Najlepszy dyktafon Sony

Ostatnio aktualizowane: 21.01.20

 

Jaki dyktafon Sony wybrać ?

 

Wydawałoby się, że w obecnie dyktafony odchodzą do lamusa. Prawie każdy ma dzisiaj smartfon, który pośród wielu opcji posiada też aplikację dyktafonu. Jednak profesjonaliści, którzy używają tego typu sprzętów w swojej pracy wiedzą, że aplikacja w smartfonie nie jest w stanie zaoferować takiej jakości, by nagranie móc gdziekolwiek później wykorzystać.

 

 

Na rynku znajdziemy dyktafony analogowe i cyfrowe. Choć te drugie wypierają urządzenia analogowe ponieważ oferują lepszą jakość nagrania i są o wiele mniejsze. Jednak dźwięki nagrane za pomocą sprzętu analogowego mają unikatowy oddźwięk. Wybierając urządzenie dla siebie powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na to, w jakim formacie nagrywany jest dźwięk i czy jesteśmy w stanie ten format otworzyć w na innych urządzeniach, np. na komputerze. Najbardziej popularne formaty to WMA, DSS, PCM oraz oczywiście MP3. WMA i MP3 to najczęściej spotykane formaty zapisu. Jeśli wybierzesz urządzenie, które nagrywa w tym formacie to nie powinieneś mieć problemu z odtwarzaniem nagranego materiału na laptopie, czy innym sprzęcie elektronicznym. DSS to system, który znajdziemy w urządzeniach Olympusa, natomiast PCM (WAVE) charakteryzuje się bardzo wysoką jakością nagrania.  

Kolejny, istotny parametr dyktafonu to żywotność baterii. Jest ona tym bardziej istotna im więcej czasu spędzamy nagrywając z dala od źródła energii. Zwróćmy również uwagę na wielkość pamięci wbudowanej w dyktafonie. Jednak mała pamięć nie powinna dyskwalifikować urządzenia z dobrymi parametrami, jeśli taki sprzęt posiada gniazdo, które pozwala na dołożenie dodatkowej pamięci w formie karty SD, microSD lub Memory Stick.

Chcielibyśmy zaproponować Ci kilka modeli marki Sony. Jest to znany producent sprzętu elektronicznego. Ta japońska firma powstała w 1946 roku. Została założona przez Masaru Ibuka, który otworzył mały sklep z elektroniką w Tokio. Firma ta skonstruowała pierwszy magnetofon, który nazwano Type-G. W 958 roku firma zmieniła nazwę na Sony. Dlatego też poniżej prezentujemy trzy dyktafony tej firmy. Jesteśmy przekonani, że wśród nich znajdziesz najlepszy dyktafon Sony w 2020 roku.

 

 

Dyktafony Sony – Ranking

 

 

Sony ICD-PX333 

 

Sony ICD-PX333 to poręczny dyktafon o wymiarach 37,5 x 114 x 20,9 mm i wadze 74 gram. Jest on zasilany na 2 baterie AAA, które są dołączane do urządzenia. Kupując dyktafon, oprócz baterii otrzymamy również przewód USB, oprogramowanie Sound Organiser oraz kartę gwarancyjną i instrukcję obsługi w języku polskim. Na dyktafonie możemy nagrać i odtworzyć dźwięk w formacie MP3.

Wbudowana pamięć pozwoli na nagranie do 1073 godzin w trybie LP (long play). Nagrania charakteryzują się wysoką jakością dzięki funkcji inteligentnego eliminowania zakłóceń. Funkcja ta powoduje, że wyciszane są hałasy w tle, natomiast mowa jest eksponowana. Dodatkowo możemy wybrać jeden z trybów, który pozwoli nam na wyeksponowanie dźwięków, na których nam zależy. W trybie Scene Select możemy dobrać odpowiedni program do nagrania muzyki, spotkania czy wywiadu.

Wszystkie wybrane funkcje pokazują się na wbudowanym wyświetlaczu LCD. Ekran to duże ułatwienie dla użytkownika, dodatkowym ułatwieniem jest możliwość sterowania głosem. Czytając komentarze pozostawione użytkowników przekazują one, że jest to urządzenie łatwe w obsłudze i o dobrej pojemności.

 

 

 

 

Sony ICD-PX240

 

Czy Sony ICD-PX240 to najlepszy dyktafon Sony w dobrej cenie? Sprawdźmy. To urządzenie charakteryzuje się długim czasem pracy. Jak podaje producent, ten zasilany dwoma bateriami AAA sprzęt jest w stanie nagrywać materiał do 32 godzin (wartość ta dotyczy zapisu MP3 8 kb/s, przy nagraniu MP3 128 kb/s urządzenie będzie działać do 23 godzin).

Wbudowana wewnętrzna pamięć ma pojemność 4 GB i pomieści do 1043 godzin nagrań w formacie MP3 8 kb/s. Sony ICD-PX240 został wyposażony w gniazdo słuchawkowe, wejście mikrofonowe i port USB. Kupując to urządzenie w zestawie otrzymamy dwie baterie, kartę gwarancyjną oraz instrukcję obsługi w języku polskim. Wymiary dyktafonu to 38,5 x 115,2 x 21,3 mm, natomiast jego waga wynosi 72 g. Model ten został wyposażony w wyświetlacz LCD. Dodatkowym ułatwieniem jest możliwość aktywacji nagrania głosem.

Osoby, które zdecydowały się na zakup tego urządzenia są zadowolone ze swojego wyboru. W pozostawionych opiniach przedstawiają ten dyktafon jako łatwy w obsłudze sprzęt o dobrej jakości.

 

 

 

 

Sony ICDSX2000B

 

Jeśli szukasz zaawansowanego dyktafonu to proponujemy zapoznać się z modelem Sony ICDSX2000B. Model ten to prawdziwy mercedes wśród dyktafonów. Został on wyposażony w trójpozycyjny mikrofon, który zapewnia wysokiej jakości nagrania High-Resolution Audio o czystym dźwięku. Jakość, jaką oferuje ten sprzęt przewyższa jakość utworów MP3 i płyt CD i jest na takim poziomie, że może być wykorzystywany do nagrywania muzyki. Sony ICDSX2000B pozwala na nagrywanie 24 – bitowego dźwięku o częstotliwości 96 KHz.

Wbudowany wzmacniacz cyfrowy S-Master HX znacząco redukuje zniekształcenia i zakłócenia nagrań, a format FLAC pozwala na bezstratną kompresję dźwięku. Urządzeniem możemy sterować za pomocą aplikacji REC Remote, którą możemy bezpłatnie zainstalować na smartfonie. Możemy też sterować dyktafonem przez Bluetooth. Opisywany model jest wyposażony w 16 GB pamięci pozwalającej na nagranie do 636 godzin w trybie LP oraz funkcję USB Direct umożliwiającą szybkie podłączenie do komputera.

Za największą zaletę tego urządzenia konsumenci podają możliwość sterowania nim na odległość poprzez aplikację lub Bluetooth. W swoich opiniach przekazują także, że sprzęt charakteryzuje się bardzo dobrą jakością nagrań i mówią, że jest to najlepszy dyktafon Sony.   

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status