Taki system oferuje dużo lepszą jakość dźwięku i jest niezawodny podczas publicznych wystąpień.

 

 

Mikrofony bezprzewodowe Shure – Ranking  

 

 

Shure SM Wireless BLX24/SM58 

 

Shure SM Wireless BLX24/SM58 to bezprzewodowy zestaw nagłośnieniowy, który składa się z mikrofonu doręcznego oraz stacjonarnego odbiornika. Jest to bardzo dobry wybór dla profesjonalnych wokalistów, którzy chcą uzyskać niezakłócone, czyste brzmienie.

Urządzenie ma 8 zakresów częstotliwości, które można dopasować do różnych krajów. Częstotliwość jest wybierana automatycznie i samodzielnie synchronizuje się z nadajnikiem. Urządzenia pracuje w układzie “diversity”, co oznacza, że zapewnia ciągłość transmisji, bez szumów i zakłóceń.

Odbiornik ma kilka diod LED, które informują między innymi o odbiorze sygnału, podłączeniu nadajnika czy stanie baterii. Może on obsługiwać jednocześnie aż 12 nadajników. Zasięg mikrofonu to około 90 metrów i działa on na częstotliwości UHF. Jest on zasilany dwoma bateriami AA, dołączonymi do zestawu.

Osoby, które używają mikrofonu Shure SM Wireless BLX24/SM58, twierdzą, że idealnie nadaje się zarówno do nagrywania w studiu, jak i do występów na estradzie. Dużą zaletą jest zawartość systemu True Diversity, dzięki któremu odbiorniki mogą przełączać się między sobą.

 

 

 

 

Shure BLX 24E/PG58 

 

Zestaw Shure BLX 24E/PG58 składa się z odbiornika i bezprzewodowego mikrofonu doręcznego. Jest to idealny produkt dla zespołów muzycznych czy osób, które często występują na scenie. Mikrofon charakteryzuje się dobrą jakością brzmienia oraz bardzo niskim poziomem przekształcania dźwięków.

Odbiornik jest skonstruowany tak, że może obsługiwać jednocześnie aż 12 mikrofonów oraz pozwala na szybkie przygotowanie ich do pracy. Zastosowanie funkcji One Touch QuickScan sprawia, że produkt lokalizuje najlepszą wolną częstotliwość́ radiową. Na sprzęcie znajduje się dwukolorowy wskaźnik LED, informujący o poziomie dźwięku w danej chwili.

Mikrofon jest wyposażony we wskaźnik LED pokazujący zasilanie i stan baterii. Ma regulowaną kontrolę wzmocnienia, a jego częstotliwość szybko i łatwo się dopasowuje do warunków. Odbiornik może działać nieprzerwanie przez 14 godzin. Jego zasięg pracy to 100 metrów w linii wzroku. Profesjonalni artyści estradowi często decydują się na zakup modelu Shure BLX 24E/PG58. Potwierdzają, że zapewnia dźwięk dobrej jakości oraz dobrze leży w dłoni.

 

 

 

 

Shure BLX 14E/P31 

 

Model BLX 14E/P31 to mikrofon bezprzewodowy Shure w dobrej cenie, który idealnie sprawdzi się w przypadku konferansjerki, wycieczek lub prowadzenia zajęć fitness. Jest to lekki model do zakładania na głowę, za sprawą którego mamy wolne ręce.

Odbiornik pozwala na jednoczesną pracę 12 nadajników. Dobór częstotliwości odbywa się automatycznie spośród 8 zakresów dostosowanych do różnych krajów. Urządzenie pracuje w układzie „diversity”, co oznacza, że mamy zapewnioną nieprzerwaną transmisję. Na odbiorniku znajdziemy diody LED, informujące nas o stanie baterii czy gotowości pracy.

Mikrofon ma zasięg około 90 metrów. Zapewnia nam 14 godzin nieprzerwanej pracy. Nadajnik zasilany jest dwoma bateriami AA (R6). Konstrukcja produktu jest giętka i elastyczna, co sprawia, że użytkownik może dostosować ją do swojej głowy, aby czuć się komfortowo w każdych warunkach. Model  Shure BLX 14E/P31 ceniony jest przede wszystkim za łatwą obsługę oraz niezawodność.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status